NAC in wedstrijd vol van Rapid: tumult wint 1-2 PAMIRSHAG Vaste uitslagen vielen omgekeerd uit Tam-tam genoeg DHC maakte Baronie geen moment ongerust Kwaliteitsverschil kostte aan RBC de zege Verbluffende NOAD-zege bij ADO Dosko in laatste minuten verdiend gelijk bij Emma Slechts 400 toeschouwers bij Longa-EBOH.... DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 20 JANUARI 1958 Beltman stuurde twee Limburgers het veld uit P.S.V.-Ajax 0-5 Sparta-Fortuna 2-2 BI. Wit-Feyenoord 1-4 Enschede-Elinkvv. 5-2 M.V.V.-V.V.V. 0-1 Canjels zorgde voor de Bredase goals Bierflesje viel op het hoofd van arbiter Willem II nogal matig winnaar van DWS fi DOUWE EGBERTS Je goudgele VIRGINIA! Ruim verdiende en onbedreigde 4-1 zege Ierland niet in wereldbeker Een week geleden speelde PSV te gen Rapid een prachtige wedstrijd, maar zondag bezorgde de Eindhoven- se ploeg de 16.000 toeschouwers een hevige desillusie, én door bijzonder slecht spel én door een 05 neder laag, die Ajax de kansloze thuisclub toebracht. PSV heeft alleen in het eerste half uur het publiek kunnen begeesteren en is toen enkele malen dicht bij een doelpunt geweest. Tegen de verhou ding in scoorde v.d. Kuil in de 28e min. aan de andere kant, hetgeen voor PSV nog niet erg verontrustend was, maar vlak daarna werd het door een kogel van Bleyenberg via het lichaam van back Heerschop 02 en op slag stortte PSV als een kaartenhuis ineen, temeer daar Ford met een verzwikte voet het veld ver liet. Na de hervatting nam Ajax een verdedigende houding aan, waar bij v.d. Kuil en Bleyenberg er voor zorgden, dat de Amsterdamse uitval len levensgevaarlijk bleven. Dit be wezen den Edel, Bleyenberg en v.d. Kuil met ieder nóg een doelpunt, 0-5. Sparta heeft juist op tijd de goede opstelling gevonden en daardoor het technisch beter spelend Fortuna een gelijkspel afgedwongen. De ploeg uit Gelcen was op het zeer moeilijk be speelbare veld de beste ploeg, maar dat buitte men pas in de tweede helft uit. Want weliswaar moest Sparta in de eerste helft vaak met de rug te gen de muur-, maar de gevaarlijkste aanvallen kwamen toch van de Spar tanen. Binnen tien minuten na de hervat ting was het 2—0 voor de bezoeker door fraaie goals van Angenent. Een omzetting in de Sparta-aanval had na 23 min. succes oen de Vries de stand op 12 bracht. Een fout van Belski bracht de bal voor de voeten van de Koning en dat betekende 22. In een aantrekkelijke wedstrijd heeft Biauw-Wit een verdiende neder laag geleden tegen een sterker Feye- noord. Met rust hadden de Rotter dammers een 21 voorsprong. Het was de Amsterdammer Engelander, die zijn ploeg voor de ogen van 20.000 toeschouwers de leiding gaf. Hierna kwamen de Rotterdammers fel opzet ten. Moulijn bracht de partijen op gelijke voet. Een fraaie goal van Cor van der Gijp bracht de roodwitten een 21 voorsprong waarna in de tweede helft een snelle combinatie tussen Rijvers en Meerman door laatstge noemde op de juist wijze werd afge werkt. Een goed doelpunt van Rijvers be paalde de eindstand op 41. Elinkwijk heeft kennelijk te veel van zijn krachten gevergd de laatste weken. Het was beslist niet opgewas sen tegen een sterker Enschede. Met rust was het al drie tegen nul voor de gastheren, die van meet af aan de teugels in handen hadden en door een fraai doelpunt van Seemann de leiding namen. Van der Wel knalde hierna hard tegen de paal en toen Vo- ges er 20 van maakte was de strijd in feite al beslist. Door Moddejonge werd het 30 doch eerst had van