In geen geval „gesprek55 over Nieuw-Guinea E.E.G.-ministers voor eerste maal bijeen Eensgezind „voorproefje" Woonwagenbewoner bood luxe auto vijftien gulden te koop aan voor Roerexpres ontspoorde bij Westervoort Kroestjev Topg esprek dringend Viscounts terug naar de fabriek Minister Klompé over geschil met Indonesië: Djakarta 'haalde een streep door zelfbeschikkingsrecht Uit sleeën met de Koningin Zeeuws echtpaar wil zich over Britse drieling ontfermen Mr. L. Baas voorzitter K.A. in Nederland Prins Bernhard op jacht in Tanganjika DAGBLAD VOOR ZEELAND SCHANDELIJK ONRECHT" Syrië en Egypte in één staat Verdere dooi HELFT VAN „KASTEELSCHAT" WAARDELOOS Berichten over opstand in Aden tegengesproken En kreeg drie gulden voor treinkaartje Britten akkoord met verdeling Cyprus? van Hoofdconducteur en treinkok gewond 98e JAARGANG No. 22666 Uitgave N. V. Uitgevers Mij. Neerlandia. Verschijnt elke werkdag. Bureaus: Breda, Reigerstr. 16. Tel.: Directie, Redactie en Ad ministratie 22341. Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: J. M. A. C. V. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Abonn.prijs bij vooruitbet. f 7.- p. kwartaal, p. post ƒ8.20, p. week (uitsl. bij niet postbestell.) 0.54. Incasso wordt berekend. Losse numm. 15 ct. Postrek. 278841 Voor God, Kortfnfltn en Vaderland MAANDAG 27 JANUARI 1958 Advertentieprijs voor de gehele oplage 0.35 per mm. (Ingezonden Mededelingen ƒ0.85 per mm). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland uitsluitend in de Zeeuwse editie ƒ0.14 per mm. (Ingezonden Mede delingen ƒ0.35 per mm.). Bij contract aan zienlijke reductie; volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 ct. per mm. extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet wensen af te geven, worden vernietigd Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Westsingel 98, telefoon 2236 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Dubbele Poort 7, telefoon 102. (Bijbureaus: TERNEUZEN, Noordstraat 56, tel. 2601 OOSTBURG, Nieuwstraat 41, tel. no. 35). „Kunnen wij met de huidige Indonesische regering een ge sprek voeren en met name daarbij Nieuw-Guinea betrekken? Mijn antwoord daarop is een duidelijk neen Dit heeft de minister van Maatschappelijk Werk, mej. dr. M. A. M. Klompé verklaard in een toespraak op het Overijssels appèl van de Katholieke Volkspartij, dat zaterdag in Hengelo werd gehouden. Voor haar standpunt voerde de minister twee motieven aan. In de eerste plaats acht zij het een slechte politiek, toe te geven aan chantage. Maar in de tweede plaats is zij van oordeel, dat een gesprek de positie van de tegenwoordige machthebbers in Indonesië alleen maar zou ver sterken ten nadele van degenen die op matiging aandringen in de actie tegen Nederland. Overigens is zij van oordeel, dat er ook met deze ge matigde elementen niet kan worden gepraat, omdat Nieuw-Guinea zelf beschikkingsrecht dient te hebben. De minister vervolgde: „Laten we niet vergeten, dat er in de R.T.C.-ak koorden was opgenomen dat ieder deel van het eilandenrijk niet alleen het recht had een eigen plaats in te ne men in de federatie, maar dat zij zelfs het recht hadden te beslissen dat zij geen deel wensten uit te maken van de Indonesische federatie, maar een eigen relatie met Nederland zouden kunnen voeren. Het was in die tijd met name de deelstaat Oost-Indonsië die geïnteresseerd was in een aparte relatie met Nieuw-Guinea. De minister herinnerde er vervol gens aan, dat twee maanden na de soevereiniteitsoverdracht door de In donesische regering een streep door het zelfbeschikkingsrecht werd ge haald. „Realiseren wij ons goed, welk een schandelijk onrecht daar mee is aangedaan aan hele groepen van de bevolking? Ik wil daarbij spe ciaal denken aan de Ambonezen, die hier in Nederland