DE VERZEKERINGS UNIE Het kan bijna niet meer en toch nemen de spanningen steeds toe Spoorwegen bewegen zich in „neergebogen richting Dit is een Russen hebben 4 miljoen man onder de wapenen Japan gaat atoomschepen bouwen Pond reageerde nauwelijks op aftreden Thorneycroft Maria Kriek slachtoffer van maniak? en Met azijn wat stroop Permanente tentoonstelling van Scheppend Ambacht in Zeeland? Werkloosheid onrustbarend toegenomen PRESIDENT GROZA OVERLEDEN Zó of anders? DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 8 JANUARI 1958 Electrificatie Bernard van Leer overleden Houding K.P.M. onveranderd Moordenaars van Israël Kastner krijgen levenslang Uw kind een gelukskind C.P.N.-crisis Volgens jongste ramingen: Middenstandsconsulent stelt ondersoek in In West-Duitsland: Maria Callas niet meer in .Nor ma rich- rich- (Van onze redacteur) UTRECHT, dinsdag Niemand kon er eerlijk gezegd verbaasd over zijn, dat ir. Q. den Hollander, president-directeur der Nederlandse Spoorwegen, tijdens de jaarlijkse persconferentie, ditmaal in „Esplanade" te Utrecht, ter kennis bracht, dat het jaar 1957 de tot dan afgebroken opgaande lijn bij de N.S. had zien overgaan in een ietwat neer gebogen richting. Wel was er een 4 pet hoger rendement bij het reizigersvervoer te constateren geweest, doch het goederenver voer was bepaaldelijk achteruit gegaan. Dit moest in hoofdzaak oorden toe geschreven aan de vermindering van het koienvervoer, zowel uit Limburg als wat uit en naar onze havens be treft. Het heeft ongetwijfeld te ma ken met de ontspanning in de eco nomische sector. Toch zou de heer den Hollander in deze niet van een teruggang willen spreken. Hoe dan ook: in ieder geval wordt de moder nisering van het N.S.-bedrijf voort gezet. En overigens, wat de verlies- en winstrekening betreft, deze ver toont een voordelig verschil ten op zichte van 1956. Sprekers conclusie was, dat beslist moet worden voort gegaan met het toegeven aan moder ne eisen. ,T Vervolgens belichtte de N S.-pre sident de mate waarop de electrifi catie vorderde. De lijn Vlissingen- Nijmegen schenkt door de moderne aansluiting, vooral voor Zeeland, on schatbare voordelen, evenals de sterk verbeterde dienst Amsterdam - Brus- sel. Gememoreerd werd de ingebruikne ming van de tunnel te Velsen en de T.E.E.-trein. welke als een manifes tatie van Europese samenwerking is te beschouwen. Naast deze verheugende dingen waren er in 1957 ook moeilijke mo menten voor de N.S.. die treuren om het verlies van vijf mensenlevens, bij het gebeuren te Woensel en om de veertig anderen die op overwegen als slachtoffers vielen. In dit verband kon spreker zeggen, dat onvermin derd door wordt gegaan met verbe tering van beveiligingen (knipperlich ten en halve overwegbomen). De N.S. gaan eveneens met kracht door, met vrijmaking van kruisingen van weg en rail. Beseft dient echter te worden, dat soortgelijke werken zeer kostbaar zijn. Veel aandacht blijft eveneens voortdurend geschon ken aan het steeds sterker maken van het materieel. Dure grootbrenger Teruggrijpend op de stoomtractie, kon spreker zeggen, dat deze de grootbrenger der N.S. is geweest, maar het was een dure grootbren- ger Ir. den Hollander had berekend, dat de electrificatie (nu compleet) een jaarlijkse besparing van circa 48 miijoen gulden oplevert (790.000 ton minder kolen per jaar Een belangrijke bijdrage dus aan eigen land in de welvaart. Ook de op heffing van talrijke depots en werk plaatsen deed de vaste uitgaven ge ducht dalen. De toekomst Tenslotte heeft de N.S.