WYBERT I 90 Raad Terneuzen zal meer gaan tellen twee leden Polderconcentraties hebben vertraging 90 VULPEN- HOUDER 4. Kees Nooren voorzitter R.K.J.B. 15 Provincie kwam maar net met hakken over de sloot TEGEN STERK VERLAAGDE PRIJS HH 45 DiKLERKeZN Aardenburger A. RODTS ereburger ME I GE dagblad de stem van vrijdag 17 januari 1958 Bevolkingscijfer boven 15.000 r Al'een morgen ZATERDAG kunt U profiteren van deze unieke aanbieding VROOM DREESMANN Maar men gaat er mee door Berend Nijman Faillissementen IN ONZE STORMLOOP-OPRUIMING ZAALBERG DEKENS Honderd jaren oud Walcheren MIDDELBURG Z--Vlaanderen Zuid-Beveland goes Nieuwe subsidiëring maatschappelijk werk Ruiling van grond AGENDA Vandaag Morgen 3 SYl In de nieuwjaarsrede, die burgemeester mr. Teilegen van Terneuzen gisteravond tijdens de raadsvergadering heeft uitge sproken en die hoofdzakelijk enige zeer algemene beschouwingen behelsde, verheugde hij zich over de bevolkingstoename in 1957, die 307 zielen bedroeg. Doordat het aantal inwoners thans meer dan 15.000 bedraagt, waardoor Terneuzen nu wel stevig op de derde plaats staat in de rij der Zeeuwse gemeenten, zal dit jaar de gemeenteraad met twee zetels worden uitgebreid. De voorzitter wees er op, dat een kleine en sterk groeiende gemeente als Terneuzen op een kwaad ogenblik onafwendbaar in financiële moeilijk heden moet geraken, zodat zij niet langer bij machte zal blijken te zijn de noodzakelijke uitgaven zoals voor de aanleg van straten, riolering en verlichting te financieren onder voor waarden, zoals die o.m. door de rege ring worden voorgeschreven. Met be trekking tot de woningnood merkte de voorzitter op, dat een aanvang kon worden gemaakt met de uitvoering van het drie-jarenplan. Voor rekening van de woningbouwvereniging Werkmans- belang werd in de Zeven Triniteits- polder II en in de Zuidlandpolder be gonnen met de bouw van 168 wonin gen, terwijl ook in de particuliere sec tor grote bedrijvigheid heerste: 155 nieuwe woningen werden betrokken. Met het oog op de buitengewone groei der bevolking moet de aandacht gevestigd blijven op verdere uitbrei ding van onze woningvoorraad, aldus de voorzitter. Het aantal woningzoe kenden onderging zelfs een stijging. Mede door de uitbreiding dei ge meente krijgt de politie het steeds moeilijker. De voorzitter merkt hier bij op. dat de baldadigheid der jeugd nog niet veel is afgenomen. Er wer den in 1957 meer processen-verbaal gemaakt dan vroeger en ook het aan tal verkeersongevallen nam toe, hoe wel door politie-instructeurs aan 123 volwassenen verkeerscursussen wer den gegeven. De burgemeester stipte in het on derwijs enkele belangrijke feiten aan: (Advertentie) forse vulpenhouder met grote 14 KARAATS GOUDEN PEN solide zuigervulsysteem doorzichtig inktreservoir stevige goudkleurige clip met goed afsluitende binnendop in de kleuren bruin - grijs of groen fantasie dessin met 1 jaar schriftelijke garantie een pen voor jaren! Met onze laatste inruil actie, moesten wij velen teleurstel len. Thans hebben wij een fa briek (van goede naam) be reid gevonden een partij prachtige en van goede kwa liteit vulpenhouders te leve ren voor een 1 daagse inruil- actie. Bij inlevering van een oude vulpen, ongeacht in welke staat, of merk bieden wij U alleen morgen zaterdag 18 januari 0 deze prima ^3 ?