OPRUIMING Zomerprogram voor w.-Z.-Vlaamse toeristen Euwe alleen aan kop in Beverwijk tfoajièfe do roorsfe óók in de speciale aanbiedingen „PUZZEL U RIJK" N RIVIERA V.S. bieden India 290 miljoen aan Europese commissie kwam voor het eerst bijeen Cebrs. van Goethem SPORT Uit KORT 11 DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 17 JANUARI 1958 11 V.V.V. te Oostburg vergaderde Overleg inzake de wegverbetering te Waterlandkerkje Hechtenis voor auto bestuurder onder invloed Raad van Europa wil fusie met de O.EES. Werkloosheid C.N.Y. vraagt krachtige maatregelen JVest-Duitsland verlaagt opnieuw het disconto Nog ruim 240 Haagse bouwvakkers in staking Dijkdoorbraak in polder bij Amsterdam MacMillan antwoordt Boelg amn Beslissingen te verwachten RBC-er Bruynmckx trouwde Schoolschaak WATCRSTANDEN De schaakcompetitie in Zeeland en elders balans- SAS VAN GENT 4 ZO MOET U HET DOEN! m De vereniging voor vreemdelingen verkeer te Oostburg heeft in het café van de heer A. Boonman aan het Eenhoornplantsoen, een vergadering belegd, waarop de besturen van de in Oostburg gevestigde verenigingen waren uitgenodigd. Doordat de voorzitter van de V.V.V. de heer van der Tempel niet tijdig aanwezig was, werd door de secre taris de heer H. den Hamer de be doeling van deze vergadering uiteen gezet. De V.V.V. te Oostburg is van plan om een zomérprogramma sa men te stellen teneinde de toeristen van west Zeeuwsch-Vlaanderen en dan in het bijzonder de badgasten iets te brengen. Hiervoor is de me dewerking nodig van alle verenigin gen, die gevraagd worden, ieder op eigen terrein, iets te brengen. Duidelijk liet spreker naar voren komen dat de V.V.V. wel wenst op te treden als coördinerend lichaam, dat de verzorging van de reclame voor zijn rekening neemt, maar de organisatie van evenementen wil overlaten aan de diverse verenigin gen. Enkele verenigingen zegden reeds hun medewerking toe, o.a. wieler vereniging Luctor et Emergo, die enkel wielerwedstrijden zal houden. Het muziekgezelschap de Harmonie zal enkele zomer-concerten geven, terwijl de windbuksschiet-vereniging „De Treffers" het schietkampioen- schap van België in de gemeente Oostburg gaat organiseren. Vervolgens kwamen aan de orde de feestelijkheden ter gelegenheid van de opening van het gemeentehuis. De inmiddels gearriveerde voorzitter van de V.V.V. stelde voor een feest comité op te richten, gevormd door één of meerdere bestuursleden van elke aanwezige vereniging. Afgesproken werd dat de besturen een en andei nog eens in hun ver eniging zouden bespreken en aan de V.V.V. zouden berichten welk be stuurslid in het feestcomité zitting zal nemen. Uitdrukkelijk werd gesteld, dat het comité, dat gevormd is voor de aan bieding van een geschenk bij de ope ning van het raadhuis, niet de orga nisatie van de feestelijkheden op zich zal nemen. De drie betrokken gemeenten zullen op 31 januari a.s. te Waterlandkerkje met Ged. Staten een bespreking voe ren over enkele noodzakelijke ver beteringen aan de (nog vrij nieuwe) weg Oostburg-Waterlandkerkje-IJzen- dijke. Een van de grootste bezwaren tegen deze weg is de gevaarlijke bocht ter hoogte van de Kanonhof te Water landkerkje. De verbetering daarvan zal een be drag van ruim veertigduizend gulden vergen. Om dit probleem op te lossen komen de gemeenten en het provin ciaal