der Wel het houtwerk nog eens beproefd. Na de hervatting was het Kruin die er 31 van maakt, maar toen volg den er twee doelpunten van Seemann alvorens Kruin er 52 van kon ma ken. Hierbij bleef het. MW heeft een royaal deel van de wedstrijd tegen VW overwicht gehad maar de Maastrichtenaren waren niet bij machte daaruit winst te trekken. Hun spel was te kort en te slordig van opzet om een kans te maken te gen de hechte VW-defensie, die ook veel beter op de bal zat. Voor rust waren de gasten niet in staat om zelf aanvallen te onderne men. Zij moesten zich uitsluitend tot de verdediging bepalen. Na de her vatting kwam er iets meer vaart in de Venlo-aanval en in de dertiende minuut leidde dit tot de beslissende goal, Wilkes plaatste een schot hoog voor doel, waar MW-back Stevens het leer via de paal nog het veld kon inwerken. Daar stond echter Theeuws die het vonnis voltrok. De gastheren waren niet in staat nog iets aan die voorsprong te ver helpen. TE AARHUS is zaterdagavond het internationale wielerseizoen besloten met een 8-urenkoppelwedstrijd. SenfftlebenForlini (Fr.) wonnen. DE BRITSE COUREUR Stirling Moss heeft met een twee liter „Cooper- climax" de grote prijs van Argen tinië gewonnen over 80 ronden van 3912 meter (312.998 km). (Van onze sportcorrespondent) Volkomen onverwacht heeft NAC bij Rapid weer winstpun ten veroverd. Volkomen onverwacht werd het ook een wedstrijd, waarover nog lang zal worden gepraat. Nauwelijks was men aan ae 35e minuut begonnen of de grensrechter liep gedecideerd het veld op en Overbeeke, de hand op het gezicht, het veld uit.... In een verblindende sneeuwbui, toen de stryd zich voor het doel van de Moor afspeelde, scheen Mommers handtastelijk te zyn geworden. On der luid gejoel wees Beltman de Ra- pidspeler van het veld. Pauw van de Hoven nam de toegekende vrije trap en de bal, die voor de Rapid-goal be landde, waar scheidsrechter Belt man zich ophield, was nauwelijks op de grond of Beltman maakte weer het bekende gebaar. Ditmaal was het spil Smeets die het veld uit moest. Er resteerden dus nog slechts 9 Rapid-spelers, die op dat moment ook nog tegen een 10 achterstand opkeken. Goed begonnen En toch was alles zo goed begon nen. Het eerste half uur werd er zelfs ondanks de ongunstige weersomstan digheden acceptabel gespeeld. NAC had met de sneeuwstorm in de rug een lichte meerderheid die men na een prachtige combinatie tussen Bouwmeester en Canjels door laatst genoemde in de 18e minuut in een goed doelpunt uitdrukte (01). Nog geen minuut later beukte dezelf de speler de paal en de terugsprin gende bal kopte hij over. Nadat Mommertz en Smeets het veld hadden moeten verlaten trachtte NAC door te drukken en in de 39e minuut was het weer raak. Canjels ving de bal uit de middenlinie op en met een keihard schot sloeg hij doel man Cox (02). A'iet gebroken Rapid bleek echter niet gebroken. In de 41e minuut moest Storimans een kopbal van Gösgens uit het lege doel koppen en in de 45e minuut werd hetz elfs 12 toen v. Melis een pass van Gössgens afrondde. Wie gedacht had dat NAC met 11 man een zacht eitje zou hebben kwam bedrogen uit. Fel viel Rapid aan en NAC moest zich ondanks zijn nume rieke meerderheid overwegend tot verdedigen bepalen. Goed voetbal verwachtte niemand meer en dat kwam er dan ook niet. Wel spanning. Want draaide in de 14e minuut de kopbal van Gösgens niet rakelings over de Moor's hei ligdom En stopte de Moor de boog- bal van Hanneman nu op of achter de lijn? De joelende