93: Pas op voor Enorme bouwbedrijvigheid in Goes ondanks bezuinigingsstreven FILMS <6 WOLLEN WILTON KARPETTEN Gemeenteraad Kruiningen begunstigde Groene Kruis verkoudheid VROOM DREESMANN KATHOLIEKE JONGEREN Berend Nijman DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 24 JANUARI 1958 2 Alleen morgen ZATERDAG kunt U profiteren van deze unieke aanbieding 3112111 C Jansen directeur GAB. Je mem en overleden NÜ tuinman Hoogwaterstanden Walcheren VLISSINGEN Meeuwen boven Sorrento Zuid-Beveland ZEEUWSCH- VLAANDEREN fERNETIZEN Oud-raadslid weer op kath. groslijst 'linse NieuW'TSamen GZiepeei/AAK OOSTBURG Rattenplaag SNEEUWPOP BEVATTE VERRASSING AGENDA Vandaag Morg en 2 De Nieuwjaarsrede van de Goese burgemeester, gister gehouden was goeddeels afgestemd op de bouwbe drijvigheid in de Ganzenstad, welke ondanks de bestedingsbeperking nog vrij levendig was in 1957, zij het dan dat de woningbouw nog te gering was. In west kwamen 72 woningwetwo ningen gereed, welke in de maanden april en mei door de bewoners konden worden betrokken, doch meer nieuwe woningen kwamen dit jaar niet be schikbaar. Wel is daarnaast nog enige parti culiere bouw ondernomen. In west kwam een complex van 12 particuliere woningen gereed en bouwden nog 3 andere particulieren hun huis. Ook in oost werden nog 4 particuliere woningen gebouwd. Voorts werden 50 bouwvergunnin gen voor verbetering of verbouwing van bestaande woningen afgegeven, waardoor werd bijgedragen aan de vermeerdering van de intrinsieke waarde van de bestaande woning voorraad. In het Valckeslot werd begonnen met de bouw van 60 galerijwoningen, uitgevoerd in premiebouw. De bouw van deze woningen is intussen goed gevorderd, zodat aan het begin van de volgende maand aldaar de huizen van het eerste blok kunnen worden betrokken. Reeds 45 van deze woningen zijn definitief toegewezen, terwijl nog 4 gegadigden het betrekken van die woningen in beraad houden. Aan het ministerie van maatschap pelijk werk werd medegedeeld, dat het gemeentebestuur bereid is 5 van deze woningen te verhuren aan gezin nen van Nederlanders, welke als ge volg van de situatie in Indonesië naar ons land repatriëren, waarbij het mi nisterie zich garant stelt voor de huurbetaling. In west werd voorts begonnen aan de bouw van 52 woningwetwoningen, nl. drie flats met 12 wooneenheden en 16 eengezinswoningen. Na aanvan kelijke stagnatie is ook dit bouwplan goed op gang gekomen, zodat in maart het gereedkomen van het eer ste blok mag worden verwacht. De raad heeft verder besloten tot de bouw van 30 woningwetwoningen in west, van 120 woningwetwoningen in zuid en nogmaals 30 woningwet woningen in zuid, maar het is niet gelukt vergunning tot de bouw te krijgen, ondanks het feit. dat gelden voor deze bouw beschikbaar waren. Wat de raadsbesluiten omtrent de (Advertentie) (Advertentie) in 2 prachtige Perzische dessins als afbeelding Terra fondkleur met 4 kleurig patroon Donker randmotief, wat het karpet een apart cachet geeft Formaat 200 x 280 cm Dus zowel geschikt voor huiskamer als salon Keurig met franjes afgewerkt 'n sterk karpet Deze prachtige karpetten van een der vooraanstaande fabrieken waarvan de nor male prijs 135.bedraagt kunnen wij U als speciale attractie van deze opruiming slechts 1 dag, morgen zater dag 25 jan. aanbieden voor de BIJZONDERE PRIJS VAN SLECHTS Profiteert hiervan Haast U. Breda - Bergen op Zoom 120 en de tweede 30 woningen betreft, kan worden medegedeeld, dat deze begin 1958 werden terugontvangen met verwijzing naar een nieuwe rege ling 1958, welke op dat moment nog niet in het bezit van b. en w was. Later is deze ontvangen, doch het aantal woningen, doet Goes in 1958 mag bouwen is nog niet bekend. Het totaal aan Zeeland toegewezen woningen is helaas ontstellend laag. Al het mogelijke zal moeten worden gedaan om de bouw van nog zoveel mogelijk woningen geëffectueerd