aan mijn zorgen zijn toevertrouwd". De bevolking van west-Nieuw-Gui- nea, aldus minister Klompé, behoort als een natuurlijke eenheid bij de bevolking van oost-Nieuw-Guinea. Samen bewonen zij dit eiland. Mijns inziens hebben zij er recht op uit te maken of zij met de rest van het eiland samen een eenheid willen vor men, respectievelijk of zij gezamenlijk met dit eiland willen behoren of bij Indonesië, of bij Australië, of bij de Philippijnen, respectievelijk of zij zelf standig willen zijn. Australische suggestie Een Australische deskundige in za ken, de Stille Zuidzee betreffende, J. R. Kerr, heeft dQ suggestie opgeworpen van de stichting van een nieuw on derdeel van het Britse gemenebest een Melanesische federatie dat in de Stille Zuidzee tot stand zou kun nen komen. Dit onderdeel van het Britse gemenebest zou kunnen omvat ten Nederlands en Australisch Nieuw- Guinea en de Britse Solomon-eilan- den. Het zou een logisch gevolg zijn van de nauwe banden op economisch, cul tureel en defensiegebied tussen de Australische en de Nederlandse ge biedsdelen, meent hij. Een dergelijke samenwerking, aldus Kerr, zou de In donesische eis inzake Nederlands Nieuw-Guinea moeilijk houdbaar ma ken. Op het gehele eiland Nieuw-Gui nea zou het Engels de voertaal moe ten worden, er zou eenzelfde wetge ving voor beide delen van het eiland moeten worden ingevoerd. Kabinet kwam bijeen Zaterdag is in Djakarta bekend ge maakt, dat het kabinet tijdens een de gehele nacht durende zitting de „open brief" van de gouverneur van de Bank Indonesië, Sjafruddin, aan president Soekarno heeft besproken. Sjafruddin had daarin de vrees uitgedrukt, dat Indonesië een satelliet van Rusland zou kunnen worden. Een legerwoordvoerder in Djakarta heeft medegedeeld, dat de drukkerij „Kebajoran" in de satellietstad Keba- joran, nabij Djakarta, tot vitaal bedrijf is verklaard en onder toezicht der regering is gesteld. In deze drukkerij worden onder meer de Indonesische bankbiljetten gedrukt. De leden van de commissie van toe zicht zullen door de minister van Fi nanciën worden benoemd. De Neder landse employés van dit gemengd in- donesisch-Nederlandse bedrijf zullen als adviseurs worden aangesteld. De Russische partijsecretaris, Kroestjev, heeft op een landbouw- congres in Minsk verklaard, dat een conferentie van regeringsleiders ,,zeer dringend noodzakelijk is". De volgende vraagstukken zijn rijp voor bespreking, meende hij', het verbieden van kernproeven, be ëindiging van de koude oorlog en propagandastrijd, vermindering van de buitenlandse troepen in Duits land en andere Europese landen, in stelling van een zone zonder kern wapens in midden-Europa, de toe stand in het Midden-Oosten en de internationale economische betrek kingen. De kwestie van Duitslands her eniging en de volksdemocratieën wil de Sowjet-Unie echter niet be spreken. Op deze punten is het Sowjet-standpunt duidelijk, zei Kroestjev. Een topconferentie kon volgens hem alleen maar slagen, als men uitgaat van erkenning van de status quo, d.w.z. „het vreedzame naast- elkaar-bestaan van het socialisti sche en kapitalistische stelsel in de wereld en het beginsel van niet- inmenging in de aangelegenheden van andere landen." In het westen is men van oordeel, dat Kroestjevs voorstellen weinig nieuwe elementen bevatten. De Russische partijsecretaris heeft in Minsk ook geageerd tegen.... het overmatig gebruik van wodka. H.M. de Koningin heeft zater dagmiddag een 25-tal kinderen uit Baarn een onvergetelijk uurtje bezorgd. Die kinderen waren in het Baarnse bos aan het sleeën, toen een jeep voorbijkwam. Achterin zat een dame en achter de jeep was een slee gebonden, waarop een meisje volop genoot van de tocht over de besneeuwde pa den. De Baarnse kinderen von den, dat die jeep best wat meer sleeën kon trekken, gooiden hun touwtjes uit naar het eerste sleetje en zo vormde zich een lange sliert. De dame in de jeep was H. M. de Koningin en het meisje op de eerste slee prinses Ma rijke. Met zichtbaar genoegen nam de Koningin allen op sleeptouw en liet de jeep een lange tocht door de domeinen maken. 