BRYLCRE aardenburgs patronaat vierde eerste lustrum Rie Mastenbroek startte NOC-loterij "Dubbafie uiaéing BRYLCREEM N. Fritz en J. v.d. Sande ZEBRA-turnkampioenen Mooie, ronde som van f. 250.- in STEM-toto-pot Drie jeugdspelers uit w.-Brabant aangewezen Geen daverende dingen in Afdelingsvoetbal KNVB Voetbaldrama in Rusland Berg en onder Zuidpoolijs Verlaging benzineprijs en prijzen andere olieprodukten Tien .Batavieren' naar de Expo Nu in Brussel V oetbalprogram gewijzigd nsdag tallet DA iag en DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 4 FEBRUARI 1938 Handgranaat in menigte in Algerië Laagterecord van dekkingspercentage in Indonesië België hacl best toeristenseizoen Door weer en wind j Dure vergissing j I i Canadese parlement ontbonden Gaat Eoka weer de aanval in voor gezond haar, voor mooi haar "iBe perfect hairdressing K1 formulier De reserve-klassers in Brabant en Zeeland Beurs New York hoger geopend Nietszeggend rapport Sowjet-kunstmanen ABDIJSIROOP ongeslagen Middelburg op kop in hockeycompe titie EXAMENS A. Schatteinan koning „De Kring" Sas v. Genl AANBESTEDINGEN MARKTEN NVATERSTANDEN voor de leden or de afdeling werd geopend de overleden de katholieke jarvergadering uursleden, de Sturm werden :n. n subsidie van aan de vetvee- itrent de aan- teringsmachine nog geen defi- Afgewacht zou ;ratie met deze gedeelte hield apen, directeur m lezing over: nbineseizoen", ing en de sub- •ing ter sprake de vergadering ing door kape- neen geestelijk .B. over „Het >ehandeld werd iders tegenover eerd. ir de heer van in uiteenzetting nering voor het koffiemaaltijd ageboden werd ;n. ook onze plaats et Scapino-bal- an de Z.V.U. in ir enkele voor- elling van de end. Aangezien 1 bezet was bij voor de jeugd, scholen uit 'ondvoorstelling timers gegeven, ien en de Ja- ■min, Broodjes Holland staat ilaarde in haar van het ballet, 11a de dansen gaf tijdens da IEEL VOOR EKT KUNST" ing ..Oefening in hotel de uitvoering. De d toen de voor twoord sprak, issimistisch ge deelde namelijk positie van de rooskleurig was land bekend dat ïteurs zijn. ma bestond uit tken: Florenti- -ouverture, The van A. P. v. d. tlka voor pis- fkeij en Death beide solisten 1 applaus. de toneelver uit Waterland- loutworm" van inder goed ver- dig aangekleed ïme was goede Irgemeester Ro- alle aanwezi- ilschap, dat het geamuseerd. Hij at de band, die Waterlandkerkje blijven bestaan sniging Concor- iet Schoondijkse irmaken. EN POLIO kunnen binnen- geboren zijn in >er 1957 ingeënt /erlamming. Er tingen gegeven vier weken en bij elke inspui- jijdrage worden OERING ,,De Schelde" zeer geslaagde et toneelspel in e wolken schijnt ind was het uit keer C. de Vis- Het stuk werd uws Landjuweel loncours west- IOCHIEHUIS dat het paro- r culturele ont- vorige jaren, ari zal door de Bernardusin- irden opgevoerd tuk ..Lotje" van je" is een spel. jn rijke, spran- vrije teugel nstenaar Albert leeft de decors alletten en lied- loor de musicus aarlem. D« louw 8 uur: kans. ympia 3 uur: neeuw, a.l. d«r verschrikking tro: James Dean nbra: April love, moeras, 14 j. Vlaamse Opera mpia 3 uur: Scha- a.l. J. Goossen 2 uur: >ouw 8 uur: De :i. der verschrikking 3 uur: Voorlich- jongeren. Prins: •happelijk belang, nsgebouw: Hand- ïters Alhambra Brandend moe- Het r.-k. jongenspatronaat H. Jo annes Bosco te Aardenburg vierde zijn vijfjarig bestaan. De dag werd begonnen met een gezongen H. Mis in de parochiekerk tot intentie van de Katholieke jeugdbeweging in de parochie. Daarna vond in het r.