-president zijn tradiotionele blik in de toekomst geworpen. Het kan niet anders of ook de spoorwegen hebben rekening te houden met de bestedingsbeper king, hetgeen niet wil zeggen, dat zij niet bedachtzaam verder zouden gaan. De lijn Alkmaar - Den Helder is binnenkort geëlectrificeerd en vol gende maand wordt het fraaie ver beterde station in Venlo in gebruik gesteld. Spreker uitte warme woor den van dank aan het gemeentebe- stuur van Venlo. dat daarin zulk een belangrijke bijdrage had geleverd. In Japan zal men in het voorjaar beginnen met de bouw van twee atoomschepen, een tanker van 80.000 ton en een 20.000 ton metend passa giersschip. De tanker, met een hoge-druk-wa- terreactor, wordt gebouwd door de Mitsoebisji Nippon scheepswerf te Jokohama. De hoofdingenieur van de werf maakte maandag bekend, dat de tekeningen klaar zijn en dat in de komende lente de kiel voor het schip zal worden gelegd. Het passagiersschip wordt gebouwd door de Sjin Mitsoebisji-werf te Kobe. Dit schip is bestemd voor passagiers vervoer tussen Japan en Zuid-Ame- rika. De N.S. zullen er naar streven het dienstbetoon in Nederland te helpen verbeteren. Daartoe behoren ook de tarieven, waartoe bijzondere studie wordt gedaan. Sterker maken Verder zal er op materieel gebied niet zo heel veel spectaculairs ver wacht kunnen worden, al zal de rei zigers-accommodatie nog worden ver beterd. Alles zal worden gedaan aan de verbetering van de beveiliging en aan het sterker maken van het ma terieel. Als voorbeeld wat er op dit gebied reeds is bereikt, noemde ir. den Hollander het postrijtuig. dat in de nacht van maandag op dinsdag met een vaart van 95 kilometer per uur tussen Zaltbommel en Geldermal- sen op een ontspoorde kolentrein in reed. Het postrijtuig, dat hij verge leek met een stalen bak, bleek na de botsing absoluut niet vervormd. Veel aandacht zal worden besteed aan Internationale standaardisering van de trekvoertuigen. de treinstel len en locomotieven. Als eerste stap noemde de N.S.-president de Bene- luxtreinstellen. Een prototype van locomotieven zal een volgende stap zijn. Te Amsterdam is op 73-jarige leef tijd overleden de heer Bernard van Leer, oprichter en laatstelijk presi dent-commissaris van van Leers Va- tenfabrieken N.V. De heer van Leer was niet alleen een zakenman van uitzonderlijk for maat, die een daaraan evenredig succes en een wereldfaam verwierf. Hij was ook een hartstochtelijk paar- denminnaar. Dit laatste kreeg vorm in een circus Kavaljos waar mee hij ons land doorreisde en, ge durende de tweede wereldoorlog, door de Verenigde Staten trok. De overledene was ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw en officier in de Orde van Oranje Nas sau. Na een uitvaartdienst, donderdag ochtend a.s. in de Albert Plesman- hangaar op Schiphol, die als chapelle ardente wordt ii^gericht. zal het stof felijk overshcot van de heer van Leer per vliegtuig naar Israël worden overgebracht. Ook de familie reist met dit vliegtuig naar Jeruzalem, waar de begrafenis geschiedt. Naar aanleiding van berichten uit Djakarta heeft de assurantiemake laar van de K.P.M. aan het A.N.P. meegedeeld, dat de K.P.M. geen en kele polisbepaling 'heeft overtreden of onjuist heeft geïnterpreteerd, zo dat de positie van de K.P.M. ten op zichte van assuradeuren nog steeds dezelfde is. Deze mededeling van de assuran tiemakelaar van de K.P.M. slaat op een verklaring van de Indonesische minister van Scheepvaart, Nazir, die gezegd zou hebben dat Lloyd's de claim van de K.P.M. niet zal betalen nadat zij van de Indonesische rege ring een toelichting over het gebeur de heeft ontvangen, inhoudende dat de K.P.M. zich niet aan haar eigen voorschriften zou hebben gehouden. De rechtbank van Tel Aviv heeft gisteren drie jongelieden tot levens lange gevangenisstraf veroordeeld wegens medeplichtigheid aan de moord op dr. Israël Kastner. tijdens de oorlog leider van de Joodse ge meenschap in Hongarije. De veroordeelden zijn Yesef Men kes, Zeev Eckstein en Dan Shemr. Kastner, die te Tel Aviv hoofdre dacteur was van een in het Hongaars verschijnend dagblad, werd in maart in Tel Aviv