AH TEGENREGERING NOG VOOR 10 FEBRUARI 39 39 39 39 19 Rusthuis bejaarden door brand verwoest Te duur? Och, kom.... Bouw van 623 huizen A'dam stilgelegd in RISICO VAN KABINETSCRISIS DEED DE K.V.P. ZWICHTEN 39 39 39 39 39 Sumual over ultimatum aan Soekarno TWEEDE PROEF MET VANGUARD MISLUKT Praten heeft met Indonesië enkele geen zm r President: Eerder naar huis vanwege de baby Drie Russen deden niets ongeoorloofds Republiek is „presidentieel democratisch Bonn wil voor 100 miljoen Britse wapens OPERATIE..... f P s REN DAGBLAD VOOR ZEELAND Kirsanow f Machinist door steen gewond Twee dames omgekomen Sjafruddin aan de leiding Egypte-Syrië Lagere temperaturen Raket stortte in twee stukken omlaag Poging tot lichten Andrea Doria" Overvaller van boerenleenbanken krijgt 5 jaar Uitbreker gegrepen in Amsterdam Explosie in transf orma torhuis, één dode van Meer dan 200 man ontslagen Koningin Elisabeth lang en slank" voor Gedeputeerde Croes krijgt 9 maanden Belastingvoorstellen van Hofstra aanvaard Rukwind deed huis instorten Socialisten in Tweede Kamer Eisenhower Geen topgesprek zonder program teder tand ID BELT. f. keert l vaar is. 00 iam lam |jes 50 am am beschikken en Ie instelling op voerige sollici- an Nijgh <5r van e 49, Den Haag stamelt hy vd lachje. De angzaam het laduw van de liet meer over enAram! met een kreet 98a JAARGANG No. 22675 Uitgav# N. V. Uitgevers Mij. Jfeerlandia. Verschijnt elke werkdag. Bureaus: Breda, Eeigerstr. 16. Tel.: Directie, Redactie en Ad ministratie 22341. Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J. J. H. A. Bruna. Redaotieraad: j. m. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr, H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. 't Westende. Abonn.prijs by vooruitbet. 1 7.- p. kwartaal, p. post ƒ8.20, p. week (uitsl. bij niet postbestell.) ƒ0.54. Incasso wordt berekend. Losse numm. 15 ct. Fostrek. 278841 VcüCr» God, Konfhtfïn vn Vïï&ertdni DONDERDAG 6 FEBRUARI 1958 Advertentieprijs voor de gehele oplage 0.35 per nrn (Ingezonden Mededelingen Om per nun)Voor advertenties van plaatselijk# aard uit Zeeland uitsluitend in de Zeeuwse editie ƒ0.14 per mm. (Jngezonden Mede delingen 0.35 per mm.). Bij contract aan zienlijke reductie; volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 ct. per mm. extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet wensen af te geven, worden vernietigd. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Westsingei 98, telefoon 2236 Bureau voor Zeeuvrach-Vlaander en: HULST, Dubbele Poort 7, telefoon 102. (Riibnreans: TERNEW. Noordstraat 56. tri. 2601 - OOSTBURG, Nieuwstraat 41. tel. no. 35L_ De ambassadeur van de Sowjet- unie, de heer Kirsanow, heeft woens dagochtend een bezoek gebracht aan minister Luns en ,,het leedwezen van iijn regering uitgedrukt" over de be schuldiging van spionage tegen drie Russische diplomaten. Zoals men weet, zijn de betrokkenen kortelings Uit het land gewezen. Kisranow, deelde mee, dat de Sow- jetunie haar militaire staf aan de ambassade te Den Haag met drie diplomaten zal verminderen. Volgens hem hebben de uitgewezen Russen niets ongeoorloofs gedaan. Het besluit van de Nederlandse regering, zo zegt hij, kan alleen beschouwd worden als een uiting van onvriendelijkheid en moet wel schade berokkenen aan de betrekkingen tussen de Sowjetunie en Nederland.... De trein Eindhoven - Utrecht, die om 17.19 uit Eindhoven vertrok, heeft woensdagavond ruim een half uur vertraging gehad, doordat een jon gen een steen door de ruit van de machinistencabine gooide, waardoor de machinist Wolters uit Utrecht ernstig aan zijn ogen werd gewond. Het ongeval gebeurde ter hoogte van Best. De machinist moest onmiddel lijk naar het zuikenhuis worden ge bracht. Woensdagavond is het rust- en ver pleeghuis voor ouden van dagen „Tal- mahuis" te Veenwouden (gem. Dan- tumadeel) door brand geheel ver woest. Twee