-k. jeugdgebouw een bijeenkomst plaats waarbij naast praktisch alle jon gensleden pastoor Jos Dierick, ka pelaan B. de Vos, de districtscom missaris Alberts en de districtsaal moezenier Verdurmen aanwezig wa ren. De afdelingsleider Walter Die rick opende deze bijeenkomst, waar bij hij dank bracht aan kapelaan J. Sweere die in moeilijke omstan digheden. zonder materialen de stoot tot de oprichting heeft gegeven. Hij gaf een overzicht van het werk in de afgelopen 5 jaar, memoreerde de dagen dat men op kamp was ge weest en de voetbalwedstrijden die evenwel alle werden verloren en kon mededelen dat het patronaat thans 75 leden telt en de grootste afde ling van west-Zeeuwsch-Vlaanderen is. Aan activiteiten heeft men thans sport en spel. zang en toneel. Hij deelde mede dat het nationaal hoofd kwartier de afdeling de spreuk heeft gegeven: ,,Er wordt ook op jou gere kend". Ten slotte spoorde hij de jon gens aan tot medewerking. Installatie Tijdens deze bijeenkomst instal leerde districtscommissaris Alberts Waiter Dierick als hoofdleider, reik te de oorkonde uit en legden de as- sitenten Theo de Baerdemaeker.Theo Stekelinck, Frans van Dongen, Wil ly Dhondt en Harry van Dongen de belofte af, waarin zij hun steun aan het patronaat toezegden. Rector Ver durmen wenste de jubilerende afde ling geluk en vond dat Aardenburg er goed voor stond omdat de aal moezenier kan steunen op leider en assistenten, waarbij districtscommis saris Alberts zich aansloot en wees op de noodzakelijkheid om uit de jon gens geregeld nieuwe assistenten te kunnen aantrekken wanneer de oude ren zich terugtrekken. Pastoor Dierick hield een toespraak tot de jongens, die indruk maakte. Hij wees op de geest van kameraad schap die moet heersen, en haalde daarbij vooral aan de spreuk: ,,Wat gij niet wilt dat u geschiedt, doet dat ook aan een ander niet". Hij wees ook op de eerbied die er in de kerk moet zijn. Kapelaan B. de Vos bracht aan het slot van deze bijeen komst waarbij de aanwezigen op een verversing werden getrakteerd, lof voor de leider Walter Dierick die 5 jaar dit werk heeft gedaan en die tijd noch moeite daarvoor heeft ge spaard. De Britse zuidpoolexpeditie heeft aan beide zijden van de zuidpool, on der een laag ijs van 500 tot 700 me ter, bergen ontdekt. De zuidpool zelf is bedekt met een laag ijs van circa 2300 meter dik. Dit is meegedeeld door de leider van de expeditie, dr. Vivian Fuchs. Voorts berichtte hij nog, dat 't lid van zijn expeditie, Geoffrey Pratt, hersteld is. Zoals gemeld, leed Pratt aan vergiftiging door koolmonoxyde. Kapelaan J. Sweere, oprichter van het huidige patronaat, die thans ka pelaan is te Bergen op Zoom had nog kans gezien om even bij de vie ring van het eerste lustrum aanwe zig te zijn. Ouderavond Des namiddags was er voor de kin deren een voorstelling in het r.-k. jeugdgebouw, terwijl des avonds een ouderavond werd aangeboden door de drie parochiële groepen. In een bonte opeenvolging vertoonden kabouters, gidsen en jongens van het patronaat hun stukjes, daarbij afgewisseld door mondorgclmuziek van Eric van Ecke en accordeonspel van Gerda Lippens. Het gehele programma werd door de drie jeugdgroepen zelf verzorgd, ter wijl enkele attracties het programma aantrekkelijk maakten. Zo was er het spel ..trek aan de bel", waarbij John ny Wille wist te zegevieren en een spannende strijd in het „mastklim- men" tussen de gidsen en de jon gens van het patronaat, waarbij de jongens op het nippertje over de meisjes zegevierden. Willy Dhondt verzorgde op passende wijze de de clamatie van een tweetal Middel eeuwse gedichten. Al met al was het een geslaagde lustrumviering van het Aardenburg- se patronaat waarbij de belangstel ling bij de ouderavond en de jeugd voorstelling groot was. Te Constantine, in oost-Algerië, is gisteren in een menigte die voor een winkel stond, een handgranaat gewor pen, met het gevolg dat zevenender tig personen verwond werden, van wie zes ernstig. Elf kinderen onder de vijftien jaar behoren tot de slacht offers. Volgens de bevelhebber van de Franse troepen in Algiers, generaal Paul Allard. omvat de strijdmacht van de opstandelingen 26.000 man, met inbegrip van 2500 man in Tune sië en ongeveer 1000 man in Marok ko. De sterkte der Franse troepen is volgens de generaal meer dan 500.000 man. Blijkens de jongste weekbalans van de Bank Indonesië zijn de Indonesi sche goud- en deviezenreserves de afgelopen week met 0.28*2 procent gedaald tot 10.90''z procent van de geldcirculatie en andere opeisbare verplichtingen. Dit is het laagste dekkingspercen