Discussie van anderhalf uur over grenswijziging LODALINE FILMS Spuitdag te Goes Maandagse varkenssmokkel te W iiustwezel beëindigd AANSLAG OP TSJOU EN LAI MISLUKTE BALANS-OPRUIMING BOERBOOMS manufacturenhandel n.v. nieuwe motor of scooter DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 31 JANUARI 1958 Vergadering Vlissingse gemeenteraad Akkoord met plannen R.W.S. voor oeververdediging St. Jansteen vist in troebel water GOES VLISSINGEN MIDDELBURG AXEL HULST SAS VAN GENT MIDDELBURG I.TZENDTJKE Voorlichting over de bestrijdingsmiddelen „Tingel-TangeP speelde te Hulst Zes doden bij treinramp in Londen Frankrijk wil Navo-steun voor - zijn troepen Gevluchte student vertelt: MARKTEN WATERSTANDEN Een fiets is fiets maar een Maria Kriek Kritiek op de politie van Essex Studiebeurzen V.N. voor ambtenaren GEBRUIKTE motoren M (Van onze verslaggever). De Vlissingse gemeenteraad is donderdagnamiddag begonnen met de zit ting, waarin ook de begroting voor 1958 zal worden behandeld naast een uitgebreide agenda met andere punten. De meeste daarvan gingen zonder meer onder de hamer door, maar over een tweetal onderwerpen is uitvoe rig van gedachten gewisseld. Het voorstel van b. en w. om als standpunt te bepalen, dat de grens met Kondekerke ten noorden van strandpaal 24 moet komen had bijna anderhalf uur nodig om de goedkeuring van de raad te verkrijgen. Een tussenvoorstel van de heer Krietemeyer om de grens bij paal 34 te bepalen kon de genade van de raad niet verkrijgen. Met de plan nen van Rijkswaterstaat tot versterking van de zeewering ging men akkoord. Lang is er gesproken over de vraag, of de nieuwe grens tussen Vlissingen en Koudekerke ten noorden van strandpaal 24 of 34 moet komen. Ir. J. H. Krietemeyer (a.-rwilde tot 34 gaan, omdat hij het thans bestaande badstrand bedreigd acht in verband met de oeververdediging en hij werd hierin door verscheidene raadsleden gesteund, zodat hij er een voorstel van maakte, dat echter door de voor zitter ontraden werd. Koudekerke zou namelijk vrijwel geen strand over houden. Hij deelde daarbij de me ning van de heer J. Geldof (arb.). De heer Krietemeyer hield nogmaals een warm pleidooi, gesteund door de heer D. Romijn (arb.) De voorsteller dacht zich daarbij de grens achter de dui nen zodanig in, dat er ruimte zal zijn voor de bouw van zomerhuisjes. Wethouder M. A. van Popering wees er op, dat toch ook Koude kerke, Biggekerke en Zoutelande de mogelijkheid moeten behouden in komsten te hebben uit het toerisme en strandleven. „Laten we ons niet overeten", zo besloot hij Ook mr. Kolff pleitte ervoor, dat Vlissingen zich op enigerlei wijze toch beper kingen zal opleggen. De heer Krie temeyer bestreed deze opvatting met o.a. de opmerking, dat „minis ter Struycken zijn schouders zal op halen over onze bescheidenheid". Na nog veel heen-en-weer-gepraat werd het voorstel van de heer Krie temeyer in stemming gebracht en met 4 tegen 14 stemmen verworpen. Het voorstel van b. en w. werd aan genomen met 17 tegen 1 stem. de instemming verdient, zij het dan met inachtneming van enkele verlan gens van het college van b. en w. De heer H. B. C. Knoop (v.v d.) kreeg op een vraag te horen, dat omstreeks maart een plan van de Polder Wal- Zeewering De raa_d was het er algemeen over eens, dat het plan van rijkswater staat tot verzwaring van de zeewe ring voor de Boulevard De Ruyter en een deel van de Boulevard Bankert De raad van St. Jansteen heeft in een spoedeisende zitting besloten ver weer te voeren inzake het door het waterschap "Hulster en Axeler Am bacht" tegen de gemeente aanhangig gemaakte proces. Het gaat hier, zoals bekend, om de rootwaterkwestie; het aan de heer A. Lion te Axel toebehorende viswa ter is daardoor verontreinigd. Het is een