Gatsonides-Becquart na pracht race vijfde in Rallye Monte Carlo DRUM SHAG „WIARDI BECKMAN"-RAPPORT STELT ALGEMENE SPORTTOTO VOOR Peter Post kraakte Rups Lauwers Yoetbal-N.V. wil volledig professionalisme en ;ns Wintersport bij Arnhem Monte Carlo-rit in cijfers ders iA a Ook derde prijs in KNVB-toto? U weet niet half hoe lekker die half zware shag half zwaar - heel lekker! Ned. episcopaat schenkt beker voor de edelste sportfiguur Buys won titel le klas 38-2 Zatopek won in San Sebastian SS ÏÏÜKÏT s 22££ werd ~d Sfeerloze koppelrace SPORTin't KORT Zeeland EDEN V SN ITAN! TER DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 27 JANUARI 1958 Franse zege in zware sterrit Top-prestatie Barre tocht Rallye-officials verongelukt Record voor Mary Kok Schaatsers niet best op dreef „Mille Miglia" volgens nieuwe formule Derksen won in Parijs van Douwe Egberts is! Opvattingen schijnen te veranderen Finale NKS-beker in Oosterliout Ne.derlandse damtitel In september eigen competitie Bergen op Zoom wil van renbaan af ierke rkzaamheden januari 1958, al zijn, ter dekenskerke. it Terneuzen overgezet. Ill )VEN jE voor- plaatselijke E VOOR 6 maanden n dit blad. zelfs jaren bestrijden? uurbranden Ier is.... het p de maag- rerbetering re midde- nigratie organiseert ags 8 uur in t De Graan- oorlichtings- sociale voor- [t stellen van loegang vrij »r KATOEN) valiteiten 36177 belast in het :hoen- :ng in kt tot iet vol- ld van ■tan het egepaste Tilburg. k wor- JER STEEN hhtzoeen bnmtie XP». mol TViiirrmli cfrnon T~)e>n MONTE CARLO, zondagavond. (Van een speciale verslaggever) De kleinste deelnemer aan de 27e Rallye Monte Carlo heeft nog wel in een van de kleinste auto's die was ingeschreven de sterrit naar Monte Carlo gewonnen. Guy Monraisse, een 25-jarige Fransman, meet maar amper 1.50 nieter. Toch is deze jonge „coureur" geen onbekende in de rallyeivereld. Trouwens niet slechts achter het stuur van een auto heeft Monraisse successen be haald. Als amateur-voetballer heeft hij in Frankrijk eveneens naam ge- lïlRalkt Vorig jaar debuteerde Monraisse. Samen met zijn huidige co-equipier Jacques Feret werd hy toen 34ste. Monraisse en Feret legden de 2873 km lange tocht van Lissabon naar Monte Carlo af in een opgefokte Re nault Dauphine. Slechts een tiental strafpunten liep deze combinatie op dit traject op. De zege van de Fransen betekende een grote teleurstelling voor de Brit ten die reeds van mening waren dat Peter Harper, ten 36-jarige garage houder uit Stevenage, met zijn Sun beam Rapier een zekere" winnaar was. De Britten, die zonder een en kel strafpunt de klassementsproef be gonnen, moesten genoegen nemen met een zesde plaats in het voorlopige eindklassement. Onze landgenoot Maus Gatsonides, die met de Fransman Becquart reed, belandde op de vyfde plaats. Hy ver speelde de tweede plaats, omdat de officials de aanryding, die het team woensdagnacht by St. Claude had met de Nederlanders Bootz-Slotemaker, met niet minder dan 960 strafpunten honoreerden. Zonder die extra bestraffing zou deze equipe de rallye hebben beëin digd met 1933 strafpunten, een totaal dat laag gen eg was om de Fransen Alex Gacon en Leo Borsa van de tweede plaats te verdringen.... Het is bijna ongelooflijk geweest, wat de equipe Gatsonides-Becquart heeft klaar gespeeld. Want na aan komst te Monte Carlo, toen de klasse mentsproef nog moest worden gere den, stond deze ploeg als één na laatste genoteerd op de 58e plaats van het route-klassement. Thans de vijfdeeen prestatie, die iedereen in Monte Carlo met het diepste res pect vervult. Vlak voor de proef circuleerde zelfs het gerucht, dat de equipe was ge diskwalificeerd. Op een zeker ogenblik bereikte de mare ook Becquart, die te bed lag om uit de rusten voor de proef, die gedurende bijna 20 uur veel van ziin krachten vergen zou. Toen