te krijgen. Ten aanzien van de scholenbouw moet worden geconstateerd, dat de van hogerhand doorgevoerde tempori sering zich ook hierbij sterk heeft doen gevoelen. Slechts de openbare ULO-school kon worden uitgebreid met 2 leslokalen en een handenar- beidlokaal, aan het einde van het jaar kwam de vergunning af voor de bouw van een ULO-school voor de vereniging tot het geven van lager onderwijs op gereformeerde grond slag. Het al of niet bouwen van scho len zal afhangen van de financiën. De werkplaats voor gehandicap ten onderging andermaal uitbreiding. Het aantal geplaatsten bedraagt circa 60, waarvan de helft afkomstig uit Goes. Een belangrijk besluit nam het be- Gistermiddag tg om kwart over drie lil Terneuzen overleden de heer C. Jansen, ln leven directeur van het ge. westelijk arbeidsbureau te Terneu- De overledene kwam 35 jaar ge leden in dienst van het gemeente lijk arbeidsbureau, waar hij is ge bleven tot 1953. Op 1 juli van dat jaar werd hij benoemd tot directeur van het gewestelijk arbeidsbureau in Terneuzen. waaronder geheel Z. Vlaanderen ressorteert. Krachtens zijn functie was de heer Jansen bestuurlid van de stichting Vakopleiding Bouwbedrijf. Verder was hij bestuurslid van de Lager Technische school te Terneuzen en van de stichting Beschuttende werk plaatsen voor midden-Zeeuwsch- Vlaanderen. Bij zijn talrijke vrien den genoot hij een grote sympathie. In de oorlogsjaren heeft hij zich bij zonder verdienstelijk gemaakt met het helpen van onderduikers. Hij was een hardwerkend mens die veel mensen aan een goede betrekking heeft geholpen. De heer Jansen is 53 jaar gewor den. stuur der werkplaats met de aankoop van een deel der afkomende materia len van ruim twintig woningen van de woningbouwvereniging ..Nieuw Goes". Het ligt in de bedoeling om met behulp van deze materialen tot de bouw van een nieuwe werkplaats te geraken. Voorts werd door het werkplaats- bestuur op bescheiden schaal gestart met een afdeling gehandicapte vrou wen. Het aantal plaatsingsgevallen bedraagt hier tot nu toe 7. Tenslotte memoreerde de burge meester de particuliere bedrijvigheid en de groots opgezette Hajuto, het ge slaagde fruitcorso en het fraaie sport evenement dat Kasporgo Goes schonk, schonk. (Advertentie) heeft de tijd voor U Laat mist in deze maanden Uw tuin verzorgen. Straks als het vooriaar is ziet U daarvan het fleurige resultaat! De plannen voor de bouw van het wijkgebouw van het Groene-Kruis te Hansweert zftn thans zover gevorderd, dat met de bouw kan worden be gonnen. Dezer dagen is de ryksgoedkeuring voor de bouw ontvangen en de vereniging zal thans zo spoedig mogelijk tot de openbare aanbesteding over gaan. Behalve de geschenkgelden (f 20.000,- uit de zgn. commissarissenpot) en het eigen kapitaal van de vereniging (I 10.000) is nog een bedrag van f 15.000,- nodig. Daar de vereniging geen kans ziet voor dit bedrag een geldlening te verkre gen, heeft de gemeenteraad van Kruiningen gisterenavond met algemene stemmen besloten met het oog op het belang van het wijkgebouw voor de bevolking een rekening-courant-overeenkomst aan te gaan tot een bedrag van max. f 15.000,- tegen 5,5% rente en bovendien de subsidie reeds dit jaar te verhogen van f 1.200,- tot f 2.000,- per jaar. Deze voor-financiering door de ge meente zal geschieden totdat de geld- situatie zodanig is verbeterd, dat de vereniging in staat is tegen nor male rente gelden op te nemen. Dat de gemeente Kruiningen het bijzonder goed meent met het Groene Kruis, kwam wel speciaal tot uit drukking, toen b. en w. - zonder dat nog een verzoek daartoe van de be trokken vereniging was binnengeko men - voorstelde de subsidie met f 800,— per jaar te verhogen, daar het Groene Kruis voor aanzienlijk hogere exploitatie-uitgaven wordt ge plaatst door het in gebruik nemen van twee wijkgebouwen en de aan stelling van twee wijkverpleegsters. De