reeds lang slepende zaak. De raad liet het wijselijk aan de rechts kundigen over het uit te vechten. Voordat de agenda afgewerkt werd, hebben de raadsleden eerst nog een uiteenzetting gekregen inzake de door het uitbreidingsplan nodige grond van het kerkhof. Om het he lemaal precies te weten, trok men daarna ook nog naar dit gebied toe. Teruggekomen liet men deze kwestie echter voorlopig rusten. Bij de ingekomen stukken was een advies van de PZEM inzake de ver warming van de raadszaal, die nl. niet bijzonder functioneert. Men kan, aldus de PZEM, twee dingen doen: ten eerste de bestaande verwarming handhaven en er een of meer elek trische elementen bijplaatsen of, ten tweede, een geheel ander systeem laten aanbrengen. Ook in dit geval werd nog geen beslissing genomen, want op voorstel van de heer P. Ste vens, die zich nl. afvroeg of er b.v. met zware gordijnen niet iets te be reiken valt, werd de zaak aangehou den. c* „Hij die sterven moet", een knappe Franse film, is deze week te zien in Grand. In 'n welvarend Grieks dorp zullen passiespelen worden opgevoed. Wanneer er ernstig wordt geoefend om voor een goede vertolking van het lij densverhaal te zorgen, komt een groep berooide vluchtelingen het dorp binnen, die door de Turken uit hun dorp zijn verjaagd. Alle dorpelingen proberen hun taak van naastenliefde zoveel mogelijk te ontduiken. Onder leiding van een eenvoudige herder, die in het spel de Christusrol zal moeten spelen, vormt zich een groepje mensen die proberen de vluchte lingen te helpen. Dit streven naar het goede, wordt helemaal niet door de dorpsgenoten gewaar deerd en de herder moet zijn werk met de dood bekopen. Dit geeft zijn medewerkers moed om verder te vechten en te zegevieren. (B) Verder draait er „De vallei der verschrikking". In Luxor draait de thriller „Groot alarm bij de geheime po litie", die ongetwijfeld een aan tal bezoekers zal boeien. Een ze kere monsieur Thiery moet een internationale bende ontmaske ren. De bende houdt zich bezig met het stelen van geheime do cumenten. De activiteiten van de politiespion Thiery hebben na tuurlijk succes. (B) Pat Boone, de grote held van alle meisjes in de leeftijd van 12 tot 19 jaar, is in Alhambra te be wonderen in „April Love". Pat zingt, is een beetje ondeugend te gen zijn zure oom en tante en wordt verliefd. Voordat hij het hart van zijn lieftallige 'buur meisje heeft gewonnen moet er wel heel wat gebeuren, maar het lukt toch. (A) „Het trottoir", de film die in Electro te bewonderen is, geeft een weinig geloofwaardig verhaal tje van een jong meisje. Zij wordt in het. huis van een rijkaard op genomen, maar de zoon des hui zes, die met haar een verhouding wil hebben, vangt bot en laat haar dan de kost verdienen op de straat. Het zusje van de jonge man doet haar best, de vroegere huisgenote weer in het gewoon gareel te krijgen. Dat lukt natuur lijk. (Cl) .Generaal tegen wil en dank", de film die in Het Centrum draait, toont ons een gepensioneerde ma joor die zijn neef-luitenant een bezoek brengt. Door toevallige omstandigheden hult hij zich in het uniform van een generaal en zet een hele kazerne op stelten. wij promoveert a.s. officiertjes en Ster na een heleboel moei- ziJn neef te koppelen de dochter van diens com- luü. u-.s bel°ning voor dit alles mag hij weer terugkeren in eve dienst en wel in de rang van overste. (A) Verder draait er de film „Eiland in de zon". Dit verhaal van een jaloerse planter die een moord begaat en tot zijn niet geringe verbazing ontdekt dat hij kleur- lingenbloed in zijn aderen heeft, He. r^,le'te vat? een bezoek aan Het Centrum zeker waard. (B) Bioscoopgeboiuw draait deze week ,.De nacht van de laatste kans" en „Door angst bezeten". Olympia heeft deze week weer een