Bij de oudste wethouder op de Zeeuwse eilanden A' Vitaal en nog niet „regeringsmoe" ctifral-10 Aambeien? Aannemers- en patroonsbond voor de bouwbedrijven HEMOTABS Bekentenis in verduistering te Klundert DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 11 FEBRUARI 1958 }Z/> PHILIPS -ROXANE Paasvee naar markt te Oostburg Jaarvergadering te Oostburg Kraker en sehapedieven voor groene tafel Tegen stilstaande auto gebotst Faillissement ZEEUWSCH- VLAANDEREN TERNEUZEN BURGERLIJKE STAND HULST Rijdend ..bijbelhuis" komt in Hulst Wilt U de SO.OOO ste Nederlandse winnen? Walcheren Zuid-Beveland GOES GOESE MUSEUM FLOREERT NIET „Luctor et emergo" vergaderde „Rederyekers" op tournee Hoogwaterstanden VLISSINGEN Ouderavond AGENDA Vandaag Morgen (Van onze redacteur) Deze week brachten wij een bezoek aan de oudste wethouder op de Zeeuwse eilanden en mogelijk wel van heel Zeeland. Yerseke heeft ln de persoon van de heer de Koeyer een wethouder van 75 jaar en te Heinkens- zand zit de 77-jarige C. Njjsse nog vast in het gestoelte der ere, maar zelfs deze veteranen worden met stukken geslagen door wethouder L. Lous te Hoedekenskerke, die ln november jl. zijn tachtigste verjaardag vierde en dit ambt nog met evenveel ambitie en vitaliteit bekleedt als een kwart eeuw geleden, toen hij na reeds 15 jaar eerder als raadslid te zijn gekozen in het dagelijks bestuur van de dubbelgemeente Hoedekenskerke - Kwaden- damme kwam. Wij vroegen de heer Lous, bij ons vertrek, of hij nog niet regeringsmoe was. Lachend schudde hij de mar kante kop. ..Als ze het nog 'n keer met mij willen proberen, zal ik het nog best durven wagen". Waarom ook niet als men zo'n con stitutie heeft als de oudste wethou der op de Zeeuwse eilanden! De heer Lous werd in 1877 te Ou- delande geboren, maar vestigde zich bij zijn huwelijk als slager in Hoedekenskerke. zonder de banden met zijn geboortedorp te verbreken. Daarvan getuigt o.m. een keurig ingelijste oorkonde, welke de wethou der ons toonde en waarop, boven het jaartal 1955 vermeld staat, dat de heer Lous zijn 60-jarig jubilee vierde als lid der boogschutterij ,,Ons Ge noegen" te Oudelande. Dat is geen afscheid geworden van deze sociëteit, want nog steeds trekt Lous de boog en hij slaat geen wedstrijd van zijn club over. Er hangt nog een ander ..docu ment" in de huiskamer van de wet houder en dat is een kleur-ets, waar een vlucht wilde eenden op is afge beeld. Dit is een geschenk dat zijn jachtvrienden hem gaven op zijn 75 ste verjaardag. Nog altijd is de heer Lous een nimrod van naam en ook in het jongste jachtseizoen, zag men hem met zijn makkers, het geweer in de aanslag, door de vette kluiten van de Zeeuwse akkers stappen om van menige haas het levenslicht uit te blazen Evenmin als van zijn sportieve genoegens kan hij scheiden van zijn beroep. Hoewel zijn zoon opvolger werd in de slagerij, staat hij die dagelijks ter zijde bij de slacht en het uitbrengen der bestellingen, tot in Kwadendamme toe, indien hij tenminste niet voor huisslachtingen op pad is. Daarnaast loopt hij nog enkele boomgaarden na en wat er hem rest aan vrije tijd is voor het gemeenschapsleven. Van 1920 af zit de heer Lous in de raad van toezicht op de coöperatieve boerenleenbank, waarvan hij sinds 1953 voorzitter is. Vijfenvijftig jaar dient hij het Groe ne Kruis en is hij voorzitter van de werkmansvereniging, welke de leden bijstaat in geval van ziekte. Bijna 50 jaar is de heer Lous werkend lid van de dorpsfanfare ,,Con amore" en heeft hij nog geen adem te kort om zijn partij goed te blazen. Er kan niets aan de hand zijn in Hoedekens kerke of Lous is er de ziel van. En al die bezigheden zijn geen belem mering om het wethoudersschap se rieus uit te oefenen. Burgemeester Stieger vertelde ons tenminste, dat de heer Lous op iedere vergadering met zijn collega, de heer M. Steijn uit Kwadendamme. present is en hel der van geest de gemeente-zaken be handelt. Onderscheiden Viif jaar geleden, bij zijn 75ste ver jaardag. heeft de dorpsbevolking op grandioze wijze haar geachte dorps genoot gehuldigd en kon de burge meester zijn kwieke medewerker mededelen, dat hij tot ridder was be noemd in de orde van Oranje Nas sau. De heer Lous zit voor de V.V.D. in de raad, maar krijgt stemmen uit alle bevolkingslagen van zijn dorp, want het kleine vrijzinnige groepje kan hem geen zetel bezorgen. (Advertentie) van Niet alleen A en D maar alle vitaminen die U nodig hebt. Een flacon van 100 dragees f2.