raad stelde zich spontaan achter het voorstel en zei het belang van deze vereniging, die in de eigen ge meente 1200 leden telt (hetgeen be tekent op ruim 4700 zielen, dat vrij wel elk gezin lid is) van harte te willen onderstrepen. Raadslid Weststrate (PvdA) dank te in zijn kwaliteit van voorzitter van het Groene Kruis, voor de sympa thieke steun van de gemeente. Hij zei, dat de vereniging zich tot dus ver nog had kunnen bedruipen, mede door de contributie in drie jaar tijds met 50 pet. te hebben verhoogd, maar thans is een hogere subsidie wel hard nodig geworden. De heer W.J. Pouwer (C.H.) zei goes In Grand is een film van de zanger met de donkerbruine" stem. Pat Boone. te bewonderen. April Love" geeft het verhaal van een jongeman, Pat, die nog al ondeugend door het leven gaat. Hij wordt onder toezicht gesteld van een zure oom en tante, om dat hij in zijn vrije tijd een klein beetje aan joy-riding deed. Als hij kennis maakt met een lief tallige jongedame, behoeft men voor de goede afloop niet meer bevreesd te zijn. Pat komt weer op het goede pad, en mag de mooie jongedame in zijn armen sluiten. (A). middelburg In Electro kunnen liefhebbers van gooi- en smijtfilms, hun hart ophalen aan ,,Abott en Cos- tello als loodgieters". De domme dikzak en zijn maat beleven weer allerlei avonturen die de lachlust van de toeschou wers opwekken. Er vliegen weer heel wat zonderlinge voorwerpen door de lucht maar alles loopt goed af. (A). ..Elke minuut telt", de film die in de Schouwburg" draait, probeert ons te doên geloven m een gewetensconflict. Het ligt er een beetje te dik op. om geloof waardig te zijn. Uit een garage wordt een wagen gereden, die niet helemaal goed gerepareerd is. De vrouw van de garagehouder heeft de wagen, tijdens de afwezigheid van haai man, meegegeven aan de eige naar. De garagehouder maakt zich nu zorgen of hij de bezitter van de wagen door middel van de politie, moet waarschuwen of niet. Hij vreest zijn goede naam te verliezen wanneer hij het doet. Natuurlijk wint de betere ,,ik" in de man en hij snelt, op een ogenblik, dat hij bij een wieler wedstrijd wordt verwacht, naar een telefooncel om de politie op de hoogte te stellen. (A). vlissingen Lon Chaney is de man met de duizend gezichten, in de ge lijknamige film over het sombe re leven van deze beroemde ster uit de tijd van de stomme film. Hij huwt een jongedame en als zij haar eerste zoon krijgt, zijn beiden dolgelukkig. Helaas komt in dit jonge geluk een keer, wan neer de vrouw bemerkt dat haar man doofstomme ouders heeft. Zij vreest dat ook haar kind doof stom zal zijn en verwijt Lon dat hij haar niet gewaarschuwd heeft. Tenslotte vlucht zij en laat Lon alleen met een danseresje. Het. duurt lang voordat hij zijn zoon, die door de rechtbank on der curatele is gesteld, weer te rugkrijgt. De jonge Chaney reldlijke monsters leven. Liefhebbers van griezelige fanta sieën zullen van deze film onge twijfeld een paar uur genieten. (B). oostburg ..Tiroler Blut" is het verhaal tje van een adellijk meisje met jongensmanieren dat door haar grootvader verplicht wordt als cadet aan manoeuvres van een legertje deel te nemen. Het is een romantisch verhaaltje en de geschiedenis heeft een happy end. (A). Verder draait er nog ,,Ik wil mijn kind terug". (Cl). axel In ,,Het Centrum" draait „O- dongo", het verhaal van een ne gerjongetje. Hij staat in dienst van een Amerikaan, die dieren vangt om ie te verkopen aan die rentuinen. Odongo kan dit niet goed accepteren, omdat hij veel van wilde beesten houdt. Tot slot vangt de dierenvanger niet al leen dieren maar ook een buiten gewoon mooie vrouwelijke vee arts. ,,De graaf van Monte Cristo", de tweede film die in ,,Het Cen trum" draait geeft het vqrhaal van een gevangene die, door sluikse middelen van een tegen stander, tussen stevige muren raakt én daar vriendschap sluit met een