3-0 ULTIMATUM VAN HOESSEIN dreigt ngen ende Djakarta dagen krijgt respijt vijf Onbekend projectiel in Meer geluk dan zijn vrienden Droevig afscheid in Muenchen BOUVIER WERD WILD ice op )laats Buitenland zeer bezorgd verliet aatste lats! aatst sloeg er één DAGBLAD VOOR Ulbricht kondigt decentralisatie aan Aanhoudend zacht i Djuanda regeert echter verder Sneeuwval en overstromingen Todds opinie over Kroestjef Huis te Foggia stortte in: negen doden Reacties na bombardement in Tunesië V ergif tigingszaa k strafgevangenis Leeuwarden Tsjou en Lai over de internationale toestand Herberger in in tekenkamers Honderd man bij Rotterdamse Lloyd ontslagen Krachtiger aanvallen van Jemenieten r 4 int er „zin" in le jwcn ontmoetten op gevreesde Heer, niet bang van, wat 1st. Alliance trok zich Spechten niets aan, it om er met een 1-2 komen. Daarmee ei s in een prachtige MOC liet zijn sup. eens genieten van Het dwong Boxtel leen. van klasse C is nu 2 10 1 8 4 8 2 8 1 22 3020 21 26—14 20 30—19 18 27—23 17 30—30 15 24—24 14 22—19 14 33—25 11 24—37 10 20—19 10 21—37 10 26—46 :ich. Het heeft zich geworden onderste ite divisie A verhe- agelijk dank zij de die de Roosendalers urman, Roda Sport, lang geleden, dat het genoegen van onden schenken.... zich uiteraard niet DO. al werd het (1-0) zege. De urrenten van de ook alle, zodat de bleek. beide afdelingen DIVISIE 14 1 4 12 4 3 11 4 4 10 5 9 4 6 9 4 6 7 5 6 7 5 6 8 2 8 8 2 8 5 7 7 6 3 10 4 4 10 2 5 11 2 4 12" 1 5 11 DIVISIE 12 4 3 12 4 3 12 3 5 10 4 5 7 7 5 7 6 6 7 6 7 8 4 8 8 2 8 7 4 8 7 3 9 6 5 8 4 6 9 4 5 9 3 4 11 2 5 12 A 29 46—27 28 45—24 26 47—22 25 41—24 22 28—23 22 34—31 19 35—30 19 29—33 18 37—31 18 33—34 17 24—27 15 21—34 12 23kf 9 18—34 8 13—32 7 20—44 48—29 47—29 50—35 43—29 40—30 48—44 33—35 37—40 30—30 37—35 39—37 27—34 26—39 3U-*53 22—36 32—54 gisteren niet kun- naar klassier ge- een thuiswedstrijd d tegen Hilversum dijkspel. ens niet de groot tweede divisie A, ZFC werd bereikt, de voetbalsport imer laatste EBOH één, ZFC. „Zó", iH zeggenONA -1 nederlaag te be- antse derby tussen Dosko werd afge- nu: 11 7 7 7 8 5 7 6 5 5 4 4 3 3 24 34—11 20 42—25 20 38—23 19 31—28 18 37—29 18 26—28 17 23—28 17 29-37 14 2325 14 29—30 13 19-28 11 2734 10 22—39 9 16—33 verbazing als rek betreedt, iter, mij als eden, als ik breng", zegt ar naar haar „Kom. Aram, ctad 98e JAARGANG No. 22679 Voor God, ftonfntftn en Vaitriafii DINSDAG 11 FEBRUARI 1958 Uitgave N. V. Uitgevers Mij. Neerlandia. Verschijnt elke werkdag. Bureaus: Breda, Reigerstr. 16. Tel.: Directie, Redactie en Ad ministratie 22341. Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J. J, H. A. Bruna. Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J, J. M. Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Abonn.prijs bij vooruitbet. t 7.- p. kwartaal, p. post ƒ8.20, p. week (uitsl. bjj niet postbestell.) ƒ0.54. Incasso wordt berekend. Losse numm. 15 ct. Postrek. 278841 Advertentieprijs voor de gehele oplage 0.J6 per mm. (Ingezonden Mededelingen 0.85 per mm) Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland uitsluitend in de Zeeuwse editie ƒ0.14 per mm. (Ingezonden Mede delingen ƒ0.35 per mm.). Bij contract aan zienlijke reductie; volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 ct. per mm. extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet wensen af te geven, worden vernietigd. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Westsingel 98, telefoon 2236 - Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Dubbele Poort 7, telefoon 102. (Bijbureaus: TERNEUZEN, Noordstraat 56. tel. 2601 - OOSTBURG. Nieuwstraat 41. tel. no. 35). Het Westberlijnse blad „Berliner Zeitung" schrijft, dat twee van de drie partijleiders in Oost-Duitsland die dezer dagen ontslagen zijn, waarover wij bericht hebben huis arrest hebben. Het zijn Ernst Woll- weber en Karl Schirdewan. Het blad weet verder te melden, dat een hon derdtal leden van politie en veilig heidsdienst en 40 regeringsambtena ren worden vastgehouden op het hoofdbureau van de veiligheidsdienst in Oost-Berlijn. De leider van de communistische partij in Oost-Duitsland. Walter Ulbricht, heeft in de Volkskamer een politiek van „democratisch centralisme'' aangekondigd. Het doel er van is, zei hij, het be- ituur van het land en de economie aan te passen bij de noodzaak van een hogere produktie. Er zullen industriële ministeries worden ontbonden en de plaatselijke bestuursorganen en bedrijfsleidingen krijgen een grotere verantwoordelijk heid. Fred Oelssner, de ontslagen partij theoreticus, luisterde onaandoenlijk naar de kritiek van Ulbricht op de huidige organisatie van de produktie. Ulbricht zei, dat acht ministeries en de in april van het vorige jaar in gestelde economische raad zullen worden opgeheven. (Advertentie) over de kwestie Nieuw-Guinea zeide Djuanda: „Bij het liquideren van het Nederlandse kapitaal, moet de rege ring er voor zorgdragen, dat de in dit opzicht te nemen maatregelen niet door vijandschap worden inge geven,of in elk geval niet de haat aan wakkeren tegen zulk kapitaal van an dere Westerse landen, die ons niet DE POLITIE te Haarlem heeft het lijkje van een pasgeboren baby uit het water opgehaald. De zaak is in onder zoek. IN KOREA is bij Tanjon een bus ge slipt en in de rivier de Koem gestort. Van de 30 inzittenden zijn er 26 om het leven gekomen. MR. DR. L. N. DECKERS, lid van de Raad van State en oud-minister van Defensie en van Landbouw, viert vrij dag a.s. zijn 75ste verjaardag. Hij reci- pieert des middags: Louise de Colog- nystraat 89 in Den Haag. HENRIëTTE DAVIDS recipieert in Carree te Amsterdam. Zij wordt op die dag 70 jaar. LLOYD, de Britse minister van bui tenlandse zaken, is te Athene aange komen voor besprekingen over Cyprus. De Britse gouverneur van Cyprus, sir Hugh Foot, wordt ook te Athene ver wacht. DE EERSTE KAMER neemt niet mor gen, zoals de bedoeling was, de begro ting van Binnenlandse Zaken in be handeling. doch op 18 februari. Dit wegens verhindering van de minister. DE AMSTERDAMSE politie heeft de inbraak, die het vorig jaar werd ge pleegd en waarbij 25.000.— aan sie raden verdween, opgehelderd. Twee personen werden gearresteerd TE HAARLEM stond een vrouw te- ïecht. verdacht van zware mishande ling van haar baby, de dood tengevol ge hebbend. De officier eiste zes jaar. Na raadkamer werd zij in vrijheid gesteld. De uitspraak werd bepaald op 20 februari. DE AMSTERDAMSE inbreker N. J., bekend onder de naam Janus, die in Nijmegen 12.000.had gestolen, ech ter -— zoals wij hebben gemeld ge ïdentificeerd werd door het topje van zijn duim, dat hij had verloren, heeft zich te Amsterdam bij de politie ge meld. EEN TOESTEL van Air France heeft oe afstand Parijs-Amsterdam afgelegd in de nieuwe recordtijd van 39 minu ten plus vijf minuten voor start en landing. Verwachting van het KNMI tot vanavond, opgemaakt maandag avond 23.15 uur. Veranderlijke bewolking met hier en daar wat regen. Matige tot krachtige zuidelijke wind. Aan houdend zacht weer. Verwachting van het Belgische Weerkundig Instituut: Aanvankelijke matige tot vrij krachtige wind uit zuidwest tot west. Bewolkt tot zwaar bewolkt. Zacht weer. Daarna vrij krach tige wind uit zuid tot zuidwest met op zee stormgevaar. Vervol gens daling der temperatuur. Vandaag: zon onder 17.45 uur. Morgen: zon op 8.03 uur. Maan op 3.20 uur. Overste Ahmad Hoessein, militair commandant van Midden-Suniatra heeft gisteren een ultimatum gericht tot de regering Djuanda, waarin hem vijf dagen wordt gegeven om af te treden. Ingeval