®® Nu óók voordelige gezins verpakking van 150 dragees f3.75 Phllip«-Roxane Nederland N.V. - Amsterdam De commissie ter bevordering van het marktwezen is druk bezig aan de voorbereiding van de traditionele pa asveetentoonstelling Besloten werd de veetentoonstelling dit jaar te houden op 19 maart 1958. Voor alle soorten vee, varkens, scha pen, paarden, enz., worden geld- en ereprijzen beschikbaar gesteld. Aan de tentoonstelling is tegelijker tijd een markt verbonden voor het handelsvee. waarvoor ook diverse prijzen beschikbaar worden gesteld. Gezien het feit dat de veeteelt in de streek steeds meer in het middel punt van de belangstelling komt te staan, worden een groot aantal in zendingen verwacht. De datum van deze paasveeten- toonstellmg is dusdanig vastgesteld, dat het bekroonde vee eventueel kan worden ingezonden naar de grote landelijke paasveetentoonstelling te Rotterdam, welke dit jaar op dins dag 25 maart wordt gehouden. Dat de kwaliteit van het te Oost burg aangevoerde vee er mag zijn blijkt wel uit het feit, dat bet vorig jaar de kampioen van de Oostburgse markt, een vaars van de heer M. C. Buijsse, ook het algemene kampioen schap van de grote markt te Rotter dam veroverde. Vier burgemeesters De heer Lous vertelde ons nog dat hij als raadslid en wethouder onder vier burgemeesters gediend" heeft. Daar was allereerst burgemeester Slegt, die in Goes woonde en twee maal per week, niet meer en niet minder op zijn trapfiets naar Hoede kenskerke kwam om daar wat te burgemeesteren De heer Slegt had nog meer baantjes, o.a. op de Goe- se secretarie, wat wel nodig was, omdat zijn honorarium in de goede oude tijd als burgemeester 600. bedroeg. Daarna kwam burgemeester Er- merins, met wie Lous het even best kon vinden als met diens opvolgers de heren Vogelaar en mr. H. Stieger. Tijdens de bezetting, toen burge meester Ermerins in ongenade was gevallen, werd de heer Lous noodge dwongen burgemeester. Tenslotte maaktgn de Duitsers het zo gortig met hun dwangmaatregelen, dat het spaak liep. Toen ze eisten, dat de burgemeester mannen aanwees om te spitten en paarden vorderden, voor zover nog aanwezig, dacht hij in de zomer van 1944: ,.doe hetzelf" en dook onder op de boerderij van een familie-lid, wat wethouder Steijn ook deed. Toen moesten de Duitsers aanpappen met surrogaat heren, die ieder gezag misten. Gelukkig duur de die allerhevigste tirannie niet al te lang, want anders zou wethouder Lous de tachtig niet met zoveel brio gehaald hebben (Advertentie) neem Hemotabs. de nieuwe behande ling van binnen uit. Een simpel vrijwel smakeloos tabletje plus een glas water is alles wat U nodig hebt om pijn en ongerief van aambeien te verlichten. Hemotabs werken weldadig tegen Uw pijn en ongemak. Zalf en zetpillen zijn overbodig. Met hun werking van binnen uit. doen Hemotabs de zwellingen slin ken en bevorderen zo de genezing. Ze zijn bovendien zacht laxerend en helpen zodoende de normale functies herstellen, zo belangrijk voor volkomen herstel en langdurige vrijwaring van pijn. 'n Complete kuur f 1.47 Bij apothekers en Drogisten In aanwezigheid van de districts commissaris. de heer J. J. Marteyn, hield de afdeling west-Zeeuwsch- Vlaanderen van de Nederlandse aan nemers. en patroonsbond voor de bouwbedrijven, in het hotel de Een hoorn te Oostburg haar jaarvergade ring. Bij het openingswoord van de voor zitter van de afdeling, de heer J. J. Barendregt, werden diverse onderde len aangesneden, die momenteel de bouwwereld beroeren. In de eerste plaats wees hij op de moeilijkheden, die er voor de aannemers zijn ont staan door de kapitaalsschaarste, de hoge rente-viet en in verband hier mede op de gevolgen van de beste dingsbeperking, Deze bestedingsbe perking is naar zijn mening te veel