bestuur nu bijeen. Een tweede wens inzake deze ver binding is: een fietspad tussen Water landkerkje en IJzendijke. Een luxe zou dat zeker niet zijn. Met een percentage van 2,10 pro mille alcohol in het bloed stuurde A. W. uit Nieuwdorp op 18 novem ber zijn auto over de rijksweg bij 's-Heer Arendskerke. Dit stelde een arts vast, nadat W. eerst een stopte ken van de verkeerspolitie genegeerd had en vervolgens door de politiewa gen tot stoppen was gedwongen. De officier vroeg drie weken hechtenis, waarvan twee weken voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar, als mede ontzegging van de rijbevoegd heid voor de tijd van acht maanden In zijn pleidooi zei mr. J. G. van der Burgt uit Goes, dat het W. dui delijk is geworden, dat zijn houding ten opzichte van het drankgebruik herziening behoeft. Dit kon de poli tierechter niet verhinderen de aanne mer conform de eis te veroordelen, behalve dan. dat de ontzegging werd teruggebracht op drie maanden. De Verenigde Staten hebben India economische hulp aangeboden tot een totaal bedrag van 290 miljoen dollar, hoofdzakelijk in de vorm van lenin gen. Het ministerie van Buitenlandse Zaken der Verenigde Staten maakte bekend, dat het bereid is besprekin gen te voeren over een leningspro gramma van ongeveer 225 miljoen dol lar. Verder zou de te verlenen steun omvatten dringende verkopen van Amerikaanse overschottarwe ter voor koming van een voedselcrisis, tot een bedrag van 65 miljoen dollar. Er zal binnen veertien dagen een delegatie van de regering van India naar de Verenigde Staten komen om over het voorstel te spreken. De algemene vergadering van de Raad van Europa heeft gisteren, met slechts één stem tegen, een rapport van haar uitvoerend bureau goedge keurd, waarin een fusie wordt voor gesteld met de Organisatie voor Europese Economische Samenwer king en waarin nog andere hervor- mings-voorstellen worden gedaan. Het voorzitterschap van het comité van ministers zou o.a. permanent moeten worden uitgeoefend door de secretaris-generaal van de Raad en niet meer bij toerbeurt door een van de ministers zelf. Verder wil men de assemblée op administratief en bud gettair gebied autonomie verlenen,zo als deze ook al bestaat voor de KSG en de Westeuropese Unie. Er wordt nu een werkgroep in het leven geroepen, die een regeling zal opstellen voor de fusie met de OEES. De Europese commissie van de EEG heeft donderdag in het kasteel Her- toginnedal bij Brussel haar eerste vergadering gehouden. Zij is niet met haar werkzaamheden gereed gekomen en zet de beraadslagingen vandaag voort. De commissie, waarvan de Duitse prof. Walter Hallstein voorzitter is. besprak deze eerste dag kwesties als het aanwerven van personeel, de or ganisatie van haar werkzaamheden, de financiering van de eerste uitga ven en de samenwerking met de raad van ministers. Wat de financiële kwestie betreft, zou men van plan zijn voorschotten van de leden op hun definitieve bij drage op te nemen. Voor een eerste periode tot 31 maart a.s. zou 10 mil joen Belgische Frank nodig zijn. Aan de hoge autoriteit van de EGKS wil de commissie een voorschot van twee miljoen Belgische frank vragen om de eerste uitgaven te kunnen dekken. Voorzitter Hallstein deelde donder dagmiddag mee. dat de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Fos- Gelet