menigte juichte er achter; de grensrechter zei neen. Veroorzaakte een zenuwachtige Stori mans niet in de 41e minuut een pe nalty? Penalty Het was overigens een wel wat zware straf. Een hypernerveuze Hae- nen schoot in. maar de Moor ver richtte zijn redding van de dag. On dertussen was Canjels nog eenmaal doorgebroken. Zijn zoever werd ech ter door de paal gekeerd. En zo ver gingen de laatste minuten. (Van onze sportcorrespondent) De 5000 toeschouwers bij Willem II- DWS, zijn getuige geweest van een matige wedstrijd. De DWS-voorhoede speelde té onsamenhangend om suc ces te kunnen behalen. De Willem II- voorwaartsen liepen elkaar herhaal delijk in de weg. Het werd niettemin een 20 voor de Tilburgers. In de 34e minuut kwam Brooymans in duel met doelman Kramer. Hij In de wedstrijd tussen Rapid JC en NAC is het tot een aantal inci denten gekomen, waarvan scheids rechter Beltman het „lijdend voorwerp" is geworden. Op advies van een der neutrale grensrechters stuurde de heer Beltman eerst Mommertz uit het veld en nog geen drie minuten later aanvoerder Smeets, uiter aard tot groot ongenoegen van de 3000 supporters van Rapid JC. In de rust werd de heer Belt man door de verkeerspolitie van Kerkrade naar de kleadkamer be geleid. Het opgewonden publiek, niet in het minst geïntimideerd door deze escorte, bekogelde hem met zitkussentjes, zonder hem echter te raken. In de tweede helft werd de op winding vergroot toen Rapid een penalty miste. Na afloop van de wedstrijd werd de scheidsrechter opnieuw onder politiegeleide naar de kleedkamer gebracht en het publiek scheen et- genoegen in te scheppen om hem weer met kussentjes te bekogelen Lachend en hoofdschuddend liet de heer Beltman dit opwindend gedoe over zich heen gaan. maar even later greep hij met een pijn lijk gezicht naar zijn hoofd. Een ai te opgewonden supporter had een bierflesje op het hoofd van de referee laten „vallen", waar door deze een bloedende wonde op zijn schedel kreeg. De arts van Rapid moest de wond met vijf krammen hechten. Na een kopje koffie met de bestuurders van Rapid en NAC te hebben gedronken kon de heer Beltman, zonder te worden lastig gevallen, het station bereiken. Vermoedelijk zitten de toto-isten op deze kille maandag nog steeds met de armen geheven. Wat hen gisteren is aangedaan kan met geen pen worden beschreven. Zij zaten vol zelfvertrouwen te wachten op de uitslagen en be leefden toen de griezelige sensatie, dat al de „vaste" overwinnin gen, die ze met zekere hand hadden voorspeld door een aantal nog niet opgehelderde mysterieuze krachten in de sport omgekeerd uitvielen. Waarschijnlijk hebben zij gillend hun formuliertje verscheurd op het moment, dat ze hoorden, dat NOAD „uit" het onneembaar geachte ADO had verpulverd (04) of op het moment, dat de NAC-zege bij het grootste en al even onneembare Rapid door kwam of op het moment, dat de catastrofe van PSV tegen Ajax (05.) doordrong. Deze uitslagen verdienen een ereplaatsje, indien er nog eens een „galerij van voetbalsensaties" wordt opgericht. Voor het overige ging het, voor zover er bij voetbal tenminste sprake van kan zijn, tamelijk normaal. Sparta en Fortuna deden elkaar niet al te veel pijn, getuige het 22 gelijkspel, Feijenoord rekende tamelijk overvloedig met Biauw-Wit af (14) en SC Enschede achtte het natuurlijk aan zijn stand van leider in de eredivisie verplicht om rode lantaarndrager Elinkwijk de das om te doen (52). Ook de Limburgse derby MVVVVV, die in een (01) zege