55 55 Negentien Europese ministers zijn zaterdag in het Academiepaleis te Brussel bijeen geweest, teneinde de ingewikkelde machines van E.E.G. en Euratom in beweging te zetten. De ministers maken deel uit van de mi nisterraad der Europese organisaties. Nederland was vertegenwoordigd door de heren Luns, Hofstra en Zijl stra. In verschillende toespraken kwam tot uiting, dat de opzet van de ver dragen eerst goed aan zijn doel zal beantwoorden, als de vruchten van de Europese samenwerking in dienst worden gesteld van de mens. Als dus, met andere woorden, het volle pond wordt gegeven aan de sociale doel stellingen van E.E.G. en Euratom. De Belgische minister Larock zei: De plannen voor vereniging van Syrië en Egypte in één staat hebben thans definitief vorm gekregen. Radio-Cairo meldde zondagavond dat de president van de verenigde Egyptisch-Syrische staat door middel van een volksstemming zal worden aangewezen, wanneer deze staat een maal is gevormd. De Syrische politieke partijen zul len, na de ontbinding, in een „Natio nale Unie" worden verenigd. IMRE NAGY vertoeft volgens een mededeling van het Hongaarse minis terie van Buitenlandse Zaken, nog steeds in Roemenië. Eerder was ge meld dat Nagy in een gevangenis te Boedapest zou zijn. ONVERWACHTE weersverandering heeft de Japanse ijsbreker Soya, die aan de Zuidpool in het ijs vastzat, in staat gesteld zijn tocht te vervolgen. MGR. H. J. PAUL1SSEN S.M.A., oud bisschop van Kumasi (Goudkust), herdenkt op zondag 9 februari in Maastricht het feit, dat hij vijfentwin tig jaar geleden tot bisschop werd ge wijd. DE LEIDERS van Algerijnse verzets organisaties zouden een „voorlopige" Algerijnse regering willen instellen, die dan pogingen zou moeten aanwen den door Tunesië en Marokko erkend te worden. BIJ ST. AT NAPAROCHIE reden twee bussen pal op elkaar. Vrijwel alle passagiers kregen lichte verwondin gen. Aan de voorzijde werden de bus sen totaal vernield. ZOWEL DE „Heemaf" als de N.V. „Nedalo" te Hengelo hebben een aan tal arbeiders ontslagen. EEN WESTDUITSE dichter. Rudolf Schroeder, die veel Nederlandse ge dichten heeft vertaald, is benoemd tot commandeur in de orde van Oranje- Nassau. Verwachting van het K.N.M.I., tot maandagavond, opgemaakt zon- 2 dagavond te 23.15 uur: J Veel bewolking met plaatselijk 2 5?1*® re&en. Hier en daar mist. Verdere stijging van temperatuur, maar in de noordoostelijke helft van net lanc1 aanvankelijk nog temperaturen om het vriespunt tot lichte dooi. Overwegend matige wind tussen zuidoost en zuid. 2 Vandaag- zon onder 17.18 uur 2 Morgen: zon op 8.27 uur; maan 2 2 onder 1.45 uur. „De Europese Unie" verdient deze naam eerst volledig, wanneer ook En geland en de Scandinavische landen er zich bij zullen aansluiten, hetzij direct, hetzij door middel van de vrijhandelszone. Walter Hallstein, voorzitter van de E.E.G., sprak van een „eenheid in verscheidenheid, die een der krach tigste bronnen moet zijn van Europa's macht". Besloten werd, dat de regeringen een eerste voorschot zullen geven, teneinde het functioneren van de nieuwe instellingen gedurende drie maanden te verzekeren. Er zal een werkgroep in het leven worden geroe- pep, die een evenwichtige vertegen woordiging zal moeten bestuderen van economische en sociale lichamen bij de E.E.G. De regeringen is verzocht zo spoe dig mogelijk hun permanente verte genwoordigers van de ministers aan te wjjzen. Het is bekend, dat België als zodanig de voorzitter van het in terimcomité