op de verontrustende snelheid waarmede het werkloosheidscijfer zijn huidige omvang bereikt heeft, acht het bestuur van het Christelijk Nationaal Vakverbond reeds thans de tijd rijp voor het nemen van doeltreffende maatregelen. Indien niet op een snelle en gerichte wijze ingegrepen wordt, dreigt de ontwikkeling in bepaalde be drijfstakken en in een aantal gebieden van ons land de regering uit de hand te lopen. Vooral in de noordelijke pro vincies is de nood nu reeds zeer hoog gestegen. Ook de snelle stijging van het werkloosheidscijfer in de bouwnij verheid is een reden tot grote be zorgdheid. Aldus een verklaring van het bestuur van het Christelijk Nationaal Vakver bond, die gisterenavond in de radio rubriek .Sociaal perspectief" van de N.C.R.V. namens het bestuur van het C.N.V. werd afgelegd. De bankraad van de Westduitse Mundesbank heeft het discontotarief verlaagd van 4 tot 3 >4 procent. Het nieuwe disconto geldt met ingang van vandaag. Dit is de vierde opeenvol gende verlaging na een aantal ver hogingen tot 19 mei 1956, toen het ta rief werd vastgesteld op 5Vi procent. De verlaging betekent een aanpassing van het disconto aan het al bestaande lage renteniveau op de geldmark.t Bij drie van de zes grote Haagse maatschappijen op bouwgebied wordt op het ogenblik nog door een gedeelte van het personeel gestaakt. Deze drie werken liggen alle in de nieuwbouw wijken in de omgeving van Bouwlust. Bij de firma Meijer staakt nog onge veer 40 man, bij de HABO ongeveer 75 en bij de firma Van Wijnen 128 Op alle andere bouwplaatsen is het werk volledig en op voorwaarden die reeds vorige week werden gesteld, hervat. In de Grote-IJ-polder ten westen van Amsterdam is donderdagavond de dijk rond een opgespoten stuk land, dat bouwrijp wordt gemaakt, door grondverschuiving over een af stand van circa 20 m doorgebroken. Hierdoor kwam ongeveer 3 ha pol derland onder water te staan. De be woners van een boerderij en twee kleine woningen (totaal negen perso nen) moesten ijlings worden ge- evacueerd en een oude dame, die in een tuinhuisje nabij de spoorbaan naar Zaandam verbleef, moest (even eens in veiligheid worden gebracht. Het water op het ondergelopen stuk land staat circa 1.75 m hoog. ter Dulles, hem had geschreven, dat de Verenigde Staten, trouw aan hun traditionele steun aan de Europese eenmaking, hopen op nauwe samen werking met de EEG bij kwesties van wederzijds belang. Premier MacMillan van Groot-Brit- tannië heeft in zijn antwoord aan Boel- ganin de Sowjet-Unie plechtig ver zekerd. dat geen enkele Britse rege ring ooit agressie jegens de Sowjet- Unie zal plegen of goedkeuren. Dit had hij bedoeld te zeggen, toen hij op 4 januari in een radiorede sprak over een niet-aanvalsverdrag. In tegenstelling tot kanselier Ade nauer, die het Poolse voorstel tot een atoomvrije zone bestaande uit Oost en West-Duitsland, Polen en Tsjecho- Slowakije, zonder meer van de hand wees, zegt MacMillan dat het voorstel wordt bestudeerd. Engeland heeft er bezwaren tegen, maar wil zien of er elementen in zijn, op basis waarvan een tegenvoorstel kan worden gedaan. Aan een topconferentie, zegt hij,* moet in elk geval een conferentie voor afgaan van de ministers van Buiten landse Zaken. ZONDER naar beneden te zien gooide een loodgieter in Den Haag een zwaar, opgevouwen dekzeil