Nieuwe religieuze kunst shme ASPRO ï0HP Eg Of Af er Rijk gevarieerd programma van instuif te Terneuzen Goed toneel van HMDT in taai „De ring en de kelim' „Dat alles-omvattende hart..." Zeeuws tijdschrift voltooide zijn zevende jaargang wat:rstanden examens markten 1 8 DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 30 JANUARI 1958 Delftse studenten organiseerden expositie Blinde worsteling Utfoctweefy fit! Zorg over dalend inwonertal te Wolf aartsdijk Stopzetting deelname aan Centrale Dienst Hoogwaterstanden Recorduitvoer Half miljard dollar hulp voor Frankrijk Naar het Garda-meer Bij na twee miljoen dollar gestolen GS. erkennen nieuwe regering van Venezuela Peter Post weer tegen Schweizer „De Zwaluw" Zuiddorpe Vultink gepromoveerd naar ere klas 47-2 Militaire Elf tegen Luxemburg Toch extra-dag in Ronde v. Nederland Ronde van Lewedorp SPORTUi'tKORT T T 1 i. „1 ,„.L maa ivt OOH \\T 3 T*rffl 1 n O Misschien is het volgende wel de meest merkwaardige uit- Holt sleurt ons mee in een warreling van flitsende lijnen. We staan hier verwonderd en verheugd tegenover onszelf, zoals we in onze meest per soonlijke seconden zo graag verzon ken zijn in wat boven al het aardse spraak van de laatste tijd over de gewijde kunst: ....„zij wil fenl^d/^tevrijdênde'Terbonden- ons binnenleiden in een Koninkrijk, dat reeds bestaat, zij wil heid mee te verliezen, ons laten horen het kloppen van dat allesomvattend hart, waarin onontwarbaar zich verstrengelen de kracht van de mens en de zwakheid van God." Dit schreef pater Jacques Laval o.p. in de inleiding van de cata logus „Nieuwe religieuze kunst", welke de lustrum-tentoonstel ling van de katholieke Delftse studentenvereniging „Sanctus Vir- gilius" begeleidt. De expositie vindt plaats in „Het Prinsenhof" en duurt van 26 januari tot 16 maart 1958. Er is niet veel scherpzinnigheid voor nodig om te achterhalen, wat pa ter Laval hiermee zeggen wil. Schep per, schepping en schepsel immers ontmoeten elkaar in een waarlijk kunstzinnige verbeelding van het re ligieuze beleven in een blinde wor steling die men kan plaatsen in het hart van „het zijnde". Bij de onver valste gewijde kunst zal het namelijk nooit gaan om wat men zo gaarne hel eigentijdse noemt: door alle eeuwen heen hebben de door God geroepen kunstenaars oog in oog moeten staan met de schone en verblindend! verschrikkingen van een openbaring die hen Schepper, schepping en schep sel toonde in de verhouding die steeds begon en eindigde en ook altijd be ginnen zal bij de Oorsprong van alle dingen, het Ongeschapen Schoon. Wanneer we met pater Laval al dus de gewijde kunst benaderen, zal het er niet veel meer toe doen in welke tijd de kunstwerken zijn ont staan. Natuurlijk zullen tijd en om standigheden enkele uiterlijkheden van zo'n kunstwerk mede bepalen, maar de inhoud wordt daardoor niet aangetast. Altijd opnieuw zal ,,de kracht van de mens" zich. zij het telkens op een andere wijze, verstrengelen met „de zwakheid van God", die moet toelaten dat de mens Hem tegemoet treedt tot in het heiligdom van het „onzegbare en onzichtbare". Kwaliteit Hiervan getuigt ongemeen sterk de uit de laatste halve eeuw bijeenge brachte collectie (uit Frankrijk, Bel gië, Duitsland en Nederland) in „Het Prinsenhof". De inrichters van de expositie zeggen zelf. dat het geboden beeld niet volledig is. Het zij hen van harte vergeven, want deze onvolledig heid wordt volkomen teniet gedaan door de duidelijke ernst en deskun digheid waarmee is gezocht naar de allerhoogste kwaliteit. Natuurlijk zouden we graag het werk van de Haas hebben vergeleken met zijn Duitse geestverwant Emil Nolde, het werk van Appel met dat van Manes- sier, van