baron Snoy et d'Oppuers heeft aangewezen, Nederland dr. Lint horst Homan en Italië de heer Cat- tani. Na de eerste vergadering van de Raad van Gouverneurs der Europese Investeringsbank heeft voorzitter Lie- baert de samenstelling van de be heersraad bekendgemaakt. Voor Ne derland heeft hierin zitting mr. L. de Block, plaatsvervangend thesau rier-generaal van het departement van Financiën. Zijn plaatsvervanger zal mr. S. Boomstra, de directeur van het Buitenlandse Betalingsverkeer, zijn. Er hebben drie Westduitsers, drie Fransen, drie Italianen en een Belg, een Nederlander en een Luxem burger zitting in de beheersraad. Op 25 februari komen de ministers opnieuw bijeen. Ongeveer de helft van de effecten, die in het kasteel te Roosteren ge vonden zijn, blijken waardeloos. Het betreft hier aandelen van een N.V., die handel dreef met de Kongo en die in 1919 failliet is gegaan. Het onderzoek naar de waarde van de overige effecten is nog niet ten einde, maar men maakt zich over de resultaten van dit onderzoek weinig illusies. Vier en twintig vliegtuigen van het type „Viscount 701", in één serie vervaardigd, zullen voorlopig uit de dienst worden genomen. Ze moeten grondig worden nagezien. De „Air France" namelijk heeft geconstateerd de in de vleugelconstructie van een van haar Viscounts scheurtjes zijn ontstaan en dat er bovendien corrosie heeft plaatsgehad. De 24 Viscounts, die nu terug naar de fabriek gaan. waren in bedrijf bij de B.E.A., de Air France en de Ierse luchtvaartmaatschappij „Aer Lin- gus". Toestellen van dit type hebben eni ge maanden geleden versterkingen aan het vleugelkleppen-mechanisme ondergaan, nadat een „Viscount 701" van de Bea te Manchester was ver ongelukt. De commissie van onder zoek sprak toen als haar vermoeden uit dat metaalvermoeidheid in een bout van het genoemde mechanisme de aanleiding tot het ongeluk was ge weest. Ook de K.L.M. heeft Viscounts in gebruik, echter van het type ..800". Ze zijn groter en sneller dan de toe stellen, waarvan hierboven sprake is. Prins Mienus, de Oosterhoutse car- navalsvorst, die voorbereidingen treft voor het plezierige bewind, dat hij over enkele weken zal gaan uitoefenen, heeft zaterdag een be zoek gebracht aan prins Nilles van Bergen op Zoom en met hem een groot aantal beleidszaken bespro ken. Er werd na afloop geen com muniqué uitgegeven, maar de foto hierboven mag bewijzen, dat de be sprekingen plaatsvonden in zo als dat heet zeer hartelijke sfeer. Op het biljart van hotel De Draak dronken Mienus en Nilles vriend schap en hun voorbeeld wekte tot navolging bij allen die getuigen wa ren van het historische gebeuren. Een Zeeuws echtpaar wil zich ontfermen over een Engelse drieling van 18 maanden, die door de ouders verlaten is en waarvoor men tot nu toe geen pleegouders heeft kunnen vinden. Toen het echtpaar, de heer en me vrouw Blom te 's-Gravenpolder, de zer dagen in de krant het verhaal van de drieling las, werden ze zeer getroffen door de tragische omstan digheden van de drie baby's, die van elkaar gescheiden zouden moe ten worden, omdat niemand de zorg voor de drie kinderen samen op zich wil nemen. Oproepen hiervoor, die door de Londense gemeenteraad in de Engelse bladen waren ge plaatst, waren zonder resultaat ge bleven. Nadat de heer en mevrouw Blom met elkaar overlegd hadden, belden zij de redactie van een krant, om te weten te komen tot wie zij zich hiervoor in Engeland zouden moe ten wenden. Via het A.N.P. en het Engelse persbureau Reuter kon een adres worden verstrekt. De familie Haanschoten uit Putten, die te Utrecht nog altijd in obser vatie is en tijdelijk in een barak woont op het ziekenhuisterrein, neemt de gevolgen van het ongeluk met de radium-naald niet al te tra gisch op. Dat mag bijvoorbeeld blij ken uit deze