tage, dat ooit werd bereikt. In verband met de opheffing van het tijdens de Suez-crisis in het leven geroepen egalisatie fonds ter stabilisering van de prijzen van aardolieprodukten en als gevolg van recente prijs dalingen op de wereldmarkt, zullen met ingang van 3 febr. de prijzen van de belangrijkste aardolieprodukten worden ver laagd. Van die datum af zal men 1.1 ct minder voor een liter benzine beta len dan tot nu toe. Tegelijkertijd zul len ook de prijzen van gasolie en huis brandolie met 40 ct. per 100 1 en van petroleum met 50 ct. per 100 1 worden verminderd. Tractorpetroleum wordt 1.50 per 100 1 goedkoper en dunne stookolie 0.45 per 100 1. Voorts worden de prijzen van di verse soorten zware stookolie ver laagd met 7.50 per 1000 liter/kg. Het toeristenseizoen 1957 is voor België het gunstigste sinds de oorlog geweest. De hotels boekten ruim 15% meer dan in 1956. Het totaal aantal overnachtingen kwam in 1957 op 13.567.000, waarvan 3.422.000 voor re kening van buitenlandse bezoekers. Ondanks het minder gunstige weer heeft ook de kuststreek een toene ming van het toeristenverkeer be leefd. Het aantal baden in de maan den juli en augustus bedroeg in Oostende bijvoorbeeld in 1957 bijna 45.000 tegenover 31.000 in 1956. Musea, andere bezienswaardigheden en baden uit heel België trokken ruim 690.000 bezoekers tegen 610.000 in 1956. De monumenten van Gent had den de meeste belangstelling: 189.775. Daarna volgde de dierentuin van Antwerpen met 186.234 bezoekers. Advertentie) 'dag in dag uit! Geef hem bj de eerste voortekenen van kou, hoest of griep Groot was de verbazing van een 17-jarige winkeljuffrouw in een winkel in Rotterdam-zuid, toen J S zij bij liet opmaken van de kas een gouden tientje ontdekte. Vermoedelijk heeft een klant het haar in plaats van een stuivertje gegeven. Het Canadese parlement is za terdag ontbonden. Op 31 maart zullen algemene verkiezingen worden gehouden. De samenstelling van de aftreden de Kamer is als volgt: 113 conserva tieven, 106 liberalen, 25 socialisten 19 leden van de sociale kredietpartij en 2 onafhankelijken. De conservatieven kwamen in juni van het vorig jaar aan het bewind, dat 22 jaar achtereen in handen van de liberalen was geweest. Zij kregen echter geen absolute meerderheid. Diefenbaker, de leider der conserva tieven, hoopt die in maart wel te krij gen. Ongeveer 9 miljoen stemgerech tigden zullen dan moeten kiezen tus sen Diefenbaker en Lester Pearson, De Britse gouverneur van Cyprus, Sir Hugh Foot, heeft in een radiotoe spraak gewaarschuwd voor de gevol gen van een eventueel hernieuwd op treden van de ..Eoka", de verzetsor ganisatie der Griekse Cyprioten, die in het recente verleden veelvuldig terroristische aanslagen heeft ge pleegd. Sir Hugh verklaarde dat in de af gelopen weken inlichtingen waren ontvangen, die wezen op tot in bij zonderheden uitgewerkte Eoka-plan- nen voor een hervatting der geweld daden. Hij verklaarde dat hij hiertegen met de meeste gestrengheid zou optreden en dat ergelijke handelingen de zaak der Cyprioten slechts zouden schaden. (Advertentie) Het een kan niet zonder het ander! Daarom berust de werking van Brylcreem op twéé wetenschappelijke principes: IBrylcreem bevat waardevolle haarvoedende stoffen en zuivere, natuurlijke oliën - zij houden haar en hoofdhuid gezond en fris. Massage met Brylcreem bestrijdt roosvorming en maakt droog haar weer vitaal. Brylcreem houdt uw haar gezond I •1 Brylcreem is geëmulgeerd. Daardoor kan Brylcreem elke haar apart soepel, glanzend en vrij van stof en vuil houden. Geen „geplakte" haren meerMet Brylcreem valt uw haar los en natuurlijk, en blijft toch korrekt op zijn plaats. Heel de dag! Beecham (Nederland) N.V. Voor engros: Jacq. Mot N.VAmsterdan, Op de jaarvergadering der hand boogsociëteit ,,de Batavieren" in café Meulpolder kwamen geen be langrijke zaken aan de orde. Het meest verrassend was nog dat zich vier nieuwe leden hadden opgegeven zodat de sterkte thans dertien be draagt. De penningmeester deelde mee, dat de ontvangsten in 1957 hadden bedragen 170.