hij hoorde dat hij en Gatsonides op het punt stonden van d deelnemerslijst te worden afgevoerd, schoot de Frans man ijlings iets aan, sprong in een auto en haalde de in een diepe slaap zijnde Gatsonides uit zijn bed. Deze, als captain van de equipe, besliste, dat Becquart de zaak met de organi satoren zou gaan bespreken en dat hij, nu toch wakker zijnde, zich zou gaan verdiepen in de formule van de proef, Becquart vroeg „audiëntie" aan bij rallye-directeur Jacques Taffe. Taffe kon niet anders doen dan met cen bedrukt gezicht zeggen dat het gerucht waarheid bevatte. „Waarom da.: was de gerechtvaardigde vraag van Marcel Becquart. „Jullie zijn", aldus Taffe, „meer dan een uur te laat en dat komt neer op on herroepelijke diskwalificatie". Met de papieren op tafel kon Becquart ech ter aantonen, dat zij weliswaar op een gegeven ogenblik ergens 51 minu ten te laat waren gekomen, doch dat die 51 minuten verder op de route ge heel waren ingelopen en dus tot nul waren gereduceerd. Na langdurig en diep nadenken kwam de glimlach Jullie hebben gelijk, volkomen ge lijk zelfs. Dus vanavond aan de start". De klassementsproef, waarin deze equipe heeft geëxcelleerd, is een bar re tocht geweest, hoewel de weers omstandigheden gunstig waren. Er was geen mist, geen sneeuw of ander soort neerslag, alleen maar gladheid op de lange stukken van het par koers, dat dikwijls over zeer smalle weggetjes voerde. Het is geen won der, dat er 19 ploegen waren, die onderweg moesten opgeven, want het traject bestond uit een aaneenschake- lin van bochten, al of niet van het haarspeldtypo, en verder bergen ber gen en nog eens bergen. Het woordje „regelmatigheid" in deze proef kon men dan ook gerust vergeten, immers op de gedeelten waar de rijders op elke kilometer op het zich tussen twee grenzen bewegende voorgeschreven gemid delde moesten staan, was zelfs de minimum-grens met geen moge- Op de col St. 'Jean, iets ten zuiden van Gap, gebeurde vrijdagavond een ongeluk, waarbij een official van de Rallye het leven verloor en drie an deren ernstig werden gewond. De wa gen, waarin zij zich naar de controle te Gap begaven, slipte in een bocht en stortte in een 70 meter-diep ravijn. lijkheid te halen, zodat iedereen maar zo hard reed als hij kon om zo dicht mogelijk dit minimum te benaderen. Even na half een werd zondagmid dag het officieze eindklassement be kend gemaakt. Volgens deze voorlopi ge uitslag is de rallye gewonnen door de Franse equipe nummer 65: Guy Monraisse-Jacques Feret, met een Renault te ISissabon gestart. Zij had den 1520 strafpunten. De uitslag luidt verder: 2. Alex Gagon-Leo Borsa (Fr.) met Alfa Ro meo (groep Lissabon); 3. Leif Void Johansen-Finn Kopperud (Noorw.) met DKW (groep Oslo); 4. Walter Loffler-Carsten Johansson (Duitsl.- Noorw.) met Volvo (groep Oslo); 5 Maus Gatsonides-Marcel Becquart Tijck.is internationale zwemwedstrij den in het 25-meter bad van Bremen heeft de Robbenzwemster Mary Kok de 400 meter vrije slag afgelegd in de uitstekende tijd van 4 min 56,2 sec, waarmee zij het Nederlandse record van Corrie Schimmel met 1,8 sec ver beterde. (Ned.-Fr.) met Triumph (groep Den Haag); 6 Peter Harper-Peter Elbra (Gr.-Br.) met Sunbeam (groep Oslo); 7 Carl Spjuthi-Vven Hein (Zweden) met Alfa Romeo (groep Oslo)8 Hen ri Ziegler-Julien Cotsi (Zwits.) met Sunbeam (groep Lissabon); 9 Jean Maurin-Robert Blanc (Fr.) met Alfa Romeo (groep Lissabon); 10 Robert Neileman-Mogens Skarring (Denem.) met Ford (groep Rome). De Frangaises mevr. Blanchoud en Renée Wagner wonnen de coupe des Dames. Dit tweetal vormde de enige dames-equipe, die tot de klassements proef werd toegelaten. Tijdens de internationale schaats wedstrijden welke zaterdag en zondag in Trondhjem zijn gehouden en waar aan door Noorse en Nederlandse top- rijders werd deelgenomen, heeft onze ploeg voor