voor de gasten verkeerde, mag niet zo'n grote verras sing heten. Om nu in vogelvlucht eens even te overzien, wat er dank zij deze uitslagen in de standeniijst dooreen werd geschud: Meer voorsprong voor het smakelijk lachende SC Enschede en een langzamerhand ook weer grijnzend Ajax, dat naar de tweede plaats is gestegen. Verder in de onderste regionen nog een boek vol mogelijkheden omdat daar zoveel wedstrijden zijn in te halen, dat het hele „gezicht" van de standeniijst kan veranderen. In in het algemeen: Nog ge noeg goede wil van de onder scheidene ploegen om vooruit te komen om te kunnen voorspel len, dat het met het vuurwerk van gisteren nog wel niet zal zijn bekeken in deze competitie. SC Enschede 20 11 7 2 29 46—26 Ajax 20 11 3 6 25 39—24 ADO 20 11 3 6 25 47—34 DOS 19 8 7 4 23 38—29 WV 19 9 4 8 22 33—24 Rapid JC 20 10 2 8 22 43—36 Feijenoord 20 10 2 8 22 53—49 Sparta 20 7 7 21 45—41 Fortuna '54 20 8 5 7 21 38—36 PSV 20 8 7 21 42—43 MVV 20 8 4 8 20 38—28 NOAD 20 7 4 9 18 30—48 GVAV 19 6 5 8 17 33—41 NAC 18 7 1 10 15 31—43 Amsterdam 18 4 6 8 11 27—35 BW 18 3 6 9 12 37—52 Blauw Wit 19 4 4 11 12 28—35 Elinkwijk 20 4 3 13 11 26—50 ruimde later het veld en werd ver vangen door van Bladel. Van Bladel gaf de bal meteen goed door aan Za- ro. Deze kopte de bal door naar de Wit. die onhoudbaar inschoot (10). Na rust volgde een nog matiger strijd. Willem II kwam nogal goed koop aan zijn tweede goal. Niessen duwde Koopal weg, scheids rechter Verkerk raadpleegde zijn grensrechter en het resultaat was een penalty. Zaro nam die. Doelman Kra mer stompte de bal uit het doel, doch de grensrechter gal advies ..overne men". De doelman zou te vroeg van zijn plaats gegaan zijn. Nu nam de Wit deze penalty en het betekende 2—0. De wedstrijd werd harder. Aan en kele DWS-spelers moesten waarschu wingen uitgedeeld worden, doch naar mate de tiid verstreek kreeg Ver kerk het heft weer geheel in handen. DWS kwam enkele malen nog ge vaarlijk opzetten, doch Willem II legde de nadruk op de defensie, zo dat het 20 bleef. Om niet achter te blijven bij de grote broers in de eiedivisie zorgde men ook in de tweede divisie A voor de nodige tamtam. De grootste schok was wel, dat EBOH opeens genoeg spinazie gegeten bleek te hebben om bij Longa met d (01) zege aan de haal te gaan. Maar ook het gelijkspel (44) dat DOSKO bij het gevreesde Emma uit de vlammen wist te slepen, mag met ere worden ge noemd. En verder was de totaal onverwachte 40 zege van UVS tegen Hilversum een verbluffende uitschieter. Baronie liet zich uiteraard op eigen terrein niet kennen tegen DHC, dat volkomen ontluisterd met een 41 neder laag naar huis werd gestuurd, 't Gooi wist de Valk te bedwingen. Dat was alles, want Wilhelmina- Zeist en ONA-ZFC werden afge last. De stand luidt nu: ZFC 14 11 2 1 24 34—10 't Gooi 16 7 6 3 20 38—23 Wilhelmina 14 6 6 2 18 39—23 Hilversum 16 7 4 5 18 29—23 Baionie 10 6 4 5 16 29—31 De Jalk 16 4 8 4 16 22—24 Zeist 13 6 2 5 14 27—27 Emma 14 5 4 5 14 21—22 ONA 14 6 2 6 14 20—26 Longa 16 4 5 7 13 18—26 DOSKO 14 4 3 7 11 27—33 UVS 14 3 4 7 10 26—29 DHC 14 3 3 8 9 19—34 EBOH 14 2 3 9 7 15—33 (Van onze sportcorrespondent) Met vijf invallers moest ADO aan treden tegen het agressieve NOAD en dat was de Hagenaars te veel. Met rust hadden de Tilburgers door Kentie en Meyer een verdiende 20 voosprong genomen en na de hervat ting zagen de 16.000 toeschouwers de ijverige en technisch goed spelende NOAD-midvoor Meyer de hattrick verrichten. Het was een