|fl vulpen aan W VOOR SLECHTS Zonder inlevering kost deze fantastische vulpen 6.25 Laat deze kans NIET voorbij gaan Breda - Bergen op Zoom de opening van de nieuwe r.-k. jon gensschool, de ingebruikstelling van drie noodlokalen van de r.-k. ulo school en twee lokalen van de r.-k. school te Sluiskil. De nieuwe UTS moest nog, in afwachting van haar nieuwe gebouw, haar leerlingen in di verse lokaliteiten onderbrengen. De voorzitter merkte op. dat de kunst ook dit jaar aan Terneuzen maar met mondjesmaat is toebedeeld, ai gaan de amateurgezelschappen er zich op toeleggen betere stukken in studie te nemen. De aanleg van het sportpark nadert zijn voltooiing. Ten slotte herdacht burgemeester Telle- gen het overlijden van wethouder J. den Hamer. De agenda De punten van de agenda gingen in enkele minuten onder de hamer door, ai had de heer Fijn van Draat (VVD) een enkele vraag over het aantrek ken van leerkrachten met bevoegd heid tot het geven van handenarbeid. De voorzitter antwoordde hierop, dat dit in de gegeven omstandighe den niet eenvoudig is. Het was even eens de heer Fijn van Draat. daarbij gesteund door de heer Weterings <r.-k.), die zich zorgen maakte over het geringe aantal woningen (500). die de provincie Zeeland kreeg toe gewezen. Zij drongen er bij de voor zitter op aan hiertegen protest aan te tekenen. Bij de rondvraag vroeg de heer Jan. sen (PvdA) aandacht voor de over steekplaats aan de Zwaluwstraat te Sluiskil en de heer Kamps (r.-k.) drong er nogmaals met klem op aan, dat aan de brug te Sluiskil schuil plaatsen zullen worden gebouwd. In een der afdelingen der Staten waarschuwde een der leden G.S. om niet te ver te gaan met de polder concentraties. Dit lid gaf de voor keur aan samenvoeging. In dezelfde afdeling sprak een lid zijn vreugde erover uit, dat de concentratie van de polders op Z. Beveland thans nog niet aan de orde is. In het orgaan van de Polderbond is n.l. geschreven dat bij concentratie door de polders een bijdrage van f 1500 a f 2000 verschuldigd zal zijn voor dijkverho ging- Een ander lid vroeg of de minister polders kon samenvoegen zonder de Staten. In twee der afdelingen werden vra gen gesteld over de arbeidsvoorwaar den bij het Vrije van Sluis, waar men geen georganiseerd overleg kent Van de zijde van Ged. Staten werd geantwoord, dat de voorbereiding van de concentratie van polders op Zurd- Beveland zich in een vergevorderd stadium bevindt. Nu op het minis terie blijkbaar enige bedenking be staat ten aanzien van de redactie van enkele artikelen in de reeds in gezonden besluiten, werd het om praktische redenen gewenst geacht de plannen even aan te houden. Met de bijdragewet is men nog niet veel verder dan in de vorige zitting. De macht van de Provinciale Sta ten ten aanzien van de concentratie is in de grondwet verankerd: de minister heeft hier geen bevoegdhe den. Tot dusver is de Koninklijke goed keuring niet verkregen op de beslui ten der Staten tot samenvoeging van polders op Schouwen-Duiveland, Tho- len en Noord-Beveland. Zolang de Kroon zich niet omtrent deze beslui ten heeft uitgesproken heeft het wei nig zin verdere besluiten uit te lok ken. Moeilijk toch kan na zo lange tijd van beoordeling worden verwacht dat deze besluiten zonder meer zullen worden goedgekeurd. Het nemen van verdere besluiten tot concentratie van polders kan daarom beter blijven rus ten tot het standpunt van de Kroon bekend is geworden. (Van onze