aantrekkelijk programma. In de eerste plaats is er ,,De nach ten van Cabiria", een typische Italiaanse film rond een jonge vrouw die de zelfkant van het (straat) leven bewandelt en wier merkwaardige onbevangenheid en argeloosheid haar verhinderen toch nog dat beetje geluk te vin den dat de wereld toch ook voor haar wel in petto moet hebben. Telkens denkt ze het te vinden, maar telkens wordt ze weer be drogen. zelfs die laatste keer wan neer zelfs haar intussen, uit nood zaak ontstane wantrouwen moet wijken voor zó veel goedheid, komt de desillusie. En dan her haalt zich het begin van dit boei ende verhaal, dat toch eindigt met een optimisme dat door heel deze film straalt. Verder ,.The Mountain" (Scha duwen over de sneeuw), de reeds eerder besproken film over een oudere berggids die door zijn ge wetenloze jongere broer-gedwon gen wordt een veel te riskant avontuur aan te gaan: er is n.l. een vliegtuig op de berg neerge stort. Het is een spannend en zeer boeiend avontuur. Tenslotte ..Dwars door Parijs", een koste lijk verhaal uit tiet door de Duit sers bezette Parijs, waar twee mannen een vreemd avontuur be leven met een geslacht varken in een koffer. Het is een verhaal vol van humor, die veelal de komi sche situatie tot onderwerp heeft, doch welke voornamelijk satiriek de geslepenheid der ..succesvolle handigerds" in de maatschappij hekelt. Zo'n handige jongen is hier te zien. vergezeld door een veel te eerlijke, wat bange man die het dan ook moet bezuren. Er is een tekenend en mild-hu- moristisch slot aan dit verhaal. In de Schouwburg draait een film die de toeschouwers een beet je in de sfeer wil brengen van de tropische oerwouden. Een dieren temmer wekt het ongenoegen op van een negerjongen die het al lesbehalve leuk vindt, dat deze man de dieren in kooien opsluit. Maar ook de dierenvanger heeft iets wat hij minder leuk vindt. Het kost hem namelijk moeite het hart van een vrouwelijke die renarts te winnen. Dat hij daar in toch slaagt kan men gemakke lijk raden. (B) Hofzicht Theater draait „Piloot Quax in Afrika", het reeds be sproken avonturenverhaal van een vlieginstructeur (Heinz Rühmann) die een stel ondernemende jon gedames tot klant heeft. Wat er allemaal gebeurt als Quax in de oerwouden een noodlanding moet maken, zal de toeschouwers veel plezier doen. KATHOLIEKE FILMKEURING A: voor alle leeftijden; B: Per sonen boven de 14 jaar; C 1 Voor 18 jaar zonder voorbehoud; C2: Voor 18-jarigen met enig voorbe houd; C3 Voor 18-jarigen met voorbehoud; D; ontoelaatbaar. cheren ten aanzien van de oeverver dediging bij het strand aan de boule vard kan worden verwacht. De heer J. Marijs (a.-r.) zag voorts graag de onderaardse gewelven bij de Gevan gentoren verdwijnen, omdat het daar een vieze boel is. Bij een voorstel tot subsidie-verle ning aan de stichting sportbelangen maakten de prot.-chr.-partijen van de gelegenheid gebruik om hun bezwa ren naar voren te brengen tegen de sportbeoefening op zondag. Traditiegetrouw zal ook nu weer, in samenwerking door de Boval en de landbouwvoorlichting een spuitdag te Goes worden gehouden en wel op vrijdag 7 februari in de Prins van Oranje". Het is een goede gedachte om ter voorlichting van allen, die bij de toepassing van bestrijdingsmiddelen betrokken zijn, dus zowel loonspuiters als landbouwers en hun personeel, 'n dergelijke samenkomst te beleggen. Beiden zijn er mee gebaat zich zo goed mogelijk op de hoogte te stel len van hetgeen op dit terrein letter lijk en figuurlijk te koop is. Ook hier geldt: niet het vele is goed, maar het goede is veel. En waar in een provincie als Zeeland de kosten aan middelen en spuiten per jaar in totaal enkele miljoenen guldens be draagt, is een juiste toepassing meer dan ooit noodzakelijk. De