de regering niet zou aftreden, zou Sumatra niet meer het gezag van de centrale regering van Indonesië erkennen. Tevoren had in de woning van Hoessein een bijeenkomst plaats gevonden van militaire en burgerlijke autoriteiten van Midden-Sumatra, waarin kolonel Simbolon, de voormalige mili taire commandant van Noord-Sumatra en ook overste Hoessein het regiem van Soekarno zeer ernstig in gebreke stelden. Ongeveer tezelfdertijd werd in Djakarta een massa-bijeenkomst ge houden, waarop o.m. generaal-majoor Nasution het woord voerde. Hij he kelde de „koloniale mogendheid Ne derland" en stippelde vervolgens de taak uit van het „Nationale Front voor de bevrijding van "West-Irian", waarvan hij zelf de leiding heeft. Deze is het handhaven van de na tionale onafhankelijkheid en vernieti gen van de ondergrondse activiteit en het terrorisme. Uiteraard zal dit Front leiding moeten geven aan de Indonesische aanspraken op het om streden gebied van westelijk Nieuw- Guinea. Met vlaggen uitgeruste jon gelui onderstreepten de eis tot over dracht van dit gebied aan Indonesië door met opgeheven vuist de vrij- heidskreet „Merdeka" aan te heffen. Nationalisatie of confiscatie Premier Djuanda Kartawidjaja heeft voor het parlement mede gedeeld. dat de regering nog niet in staat is te verklaren of de Nederlandse bedrijven, die in de campagne ter bevrijding van wes telijk Nieuw-Guinea werden ..overgenomen" zullen worden genationaliseerd of in beslag ge nomen." In het regeringsantwoord op de alge mene beschouwingen in eerste ter mijn over de regeringsverklaring vijandig gezind zijn, omdat daardoor Indonesië in een moeilijke positie zou komen te verkeren." Schip vrijgegeven De ..Straits Stemship Company" in Singapore heeft van de gezagvoerder van haar ss ..Segamat". dat volgens eerdere berichten door een Indone sische kanonneerboot was opgebracht bericht ontvangen, dat het schip weer is vrijgegeven en op weg is naar Sin gapore. De minister van handel en industrie in Singapore heeft medegedeeld de aanhouding van dit schip te hebben opgenomen met het Indonesische con sulaat aldaar. Tengevolge van een sneeuwstorm, die het noorden van de staat New- York heeft getroffen, zijn minstens 22 personen om het leven gekomen. De sneeuw ligt op sommige plaatsen vijf meter hoog. Ook in Canada is veel sneeuw ge vallen in delen van Ontario, Quebec en de kustprovincies. Dit heeft geleid tot de dood van zeker zestien mensen. Frankrijk heeft ernstig te lijden van overstromingen tengevolge van het smelten van sneeuw door het plotse ling ingevallen zachte weer. Vier per sonen zijn tengevolge van deze overij stromingen om het leven gekomen. Gisteren werd gemeld, dat in vele rivieren het water vallend was. maar in het oosten van het land en in Nor- niandië stonden nog dorpen blank. Te Mouyeuvre nabij Metz konden 4000 arbeiders niet aan het werk gaan. daar een staalfabriek in het water stond. „Kroestjef heeft het in zich een topproduktieleider bij de film te worden", aldus filmproducer Mike Todd, thans in Rome, die kortge leden met Kroestjef in Moskou heeft gesproken. Volgens Todd is het maar goed, dat Kroestjef al leen maar een politicus is. „Elk ge baar en elk woord komt op het juiste en geëigende ogenblik. Hiij zou ons allemaal bankroet maken als hij het besluit nam produktie- leider te worden", aldus Todd. Kroestjef had hem, toen hij met zijn vrouw Elizabeth Taylor op een receptie in het Kremlin aanwezig was, gevraagd: ..Wie is dat prach tige schepsel dat naast u staat?" Todds antwoord „Mijn vrouw" zou Kroestjef hebben doen verstenen.... Door het instorten van de derde verdieping van een oud. groot huis te Foggia zijn gisterenochtend negen mensen omgekomen. De derde ver dieping nam in haar val de lagere verdiepingen