correspondent) Kees Nooren, Elzenburgstraat 5 Effen, (gem. Breda) is de nieuwe algemeen voorzitter van de RKJB. Hij volgt dus als zo danig Servais Koopmans uit Kruisland op, die wegens ver trek naar Suriname zijn functie moet neerleggen. De benoeming is gisteren geschied tijdens de centrale bestuursvergadering van de RKJB te Tilburg. De nieuwe voorzitter, die bij zijn vader op de boerderij in Effen werkt, heeft al de nodige organisatorische ervaring opgedaan in de beweging van de jonge boeren. Twee jaar gele den nl. is hij secretaris geworden van de r.-k. J.B. in de kling Breda en ongeveer een jaar geleden werd hem de voorzitterspost toevertrouwd in die kring. Hij gaat nu dus de hoogste post in de r.-k. J.B. bezetten. Kees Nooren bekleedt nog meer bestuursfuncties, nl. in de oud-leer lingenbond St. Walfried van de land en tuinbouwschool in Breda en van de KVP-jongeren in Princenhage. Bovendien is hij op de sportvelden van de r.-k. J.B. geen onbekende. Zoals reeds eerder gemeld, zal Ser vais Koopmans op 10 februari in Den Bosch afscheid nemen van de r.-k. J.B. en de voorzittershamer aan Kees Nooren overdragen. Op Walcheren is de situatie zo, dat in januari a.s. met de betrokken commissie de laatste vergadering zal worden gehouden. In 't voorjaar 1858 kan deze commissie dan met haar arbeid gereed zijn. In Oost-Zeeuwsch Vlaanderen zijn 4 vertrouwensmannen aangezocht in zake de samenstelling van een com missie. De situatie ligt hier echter moeilijk. Voor West - Zeeuwsch - Vlaanderen wordt gestreefd naar in deling bij het Vrije van Sluis. Voor Schouwen-Duiveland en voor Tholen en Noord-Beveland wensen Ged, Staten de verkiezing van hoofd ingelanden zo democratisch mogelijk te doen plaats vinden. Voor Schouwen Duiveland b.v. is een lijst samenge steld van 108 namen. Iedere polder is hierin vertegenwoordigd, alsmede per aantal ha 1 man. Benoeming kan nog niet plaats vinden, alvorens beschikt kan worden over een goed gekeurd reglement. Daarna kan er pas een vergadering met de streek worden gehouden, voor keuze dijk graaf. gezworenen enz. Voorts vestigt het aan het woord zijnde lid van Gedeputeerde Staten in die afdeling de aandacht op de bijdragewet, gebaseerd op het draag krachtbeginsel. Hoofdzakelijk voor 't binnenbeheer zuilen de polders in groter verband moeten worden be zien. Hoe het College hierover denkt is de minister bekend. Bij de concentratie besteden Gede puteerde Staten aandacht aan het in stellen van het georganiseerd over leg. Naar de toestand bij het Vrije van Sluis zullen Ged. Staten een onder zoek instellen. Volgens de ambtena renwet echter is alleen de Kroon be voegd t.a.v. de rechtspositie-regeling voor het personeel van het Vrije in te grijpen. (Advertentie) 100 nieuwe auto's zonder chauffeur d d. ct p. km NIEUWE HAAGDIJK 28a BREDA TEL. 34142 Opgeheven is het faillissement van H. van der Kuilen, beton-emailleur, Mesdaglaan 2 Vlissingen, wegens ge brek aan actief. Geëindigd zijn de faillissementen van J.M.W. de Vos, grossier in schil- dersbenodigdheden. Nieuwstraat 16, Middelburg. Mevr. de Wed. A. van der Berg- Verwijs, Voorstraat A 27, St. Philips- lend. J.B M. Dooms, Vlissingen. Advertentie) Bescherm Uw keel en voorkom verkoudheid met Zierikzee DE „VAL"' HALF FEBRUARI IN GEBRUIK. Ged. Staten hebben op vragen van leden der prov. staten meegedeeld, dat naar het zich laat