oude man. Als deze ou de man dood gaat vertelt hij zijn jonge medegevangene de plaats van 'n grote schat. De jongeman weet te ontsnappen haalt de schat en neemt, weer thuisgekomen, wraak op zijn vroegere vijan den. (B). terneuzen ,,Das einfache Madchen" toont in Olympia Theater haar grote eenvoudigheid. Caterina Valente is in deze film een meisje, dat bij de film wil. Er zijn allerlei komische voorvallen en Caterina verschijnt nu eens dansend dan weer zingend of spelend op het witte doek. (A). „Lichtzinnige meisjes" geeft het verhaal van een heel stel meisjes, die allemaal op een en dezelfde man verliefd worden. (C2). „Guys and dolls", de film die in Luxor draait, is het verhaal tje van een meisje van het Le ger des Heils, dat in contact komt met een dronkaard. (Cl). ijzendijke ,,Het trottoir" is een onwaar schijnlijk verhaal van een meisje, dat in het huis van een rijkaard wordt opgenomen en door het kwade toedoen van de zoon des huizes op de straat terecht komt. De dochter des huizes groeit op tot een levenslustige zorgt er dan weer voor dat zij van jongeling, maar als hij er achter de straat afkomt. (Cl). komt wie z'n eigenlijke moeder is verlaat hij zijn vader om naar haar te gaan. Als Lon op het punt staat te sterven keert hij te rug. (B). Een gefantaseerd stukje zuid pool is in Luxor in de film „Val lei der verschrikking" te zien. Een marineofficier wordt naar door Byrd ontdekte warmwater bronnen gestuurd. In het gezel schap bevinden zich ook een journaliste en een wetenschappe lijk onderzoeker. Met zijn drieën komen de waaghalzen terecht in een gebied, waarin nog voorwe- hulst In het „Bióscoopgebouw' draait een dromerige film over een droomeiland en wat er zoal aan te pas komt. (A). Verder draait er „Het zal er stuiven" (Cl). katholieke filmkeuring A: voor alle leeftijden; B; Per sonen boven de 14 jaar; Cl Voor 13 jaar zonder voorbehoud; C2: Voor 18-jarigen met enig voorbe houd; C3 Voor 18-jarigen met voorbehoud; D: ontoelaatbaar. liever een onderhandse aanbesteding te hebben gezien, teneinde de aan nemers uit de eigen streek dit werk te gunnen. Burgemeester A. Schipper wees in antwoord hierop op de nood zaak van een zo voordelig mogelijke aanbesteding, daar de gelden bijeen zijn gebracht door de aangesloten leden en de goede gevers aan het Rampenfonds. Een publieke aanbe steding met een scherp concurreren de prijs, verdiende daarom de voor keur. Op andere vragen deelde de voor zitter mee, dat bij het nieuwe wijk gebouw geen badhuis is inbegrepen. Omdat de ruimte ter plaatse beperkt is. om financiële redenen en omdat het huidige badhuis te Hansweert nog vrij behoorlijk is. Daar een deel van Schore's in woners van het nieuwe wijkgebouw ook kan profiteren,zeiden verschillen de raadsleden van mening te zijn, dat de gemeente Kapelle t.z.t. haar subsidie ad f 200,- wel eens zou mo gen verhogen. V itbreidin fs plan De herziening van het uitbreidings plan, teneinde bebouwing mogelijk te maken op het terrein tussen de Molenmeet en de rijksweg als afslui ting van de bebouwde kom. werd door de raad vastgesteld. De schade, die voor de bigenaar van dit perceel uit genoemde maatregelen voort vloeit zal nader worden geregeld. Besloten werd de politieverordening voor Kruiningen aan te vullen met een artikel, waarin verboden wordt zonder schriftelijke vergunning van de burgemeester in een tapperij een radio, microfoon, pick-up of iets der gelijks in gebruik te hebben. Niet akkoord Het aftredende lid van de commis sie van toezicht op het sportterrein het raadslid J. van Baliegooijen (P v.d.A) werd herbenoemd in -zijn func tie. Hij deelde echter mede „voor die twijfelachtige eer te bedanken, daar het geen meerderheidsbesluit is". Slechts vier leden hadden op de heer Van Baliegooijen gestemd, ter wijl zeven zich van stemming had den onthouden. De voorzitter zei deze gang van zaken te