bejaarde dames zijn in het vuur omgekomen. Het zijn de 94-jarige mevrouw T. Dijkstra en Alles wijst er op, dat de gebeurtenissen in Indonesië snel naar een dramatisch hoogtepunt gaan. Vertegenwoordigers van de „rebelse" buitengewesten hebben bij monde van Ventje Sumual gedreigd, nog voor 10 februari een tegen, regering te zullen vormen, als Soekarno geen gehoor geeft aan hun eis, de regering Djoeanda te ontslaan en een ka. binet te vormen dat vrij is van communistische invloeden. Soekarno, die nog steeds in Japan vertoeft, heeft ver klaard, dat hij eerder naar Djakarta terug zal keren dan in zijn bedoeling lag, omdatzijn vrouw een baby ver. wacht. Intussen laat de regering Djoeanda niets ongedaan, om de zaak minder ernstig voor te stellen dan ze is. Een woordvoerder van het kabinet zei, dat Sumual en de rebellen op Sumatra wel iswaar „met veel fanfaren" een nieuwe regering konden aankon digen, maar dat zij verder machteloos stonden. Intussen echter hebben ook de socialisten in het parlement aangedrongen op vervanging van het kabinet-Djoeanda voor een nieuwe regering. afwist en dat er wel degelijk sprake was geweest van een ultimatum aan de president. Hij wenste zich aanvan kelijk niet uit te laten over de namen van degenen, die in de tegenregering zullen worden gekozen. Later bevestig de hij echter persberichten uit Manilla, waarin Sjafruddin als de leider van het nieuwe bewind werd genoemd. Intussen zyn een groot aantal mili taire commandanten in de hoofdstad aangekomen voor wat een „routine conferentie" wordt genoemd. Keurtroepen houden momenteel oefe ningen rond de hoofdstad. Rond de hoofdkwartieren van land- en lucht macht is een sterke bewaking inge steld. De tegenregering, zo deelde Ventje Sumual nog mee, zou gevestigd wor den in Bukittingi, op de westkust van Midden-Sumatra. Woensdagavond heeft het Indonesi sche parlement het wetsontwerp tot het aanvaarden van een door Rusland te verstrekken krediet ad 100 miljoen dollar aangenomen. Volgens het Indonesische persbureau „Antara" zijn in de haven van Dja karta twee Russische schepen aange komen met een zending Russische jeeps voor het Indonesische leger. De zending bestaat uit 282 jeeps, meer dan 1-000 kisten onderdelen en 25 mobiele werkplaatsen. Tevoren was een zen ding Russische jeeps gelost in Soera baja. In Djakarta houdt men vol, dat ko lonel Warouw, de militaire attaché in Peking, geen ultimatum aan Soekarno heeft overhandigd. Ook de president zelf deed het voorkomen, alsof zijn onderhoud met Warouw op onschuldi ger zaken betrekking had. Sumual echter, de voormalige militaire com mandant van Oost-Indonesië. die in Tokio is opgedoken, gaf duidelijk te kennen, dat hij alles van het gesprek TWAALF JAAR gevangenisstraf met aftrek is voor de rechtbank te Leeu worden geëist tegen de 73-jarige W. v. d. M., die in een tehuis voor be jaarden de 60-ja.rige S. Starkenburg met rattenkruit om het leven had trachten te brengen. NOORD-KOREA heeft de terugtrek king van alle vreemde troepen op zijn grondgebied voorgesteld, op voorwaarde dat de Amerikaanse en andere buitenlandse strijdkrachten zich uit Zuid-Korea terugtrekken. ENGELAND en de V.S. hebben over eenstemming bereikt over de voor waarden van een verdrag over de aanleg van raketbases op het Britse grondgebied. NORMAN F. RAMSEY, een Ameri- gaanse geleerde, is benoemd tot we tenschappelijk adviseur van Paul Spaak, secretaris-generaal van de Navo. PRINS ALI KHAN, die met de Ame rikaanse filmster Rita Hayworth ge trouwd is geweest, zal wellicht per manent vertegenwoordiger worden van Pakistan bij de V.N. DOORDAT op de Nieuwe Maas een sleepboot met modderbak door een ander schip werd aangevaren, sloeg de 64-jarige schipper A. S uit Dor drecht (die op de bak stond) over boord. Hij kon niet meer gered wor den. EEN KRIJGSRAAD te Nabloes (Jor danië) heeft 21 mensen, onder wie drie communistische