heer D. Hille Ris Lambers zal een causerie houden over de versprei ders van de vergelingsziekten en 's middags zal dr. K. Hartsuyker uit Wageningen uit zijn rijke ervaring gaan vertellen over de bestrijdings middelen. De uitvoeringen, van de r.k. Kunst kring "Van den Vos Reinaerde" ge nieten een steeds groeiende belang stelling. Het Cabaretgezelschap Tingel-Tangel" uit Amsterdam mocht zich in ieder geval verheugen in een zeer grote opkomst tijdens de uitvoe ring (woensdagavond) in "Hotel De Graanbeurs" te Hulst. Onder het motto "Niet voor lange tenen" bracht dit veelbelovende ge zelschap een aantal sketches vóór het voetlicht, waarom het. publiek sma kelijk kon lachen. Dat was niet zon der reden, want dit kleinkunst-ensem- ble heeft een succesvol optreden ach ter de rug in het Leidsepleintheater in 's lands hoofdstad en Hulst heeft (dank zij de Kunstkring) het voor recht gehad het enig optreden in Zee land binnen haar wallen te mogen hebben. Het ensemble bestond uit een zestal uitstekende krachten, waarvan wij in de eerste plaats willen noe men Marijke Hoving, die al enige bekendheid geniet door haar optre den voor de televisie. Haar medespeelster Maya Bouma doet niet veel voor haar onder en na- men als Sieto Hoving en Henk van Ulsen hebben eveneens een goede re putatie. Tenslotte vermelden wij nog de Amerikaanse kleurling Donald Jones, die speciaal voor zijn pantomimes verschillende open doekjes in ont vangst mocht nemen. Wouter Denijs verzorgde de pianopartij. Een geslaagd optreden van "Tin- gel-Tangel waarbij humor en satire niet ontbraken. In Wuustwezel spreken ze van de „Vette maandag". I>e eerste dag van de week bleek Inderdaad in dit grensdorp sedert verschillende maanden aan gewezen te Zijn om op grote schaal volwassen slachtvarkens uit Nederland naar België over te smokkelen. Gewoonlijk ging het om twee „reizen" per maandag, en hjj elke smokkelbeurt gingen er tien tot twintig spekbeesten de meet over. Er zat een vette winst op: 600 fr. per varken In drie maanden zijn er minstens 100 zulke dieren over de gr ens gebracht en te Antwerpen in het stedelijk slachthuis gekeeld. Wat de bendeleden een zoet winstje op bracht: met name om en rond de 60.000 fr. in totaal. De spreekwoordelijke kruik is ook hier zolang te water gegaan tot ze barstte. Voor de barst zorgden de Nederlandse en Belgische douane samen en van kruik en barst lfon- den we enkele dagen geleden reeds melding maken, toen de douane diensten overgingen tot eerste aan houdingen in deze belangrijke zaak. Inmiddels is- het onderzoek verder gezet en konden de dossiers dichtge klapt worden. Thans zitten de tien leden van de Wuustwezelse varkens smokkelaarsbende in verzekerde be waring. Meer vraag dan aanbod De douanen komen thans soms op de meest eenvoudige wijze achter smokkel aan. Sedert lang was het opgevallen dat er merkelijk prijsver schil was tussen de kostprijs van het varkensvlees in België en in Neder land. Voor smokkelaars moest daar dus wel muziek in zitten. En van het ogenblik af dat in België de prijs van het varkensvlees met bokkesprongen gen de hoogte in ging. en een opper vlakkige studie van de toestand in het Antwerpse slachthuis reeds uitwees dat er meer vraag dan aanbod was, gingen de douanen hun gevreesde oren spitsen. Aan „De Paal" Aan de grens te Wuustwezel, ter plaatse "De Paal", zou men weldra een spoor opvangen. Er liggen daar pal over mekaar twee hoeven, een langs Belgische zijde en één langs Nederlandse zijde. Met medewerking van de Centrale velddienst der dou ane te Roosendaal werd een onder zoek ingesteld en weldra bleek dat iedere maandag, vroeg in de och tend. een Hollandse vrachtwagen van de vroegmarkt te Rotterdam belang rijke partijen slachtvarkens naar Zundert