— en de uitgaven 158.—. Tien leden gaven zich op voor deelname aan het schuttersfeest op de ,,Expo te Brussel. Portugal, dat op zich genomen had van 16 tot en met 19 januari jl. het Europees kampioenschap bandstoten te organiseren, is in gebreke geble ven, zodat thans naar een nieuwe mogelijkheid voor deze titelstrijd wordt gezocht. Het is zeer waarschijnlijk België, dat nu de organisatie op zich zal ne men. De Belgen hebben reeds laten doorschemeren, dat zij het toernooi in april of mei van dit jaar ter gele genheid van de wereldtentoonstelling in Brussel willen houden. In de prachtige gymnastiekzaal te Kapelle werden zaterdag de persoon lijke kampioenschappen van de Zeeuws-Brabantse Turnkring ver werkt. Zoals te verwachten was gin gen de titels naar Jaap van der Sande en Nel Fritz. Jaap had daarbij een voorsprong van ruim 13 punten op P. Huijbrechts van Prins Hendrik uit Breda, doch Nel Fritz won met slechts 1.2 punt verschil van haar clubgenote Nel Pee man, die vooral aan de ringen schit terend werk leverde en op dit on derdeel dan ook Nel Fritz met ruim verschil wist te kloppen. Voor de keurkorpsen van de Zebra werden de onderen en de jeugd sa mengevoegd. Hierdoor veroverden bij de dames drie jongeren, Nel Schipper uit Goes, J. Polfliet uit Goes en J. v.d. Meulen van VTV een plaatsje in het keurkorps, terwijl bij de heren de jeugdige H. Mijnsbergen zich in de ploeg werkte. Voor Muller uit Breda, die door een demonstratie van het Nederlandse jeugdkörps verhinderd was deel te nemen, w'erd een plaatsje in het keurkorps gereserveerd. Bij de jeugdturnsters toonde Nel Schipper zich de beste, bij de jón gens haar clubgenoot H. Mijnsbergen, Er werd bij de dames gewerkt aan 5 onderdelen: evenwichtsbalk, brug met ongelijke leggers, vrije oefening, paardspringen en ringen. Bij de heren waren er zes onderdelen: paardsprin gen, ringen, vrije oefening, brug, rek en paardvoltige. DE UITSLAGEN Heren: 1 Jaap van der Sande VTV 112.8, 2 P. Huibregtse, Prins Hendrik, 98.3,- 3 M. Smit, Yerseke 93.8, 4 Chr. v. d. Ven, Bergen op Zoom 92. 5 A. v. d. Berge, Breda 91.2, 6 R. v. d. Heyden, Breda 89.8, 7 J. Piersens, Bergen op Zoom 88.4, 8 M. de Nooyer VTV 88, 9 W. Florusse, VTV 86-4, 10 M. de Haas Bergen op Zoom 84.4, 11 J. A. Kuys, Middelburg 79.6. Jeugdjdasse: 1 H. Mijnsbergen Goes 86.8, 2 D. de Korte, Heinkens- zand 80.8. i Dames: 1 Nel Fritz VTV 93, 2 Nel j Peeman VTV 9ÏJ8, 3 A. v. d. Berge, j Breda 81.5, 4 C. Felius-Tolhoek VTV Pech op de voetbalvelden bezorgde deze zondag o.m. de nodige ontgoocheling onder de vele duizenden deelnemers aan onze STEM-toto. Men kon het gisteren reeds lezen, dat diverse vast houdende mensen op een haar na met de juiste uitslagen uit de bus waren gekomen. Geen enkele had dus (opnieuw) het foi mu iier helemaal goed ingevuld, zodat de pot opnieuw bleef staan en vandaag het mooie ronde sommetje van 250.bevat. Even vasthoudend als sommige voetballers tijdens hun wedstrijden blij ven, zullen dat ook deze week de vaste deelnemers aan de STEM- toto doen en ongetwijfeld ditmaai met hen nog ontelbaren meei. Eenvoudig, omdat de hardnekkige volhouders één keer zegevie rend uit het strijdperk komen. Opnieuw aan het werk dus. Be proef uw kennis èn de fortuin, op het formulier, dat hieibij is afgedrukt. Lukte het tot op heden niet, geen nood, wellicht lacht ditmaal de fortuin u toe. Zoals O weet moet Ingevuld wor den: 1 ais U denkt dat de thuisclub wint; 2 verliest en 3 bij gelijk spel 1. leder kan aar onze Stem- toto deelnemen 2. üe deelneming is geheel gratis 3. Men kan het hiernaast staande Toto-tormullei gebruiken en op een briefkaart plakken: echte, D het öók geoorloofd de wedstrn- den op eer- briefkaart over te schrijven. Niet per brief 1 4. Frankermg van uriefkaarten, dit op één van onderstaande aa.es sen worden Ingeleverd, is niei nodig. Dit moet natuurlijk we met briefkaarten geschieden, die per post verzonden worden 5. De Inzendingen moeten uiterlijk as. vrijdagmiddag te 12 uur op een der