foto, die (v.l.n.r.) Joke, Eefke, vader Haanschoten, Sieneke, Willem en moeder Haanschoten toont, tijdens een wandeling in de tuin van het ziekenhuis. Een woordvoerder van de Jemeniti- ministerie van Koloniën heeft zondag avond berichten uit Jemenitische bron tegengesproken ovei een „opstand" in het gebied van Aden. Er is slechts sprake geweest, zei hij, van een aan val uit ee:i hinderlaag in zuid-Aden op een Britce afdeling militairen. Een woordvoerder van de Jmeniti- sche ambassade te Londen heeft n.a.v. het bovenstaande verklaard dat de „bende ongeregelden" verscheide ne duizenden mannen sterk was en dat daarom „heel goed van een op- I stand tegen het Britse gezag" kon worden gesproken. Een bewoner van het Roosen- daalse woonwagenkamp kon dit weekeind de verleiding niet weerstaan om achter het stuur van een grote vrijwel nieuwe Amerikaanse auto te stappen, die in de Molenstraat te Roosen daal stond geparkeerd met het contactsleuteltje voor het om draaien. De man toerde via Bergen op Zoom waar benzine werd bijgetankt zonder te betalen naar Goes om daar een paar kennissen op het woonwagenkamp te bezoeken. Hij bood daar de wagen aan voor 15. kreeg slechts 3.voor een enkele reis Roosendaal en werd daar in de vroege morgen van zaterdag door de politie aangehouden. De auto had door het technisch niet juist be handelen enige schade opgelopen. De auto had vrijdag een service beurt gehad en was voor de eigenaar een Roosendaals architect start klaar gereed gezet in de buurt van de garage. Daar passeerden in de la te namiddag twee jongemannen uit het Roosendaalse woonwagenkamp, lichtelijk „aangeschoten" vanwege hetgeen aan Bacchus was geofferd. Een hunner, zekere M., toonde bijzon dere belangstelling voor de wagen. Toen M. ontdekte, dat de auto start klaar stond, sprong hij er in en reed meteen weg. De diefstal werd niet di rect ontdekt. Bij de Roosendaalse po litie kwam wel een telefoontje binnen, dat een grote auto slingerend over de Nispensestraat reed. Een patrouille rende politieauto ging op speurtocht, doch toen was de auto reeds verdwe nen. De Bergen op Zoomse politie werd gewaarschuwd. Deze meldde korl daarop, dat aan de haven aldaar bij de benzinepomp van J. G. een auto had getankt en dat de bestuurder er tussenuit was gegaan met de wa gen zonder de 32 liter benzine te be talen. Daarop werd contact opgenomen met de Goese politie. Deze kwam zeer laat in de avond tot de ontdek king, dat in het woonwagenkamp al daar de inmiddels als gestolen aange geven wagen stond. De man, die er mee was komen aanrijden had het kamp echter verlaten. In samenwerking met de Roosen daalse politie werden de bewoners van het kamp nader aan de tand ge voeld, waarbij aan het licht kwam, dat M. de wagen voor 15.- te koop had aangeboden. Men had de „koop man" echter slechts geld gegeven om per trein terug naar Roosendaal te reizen, vermoedelijk om het spoor van de dader weg te werken. Het signalement van de man was echter intussen aan de Roosendaalse politie bekend, zodat de kennissen in Goes al spoedig door de mand vielen. M. weid in het woonwagenkamp te Roosendaal van zijn bed gelicht. Een al te beste chauffeur blijkt M. niet te zijn, want door de onjuiste be handeling van versnellingshandle en pedalen was er aan het overbren- gings-mechanisme nog al wat bescha digd. Gisteravond hadden wij nog een onderhoud met de heer Blom, die huisschilder is. We weten heel goed wat we doen, zei hij. Wij houden heel veel van kinderen. Onze eigen kinderen, die resp. 23, 20 en 17 jaar zijn, zullen over niet al te lange tijd wel uitvliegen. Zelf zijn we nog van middelbare leeftijd en gaarne wil len wij het huis weer met jong leven vullen. Ook onze eigen kinderen zijn gelukkig met ons besluit Er is een drukke telegramwisseling aan de