leiders, tot le venslange gevangenisstraf veroor deeld. Zij zouden een staatsgreep heb ben voorbereid. de 83-jarige mevrouw R. de Vries. De brand was door nog onbekende oorzaak te 17.30 uur uitgebroken, en de brandweren van Dantumadeel, Dokkum, Tietjerksteradeel en Leeu werden stonden uren later nog bijna machteloos tegenover de door de westenwind fel aangewakkerde vuur zee, die in het gebouw en twee aan gebouwde vleugels woedde. Er was tevens te weinig druk op de water leiding, hoewel het waterleidingbe drijf nog probeerde de druk te verho gen en er was geen sloot- of kanaal water in de nabijheid. In het gebouw, dat bestond uit een parterre, eerste verdieping en een zolderverdieping, woonden ongeveer veertig hulpbehoe vende bejaarden en een twintigtal personeelsleden. Onmiddellijk na het ontdekken van de brand hebben om wonenden geholpen bij het wegdragen en onder dak brengen van de ver pleegden. die bij particulieren in de omgeving en in het „Talmahuis-rust oord" zijn opgenomen. De ernstige zieken zijn met ambulancewagens naar ziekenhuizen in Leeuwarden en Dokkum gebracht. De schade moet naar raming bijna 1 miljoen gulden bedragen. J Verwachting van het K.N.M.I. tot ^Jnavond, opgemaakt gisteravond 23.15 uur: Enkele opklaringen, afgewisseld J door hagel- of natte sneeuwbuien. t Matige, af en toe vrij krachtige noordwestelijke wind. Lagere temperaturen dan gisteren. J Vandaag: Zon onder 17.36 uur, maan op 21.06 uur. t Morgen: Zon op 8.11 uur, maan J onder 9.13 uur. 55 Een Vanguard-raket van de Amerikaanse marine, die een kunstmaan de ruimte in moest brengen, is woensdagochtend on middellijk na het afschieten in tweeën gebroken en neergestort. Daarmee is voor de tweede maal een poging van de marine tot het lanceren van een kunstmatige aardsatelliet mislukt. Aanvankelijk zag het er naar uit. dat alles goed zou verlopen. De raket ver hief zich rustig van de startbok te Cape Canaveral in Florida. De toe schouwers zagen een helder licht, waarop de Vanguard als het ware scheen te rusten. Toen de raket tot enkele honderden meters gestegen was, begon hij plotse ling te waggelen en even later brak hij in tweeën. Een ogenblik was er paniek, omdat men dacht, dat de brok- De Rotterdammer P. S. die op 22 januari voor het gei-echtshof te 's- Hertogenbosch terecht heeft gestaan wegens overvallen op de boerenleen banken te Wijk en Aalburg en Biest- Houtakker, is door het hof, conform de vordering van de procureur-gene raal, veroordeeld tot vijf jaar gevan genisstraf met aftrek van voorarrest en terbeschikkingstelling van de re gering. President Nasser van Egypte heeft woensdag voor het Egyptische parle ment de constitutionele voorstellen voor de samenvoeging van Egypte en Syrië ontvouwd. De Verenigde Arabi sche Republiek zal gegrondvest zijn op een overeenkomst van 17 punten, Ze zal bestaan uit ,,twee gebieden' namelijk Syrië en Egypte, met elk een uitvoerende raad, waarvan de presidenten benoemd worden bij de creet van de president van de repu bliek en bijgestaan worden door mi nisters, die door de president worden aangewezen op voordracht van de presidenten van de uitvoerende raad. President Nasser zei. dat het rege ringsstelsel .presidentieel-democra- tisch" zou zijn. De nieuwe staat zal één vlag heb ben, waaronder één volk en één leger De tweede van de drie gevangenen die op vrijdagavond 24 januari j.l. uit het Huis van Bewaring te Amster dam ontsnapt zijn, de 27-jarige Jan C. Hey, is woensdag in de woning van zijn moeder in de J. P. Hijestraat te Amsterdam-Oost gearresteerd. Voortvluchtig is nu nog de 29-jarige W. J. den Daas. die voor een der meest spectaculaire inbraken in de hoofdstad in 1957 2'/» jaar gevange nisstraf met aftrek werd opgelegd. Bovenstaande opname zou men 'n staatsiefoto kunnen noemen staatsiefoto kunnen noemen van de 49-jarige C. van H. uit de hoofdstad, die in een perio