onderstaande adressen aanwezig zijn Later binnen gekomen formulieren worden terzijde gelegd 6. Over de uitslag kan niet worden gecorrespondeerd 7. indien twee wedstrijden, voor komende op het Toto-formuiier. worden afgelast, blijft het be drag dat beschikbaar ls, staan tot de daarop volgende week 8. Er kan maar één uitslag per briefkaart worden ingevuld. DOS—NAC (3) SpartaBW (1) Blauw Wit-A'dam (3) SC EnschedeNOAD (1' Ajax—Elinkwijk (1) Willem II—EDO (1) RBCRoda Sport (1) ONA—LONGA (2) WilhelminaDOSKO (1) BaronieHilversum (1) Controle totaalcijfer: Reserve wed str ij d: ADOFor tuna '54 Op de uitslag behoeft D niet lang te wachten. Die vindt U maandag morgen in onze krant. De adressen van onze kantoren, waar de briefkaarten kunnen wor den ingeleverd, zijn: Hoofdkantoor DAGBLAD DE STEM, Reigerstraat 16, BREDA. Bijkantoor ROOSENDAAL, Molenstraat 45. Bijkantoor BERGEN OP ZOOM, Zuiveistraat 26. Bijkantoor WAALWIJK, Grotestraat 189. Bijbureau OOSTERHOUT, Kloosterstraat 50. Bijkantoor GOES, Westsingel 98. Bijkantoor HULST, Dubbele Poort 7. Bijbureau OOSTBURG, Nieuwstraat 41. Kr ntlY JlflfT Vtf'flf1' I In het KNVB-programma voor zon- ZLCUUJ 'ttAL, dtlLlto i ,|ag g februari zijn cle navolgende wü- Het lanceren van de eerste Ameri kaanse aardsatelliet heeft bij opening m Wallstreet een levendige handel in vliegtuigaandelen en aandelen van on dernemingen. die bij de geleide pro jectielen betrokken zijn, veroorzaakt. De voornaamste fondsen gaven koers stijgingen te zien. die tot 1 dollar be liepen. De handel had bij opening een 20 grote omvang, dat de ticker de transacties niet bij kon houden. Het eerste Sowjet-rapport over de twee Russische kunstmanen is giste ren op het algemeen secretariaat van de speciale commissie voor het geo fysische jaar in Brussel ontvangen. Secretaris-generaal Nicolet deelde mee, dat hit om een inleidend rap- Port gaat. waarin een aantal gege- kend jg0rcit °P8esomd dat reeds be- hond "Laika". die in de Spoetnik de ruimte in werd door 7?in' .T0Idt geze§d- dat liet dier nadat ri "'N^sebrek is omgekomen, tot stilstana 'zieningsapparatuur Verie. «komen. mnttnn£^f1"»-e"dPrwia^ *- en uitragtetrVai"nde denPv°ooiE plaTseufke'radln"F^0"' overal man- iat ra(len. Er was De kiezers kondenSerifte,'?and'd^,,en' dan in 1444 j-cmer anders ten doorhalen. Er "mocht'ne kandida- cohol verkocht worden "eenS al" 'AKKER SI ROOF In de 2e kiase B van de landelijke korfbalcompetitie werd slechts één wedstrijd gespeeld. Ready had geen moeite met hekkesluiter D.K.C. (6-1) en bleef dus ongeslagen aan de kop. Drie punten uit de resterende drie wedstrijden zijn nu voor Ready genoeg om de kampioensvlag te mogen hij sen, zo als blijkt uit de stand: Ready 13-24. Algemene 12-18, Olympiaan 13- 12. Swift 11-11, HVS 9-10, Zwervers 8-9, Achilles 12-8, Zuiderkwartier 10-7, DKC 10-0. zigingen aangebracht: UITGÉSTELD: SVV 2—Baronie 2; NieuwkaykRKTVV (4 E); Breda— Eoeimeer (4 F). INGELAST: Groen Wit—Breda; EoeimeerTVC (4 F); Zeeland Sport 2NOAD 3; (res. ie klas) en Internos 2—BW 3 (res. 2e klas A). DE RUS MATHIOUKHA heeft het wereldrecord tweehandig drukken in de lichtzwaargewichtklasse ver beterd en gebracht op 149 kg. Vlissingen II en NAC II behielden ua oj-.j. i n— i samen de kop door overwinningen op 78.6, 5 J. Haagenaars. Bergen op Zoom j iesp. Noad III (2-3) en Willem II 3 78.1, 6 on 7 J. Stam-Spijkerman. VTV (3-0), Zeeland Sport II maakte 'n fikse en R. Karman, BOZ 77.3, 8 C. Lokerse, i sprong naar boven via de 2-1 zege op Kapelle 76.2. i Brabantia II. Goes II bleef hekkeslui- ter als gevolg van de 1-4 nederlaag te gen PSV III, terwijl Helmondia III slechte papieren kreeg door de 64 nederlaag tegen Taxartdria II. Middel burg II won met 1-4 van WSC II. De stand: 15 10 3 2 23 65—37 15 10 3 2 23 46—26 15 10 2 3 22 49—35 Jeugdklasse: 1 Nel Schipper, Goes 82.9, 2 J. Polfliet, Goes 79.2. 