wedstrijd waarin de Hagenaars niet veel in te brengen hadden tegen het enthou siasme van de gasten. NOAD startte met een verbluffend clan en al direct was het te zien dat ADO een moeilijke strijd tegemoet ging. Met vlotte aanvallen werd de Haagse defensie onder druk gezet. Aanvankelijk konden de gastheren stand houden, maar Meyer stuwde zijn ploeg met groot elan en hij lan ceerde de ene aanval na de andere. Plots kwam Kentie vrij en dat bete kende een verdiende 10 voosprong voor NOAD. ADO werd teruggedron gen na een viertal vrij gevaarlijke aanvallen en toen begonnen de Ha genaars te knoeien. Voor rust bracht Meyer de stand op 20, waarna de zelfde speler na de hervatting zijn hattrick volmaakte en NOAD aan een meer dan verdiende zege hielp. (Advertentie) Voortaan nog lekkerder roken van Neêrlands fijnste shag: tot het laatste toe blijft de tabak vers - daardoor zachter cn geuriger. Door de extra wijde opening bovendien gemakkelijker rollen (Van onze speciale verslaggever) Het heeft er gisteren voor het Baronie-doel van Gabreëls dik wijls bijzonder angstig uitgezien maar ondanks dat heeft DHC de hele wedstrijd door geen enkele supporter ongerust weten te ma ken. De Baronnen speelden zo zelfverzekerd op winst, dat de verwoede tegenstoten van de gasten niet éénmaa.l de rust in de Bredase formatie vermoch ten te verstoren. De mening van de kijkersrijen was, dat Baronie het gemakkelijk zou weten te redden. De mening bleek juist. Na een 11 stand bij rust ste venden de gastheren recht op een royale en verdiende 41 zege af. De ontmoeting was niet groots. Er werd met het verstrijken van de tijd steeds minder fonkelend combinatie spel vertoond en tenslotte was er van het fris begonnen partijtje niet veel anders meer over dan een nogal rom melig heen en weer getrap. Maar dat neemt de verdienste van Baronie niet weg, want de ploeg bleef de ogen wijd open houden en als er een mogelijkheid was. flitste er op eens wél een vloeiende combinatie door de Delftse linies, hetgeen in vier gevallen een prachtig doelpunt tot resultaat had. En aangezien de puntjes tellen.... Penalty gemist De Bredanaars waren al vroeg goed voor een goal. maar Kas miste een handig uitgevoerde aanzet van de ac tieve Roelandt. De beide Baronnen deden het in de 14e minuut nog eens dunnetjes over cn nu was het raak. Roelandt peuterde de bal tussen de DHC-verdediging vandaan en plaat ste verrassend naar Kas, die alles al in gereedheid had gebracht voor 'n kort vinnig schot, waaraan keeper Kalden niets kon veranderen. De vol gende scoringskans liet op zich wach ten. (Van onze sportcorrespondent) Toen Emma tien minuten voor het einde zijn voorsprong tot 42 opvoer de, leek Dosko verloren. De mannen uit Bergen op Zoom dachten er ech ter anders over. Vijf minuten voor het einde was het Rennaars, die bij een doelworsteling de achterstand tot 43 verkleinde en in de laatste mi nuut schoot Vonk uit een vrye trap van 30 meter afstand zijn ploeg nog naar een gelykspel toe. Daarmee kreeg Dosko loon naar werken. De bezoekers hadden tot tweemaal toe een voorsprong gehad. Eerst had Bennaars na acht minuten een solo- rush ondernomen om vervolgens fraai langs de uitlopende doelman te schieten (01) en nadat Emma in de 21e minuut door J. de Visser op ge lijke voet was gekomen, was het tien minuten voor de rust weer Bennaars die na een combinatie met Vonk voor 12 zorgde. Vijf minuten na de rust werd een overtreding van Barten de Bergenaren noodlottig. Advocaat mocht een