gezocht in de investerings-sector en te weinig in de consumptie-sector. Voorts wees hij er op dat ondanks het grote woningprobleem, volgens de laatste recente gegevens, er momen teel in Nederland pl.m. 32.000 werk lozen in het bouwbedrijf zijn. die dus voor de noodzakelijke produktie van woningen zijn uitgesloten. Verder vroeg hij zich af of de in stelling van ..bemiddelende organen" bij de premie-bouwregeling wel nood zakelijk was, aangezien tot dusver de controle door de gemeentebesturen, terzijde gestaan door de centrale diensten voor Bouw- en Woningtoe zicht, toch wel voldoende waren. Men vraagt zich af, aldus spreker, of de instelling van „bemiddelings-orga- nen" weer niet tot gevolg zal hebben, dat er nog een controle-instantie bij komt, waardoor het bouwen nog inge wikkelder en daardoor duurder gaat worden. De ontwikkeling van de P.B.O. wordt door de bond nauwlettend gadegesla gen. In verband daarmede wees de heer Barendregt op het belang van een goede organisatie, die in het over leg kan meespreken. Na de rede van de voorzitter werd het huishoudelijke gedeelte vlot afge werkt. Zo werden met een grote meer derheid van stemmen de beide aftre dende bestuursleden J. Visser uit Breskens en A. Mabelis uit Cadzand. herkozen. Tot afgevaardigde naar de algemene jaarvergadering van de bond werd gekozen de heer Ver- schoore uit Sluis. Vijf maanden met aftrek, voor waardelijke terbeschikkingstelling van de regering met drie jaar proef tijd en ondertoezichtstelling van de dr. Meijersvereniging eiste mr. Schenkenberg tegen de Rotterdamse carrosseriebouwer G. P. T., die na een ..kraakje" In zijn vroegere woon plaats Axel, in zijn kraag gegrepen was. Te Axel brak hij op 11 augustus jl. in in de chr. nationale school, waar hij uit de schoolkas f 32 wegnam. T. heeft een strafblad, waarop een flink aantal langdurige gevangenisstraffen prijkt en aan deze lijst, wilde de of ficier dus vijf maanden hechtenis toe gevoegd zien Uitspraak 19 februari. ,,'k Zou wel een boutje lusten." zei de Goesenaar R daags na Sint-Nico- laas tegen zijn vriend T. L., eveneens uit Goes Weshalve het duo per fiets naar een schaapskooi bij Kattendijke toog en daar een keus deed uit de verzamelde schapenmenigte. Het arme dier. waar zij het oog op lieten vallen werd met een steen de kop ingeslagen en vervolgens achter op de fiets naar de Ganzestad vervoerd, dit alles uiteraard onder bescherming van het nachtelijk duister. De politie kreeg hier echter de lucht van, zo dat het tweetal spoedig achter slot en grendel zat. L. moest zich nu verantwoorden. De officier meende, dat het zwaarte punt van deze diefstal bij R. ligt en hij vroeg tegen L. zes maanden hech tenis, waarvan drie maanden voor waardelijk met een proeftijd van drie jaar. Mr. Andreae achtte voorts twee jaar ondertoezichtstelling van het Leger des Heils op zijn plaats. Mr. M. A. Terwoert wees op de so ciale moeilijkheden, waarmee L. te kampen heeft en hij bepleitte een verkorting van de onvoorwaardelijke strai. Uitspraak IS februari. Omtrent een ingekomen verzoek van de Zeeuwsch-Vlaamse architecten, betreffende het maken van tekenin gen, enz., door de aannemers, werd nog geen beslissing genomen. Dit verzoek werd ter nadere bestudering terug in handen van het bestuur ge steld. De rederijkers uit Oostburg voerden na de gezamenlijke koffiemaaltijd voor de genodigden het toneelstuk „Grote Kinderen" op en werden daar bij herhaaldelijk op een dankbaar ap plaus behaald. Tijdens het weekeinde raakte de vrachtauto van K, uit Middelburg onklaar op de Nieuwe Vlissingseweg onder de gemeente Souburg. K. liet de auto staan en ging op assistentie uit. Hij was nog niet teruggekeerd, toen de duisternis inviel. Dit werd noodlottig voor de automobilist P. uit Veere. Hij reed met zijn voertuig te gen de onverlichte vrachtauto en Uep een verwonding aan het hoofd op. Zijn auto werd zwaar beschadigd. P. kon na in het ziekenhuis te Middel burg te zijn onderzocht naar zijn woning worden overgebracht. De donderdag gearresteerde W. B. uit Heiningen, verdacht van fraude ten nadele van drie waterschappen, van de bedrijfs