naar beneden. Een driejarig jongetje kreeg het op zijn voetjes, met het gevolg dat die bra ken. Het ventje moest in het zieken huis worden opgenomen. In de afdeling Zeeland KNVB kun nen zondag reeds twee beslissingen vallen. Indien Retranchement in West- kapelle ook maar één puntje ver speelt aan Noormannen 2, kan Groe- de, zonder zelf - te spelen, de kam- pioensvlag hijsen. In 3 B doet zich eén zelfde situatie voor. Daar kan Hulst 3 zonder zelf in het veld te komen kampioen worden, indien Goes 4 een deel van de buit zou moeten achterlaten bij Patrijzen 3 in 's Heerenhoek. Bergerus had succes De reis van Holger Bergerus, se cretaris-generaal van de Zweedse voetbalbond, naar Zweden heeft voor Zweden althans successen op geleverd. Na beprekingen met zeven Italiaanse clubs heeft Bergerus, die lid is van het organisatiecomité voor het wereldkampioenschap 1958, toe stemming gekregen om zes in Italië spelende profs in juni in het Zweedse team op te nemen. De zes spelers zijn: Skoglunri fln- ternazionale), Liedholm (Milan), Gustavsson (Atalanta) Lindskog(Ud)- nese), Hamrin (Juventus en Padova) en Selmosson (Lazio). De Italiaanse clubs hebben geen enkele financiële compensatie ge vraagd, aldus verklaarde Bergérus in de Zweedse hoofdstad, alleen is de voorwaarde gesteld dat de spelers, voor de wedstrijden die zij in de eind ronden van 't toernooi om 't Zweedse reldkampioenschap voor het Zweedse l team zullen spelen, worden verze- l kerd. In de Fatimakerk te Roosendaal vond onder grote belangstelling de inzegening plaats van het huwelijk van Piet Bruyninckx, de bekende midvoor van RBC en mej. Helma Smits. De RBC-junioren vormden een erehaag voor het jonge paar en lieten een driewerf hoera horen toen het de kerk verliet, 's Avonds ivas de gehele*RBC-familie op de brui loft. Het publiek, dat ook gisteren met kennersogen tuurde naar het doen en laten van de schaak grootheden in het Hoogoven toernooi te Beverwijk, heeft duidelijk kunnen ervaren, hoe groot de spanning in de verschil lende groepen is. Vooral in de eregroep wordt gestre den met een felheid en een concern tratie, die aan een kandidatentoernooi om het wereldkampioenschap doet denken. Pilnik cn O'Kelly waren de enigen, die de zaken nogal rustig namen. Aan de andere borden woedden hevige duels. Dr. Euwe kreeg al vrij snel stellingsvoordeel, hetgeen hij lang zaam maar zeker ontwikkelde tot een onaantastbare positie. Zó onaantast baar, dat Milic tenslotte geen kans meer zag zich uit de knellende greep te bevrijden en de strijd opgat. Hierdoor heeft Euwe alleen de kop genomen. Donner mobiliseerde zijn gehele arsenaal van aanvalswapens in de partij tegen Scheltinga, maar de rustige Amsterdammer pareerde alles wat aanval was of dreigde te gaan worden en zo voortreffelijk werd deze defensie georganiseerd, dat hij zelfs een klein voordeel ver kreeg. Maar voldoende voor winst was dit voordeel niet en het resul taat was remise. Prachtige strijd Bouwmeester en Matanovic lever den elkaar prachtig strijd en bij Stahlberg-Pirc hadden de schermut- selnrgen eveneens een boeiend ver loop. Bouwmeester en Matanovic be sloten tenslotte het punt te delen, maar bij Stahlberg tegen Pirc zal het duel nog voortgezet moeten worden. In de tweede invitatiegroep heeft Toran alles op alles gezet om Czer- niak te verslaan. Hij