Ensor wellicht met Mathieu Wiegman (ook in het onderling ver schil). maar wandelend langs het ge- exposeerde onderdrukken we een dergelijk verlangen gemakkelijk. ault, van het extatisch stamelen van Alfred Manessier of de robuste kre ten van Fernand Léger en van Nolde. We ondergaan dankbaar en enigszins beklemd de kracht van Zadkine en Lipschitz en worden stil van Henri Matisse. Het klare licht uit de glazen van Kiess of Campendonck schijnt ons blijvend te willen begeesteren en ten Voor dit alles zijn de Delftse stu denten verantwoordelijk. Zij hebben deswege recht op onze dankbaarheid en bewondering. Bovendien is het ons een bron van grote en oprechte vreug de te mogen vaststellen dat onze toe komstige technische katholieke lei ders oog en hart openstellen voor wat In schijn zo ver van het materiële doel van hun studie verwijderd is. L.B. „Het heilig Aangezicht", een olieverf van Georges Rouault. W e genieten We genieten van de apocalyptische kracht van Marc Chagall, van de sta tische ontroering van Georges Rou- Advertentie) Vanmorgen dacht ik nog; „Dat wordt geen blokje om vandaag". Maar... twee 'ASPRO's en weg wal mijn reumatische pijn. 'ASPRO' werkt snel en irriteert de maag niet. Het ideale huismiddel tegen velerlei kwalen. Koop't vandaag en houd't bij de id. en de pijn verdwijntI Het eerste gedeelte van het Terneuzense r.-k. instuifprogramma dat tot Nieuwjaar liep, is door de jeugd wel gewaardeerd. Het instuifcomité heeft nu ook het tweede gedeelte, dat tot mei loopt bekend gemaakt en dit kan met het eerste zeker wedijveren. In sommige punten overtreft het zelfs het eerste deel. Er is klaarblijkelijk naar gestreefd een zo groot mogelijke afwisseling in het programma te brengen, zodat letterlijk iedereen aan zyn trekken komt. Aan de goede en (dikwijl) amu sante film is een ruime plaats toe bedacht. Gezien de filmprogramma's van de voorbije seizoenen mag rustig worden aangenomen, dat er ook nu weer verantwoorde rolprenten zullen worden vertoond. Door kapelaan Jan sen zullen een drietal muziekavonden worden verzorgd. Hij is er altijd op uit zijn jeugd van goede muziek te leren genieten. Aan toneel, film en voordracht is deze maal wel een bij zonder ruime plaats toebedacht. De ,,André de Thaye"-groep uit Philip pine zal een toneelavond verzorgen en door de eigen toneelgroep ..Cres cendo" zullen twee voorstellingen worden gegeven van het toneelspel ,,In de schaduw van twijfel". Crescendo" studeerde dit weer in onder leiding van Herman Bruggen. Voordrachtavonden worden ver zorgd door drs. K. Piket, Jan de Nijs met zijn poppentheater ,,De vitrine" terwijl op Palmzondag de bekende voordrachtskunstenaar Johan Laux- termann als éénmanstoneel komt brengen „Barabas" van de Nobel prijswinnaar Par Lagerkwist. De pers was indertijd zeer tevreden over deze voorstelling. Tenslotte komt Cia van Boort van ..De Schelleboom" uit Oisterwijk met assistentie van Trudy de Ruyter met haar poppen spel. Cia van Boort is een zeer be kend poppenspeelster. Al deze min of meer ernstige pro gramma's zullen worden afgewisseld met dansavonden en een buitenge woon aantrekkelijk vastenavondpro gramma. Op carnaval-zondag zal voor de kleintjes een goochelaar optreden en zal er ook een poppenkastvertoning plaats hebben. Het heeft wel heel veel moeite gekost maar het instuif comité heeft voor 's avonds het be kende Roosendaalse cabaret „Klave ren Vijf' kunnen engageren. Kosten Het is voor velen altijd nog een vraag hoe het mogelijk is dat het in- stuif-comité al deze avonden kan or ganiseren. Zij kosten veel geld, de subsidie is altijd nog zeer bescheiden ofschoon verbeterd en het kost heel veel hoofdbrekens