mee, zodat zij tenslotte in de kelder terecht kwam. Dc instorting kan zijn veroorzaakt door het r?.aken van een tussenmuur op de derde verdieping om een wo ning te maken voor een jong paar, dat op het punt stond te trouwen. Bij het onderzoek naar de ver giftigingszaak in de Leeuwarder strafgevangenis is een nieuw as pect naar voren gekomen. De Ber- kelse arts dr. die in strenge afzondering verblijft, heeft nl. een brief overgelegd, waaruit zou moeten blijken. dat de Goudse 4 "v 1 ~M e1 bouwkundige W. L. de vrouw van J* (jrCfl 4 Ï^I W I W dr. O. zou hebben vergiftigd. B II y j I Hl^Qvl. JLO-LO Men houdt rekening mei de moge- liikheid, dat de dood van W. L. in de Leeuwarder gevangenis geen geval van "I "1 ~l zelfmoord is geweest, en dat deze met |_J I 7- ~m 1 7- het briefje met de woorden „medi- B: H I I 1^ I I I rijnen van dr. O.", dat onder het flesje _g_ JL CLK. 1 1 1^. I J. I JLm. met cyaankali in de cel van L. werd aangetroffen, ervoor heeft willen zor- gen. dat het gevangenispersoneel op oe hoogte zou zijn van de herkomst jje^ bombardement van het Tunesische grensdorp dreigt een van het vergif. Aan de andere kant I blijft de mogelijkheid bestaan, dat L. 1 regeringscrisis in Parijs te veroorzaken. De meeste volksvertegen- uit dankbaarheid voor verleende» woordigers, die hun standpunt in de wandelgangen van de Parijse I „hulp voor dr. O. de ontlastende brief li r heeft geschreven. regeringsgebouwen lieten horen, keurden de actie af. En zij, die het regeringsargument van zelfverdediging deelden, gaven te kennen, dat het middel waarvan men zich bediend had, slecht gekozen was. Premier Gaillard heeft de minis ter voor Algerië, Lacoste, naar Parijs ontboden om een spoed vergadering van het Franse ka binet, die gisterenavond laat is begonnen, bij te wonen. Een aantal communistische afge vaardigden en aanhangers van Men- des France hebben voorgesteld om een regeringsverklaring te vragen, die vandaag in de Nationale Verga dering zou moeten worden afgelegd. T egeit maatregelen De Tunesische regering heeft gis teren besloten onmiddellijk vijftien Franse boerengezinnen uit het gebied, dat onder beheer staat van de gou- v erneur van Sbcitla te zetten en hun boerderijen tegen schadeloosstelling in oeslag te nemen. Het, betekent niet, dat de gezinnen uit Tunesië wor den gezet. Sbeitla ligt 120 km van het gebombardeerde grensdorp Sakiet- oidi-Joessef. Voorts heeft de Tunesische rege ring geweigerd Franse soldaten aan boord van het schip „Kairouan" toe stemming te geven te Bizerta aan land te gaan. De Tunesische grondwetgevende vergadering heeft eenstemmig een aantal moties aangenomen, waarin Een van de spelers van het eerste elftal van de beroemde Engelse voetbalclub Manchester United, die er bij de ramp met het BEA-toestel boven het vliegveld van München het leven afbracht is Albert Scan- Ion. De foto laat zien hoe Scanion, die vrij ernstig werd gewond, in het ziekenhuis te München werd bezocht door zijn vrouw. ,.In de ondermijnende acties, waar de Indonesische regering zich tegen over ziet geplaatst, spelen de Ver enigde Staten een leidende rol. Het is zeer duidelijk, dat zij er op uit zijn. Nederland te verdringen", zo heeft oremier Tsjou en Lai van commu nistisch China voor het nationale volkscongres, het Chinese parlement, verklaard. De voorwaarden voor een duur zame wereldvrede achtte hij gunsti ger dan ooit. Hij verklaarde voorstander te zijn van de Russische voorstellen voor het houden van een topconferentie. Ook onderschreef hij het denkbeeld van Nehroe voor de vestiging en uit breiding van een gebied, waar geen wapens voor massale vernietiging zouden mogen zijn opgeslagen. De begrafenisplechtigheid voor de slachtoffers van de vliegramp bij Muenchen zal op 22 februari