organisatie voor de landbouw te Klundert en van de vlasstichting te Noordhoelj, is gisteren voor de officier van justitie te Breda geleid. Hij heeft daar bekend dat hij 25 000 heeft verduisterd en verklaarde het geld te hebben gebruikt ten bate van de Roo- sendaalse autobusonderneming, waarvan hij mede-eigenaar is. Zijn compagnon in dit bedrijf be strijdt evenwel de juistheid van die verklaring en ook de justitie is voorshands niet bereid deze verklaring te accepteren. Uitgesproken is het faillissement van P J. Jongepier, Dam 77. Middel burg. R. C mr B S. Sieperda. Cur. mr. J. J. van der Weel. Middelburg. Geboorten: 31 jan. Anna Maria d. van Bernardus Josephus Ingels en Oda Maria Bun, le De Feijter- straat 29; Cornelis Adriaan, z. van Cornelis van Doorn en Elisabeth Dieleman, Grenulaan 50; Geertruida Augustina, d. van Hendrik Coenraad Morée en Maria Johanna Aangeen- brug. Scheldekade 17. 3 febr. Frede- rik Jan, z. van Frans Johan Zonne- vylle en Anna Elizabeth Hoekstra, won. te Sas van Gent. Bernhardstraat 10. 4 febr. Johannes Pieter z. van Izaak Johannes Schoonakker en Jop- pa Klabina Schrier, le De Feijter- straat 29; Pieter Anthonie. z. van Cornelis Pieter Boon en Johanna Sara Leunis, Geraniumstraat 26; Wilhelmus Leonardus Maria, z. van Theo Jonkheijm en Martha Apolonia Laffeber, Aagje Dekenstraat 1. 5 febr Pieternella Debora, d. van Jan Tho mas van Es en Maria Debora Oele, Vlooswijkstraat 42. Huwelijksaangiften: 31 jan. Ede- mond Johannis Suij. 25 j., jm. en Cor nelia Rosalia Johanna van Ham, 22 j jd. 3 febr. Frederik Jan de Braai, 21 j.. jm. en Elizabeth Kolijn, 19 j.. jd 4 febr. Jacobus Dirk de Voogt, 22 j. jm.. en Martha Suzanna Loof, 24 j., jd; Andries Izaak Overdulve. 29 j.. jm, won. te Axel, en Levin'a Cor nelia Hamelink, 25 j. jd: Leendert de Blaeij. 26 j., jm. en Cornelia Hame- link, 23 j.. jd. Huwelijksvoltrekkingen: 6 febr. Anthonie Adriaan Moes, 24 j., jm, en Tannetje Leijntje Wisse, 21 j., jd. Overleden: 30 jan Leonard Bene- dictus Decap. 47 jaar, e. v. Marie Landa; Maria Coppoolse. 82 j.. wed. van Andries Pieter Bakker gewoond hebbend te Axel. 5 febr. Jan Pieter Verhage. 87 j., weduwn. van Chris tina de Fever. TONEEL IN HET PAROCHIEHUIS Door de staf van de ..André de Thaye"-groep uit Philippine werd in het Parochiehuis in het kader van het instuifprogramma een toneelvoor stelling gegeven De medewerkers hebben zich bijzonder goed van hun taak gekweten en bezorgden de tal rijke aanwezigen een genoegelijke avond. Sas van Gent INENTING TEGEN KINDERVERLAMMING Op 18 februari zullen worden ingeënt tegen kinderverlamming de kinderen geboren in 1952. 1953. 1954 en 1956. De kinderen die in 1957 geboren zi.in zullen eind maart aan de beurt komen. In totaal komen ongeveer 370 kin deren voor deze inenting in aanmer king. De kinderen geboren in 1955. die reeds twee inspuitingen hebben gekregen, zullen eind mei de derde prik krijgen. Het plan bestaat dat ook in de wijk Zandstraat, waar ongeveer 30 kinde ren voor de inenting in aanmerking komen, een inenting zal worden ge houden, zodat de ouders niet meer met de kinderen naar Sas van Gent, Sluiskil of Philippine moeten. Voorlichtingavond vervoerders Vrijdagavond wordt in de zaal. van dë Stijfsel- en Glucosefabriek 'n voor lichtingsavond gehouden door de Al- mene Verladers en eigen vervoerders Organisatie. Er zal door de secreta ris van de afdeling Zeeland een inlei ding worden gehouden, waarna een aantal films en filmstrips zal worden vertoond. Deze geven voorlichting op alle mogelijke terreinen van het vervoer. GEMEENTE HULST Kosteloze inenting tegen pokken. Burgemeester en wethouders van Hulst vestigen er de aandacht op dat op donderdag 13 februari as des namiddags 2.30 uur in het Consulta tiebureau voor zuigelingen en kleu ters. Lange Bellingstraat 44. de ge legenheid zal zijn opengesteld tot kos teloze inenting of herinenting tegen pokken, zulks voor kinderen beneden d» leeftijd van 2 jaar. Bij twijfel omrent de gezondheidstoe stand van een in te enten kind raad plege men vooraf de huisarts. Hulst. 