Storm op Boulevard te Vlissingen CHOCOLATERIE Middelburg wil „meer logische" zuidgrens DE 45 45 Feestvreugde in bejaarden sociëteit te Sluiskil f5 s-Heerenhoekse NCB-ers vierden Oogstdankdag wèg die pijn he kle: Hudsonfiliaal te Tholen wordt gesloten Burgemeester St. Jansteen wenst sanering menselijke verhoudingen Wielrijder waaide tegen auto Qester consumptie in december slechts okge^ VROOM DREESMANN Geen sprake van landhonger Diocesane afdeling van „St. Adelbert" N.-Zeelandse gif1 heeft uitwerking Dinsdagf rui tveiling in Kapelle Feestelijk reünie Zeeuws bataljon Hoogwaterstanden MANIFESTATIE WOONRUIMTE- VRAAGSTUK Berend Nijman Zuid-Beveland GOES Rederijekers brengen „Glazen speelgoed" Geringe stijging van bevolkingscijfer ZEEUWSCH- VLAANDEREN "AKKERTJES' Wildschadecommissie voor Zeeland HULST Oprichting afdeling „Veilig Verkeer" TERNETIZEN AGENDA Vandaag Morgen r)E vool bantsq mr. van stem verl betere si OvertuigJ dat in ter bescli bied tot ten uitgil zonder o| blemen omgeving werken bevolking ging te volking nen doenl Er kon| plannen aantonen. I wel degell ver-gaancl ling bestel week tijc| pleidooi stemmingl sendrechtl dustrievef van planrl nieuw stal wogen acl Actie ,,M(f ook hier zijn om ontstaan. I We gelj om plan los van staan. Hi| moeten is van zu| over de west éérl beste kail DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 8 JANUARI 1958 Een dergelijk spectaculair schouw spel zal men binnen afzienbare tijd bij storm niet meer te zien krijgen op dit stukje van de Boule vard De Ruyter te Vlissingen. In de afgelopen jaren beukte de zee tijdens stormweer steeds heviger dit gedeelte van de zeewering en iedere keer opnieuw werden er gro tere hoeveelheden zeewater over heen geslagen. Rijkswaterstaat ontwierp ter plaat se voor versteviging en rechttrek ken van de Boulevard, zodat een groot aangrijpingspunt verdwijnt, een zware zeedijk, die vanaf de voorgrond der foto tot voorbij de bomvrije toren (op achtergrond) zal lopen. Binnen enkele maanden zal dit werk worden uitgevoerd. In de Vierwegen tussen Kapelle en 's-Gravenpolder is de bejaarde wiel rijder C. S. uit 's-Gravenpolder met zijn fiets gewaaid tegen een passe rende luxe auto, bestuurd door de heer D. ook uit deze gemeente. De wielrijder kwam daarbij te val- len en brak een been. Hij werd ver voerd naar het ziekenhuis St.-Joanna te Goes. Dokter ter Haar uit Bieze- linge verleende de eerste hulp. Gedurende de maand december werden er van Zeeland uit 6.263.400 oesters verzonden wat bijna een half miljoen minder was dan in decem ber 1956. De onderverdeling was: Nederland. 302.991 (333.099); Bel gië. 5.312.627 (5.853.985); Duitsland, 221.222 (196.595); Engeland 80.550 (66.300); Frankrijk. 243.450 (203.550), en andere landen 102.614 (106.319). (Advertentie) 3 RUMBONEN net veel chocolade en echte Jamaica rum. 150 gram PINDABROKKEN een zeer bekend artikel uit onze chocolaterie. 200 gram HAZELTONS gevuld met amandel marsepein en hazelnoot in puur en witte choco- iade. 7Q 150 gram I w KOEKJES CAMEETJES zeer voordelig koekje, van bijzondere kwali- teit ÜE 250 gram Tv COCOSGALETTES heerlijk bros koekje, zeer licht in gewicht. jPQ 250 gram 30 Breda - Bergen op Zoom 55 De gemeenteraad van Middelburg, die aanstaande maandag, 's namid dags om twee uur, in openbare ver gadering bijeenkomt, zal o.m. de ge meentelijke herindeling van Walche ren, zoals die dezer dagen door het provinciale bestuur In een verschil lende mogelijkheden inhoudend voor stel aan de gemeentebesturen werd kenbaar gemaakt, bespreken. In de toelichting op het desbetreffende agendapunt merken b en w. op, dat voor de gemeente Middelburg ken nelijk eenzelfde grens wordt bedoeld