gang met Engeland, maar onge twijfeld zullen er nog heel wat stap pen nodig zijn voor we de kleintjes in ons midden hebben. Dat de Bloms grote kindervrien den zijn, hoorden we ook van an deren. Zij hebben n.l. een televisie toestel in huis en iedere keer als er een kinderuitzending is, stroomt de 's-Gravenpolde.rse jeugd naar Schoolstraat 25, tot de kamer vol is. Zo'n 40 kinderen hebben dan een prettige middag. Het hoogwaardig Episcopaat heeft de benoeming goedgekeurd van mr. L. C, Baas tot voorzitter van de Ka tholieke Actie in Nederland. De heer Baas volgt in deze functie prof. dr. ir. F. Ph. A. Tellegen op. Mr. Baas werd geboren op 20 september 1920, en promoveerde in de rechten op 2 april 1946. In september 1946 werd hij secretaris der Katholieke Actie in Utrecht, terwijl hij sinds 1952 de func tie bekleedde van waarnemend voor zitter van de diocesane Katholieke Actie in het aartsbisdom Utrecht. Mr. Baas is bovendien voorzitter der lan delijke Ecclesiabeweging, en be stuurslid van de Katholieke Interna tionale Federatie van Katholieke Ac tie voor mannen „Unum Omnes". De Turkse minister van Buiten landse Zaken, Fatin Zorlu, heeft zon dag op een persconferentie verklaard dat de Britse regering heeft inge stemd met het denkbeeld, om Cyprus tussen zijn Griekse en Turkse bewo ners te verdelen. Hij zei dat de Britse minister van koloniën, Lennox Boyd, dit beginsel tijdens de besprekingen in Ankara had aanvaard. Ook Sir Hugh Foot, gouverneur van Cyprus, heeft aan het overleg deelgenomen. Zaterdagmorgen om kwart voor ne gen is ter hoogte van Westervoort, tussen Arnhem en Zevenaar, de Roer expres met alle zes de wagens ont spoord. Een treinkok en de hoofdcon ducteur werden bij dit vrij ernstig ongeluk gewond. De ravage was vrij groot en veroorzaakte langdurige stagnatie op het baanvak. De ontsporing zou een ramp hebben veroorzaakt, indien de personenwa gens in plaats van naar links, naar rechts uit de rails zouden zijn gelo pen. De wagens zouden dan van de daar vrij hoge spoordijk zijn gevallen. De oorzaak van de ontsporing moet worden toegeschreven aan de breuk van een rail. De locomotief, een Duit se stoomlocomotief, was de gevaar lijke plaats al gepasseerd, en bleef met een volgwagen op de rails staan, hetgeen ook een geluk moet worden genoemd. Onder de ongeveer 40 pas sagiers brak geeen paniek uit. Wel raakten enkelen licht gewond door vallende koffers en gebroken ruiten. De trein, die juist «de Rijnbrug was gepasseerd, had maar weinig vaart. Dank zij de tegenwoordigheid van geest van de marechaussee N. J. Bruin uit Zevenaar, die in de wagen achter de locomotief zat, heeft het ongeluk geen ernstige gevolgen ge had. Hij liep onmiddellijk in de rich ting Zevenaai om treinen uit Duits land te waarschuwen. Voor alle ze kerheid legde hij noodklappers op de rails. De conducteur liep in de rich ting Arnhem en voerde dezelfde han delingen uit. Rijkspolitie en mare chaussee waren onmiddellijk ter plaatse om de helpende hand te bie den en het verkeer op de zwaar be sneeuwde weg langs de spoordijk te regelen. Tijdens een diner aan boord van de „Ghanakust", van de Holland- West-Afrikalijn, heeft prins Bernhard zaterdag afscheid genomen van de autoriteiten in Liberia, die hem de voorafgaande dagen als een uiterst welkome gast met land en volk van de negerrepubliek in kennis hadden gebracht. De prins had tevoren nog een be zoek gebracht aan de rubberplantages van Firestone. De Nederlandse leden van de staf en hun gezinnen werden bij deze gelegenheid aan hem voor gesteld. Prins Bernhard vertrekt nu naar Tanganjika. Hij zal daar, tezamen met lt. kolonel C. Geertsema en prof. dr. J. F. Nuboer, uit Utrecht, enige tijd op jacht gaan. Begin maart keert hij weer naar Nederland terug.

de Stem | 1958 | | pagina 1