het ieder naar de zin te maken. Het instuif-comité heeft echter goede hoop dat de avonden, evenals in het verleden meestal het geval was, druk zullen worden be zocht. In de jongste raadszitting van Wol- faartsdijk memoreerde de voorzitter verschillende werken, welke in 1957 tot stand kwamen als bestratingen, woningbouw en bouw postkantoor. Nieuwe plannen, waaronder scho lenbouw, konden niet tot uitvoering komen als gevolg van de bestedings beperking. Het laat zich aanzien, dat dit laatste ook tin '58 niet het geval zal zijn. Verheugend noemde spr. het dat de plaatselijke middenstand een drietal winkels grondig verbouwd en gemoderniseerd heeft. Voorts werden alle zgn. onrendabele percelen op het waterleidingnet aan gesloten. De daling van het bevol kingsaantal geeft zorgen. Gezien het overwegend agrarisch karakter van de gemeente, zal het moeilijk zijn om deze daling tot staan te brengen. Tenslotte herdacht de voorzitter in 1957 het overleden raadslid J. v. d. Velde. De heer A. Koert beantwoordde de nieuwjaarsrede. De school Oud-Sabbinghe, die min der dan vijftig leerlingen telt, zal tot en met 1960 in stand worden gehou den, waarna men hierover ophieuw zal beslissen. Het krediet in rekening courant, bij de N.V. Bank voor Neder landse gemeenten werd voor 1958 eveneens bepaald op 98.000. Besloten werd het gemeenteperso- neel, in verband met de huurverho ging. een looncompensatie te geven oyer het eerste half jaar van 1958. Een perceel bouwterrein werd ver kocht. Besloten werd na 1 maart 1959 niet langer aan de gemeen schappelijke regeling van de Cehtr.- dfenst "Bevelanden" deel te nemen, daar vaststaat dat de werkzaamhe den van de dienst tegen die tijd zul- lep worden stopgezet. Tijdens de rondvraag drong de heer Almekm- ders aan op een sneller opruimen van sneeuw. Dè heer Vleugel zou graag zien, dat de inwoners werden verplicht het trottoir voor hun woning sneeuwvrij te maken. De voorzitter verklaarde, dajt dit volgens de politieverordening reeds verplicht is en dat er in het vervolg nauwlettend op zal worden toegezien. Morgen, vrijdag 31 januari gelden voor de provincie Zeeland de volgen de hoogwaterstanden: te Hansweert om 11.21 uur: te Terneuzen om 10.56 en 21.42 en te Vlissingen om 10.33 en 23.15 uur. De uitvoer der Verenigde Staten heeft in 1957 het recordpeil van 19.5 miljard dollar bereikt. In het laatste kwartaal van het afgelopen jaar be woog de uitvoer zich in dalende lijn. De invoer bereikte evenwel het re cordpeil van bijna 13.5 miljard dollar per jaar. Naar verwachting zullen de pogin gen, die Frankrijk in het werk stelt om buitenlandse valuta te lenen, tot resultaat hebben, dat Frankrijk le ningen van tezamen circa 520 miljoen dollar ontvangt, zo wordt van gezag hebbende zijde te Washington verno men. In het totaal van 520 miljoen dol lar zal een krediet ten bedrage van 240 miiljoen dollar van de Europese Betalingsunie begrepen zijn en een krediet van 131,250.000 dollar van het Internationale Monetaire Fonds. De financiële hulp aan Frankrijk zal voorts vermoedelijk uitstel van beta ling van 110 miljoen dollar, verschul digd aan aflossing en rente op lenin gen van de Amerikaanse regering omvatten, zomede Franse aankopen van produkten uit de Amerikaanse landbouwoverschotten tot een waarde van circa 40 miljoen dollar tegen be taling in Franse valuta. „De ring en de kelim" van Luisa Treves is geen gemakkelijk toneelstuk noch voor de acterenden, noeh voor de toeschouwers. Dat is dinsdagavond gebleken, toen Het Middelburgs Di lettantentoneel het in de Middelburg se schouwburg voor het voetlicht bracht. Het spel was goed, maar het stuk taai. Dat laatste was temeer teleurstel