als in een in januari 1956 door G. S. ingezonden voorstel, waarmee de gro te meerderheid van de raad toen in stemde. Het nieuwe plan waarbij geèn kaart gevoegd is wijkt evenwel in zoverre van het vorige af. dat het nu de bedoeling zou zijn geheel Oost en West-Souburg bij Vlissingen te voegen. Daardoor zou de zuidgrens van Middelburg de grens met Vlis singen worden. In dat verband wijst het gemeen tebestuur er op. dat een grens ten noorden van de Abeelse Zandweg het niet juist voorkomt. Naar de opvat tingen van het college zal dan ook van de gelegenheid gebruik gemaakt moeten worden om de zuidelijke grens, die gedeeltelijk reeds langs de Abeelse Zandweg loopt, deze weg ge heel te doen volgen op een af stand van twintig tot dertig meter ten zuiden ervan waardoor een veel meer logische grens zou worden ver kregen. Als gevolg daarvan zou ook aan de oostelijke zijde van het Ka naal door Walcheren de grens iets zuidelijker gelegd moeten worden, zo danig, dat de Grote Abele bij Mid delburg komt. Deze mening, aldus het college, be rust uitsluitend op een meer logische grensscheiding en is zeker niet aan gegeven voor een zogenaamde „land honger". Andere voorstellen Tengevolge van een ontslag aan de openbare v.g.l.o.-school moeten twee vakleerkrachten aangesteld worden, respectievelijk voor nuttige en vrou welijke handwerken en voor lichame lijke oefeningen. Voorgesteld wordt tot tijdelijke benoeming van 1. me juffrouw C. Wisse, tevens vakonder wijzeres aan de u.l.o.-school, en 2. de heer J. H. Koers. Ter voorziening in een drietal va catures in het bestuur van de bur gerlijke instelling voor maatschappe lijke zorg heeft het gemeentebestuur de volgende dubbeltallen gesteld: 1. M. Kleinepier (aftredend). 2. J. Poel man; 1. W. Klopmeijer (aftredend), 2. K. J. Net; 1. C. Verwaal (aftredend), 2. J. J. Worrel. Er is een voorlopig diocesaan be stuur gevormd van de vereniging „St.-Adelbert", dat zich bereid heeft verklaard 1 jaar aan te blijven. Voor zitter is de heer mr. dr. Mes te Hein- kenszand terwijl als secr.-penningm. optreedt de heer mr. Braat te Roo sendaal. Mgr. de Lepper is de gees- telijk adviseur. Het bestuur heeft di verse problemen van meer algemene aard in studie genomen en bereidt voorts een diocesane „landdag" voor welke, naar het zich nu laat aanzien, eind april of begin mei in Bergen op Zoom zal worden gehouden. De leden van de r.-k. bond van bejaarden en gepensioneerden te Sluiskil hebben in hun verenigingsgebouw een ietwat verlaat Kerstfeest gevierd. Onvoorziene omstandigheden maakten het eerst thans mogelijk deze ont moeting in stemmige feestelijkheid door t» brengen, zo sprak p. irenaeus gardiaan van het kapucijnenklooster, in zijn openingswoord. Hij heette daarbij tevens eenieder hartelijk welkom en hoopte dat op geanimeerde wij ze deze speciale societeitsmiddag zou worden doorgebracht. Deze wens is ten volle in vervul ling gegaan. De eerste attractie werd aangeboden door de meisjes leerlin gen van de St.-Antoniusschool. die onder regie van zr. Marie-Sophie het kerstspel opvoerden. Intens was de belangstelling van de zijde van Sluis- kils rustende ingezetenen. die de vertolking van dit wondere gebeuren gadesloegen. Hierna waren het twee mannelijke pupillen van de school, de jongens Schobbe en Witte, die door bovenvermelde zusters werden ge ïntroduceerd als een fenomenaal zang en fluit-duo. Na een apperitief bleken bij het bakje troost de geserveerde gerechten eveneens een attractie te bevatten. In de flinke partij cakes zat bij drie plakken ervan een witte boon verscholen, die tot taak hadden kandidaat toneelspelers op te roepen voor de vertolking van de drie ko ningen figuren. Of