3 J. v. d. Meulen VTV 78.9, 4 Julia den Toonder VTV 75.1, 5 W. Vreeke. Breda 71.2, 6 Yvonne Schout VTV 71.2. In de zuidelijke promotieklasse A van de hockeycompetitie kwam Mid delburg op de eerste plaats. De hoofd stedelingen wonnen namelijk met 21 van het bzoekende Forward, terwijl Breda een steek liet vallen, want het kwam. op eigen veld nog wel, tegen lantarendrager HTTC 2 niet verder dan een doelpuntloos gelijk spel (0-0). Bovendien verspeelde MOP 2 de volle buit, want het kreeg van 's-Herto- genbosch een 31 nederlaag te slik ken. Eindhoven stelde zich praktisch veilig door een 42 zege op Oranje- Zwart. De stand is nu: Middelburg 12- 17. Breda 10—16. MOP 2 10—13, For ward 1011, Eindhoven 99, Oranje- Zwart 106, Den Bosch 10—6, HTTC 2 11—4. II- Vlissingen NAt III Taxandria II Middelburg II 14 7 4 3 18 45—31 PSV III 14 7 2 5 16 31—30 i WSC II 13 4 4 5 12 34—34 I Willem II 3 14 4 3 7 11 27—32 i Zeeland Sport II 14 5 0 9 10 27-^9 I Noad III 12 3 3 6 9 28—31 Brabantia II 13 3 3 7 9 26—33 Helmondia III 14 3 3 8 9 38—53 Goes II 15 2 2 11 6 26—50 Vlissingen III sneed Corn Boys II de pas af (4-3), waardoor de kansen op een Brabants kampioenschap ste - gen. Roosendaal won met 1-0 van Middelburg III, terwijl Alliance II de beste papieren behield door de 4-0 zege op RCS II. Terneuzen II bleef in het bezit van de rode lantaarn nu Axel II met 3-2 baas bleef. Woensdag 5 februari zal op het S.E.C.-terrein te Soest een selectie wedstrijd worden gespeeld tussen 2 jeugdelftallen (van 16 tot 18 jaar) als eerste voorbereiding voor de ontmoe ting van het Nederlandse jeugdteam (16 tot 18 jaar) tegen België op 19 maart a.s. te Overpelt. De selectie-elftallen zijn als volgt samengesteld: ELFTAL A: Doel Kik (Feijenoord). Achter: de Groot (Hermes D.VS) en de Ruijter (Volewijckers). Midden: Borghuis (G.V.A.V.), Ro- meijn (SVV) en Schillemans Baro nie) Voor: Gösgens (Rapid J.C.), Laze- roms (R.B.C.), Boogaard (Volewij ckers), Oorschot (Excelsior) en Bouwmeester (N.A.C.). en Zondag werd In de Rode Hoed te Sas van Gent weer de jaarlijkse ko- ningschieting gehouden voor de leden van de schuttersvereniging De Kring. Het was de bijna 65-jarige A, Schat- teman die in de derde ronde de ko- ningsvogei naar beneden wist te halen. Het is nu voor de vijfde maal gedu rende het 30-jarig bestaan dat de heer Schatteman koning van de vereniging is. De hierna volgende prijsschieting gaf de volgende uitslag: 1 P. van Laere, 11 p 2 O. Saeij. 3 p.; 3 E. Martens, 8 p.; 4 L. Vlasveld. 8 p.; 5 P. Goos- sens, 7 p.; 6 A. Schatteman, 6 p. ELFTAL B: Doel: Hoekstra (G.V.A.V.). Achter: Tafie (Feijenoord) Crompvoets (V.V.V.). Midden: Stalman iRapid JC), Smit (EDO) en Steur (Volendam). Voor: Dijkstra (Achilles), Kick, (Volewijckers), Pemming, (DOS>, Goedhart (Haarlem) en Marcus <H V.C.). In liet sportfondsenbad-oost te Am sterdam heeft Rie Mastenbroek de eerste loten verkocht voor het trai nings. en reisfonds van het N'.O.C. In voorgaande jaren begin men pas acht maanden voor het vertrek van de ploeg, maar nu is men eerder gestart met een drietal acties, waarvan de loterij van 500.000 loten a vijftig cent per stuk (netto opbrengst f 150.000), de eerste is. Het plan is voor het N.O.C. ge heel uitgewerkt door de heer P. W. Tavenier, hoold van de afdeling pu bliciteit van het N.O.C. De uiterlijke termijn van uitloting is gesteld op 31 oktober 1958, waorna indien de loterij een succes is geworden, onmiddellijk met een nieuwe, nog nader te bepalen actie zal worden begonnen. Dit is wel noodzakelijk, want men heelt 4 a 500.000 gulden nodig. De Olympische Dag zal ook worden gefinancierd uit dit fonds. Rie Mastenbroek, de verpersoonlij- In de 1ste klasse A van de afde ling Zeeland KNVB onderging de kop. groep geen wijziging. Noormannen bleef aan de kop, ook al kw amen de Westkappelaars in Goes bij Robur. maar net aan hun trek (23). Lewedorpse Boys deed het bij Vol harding '32 wat duidelijker (1-8) en bleef dus op de tweede plaats. Wal cheren veroverde bij Kruiningen een kostbaar puntje door een 33 gelijk spel. Ook Vogelwaarde en IJzendijke deelden de buit eerlijk, door elk een maal te scoren (1-1). In de le klasse B behaalde Rcnes- se 2 de leiding, dank zij een