aanzien, de nieuwe veerhaven ,,de Var' omstreeks half februari a.s. in gebruik zal wor den genomen. By de bespreking der financiële positie der provincie in de afdelingen der Staten rezen nog verschillende vragen, boewei de waardering voor het beleid van G.S. ten deze zeer ge prezen werd. Van de zijde van G.S. werd dit laatste met erkentelijkheid aanvaard Het is echter een feit, aldus G S„ dat bij het college noch aanleiding bestaat tot grote ongerustheid, noch tot het aanslaan van een juichtoon ten op zichte van de financiële positie van de provincie. Dat de begfoting sluit, hangt niet van het college af. doch van de uitkering uit het provincie fonds, welke f 411.000.hoger kon worden geraamd dan in 1957. Het college had hiervan grote ver wachtingen, doch men „is nog maar net met de hakken over de slo&t". Immers de post voor onvoorziene uit gaven geeft weliswaar een bedrag van ruim t 114.000,— aan, doch hier- onder_ bevindt zich een bedrag van f 84.250,dat van de machtiging tot het doen van af- en overschrijvingen is uitgezonderd. In werkelijkheid is er dus f 30.000.beschikbaar hetgeen voor een particulier veel moge zijn, doch voor de provincie zeker niet. Met betrekking tot de gestelde vraag of de aan het slot van de be geleidende brief bedoelde hogere las ten zich reeds in 1958 zullen doen ge voelen. antwoordde een lid van G.S.. dat dit vermoedelijk niet het geval zal zijn. In een andere afdeling antwoordden G.S.dat over het subsidiebeleid bij de behandeling van de afzonderlijke voorstellen nader zal worden gespro ken. Het door een lid gevraagde over zicht met betrekking tot de subsidies e.d. zal worden verstrekt. G.S. wensen de bestedingsbeperking ernstig te ne men en verwijzen daarvoor naar de f 84.000,welke niet zullen worden besteed. (Advertentie) Getrouw aan ons devies „Waarheid in reclameditmaal een zeer zeld zame en buitengewoon voordelige aanbieding van een grote partij „Goud Speciaal" 100% zuiver wollen Leidse dekens van zachte donzige schapenwol, in effen, moderne en medaillon-dessins, nu alle voor één prijs. Dekens, sé var» de fabriek, uitsluitend eerste keus. ROTTERDAM Binnenweg Beijerlandselaan 1 -persoons „Goud - Speciaal" ZAALBERG DEKENS 200 x 150 van 44.75 NU voor 2-persoons „Goud Speciaaf" ZAALBERG DEKENS 225 x 175 van 57.50 NU voor 35. „NOCTURNE" de nieuwe ZAALBERG „wonderdeken", eveneens voorradig. DEN HAAG Groenmarkt 29 Grote Marktstr. 5 UTRECHT Voorstraat 36 VLISSINGEN Beilamypark (Van onze correspondent) Andreas Rodts, oudste inwoner van Aardenburg en oudste wachtgelder van heel ons land is gisteren honderd jaar ge worden. Burgemeester Jef van Dongen heeft zijn honderdja rige ingezetene meegedeeld, dat de gemeenteraad hem, vanwege zijn vele verdiensten voor de gemeente, benoemd heeft tot ereburger. Persoon lijk overhandigde de burge meester aan Rodts de bij die benoeming behorende oor konde. De officiële viering van dit „eeuw feest" heeft in Eede (gem. Aarden burg), waar de feesteling woont, heel wat volk op de been gebracht. Officieel volk ook. Het feest begon met een H. Mis met plechtig Te Deum in de parochiekerk, waar de jubilaris door de burgemeester per soonlijk werd heengebracht, 's Namiddags kwam de commis saris der Koningin in Zeeland, jhr. mr. A F. C. de Casembroot, met zijn echtgenote gelukwensen aan bieden, waarbij de commissaris de verdiensten van Andreas