strafschop nemen en hoe wel Proost het harde schot stopte, kon (Van onze sportredacteur) Keeper Mertens dook vergeefs naar de bal, toen de gevaarlijke Schat- torjé van korte afstand een hard laag schot juist naast de doclpau plaatste. Het was de derde goal. die net even voor een hevige sneeuwbui tot stand kwam. Het kwaliteitsverschil is ten nadele an de thuisclub uitgevallen. De iranje-witten hebben tot de laatste ('((inde hun uiterste best gedaan en lie beschikbare energie aangewend, naar de Arnhemse bezoekers spoel en beduidend beter, over alle linies. Vitesses stopperspil Beekman was ngetwijfeld de beste man in deze eledercn, maar zijn overbuur Kees bols deed nog betere dingen, moest at ook wel kunnen, want de voor- oede die hij tegenover zich had, leek heel wat meer in de mars te ^bben dan zijn eigen aanvalslinie. Vooral de rechtervleugel: v. d. Ven- d. Water, welke als zodanig na de ice opereerde, was beslist te zwak oor de Arnhemse defensie, die be- alve verdedigend ook aanvallend, iet steeds puik geplaatste ballen, itstekend voor haar taak berekend leek. Bijzonder goed werk naast ools hebben de kanthalfs: van laperen en v, d. Luitgaarden ver- icht. Rechtsachter van Loon kon in nelheid en capaciteiten te vaak niet legen de zeer gevaarlijke Vitesse linkerwink: v. d. Pol-Arendsen op tornen en bovendien werd hij nog on ophoudelijk door de uitstekende mid- voor Schattorjé belaagd: een knaap met een dodelijk schot. Toch heeft R B C. een groot deel van de wedstrijd op Arnhemse helft gespeeld. Aan de afwerking der aan vallen en het plaatsen ontbrak echter zóveel, dat het vijandelijk doel slechts cht enkele keren echt in gevaar is ge weest. Gelijk Toen het enkele minuten voor de rust door Bruijninckx gelijk werd (1-1) de bezoekers hadden reeds zeer spoedig na het begin door v. d. Pol de leiding genomen kreeg de talrijke supportersschare der thuis club hoop op een gunstig resultaat, maar vlak voor de thee sloeg rechts binnen Theunisse deze de bodem in (1—2). Na rust gaf de thuisclub zich aller minst gewonnen, ook niet toen aan valsleider Schattorjé in de tweede minuut voor Vitesse de stand op 1-3 bracht. Maar de bezoekers speelden met deze voorsprong veel rustiger, ook al doordat zij regelmatig voorhos- dcspelers in de verdediging terug trokken. Het is bij de Roosendalers tot het laatst toe bij dat ene doelpunt van Bruijninckx gebleven. En dat was nog voldoende knap werk tegen dit Vitesse dat nu en dan een spel van kat en muis heeft gespeeld. Sneeuwbui In het laatste kwartier van de span nend gebleven ontmoeting hebben de 2500 toeschouwers nog de sensatie van hun leven meegemaakt. De tot dan heldere lucht veranderde gaandeweg in een roetzwart zwerk, zodat de bal niet langer zichtbaar werd. De licht installatie werd „aangedraaid" en de witte bal kwam in het veld. Toen begon zich een sneeuwbui te ontlasten, welke binnen vijf minuten het speelveld tot een witte wade om vormde. De spelers gingen door met voetballen, maar men zag ternauwer nood elkaar en.... de bal praktisch helemaal niet. Daarom verdween de witte bolle-blaas weer en kwam de ..zwarte" terug. Meteen kon ook het kunstlicht weer worden uitgeschakeld, want de felle bui was na de 5-minu- ten-uitbarsting, in oostelijke richting dooi-geschoven. hij de bal niet onder controle krijgen en voor de tweede maal mikte Advo caat, nu zuiverder (22). Geruime tijd had de strijd toen een gelijk opgaand karakter, tot de geest plotseling vaardig werd over Emma. Na 