sloeg een remise- voorstel op de 11e zet af, maar hoe wel zijn stelling uitstekend was, bleek de hechte verdediging van de Isra ëliër zo ondoordringbaar dat remise toch het resultaat werd. De belang rijkste partij in deze groep, Fuderer- Kramer, eindigde in een goede over winning van de Zuidslaviër. Roessel behield met Czerniak de leiding door een rustrge remise tegen de Nieuw- zeelander Wade. De sympathieke Spanjaard Perez liep donderdagavond met een ver heerlijkt gezicht tussen de tafeltjes door. Hij had tegen Jongsma zijn eerste overwinning behaald. Soultanbejeff en Poulsen leken op een remise af te gaan, maar de Belg overschreed de tijd cn Poulsen kreeg een vol punt voor half geld, waardoor Cortlever, die remise speelde tegen Bozic, en Poulsen met ruime voor sprong de leiding hebben. Door de drie remises en de twee afgebroken partijen in groep 4 is in de stand vrijwel geen wijziging ge komen. Fatale fout Bij de dames ging c«e grootste be langstelling uit naar het treffen tus sen de Engelse E. Bruce en Fenny Heemskerk. Onze landgenote verde digde zich voortreffelijk tegen het ge raffineerde aanvalsspej. van de Britse speelster. Het was daarom dubbel jammer dat zij in tijdnood verzuimde enkele ongedekte stukken te nemen, hetgeen haar zonder twijfel de partij zal kosten. Een fout van de Hongaarse speelster Sinka werd meedogenloos door de Italiaanse Benini afgestraft. Benini heeft nu de leiding in deze groep, mede doordat de Hongaarse Langos haar partij tegen de Zuidslavische Lazarevic moest afbreken en al haar talenten zal moeten aanwenden om meer dan een halve punt in de wacht te slepen. De partij tussen de Nederlandse dames van der Veen en Roodzant werd een zege voor laatstgenoemde, zodat mevr. van der Veen eenzaam onderaan staat. In hoofdgroep 1 leverde Kloostra het kranige staaltje de sterke Pool Branicki diens eerste nederlaag toe Voor het schaakkampioenschap van de Zeeuwse middelbare scholen wer den weer enkele wedstrijden gespeeld. In groep A won de Vlissingse RHBS met niet minder dan 6-0 van het Ko ningin Wilhelmina Lyceum uit Oost burg, dat door deze nederlaag voor de eerste plaats werd uitgeschakeld, doch waarschijnlijk nog wel samen met de Vlissingse RHBS in de finale zal komen. In groep B verzekerde het Middel burgse Gymnasium zich van een plaatsje in de finale door een 1-4 overwinning op de Middelburgse RHBS. De wedstrijd tussen het twee de zestal van het Gymnasium en de Middelburgse RHBS bracht nog geen beslissing, want met een afgebroken partij hebben de HBS-ers mot 2-3 de leiding. Doch zelfs al zouden de gym nasiasten nog tot een gelijkspel ko men dan gaan de HBS-ers toch naar de finale, omdat zij een beter bord- gemiddelde hebben. HET VLISSINGSE EVVC heeft de eerste nederlaag geleden in de zui delijke hoofdklasse van de volley balcompetitie. De Scheldestadbe- woners verloren in Tilburg met 3-1. DE STICHTING Sportbelangen te Vlissingen organiseert op donderdag 23 januari een voorlichtingsavond inzake de medische sportkeuring. Dr. H. P. Veening zal een inleiding houden over „de sportkeuring en de kleine afwijkingen van het hart". DE HENGELVERENIGING Middel burg heeft besloten om evenals in 1957. ook dit jaar weer een inter nationaal zeehengelconcours te or ganiseren aan de Walcherse kust. De wedstrijd zal waarschijnlijk