Rodts voor diens gemeente memoreerde. Burgemeester van Dongen kwam feli citeren namens de gemeenteraad. Hij maakte het raadsbesluit betref fende de benoeming tot ereburger bekend en verzocht mevr. de Ca sembroot de heer Rodts de zilveren eremedaille te willen omhangen. Bij deze plechtigheid waren mede aanwezig de Aardenburgse wethou ders, de Eedese gemeenteraadsleden pastoor O. de Munck, gemeentese cretaris J. Paridaen. alsmede de burgemeester, de schepenen en de secretaris van de Belgische buur gemeente St. Laureins. I dit officiële vertoon is een gevolg van het feit, dat Andreas Rodts veie jaren zelf een officieel persoon is geweest. Meer dan een halve eeuw was hij raadslid en ambtenaar van de burgerlijke stand en niet minder dan 35 jaar is hij wethouder ge weest. Er is niet alleen officieel gefeest. De muziekvereniging van St. Kruis heeft een serenade gebracht en An dreas heeft met zijn kleindochter een dansje gemaakt. Zondag zal er, ter ere van de honderdjarige een volksfeest zijn met drie harmonieën. BEKENDMAKING. Burgemeester en Wethouders van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat de Raad in zijn openbare vergadering van 13 januari 1953 be sloot aan het Bestuur van de Ned. Herv. School aan de Zuidsingel te Middelburg, medewerking te verle nen ingevolge artikel 72 der Lager onderwijswet 1920, voor de aanschaf fing van leer- en hulpmiddelen, in verband met uitbreiding van het aantal leerlingen. Middelburg, 13 januari 1953. Burgemeester en Wethouders voornoemd. J. ^r. KÖGELER, wnd Burgemeester. J. PH KOENE, Secretaris. VT.TS«ÏW,F.N Simon Carmiggelt goed causeur De leden van het Vlissingse Nuts- departement waren er donderdag avond in geslaagd vele introducés mee te brengen naar de grote zaal van Britannia. Helemaal verwonder lijk was dat niet, want het program ma voor deze avond vermeldde, dat de bekende humoristische stukjes schrijver Simon Carmiggelt ging voordragen uit eigen werk. Het is een uitstekende avond geworden, want Carmiggelt bleek een even goed causeur als schrijver te zijn. Hij ver telde niet alleen uit eigen werk, maar doceerde tevens humor en wel op een wijze, die door alle aanwezigen op de juiste wijze werd gewaardeerd, ge tuige vele lachtsalvo's die uit de volle zaal opstegen. OPRUIMING NOODWONINGEN Dezer dagen is men begonnen met het slopen van enkele noodwoningen in de Verlengde Paul Krugerstraat. Voor de bewoners van de andere daar ter plaatse staande noodwoningen zullen zo spoedig mogelijk definitieve woningen ter beschikking worden ge steld. waarna ook die noodwoningen zullen worden gesloopt en opgeruimd. TERNEUZEN SFEERVOLLE AVOND In de r.-k huishoudschool „Maria Ancilla" hebben de dames van het Vrouwengilde de bliksemcursus ko ken voor gevorderden besloten met een intiem diner. Ook de echtgeno ten waren daarbij uitgenodigd. Het was een sfeervolle avond, met kaars licht, veel vriendelijke woorden en typisch vrouwelijke verrassingen. Zelfs de mannen kwamen er van onder de indruk. KUNSTKRING S.M.A.B. VIERDE ZILVEREN JUBILEUM Het Terneuzense Spaarfonds heeft zijn zilveren jubileum gevierd. Be halve velen, di het jubilerend be stuur hun gelukwensen in ,,'s Lands Welvaren" kwamen aanbieden - waar onder ook wethouder M. de Vos na mens het gemeentebestuur - werden verscheidene bloemstukken binnenge bracht. Op het feestelijk versierde toneel van