magere 3-2 overwinning op het bezoekende Brouwershaven. Burgh 2 kwam bij Dreischor maar net aan de volle winst (34), doch door deze kleine nederlaag zijn de kansen van Drie schor om van de onderste plaats te geraken, tot vrijwel nihil geredu ceerd. In 2 A werd Groede nog geen kam pioen, want Retrancement won op het nippertje van het bezoekende Zuid- zande (3-2). RCS 3 moest bij Aarden burg 2 met een 1-1 gelijk spel genoe gen nemen. In 2 B had Philippine een vrije dag en daardoor kon Patrijzen, dat Sluis kil 2 met 13-0 verpletterde, de lei ding overnemen. Ook Cortgene be hield zijn goede kansen door een ste vige 6-1 zege op Hansweertse Boys 2. Kruiningen 2 trok trok bij Yerseke 2 aan het kortste eind (3-1). In 2 C zorgde Dreischor 2 voor een verrassing, want hc.t ontfutselde kop loper SVOWK. op eigen veld nog wel, de beide punten (1-2). Renesse 3 was niet opgewassen tegen Zonnemaire (6—0). In 3 A tenslotte zag Retranchement 2 zich door IJzendijke 2 weer wat steviger op de onderste plaats ge drukt (1-0). Zeeland Sport 5 kreeg van het bezoekende Robur 2 een ste vige 06 nederlaag te slikken. king van de Olympische successen op zwémgebied (in 1936 te Berlijn ver overde zij drie gouden en een zilve ren medaille), heeft met een vlotte en geestige speech de eerste loten verkocht. Jan de Vries, voorzitter van de K.N.Z.B., kreeg het eerste lot, Frans Kuiper, de polocoach, het tweede, enz. Rie Mastenbroek hoopte, dat de andere loten even vlot van de hand zullen gaan als de eerste, opdat Ne derland een grote groep atleten kan afvaardigen naar Rome. Alliance II Roosendaal II Hulst II Vlissingen III Corn Boys II A vpI TT Middelburg III Hontenisse II RCS II Terneuzen II 12 10 1 1 21 56—18 12 9 1 2 19 40—16 9 0 2 18 49—14 9 0 6 18 65—47 7 0 2 14 43—24 4 0 7 8 16—29 3 15 7 17—29 2 0 7 4 21—49 1 1 10 3 22—65 0 2 12 2 26—64 11 15 9 11 9 9 12 14 Volleybal op W alcheren Voor de Walcherse volleybalcompe titie werd in groep B druk gespeeld. EVVC 3 bleef ongeslagen aan de kop door een 31 overwinning op HTS 2. MVC 2 kwam de leiders echter dicht op de hielen, door zowel Michiel de Ruyter 3 als HTS 3 een 0—3 nederlaag te bezorgen. Marathon 2 bleef met 3-1 baas over EVVC 4, maar raakte toch wat verder op de koplopers achter, doordat met dezelfde cijfers van Mi chiel de Ruyter 2 werd verloren. VCU 2 behaalde de volle buit uit twee wedstrijden, want van HTS 3 werd met 0—3 gewonnen en van EVVC 4 met 3—1. Het Russische nationale voetbal team is zondag naar Peking vertrok ken zonder de 20-jarige midvoor Eouard Streltsov, het idool van mil joenen voetballiefhebbers. Streltsov was uitgestoten... uitgestoten wegens dronkenschap. Nu had Streltsov het in de laatste jaren ook wel erg bont gemaakt. Te erg zelfs voor een „ster", die zich tóch al meer kan veroorloven dan ande ren. Door zijn prestaties op het voet balveld was de jeugdige midden voor een volkomen onhandelbare, knaap geworden, die meermalen schandaaltjes veroorzaakte. Het blad van de communistische jeugdbeweging „Komsomolskya Prav- da" heeft in een lang hoofdartikel, bedoeld als een waarschuwing aan de andere sportmensen, een opsomming van Strelstsovs zonden gegeven. Volkomen dronken ..Enige tijd geleden moest de club van Streltsov een belangrijke wed strijd spelenaldus het blad, ..maar tien minuten voor het vertrek was de middenvoor nog niet aanwe zig. Coach Antiponek ginjf op onder zoek uit en trof Streltsov en een an dere speler volkomen dronken aan. Beide spelers werden in een auto ge zet en toen volgde een wilde rit van anderhalf uur naar het plaatsje Maz- haisk, waar rie trein zou passeren. Op uitdrukkelijk bevel van de onder minister voor de spoorwegen, die te lefonisch was verwittigd, stopte de trein en de dronkaards werden door de andere spelers in een coupé gehe sen. Omdat de wedstrijd werd gewon nen, kregen beiden zelfs geen standje. „Nauwelijks een maand later moest coach Antiponek opnieuw naar de (dronken) midvoor zoeken", zo ver volgt het blad en het verzucht: ,,drie jaar geleden was Streltsov een