Westen wil beraad, maar slechts od solide basis op Ut Indonesische politie kamde Djakarta uit ZWARE JONGENS ZAGEN ZICH VERRADEN DOOR FRIESE KLOK Soekarno bezocht Calcutta Collegiaal gesprek Scotland Yard ondervraagt Amerikaanse vlieger Overvaller benzinestation in Den Haag aangehouden Twijfel aan oprechtheid van jongste brieven Nederland krijgt club voor lange mensen DAGBLAD VOOR ZEELAND Boelganin houdt vast aan topconferentie TACTIEK, ZEGT DULLES Repatriëring per auto BLAUWE ENGEL" ONTSPOORDE Verscheidene arrestaties Wisselvallig Radio-oproep van minister Klompé Avondmissen op 11 februari In Oberammergau: Passiespeler spoorloos verdwenen De moord op Maria Kriek „Pamir-brief Eggers heeft vermoedens Indrukwekkende straflijst Met valse sleutels Bouwvakkers in Den Haag rebelleerden Eind december ruim 100.000 werklozen AMOR IN EEN UI 98e JAARGANG No. 22653 Vypor God, Konintfin en Vaderland Uitgave N. V. Uitgevers Mij. Neerlandia. Verschijnt elke werkdag. Bureaus: Breda, Reigerstr. 16. Tel.: Directie, Redactie en Ad ministratie 22341. Verantwoordelijk Hoofd redacteur: i. J. H. A. Bruna. Redactieraad: i. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Abonn.prijs bij vooruitbet. 1 7.- p. kwartaal, p. post ƒ8.20, p. week (uitsl. bij niet postbestell.) ƒ0.54. Incasso wordt berekend. Losse numm. 15 ct. Postrek. 278841 Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Westsingel 98, telefoon 2236 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Dubbele Poort 7, telefoon 102. (Bijbureaus: TERNEITZËN, Woordstraat 56, tel. 2601 OOSTBURG, Nieuwstraat 4 te ZATERDAG 11 JANUARI 1953 Advertentieprijs voor de gehele oplage 8:36 per mm. (Ingezonden Mededelingen ƒ04® per mm). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland uitsluitend in de Zeeuwse editie ƒ0.14 per mm. (Ingezonden Mede delingen ƒ0.35 per mm.). Bij contract aan zienlijke reductie; volledig tarief en Alge- •nene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 ct. per mm. extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet wensen af te geven, worden vernietigd. o. 35)'. Boelganin wil een topconferentie van regeringsleiders der Navo-landen, de landen van hel Warschau-pact en en kele „neutralen". Het westen ziet eerst heil in zo'n confe rentie, wanneer verschillende brandende kwesties op di plomatiek niveau zijn besproken. Eerst moeten de minis, ters bijeen komen, meent inen daar. De Russen echter wil. len eerst een ministersbijeenkomst als de regeringsleiders hebben vergaderd. Deze controverse zal eerst uit de wereld moeten worden geholpen, wil men tot een nieuw gesprek met Moskou komen. In Parijs, waar de Navo-raad gisteren het overleg heeft beëindigd, inzake het antwoord van de pact-landen op Boelganins brieven van december, werd nadrukkelijk de bereidheid geuit om met het Kremlin te praten, als de besprekingen goed en zorgvuldig voor bereid zijn en er „vruchtbare denkbeelden" aan ten grondslag liggen. Volgende week zullen verschillende landen hun antwoord op Boelganins voorlaatste brief naar Moskou sturen. Zij zullen bepaalde tegenvoorstellen doen. Men vindt het overigens geen gun stig teken, dat Boelganin zo nadruk kelijk vasthoudt aan een directe con ferentie van regeringsleiders, als enig middel om uit de impasse te geraken. Hij wist heel goed, zo wordt gezegd, dat het Westen zich hiervan afkerig toonde. Dat hij nochtans in zijn nieuwe brieven-serie opnieuw met het denkbeeld op de proppen komt, geeft weinig vertrouwen in de op rechtheid der nieuwe voorstellen. In Amerika ziet men in de jongste brieven van de Russische premier eerder een tactische manoeuvre, dan een bewijs van ongeduldige ijver om tot overeenstemming te geraken. De brieven, zei Dulles, moesten Eisen howers „State of the Union" over stemmen. ,,De