men enigszins be vreesd was om de zwarte Melchior fi guur te gaan uitbeelden; de bonenbe. zitters lieten niets van zich horen, doch een minutieus uitgevoerde con trole leverde toch resultaat op. Een grote verloting, welke gratis en nietenvrij was, bleek wel een zeer tastbaar bewijs van hetgeen door de medewerkenden, de plaatselijke afde lingen van het vrouwengilde en van de K.A.V. tot stand was gebracht. Ook de balletscène, welke door een ge kostumeerde meisjesgroep onder lei ding van zr. Marie-Sophie en met medewerking van de muzikale omlijs ting werd opgevoerd, viel bijzonder in de smaak. Een ander hoogtepunt uit deze middag vormde een filmisch beeld, hetwelk door zr. Pedro gepro jecteerd werd en opnamen uit de Paaswake in eigen parochiekerk te zien gaf. De feestelijke stemming was in middels tot een climax gestegen en ook de oudjes zelf zouden eens tonen hoe men nog jong van geest en hart kan zijn. Het waren mevrouw P. Wil le en de heren F. Jacobs en L. de Ca- luwe, waarvan men niet zou ver moeden. dat zij de leeftijd der ster ken reeds waren genaderd. Eerstge noemde dame beklom nog met gemak een stoel en gaf met elan en zwier een lied uit de goeie ouwe tijd ten gehore. Ook de heren aangemoedigd door een denderend applaus grepen in de oude liedjesdoos. De avond was reeds gevallen toen naar hun smaak veel te snel het einde van deze zeer geslaagde ontspanningsmiddag was gekomen en pater gardiaan met een toepasselijk woord en de garantie op een prolongatie van deze ontmoeting sloot. Doch niet. of een afgevaardigde van de plaatselijke afdeling, de heer R. Simoens, bracht ten afscheid na mens allen de dank over voor het geen de organiserenden hem hadden bereid. Aan het eind van deze week zal het filiaal te Tholen van de sigaren fabriek Hudson worden gesloten. Van de zijde van de directie van de fa briek te Roosendaal wordt meege deeld, dat de afdeling ombladfabri- cage te Tholen om economische re denen moet worden gesloten. Van de 23 meisjes zal ongeveer de helft in de fabriek te Roosendaal te werk worden gesteld. Voor het overige per soneel wordt ontslag aangevraagd. De afdeling ombladfabricage is eni ge jaren geleden in Tholen gevestigd, omdat de arbeidsmarkt te Roosen daal zeer krap was. De directie van de fabriek streeft thans weer naar centralisatie van het bedrijf, waar door op aan- en afvoer bezuinigd kan worden. Tevens is de arbeidsmarkt te Roosendaal iets ruimer geworden. Vanavond zal de Commissaris dei- Koningin het nieuwe verenigingsge bouw te Kats openen. Het is tot stand gekomen doordat een bedrag van 20.000.werd ontvangen van de twee ton, welke in 1953 door Nieuw - Zeeland voor N.-Beveland werd gegeven. Het gebouw is be stemd voor het hervormde jeugd werk. Dit is het eerste gebouw dat dank zij genoemde gift gerealiseerd is ge worden. De fruitveiling in Kapelle-Bieze linge zal voortaan in Goes en Krab- bendijke worden gehouden op dins dag en wel 's middags na afloop van de veiling in Goes. Men wil trach ten als aanvangsuur half drie aan te houden. Deze dinsdagveiling van fruit is mogelijk geworden door de vermin derde aanvoer van friiit. Er wordt meer bereikt als de kopers welke uit alle delen van het land komen, in één dag alle drie de Zuid-Bevelandse fruitveilingen kunnen bezoeken om hun inkopen te doen. Ook de groenteveiling in Kapelle is nu verzet naar dinsdag en wel na afloop van de fruitveiling. Deze maand is het tien jaar gele den dat het befaamde Zeeuwse ba taljon van zijn acties in Indnesië in het vaderland terugkeerde. De jaarlijkse reünie sindsdien ge houden, krijgt daarom deze keer een feestelijker tintje, de datum werd be paald op S februari a.s. Ook zal de Commissaris