7 februari 1958. Burgemeester en wethouders van Hulst. A.L.S, Lockefeer, burgemeester J.F. van Denderen, secretaris Twee rijdende ..bijbelhuizen" van het Nederlands Bijbelgenootschap, ma ken al enige jaren een toernee door ons land; het zijn tot bijbelwinkels omgebouwde auto's. Daarin is een grote verscheidenheid van bijbeluit gaven te bezichtigen en eventueel te kopen. Morgen, woensdag 12, en don derdag 13 februari komt een van deze rijdende bijbelhuizen te Hulst. In de morgen- en middaguren wordt een rondgang door de stad gemaakt en 's avonds van 7 tot circa 8 uur zal het bijbelhuis voor ieder te bezichti gen zijn. De standplaats is de Markt. Het bijbelhuis biedt de belangstel lenden zowel een katholieke uitgave van de bijbel (Petrus Canisiusverta- ling), als voor de niet-katholieken. een nieuwe vertaling van het Neder lands bijbelgenootschap. (Advertentie) St.'Jansteen VISUITZETTING De plaatselijke visclub "De Weel" heeft op het viswater de Geul haar eerste visuitzetting gedaan. Daar het water voldoende paling en karper be vat, werd nu 500 kg bovenmaatse voorn en brasem uitgezet, CAinge SEMPER GAUDETE VOOR DE RADIO De muziekschool Semper Gaudete, die onder leiding van de heer Man- naert uit Hulst staat, zal in het groot Casino te Beringen Mijnen op treden voor Studio Hasselt. Op vrij dag 14 februari zal dit optreden wor den uitgezonden door studio Hasselt om 19.35 uur. De uitzending is dus ongeveer een half uur vervroegd. RADIO-OPTREDEN „SEMPER GAUDETE" Het optreden van Semper Gaudete voor Studio Hasselt vindt a.s. vrijdag niet plaats om 8 uur 's avonds, zoals wij zaterdag meldden, doch blijkens een intussen door het bestuur van de uitgenodigde vereniging ontvangen mededeling, om 19.35 uur. Opdat de bewonderaars van Semper Gaudete de uitzending niet zullen missen, ves tigen wij hierop even de aandacht. OOSTBlIKo FILMAVOND RODE KRUIS Voor de filmavond van het Ned. Rode Kruis, die in hotel de Eenhoorn werd gehouden, bestond een zeer grote belangstellng. De voorzitter van de afd. west- Zeeuwsch-Vlaanderen van het Rode Kruis, de heer J. Mijs, was dankbaar te kunnen constateren, dat het Rode Kruis in dit gewest een warm hart wordt toegedragen. Dit blijkt niet alleen uit het groot aantal leden maar ook uit het groot aantal donors, dat zich beschikbaar heeft gesteld voor de bloedtransfusie dienst. Vervolgens beval hij het „Welfare" werk van het Rode Kruis bij de aanwezigen aan. Hierna werden enkele kleine filmp jes vertoond over de diverse werk zaamheden van het Rode Kruis, ter wijl tijdens de pauze een goed geslaag de verloting werd gehouden. Na de pauze werd de prachtige film „Zwervers van de 20e eeuw" vertoond, die zeer in de smaak van het publiek viel. RA ADSVERG ADERIN G Woensdag a.s, om half acht komt de raad in openbare zitting bijeen. Op de agenda komen slechts enkele punten voor. zoals de benoeming van een onderwijzeres aan de openbare U.L O.-school en het aangaan van 'n geldlening met de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten. Hoofdplaat Jaarvergadering K.A.B. De K.A B. afd. Hoofdplaat hield in zaal de Paauw haar jaarvergadering. De vergadering werd geleid door vice- voorzitter C. van Voren. Aanwezig waren o.m. de geestelijk adviseur pastoor Deenen en de districtsbestuur- der J. van de Voorde. De rekening en verantwoording van de penningmeester werden zonder commentaar goedgekeurd. Door de penningmeester van Herwonnen Le venskracht werd een uiteenzetting ge geven over inkomsten en uitgaven, en over het werk van Herwonnen Le venskracht in het afgelopen jaar. De districtsbestuurder van de Voor de gaf een uiteenzetting over de mo gelijkheid tot terugvordering van loon belasting vooral voor militairen, die in het jaar van hun indiensttreding nog enkele maanden in het bedrijf werkzaam zijn geweest. Spreker wees in zijn rede ook op de werkloosheid in Zeeuwsch-Vlaanderen. Hij was van mening, dat hier industrie gevestigd moet worden om de werkloosheid op te vangen. Hij had ernstige bezwaren tegen tewerkstelling met huisvesting in kampen. De heer van de Voorde wees op het gevaar van toenemende onkerkelijkheid door de vlugge op komst van de