betekenis van de brie ven ligt meer in het tijdstip van over handiging dan in de inhoud". Dit laatste klinkt te aannemelijker wanneer men bedenkt, dat MacMillan momenteel buitenlands vertoeft. De Britse premier krijgt de brief, die Londen ontvangen heeft, niet recht streeks in handen, maar hij zal wel gedwongen zijn, commentaar te ge ven op de reacties van de regerings vertegenwoordigers in de gemene- best-landen die hij bezoekt. De Rus sen zijn meester in „timing" dat is de laatste maanden al meer geble ken. Negen punten De jongste Russische voorstellen komen op het volgende neer: Er zou een topconferentie moeten worden gehouden van landen van de N.A.V.O. en het pact van Warschau, waarop ook India. Afghanistan, Egypte. Zuid-Slavië, Zweden en Oos tenrijk vertegenwoordigd moeten zijn omdat er o.m. over kwesties van al gemeen belang gesproken moet wor den. De agenda voor deze conferentie zou de volgende punten kunnen be vatten: 1. Onmiddellijk verbod van kern proeven, minstens voor de duur van twee of drie jaar. 2. Verbod van het gebruik van kern wapens. 3. Instelling Tan een zone zonder atoomwapens in Midden-Europa, die om te beginnen Polen, Tsje- cho-Slowakije en Oost- en West- Duitsland zou moeten omvatten. (Duitsland voelt daar niets voor). 4. Het sluiten van een nict-aanvals- verdrag tussen de NAVO en het pact van Warschau. 5. Vermindering van de sterkte der buitenlandse troepen in de landen van de NAVO en het pact van Warschau, om te beginnen op Duits gebied. Instelling van een zone van 800 km langs de scheidslijn tussen Oost en West, die vanuit de lucht geïnspecteerd zal worden. Uitbreiding van de internationale handel. Stopzetting ganda. Bespreking van de liet Midden-Oosten. van de oorlogspropa- spanning in In grote lijnen komen deze voor stellen overeen met reeds eerder ge dane suggesties. De Franse minister van uitenland- se Zaken. Pineau, zal op 17 'januari naar Londen gaan voor „een per soonlijk bezoek" aan zijn Britsp ambtgenoot Seiwyn Lloyd. Deze laatste heeft zich uitgesproken voor het houden van een korte con ferentie van ministers van Buiten landse Zaken met de Russen over ontwapening als een eerste stap tot „grote dingen". Twee Nederlanders, de heer W. de Niet, oud-directeur van het weeshuis in Djakarta en zijn echtgenote, die uit Indonesië zijn geëvacueerd, zijn in Moel- mein aangekomen na een reis door de oerwouden met een kleine bestelauto vanaf Singa- pore. Zij zijn voornemens over de weg naar Nederland terug te keren, via India, Afghani stan, Turkije, Z.-Slavië, Italië, Frankrijk en België. Vlak voor het station Bedum bij Groningen is vrijdagmiddag de die sel-elektrische trein Groningen-DelT- zijl uit de rails gelopen. Het voorste gedeelte kwam op het ene spoor te rijden en het achterstuk op de anders rail. zodat ..De Blauwe Engel" dwars over het. perron tot stilstand kwam. Dit ongeval beperkte zich tot mate riële schade. Vijftien personen zijn gisteren in Djakarta aangehouden tijdens uitgebreide razzia's, die in ver schillende delen van de hoofd stad werden gehouden. Ook :s een grote hoeveelheid munitie in beslag genomen, die in een huis was verborgen, benevens een aantal wapens. De woordvoerder van het plaatselijk militair commando deelde mee, dat de azzia's een voortzetting waren van. de maatregelen, die reeds vorig jaar in het kader van handhaving van rust en orde in de hoofdstad werden genomen. Verschillende wijken werden door mi litairen afgezet. Niemand mocht ze be treden. De razzia's werden ook gehouden, aldus de woordvoerder, om de elemen ten op të sporen, die verantwoordelijk zijn voor de wanordelijkheden van de laatste tijd in Djakarta. Zoals gemeld, werden er aanslagen met handgrana ten e.d, gepleegd. Enggak Bahauddin, de hoofdredac teur van het