betreuren, maar 't is een besluit van de raad en wan neer de heer Van Baliegooijen be dankt. zal een ander commissielid moeten worden voorgedragen. Als bestuursleden van de instel ling voor maatschappelijke zorg wer den herbenoemd de heren P.A. West- dijk en C. v. d. Berge. Eveneens de aftredende leden van de commissies tot wering van schoolverzuim. Voor Kruiningen waren dft: de heren M. Pieterse, J.MC. v.d. Peijl. I. Stel. K. Ruissen en S. Roosendaal. Voor Hansweert: de heren P.A. Westdijk, J. Luteijn. M. J. Ie Clêrcq. Joh. Griep en P.J. Verraes. Dé woonruimtecommissie, bestaan de uit mej. H. Burger en de heren M.J. Ie Clercq, A. Weststrate, P.A. Westdijk en A. Kievit, werd in haar geheel herbenoemd. (Advertentie) Neem tijdig KEELTABLETTEN Sterk desinfecterend 60 tabletten f. 0.98 PH1UPS-ROXANE NEDERLAND N.V. Morgen, zaterdag 25 januari, gelden voor de provincie Zeeland de volgende hoogwaterstanden: te Hansweert om 6.00 en 18.30 uur; te Terneuzen om 5.33 en 17.55 uur en te Vlissingen om 6.03 en 17.29 uur. „Het Vlissingsch Schouwspel" heeft woensdagavond in Britannia een zeer vlotte vertolking gebracht van Hugh Hastings spel „Meeuwen boven Sor rento. Dit stuk speelt op een klein eiland voor de Britse kust, waar en kele marinemannen bijeengebracht zijn voor het nemen van uiterst be langrijke en even geheime en gevaar lijke proeven. De hoofdpersonen zijn vier matrozen met zeer uiteenlop'ende karakters, die echter in een hechte band van vriendschap leven. Dat zich op Sorrento, zoals de man nen het eiland zelf gedoopt hebben, toch wel eens botsingen voordoen, is grotendeels te danken aan de ser geant-dienstklopper Herbert. Het is een stuk vol vaart en spanning, waar in ernst noch luim ontbreken. De rol bezetting was goed, evenals trouwens de rolkennis. Bijzonder opvallend was het uitstekend spel van A. Vader als de matroos 1ste klas Badger, die zich onwaarschijnlijk goed in de marine- sfeer had ingeleefd. Werkelijk zwak spel werd bij deze opvoering in het geheel niet geleverd, hoewel Jo van de Eyk als luit. ter zee III Grainger iets forser had kunnen zijn. Piet En ters bracht een aanvaardbare marine officier op de planken. Kees Holtering deed het wel als sergeant Herbert. De regie van dit stuk dat alleen door mannen gespeeld wordt werd gevoerd door F. Brandenburg en de raamregie door Jan Lemaire jr. Het was jammer, dat men niet over de juiste uniformen beschikte, doch daaraan zal wel niets te doen zijn geweest. Ook heden en morgenavond wordt ..Meeuwen boven Sorrento" ten tonele gebracht. Ook gisteravond is het stuk ge speeld en vanavond volgt eveneens een opvoering. Driewegen raadsbesluiten In de jongste raadszitting werd besloten een wachtgelegenheid voor buspassagiers te doen plaatsen aan de Korteweg. De geloofsbrieven van het benoemd verklaarde raadslid A. Nijsse Wzn werden onderzocht en in orde bevon den, zodat werd besloten hem toe te laten. Vastgesteld werden de 2e wij ziging gewone dienst en de 2e wijzi ging kapitaaldienst gemeente-begro ting 1953. Nu de herverkaveling binnenkort de verbetering van de Paulushoekse- weg zal aanbesteden, werd besloten de sloten aan het begin van deze weg tot aan de eerste kavelsloot te dem pen en van riolering te voorzien. Rilland filmavond Dinsdagavond werd in de zaal van café v. Hoek. onder auspiciën van het Ned. Roode Kruis een film ge draaid. getiteld „Zwervers van de 20ste eeuw", die zeer in de smaak viel bij het publiek. Burgemeester Jobse sprak namens de afd. Z. Beve land (oost) een inleidend woord. 