de van tien jaar bijna twee mil joen heeft verduisterd bij een Amsterdamse firma, waar hij aanvankelijk kassier-boekhou der was en op 1 januari j.l. tot procuratiehouder werd be noemd. ..Deze man heeft niet geleefd als een vorst, maar als een heel vorstendom''zei een Amster damse politie-commissaris. En daarvan mag dan deze foto ge tuigen. De Amsterdammer, die als een goedmoedige en joviale knaap bekend stond, trakteerde zijn vrienden op taxi-ritjes naar Hamburg, hij gaf handen vol geld uit voor liefdadige doeleindenen deed verder al les wat van een man in bonus verwacht mag worden Van de bijna twee miljoen is dan ook geen cent meer over. Woensdagochtend heeft zich in een transformatorhuis, dat op de hoek van de Vondelingenweg - Petroleum- weg te Rotterdam - Pernis staat, een ontploffing voorgedaan, welke aan één persoon het leven heeft gekost. In het transformatorhuis bevinden zich ..cellen", hokjes van twee bij drie meter, aan één kant open en met drie betonnen wanden. In een dezer cellen stond een man op een trap te werken, terwijl een tweede op zijn knieën op een platform werk te. Opeens de oorzaak is nog onbe kend ontstond een grote steekvlam waardoor de man op het trapje, de 63-jarige monteur H. de Poter, werd gedood en de ander ernstig gewond. In het transformatorhuis wordt met hoogspanning gewerkt. Twee Amerikaanse bergingsmaat schappijen hebben woensdag medege deeld, dat zij erin geslaagd zijn het karkas van het gezonken Italiaanse passagiersschip „Andrea Doria" om der controle te krijgen. lm het ko mende voorjaar zal gepoogd worden, tot lichting over te gaan. Indien men erin slaagt de ..Andrea Doria" in zijn geheel te lichten, zal het schip mogelijk aan een scheep vaartmaatschappij woorden verkocht, die het dan weer in de vaart zou kunnen, brengen. Mocht dit niet ge lukken, dan zal het karkas voor de sloop worden verkocht. De bouw van 623 systeemwoningen in Geuzenveld, Amsterdam-West, is gisteren stilgelegd. De N.V. Neder lands Bouwsyndicaat, die dit werk had aangenomen, heeft alle tewerk gestelde arbeiders, geschoolden en ongeschoolden, tezamen ongeveer 230 man, met vergunning van het ar beidsbureau, ontslagen. Voor 24 tim merlieden was die vergunning niet nodig: zij waren in staking gegaan en kregen dus op grond daarvan ont slag. Daarmede heeft een door de E.V.C. geleide staking tot een massa-ontslag geleid en tot het stilleggen van een groot bouwproject. De oorzaak is de beslissing van het bouwsyndicaat om geen zwarte lonen meer te betalen, althans de zgn. conjunctuur-toeslag. Volgens een Londens modehuis zal koningin Elisabeth van Groot-Brit- tannië bij haar bezoek aan Nederland japonnen dragen die tot ongeveer 43 cm van de grond komen. Zij zou zich hebben uitgesproken voor een „lange en slanke" lijn. Om het effect van deze lijn nog te verhogen, zou zij van plan zijn over dag donkere zijden kousen te dragen en 's avonds zwarte, aldus het mode huis. De gedeputeerde van het eiland gebied Aruba, de heer Porfirio Croes, is tot 9 maanden gevangenisstraf ver oordeeld met aftrek van voorarrest. De aanklacht tegen de heer Croes luidde, dat hij zich voor een bedrag van f 2400.- aan schadevergoedings- gelden had toegeëigend, die hij aan derden moest uitbetalen. Daar de heer Croes op Aruba een vooraanstaande politieke figuur is en leider van de patriottische partij (de meerderheidspartij op Aruba), 'heeft deze zaak op het eiland geleid tot een grote politieke spanning. (Van onze parlementaire correspondent) Slechts één lid van de K.V.P. (de heer Koops) heeft gisteren tegen de belastingvoorstellen van minister Hofstra gestemd, nadat deze nogal vinnig met de portefeuille op tafel had gesla gen. Met andere woorden: de K.V.P. wenste aan een eventuele verwerping van de investerings aftrek niet de consequentie te verbinden van een kabinets crisis. De minister zei dat aanvaarding van het