in het najaar worden gehouden. HE JAARLIJKSE Politie Brabantrit te organiseren door de gemeentepo litie van Tilburg, zal dit jaar wor den gehouden op 17 juni a.s. Konstanz 260 (+1); Rheinfelden 178 7); Breisach 86 (onveranderd); Straatsburg 180 (—7)Maxau 384 81; Mannheim 246 (—11); Mainz 293 (—9); Bmgen 210 (—9); Kaub 231 13); Trier 295 (—34); Koblenz 310 32)Keulen 33 (—47)Ruhrort 594 49); Lobith 1245 39); Nijmegen 1026 (—34)Arnhem 1016 (—27)Eef- de IJsel 576 18); Deventer 463 13); Monsin 5570 (—10); Visé 5182 28); Borgharen 4224 (—43); Bel- feld 1432 50); Grave geneden de sluis 667 (—37). te brengen. De Amsterdammer Ap- king deelt nu de eerste plaats met de Pool. De jeugdspelers Aalders en Slisser leden in hoofdgroep 2 teleurstellende nederlagen tegen resp. Bobikiewicz en Henrichs. De Duitser Ditt zette - nu met Crespo als slachtoffer zijn overwinningenreeks voort en heeft nu onbedreigd de leiding. In de 2de klasse D van de lande lijke schaakcompetitie heeft Terneu- zen ook tegen HSV aan het kortste eind getrokken, zij het dan met het kleinst mogelijke verschil, want de bezoekers wonnen met 4,5-5,5. In de 1ste klasse van de Zeeuwse competitie had Middelburg niet de minste moeite met Goes 2, dat met 10-0 kansloos onder ging. De Goese- naren bleven dus op de onderste plaats, doch de hoofdstedelingen na men de leiding over van het eerste tiental van Goes. Middelburg 2 was niet opgewassen tegen Vlissingen en zag zich in eigen zaal met 2-8 geklopt. Voor de Scheldestadbewoners was dit de eerste overwinning en zij klom men meteen een plaatsje op de rang- lijst. In de 2de klasse C (Zeeuwsch-Vlaan deren) werd de afgebroken partij uit de wedstrijd Landau-Cadzand, welke in een voorlopig 4,5-4.5 gelijkspel was geëindigd, gearbitreerd en voor Lan dau gewonnen verklaard, Het werd dus een 5.5-4,5 zege voor de Axela ren, die daarmede ongeslagen en zon der verliespunten aan de kop bleven. Het tweede tiental van Laudau kreeg echter van Cadzand een stevige 7,5- 2.5 nederlaag te slikken. EEN GREEP UIT ONZE Nog enkele restanten. JONGENSKOSTUUMS van 75.-, 65.-, 55.- voor 45.-, 35.-, 25.- TWEED- en LODEN JASSEN 95.-, 85.-, 75.- NU voor 55.-, 45.-, 35.- Gabardine jassen en -mantels - Popline jassen en autocoats - damesregenmantels 10% korting Fantasie pantalons en jongens plusfours met 40% korting De bekende Epeda en Auping MATRASSEN, prachtige damasten, 15 jaar garantie v.a. 74.50 Stalen SLAAPKAMERS, modern van lijn en kleur 215.-, 195.-, 175.-, 142.50, 13J.50 Zuiver wollen en halfwollen DEKENS, gaan tegen de VERLAAGDE PRIJS de deur uit, van 128.50 tot 29.50. KEUKENSTOELEN, een grote sortering 23.50, 17.50, 14.50, 13.50 Zware KEUKENDOEKEN, sneldrogend 1.25 Graslinnen SLOOP, grote maat2.25 Graslinnen LAKENS, niet gepapt7.75 Rijk geborduurde LAKENS, 2 pers9.35 Frisse BADSTOF KEUKENDOEK 1.95 Zware BADDOEK, Swan fabrikaat2.95 HERENZAKDOEKEN40 ct Nylon ONDERJURKEN m. fijne kanten 6.45 Restanten jongens- en meisjes truitjes 20% korting OVERHEMDEN tegen zeer speciale lage prijs U.50, 9.50, 8.95 KINDERBROEKJES (slip model) in rood en blauw1-98 Fantasie KEPERFLANEL p. 5 meter 7.50 Effen KEPERFLANEL p. 5 meter 5.95 Flanellen LAKENS, 2 pers7.75 10% korting 10% korting 10% korting Lm Voor deze puzzel Is en blijft de pot: (geluk voor U? 5 MILLE*Iere,zen Deze pot incl. reizen