onafhankelijke dagblad ..Indonesia Raya", is vrijdagmorgen BIJ DE DIENST van gemeentewer ken in Sittard is een omvangrijke fraude aan het licht gekomen. In af wachting van de resultaten van het onderzoek is een personeelslid ge schorst. IN PADUA (Italië) is de tienjarige Enrico Zanzi verdronken. Hij redde een zesjarig vriendje uit het water, maar kon zelf niet meer op de wal komen, doordat zijn krachten waren uitgeput. HET KABINET van Venezuela is don derdagavond afgetreden om presi dent Jimenez in de gelegenheid te stellen zijn ministeriële ploeg te re organiseren. OP DE HOUTLAAN in Nijmegen is het elfjarig zoontje van de familie L. door een veeauto overreden en op slr.g gedood. EEN APPARAAT, dat zuurstof uit zeewater kan maken wordt momen teel door de Amerikaanse marine ge construeerd. Atoomduikboten zouden door middel van dit apparaat bijna voor onbepaalde tijd onder water kunnen blijven. HET DOCHTERTJE Henriëtte (10 jaar) van de familie Vossen in Kerk- rade, klaagde donderdag over pijn in haar hoofd, toen ze uit school te rugkeerde. Ze had met vriendinnetjes gestoeid. Vrijdagochtend is het kind overleden. AAN BOORD van het Amerikaanse vliegkampschip „Kearsage", dat in de haven van Tokio ligt. heeft zich een ontploffing voorgedaan, die aan drie matrozen het leven kostte. BONDSKANSELIER Adenauer van West-Duitsland gaat in februari naar de Franse Rivièra, om daar een va kantie van enkele weken door te brengen. Verwachting van het K.N.M.I. tot vanavond, opgemaakt vrijdag avond te 23.15 uur: Aanvankelijk hoofdzakelijk in het oosten nog zwaarbewolkt met enige regen. Van het westen uit verspreide opklaringen maar ook enkele buien. Aanvankelijk in het 'oston nog krachtige zuidelijke wind, overigens matige tot krachtige wind uit westelijke richtingen. Weinig verandering in tempera- t tuur. Verwachting van het Belgisch J weerkundig instituut: Vrij sterke i tot sterke en tijdelijk zeer ster- l ke wind uit het zuidwesten, later J draaiend naar west. Bewolkt met I neerslagvlagen. Vrij zacht. I Vandaag: zon onder 16.52 uur. Morgen: zon op 8.43 uur, zon on- der 16.54 uur, maan op 0.44 uur. J maan onder 11.37 uur. t Maandag: zon op 8.43 uur, maan op 2.00 uur. De Deense minister van Handel, nijverheid en scheepvaart, prof. Kjeld Philip, die een reis maakt door enige Europese landen, werd vrijdagmorgen door de minister van Economische Zaken, prof. dr. J. Zijlstra ontvangen. Links de Deense minister. door de militaire autoriteiten aange houden. Over de aanleding van de ar restatie werd niets meegedeeld. Twee dagen geleden werd de plaatsvervan gend hoofdredacteur van het persbu reau „Pia" gearresteerd, omdat hij be richten had gepubliceerd over mili taire zaken, die niet uit bevoegde bron afkomstig waren. President Soekarno gaat intussen rustig zijn buitenlandse gang. Hij is in Bombay aangekomen. Morgen vliegt hij naar Cairo. In Belgrado is meege deeld. dat hij hoogstwaarschijnlijk ook Zuid-Slavië zal bezoeken. De chef-staf van de Indonesische landmacht, Nasution, heeft de Neder landse banken opgedragen, voort te gaan met het verstrekken van kredie ten aan hun cliënten. Het Indonesische Rode Kruis heeft vrijdag medegedeeld, dat een verte genwoordiger van het internationale Rode Kruis, de heeiV Durant, in Dja karta is aangekomen om zich persoon lijk op de hoogte te stellen van de om standigheden, waaronder de Neder landers uit Indonesië vertrekken. Dit in verband met de verwarrende be richten. welke hieromtrent in het bui tenland zijn ontvangen". De minister van Maatschappelijk Werk, mej. dr. M.A.M. Klompé zal zich om 20.25 uur via de zender Hil versum II (298 m) tot het Nederland se volk richten, om op de noodzaak te wijzen vrijwillig woongelegenheid ter beschikking te stellen voor gere- patrieerden uit