der Ko ningin, dié de mannen in 1948 aan boord der ..Johan van Oldenbarne- veldt" begroette de lustrum-reünie bijwonen. Morgen, donderdag 9 januari, gel den voor de provincie Zeeland de vol gende hoogwaterstanden', te Hans- weert om 5.13 en 17 48 uur; te Terneu- zen om 4.32 en 17.00 en te Vlissingen om 3.59 en 16.31 uur. Van de nationale manifestatie inza ke het woonruimtevraagstuk. welke op donderdag 9 januari wordt gehou den in de burgerzaal van het raad huis te Hilversum, zal door radio en televisie op dezelfde dag een repor tage worden uitgezonden. De radio uitzending wordt gegeven in een geza menlijk programma via de zender Hilversum I (402 meter) van 17.30 18 00 uur. De Nederlandse Televisie stichting zal om 20.00 uur in het jour naal aandacht aan deze gebeurtenis besteden. f Advertentie) 100 nieuwe auto's zonder chauffeur v.a. p. NIEUWE BREDA d. ct p. km HAAGDIJK 28a TEL. 34142 In de raadsvergadering van maan dag heeft mr. J.I.M. Reuser, burge meester van St.-Jansteen, een korte nieuwjaarstoespraak gehouden waar in hij enkele facetten van de ge meentelijke huishouding belichtte. De burgemeester begon met de hoop uit te spreken dat de raad in het nieuwe jaar mee- dan ooit eendrach tig zijn schouders zal zetten onder de problemen, die St.-Jansteen kent. Er Is, aldus mr. Reuser, voor sommige wijken en straten sanering nodig, maar noodzakelijker nog achtte hij de „sanering der mense lijke verhoudingen", welke bovendien lang niet zo veel geld kost! Hij wees op de wezenlijke beteke nis van een vriendschappelijk ge baar, van een vriendelijk woord, doelend op de sfeer der raadsver gaderingen. ,,Ik heb helaas de indruk dat de bereidheid daartoe niet altijd onder u allen aanwezig is", aldus mr. Reuser. die dit gedeelte van zijn toespraak afsloot met de wens uit te spreken dat het in dit opzicht zal verbeteren Het inwonertal van de gemeente, zo deelde mr. Reuser mee. bedroeg op 1 januari jl. 4353, dat is 11 zielen meer dan een jaar geleden. Dit is een slechts zeer geringe groei. Er is een groot vertrekoverschot te con stateren, voornamelijk naar Terneu- zen, waaruit valt af te leiden, aldus de burgemeester, dat de zuigkracht van de kanaalzone nog altijd aan houdt. Hij wees erop dat verscheide ne oost-Zeeuwsch-Vlamingen weer spoedig spijt krijgen van hun verhui zing. Er waren enkele inwoners die de wens te kennen gaven terug te mogen keren naar hun oude woning te St.-Jansteen. Over de grenswijziging was op dit ogenblik helemaal geen nieuws, al dus de Steense burgemeester. Hij releveerde de zorgelijke toestand in de vlasnijverheid en hij zei te hopen dat hierin spoedig een gunstige wen ding komt. In het afgelopen jaar zijn 36 woningen gereed gekomen en het plan voor 12 huizen te Heikant komt. naar hij zei te hopen, dit jaar tot uit voering. De burgemeester had aan het slot van zijn beknopte en zakelijke nieuw jaarsrede een woord van bijzondere lof voor de Steense brandweer, die negenmaal uitrukte en dus een druk jaar achter de rug heeft. Vooral bij de laatste grote brand te Heikant heb ben de brandweerlieden zich bijzon der onderscheiden. De „Rederijekers" komen begin februari uit met het dramatisch en tragisch toneelstuk van Tennesee Wil liams „Glazen speelgoed". Het is 'n meesterlijk geschreven spel, waarin geen woord te veel wordt gezegd en dat aan de uitvoerenden hoge eisen stelt. Over dit stuk met een minimum aan spelers (sters) en een maximum aan spanning, zijn verschillende op vattingen mogelijk; de Rederijckers willen het brengen als een felle aan klacht tegen een christendom, dat wei vasthoudt aan uiterlijke vormen maar dat innerlijk leeg is en dan aan de mensen geen houvast meer