liet Concertgebouw hield de voorzitter, de lieer L. Dooms een korte toespraak waarin hij vooral hulde bracht aan de heer F. Dieie- man die al 25 jaar het penningmees terschap waarneemt. De voorzitter sprak de hoop uit dat gezien de vele aanvragen, men er spoedig toe zi moeten overgaan een vierde en zelfs een vijfde avond in te lassen wil het bestuur alle leden de gelegenheid geven de voorstellingen bij te wonen. Een bonte rij uitstekende artiesten hebben er vanaf het eerste ogenblik de feeststemming ingebracht: Kees Manders als conférencier, de kunst fluiter Jan Tromp. Joop de Knegt, Bert Visser, Jonglisto als goochelaar, Zwarte Riek en Miss Alice (bijzonder lenig) brachten een programma, waarvan uitbundig werd genoten. Martin Kesseler begeleidde aan de piano en trad als accordeonist op. Het Spaarfondsbestuur had voor deze feestelijke gelegenheid geen be ter programma kunnen kiezen. Een gratis verloting met fraaie prijzen maakte het geheel tot een echte feest avond. Sas van Gent Raadsvergadering Dinsdag a.s. komt de raad voor de eerste maai in het nieuwe jaar in openbare vergadering bijeen ter af werking van een 25 punten tellende agenda, waarop o.a. voorkomt een voorstel tot intrekking van het raads besluit waarbij werd "vastgesteld een verordening als bedoeld in art. 11 lid 2 der Winkelsluitingswet 1951. In deze verordening werd bepaald dat de winkels in het tijdvak van 1 april t.m. 31 december van ieder kalenderjaar geopend mochten zijn tot 7 uur des avonds. Aangezien de verordening niet de vereiste goedkeuring kon ver krijgen, wordt thans voorgesteld de langere openstelling van de winkels te doen plaats hebben in het tijdvak van 1 april t.m. 30 september. Hier mede wordt namelijk tegemoet geko men aan de geopperde bezwaren. Verder wordt aan de raad voorgesteld om in principe te besluiten het nood zakelijk te achten, zulks in verband met het scheppen van een gunstig in dustrieel klimaat in de kanaalzone, dat het object aanleg van een pers leiding van Sas van Gent naar de Westerschelde tot uitvoering komt en zich bereid te verklaren tot het ver lenen van een bijdrage naar draag kracht in de aanleg en exploitatie van de afvoerleiding. B. en w. stellen de raad ook voor te besluiten tot het voeren van een rechtsgeding tot verweer tegen een eis in rechten. Jubileumvoorstelling Ter gelegenheid van de jubileum- week werd in het Olympia-Theater een feestvoorstelling gegeven. Na de beide jaaroverzichten van Polygoon, welke zeer in de smaak vielen, hield de heer F. Marquinie een korte toe spraak. Hierin deelde spreker mee. dat er naar gestreefd wordt in Sas van Gent het beste van het beste te brengen op filmgebied en indien mo gelijk ook zo vlug mogelijk na de Nederlandse première. Een speciaal woord van welkom richtte de heer Marquinie tot een viertal gezinnen twee uit Sas van Gent en twee uit Westdorpe welke op deze voorstelling de gast waren van de directie. Hierna werd het programma vervolgd met de première voor Zeeland van de nieuwste film van Rudolf Shock „Mijn hart zingt voor jou". TONEEL. De St. Lodewijksgroep gaat de ouders en familieleden van de welpen en verkenners morgen in het patro naat vergasten op een toneelvoor stelling. De staf van de André de Thaeije- groep uit Philippine z.al voor het voetlicht treden met de klucht in drie bedrijven „Een duur hapje". OOSTBURG HOTEL DE EENHOORN