a.s. plaats vin den. Delegaties uit vele lan den zullen de plechtigheid bijwonen. Met een speciaal vliegtuig van de British European Airways zijn gis terenmiddag de stoffelijke over schotten van de 21 slachtoffers van de vliegramp, die het team van Manchester United trof, van Muen chen naar Engeland overgebracht. De vlaggen op het vliegveld van München hingen halfstok en een erewacht van 100 leden van de plaatselijke politie stond op de startbaan in carré opgesteld, toen de stoffelijke resten naar het vlieg tuig werden gedragen. Kort voordat de ..Viscount" ver trok werd een schat aan kransen en bloemstukken aan boord van het toestel gebracht, die afkomstig wa ren van de regering van Beieren, de Britse consul-generaal, het mi nisterie van transportzaken van West-Duitsland, de stad Muenchen en de B.E.A. De eenvoudige ceremonie werd o.m. bijgewoond door de Westduitse bondscoach Sepp Herberger, die te- voren een bezoek had gebracht aan de zwaargewonde manager van Manchester United, Matt Busby. Herberger werd bij allen toegelaten, uitgezonderd bij John Berry en Duncau Edwards, Op ziekenbezoek Hij probeerde allen door een kort praatje en enkele grapjes iets op te beuren. De antwoorden waren vaak laconiek. Zoals bijvoorbeeld de reactie van Ray Wood, toen hem gevraagd werd hoe hij zich voelde. ..Oh. ik? Ik voel me een stuk be ter. Wacht maar, we zien elkaar wel in Zweden...," Ook Jac Blanch- flower, de spil van het Noordierse elftal, toonde een groot optimisme. De Duitse bondscoach stelde hem de vraag of hij weer zou gaan spe len. Jack antwoordde: „Nu nog niet, misschien over een paar we ken. Maar in ieder geval ziet u ook mij in Zweden..." Blanchflower had een plagerige tegenvraag voor de Duitser: „Denkt u dat u het wéér zult winnen." Scanion was cynisch. ..Het is ge makkelijker om hier binnen te ko men, dan er weer uit te gaan...", zei hij. Op de vierde verdieping, in een zuurstofkamer, fluisterde een zorg zame verpleegster de ernstig ge wonde Matt Busby in het oor, dat Sepp Herberger hem kwam bezoe ken. Het was een ontroerend mo ment. Busby draaide zijn hoofd langzaam om. knikte, probeerde te glimlachen en fluisterde nauwelijks hoorbaar terug: „Ja... ja..." De gewonden Vijf dagen na de vliegramp vechten de artsen in het „Rechts der Isar" -ziekenhuis nog steeds voor de levens van enkele zwaarge wonden. Gisteren bleef de toestand der patiënten veelal onveranderd. De vrouwelijke arts dr. Hannelo- re Hartle zei, dat de piloot Ken neth Rayment. voor wiens leven het meest gevreesd wordt, „slech ter noch beter is geworden".Ook bij de Engelse international John Ber ry, eveneens in levensgevaar, trad nog geen verandering in. De toe stand van Matt Busby, die zondag belangrijk vooruit is gegaan, Dun can Edwards (nog „zorgelijk") en de journalist Frank Taylor, bleef ernstig. Van anderen luiden de be richten gunstig. Vier patiënten zijn gisteren uit het ziekenhuis ontsla gen. de aanval op Sakiet-Sidi-Joessef wordt veroordeeld en steun wordt ge geven aan president Bourguiba voor de verdediging van tiet land. Tien leden van deze vergadering zullen naar Sakiet-Sidi-Joessef gaan om een onderzoek in te stellen. Zo als gemeld, heeft Tunesië al om een bijeenkomst van de Veiligheidsraad verzocht. Er wonen in Tunesië nog ongeveer 80.000 Fransen. Twee jaar geleden, voor het land onafhankelijk werd, wa ren er 180.000. Verder liggen er thans nog ongeveer 15.000 Franse militai ren. 45.000 minder dan twee jaar ge leden. 