's-Middags werd een jeugd-pro- gramma vertoond getiteld,.De spoor zoekers". raadsvergadering De gemeenteraad komt vanavond om half acht bijeen voor een open bare vergadering. De agenda vermeldt o.a. Een voorstel tot het verlenen van looncompensatie aan het gemeente- personeel in verband met de huur verhoging. voor het le en 2e kwartaal 1958. Een voorste] om de aangegane kas geldlening met de Rijkspostspaar bank van 1.000.000.te verlengen van 2 januari tot 2 juli 1958. Een voorstel om de rekening-cou rant-overeenkomst met de n.v. Bank van Nederlandse Gemeenten van het jaar 1958 te verlengen. fiets tussen trottoir en truckwiel beklemd. Het 10-jarig jongetje D. P. uit de Tholenstraat reed met zijn fiets over ce Schoolweg richting Axelsestraat toen hij. ter hoogte van de Z.V.T.M.- remise werd ingehaald door een truck met oplegger. Naar het ventje ver telde reed de truck, bestuurd door A. de B. uit Terneuzen, te snel naar rechts, waardoor de fiets beklemd raakte tussen het achterwiel van de truck en de troittoirband. De fiets werd zwaar beschadigd. met bromfiets tegen balken gereden. Voor het te bouwen P.Z.E.M.-gebouw aan de Axelsestraat stond een vracht auto geparkeerd. De bestuurder. P. v. d. E. uit Rhoon, moest een waterpomp lossen. Daartoe had hij vanaf de vrachtwagen een paar balken over het fietspad op de stoep gelegd. Per brom fiets kwam uit de richting Axel me juffrouw J. D., verpleegster in het Julianaziekenhuis. Door de duisternis zag zij de balken te laat en botste er tegen op. De bromfiets werd zwaar beschadigd. Sluiskil De ledenvergadering van de kvp was een vreugdevolle aangelegen heid voor de trouw opgekomen le den, omdat zij in hun midden de heer Colsen konden begroeten, wat een hereniging van het katholieke kamp betekende. De laatste 35 jaar is de kath. politiek bij de raads verkiezingen in Terneuzen steeds ge spleten geweest. Er was een geschil, dat destijds ontstaan was tussen de heer Colsen en de Kath. Staatspartij. Thans echter heeft de heer Colsen zich bij de KVP aangesloten. Bij de kandidaatsstelling voor de komende gemeenteraadsverkiezingen werd de heer Colsen kandidaat ge steld, samen met de heren dr. M. Camps, C. Compiet, J. de Block en J. Bleyenberg. Tijdens de vergade ring werd o.a, nog gesproken over het KRO-radioforum, dat op 6 maart rechtstreeks vanuit Sluiskil zal wor den uitgezonden. feestavond van de k.a.b. De jaarlijkse feestavond van de plaatselijke K.A.B.-afdeling zal aan staande zaterdag en zondag weer wor den gehouden. De muziekclub „De Lorelei" zal het nodige bijdragen om deze avonden op te luisteren. Zaterdagavond om half zeven zal een lof worden opgedragen, waarin de nieuwe vaandels van de K.A.B. en de K.A.V. zullen worden gewijd. Direct na het lof wordt een aanvang gemaakt met de feestavond in het St. Aloysiuspatronaat. De toneelclub zal voor het voetlicht treden met het blijspel „Honderd gulden of een blauw oog". De regie berust bij Jos. van der Kelen, die reeds meerdere malen 't nodige succes geoogst heeft Verder zal de districtsbestuurder uit Sluiskil, de heer J. van de Voorde, spreken tot de leden van de K.A.B. Aangezien er weer verschillende le den hun zilveren jubileum vieren, zal op deze avond aan de jubilarissen een insigne worden uitgereikt. Op zondag zal dezelfde avond gegeven worden voor niet-leden. arbeidersvrouwen- vereniging Op uitnodiging van de van tevoren geïnstrueerde wijkleidsters vergader den onze arbeidersvrouwen in het parochiehuis. Na een kort welkomst woord door de wijkleidster mej. B. v.d. Heyden van Eeken zette de dio cesane leidster mej. Kessels uit Bre da in een gloedvol betoog de toe stand van onze arbeidersvrouwen uit een en belichte zij alle facetten uit hun leven. Eerlijk bekenden zij niet te weten hoe zwaar de problemen in hun eigen midden lagen en dit kon door niemand beter gezegd worden Advertentie) p BESCHERM U TEGEN BESMETTING MET de keelontsmettende tabletten dan door juffrouw Kessels aldus pas toor Mangnus. Bij het einde van deze gezellige vergadering gaven zich 84 vrouwen als lid op. Voorzitster werd B. v.d Heyden van Eeken, secre taresse I. Pauwels - Goossens en pen- ningmeesteresse Y. Vlegels - Ver- cruyssen. ouderavond verkenners en