voerde. Daar koos de vracht wagen de duistere smokkelpaden om uiteindelijk het Nederlandse hoeveke te bereiken, waarvan de "vis a vis" een Belgische landbouwer was. Wel dra bleek dat omstreeks het middag uur de tien tot twintig varkens, die iedere maandagmorgen uit R'dam arriveerden, over de grens gestouwd werden recht naar het hoeveke van de Belg. Het was maar enkele tientallen meters. Twintig minuten na deze operaties verscheen langs Belgische zijde een vrachtwagen, die de beest jes oppikte en in allerijl naar het slachthuis van Antwerpen voerde. In de eerstvolgende dagen werden alle relaties van de betrokkenen on derzocht en het duurde niet lang of Bij Dageham. een oost-Londense voorstad, is onderdagaavond een lo comotief in dichte mist op' het ach terste gedelt van een passagirstrin gereden. De locomotief en de laatste wagen van de terein ontspoorden. Een woordvoerder van de politie ver klaarde: „Er zitten zes mensen in de wrakstukken opgesloten. Men neemt aan dat zij dood zijn". Hij voegde hieraan toe, dat er minstens dertig gewonden zijn. tien personen, waarvan vijf Belgen, zaten in verzekerde bewaring. Bui ten de gebroeders B„ uit Loenhout, de Belgische vrachtvoerders, werden ook twee Belgische landbouwers, va der en zoon B„ uit Wuustwezel aan gehouden, evenals hun opdrachtge ver V. G., uit Brecht. In Nederland werden ook twee landbouwers aan gehouden, mitsgaders twee chauf feurs en de bendeleider, zekere V. T. een varkenskoopman uit Zundert. Uit het onderzoek bleek dat de smokkel sedert november van vorig jaar aan de gang was en dat in to taal minstens 100 varkens gesmok keld werden. Frankrijk heeft zijn bondgenoten in de Navo om hulp gevraagd ten aan zien van de kosten voor de Franse troepen in West-Duitsland. Enige weken geleden stelden Navo- deskundigen vast, dat Groot-Brittan- nië in zijn recht was, toen dit land hetzelfde deed ten aanzien van de onderhoudskosten van de Britse troe pen in de Bondsrepubliek. De Fran se onderhoudskosten worden geraamd op twintig miljard francs per jaar. Secretaris-generaal Spaak gaat za terdag naar Bonn voor besprekingen over het vraagstuk van de legerings- kosten van de buitenlandse troepen in West-Duitsland. i Drie Chinese studenten hebben op 28 juli van het vorige jaar gepro beerd de Chinese minister van Bui tenlandse Zaken, Tsjou En Lai, met steken van een pennenies te vermoor den. De minister raakte slechts licht gewond en de daders konden worden gegrepen en terechtgesteld. Aldus het verhaal van een Chinese student in Engeland, wiens relaas door de Manchester Guardian is weergege ven. Het plan was in 1950 gerijpt onder een groep Chinese studenten in Ame rika, die zwoeren „hun leven te zul len offeren om China van het com munisme te bevrijden." Terugge keerd in China moesten zij in Peking een ideologische leerschool doorlo pen, waar zij evenwel medestanders kregen. WAALWIJK. 30 jan. De schoen winkeliers boekten wat meer omzet in bepaalde artikelen, in verband met de abnormale sneeuwval. Het winterweer is echter van te korte duur geweest, dat hierin omzetten van betekenis gehaald konden wor den. Ook de uitverkoopartikelen trok ken goede belangstelling, waarbij dan tevens nog menig paar courant goed van de hand ging. Echter de voor raden bij de winkeliers zijn over het algemeen beduidend groot. Gezien de grote wijziging die er plaats heeft wat betreft modellen, zal het moeilijk worden voor vele voorradige artike len voldoende afnemers te vinden. De omzet in zoolleer is op het zelfde peil gebleven wat betekent mondjesmaat kopen al naar behoef te. De overleermarkt bleef eveneens kalm. In verband met de veelheid van kleuren, die door de schoenin dustrie gevraagd wordt, zal het er voor de overleerindustrie niet