de Europese kampioen schappen geen al te sterke indruk ge maakt, De beste Nederlander in het eindklassement was Wim de Graaff, die de zesde plaats innam. De eer ste plaats was voor Roald Aas. Een vertegenwoordiger van de Ita liaanse autosportbond heeft meege deeld dat de „Mille Miglia", een klassieke race voor sportwagens, dit jaar in ieder geval zal doorgaan. De wedstrijd zal volgens een nieuwe for mule, die in overleg met een rege ringscommissie wordt vastgesteld, worden gereden. Zoals men weet zijn snelheidswedstrijden op de openbare weg in Italië verboden. Waarschijn lijk zal er een groot-toeristisch ele ment in deze wedstrijd worden ge bracht. Verschillende clubs zijn van mening, dat de KNVB-toto niet twee prijzen, doch drie prijzen moest hebben. Nu is de verdeling le prijs 70 pet., 2e prijs 30 pet. De clubs, die tot sa menbundeling willen overgaan om dan te trachten bij de KNVB-toto- commissie gedaan te krijgen, dat er een derde prys bij komt, hebben als basis voor hun verdeling zo iets van 25 pet., 35 pet., 40 pet. Wereldkampioen Jan Derksen heeft zondagmiddag in het Vélodrome d'hi- ver te Parijs een internationale sprint wedstrijd gewonnen, in de finale ver sloeg hij de Franse kampioen Gaig- nard. Noppie Kooh werd derde in een wedstrijd achter grote motoren, die was samengesteld uit twee ritten over 25 km en een rit over 30 km, hij had 9 punten. Winnaar werd de Franse kampioen Godeau. Zaterdag had Derksen gezegevierd in een omnium in het Sportpaleis te Brussel. (Advertentie) Zaterdag is het een ideale dag ge weest voor degenendie van va derlandse sneeuwsport houden. Overal sleeën, vol opgetogen kin deren en hier en daar zelfs een ta fereeltje als hierboven, dat minder vaderlands aandoet, maar dat men niettemin te genieten kreeg op de „Posbank" bij Arnhem. De ski's werden ondergebonden en men mocht vaststelleiii dat de Alpen niet het alleenrecht hoeven te hebben van dit soort winterspot. Maar zon dag was het weer afgelopen De Wiardi Beekman Stichting heeft het rapport „Sport en To to" gepubliceerd, dat een com missie in haar opdracht heeft samengesteld. De reeds voor en kort na de tweede wereldoorlog in ons land ondernomen pogingen tot het oprichten van voet balpools zijn, aldus dit rapport, op niets uitgelopen, doordat zij in de meeste gevallen werden georganiseerd door particulieren, die er een winst- object in bespeurden. Toen echter uit het sportleven zelf op dit terrein stap pen werden ondernomen en de voet balclubs eigen pools gingen oprich ten, groeiden deze uit tot een soort „volksbeweging". Het particulier winstbejag was hieraan vreemd en de voetbalclubs konden de gelden ge bruiken ter leniging van de financiële noden, die in vele gevallen nauw ver band hielden met het groeiende semi- professionalisme. Record-prijzen Combinaties ontstonden, waardoor spectaculaire bedragen aan vereni gingen de prijswinnaars werden uit gekeerd. De grote publieke belang stelling kon nauwelijks verwondering wekken. De staatsloterij was al uit gebreid, de totalisator voor de paar- desport erkend en wettelijk geregeld, in vele buitenlandse toto's beproef den duizenden Nederlanders hun ge luk. Ook elders in 't maatschappelijk leven (o.a. op het terrein van de lief dadigheid) bleken de loterijen hand over hand toe te nemen. Vooral de inschakeling van de radio bij dit soort acties leidde het publiek ertoe het Het Nederlands Episcopaat heeft aan het hoofdbestuur van de Neder landse katholieke sportbond een mas sief zilveren bokaal beschikbaar ge steld, die uitgereikt zal worden, aan de edelste sportfiguur van het jaar. Er wordt momenteel een enquete gehouden om uit te maken, wie hier voor in aanmerking komt. wagen van een kans als normaal te beschouwen. Opmerkelijk was ook de wijd verbreide belangstelling voor de door diverse dagbladen