gaat er beslist uit naar de 5 beste oplossers(sters)! Indien er meer inzenders zijn met O fout in één der kolommen, dan beslist het aantal juist inge vulde antwoorden op één (die) kaart; zijn er niet voldoende, dan met 1 of meer fouten onder dezelfde condities. (Bij force majeure herpuzzelen). Dus 5 verschillende personen ontvangen ieder 1 mille èn een reis naar de Rivièra. k NAAM aFZ AOAES_ WOONPLAATS "PUZZEL U RUK" AMSTSBDAhU NAAR HET ZONNIGE ZUIDEN met het bekende reisbureau TOURDELUX* (Organisation "Paris Tourisme Service"). 5 Geheel verzorgde 12-daagse reizen naar het wereld beroemde Carnaval in Nice met luxueuze autocar heen en terug, rondritten aan de Rivièra, o.a. naar Monte Carlo, Monaco, tocht naar Italië (San Remo), boottocht op de Middellandse Zee en grote stadstour in Parijs in- mii_, jjii ui 'iik.j begrepen. De vertrek- Piflr v tin fiiÉ L, i datum v.d. Carnavals - reis is l4-2-'58. U kunt ook met deze reis mee. Waarde per reis f 289.- V 4 - aanbevolen door de A.N.W.B.) REGULIERSDWARSSTRAAT 10R AMSTERDAM, TEL. 37765 U kunt tot de goede inzenders behoren óf niet! Maar In elk geval kunt U reeds nons gedetail leerde programma voor deze en andere reizen naar Frankrijk aanvragen. Inzendingen moeten t/m dinsdag 21 januari 1958 uiterlijk tot 24 uur zijn ontvangen bij: PUZZEL U RIJK, POSTBUS 1306, A'DAM. Uitslag 24 jan. 1958. De voorwaarden voor deelneming aan deze puzzel zijn dezelfde als in onze publicatie van 3 jan. 1958, behoudens vervanging van art. 11 en 12, nü luidende: art. 11 De pot voor U wordt elke week bij voorbaat vastgesteld. Wanneer er voldoende is binnengekomen om de kosten (20% adm. en verwer king -|- publicatie) te dekken, zal er elke week een bedrag gelijk aan een kwart gedeelte van de pot ter beschikking worden gesteld voor charitatieve instellingen. Elke week gaat de pot eruit aan een bij voorbaat vastgesteld aantal der beste deelnemers(sters)._ De^ de«inernej'S_ (sters) verklaren door hun inzending met bovenstaande voorwaarden akkoord te gaan. De tuiste oplossing is notariéel gedeponeerd te Amsterdam I HIERLANGS UITKNIPPEN 30 Denkt U dat het woord in de eerste kolom juist is, zet dan een IVijfde kolom gratis als U Denkt U dat het woord in de tweede kolom juist is, zet dan een 2. de vier andere kolommen Denkt U dat beide woorden goed zijn, zet dan een 3. hebt ingevuld. (4x25ct) A. De klok liep achter, miste ik de trein. B. Onder deze teren kan ik Uw voorstel niet accep- C. ,,lk heb er geen ii/", zei het meisje, schoof haar bord weg en stak een sigaret op. D. Aan zijn uniform en distinctieven was te zien dat hij bij de voer. E. Natuurlijk is onsop een zo groot mogelijke lezerskring gericht", zei de redacteur. F. ..Kunt U mij aan wat specie helpen?", vroeg de man aan de G. De verzekeringsagent legde nog uit dat het bedrag van de premie van de belasting mocht worden H. Hij droeg eengrijs colbertjasje. Iwoelde de douane-ambtenaar met zijn vingers in de inhoud van de koffer J. Ik vind het nogalvan hem om dat te denken. K. Wij hebben het telefonisch helemaal geregeld, hij zou het me vandaag nog L. ,,Je zou het nog iets kunnenzei de leraar, ,,door deze lijn door te trekken." 