industrie. Bij de rondvraag informeerde de heer Blaakman naar het standpunt van de K.A.B. tegenover de toenemende werkloosheid. De heet van de Voorde zei. dat dit vraagstuk de volle aan dacht heeft van de K.A.B. en dat hier over met de districtsbestuurders van de verschillende vakorganisaties con tact wordt onderhouden. Hierna werd het woord gevoerd door de geeste lijk adviseur. In zijn gloedvolle rede wees hij op het grote belang van de K.A.B. Hij was van mening, dat er meer samen werking moet zijn tusen K.A.B. en geestelijk adviseur, vooral wat be treft de bestuursvergaderingen. Hij wees er op. dat meer jongeren de vergadering moeten bijwonen. BONTE AVOND Zondagavond 9 febr. gaf de filhar monikaclub ..Flandria" uit IJzendijke een bonte avond in zaal Martens. On der leiding van de dirigent Jasper Anthonisse werd het gevarieerde pro gramma op uitstekende wijze ten ge- hoge gebracht, waarbij in 't bijzonder genoemd dienen te worden Sérénade Napolitaine, Wiener Madeln en Do- nauwellen. De conferencier Hubert van Hooreweghe verzorgde op zeer vlotte en beschaafde wijze de confe rences. In de pauze werd een verlo- ting gehouden. Zeer jammer was het, I dat de belangstelling voor dit op zeer /behoorlijk peil staande muziekensem- I ble, niet groter was. Biervliet GEMEENTERAAD De gemeenteraad komt op donder dag, 13 februari in openbare verga dering bijeen. De agenda vermeldt o.a. Verzoek van B.J van de Velde om ontslag als hoofd van de openbare lagere school op de wijk Driewegen. Verkoop woonhuis Gentsestraat 90 aan de heer Jac. van der Linde. Verkoop grond aan J. de Oude voor uitbreiding bedrijfsgebouwen en opslagterrein. Idem aan P.J. Pladdet. Verzoek van het besuur van het muziekgezelschap 'Harmonie" al hier, om; a. een renteloos voorschot van 2500 voor Uitbreiding van het muziek korps met een drumband; b. verhoging van de jaarlijkse sub sidie met een bedrag van 150. Vaststelling van een verordening betreffende de organisatie en het be heer van de gemeentelijke brand weer. Wijziging salaris-verordeningen voor het gemeentepersoneel. Vaststelling besluit inzake toeken ning huurcompensatie aan het ge meentepersoneel over het eerste half jaar 1958. Benoemingen van de heren G. van melen en H H. Westdorp tot onbezol digde ambtenaren van de burgelijke stand. Sluis SEIZOENUITVOERING „DE ORANJEBLOEM" In de zaal van café ..Lammens- vliet" werd door de rederijkerskamer „De Oranjebloem" de tweede sei zoenuitvoering. ditmaal het toneel stuk „Liefde is geen speelgoed", in drie bedrijven" door Willem van Boxtel, voor het voetlicht gebracht. Het grote ledental, n.l. 450, maakt het noodzakelijk dat twee avonden wordt opgetreden. Voor het stuk, dat zich afspeelt op een hoeve in Oostenrijks Tirol, waren de rollen goed verdeeld. Ook de kos tumering, (Tiroolse klederdracht) heeft daar wel toe bijgedragen. Voortreffelijk in het tweede bedrijf waren mej. A. Hoegen en de heer W. Blaeke. Het daverend applaus be wees de tevredenheid der bezoekers over het gebodene. Tot slot sprak voorzitter W. Blaeke een woord van dank tot de spelers. Hierna volgde nog een gezellig bal. De muziek werd verzorgd door het Sluise dansorkest „Accordeonetta". BENOEMD. Door de gemeenteraad werd benoemd tot bestuurslid van 't algeem. armbe stuur van Heille (gem. Sluis) de heer Boudewijn v. d. Slikke. Dit in verband met de vacature, ontstaan door het zich niet meer herkiesbaar stellen van de heer Adr. Lako, die tevens ook voorzitter was en deze functie 35 jaar heeft waargenomen. Tot voorzitter werd gekozen de heer Nicolaas Re- mijn. Doe don mee aan de Morris-prijsvraag die U zo'n voortreffelijke kans biedt Deelname aan de prijsvraag staat open voor allen, die tussen 30 januari 1958 en 30 april 1958 overgaan tot de aankoop van: een nieuwe Morris- of MG personenauto, of een nieuwe Morris bestelwagen, of een nieuwe Morris Vrachtwagenchassis RAI stand 2 MOLE wars NEDERLANDSE AUTOttOUCC^&BKfEKTN Fobricoge-dldeling von L J. Molenaar': Automobielbedrijf N.V J AmerstecBb V/Ijog een wedstrijdfomuliet BBA uw leverancier/dealer. Op de jaarvergadering van het mu seum voor de Bevelanden