georganiseer de puzzels. Het lykt zo vervolgt het rap port onmiskenbaar, dat zich in al deze verschijnselen een verandering aan het openbaren is in de zeden van het Nederlandse volk. Bezwaren De bezwaren tegen deze ontwikke ling zijn zeer sterk naar voren ge komen uit protestants-christelijke kringen, hoewel van een eensluidend standpunt geen sprake is. Ook in so cialistische kring zijn er velen, die bezwaren hebben tegen kansspelen in het algemeen en daarin een streven naar onrechtvaardige verrijking zien. Anderen, waaronder vele protestan tanten, benaderen het probleem „voetbaltoto" aldus: Het staat vast, dat de voetbaltoto een brede vlucht heeft genomen, dat er uitwassen konden ontstaan en dat regeling stellig noodzakelijk is. Voorts, dat het uitsnijden van hetgeen hier ge groeid is zeer moeilijk, zoal niet on mogelijk geacht moet worden. De rapporteurs sluiten zich bij de laatste conclusies aan. Men kan de geconstateerde ontwikkeling niet zo maar ongedaan maken. In uiterste consequentie zou dit dan ook een stopzetten van de staatsloterij en een buiten de wet stellen van de paarde- totalisator inhouden. Strenge bepalingen „Zulk een ingrijpen", menen zij, „zou echter betekenen, dat de wet gever iets zou gaan doen, dat klaar blijkelijk in strijd is met de rechts overtuigingen van een meerderheid van het Nederlandse volk. De rap porteurs achten twee argumenten be slissend bij de beantwoording van de vraag, of de voetbalpools al dan niet toelaatbaar moeten worden geacht: De ontwikkeling van de rechtsover tuiging van een groot deel van ons volk en de mogelijkheid door middel van deze pools in ruimere mate dan voorheen de voorwaarden te schep pen voor een krachtige bevordering van de lichamelijke opvoeding en de sport. Om een en ander zo goed mogelyk te verwezenlyken acht de commissie het gewenst, dat een algemene sport- totalisator wordt ingevoerd, zo mo gelijk in de vorm van een overheids dienst. Daarbij zouden strenge bepa lingen moeten gelden o.a. omtrent de minimum leeftijd der deelnemers, minimum en maximum der inzetten en omtrent het maximum der uit te keren prijzen. De verdeling van de opbrengst zou dienen te geschieden op advies van een reed of college, waarin de sportorganisaties naast de over heid op bevredigende wijze vertegen woordigd zouden moeten zijn. Wed-activiteiten buiten deze offi ciële totalisator zouden uitgesloten moeten zijn. Bij de verdeling der gel den zou elke sportorganisatie een re delijk aandeel dienen te ontvangen. Oprichting v. sportaccommodaties, be- Het biljarttoernooi om het Neder lands kampioenschap eerste klasse klein biljart 38/2, dat te Assen is ge houden, is gewonnen door de Hage naar P. Buys. Het eindklassement luidt: 1 Buys, Den Haag, 10 24.51; 2 Vincent, Helm., 10 18.14; 3 Egbars, Ravenst., 89 19.93; 4 Agema, Haarlem, 7 17.48; 5 Hor sten, R'dam, 6 17.47; 6 Ostman, A'dam 6 14.84; 7 v. Hinthum, Oss 4 16.99; 8 v. Gils, R'dam 4 16.00. Buys promoveert. Het gemiddelde van Ostman (14.84) betekent een halve degradatie. Vorig jaar vond de strijd om de NKS-beker voetballen plaats in Gel- dei-malsen. Dit seizoen, op 29 juni, zullen de winnaars van de zeven „bis- schops-bekers" uit zeven verschillen de bisdommen in Oosterhout op het TSC-terrein aantreden, waar zij te zamen met de beste junioren van TSC zullen gaan strijden om de NKS-be ker. Er zal gespeeld worden in twee poules van vier clubs. TSC krijgt deze organisatie in ver band met ziju 40-jarig bestaan. tere sportuitwisselingen op internati onaal niveau en bevordering van de jeugdsport zouden aldus mogelijk wor den gemaakt. In het buitenland zijn de resultaten in dit opzicht van nati onale sportpools zeer opmerkelijk ge weest". De Tsjech Emil Zatopek heeft te San Sebastian voor 25.000 toeschouwers een wedstrijd over 12 km gewonnen. Na 2 km nam Zatopek de leiding. De Fransman Hammoud Ameur passeer de hem daarna, doch hij behield de eerste positie slechts korte tijd, want Zatopek verhoogde het tempo op nieuw en liet Ameur en de rest van het veld weer achter zich. Met 40 meter voorsprong op genoemde Frans man ging de Tsjechische lokomotief als eerste door de finish. Ameur werd tweede en Jurek (Tsj.