voorstel van de heer Van Campen (K.V.P.) om de schorsing van de in vesteringsaftrek en tijdelijke "verlen ging van de vervroegde afschrijving in te trekken, het bedrijfsleven in 1958 tientallen miljoenen gulden extra zou kosten, daar het fiscale voordeel van de vervroegde afschrijving het nadeel van de schorsing der investeringsaf trek ver overtreft. Bovendien is het bedrag van zeven miljoen gulden, dat de schorsing der investeringsaftrek voor de schatkist zal opleveren, van essentieel belang voor het budgetaire evenwicht, zei hij. De heer Van Campen (K.V.P.) ant woordde, dat een aantal leden van de K.V.P.-fractie de schorsing van de in vesteringsaftrek een duw in de ver keerde richting vonden, maar dat zijn fractie verder geheel achter de rege ring stond. De leden in kwestie, zei hij, wensen bij de komende industrialisa- tienota te worden ingelicht over de mogelijkheid van herstel van de in vesteringsaftrek. Aan de hand van het antwoord van minister Hofstra zouden zij hun antwoord bepalen. Dat antwoord was duidelijk: „De regering kan niet langer de verant woordelijkheid dragen, als haar voor stellen niet integraal worden aan vaard". Hierop ging dc K.V.P.-fractie in be raad. Na hervatting van de vergade ring verklaarde de heer Van Campen. dat de K.V P.-leden die „tegen" wa ren alsnog vóór zouden stemmen. Ze wensten geen regeringscrisis De schorsing van de investeringsaf trek werd aanvaard met 46 tegen stemmen (tegen V.V.D. en d'e heren Reyers (C.H.) en Koops (K.V.P.), de verhoging van de vermogengsbelastir.g met 46 tegen 11 (tegen V.V.D. en enke len van de C.H.) en de verhoging van de omzetbelasting zonder hoofdelijke stemming. Voor dit laatste ontwerp vroegen V.V.D., C.P.N. en de heer Koops aantekening dat zij tegen waren. Nadat dinsdag 28 januari (daags na de uitkering van het verlaagde loon) eerst bijna iedereen het werk had neergelegd, hervatten de arbeiders reeds de volgende dag geheel vrij willig het werk. Wel waren zij intus sen geschorst, doch de directie hief die schorsing meteen weer op, toen de arbeiders weer wilden beginnen. Doch reeds dezelfde dag verlieten 24 timmerlieden opnieuw het werk. Door hun afwezigheid werd het bouwprogram geheel ontwricht. Re den waarom de directie zich nu ge noodzaakt zag alle arbeiders te ont slaan. stukken loodrecht naar beneden zou den vallen. Ze kwamen echter in de oceaan terecht. Even later eerst werd het de toeschouwers duidelijk, dat men in de controlekamer de raket opzet telijk had vernietigd, nadat hij in de lucht was gaan schommelen. Het grootste deel van het reusach tige projectiel stortte met een gewel dige witte vlam neer. Het andere schoot een ogenblik door, maar kwam daarna ook met een boog omlaag. Op 6 december mislukte een eerste poging tot het lanceren van een Van guard. Toen ontplofte de raket nadat hij slechts enkele meters omhoog was gegaan. De Vanguard, die gisteren werd ge lanceerd, had een kunstmaan met een gewicht van 1.6 kilo in haar baan moeten brengen. Intussen staat een tweede ..Jupiter" van het leger gereed om afgeschoten te worden. Ook de proeven met de Vanguard zullen wor den voortgezet. Eisenhower heeft gisteren gezegd, dat men een groep geleerden, onder lei ding van James Killian, heeft gevraagd een ruimtevaartprogram op te stellen. Woensdagmorgen omstreeks hali vijf is door een rukwind het huis van de alleenwonende 70-jarige L. de Weerd te Borger ingestort. De be woner, die te bed lag, werd onder wrakstukken bedolven en moest door buren worden bevrijd. Hij was niet gewond. Van de woning staat alleen nog de achtergevel en de schoorsteen over eind, die met het oog op het instor tingsgevaar op advies van gemeente werken vermoedelijk omver zullen worden gehaald. De Westduitse regering is be reid 100 miljoen pond sterling op rentevrije rekening te storten voor de aankoop van Britse wa pens. Het bedrag zou in drie jaar