geeft in het leven als de moeilijkheden ko men. Wij schreve reeds dat het stuk aan de acteurs (actrices) vier in getal hoge eisen stelt en het was daarom een goede gedachte van de regisseur pater Gerlach, om zich te verzekeren van de hulp van Jan Le- maire, de provinciale toneel-advi seur. Wij waren in de gelegenheid een repetitie, waar Lemaire aanwezig was, bij te wonen en het was een openbaring te zien en te horen, hoe deze optrad. Niet alleen dat hij tech nische puzzels oploste en tal van praktische aanwijzingen gaf, maar hij legde ook de bedoeling van de schrij ver bloot en de karakters van de uit te beelden personen. En dit alles ge beurde met 'n enthousiasme en over tuigingskracht, welke insloegen. Voor wat het technische gedeelte betrof wees Lemaire op het belang van de rolkennis. Hapert die bij de een dan ontstaat er kortsluiting bij de andere en wordt de kwaliteit van de opvoering bedreigd en misschien te niet gedaan. Lemaire was optimistisch t.a.v. de Rederijekers. „Jullie kunnen het spe len", zei hij, „als met dezelfde toe wijding gestudeerd en gerepeteerd wordt". En zo'n uitlating zegt veel, wanneer men weet hoe hoog de club greep. Het inwonertal van Goes is gedu rende 1957 met slechts 89 gestegen en kwam op 14.442. Ook nu weer was het aantal per sonen, dat de gemeente verliet gro ter dan het getal van hen die zich er vestigden; er vertrokken er nl. 945 en er waren 342 nieuwgekomen. Het aantal geboorten was 294 en dat der sterfgevallen 102, wat zeer aan de lage kant is. Autoritje eindigde bij de politie Drie woonwagenbewoners, die te Goes tijdelijk hun domicilie hebben, namelijk M.. V. en E. wilden een jo lige dag besluiten met een prettig autoritje. M. bood royaal zijn wagen aan en nam zelf achter het stuur plaats. Zijn bekwaamheden als chauf feur waren met het daglicht echter verdwenen. Eerst had hij een aanrij ding in de Magdalenastraat. die nog tamelijk goed afliep; daarna torpe deerde hij op de Kade een vrachtauto van expeditie Roose. Tenslotte reed hij in volle vaart op de houtloods van de firma Dekkers, aan welke kracht toer de auto bezwgek. Ontmoedigd wrong het drietal zich uit het wrak vandaan en keek mistroostig naar de zwaar beschadigde houtloods. Giste ren keken zij nog sipper, toen de po litie hen achterhaalde. M. is ingere kend en zijn vernielde wagen in be slag genomen. De schade aan de houtloods werd geschat op ongeveer f 600.—. Sluiskil VERBETERDE VERBINDING Al is de nieuwe verbindingsweg tussen „Oud" en „Nieuw" Sluiskil dan nog niet helemaal gereed en al is ook nog niet te zeggen wanneer het zo ver zal zijn. de Slulskillena- ren hebben toch reeds met grote vol doening gebruik kunnen maken van deze verbeterde verbinding. Er is al een flink-brede rijweg, met weerszij den een trottoir. Gemeentewerken en Rijkswaterstaat hebben hard gewerkt en Sluiskil is daar bijzonder dank baar voor. De nieuwe verbinding werd moge lijk doordat men een deel van de ou de benedenweg bij de bovenweg trok. „Nu neg een grote, centrale bushalte" verzucht Sluiskil, dat daar voor graag de veelomstreden „put" wil missen, inclusief de daar ge plaatste bevrijdingszuil! Philippine VOOR REIS OUDEN VAN DAGEN Het comité is nu reeds bezig om onze oudjes dit jaar weer een genoe gd ijke reis te bezorgen. Een goed georganiseerde kaarting met 68 man was reeds de inzet. De kalkoenen en konijnen werden hier gewonnen door de volgende per sonen Joh. Vermast, Adr. van Hurck, P. Neijt, Ed. van Durme. P. v. Steen- berghe. G. v. Hulle, Aug. v. Oote- ghem, J. Brouwer. Ed. de Mul, P. Coens, R. Rammeloo, E. Dumoleijn, Aug. Dhondt, H. v. Steenberghe, Th. de Wit, A. v. Cranenbroeck. JAARVERGADERING WIT GELE KRUIS Het