OVERGEDRAGEN Het bekendt hotel „De Eenhoorn" op de Markt alhier, za] thans worden geëxploiteerd door de heer W. de Milliano. Voor het afscheid, dat de bekende hotelhoude., de heer Ph. de Vuyst van zijn klanten nam, bestond een enorme belangstelling. -onderden personen stelden er prijs op de heer en mevrouw de Vuyst op de recept te komen begroeten. Vooral vele verenigingen, die in „de Eenhoorn' hun vergader- of club huis houden, gaven acte de présence. De heer dc Vuyst mocht dan ook vele cadeautjes in ontvangst nemen terwijl zijn vrouw met vele bloem stukken werd bedacht. Biervliet TONEEL R.K.J.B. De R.K.J.B. zal niet, zoals wij aan vankelijk meldden, op zaterdag 18 januari in 's-Heerenhoek op de plan ken komen met het toneelspel „Hout worm", maar met het spel „Het meisje met het leeuwenjon^." IJzendijke RAADSVERGADERING Maandag a.s. zal de raad in open bare vergadering bijeenkomen in het gemeentehuis, des namiddags om 4 uur. De agenda bevat 12 punten ter bespreking, waaronder de behan deling en vaststelling van de begro ting voor het dienstjaar 1958. Een lijst van acht subsidieverzoeken voor 1958 zal besproken worden, waarbij Burgemeester en Wethouders voorstellen, in verband met de on gunstige toestand der gemeentefinan- ciën afwijzend te beschikken. Voorgesteld wordt het bedrag per leerling ex art. 55 bis der L.O.-wet vast te stellen op f 32,50. Naar aanleiding van by b. en w. binnengekomen verzoeken van katho lieke en gereformeerde zijden om sub sidie voor liet algemeen maatschappe lijk werk. komt het b. en w. gewenst voor een nieuwe regeling te treffen, die aansluit bij de rijksregeling. Bij de rijkssubsidieregeling wordt er vanuit gegaan, dat de overheid in totaal hoogstens 70 pet verstrekt en particulieren de resterende 30 pet. B. en w. stellen voor de gemeente lijke subsidie ten behoeve van het uitvoerend algemeen maatschappe lijk werk ingaande 1 januari vast te stellen op 1 1/3 van de rijkssubsidie. Hierbij wordt bepaald, dat de over heidssubsidie nimmer meer dan 70 pet kan bedragen, terwijl in geval van overschrijding de gemeentelijke subsidie dienovereenkomstig zal wor den verminderd. B. en w. schrijven de raad, die tegen woensdag a.s. is bijeengeroepen, dat met mevr. T. Clay. Willem Zelleweg alhier, overeenstemming is bereikt over de ruiling van 290 m2 grond van een perceel aldaar, dat de ge meente vorig jaar van de heer Pi laar aankocht, eveneens bij de Wil lem Zelleweg gelegen. B. en w. stellen de raad voor hier toe over te gaan en de kosten voor de gemeente te nemen. De grond van mevr. Clay is later nodig voor weg-aanleg. FILMAVOND WATERLEIDING Voor het personeel der Waterleiding alhier werd in Schuttershof een film avond gegeven. Ruim 160 belangstellenden, betrok ken bij de wereld der techniek vanaf Bergen op Zoom tot Walcheren, waren voor deze bijeenkomst uitgenodigd. De voorzitter der ontspanningsver eniging. de heer A. Parmentier uit Goes opende de druk bezochte film avond. Naast een tweetal kleurenfilms „Sta len aderen", waarin de produktie en de toepassing van stalen buizen werd behandeld en „Ducdalven", die de aanwezigen een beeld gaf van het ducdalven in de Rotterdamse en Am sterdamse havens, werden nog ver schillende kleurendia's vertoond. Een en ander werd ingeleid door 'n vertegenwoordiger van een Duitse staalfabriek. Kruiningen RAAD GAAT UITBREIDINGSPLAN