welpen Traditiegetrouw presenteerden onze verkenners en welpen zich weer en gaven hun ouders en genodigden een gezellige avond. Direct moeten wij hieraan toevoegen dat het jammer is dat niet alle ouders aanwezig wa ren. Hopman F. v. Roeyen verwelkom de in qepvoudige gemeende woorden de aanwezigen en was tevreden, dat dit jaar de gezelligheid direct aan wezig was. De aalmoezenier, pastoor Mangnps, sprak over de moeilijke tijd die welpen en verkenners mee maakten door het gemis aan een kapelaan.' Ik doe wat ik kan maar kan niet altijd tegenwoordig zijn op de bijeenkomsten van de jongens. Ik bewonder hen daarom, dat zij zo volhouden en dat de vereniging zich nog. uitbreidt,, aldus de pastoor. De tombola met mooie prijzen maakte weer enkelen gelukkig. De zaal da verde yan hetlachflij bij de opvoering van drie stukjes. (Advertentie) Recollectie op zondag 26 januari a.s. te OOSTBURG Aanvang 9 uur. (Kapel van het zie kenhuis) Spreker: Pater M. Vermeer (O.S.F.S.). geen „carnavals"-belasting zeggen organisatoren. De organisatoren van de carnavals feesten hebben geprotesteerd tegen be lastingheffing op entreegelden tijdens Carnaval. Veel zakenlieden hebben al een bijdrage gestort in de organisatie- kas en zijn niet van plan zich van gemeentewege nog eens extra te laten belasten. Als voor zaterdag geen ont heffing is verleend zullen de carna valsfeesten niet doorgaan en zullen de bijdragen worden teruggegeven. Dit besluit hebben de organisatoren in een protestvergadering genomen. Breskens aanvoer vismijn. In de week van 12 t.m. 18 januari werden de volgende hoeveelheden vis en garnalen aangevoerd: 52 kg haai, 212 kg poon, 10 kg tarbot, 38 kg makreel, 562 kg schol, 9 kg tong, 12 kg zalm. 83 kg rog, 32 kg kabeljauw, 6199 kg wijting, 918594 kg haring, 31436 kg haring (puf). 36706 kg sardijn, 5727 kg sardijn (puf). IJzendijke „flandria" weer voor de radio Voor de tweede maal zal de Phil- Harmonicaclub „Flandria" west- Zeeuwsch-Vlaanderen in de gelegen heid gesteld worden voor de radio op te treden. In 1957 verzorgde men een uitvoering voor de K.R.O. De AVRO nodigde de accordeonclub uit op zaterdag 30 maart voor haar mi crofoon enkele nummers te spelen. In tegenstelling met de eerste keer, ligt het nu in de bedoeling de mu ziek van tevoren op te nemen, zo dat de leden zichzelf door de radio kunnen horen. vogeltentoonstelling Zaterdagmorgen zal de tweede in ternationale vogeltentoonstelling, ge organiseerd door de Nederl. Bond van Vogelliefhebbers, afd. IJzendij ke officieel worden geopend. Bestuur en leden der vereniging stellen alles in het werk om de hom derden exemplaren vogels uit bin nen- en buitenland in de grote zaal van het jeugdhuis te exposeren. Biervliet Momenteel heerst er in sommige gedeelten van onze gemeente een wa re rattenplaag. Vooral op de ge meentelijke vuilnisbelt en bij de kip penhouder M. Ingels werden veel ratten waargenomen. Het betreft hier zwarte ratten. De onlangs door de gemeente verstrekte rattefikoekjes zijn voor de zwarte rat niet schade lijk. Om aan deze plaag een eind te maken werd door de gemeente con- Twee flinke Hollandse jongens uit Aardenburg hadden reeds vroeg bemerkt, dat er eindelijk eens sneeuw gevallen was, en ofschoon de morgenschemering nog niet eens was verdwenen konden zij de verleiding niet weerstaan en vlogen naar bui ten om van de sneeuwpret te gaan genieten. Er werd beslo ten dat een sneeuwman zou worden gemaakt. Vol ijver to gen zij aan het werk. op het grasveldje achter het huis. De sneeuw plakte goed en het rol len ging bijzonder vlot. Toen er een levensgrote sneeuwpop stond werden vader en moeder erbij gehaald om het pronk stuk te komen bewonderen. Moeder echter herinnerde zich, dat zij de avond te voren nog wat was buiten te bleken had gelegd, doch hiervan bleek na wat sneeuw verwijderd te heb ben niets meer te vinden te zijn. De