neergeschoten en stierf tien dagen later. Een ondergrondse terroristische groep zou de moord op haar geweten hebben. Het aftreden van de Britse minis ter van Financiën, Thorneycroft, heeft in Engeland nogal wat deining veroorzaakt, temeer waar de minis ter zijn besluit bekendmaakte vlak voor het vertrek van MacMillan. De Engelse premier is gisteren begon nen aan een wereldreis langs de ge- menebestianden. Voor hij vertrok zei hij. dat de moeilijkheden nu opgelost waren. Inderdaad heeft het Pond Sterling slechts weinig gereageerd op het af treden van Thorneycroft. Formeel motiveerde de minister zijn besluit met de mededeling, dat hij niet ak koord kon gaan met de regeringsuit gaven en met de verhoging van 50 miljoen die deze hadden ondergaan. Ii. feite echter ging het om het prin cipe der financiële politiek. De afgetreden leden van het kabi net hebben nogal duidelijk laten uit komen. dat Engeland, indien het zich voor de keus gesteld zou zien, liever werkloosheid dan devaluatie zou kie zen. Vermoedelijk was de minister president, evenals sommige waarne mers, van mening, dat dit een onjuis te antithese was. MacMillan heeft in ieder geval een ingewortelde afkeer van werkloosheid, aldus Reuter's fi nanciële redacteur. De nieuwe minister van Financiën Heathcoat Amory, heeft een verkla ring afgelegd, waarin hij zei, dat de maatregelen waarmee men in de af gelopen maanden met succes de eco nomische toestand van het land heeft kunnen verbeteren, zonder verzach ting zullen worden gehandhaafd. De uitgaven dienen zeer beperkt te blij ven. De regering zal dezelfde beper kingen in acht nemen, die zij anderen heeft opgelegd. De belangrijkste doelen van de eco nomische politiek van de regering zijn versterking van het Pond Ster ling en een vast prijspeil aldus Heath coat Amory. De leiders van de Labourfractie van het Britse parlement hebben dinsdagavond besloten aan te drin gen op het houden van een debat over het aftreden van Thorneycroft. zodra het aprlement op 21 januari weer bij eenkomt. U geeft uw kind de beste kansen. Maak er een gelukskind van, en stel zijn kans op studie veilig Door een studieverzekering draagt u - met een klein gedeelte van uw maandelijkse inkomen - de zorgen voor zijn maatschap pelijke toekomst over aan een financieel krachtige instelling Dit is een prettige en gemakkelijke vorm van sparen, die bovendien uw kind financiële basis zal geven onverhoopt niet meer zoudt zijn om voor hem te zorgen. Over de mogelijkheden dit goed en gemak kelijk te regelen zal De Verzekerings Unie u gaarne objectief en vrijblijvend adviseren. Een studieverzekering bij: Hoofdkantoor: Catharijnesingel 48 - TTtrecht tel. K 3400 - 22643 Inlichting Wilt U meer weten over studieverzekeringen Zend dan deze strook naar bovenstaand adres: M.H. Wilt U mij geheel vrijblijvend - nadere inlichtingen geven over de mogelijkheden van een studieverzekering NAAM ADRES PLAATS _VU 113 e Het speuren naar aanwijzingen om trent de moord op Maria Kriek uit Voorburg, zondagavond bij Colchester in het Engelse graafschap Essex, is dinsdagochtend voortgezet. Geniesol daten stonden de politie by door met myndetectors naar de hamer of byl te zoeken, waarmee het meisje werd neergeslagen. Gisteren schreven we, dat nog niet vaststond, of Maria Kriek inderdaad was vermoord. Het onderzoek hééft echter uitgewezen, dat wel degelijk van geweldpleging sprake was. Het wordt niet uitgesloten geacht, dat Ma ria het slachtoffer is geworden van dezelfde maniak, die vorige week de 17-jarige Ann Noblett heeft vermoord. Een zus van Maria, Willy, is onge veer op dezelfde plaats, bij Colches ter, indertijd ook aangerand. Een automobilist wilde haar in zijn wagen trekken, maar hij ging er vandoor toen het gegil van zijn slachtoffer 'n andere automobilist alarmeerde. Volgens een communiqué van de