VASTSTELLEN Dinsdag 21 januari zal de gemeen teraad bijeenkomen. De punten van behandeling zijn: Vaststelling van 't uitbreidingsplan met het oog op de mogelijkheid tot bebouwing van het terrein tussen de Molenmeet en de- Rijksweg. Voorstel om de weg langs de La- vendeldijk te Oostdijk aan te wijzen als B-weg, zulks om vernieling te voorkomen door het zware vracht verkeer. Wijziging van de politiever ordening, waardoor het mogelijk wordt grammofoonmuziek in café's te beperken. Vaststelling voorwaarden voor het gebruik van het verenigingsgebouw te Oostdijk. Aankoop diverse perceeltjes grond aan de Veerweg te Hansweert. nodig als gevolg van de verzwaring van de Zeedijk voor de aanleg van een trot toir. Benoeming bestuursleden van de in stelling voor maatschappelijke zorg wegens periodiek aftreden van P.A. Westdijk 'en C. van den Berge. GOES Grand: Mijn hart zingt voor jou,' a.l. MIDDELBURG Electro: The spirit of St. Louis, a.l. Schouwburg: Voorbij Mombasa dreigt de dood, 14 j. VLISSINGEN Alhambra: Are de Tri- omphe. 18 j. met voorbeh. Luxor: E-andido, 18 j. OOSTBURG Ledel 7 45 uur: Guys and Dolls, 18 j. TERNEUZEN Luxor 8 uur: Tiroler Blut, a.l. SAS VAN GENT Olympia. 8 uur: Schur ken gaan naar de hel, 18 j. m. voorbeh. GOES Grand: Mijn hart zingt voor jou. a.l. MIDDELBURG Electro: The spirit of St. Louis, a.l. Schouwburg: Voorbij Mombasa dreigt de dood, 14 j. VLISSINGEN Alhambra: Are de Tri- omphe. 18 j. met voorbeh, Luxor: E-andido, 18 j. LAMSWAARDE 5 uur: Biljartkampi oenschappen. OOSTBURG Ledel 7.45 uur: Guys and Dolls, 18 j. TERNEUZEN Luxor 8 uur: Tiroler Blut, a.l. Concertgebouw 8 uur: De wreker uit Mexico, 14 j. DE KLINGE Kinema v. Dijk 7.30 uur: Brood, liefde en fantasie, 14 j. AXEL Het Centrum 6.30 en 9 uur: Die Sünderm vom Ferner Hof, 18 j. met voorbeh, HULST Bioscoopgebouw 8 uur: De schat van Afrika. 14 j. ST. JANSTEEN-ROSKAM J. Baert 3.30 uur: Friezenschieting. SAS VAN GENT Ol.vmpia 8 uur: Schur ken gaan naar de hel. 18 j. m. voorbeh. IJZENDIJKE Hofzicht 8 uur: Het trottoir. 18 j. ANTWERPEN Kon. Vlaamse Opera, 8 uur: Aida. 'Als een mededi de ontwil energiebr( leerden. Ir torium is ject van e stof en li in ruime wezig zijn. denkbeeld eenmaal ven in de lijke wedlc zulke ontz dig en ur; ninkrijk n rucht en f Nederlands werk gew meur voor tot gerecht bericht. Gt arbeidsmoj derland tc aan de gel( T~)e verscl is in d< langrijk 01 Er wordt christelijke volk. naar geefs. Dat niet overal opmaken u nis, die ziel Daar is eei deren uit h eigenaar ha Hij had be; ren op eer huisvesting: tereenvolge ningen aan, telkens ook zes kindere met haar gi het politieb gezindheid ren is b(ijkl dat daar gei kunnen wo bare eigen ringsgeval I zen het laa I-Jet depari ken heel het werkloc aantal perse handelen dc functionaris ter al op g reeds verou legde. Er z de ontwikki dat er in tr kan verandi welke voor zijn allang verscheiden schadelijk t wekken. Wc vloeden oo. in aanmerk de andere k lijk. te verg men. We n ogen durver zaken uit door Man 54) Terwijl he oude Perrau Eerst had 1 al de andere lin niemand te luisteren, nengegaan e gele envelop] biljetten var niets meer zich niet ov ging. Toen 1 der was, dé pastoor. Plot slagen van de priester 01 Neen, dat rr doden niet in doet, wreker ook niet lanj heeft hij Ba het graf zien maar het lij wat wijwater len en de gr kruisje erov( les.

de Stem | 1958 | | pagina 2