-Sl.) bezette de derde plaats. De Brit Allan Perkina was favoriet voor deze wedstrijd, doch hij bracht het niet verder dan een vierde plaats. Na afloop van de race verklaar, de Zatopek, dat dit één van de laat ste wedstrijden zou zijn, waaraan hij weelnam voordat hij zich voor goed uit de actieve sport terug zou trekken. Te Utrecht is dit weekeinde het toernooi voortgezet om het persoon lijk damkampioenschap van Neder land. De uitslagen van de derde ronde luiden: S. Boer, AlblasserdamO. Drenth, Emmen 0-2; Jurcka, EdeBom Rotterdam 0-2: Dukel, IJmuidende Vries, Rotterdam 1-1; de Kluyver, Vlaardingenvan der Sluis, Amster dam 0-2; Roozenburg, Rotterdamir. van Dijk, Wageningen 1-1. De uitslagen van de vierde ronde zijn: van der Sluis, AmsterdamAn derson, Goes 1-1; da Vries, Rotterdam de Kluyver, Vlaardingen 1-1; Bom, RotterdamDukel, IJmuiden 1-1| Drenth, EmmenJurcka Eede 1-li Keiler, AmsterdamBoer Alblasser dam 2-0. Na vier ronden heeft van der Sluis de leiding met 6 punten, gevolgd door Keller met 5 punten. HET ITALIAANSE duo Eugenio Mon- ti-Renzo Alvera is zondag te Gar- misch Partenkirche voor de tweede achtereenvolgde keer wereldkam pioen 2-persoons bobslee geworden. In cijfers ziet de 27e rallye van Monte Carlo er als volgt uit: Athene Oslo Lissabon Rome Den Haag Glasgow Muenchen Parijs Totaal gestart 10 40 37 9 12 85 24 85 302 Traject naar Monte Carlo uitgereden 9 21 14 3 1 9 1 1 59 Klassementsproef uitgereden 4 12 12 2 1 7 38 natirVn^tdeU38edqeU Britse? 6f 13 de FranSe Monaco, 1 de Belgische, 1 de Zw.tserse en ZZT V" Duitse', 3 die van (Van onze speciale verslaggever) ANTWERPEN, zaterdagavond. Slechts enkele krachtige pedaalstoten waren voor Peter Post voldoende om Willy Lauwers kansloos te maken in de achtervolging. Voor de derde maal trok de lange Amsterdammer de armband aan, het symbool van het leiderschap in de achtervolging. Vier weken geleden immers versloeg hij de Italiaan Mino de Rossi, daarna leverde hij een prachtige wedstrijd tegen de Zwitserse kampioen Erwin Schweizer, die ook voor de macht van Post moest wijken en nu was de beurt aan Willy Lauwers, de populaire jongen uit de Kupelstreek, die eveneens door de Nederlander werd verslagen. werd Lauwers gepasseerd. De bel werd gerinkeld en de race was afge lopen. De zware nederlaag van Lau wers was een feit. Het tweede programmapunt, een koppelrace over 145 kilometer, had echt niet veel te betekenen. Er waren slechts vier koppels in de baan, die bet leven elkaar zuur maakten en ook dat was nog maar zeer betrekkelijk. Roth-Pfenniger hadden na 6 minuten een ronde voorsprong genomen. Zij werden spoedig ingehaald door Sennft- leben-Forlini, van SteenbergeivSeve- njns en Schulte-Bugdahl. Deze kop pels bleven de situatie volkomen be heersen. Het meest actief waren daar bij Roth-Pfenniger, die telkens het ini tiatief namen en die tot vijfmaal toe alleen aan de leiding kwamen. De laatste maal wisten Sennftleben-For- lini en Schulte-Bugdahl zich naast hen te nestelen. Rupske Lauwers, lang niet meer de man van het vorige seizoen, leed een zeer zware nederlaag. Hij vertrok zeer snel en na de eerste van de 20 ronden £0st ec" acbterstand van één me- ♦fJó even hield Lauwers het. Na van6. ronden had hij een voorsprong van twee meter maar Post kromde zijn F en toen er 3 ronden waren gereden had hij zich terug op gelijke hoogte met de Belg gebracht. Hiervan was Lauwers die het van een snelle start moest hebben, zozeer geschrokken dat hu