C. P.N. hebben de leden van de partij vrijwel unaniem het uittreden van de heren Brandsen en Geugjes uit het partijbestuur veroordeeld. Er werden namelijk een aantal afdelingsbijeen- komsten belegd en daarin werd dan over de kwestie gestemd. Op de rebellen wordt een beroep gedaan, zich neer te leggen bij de uitspraak van de partij en ,,op ge disciplineerde wijze deel te nemen aan de uitvoering van de partijpoli tiek". Overeenkomstig de methodiek van Kroestjev krijgen de ontrouwen een pluimpje voor hun prachtige staat van dienst en wordt hen verteld dat ze niet als vijanden van de arbei dersklasse worden beschouwd. Ze kunnen nog best een functie in de ar beidersbeweging vervullen. Als ze maar gehoorzaam zijn... Om de eenheid in de partijgelede ren te accentueren hebben inmiddels twee communistische raadsleden in Nieuweschans voor hun functie be dankt. evenals twee van hun collega's in de gemeenteraad van Beerta. Westelijke militaire deskundigen schatten de sterkte van de Russische strijdkrachten, na uitvoering van de aangekondigde demobilisatie van 300.000 man, op 3.650.000 man, waar aan men een 400.000 leden van de veiligheidstroepen moet toevoegen. In december jl. schatte men dat het leger 2.500.000 mail sterk was, de luchttroepen 650.000 man en de ma rine 800.000 man. Het leger zou 175 divisies tellen, waarvan 110 infanterie- en 65 pant serdivisies. 133 divisies zouden wes telijk van de Oeral gestationeerd zijn waarvan een zestigtal in de volks democratieën. De luchtmacht beschikte over 30.000 gevechtsvliegtuigen en 20.000 trans porttoestellen. De ramingen voor de vervaardiging van straalvliegtuigen lopen op tot 6.000 toestellen per jaar. De marine zou bestaan uit 30 krui sers. 120 onderzeebootjagers, 800 be geleidingsvaartuigen en een 500 on derzeeërs. De vloot beschikte over 4000 vliegtuigen. Onder bevel van maarschalk Kon- jev stonden dan nog 80 divisies met ruim een miljoen man van de landen van het pact van Warschau. In Japan schat men de sterkte van het Chinese leger op drie miljoen man. In noodgevallen zou de Sovjetunie binnen een maand 400 divisies op de been kunnen brengen. Uit alles blijkt, dat de „andere helft" der competitie er een van enorme spanningen zal worden. De overigens nogal mislukte eer ste voetbalzondag van het prille 1958 heeft daarvan het bewijs gejeverd. Even erg als N.A.C. in het nauw zittende clubs als Elinkwijk, BW en NOAD kregen lelijke klappen te incasseren en het Groningse GVAV schijnt sinds enige weken nu ook de weerbots van te grote inspanningen te ondervinden. Voorlopig VVV en Fortuna er nog buiten houdend, bestaat het voortdurend in gevaar verkerende staartgroepje vandaag uit zeven clubs. Van bcnetlenaf gerekend zijn dat: Elinkwijk (10). BW (12), Blauw Wit (12), NAC (13), Amsterdam (13), NOAD (14) cn GVAV (16). Hlerbjj dient er rekening mede te worden gehouden, dat Amsterdam, NAC en Blauw Wit een wedstrijd minder hebben gespeeld, dan de vier andere genoemde. Aan de kop bijjft het nogal stuivertje wisselen, waarover nu vooral Ajax mee kan spreken. Zoals het er vandaag uitziet, schijnen Enschede, ADO en DOS ernstige plannen te hebben ten opzichte van de titel. Maar ook voor hen geldt: iedere zondag opnieuw andere mogelijkheden. NAC. dat de voorbije speeldag bij de radio kon luisteren naar de zo uit de toon vallende uitslagen, komt a.s. zondag opnieuw met een thuiswed strijd in het. programma voor. BW is op bezoek, en als vanouds belooft dat een spectaculaire ontmoeting te worden. De uitwedstrijd in Den Bosch leverde de Bredanaars een welspre kende overwinning op. De return kan eenzelfde winst brengen, maar het blijft geweldig oppassen. In Tilburg is er een soortgelijk duel, van even groot belang. Daar treden namelijk NOAD en Blauw Wit aan. De negatie ve uitschieter bij Sparta zal Noad ongetwijfeld