sneeuwpop moest het toen ontgelden en uit het binnenste kwam een volkomen verfrom meld laken te voorschijn, dat de jongens in hun ijver ongemerkt mee hadden verwerkt. Met goe de moed begon men toen maar opnieuw. tact opgenomen met de Plantenziek- tenkundige Dienst te Wageningen. Vermoedelijk zal een deskundige van deze Dienst een bezoek aan Bier vliet brengen om een onderzoek in te stellen naar de vraag, welke maat regelen dienen te worden getroffen om deze plaag zo spoedig mogelijk te doen ophouden. feestavond afdeling biervliet l.j.g. De plaatselijke afdeling van de I. J.G. heeft in haar clublokaal „Het Oude Raedthuijs" haar jaarlijkse feestavond gehouden. Hierbij zal de stemming er buitengewoon goed in. De pret duurde dan ook tot in de kleine uurtjes. toneelclub van de r.k.j.B. b.j.b. naar 'S-heerenhoek Vorige week zaterdag bracht de toneelclub van de R.K.J.B.-B.J.B. een bezoek aan 's-Heerenhoek. Hier werd in de Jeugdhoeve het toneel stuk „Het meisje met het Leeuwen- jong" van Hans Nesna opgevoerd. Dit toneelclubje heeft voor het lo pende seizoen nog een druk program ma voor de boeg. Momenteel heeft men het toneelspel „De terugkeer van Suske Perdaems", een Brabants spel van K. Keepers, in studie. Het ligt in de bedoeling hiermede in fe bruari hier voor het voetlicht te tre den. Voorts zal op verzoek van de muziekvereniging van IJzendijke in februari a.s. te IJzendijke een opvoe ring gegeven worden van het toneel stuk „Houtworm" van drs. L. Lo- ckefeer. Dan zal tevens gespeeld wor den voor het concours van de R.K.J. B. voorlichtingsfilms van de voedingsraad In het café van de heer J.P. van de Sande heeft het Voorlichtingsbu reau van de Voedingsraad enkele films betreffende de voedingsmoge lijkheden vertoond. 's Middags werden deze voorlich tingsfilmpjes, waar onder een paar interessante, vertoond voor school kinderen. De belangstelling was toen erg groot. 's Avonds was de belangstelling echter maar zeer matig. De heer J.G. Kolkman, hoofd van het Voorlichtingsbureau van de Voe dingsraad, afdeling vis. sprak een in leidend woord. Burgemeester A.P. Kostense gaf door zijn aanwezigheid van zijn be langstelling blijk. 4ardj>nhurg inenting tegen polio Op dinsdag 25"februari zal alhier worden begonnen met de inenting tegen kinderverlamming van de kin deren. die geboren zijn in de jaren 1952, 1953, 1954 en in 1956 en 1957. Deze inenting zal plaats vinden in het gebouw van het Wit Gele Kruis, terwijl de bijdrage voor iedere in spuiting 1.zal bedragen. IAdvertentie) 100 nieuwe auto's zonder chauffeur n d. ct p. km NIEUWE HAAGDIJK 28a BREDA TEL. 34142 GOES Grand 8 uur: April love, 14 j. MIDDELBURG Electro 7 en 9.15 uur: A en C als loodgieters, a.l. Schouwburg 3 uur: Elke minuut telt, 14 j. VLISSINGEN Alhambra 7 en 9 uur: De man met de duizend gezichten. 18 j. Luxor 8 uur: Vallei der verschrikkin gen, 14 j. AARDENBURG Zaal De Rode Leeuw 6,30 uur: Uitvoering door de r.-k. Jonge E-oerenstand en RKBB. SAS VAN GENT Olympia 8 uur: Das einfache Madchen. a.l. TERNEUZEN Luxor 8 uur: Guy6 and dolls, 18 j. GOES Grand 7 en 9 uur: April love. 14 jaar. MIDDELBURG Electro 7 en 9,15 uur: A en C als loodgieters, a.l. Schouw burg 8 uur: Elke minuut telt, 14 j. VLISSINGEN Alhambra 7 en 9 uur: De man met de duizend gezichten. 14 j. Luxor 7 en 9 uur: Vallei der verschrik king, 14 j. AARDENBURG Sociëteitsgebouw: Mu ziek. en toneeluitvoering. SAS VAN GENT Olympia 8 uur: Das einfache Madchen, a.l. TERNEUZEN Luxor 8 uur: Guys and dolls. 18 j. Concertgebouw 8 uur: Tan- te's laatste stunt, a.l. OOSTBURG Ledel 7,45 uur: Tiroler Blut, a.l. IJZENDIJKE Hofzicht 8 uur: Het trottoir, 18 j. HULST Bioscoopgebouw 8 uur: Het zal er stuiven, 18 j. AXEL Het Centrum 6,30 en 9 uur: Odongo, 14 j. TERHOLE Wed. de Cock 7,30 uur: Filmvoorstelling Toxy. ANTWERPEN Kon. Vlaamse Opera 8 uur: Tosca (ballet).

de Stem | 1958 | | pagina 2