lend, omdat het verhaal goede ver wachtingen wekt. Het gaat over een jonge jodin, die zes jaar in een Duits concentratiekamp heeft doorgebracht, tracht om clandestien in Palestina binnen te komen, door de Engelsen wordt onderschept en in een „door gangskamp", op Cyprus ondergebracht. Zij ontsnapt en komt onder de hoede van twee Amerikanen, die elk op hun eigen manier op haar verliefd wor den. Maar zij verkiest de kelim symbool der joodse gastvrijheid boven de ring en vlucht naar Palesti na. Uuisa Treves heeft getracht in dit verhaal de tragedie van het hele joodse volk weer te geven. Een mooi gegeven dus, maar niet groots uitge werkt met o.a. veel te lange mono logen. Ondanks dat, heeft HMDT er toch nog heel wat van gemaakt onder re gie van B. A. van Verre en raam- regie van Jan Lemaire jr. Goed spel werd te zien gegeven door o.a. A M J. Ummels als vader Kyrillos: H. Bo ller als Jerry Turner en mevr. M. C. J. van Hoek-Scheybeler als Diaman- ta. P. J. van den Bergs vertolking van dr. Paddy O'brien was zelfs zeer goed. Toch haalden alle genoemden het in geen stukken na bij mevr. J. B. van Verre-Hangard, die op mees terlijke wijze de jodin Gutki op de planken bracht en wier niveau slechts werd geëvenaard door de heer van den Berg in de prachtige dialoog aan het eind van het tweede tafereel in het eerste bedrijf. Woensdagavond werd een tweede opvoering gegeven en vanavond is de derde en laatste voorstelling. Aan de oevers t;qn het Garda- meer (noord-ltalie) is het zo warm voor de tijd van het jaar, dat de wilde cyclamen en de, klaprozen al ih bloêi staan. (Advertentie)" T Waar ook Uw voorkeur naar uitgaat... naar het directe contact met de zuivere Virginia tabak in de Gladstone zonder filter, of naar het koele, mildere roken door het extra fijne Silk Filter: GLADSTONE blijft GLADSTONE, de King Size Virginia op-zijn-best. MET OF ZONDER SILK FILTER: GLADSTONE H0U0T DE SMAAK WAAR U VAN HOUDT! Betrekkelijk vlug heeft het Zeeuw se tijdschrift zijn grote achterstand ingelopen en slechts enkele weken over tijd voltooide het zijn zevende jaargang. Het jongste nummer opent met een artikel van de letterkundige Hans Warren over dc schilder H. v. d. Spoel te Kloetinge, die binnenkort Zeeland gaat verlaten, nu hij niet meer als leraar aan het Goese ly ceum is verbonden. Het artikel be gint met een onjuistheid, n.l. dat de Zeeuwse pers sinds 1937, toen v. d. Spoel zijn eerste .en laatste expositie in Zeeland hield, géén aandacht meer aan zijn werk schonk. Enkele jaren geleden n.l. toen een Zeeuwse kunst tentoonstelling naar Vlaanderen ging is wel degelijk het werk van v. d. Spoel besproken in de .Zeeuwse bla den. Eerst wijdt de schrijver waarderen de woorden aan de persoon van de schilder, waar ieder mee zal kunnen instemmen; wat hij echter over de kunst van v. d. Spoel meedeelt ik nogal aanvechtbaar. Zeer zeker Is v. d. Spoel een knap tekenaar en ook de technische per fectie, waarmee hij zijn gouaches maakt zal niemand betwisten. Een groot schilder is hij echter niet en daar kunnen de superlatieven van Warren weinig aan veranderen. Op een ongelukkig moment is v. d. Spoel de paden gaan betreden der moder nen en abstracten en met welk re sultaat laten de bij het artikel afge drukte reprodukties zien. De stille vens zijn afschuwelijk wat vormge ving betreft en men mist er de kleur in, die misschien nog iets kan red den. Ook het meisjeskopje is slordig van lijn en zonder veel uitdrukking en het abstracte stilleven niet om aan te zien. Dal de schilder beter kan toont niet alleen de figuurstudie uit 1947 maar vooral ook het simpele maar prachtige rake tekeningetje uit 1955. Een groot deel van het nummer wordt