verschrikkelijk dwars zitten en overigens lijkt ons de Til- burgse club iets sterker, waarbij dan nog komt, dat zij voor eigen publiek opereert. Amsterdam heeft GVAV op visite. Wij vrezen, dat dit een nieuwe nederlaag voor de noorderlingen wordt. En normaliter kan ook Elink-omstandigheden is het wel bijzonder wijk op geen winst rekenen, nu MWmoeilijk om de moed er In en het als tegenstander fungeert. Fortuna hoofd koel te houden. Ook komende gaat op eigen grond DOS een moei lijke partij bieden. Het wil ons zelfs voorkomen, dat de punten niet mee naar Utrecht gaan. VW ziet echter voorlopig nog geen kans om hetzelf de met ADO te doen, hoewelPSV heeft zich Enschede knap van het lijf gehouden en daarom is te verwach ten, dat Rapid minstens op soortge lijke tegenstand moet rekenen. Dan is er nog een top-duel: AjaxS.C. Enschede. Het zou de spanning in de kopgroep volledig op peil houden, als de hoofdstedelingen er in slaagden de leiders een nederlaag te bezorgen. Onmogelijk is dat zeker niet. Ie divisie A In deze regionen zijn er twee din gen, die wij ons wekelijks opnieuw afvragen. Zal Willem II uiteindelijk de top bereiken en dat andere klem mende: wanneer gaat RBC de lan taarn overdragen Tezamen met AGOW, Roda Sport en EDO zweven de Roosendalers in de gevaarlijke zone. waarbij moet worden aangetekend, dat het RBC tot nu toe toch wel in alle opzichten te gen heeft gezeten. Onlangs nog weer met doelman van Osta. Onder zulke De laatste tijd blijkt er steeds meer belangstelling te komen voor de scheppende, creatieve ambachten, zoals pottenbakken, sier- en edel smeden, handweven. meubelmaken, ivoor- en leerbewerking, houtsnij den, vervaardigen van handbedrukte stoffen, gebrandschilderd glas enz. Dit moet van aanzienlijke betekenis voor de samenleving worden geacht, zowel in cultureel sociaal als in economisch opzicht. Met dit laatste voor ogen heeft de heer A. Korstanje, Rijksmidden- standsconsulent voor Zeeland, contact opgenomen met het Centraal Orgaan voor het .Scheppend Ambacht, geves tigd te Delft, om eventuele mogelijk heden in dit verband voor Zeeland te kunnen nagaan. Hierbij is komen vast te staan, dat er in verschillende pro vincies regionale verenigingen van bovengenoemd orgaan zijn opgericht. Het hoofddoel van deze verenigingen is permanente tentoonstellingen mo gelijk te maken, waar de beoefenaars van het edelambacht in de gelegen heid worden gesteld hun creatief ver mogen te tonen en tegelijkertijd hun werk exploitabel te maken. Tevens hebben kunstminnaars voortdurend de gelegenheid de prestaties van ge noemde kunstenaars in ogenschouw te nemen en te beoordelen. Deze tentoonstellingen plegen gra tis toegankelijk te zijn en in Delft, Leeuwarden, Maastricht, Tilburg en Hilversum zijn deze exposities reeds ingericht, die aldaar een grote be langstelling genieten. Ook scholieren van middelbare onderwijsinstellingen bezoeken periodiek zowel in collectief verband als individueel, deze mani festaties, waardoor inzicht inzake werkelijke kunstuitingen kan worden bijgebracht en onderscheidingsvermo gen op dit gebied wordt verkregen. De heer Korstanje heeft het Cen traal Orgaan toegezegd een onderzoek in te stellen naar de bestaansmoge lijkheid van een dergelijke expositie in Zeeland. Gezien de omstandigheid, dat in andere plaatsen deze tentoonstellin gen ook veélvuldig door toeristen worden bezocht, ligt het voor de hand. dat Zeeland als toeristenoord hier eigenlijk niet achter kan blijven. liet buitenland heeft zelfs door mid del van deze tentoonstellingen ver schillende orders bij Nederlandse kunstenaars geplaatst, hetgeen in zo verre belangrijk is. dat het Neder landse kunstprodukt aldaar bekend heid gaat genieten, terwijl tevens een nieuwe, zij het nog een kleine, devie- zenbron kon worden aangeboord. Volgens de officiële statistie ken is het