prettige knaap, die bloosde als hij een standje kreeg. Nu wil de „ster" bij voorkeur nog slechts in een „zil limousine" rijden" een wagen, die gewoonlijk slechts gebruikt wordt door hoge sovjet-autoriteiten. Wodka aan beddelaken.. „Toen Streltsov onlangs in een zie kenhuis lag, nam zijn moeder geen fruit of boeken voor hem mee, maar wodka! En toen'de artsen hem het gebruik van alcohol verboden, hing hij een beddelaken uit het raam, waaraan zijn vrienden nóg twee fles sen wodka bevestigden Toch zal Streltsov nog een nieuwe kans krijgen. „Als hij zijn fouten inziet", zeggen zijn vrienden. De uitsluiting volgde vorige week op een schandaal in een restaurant. Ook enkele spelers van „Spartak" schijnen zich te hebben misdragen. Tijdens een vorig jaar gespeelde wed strijd zagen twee spelers niets; de bal noch hun teamgenoten. Oorzaak een stevige fuif, de avond tevoren..." SCHEEPSWERKTUIGKUNDE. Geslaagd te Den Haag voor het voorlopig diploma scheepswerktuig- kundige. de heren A. Heydens (met lof) te Vlissingen en N.-Weug te Vlis singen. TEXTIELBREVET Mevr. F.E.J. Sigmond - Woitiez te Breskens is geslaagd voor het alge meen brevet voor de textielhandel. TYPEN Mej. Agnes Vael te Graauw slaag de voor het examen typiste. YVIJKGEBOUW TE HANSWEERT Voor rekening van de vereniging Het Groene Kruis, Kruiningen-Hansweert- Schore is aanbesteed het bouwen van een wijkgebouw met zusterwoning aan de Kerklaan te Hansweert. De in schrijvers waren: fa. D. v. d. Poel, Oudelande f 46 900, fa. J. Marteyn, Yerseke f 46.750. J. van Koeveringe, Schore f 46.263, Joh. Baayens, Kapelle f 46.150, C. Priem, Lewedorp f 45.676, fa. J. Priem, Ovezande f 44 993. J. P. van der Linde. Kloetinge f 44.725. Fa. la Grand, Hoedekenskerke f 44 359. fa. Gebr. Mollet. Hansweert f 43.399. J. de Jonge en Zn.. Biezelinge f 43.300. fa. Jac. Dek Zn.. Kruiningen f 43.119, C. v. d. Velde, Biezelinge f 42.870, fa. J. de Kok, Goes f 42.640, Joh. Poley, Kruiningen f 42.525. GOES. 3 febr, Groenten: spruiten Al 39. A2 31-46, BI 38, afw. 15, groene sav. kool 9-15. rode kool 8-12. boeren kool 9-10. uien 10. prei 11-16. andijvie 43, waspeen 22. kroten 6, knolselderij 6-14. ROTTERDAM. 3 febr. Aanvoer in totaal 1719, vette koeien en ossen 1043. varkens 676. Vette koeien le kw. 3,00-3,25, 2e kw. 2.80-3,00, 3e kw. 2.60-2,80. varkens 1,72 1,70 1.68. Vette koeien aanvoer ruimer, handel rede lijk, prijzen onveranderd,- prima's bo ven notering. Varkens (lev. gew.) aanvoer als vorige week. handel goed, prijzen hoger, afloop stroef, zware varkens van 1.60-1,64 per kg. ROTTERDAM. 3 febr. Kleiaard- appelen 35 mm opwaarts, alpha 10-11, bintjes 11-12.25, eigenheimers 15-17, bevelanders 14-16,50, furore 17-19, meerlander 13-14, voor export bintjes in twee maten gesorteerd van de kleigrond 13,50, alpha export in twee maten gesorteerd 12. eigenheimers ge wassen van de kleigrond 18-20.50, bintjes 17. zandaardappelen noorder ling 9.25. libertas 8-9. gieneke 7,50-8.50, voeraardappelen 1,50-3. prijzen bere kend per 100 kg en op de handels- voorwaarden vastgesteld voor de ver koop van consumptie-aardappelen op wagon, schip of auto. ROTTERDAM, 3 febr. Binnen landse granen, oehtendbeurs officieuze noteringen per 100 kg franco Rotter dam. Tarwe, rode op vochtconditie tot 29,75, voedergranen kalm, zomergerst naar kwaliteit 26-28. extra kwaliteit tot_28.50, haver naar kleur en droogte 23.50-25, extra blanke tot 25,75, rogge doorsnee kwaliteit 21, bakrogge 22.25, peulvruchten groene erwten tot ca. 33, schokkers tot ca. 57. bruine bonen prima blank en droog ca. 59.50. Konstanz 258 (—1)Rheinfelden 175 f2); Breisach 81 12); Straatsburg 158 (—10); Maxau 353 (—9); Mann heim 198 (—4)Mainz 222 (—2)Bin- gen 146 (—4); Kaub 157 (—7); Trier 219 (—3); Koblenz 193 (—7); Keulen 169 (—12)Ruhrort 376 (—14)Lobith 1010 (—13); Nijmegen 789 (—17)- Arnhem 811 (—13); Eefde IJssel 370 (—4); Deventer 273 (—3); Monsin 5543 (—7); Visé 5075 (—9); Borgha ren 4062 (—7); Belfeld 1222 (—2): Grave beneden de sluis 526 (+12).

de Stem | 1958 | | pagina 3