Indonesië. Een KLM, zoals die in verschei dene landen reeds bestaat, wordt zondag a.s. ook in Nederland op gericht. Zij streeft niet zo hoog als de Kon. Luchtvaart Maatschappij, maar de Klub Langer Menschen (een Duitse naam, die internatio naal wordt aangehouden), stelt toch hoge eisen aan haar leden: voor dames 180 cm, voor heren 190 cm. Al deze hoge landgenoten heeft men uitgenodigd tot de oprich tingsvergadering zondagmiddag a.s. om 3 uur in de zaal van de heer A. J. Kramer te Amsterdam (Sloterkade 62). De heer Kramer is volledig op de hoogte: hij is 232 cm lang. Het langste lid van de Duitse KLM komt „slechts" 224 cm boven de grond. Het doel van de KLM is In vier punten samengevat: 1. Organiseren van gezellige samenkomsten. 2. Streven naar belastingfacili teiten op grond van de voor lange mensen onontkoombare hogere uitgaven. 3. Het doen vervaardigen van kleding, schoeisel etc. in incou rante maten. 4. Nauwe samenwerking met de zusterclubs in andere landen. Vergezeld van mej. Pasmaja Naidu gouverneur van West-Bengalen, daalt president Soekarno de trap pen af van het gouvernements palets in Calcutta dat hij op xijn reis door Azië en Afrïka bezocht. Op zondag 19 februari a.s. zal i.v. m. het feest van O.L. Vrouw van Lourdes in alle kerken een plechtige Avondmis worden opgedragen, waar onder predikatie. De opbrengst van de collecte onder deze H. Mis heeft een tweeledige bestemming: 1. Voor de bouw van de nieuwe basiliek te Lourdes en 2. tot bestrijding van de onkosten van het komende Mariale Congres te Nijmegen. Sinds maandag 6 januari is te Ober- amergau de 48-jarige passiespeler en houthakker Hans Lang spoorloos ver dwenen. Legereenheden van de Duitse Bondsrepubliek hebben in samenwer king met Amerikaanse troepen en honderden inwoners een intensieve opsporingsdienst ingesteld. Hans Lang, die vader van drie kinderen is, ver tolkte in 1950 de Nathanael-rol. Inspecteurs van Scotland Yard, die een onderzoek instellen naar de moord op Maria Kriek, het Neder landse meisje dat bij Colchester om het leven is gebracht, ondervragen op het ogenblik een Amerikaanse vlieger van de basis van Bentwa- ters. Men is hem op het spoor gekomen omdat hij bij de wasserij van de ba gevonden, evenmin als het moordwa pen, mogelijk een hamer. Kikvors mannen zoeken naar het wapen in de rivier de Stoür. die langs de plaats van het misdrijf loopt. Willy Kriek, een zuster van Maria heeft vrijdag op de lijkschouwing in West Bergholt (Essex) het lijk van haar zuster officieel geïdentificeerd. Haar vader was bij de lijkschouwing sis met bloed bevlekte kleren wilde I aanwezig. Volgens de lijkschouwer is laten reinigen. Hij heeft verklaard, I Maria Kriek overleden door een her dat de bloedvlekken het gevolg zijn senbloeding en een schedelbreuk. Kapitein Hermann Eggers, die door ziekte verhinderd was de laatste reis van de ,,Pamir" mee te maken, ver klaarde vrijdag, dat hij bepaalde ver moedens heeft ten aanzien van de schrijver van de brief, waarin kapi tein Diebitsch van nalatigheid wordt beschuldigd en die ondertekend was door een der opvarenden van het ver gane zeilschip. De brief, die in een fles zat gevouwen, werd gevonden aan het strand, ergens in Engeland. Eggers wilde echter niemand noe men voor hij absoluut zeker was. Hij heeft het handschrift vergeleken met handschriften uit het archief van de reders van de „Pamir". Het briefje werd vrijdagavond dooi de Westduitse televisie uitgezonden. Het is de bedoeling dat mensen die het handschrift herkennen, zich met de politie in verbinding stellen. van een vechtpartij met jonge Brit ten. De politie heeft de kleren opge stuurd naar de laboratoria van Scot land Yard, waar men zal nagaan tot welke bloedgroep het bloed behoort. De auto waarin Maria Kriek mee gereden