20 minuten werkte Hubert een Dordtse aanval op de juiste wijze af en na 35 minuten leek de strijd be slist, toen dezelfde speler met een kopbal doelman Proost passeerde. Het was een doelpunt waarover de spelers van Dosko het niet eens wa ren, want de bal zou volgens hen de lijn niet hebben gepasseerd. Scheidsrechter Spaan wees echter re soluut naar het midden, zodat het er naar uitzag dat Dosko met een 42 achterstand de nederlaag niet meer kon ontlopen. Maar Bennaars verrichtte de hat trick en vervolgens kwam in de laat ste minuut die harde, zuiver genomen vrije trap van Vonk die in de uiter ste bovenhoek van het doel vloog. Noord-Ierland heeft de Fifa mede gedeeld in het eindtoernooi om het wereldkampioenschap voetbal, dat de ze zomer in Zweden wordt gehouden, niet op zondag te willen spelen. Hel reglement van de Noordierse voetbal bond verbiedt het spelen op zondag. In de toernooi-agenda zijn vief zon dagen opgenomen (8. 15, 22 en 29 juni. met de finale op 29 juni). DHC was niet bij machte de Baro nie-defensie ernstig te verontm- ten. Hier wordt zo'n aanval onscha delijk gemaakt door Gelissen (r.l, terwijl de Bredase keeper en M- genelen de zaak attent bekijken. I Pas in de 36e minuut hing er dui delijk een vergroting van de voor sprong in de lucht, toen de scheids rechter terecht een penalty toeken de wegens obstructie tegen Kas. Roe landt schoot het leer echter veel te zacht en niet zuiver geplaatst In en Kalden kon het dan ook weg werken. Om de zaak nog erger te maken i en eigenlijk dwars tegen de ver houding in slaagden de DHC-ers er enkele minuten voor de rust in gelijk te maken. Van Galen profiteer- de van een serie dekkingsfouten en via de vuisten van de Bredase kee- j per belandde de bal in het net (1—1). Leiding heroverd In de tweede helft kwam nog dui; I delijker aan het licht, dat de winst I was bestemd voor Baronie. De aan- 1 valskracht van de gasten werd on gedaan gemaakt door de Bredase verdediging, waarin vooral Boeren schitterde en de voorlijn deed onder- tussen ook, wat er van werd ver- wacht: In de elfde minuut herovert! Baronie gladjes de leiding door Groeneveld, die de bal maar voor net a inzetten had, nadat die prachtig door 1 v.d. Broek was voorgezet. Vijf mimi- j ten nadien stelden de Bredanaars hun winst definitief veilig, want toen deed I v.d. Broek het alleen. Hij ondernam een solorush door het midden, die I hij afrondde met een vliegend schot, I waarnaar doelman Kalden slechts I droevig kijken kon. De DHC-ers brachten de energie I op voor een meer moedig, dan ta- I lentvol offensief, maar Boeren en ziJn I mannen stonden op hun post en aan- I gezien het met de schutterskwalitei- I ten van de Deltenaren maar pover- I tjes gesteld bleek, was er geen vul- I tje aan de lucht. Integendeel zelfs: Pal voor tijd verzorgde Groeneveld een omhaal, die ook al een goal he- I tekende (41). Er waren 1500 kijkers. (Van onze sportcorrespondent). Voor de wedstrijd Longa-EBOH meldden zich niet meer dan. kers. De anderen wisten er niet veel aan, want er werd zeer matig ge speeld. In de 7e minuut werd de ontmoeting reeds beslist toen Kwaakerma (rechtesbuiten) een pass lanceerde voor zyn midvoor Schoon. De Longa stopper miste, terwyl ook de Longa-doelman misgreep op het schot va" Schoon 01. In de 25e minuut raakte Bergmans geblesseerd en moest vervangen "°r den door Zieltjens. Het was voor de rest een slappe stryd, waarin de Longa-voorhoede vo komen machteloos was.

de Stem | 1958 | | pagina 6