aantal werklozen in West-Duitsland de vorige maand met 733.750 gestegen tot 1.212.866 Ongeveer 72 pet. van de nieuwe werklozen waren bouwvakarbei ders. Dr. Petru Croza, de Roemeense president is gisteren op 72-jarige leef tijd overleden. Na een maagoperatie was hij enige tijd ziek geweest. Dr. Groza stamt uit een familie van landeigenaars. Voordat hij in 1918 zijn politieke loopbaan begon was hij advocaat. Van 1918 tot 1927 bekleed de hij verschillende ministeriële functies. In 1927 trok hij zich uit het politieke leven terug en verscheen niet eerder dan 1944 weer ten tonele toen hij als leider van de Transsyl- vanische boerenpartij, vice-premier werd. Het jaar daarop werd hij door koning Michael, die onder druk stond van de Roemeense communisten, tot eerste minister benoemd. Groza be hield zijn functie tot koning Michael in 1947 aftrad. Óp 26 mei 1952 werd hij benoemd tot president van het presidium van de Grote Nationale Vergadering. In 1956 werd Groza getroffen door een ernstige hartaanval. De Romeinse opera heeft op advies van de Italiaanse regering besloten de sopraan Maria Callas te vervan gen bij de twee resterende uitvoerin gen van de opera ..Norma", die deze week gegeveh worden. Maria Callas. die tijdens de eerste uitvoering van ..Norma" de vorige week plotseling haar stem verloor" waardoorde voorstelling gestaakt moest worden, heeft aangeboden deze week weer op te treden, doch men vreest ordeverstoringen door het ver bolgen Romeinse publiek, als zij weer voor het voetlicht zou komen. EEE-DIVISIE NAC - BW (1) Amsterdam - GVAV (1) Fortuna - DOS (1) NOAD - Blauw Wit (1) VW - ADO (3) Elinkwijk - MW (1) Ajax - SC Enschede (1) PSV - Rapid JC (1) EERSTE DIVISIE A Alkmaar - DWS (1) Roda Sport - EDO (1) AGOW - HVC (1) Vitesse - VSV (1) Helmond - RBC(2) DFC-De Graafschap (1) SW - Volendarn (2) Excelsior-Willem II (2) EERSTE DIVISIE B Rigtersbl. - H. DVS (1) S.H.S. - Limburgia (3) RCH - Helmondia (3) Stormv.-Wageningen (1) KFC - Leeuwarden (2) Fortuna VI. - Haarl. (3) Xerxes - Sittardia (2) TWEEDE DIVISIE A De Valk - ZFC (2) Dosko. - 't Gooi (3) Hilversum - Emma (1) Zeist - UVS (1) DHC - Wilhelmina (2) TWEEDE DIVISIE B Ensch. B. - Heracles (1) Oldenzaal - PEC (3) Tubantia - Zwartem. (3) NEC - Rheden (3) Zw. Boys - Go Ahead (2) Velocitas - O'parkers (1) zondag is er weer een moeilijke uit wedstrijd, bij Helmond. Toch houden we het er op, dat de gunstige keer op handen is en de volle winst dit maal mee naar Roosendaal komt. Ook Willem II moet tot een soortge lijk resultaat kunnen komen, al is het dan bij Excelsior in Rotterdam allerminst eenvoudig. Roda Sport EDO is een voor de staartgroep be langwekkend treffen, waarin de thuis club het gunstigst voor de winst staat. DFCDe Graafschap is hiel de top-wedstrijd Wint DFC. wat o.i. voor de hand ligt, dan prijken de Dordtenaren zondagavond op de lei dersplaats. Alkmaar wint van DWS. AGOW van HVC. Vitesse van VSV en Volendam bij SW. 2e divisie A Voor komende zondag vermeldt het program in deze klasse slechts vijf ontmoetingen, terwijl het er zeven konden zijn. Misschien wordt er als nog een ingelast, zodat Baronie niet werkeloos toe zou behoeven te zien. Enfin, dat hoort u later wellicht nog. De Valk krijgt nu leider ZFC te gast. In Valkenswaard is het moeilijk winnen, maar we verwachten toch niet. dat de Zaandammers er de kous op de kop zullen krijgen. DOSKO staat eveneens voor een moeilijke opgave, thuis contra 't Gooi. Het zal voor de Bergse roodgelen zaak zijn alle beschikbare krachten aan te wen den, want winnen is vandaag een hoogst belangrijke zaak. Men behoeft daarvoor slechts een vluchtige blik op de standenlijst te slaan. We zijn benieuwd. Hilversum gaat voorzeker van Emma winnen, evenals Zeist van UVS en Wilhelmina heeft allerbeste papieren bij DHC in Delft.

de Stem | 1958 | | pagina 5