in beslag genomen door een interessante en goed doorwerkte stu die van dr. H. v. d. Berg uit Am- In Montreal hebben inbrekers met behulp van dynamiet, acetyleenbran ders en elektrische boren uit de kel ders van een bank obligaties ter waarde van 1,8 miljoen dollar gesto len. De politie neemt aan, dat een van de daders zich had laten inslui ten. Het alarmsysteem is nl. niet in werking gekomen. sterdam over de sociologische proble men rondom het Deltaplan. De schrijver blijkt een eigen en vaak verrassende visie te hebben, zodat het ongeveer doodgeprate onderwerp toch nog tot leven komt. Over de volkenrechtelijke aspecten van het Deltaplan en speciaal over de bezwaren, welke België er tegen heeft, schreef drs. M. Verburg een lezenswaardig artikel, waarin hij ook aandacht schenkt aan de gronden van Saeftinge, welke al 50 jaar op inpoldering wachten. De minister van Waterstaat heeft laten doorscheme ren, dat de inpoldering binnen vijf jaar zeker zal worden aangepakt. Tenslotte bevat de aflevering een vlotte en gevoelige schets van drs. L. Lockefeer ,,De visser van de Noord zee". Amerika heeft besloten het nieuwe bewind in Venezuela te erkennen, zo wordt officieel meegedeeld. Peter Post zal zaterdag in het Antwerpse sportpaleis opnieuw een wedstrijd rjjden tegen de Zwitser Schweizer om de „armband" - de trofee voor achtervolgingsduels. Aanvankelijk zou wereldkampi oen Roger Rivière de tegen stander zijn van onze landgenoot, maar Rivière krijgt geen verlof van de militaire autoriteiten. Hij is in dienst. Peter Post versloeg Schweizer enkele weken geleden in een bijzon der boeiende wedstrijd met klein ver schil. In haar clublokaal café „Centraal" hield de supportersclub „De Zwaluw" te Zuiddorpe, haar jaarvergadering, die gevolgd werd door een gezellig samenzijn met feestmaaltijd. Beslo ten werd deze zomer twee wegkoer- sen voor nieuwelingen te doen hou den en wel op 14 juni en op 15 augus tus. Om de kosten te dekken was bij de gemeente een verloting aange vraagd, welke werd toegestaan. De voorwedstrijden in de Amster damse groep van het kampioenschap van Nederland eerste klasse groot biljart 47-2 hebben een verrassing opgeleverd. De 20-jarige dienstplichtige mili tair Hans Vultink uit Aalten beëin digde deze voorx'edstrijden namelijk met een algemeen gemiddelde van 18.25, hetgeen betekent, dat hij di rect gepromoveerd is naar de ere klasse 47-2. Hij zal uiteraard niet meer kunnen deelnemen aan de finale van het kam pioenschap eerste klasse 47-2. De wedstrijd Nederland - Luxem burg militair, voor groep A van het toernooi om het internationale mili taire voetbalkampioenschap, zal niet, zoals eerder werd gemeld op don derdag 6 maart worden gespeeld. Op verzoek van de Luxemburgers is de ontmoeting n.l. verschoven naar 20 maart. Waarschijnlijk zullen de Nederland se militairen op 6 maart tegen Tur kije uitkomen. Er is nog geen beslis sing genomen ten aanzien van de plaatsen waar zal worden gespeeld. Het bestuur van de stichting „Sport evenementen" heeft besloten de tien de Ronde van Nederland een dag langer te laten duren. Na overleg met de organisatoren van de Tour de France en de Ronde van Zwitserland zijn thans als data vastgesteld 18 tot en met 23 juni. De start en finish vin den in Amsterdam plaats. Oorspron kelijk zou deze ronde van 19 tot en met 23 juni worden gehouden en be staan uit vijf etappes. Men heeft dus besloten er vooraf een dag aan te plakken in plaats van er na. Goddet zou tegen dat laatste hebben gepro testeerd. Het wielercomité Lewedorp heeft grote plannen voor het komende sei zoen. Zo staat reeds vast, dat op 15 1 mei een koers voor amateurs en onafhankelijken zal worden