was ditmaal voor het bestuur van het W.G. Kruis wel een zeer moeilijke jaarvergadering. Bij het opmaken van de begroting 1958 zien we al een nadelig saldo van ca. 3000.Dit zou moeten wegge werkt worden, allereerst door de toegekende gemeentesubsidie van 2000,(mits goedkeuring van G.S.) Dan blijft er nog een tekort van zeker ruim 1000.Dit zal door de 360 leden moeten opgebracht worden. Breedvoerig werd hierover van ge dachten gewisseld. Tenslotte kwam men tot een oplossing, die erin be stond 'n 3-klassen-systeem in te voe ren, met een contributieverhoging voor klas 2 en 1. In de laagste klas zouden de A.O.W.-mensen vallen, die uit hoofde van hun pensioen geen ho gere bijdrage kunnen leveren. De con tributie zou voor hen 7,20 per jaar bedragen. Voor klas 2 zou dit 12. en voor klas 1. waarin een vijftigtal leden zouden moeten vallen, 18. per jaar. Het voorstel om een commissie uit de leden te benoemen die de gega digden voor klas 1 zou aanwijzen stuitte op bezwaren. Men achtte het raadzamer hiermee het bestuur, ge assisteerd door enkele leden, te be lasten. Drie leden gaven zich hiervoor op. Aan het eind an de vergadering dankte voorzitter Cornelis de leden voor hun medewerking. Westdorpe DUIVENPARADE In het café bij de heer J. Gijsel werd de kleurenfilm „Internationale Duivenparade" vertoond. Het bijbe horende commentaar werd gegeven door de duivenexpert R. van Acker uit Zelzate. Het was voor de duiven- liefhebbers een bijzonder leerzame avond, want in het programma was o.a. opgenomen een theorie over de vleugels, moderne installaties, en te- vens kreeg men de beste Belgische vedetten te zien. De belangstelling voor deze film was zeer goed. NIEUWE VOORGEVEL IN VERENIGINGSGEBOUW De nieuwe voorgevel in het vereni gingsgebouw is thans gereed geko men. In tegenstelling tot de voorma- Voor de tweede maal heeft de afde ling 's-Heerenhoek van de N. C. B. oogstdankdag gevierd en wel met een plechtige H. Mjs in de parochiekerk, waaronder aanbieding der vruchten van de oogst, een ontbijt in de jeugd- hoeve en tenslotte met een feest avond. De voorzitter, de heer J. v. 't West- eind verwelkomde ieden en gasten, inzonder pastoor en burgemeester en gaf daarna een overzicht van het wel en wee der afdeling, die juist 12 1/2 jaar bestaat. De toenmalige voorzitter, de heer L. Boonman zei toen: ,,Wij moeten ons lot in eigen handen nemen" en in de korte geschiedenis van het be staan- der organisatie is wel gebleken van welk groot belang deze keuze toen was. Dankbaar memoreerde de voorzitter de grote steun toentertijd ondervonden van de geestelijk advi seur kapelaan Bakker en dhr. Duyve- stijn. Met 30 leden werd gestart, het aantal is momenteel verdubbeld. De kleine boeren en tuinders kregen in 1948 hun eigen afdeling. Tevens werd toen als secretaris benoemd de heer C. Verdonk en sinds die tijd is het bestuur gebleven, wat het nu nog is. Als zeer voorname punten schetste de voorzitter de kadervorming voor de jongeren, een zeer goede samen werking tussen de standsorganisaties en de actuele opgang onder de geor ganiseerde leden. Verschillende func tionarissen zijn uit ons midden ge plaatst in diverse instellingen waarbij zij onze stand vertegenwoordigen. Al is deze oogstdankdag niet be paald een grandioos slot van een voor de boeren gunstig jaar, wij gaan met Gods zegen en als optimisten 1958 beginnen. Burgemeester Waelput zag als ver tegenwoordiger van de gemeenschap in de uitnodiging een grote waarde ring van de boerenstand voor wat leeft in die gemeenschap. Hij felici teerde de afdeling met haar 12 1/2 jarig bestaan en spreekt de voorzitter toe als een scheppende en harde wer ker op allerlei gebied. Ook door