gemak- In kleine groepen werden de leer lingen later bij Tsjou En Lai ontbo den, die hun met hun besluit geluk wenste en zo hadden op 28 juli drie man de aanslag gepleegd. Toen de drie niet terugkeerden, begrepen de anderen, dat zij in hun besluit had den volhard, maar pas een maand nader kwam men te weten, dat de opzet mislukt was. Officieel werd intussen verklaard dat de minister ziek was en men zag hem pas weer in het openbaar bij het optreden van een Indische dan seres in augustus. Van de samenzweerders waren thans 34 mannen om het leven ge komen bij acties van verschillende aard. De verteller zelf was het gelukt via Birma Engeland te bereiken. keiijker op worden. De afzet van cou pons voor de schoenherstellers is be vredigend. Voor afvallen bleef even eens goede belangstelling en de voor raden zijn niet groot. Het prijzen- beeld bleef vrijwel ongewijzigd, hoe wel af en toe wel eens prijsconces- sies gedaan worden. De vraag naar inlandse huiden was nog zeer kalm en de prijzen vrijwel onveranderd. Konstanz 260 (onveranderd)Rhein- felden 1798 (—2); Breisach 0.68 (+3); Straatsburg 1753 7); Maxau 363 3); Mannheim 212 (+5); Mainz 2318 (—3); Bingen 155 (—1); Kaub 166 (—2); Trier 300 (—31); Koblenz 228 (+24)Keulen 192 (+88)Ruhrort 391 (—11); Lobith 1022 (—18); Nijme gen 803 19); Arnhem 8228 16); Eefde ÏJsel 4028 (—37)Deventer 3088 (—35); Monsin 5560 (—15); Visé 5122 13)Borgharen 4131 14) Belfeld 1282 (—22); Grave ben. de sluis 5678 (—7). NOG ENKELE DAGEN KUNT U PROFITEREN VAN DE VELE KOOPJES IN ONZE THERMOLA FLANEL LAKENS 150/230 175/230 7.15 8.95 5.89 7.32 2.98 Hf', dagblad „Daily SKetcn heeft in een groot opgemaakt voorpagina-artikel de vraag gesteld waarom de politie van Essex totnos: toe niet de hulp van Scotland Yard heeft ingeroepen voor de oplossing van de moord op Maria Kriek. De politie van Essex heeft 25 000 personen ondervraagd. Vierhonderd personen in wijde omgeving van de vindplaats hebben verklaringen af gelegd en bijna 500 huizen, winkels en kantoren zijn doorzocht. Het dagblad vraagt; „Hoeveel we ken zal het nog duren voor de poli tie tot de slotsom komt waartoe zij al veel eerder had behoren te ge raken dat deze opgave te zwaar voor haar is? De knapste koppen op het stuk van crimineel opsporings werk zitten slechts een telefoontje verwijderd en nog wil de politie van Essex de vinger niet in de draai schijf steken." ecru 6.16 gekleurd 7.97 ECRU FLAN. LAKEN 180/230 NU RUIT LAKEN prima kwaliteit flanel 150/200 6.08 170/220 MOLTON DEKENS diverse maten vanaf WEPANA JACQUARD DEKEN medaillon dessin 175/225 NU 12.20 HALFW. DEKEN 150/200 170/220 medaillon dessin 13.23 15.98 HALFW. DEKEN 150/200 moderne dessins 20.52 ZWARE HALFWOLLEN DEKEN 170/220, medaillon dessin 19.98 AaBeDEKENS in modern en medaillon dessin 150/200 175/225 190/230 220/245 45.50 59.40 66.33 81.68 GEWATTEERDE DEKEN 2-persoons, slechts 17.55 GEWATTEERDE DEKEN 160/230 185/205 ingew. bloemdessinl8.32 19.96 GRASLINNEN SLOOP, glad NU 1.43 GRASLINNEN SLOOP, gebord. NU 1.69 GRASLINNEN LAKEN, gebord. 180/220 NU 6.18 THEEDOEKEN vanaf 62 HANDDOEKEN vanaf 90 BADDOEKEN, zeer ruime keuze, vanaf 1.24 WASHANDJES vanaf 17 NYLONKOUSEN NU 1.58 Geminderde NYLONKOUSEN overtone hiel 2.34 Strechts NYLONKOUSEN 3.33 Pui Point NYLONKOUSEN 4.14 Discovery zeer rekbaar boord NYLONKOUS 4.05 Goldline NYLONKOUSEN bren gen wij u in 12 diverse soorten. Deze prima merkkous NU reeds vanaf 2.34 Goldline Mousse 4.45 Mousse kousen vanaf 3.96 Werkkousen vanaf 1.22 Werksokken zw. vanaf 1.62 Prima werksok in div. kleuren, NU 1.98 Een zeer grote sortering sokken, Ruitstof, nu reeds vanaf in wol en mousse. Ruitstof, 130 br. NU ANKLETS, nieuwste dessins 10% korting Restanten Sjaals vanaf 48 Restanten wollen Damessjaals slechts 1.32 Leuke Kindersjaals Meisjes Handschoenen Jongens Handschoenen Jongens Wanten, zuiver wol Heren Handschoenen, zuiver wol 3.79 Hemdenflanel vanaf 1.17 Streepflanel voor pyjama's 96 Glacé Dameshandschoenen ongevoerd, vanaf 1.98 Glacé Dameshandschoenen gevoerd, nog enkele kleuren 4.98 Glacé Herenhandschoenen vanaf 8.33 TRAININGSBROEKEN zolang de voorraad strekt halve prijs Vlotte DAMESBLOUSES ruime keuze vanaf 3.28 CORSETTEN tegen halve prijs BUSTEHOUDERS, kleur zalm, halve prijs. 