georgani seerd. HET BESTUUR van de Noordierse voetbalbond heeft inderdaad be slist dat het voetbalteam van Noord Ierland toch zal deelnemen aan het eindtoernooi om het wereld kampioenschap, dat in Zweden wordt gehouden. WEGENS het vertrek uit Oostburg van de heer van der Laan, is in zijn plaats tot consul van de K.N.V.B. en van de afdeling Zeeland be noemd de heer Ph. de Vuijst uit Oostburg. Konstanz 260 (-1), Rheinfelden 181 (onv.). Breisach 93 (-91, Straatsburg 182 12), Maxau 366 (-5), Mannheim 207 (onv Mainz 234 -1)Bingen 156 (-7). Kauh 168 (-7>. Trier 331 85), Koblenz 204 (-4), Keulen 134 (-12), Kuhrort 402 (-18), Lobith 1040 (-16), Nijmegen 822 (-15). Arnhem 838 (-15), Eefde IJssel 439 (-17), Deventer 343 (-10), Monsin 5575 ("-31, Visé 5135 (-7), Borgharen 4145 (-13), Belfeld 1304 (-54), Grave beneden de sluis 574 (+40). TABAKSDIPLOMA Te 's-Hertogenbosch is geslaagd voor het tabaksdiploma de heer W. F. de Brouwer uit St.-Jansteen. MODERNE BEDRIJFSADMINISTRATIE Te Breda slaagde voor het diplo ma moderne bedrijfsadministratie de heer P. d'Hanis te St. Jansteen. GOES, 29 jan. Groenten: sprui ten Al 58, A2 40-56, BI 25-43, afw. 22-32, witlof A2 51, BI 50-60, afw. 37. 46. gr. sav.kool 19-21. r.kool 6-7, boe renkool 15-18, peen 11, uien 7-8, prei 22-24. and. 51-60, waspeen 10, kroten 7, knolseld. 15. 's-HERTOGENBOSCH, 29 jan. Op de markt van heden waren aange* voerd 6256 stuks vee, nl. 1970 runde ren, 320 graskalveren, 730 vette kal veren, 666 nucht, kalveren, 160 scha pen, 11 geiten, 27 fokzeugen. 512 slachtvarkens, 52 lopers, 1808 biggen. De prijzen waren, behoudens uitzon deringen voor dieren van buitenge, wone kwaliteit, als volgt: melk. en kalfkoeien 725-1250. guiste koeien 580. 890, kalfvaarzen 730-1175, kalmvaar- zen 685-925, guiste vaarzen 625-830, pinken 430-675, graskalveren 275-390, nucht. kalveren voor fok. of mesterij 55-195. weideschapen 40-75, lamme ren 45-80, drachtige zeugen 230-315, lopers 54-62, 'biggen 32-50, alles per stuk. Slachtrunderen: aanvoer 678 st., extra kw. 3.15-3.35, le kw. 2,95-310, 2e kw, 2,70-2.90, 3e kw. 2,50-2,65; vet te stieren 2.70-3,00; worstkoeien 2.35- 2,55, alles per kg gesl. gew.; vette kalveren le kw. 2.50-2,85, 2e kw. 2,10. 2.35, 3e kw. 1,80-2.05; nucht. slacht-- kalveren 1,20-1,40, slachtvarkens 1.52- 1.60, slachtzeugen le kw. 1,38-1,43, 2e kw. 1,30-1,35, alles per kg lev. gew. Vette schapen 65-90. vette lammeren 50-85, nucht. slachtkalveren 30-57,50, alles per stuk. Overzicht; melk- en kalfkoeien aanvoer iets minder, handel traag, prijshoudend. Guiste koeien aanvoer normaal, handel iets leven diger, stijf duurder. Jongvee aanvoer normaal, handel kalm, prijzen ge handhaafd. Vette kalveren aanvoer groter, handel matig, prijzen moei lijk te handhaven, Nucht. slachtkal veren aanvoer ruimer, handel matig, prijzen iets gedrukt. Schapen en lam meren aanvoer minder, handel slecht, niet prijshoudend. Fokzeugen aanvoer noi-maal. handel redelijk goed, prij zen op gelijk niveau. Lopers en big gen aanvoer groter, handel levendi- .ger, ruim prijshoudend. Slachtvee aanvoer minder, handel slepend, prij zen weinig verandering. Slachtzeugen aanvoer groter, handel iets williger, prijzen ruim gehandhaafd. TERNE1TZEN, 29 jan. Boeren kool 15-19, veldsla 69, r.kool A2 10-14 B2 9-11, sav.kool A2 7-29, w.kool 12- 13, waspeen 10-24. prei A2 15-29. B 10—18. breekpeen 7-12, knolseld. 21-25. spruiten A2 28-62, uien 8-13, witlof A 61-63, A2 43-45, B 50-62. B2 32-36, afw. 6-37, gold, delicious k 93-95. f 84. stek 57, goudreinette hl 75-85 102 —104, 65-75 94. k 90. stek 70; winston k 87. f 75; zoete appelen k 85-80, f 77-78, st remy f 88-90.

de Stem | 1958 | | pagina 7