moeten worden besteed. Zoals bekend, hebben de Duitsers laten weten, dat zij niet langer bereid zijn, hun bijdrage te leveren in de kosten van de Britse troepen in de Bondsrepubliek. Het nieuwe voorstel echter mag worden gezien als een te gemoetkoming aan Engeland, dat moeilijkheden heeft met zijn beta lingsbalans. De kwestie zou dus, op deze manier, langs een omweg kunnen worden geregeld. Bonn heeft reeds contracten voor wapenleveranties afgesloten voor een bedrag van 50 miljoen pond sterling. De eerste reactie in Londen was, dat het voorstel onaanvaardbaar zou zijn, omdat het als een lening moest wor den beschouwd. (Van onze parlementaire verslaggever) Met een paar schimpscheuten aan het adres van de Eerste Kamer, waarachter men enige wrevel ver moedde over het totaal andere stand punt dat zijn partijgenoten daar in nemen, heeft de socialist de Kadt in de Tweede Kamer medegedeeld, dat zijn fractie met de K.V.P. en veie anderen akkoord gaat: met Indonesië praten onder de huidige omstandighe den heeft geen enkele zin. De socialisten in de Tweede Ka mer houden het er op, dat men voor een Indonesische regering die alleen maar een dictaat en dus de over dracht van Nieuw-Guinea wil, niet moet capituleren. Zodra er een con structieve regering komt, wil men het gesprek wel weer beginnen. In dit opzicht kwam zijn standpunt geheel overeen met wat mr. de Graaf de dag tevoren namens de K.V.P. had uiteengezet. Het klopte niet met diens visie, wat betreft onze verantwoordelijkheid voor de Papoea's. De socialisten vin den de aanwezigheid van Nederland op Nieuw-Guinea niet gelukkig. al moeten zij toegeven, dat er thans geen andere oplossing is. Plichten te genover de Papoea's kunnen zij niet erkennen. Als het er om gaat Nieuw- Guinea uit handen van het commu nisme te houden, dan moeten volgens de heer de Kadt, op de eerste plaats dc Verenigde Staten daar maar voor opdraaien. Nederland heeft zijn han den vol aan eigen land. Voor de Pa poea's zag hij als gewenste politieke oplossing een verbinding met Mela- nesië. Professor Romme heeft dr. de Kadt gekapitteld over denigrerende opmer kingen aan het adres van de Eerste Kamer. De socialistische spreker had gezegd, dat hij de senaat altijd op zijn best vond als men daar praat over de jassen en de jurken van de ministers. Dan mocht men wat hem betreft gerust eens een „steek" laten vallen. President Eisenhower heeft woens dag op zijn wekelijkse persconferen tie verklaard, dat de brieven van premier Boelganin van de Sowjetunie niets bevatten, waaruit men een gun stige conclusie kan trekken met het oog op een eventuele topconferentie. Het heeft geen zin naar een top conferentie te gaan zonder enig idee. te hebben van de onderwerpen, die naar de mening van beide partijen besproken moeten worden, aldus Eisenhower. Hij merkte op dat Boel ganin in zijn laatste brief maar ak koord is gegaan met één van de 8 punten, die hij had voorgesteld. De secretaris-generaal van de V.N., Hammarskjoeld, heeft zich in een re de voor de universiteit van Ohio uit gesproken voor een bijeenkomst van de Veiligheidsraad, waarbij de leden zich laten vertegenwoordigen door hun minister van Buitenlandse Za ken. Dit om de weg te effenen voor een regeling tussen oost en west. De 36-jarige Edward Telfer hoorde van zijn dokter dat hij een ongeneeslijke hartaandoe- ning had en nog een half jaar had te leven. „Haal mijn hart er maar uit en probeer het te repareren. Dan heb ik mis schien nog een kans", zei hij. Dat is maandag in Guy's hospitaal in Londen gebeurd door Sir Russell Brock en twaalf artsen, terwijl studen ten de gang van zaken via te levisie volgden. De operatie heeft zeven uur geduurd. De. lichaamstemperatuur van Telfer heeft men doen dalen en het hart van zijn plaats gehaald. Bepaalde bloedvaten konden wijder worden gemaakt. De patiënt maakt het nu goed.

de Stem | 1958 | | pagina 1