1.24 4.37 Wij hebben reeds ontvangen een prachtsortering in BRABANTS BONT VITRAGES OVER-GORDIJNSTOFFEN TAFELZEIL. DOE NU UW VOORDEEL VOOR DE A.S. SCHOONMAAK KERSSTRAAT 9 Teleioon 2201 TERNEUZEN KOOPT NU nog vóór de a.s. belastingverhoging een Wij hebben nog aan oude prijs: V.S.U. Motoren en Scooters B.S.A. Horex - Sparta D.K.W. - Jawa - Lambretta Goggo en B.M.W, WACHT NIET, KOOPT NU Axelsestraat 15, tel. TERNEUZEN 2220 Ook dit jaar stellen de Verenigde Naties weer beurzen beschikbaar voor ambtenaren tussen 25 en 35 jaar uit de landen, die bij de Verenigde Naties zijn aangesloten en voor per soneel van internationale particulie re organisaties. In totaal zijn twintig beurzen, elk ter waarde van 600 dol lar beschikbaar voor hen, die van 18 april tot 12 juni a.s. de interna tionale cursus op het hoofdkwartier van de Verenigde Naties te New York willen volgen. Tijdens de cursus be staat de gelegenheid tot het opdoen van praktische ervaring op de ver schillende afdelingen van het V.N.- secretariaat. Opgaven voor deelneming dienen te worden ingezonden aan de directie internationale organisaties van het ministerie van Buitenlandse Zaken te Den Haag, vóór 24 februari a.s. Nadere inlichtingen zijn te verkrij gen bij de Nederlandse inlichtingen dienst voor de Verenigde Naties te Den Haag. Bent U woensdagmiddag tus sen drie en vijf langs ons kan toor in de Reigerstraat te Bre da gelopen Dan hebt u misschien die fiets gezien, die twee uur lang tegen de vlakte heeft gelegen. U bent er dan ivaarschijnlijk omHeen. gelopen want de fiets nqm de helft van het trottoir in bé'SlagIn die twee uren tijds hebben dat 206 vrouioen, 214 mannen en 90 kinderen gedaan. Eén man (zie plaatje) was zo in gedachten verzonken dat hij over de voor band struikelde. Voor de rest interesseerde het niemand, dat die fiets daar languit op de te gels lag. i Trek het u niet fMt-V-, 't Was maar een grapje; want een fiets is maar eert fiets. En wij hebben ons, aan de overkant, 'n paar uurtjes met turven en foto's maken zoet gehouden. JAWA 250 c.c., zeer goed, met garantie 800- SPARTA 250 c.c., in goede staat, met nieuwe banden 700.- GILLET 250 c.c., mooie motor 350- LAMBRETTA, zeer goed 800- LAMBRETTA. ouder model, 400- Lichte VOLKSMOFA 120 c.c. J.L.O. 200- Enkele N.S.U. QUICKLY's 300200,— en 175— LOCOMOTIEF bromfiets, z.g.a.n. 450,- Diverse andere merken ge bruikte bromfietsen aan lage prijs. Axelsestraat 16, telef. 2220 TERNEUZEN In honderdduizenden gezinnen heeft de LODALINE fles dan ook haar vaste plaats, is LODALINE altijd bij de hand om tal van dagelijkse huishoudelijke karweitjes snel en goed op te knappen. Bovendien bent U met LODA LINE voordeliger uit, en dat merkt U op den duur! Eén literfles LODALINE kost maar 43 cent en geeft min stens 150 liter heerlijk schuimend sop. En vergelijkt U daarbij nn eens hoe weinig U eigenlijk met een pakje kunt doen! En U weet het, bij LODALINE betaalt U alleen de inhoud, het statiegeld krijgt U immers terug.... dus de verpakking kost U geen cent De praetlsche hulsvrouw kiest voor vaat- en glaswerk voor wot zijde en nylon I uw sanitair inplaats van een pakje voor dit en een pakje voor dat, want LODALINE, daar doet u alles mee voor afle lak en schilderwerk

de Stem | 1958 | | pagina 3