99 Verontrustend ..De Amerikaanse regering is zeer verontrust door de berichten over het Franse bombardement." Dit is meegedeeld in een officiële verklaring van het ministerie van buitenlandse zaken. Minister Dul les heeft, in opdracht van Eisen hower, de Franse ambassadeur ontvangen en zijn bezorgdheid uitgesproken en om verdere in lichtingen verzocht welke hem werden beloofd. Volgens de „New York Post" was het bombardement „Goerings Luft waffe In de donkere tijd van het Na zisme waardig". ÖtZCRTA CONSTANT/NE ALGERIE BrSKRA* - j ■A«&Tvi SfAJf ■r' l cafca --- 40CI<m PELTlsaSiH Deze kaart geeft de ligging van het Tunesische grensdorp Sakiet Sidi Joussef, dat zaterdag door Franse vliegtuigen werd gebombardeerd. Deze foto uit Napels laat zien. hoe experts van de Italiaanse artillerie een onderzoek instellen naar het één meter lange en tien centimeter dikke vreemde voorwerp, dat in het Napolitaanse voorstadje Bella- vista aan de rand van de Baai van Napels met veel gesis en lawaai uit de lucht kwam vallen en een be gin van paniek veroorzaakte. De deskundigen spraken van een klein soort geleide projectiel, waarvan zij de nationaliteit niet kon den ontdekken. Of het projec tiel vanaf het land, de zee of van uit de lucht was gelanceerdIcon evenmin wórden vastgesteld. Wel was men er zeker van, dat het hier niet om een projectiel (ion de Ita liaanse strijdkrachten gaat. De Koninklijke Rotterdamsche Lloyd heeft 97 personeelsleden moeien ontslaan of pensioneren als gevolg van de moeilijkheden in Indonesië. Van deze 97 zijn 48 prsonen van boven de zestig jaar, de bij de Lloyd geldende pensioengerechtigde leeftijd. De ont slagenen maken deel uit van het re paratiebedrijf. het sluwadoorsbedrrjf, de bewakingsdienst en de magazijnen. Hel aantal personen, dat nu het bedrijf verlaat, is ongeveer vijftien tot twintig van het totale aantal, dat bij genoem de diensten werkt. De reden is, dat er minder werk gelegenheid is op de kaden bij de sche pen. die in de zgn. buitenlijnen varen. Deze schepen, bijv. in de Java-New- Yorklijn, rieden altijd eerst Indonesië aan om er produkten te laden en voeren dan via Rotterdam om te lossen naar de Verenigde Staten. Tengevolge van de moeilijkheden in Indonesië zullen er minder schepen Rotterdam behoe ven aan te doen. De aanvallen van Jemieten in het grensgebied tussen Jemen en het Brits protectoraat Aden zijn veelvul- diger en krachtiger geworden. De Je- menitisch troepen dringen verder dan vroeger het geval was op Adens gebied door, zo is officieel in Aden bekend gemaakt. De Jemenieten hebben verscheidene forten in het protectoraat aangevallen. Britse vliegtuigen die werden uitge zonden om de aangevallen plaatsen te steunen, werden met luchtafweerge schut bestookt. Dr Jemenieten vernielen bij hun strooptochten oogsten en auto's. Jemen bij V.A.R. Men verwacht, dat het overleg om te komen tot aansluiting van Jemen bij de Verenigde Arabische Republiek er toe zal leiden, dat nog vóór 22 dezer de opneming van Jemen zal worden geproclameerd. Een wild geworden zwarte bouvier van een onbekende eigenaar heeft het zuidelijk deel van Hengelo in opwinding ge bracht na een gevecht met een blinden-geleidehond. De blinde sloeg met zijn stok om zich heen en raakte daarbij de bouvier, die zo kwaad werd, dat hij drie d vier mevisen aanvloog en beet. Een arts moest de 61-jarige me vrouw P. van R. en de 48-jarige heer H. H. verbinden. Laatst genoemde moest zelfs drie hechtingen in de arm krijgen. Inmiddels had de gealarmeer de politie versterking laten aanrukken. Een scherpschutter kreeg opdracht het dier neer te leggen, maar dit mislukte. De hond werd aangeschoten en sprong een politiewagen bin nen. De daarin zittende agent nam ijlings de benen. Doordat het hevig bloedende dier klem kwam te zitten tussen versnel ling en dashbord kon men het niet doodschieten, vanwege het risico van terugketsen van de kogel. Ten einde raad heeft men de politiewagen op sleeptouw genomen en naar het slachthuis gebracht, waar de hond werd afgemaakt.

de Stem | 1958 | | pagina 1