te Goes hoorden wij noch van de voorzitter, noch van de penningmeester en de secretaris opwekkende geluiden. Wel is, zoals de secretaris, de heer Ph. Wessels meedeelde het aantal bezoe kers van 860 op 880 gekomen, waar onder 300 scholieren, maar dit zet financieel geen zoden aan de dijk. temeer nu de huurverhogingen de las ten verzwaarden. Feitelijk drijft het museum op de subsidie groot f 550 van Goes, doch niettemin had de pen ningmeester, notaris M. v. Dissel, een tekort van 82.daar de uitgaven f 1104.en de ontvangsten f 1022. hadden bedragen. Het aantal dona teurs slonk van 79 tot 71. De voorzitter hoopte op drukker bezoek en op nieuwe donateurs, daar bij gebrek aan middelen niets meer aangekocht kan worden, en geschen ken komen ook schaars binnen. De enige winst bestaat uit twee olieverf portretten van de oud-Goese familie Rembges. Verzoeken om subsidie zijn uitge gaan naar de rijksadviseur voor de musea en naar het Goese bankenco- mité. Meegedeeld werd nog, dat de con cierge ontslag vroeg en dat met een plaatsvervanger onderhandeld wordt. Bij de opening werden enkele woor den gewijd aan de nagedachtenis van de ere-voorzitter, oud-notaris Joh. Pilaar. In „Slot Ostende" hielden de leden van de schildersstudieclub „Luctor et emergo" hun jaarvergadering onder leiding van de heer W. Wisse. De secretaris, de heer K. Mulder, deelde mee, dat het een succesvol jaar is ge weest en dat het aantal leden op de Bevelanden steeg tot 223. Penning meester Nijsse kwam ook met goede tijding. Het batig saldo in kas be draagt nu f 512. Bij de bestuursverkiezing werd de heer Mulder herkozen en koos men als nieuwe bestuursleden de heren J. de Koeyer, Yerseke en A. Liplijn, Goes. De heer Nijsse, die 10 jaar als pen ningmeester in het bestuur zitting had, werd door de voorzitter gehul digd. en kreeg als bewijs van waar dering een boekenbon. In de komende maanden heeft deze studieclub nog een prijsvraag op sta pel staan, waaraan een tentoonstel ling zal worden verbonden, een reisje naar de wereldtentoonstelling te Brus. sel, een fotowedstrijd op vakgebied en een lezing over het vervaardigen van glas. Na afloop der vergadering werd een bezoek gebracht aan de Goese paro chiekerk om de muurschilderingen van Pieter Geraedts te bewonderen. Deken van Nieveen gaf een ruime en verhelderende toelichting, die zeer werd gewaardeerd. De „Rederyekers", die hier met zo veel succes „Glazen speelgoed" voor het voetlicht brachten zijn al uitge vraagd. Vanavond geven zij een uit voering te Middelburg en a.s. zater dag treden zij op in Sint-Jansteen. Morgen, woensdag 12 februari gel den voor de provincie Zeeland de vol gende hoogwaterstandente Hans- weert om 8.58 en 21.49 uur; te Ter- neuzen om 8.34 en 21.25 uur en te Vlissurgen om 8.07 en 21.00 uur. Bestuurdersbond jubileerde De Vlissingse Bestuurdersbond heeft onder grote belangstelling in „Bri tannia" zijn gouden jubileum gevierd. Vele afgevaardigden van het gemeen tebestuur, bedrijfsleven en organisa ties woonden de openingsherdenking bij. 5s Middags was er een receptie, tijdens welke de voorzitter van de be stuurdersbond. de heer A. S. Schin kel, o.m. de aard der werkzaamheden van de bond in 1908 en 1958 met elkaar vergeleek. Voorts werd nog door tal van sprekers het woord gevoerd, 's Avonds was het eerst werkelijk leest, toen het cabaret-gezelschap „Adrie van Oorschot" de revue „Kran teknipsels" over het voetlicht bracht. 's-Heerenhoek De jaarlijkse ouderavond, voor de ouders der r.-k. jongens- en meisjes school is deze keer bepaald weer een groot succes geweest, mede door een zeer goede opkomst der ouders. Pastoor Holtkamp opende de avond met een welkomstwoord tot de aan wezigen, w.o. het schoolbestuur, het volledig personeel der beide scholen en pater J. Aarnink S.J., die was uit genodigd voor een lezing. Door de leerlingen der beide scholen werd ge zongen. toneelgespeeld en gedecla meerd dat het een lieve lust was. Aan één en ander was door het onderwij zend personeel zeer veel zorg besteed, hetwelk duidelijk bleek uit de presta ties der kinderen. We konden het daarom één der onderwijzers