er verder niet meer aan te pas kwam. Na vier ronden had de Am sterdammer al een voorsprong van 20, 30, 40, 50. Toen pufte de leerling van Schulte even uit. Door gegaan Maar daarna ging hij door. Met nog vijf ronden te rijden keek Post de Belg in de rug. Weer wachtte hij even, maar vervolgens stortte hij zich op zijn prooi. Op het moment, dat er nog 600 meter gereden moesten worden in te lopen, maar de sprint moest de beslissing brengen over deze 145 mi nuten. Sennftleben zag kans Roth en Bugdahl achter zich te houden. De overwinning ging aldus naar het kop pel, dat het minst spectaculair was opgetreden. Dat staken de 5000 toe schouwers niet onder stoelen of ban ken. Zij juichten daarom bijzonder het koppel Roth-Pfenniger toe ,dat ook een ereronde moest rijden. Van Est en Wagtmans hielden lang stand. Tegen het einde verslapten zij echter, zodat zij op drie ronden kwa men. Peter Post was gekoppeld aan Julien Schepens. De Needrlander reed uitste kend, maar aangezien zijn maat meer uit dan in de baan was, staakte hij de strijd. Bij de amateurs werd Rentmeester er in de finale spoedig uitgereden, evenals trouwens Marinus. Uitslagen Sprint besliste te£\^Zgen-Srerï?* Prob,eer" "mjs*ens; aanssei den in de slotfase de achterstand nog van der Elst-Proost. De uitslagen waren; Amateurwedstrijd: 1 Vercauteren B., 10 Marinus, 11 Rentmeester. Achtervolging: 1 Peter Post, de 4390 m in 5,35; 2 Willy Lauwers, ingelopen na 4390 m. Koppelwedstrijd: 1 Sennftleben-For- lini, in 145 m, afgelegd 117 km 405 m.; 2 Roth-Pfenniger, 3 Schulte-Bugdahl, 4 op 1 ronde: van Steenbergen-Seve- rijns, 5 Plattner-Bucher; 6 op 2 ron den: De Beuckelaer-Verachtert; 7 op 3 ronden: Van Est-Wagtmans. 8 Delin- Huijskens; 9 Janssens-van Gompel, 10 Te Utrecht is zondagmiddag de oprichtingsvergadering ge houden van de N.V. „Nederlandse Beroeps Voetbal Bond", dia zich de beoefening van het voetbalspel op basis van volledig pro fessionalisme ten doel stelt. De raad van bestuur wordt gevormd door de heren P. Swart (voorzitter)} J. Toussaint (secretaris-penningmeester) en mr. Heskes (juridisch adviseur), allen te Den Haag. Naar werd medegedeeld zou het maatschappelijk kapitaal van deze N.V. zijn volgestort. Binnenkort zal voorts een obligatielening worden uitge schreven. Het is dan de bedoeling van de „N.B.V.B." om in september te beginnen met een competitie. Daaraan zouden 16 teams uit alle delen van het land deelnemen. Nu reeds lange tijd van de renbaan „Kijk in de Pot" geen gebruik meer wordt gemaakt komt het burgemees ter en wethouders van B. op Zoom wenselijk voor het gebruik ervan op te zeggen, aangezien het onderhoud van de renbaan op kosten van de ge meente geschiedt en door opzegging van de vergunning over een periode van bijna drie jaar een bezuiniging kan worden verkregen. In 1951 verleende de Staat der Ne derlanden aan de gemeente Bergen op Zoom vergunning om van ,,Kijk in de Fot", dat een militair oefen terrein is, gebruik te maken en wel tot uiterlijk december 1960. Krach tens de vergunning mochten er ten hoogste zeven keer per jaar draaf, en ren wed strijden worden gehouden. De laatste jaren is van de renbaan geen gebruik meer gemaakt. DE „Prix d'Amerique", gehouden op de banen van Vincennes bij Parijs is gewonnen door het Franse paard Jamin. TE WASSENAAR is een nationale cycle-cross voor amateurs, onaf- hankelijken en profs gehouden, die door A. v. Wetten uit Noordwijker- hout werd gewonnen. SCHULTE en zijn huidige Duitse partner Bugdahl zijn als derde ge ëindigd in een 145 minuten-koppel wedstrijd, die zondagmiddag te Zurich werd gehouden. Roth-Pfen- ninger wonnen. IN BERLIJN is voor 7500 toeschou wers de zaalhandbalwedstri.id ge speeld tussen de herenteams van Duitsland en Zwitserland. De Duit sers wonnen op verdiende wijze met 24-8.

de Stem | 1958 | | pagina 5