is, nadat zij bij Colchester uit de bus was gestapt, is nog niet Honderd politiemannen zullen zon dag beginnen met een ondervraging van de 8.000 mensen die in de omge ving van de plaats van de moord wo nen. Huis aan huis zullen zij vragen waar de bewoners zich zondagavond jl-, de avond van de moord, bevon den. De Haagse politie heeft de 21-jari- ge dienstbode E.C.S. aangehouden, van wie hekend was dat zij in con tact stond met één der overvallers op het benzinetankstation te Hoofddorp. De dienstbode wordt verdacht van heling. Een uur later is de gezochte overvaller A. L. de Z. gearresteerd. De politie was te weten gekomen, dat de man een kamer had gehuurd in de van Slingelandtstraat en zij had het huizenblok afgezet om een even tuele ontvluchting te voorkomen. Geposteerde rechercheurs zagen op een goed ogenblik de gezochte lopen en zij sommeerden hem te blijven staan. De Z. probeerde nog de benen te nemen, maar na een waarschu wingsschot liet hij zich arresteren. De Z. is een goede bekende van de politie. Indertijd heeft hij bij Antwer pen een ongeluk veroorzaakt met 'n gestolen auto, waarbij een mede-inzit- De diefstal van een oude Friese klok is twee Amsterdammers, die verdacht worden van een reeks grote diefstallen, noodlottig geworden. Want met de aangifte der ontvreem ding van deze klok door de eigenaar de patroon van een der twee man nen had het uur van hun arresta tie geslagen. Voorts heeft de recher che drie helers van de gestolen goe deren aangehouden. De buit der dief stallen bedraagt ongeveer 10.00(1 gld. Alle gearresteerden, die geen onbe kenden voor de politie zijn, hebben bekend en zijn voor de officier van justitie geleid. Een aannemer in timmerwerken uit de Jan Steenstraat te Amsterdam deed bij de recherche aangifte van de diefstal van de klok, die in een kist stond opgeslagen in zijn werk plaats. Hij verdacht hiervan 'zijn knecht, de 26-jarige timmerman Th. van H. Bij een onderzoek in zijn wo ning trof de recherche, die dus wel de klok had horen luiden maar nog niet wist waar de klepel hing, niet de klok maar wel een grote hoeveel heid bevestigingsmateriaal voor tele visie-antennes, alsmede (in het dres soir) een lap stof aan. Het materiaal bleek afkomstig van een fabrikant uit de St. Willibrordusstraat, waar een broer van de timmerman, de 32-jari- gc en gehuwde G. van H. als machi nebankwerker werkzaam was. De re chercheurs arresteerden toen de broers, die hardnekkig ontkenden het materiaal te hebben gestolen. De ma chinebankwerker, die met de bezor ging van het materiaal bij de klan ten van de fabrikant was belast, ver klaarde dat hij dit thuis had opgesla gen om het dan vandaar later aan de klanten te bezorgen. Zijn patroon echter achtte het vol strekt onmogelijk, dat zijn knecht zoveel materiaal overdag ongezien uit het bedrijf had kunnen meenemen. Bij het onderzoek kwam echter aan het licht, dat de gebroeders over twee valse sleutels van het bedrijf be schikten. De bankwerker had op een I dag de sleutels uit het jasje van een 1 collega weggenomen» deze ijlings la ten namaken en toen de originele sleutels weer in de zak teruggedaan. In de avonduren gingen de mannen met hun eigen auto naar het maga zijn en haalden er gedurende enke le maanden voor een waarde van 5.000 a 6.000 gld. aan materiaal weg. De recherche slaagde er in ongeveer de helft hiervan bij twee helers in beslag te nemen. De rest zal wel op dc Amsterdamse daken staan. De ge vonden lap stof bleek afkomstig te zijn van een inbraak in een kleerma kerij in oost, waar begin december jl. voor 3.000 gld. aan lappen stof, kostuums en regenjassen was gesto len. Ook daar was het tweetal op simpele wijze binnengekomen. Enke le dagen voor de inbraak had de tim merman namelijk een nieuw slot op de deur van de kleermakerij