best vergeven dat hij enige dissonanten uit zijn blokfluit toverde. Tijdens de pauze werd de ouders de gelegenheid geboden met het per soneel van gedachten te wisselen over het wel en wee van beider pupillen. In een boeiende met humor doorre gen lezing, getiteld „Kerk en School" vulde pater Aarnink het tweede ge deelte van de avond. Nadrukkelijk wees de spreker op de samenwerking van de ouders met school en kerk. De gehoorzaamheid vooral moet zowel thuis als op de school ijverig worden beoefend, omdat vooral de gehoor zaamheid in het verder leven van groot belang is. Het spreekt vanzelf, dat het onder wijzend personeel zonder medewer king der ouders weinig terecht kan brengen van de opvoeding. De heer Paree, het hoofd der jon gensschool sprak een dankwoord. JAARVERGADERING „ONS BELANG". In café L. Westdorp hield de kolen- vereniging haar jaarvergadering. Uit de verslagen van secretaris en pen ningmeester bleken weinig moeilijkhe den en de gezonde gang van zaken. De controle-commissie werd aange vuld met de heer D. Rijk. De perio diek aftredende bestuursleden van den Dries en Bes werden bij acclamatie herkozen. Het uitrijden der kolen af station 's-Heerenhoek wordt opgedra gen aan J. de Vos. De voorzitter deelde verder nog mede. dat een partijtje slechte antra ciet voor lagere prijzen zal worden gedistribueerd. Heinkenszand RAADSAGENDA Woensdag a.s.. komt de raad in open bare vergadering bijeen om een nog al lijvige agenda af te werken. Punten van behandeling zijn o.m. vaststelling verordening tot toekennen van een looncompensatie i.v.m. huurverhoging voor het gemeente- personeel. voorstel tot het aangaan van een geldlening, benoeming ver tegenwoordiger in de contactcommis sie Zeeuwse Muziekschool, vaststel ling wachtverbod Dorpsstraat, vast stelling vergoeding over 1957 en 1958 voor de bijzondere kleuterscho len, voorstel tot het voeren van een rechtsgeding i.z. onteigening van gronden voor sportveldencomplex, verbetering Dorpsstraat, bespreking rioleringsplan en benoeming onder wijzer o.l. school. Baarland JAARVERGADERING WEEGBRUG. De weegbrug „De belanghebbends vereniging" hield haar jaarvergade ring in .café Traas. De voorzitter, de heer J. Sinke, zei, dat 1957 voor de vereniging een goed jaar was geweest. De heer J. Steketee bracht verslag uit namens de controlecommissie, waarbij bleek dat een en ander in or de was verbonden. Vervolgens bracht de secretaris-pen- ningmeester zijn jaarverslagen uit, waaruit bleek dat in het afgelopen jaar is gewogen op de brug in totaal 6.431.370 kg alsmede 15 dieren, terwijl de rekening een batig saldo aanwees. Een belangrijke verbetering op het emplacement in het afgelopen jaar was de plaatsing van een kraan voor het lossen van bieten, welke geplaatst werd op verzoek van de gezamenlijke bietentelers in samenwerking met het gemeentebestuur. Mede hierdoor werd tot gezamenlijke aankoop van de be nodigde bietennetten overgegaan, waarbij in totaal 110 netten werden aangeschaft. De voorzitter, de heer J. Sinke, was aftredend als bestuurslid, doch werd herkozen. Ook de weger, de heer C. Huissen, werd herbenoemd. SAS VAN GENT Olympia 8 uur: "De levensroman van Frans Schubert. HULST Bioscoopgebouw 8 uur: 08-15, Heimat und Ende, 18 j. TERNEUZEN Luxor 8 uur: De nach ten van Cabiria, 18 j. OOSTBURG Ledel 7.45 uur: De lief desroman van een koningin, a.l. MIDDELBURG Schouwburg: Glazen speelgoed. GOES Grand: De onschuldige verra der, 14 j. MIDDELBURG Electro: Sermramis, 18 j. met voorbeh. Schouwburg: Gla zen speelgoed, door de Rederyekers. VLISSINGEN A^hambraTerug uit de hel, 14 i. Luxor: Grensrfvier, ANTWERPEN Kon. Vlaamse Opera, 7.30 uur: Lohengrin. GOES Grand: De onschuldige verra der, 14 3. MIDDELBURG Electro: Semiramis, 18 j. met voorbeh. VLISSINGEN Aihambra: Teru* uit de hel. 14 j. Luxor: Grensrivier.Britan nia: Toneelspel HVS ten bate gere- patrieerden. SAS VAN GENT Olympia 8 uur: De levensroman van Frans Schubert. TERNEUZEN Luxor 8 uur: De nach ten van Cabiria, 18 j. met enig voorbeh. OOSTBURG Ledel 7.45 uur: De lief desroman van een koningin, ai

de Stem | 1958 | | pagina 2