1 daardoor omstandig heden bediende afgetrokken onopvallend discreet kinderachtig schriftelijk bevestigen verbeteren zodoende voorwaarden B trek !C koopvaardij D doel kassier F afgeschreven opvallend IH indiscreet I kinderlijk ]J bevestigen K veranderen L 1 I 2 3 4 I S .PUZZEL U RIJK" Postbus 1306, A'dam !*ÜJ De oplossing van purzel no. 12 d.d. 10.1.1958 is:1-1-1-3-2«2«3-2-1-3-3-1 De garantiepot van Puzzel U Rijk" no. 12 ad 2y MILLE gaat naar: H. v. Bergen, v. Eckstr. 20, Arnhem; F. Brands, Rijnstr. 95hs, A'dam; W. de Zwaan, Pr. Bernhardlaan 71, Voorburg, die ieder f833,33 ontvangen. De laatste 10 RUTON-wasmachines worden rechtstreeks door de RUTON-Fabr. gezonden aan: Mw. M. Fuykschot. Haarlem (40 pt.); G. J. W. Kreyenveld, Wassenaar (35 pt.)Mw. M. v. d. Vlugt, Haarlem (35 pt.)A. Fuyt, Den Haag (32 pt.); Mw. J. v. Ruth-Walraven te A'dam (32 pt.); J. Spaan, A'dam (32 pt.); R. W. Heyden, A'dam (28 pt.); Mw. D. v. d. Molen-v. Staalen te Zierikzee (26 pt.); J. Zandvliet, Leiden (26 pt.) en Gerda Stofberg, Den Haag (23 pt.). Afgevallen zijn: W. A. Metman, Den Haag (22 pt.); J. N. Eggerding, Santpoort (20 pt.) en R. C. Coenraad, Den Haag (20 pt.). De (13) kaarten liggen tot 1 febr. '58 op ons kantoor ter inzage. MOTIVERING: A. wiens naam enz. bekend is. Een persoon kan om een of andere reden vermaard zijn, zijn naam is bekend. (1) Bnaar hei zout grepen. Wanneen een gerecht flauw is, kan het gebeuren, dat iedereen naar het zout grijpt. Peper gebruikt lang met iedereen. (1) Cvaak de verkoop stimuleert enz. Een goedkope uitgave verschijnt in de regel als de dure originele niet meer gaat. Van stagneren kan in dac geval geen sprake zijn. (1) Dde eerste en derde is nml. afgeschaft. De 1e klas met de rode triipcn bekleding en de 3e klas met de houten banken zijn zo goed als verdwenen. De oude 2e klas met de groene triipen bekleding is 1e klas ge worden terwi|l de nieuwe 2e klas is bekleed mei leerdoek. (3) E. dac de Goudse glazen enz. Internationale vermaardheid kan slechts slaan op de glas-in-lood kerkramen. die voor iedere bezoeker als een bezienswaardigheid gelden. (2) Fdat men de bezoekers ver biedt enz. De bordjes in de musea, ook in vreemde talen, wijzen op een verbod, niet op een verzoek (2). Gik zou hem maar of niet aten lopen." Gaat het om een jongen, dan is ..maar" op z'n plaats, betreft het een antiek olielampje op een veiling, dan is ,,niet" het juiste antwoord. (3) Htussen Napoleon en de wisselwachter is niets bekend. In de tijd van Napoleon bestonden nog geen spoorwegen en had men dus geen wisselwachters. (2) I. ,,Een beetje inspanninf kan geen kwaad" enz. Ontspanning kan nocit kwaad, inspanning wel, tenzi| men deze binnen bepaalde grenzen weet te houden. (1) J. ,,Die zou ik wel eens willen leren of leren kennen." Gaat het om een bepaalde manier van slaan, b.v. bij honkbal, dan is leren" juist. Betreft het de „slag" van een meisjesstudentenploeg (de eersce roeister). dan is „leren kennen" goed. (3) Kverzetten of aanzetten." Het overhemd kan te nauw zijn geworden. zodat het knoopie^ verzet moet worden. Maar er kan ook een knoopje los bijhangen, dat even weer aangezet moet worden. (3) L. Dolly heeft veel geluk ènz. Tal van meisies met veel talent moeten in Hollywood heel lang wachten alvorens zij een kans krijgen. Er moet geluk bi| komen. (1) BOB WALLAGH - M. v. d. LINDEN, Fred. Hendrikstr. 129, A'dam-A. van CAPPELLEN Oud-Administrateur van Politie te A'dam

de Stem | 1958 | | pagina 11