gezet cn loen en passant gauw een extra sleutel voor privé-gebruik laten ma ken. De mannen reden op een avond met hun wagen voor en namen de goederen mee. Ook de heler van de textiel kon worden opgespoord en aangehouden. Toen de timmerman eenmaal begonnen was bij zijn ver hoor „schoon schip" te maken, gaf hij tenslotte ook toe de klok van zijn patroon te hebben gestolen en ver kocht. Veel bouwvakarbeiders in Den Haag hebben gisteren gerebelleerd tegen de afschaffing van de „zwarte lonen" door de aannemers bjj wie ze in dienst zijn. De maatregel werd geno men in opdracht van het college van Rijksbemiddelaars. De arbeiders besloten tot een lang- zaam-aan-aetie, of een korte staking van een half uur. Het gevolg was dat een aantal van hen op staande voet werd ontslagen. De meeste ont slagen vielen bij de firma B. Beijer, die voordat de actie begon ook met ontslag had gedreigd. De vakorganisaties voerden be sprekingen met de directie en het resultaat hiervan was, dat de arbei ders vandaag weer aan de slag kun nen. mits zij zich van verdere acties onthouden. tende werd gedood. Op 17 deeembe* jl. uit de gevangenis ontslagen, pleeg de hij tien dagen daarna al weer 'n inbraak in Wassenaar en stal ver der bromfietsen. Ook is hij debet aan diefstal van sigaretten uit een auto maat aan de Weissenbruchstraat. De gestolen auto waarmee de overval op het benzinetankstation te Hoofddorp werd gepleegd is teruggevonden in de Antonie Duyckstraat. Bij onder zoek bleken de remmen van de wa gen niet te functioneren. De medeplichtige van de Z. heeft zich al eerder bij de politie gemeld. Volgens een mededeling van het ministerie van Sociale Zaken bedroeg het aantal werklozen eind december voor wat de mannelijke werknemers betreft, 104.000 tegen 61.000 per ein de november. De arbeidsreserve in de vrouwelijke sector was van 5800 tot 7500 gestegen. De toeneming van het aantal werk lozen in de afgelopen maanden was grotendeels een gevolg van de af loop van het seizoen, met name in de bouwnijverheid, de landbouw- en de voedings- en genotmiddelenindustrie. Voor een geringer deel echter ook van de minder gunstige financiële si tuatie van het ogenblik. In vrijwel alle bedrijfstakken is de geregistreerde arbeidsreserve toege nomen. In de bouwnijverheid en daar van afhankelijke bedrijven zoals de aardewerk- en baksteenindustrie, en sommige houtverwerkende en metaal bedrijven in de invloed van de ver minderde overheidsopdrachten merk baar. Een doorwerken van de bestedings beperking is ook in de consumptie goederenindustrie te bespeuren. Gro ter is echter de invloed, die deze industrie ondervindt van de afwach tende houding van het bedrijfsleven en van het publiek. Vooral in de kle ding- en textielindustrie, sommige takken van metaalnijverheid en de meubelindustrie is de bedrijvigheid merkbaar teruggelopen. De heer Andriessen (KVP) heeft inmiddels de ministers Suurhoff en Witte gevraagd, welke maatregelen zij zullen nemen om de verontrus tende werkloosheid in de bouwnijver heid te bestrijden. De 20-jarige tuindersknecht Herman de Boer in De Rijp (N.-H.) had onlangs voor de grap in een grote, bijna geheel doorgesneden ui. een briefje gestopt waarin stond: „Ik ben gek op lieve meisjes, zoek ken nismaking, ben een knappe verschijning, sportief, enz." Hierna volgde zijn naam en adres. Dezer dagen ontving hij uit Assendelft een brief, waarin het verzoek zo spoedig mogelijk een briefje te sturen aan een Assen delfts meisje, dat zich als volgt aandiende: „Heb de ui ontvan gen, ben iets ouder dan u, heb blond krullend haar en ben uiterst sportief. Zend mij uw foto opdat we de kennismaking kunnen voortzetten." En nu wacht men af in De Rijp en in Assendelft of deze ui tranen van geluk zal brengen.

de Stem | 1958 | | pagina 1