de secretaris C Verdonk w- den zeer waarderende woorden gesproken aan het adres van de voor zitter. Als teken van zijn waardig heid werd hem door de secretaris de nieuwe voorzittershamer aangebo den. Na dit officiële gedeelte kwam het R.Z.U. onder de beproefde leiding van dr. Lockefeer op de planken met het bekroonde blijspel „Buigen of bar sten" door L. de Groof. Op meesterlijke wijze en met snel treintempo hebben de medewerkenden aan dit pretentieloze stuk de aanwe zigen een aangename avond bezorgd. Het was zoals meestal de onvolpre zen Jo de Block die met zijn keur korps van toneelspelers rondom hem dit Vlaamse stuk deed leven. Welk een energie deze zeer begaafde ama teur kan opbrengen en volhouden grenst aan het ongelofelijke. Zonder ook maar iemand tekort te willen doen, de rollen zaten goed, ma ken we hier nog graag een uitzonde ring voor de zeer goede typering van de rol Pollien en de overbekende not. Cyril Boone. De verrassing zien we liever in colbert dan in wielrenattri- buten, ofschoon het rood-wit-blauw van zijn shirt gunstig afstak tegen het welverzorgde decor. Al met al kan de N.C.B. terugzien op een zeer goed geslaagde dag (Advertentie) en In 10 minuten Helpen direct Bij beschikking van de minister van landbouw zijn met ingang van 1 januari 1953 benoemd: in de wildschadecommissie voor de provincie Zeeland; tot voorzitter: C.N.F. van Sas, bur gemeester van de gemeente Wemel- dinge: tot plaatsvervangend voor zitter: H.P. Everwijn, burgemeester van de gemeente Zuidzande; tot lid deskundig op het gebied van de land bouw; P.J.J, Dekker, wonende te Wemeldinge; tot plaatsvervangende leden, deskundig op het gebied van de landbouw; G.M.F. Bom. wonende te Wissekerke: G. Boot. wonende te Duivendijke; G. de Jager, wonende te Serooskerke (Walcheren), en E. Volleman, won. te Stoppeldijk, ge meente Vogelwaarde; tot lid. deskun dig op liet gebied van de jacht: H. Frima. wonende te Zoutelande; tot plaatsvervangende leden, deskundig op het gebied van de jacht: J. Ste- vense, won. te Renesse, en L. Cam- maert. wonende te Schoondijke. lige toestand is de hoofdingang uiterst rechts, dus naast de woning van de conciërge. Binnenkort zal men kunnen beginnen aan de werkzaam heden in de grote zaal. Deze zal plaats bieden aan 204 personen. Wan neer het gehele gebouw klaar kan zijn is nog niet bekend. Verwacht wordt dat liet zeker deze zomer zal zijn voltooid. Op initiatief van de Nederlandse Bond voor Veilig Verkeer zal vrijdag avond 10 januari a.s., om half acht in het Groot Patronaat een oprichtings vergadering worden belegd teneinde te komen tot een plaatselijke afde ling van deze Bond. In het inmiddels gevormde voor lopige bestuur heeft o.a. zitting wet houder J. D. J. Martens, terwijl ver schillende hoofden van scholen even eens zijn uitgenodigd zitting te ne men in het voorlopige bestuur, dat dan op bovengenoemde vergadering definitief zal worden aangewezen. OVERGEPLAATST De wachtmeester le klas der rijkspo litie P. Di;iedijk is van Westdorpe naar onze stad overgeplaatst. St.-Jansteen INWONERTAL LIEP TERUG In de loop van 1957 is het zielen tal van onze gemeente met 19 terug gelopen. Op 1 januari 1957 waren er 2294 inwoners. In het afgelopen jaar is dit aantal vermeerderd door ge boorten met 41, 23 jongens en 18 meisjes, en door ingekomen perso nen met 72. nl. 31 mannen en 41 vrouwen. Het bevolkingscijfer ver minderde door overlijden met 21: 13 mannen, 8 vrouwen. Er vertrokken 111 personen, 47 mannen en 64 vrou wen. Op 1 januari van dit jaar be droeg het aantal inwoners dus 2275, bestaande uit 1132 mannen en 1156 vrouwen. Ingedeeld naar kerkelijke gezind ten ziet de bevolking er als volgt uit: 211 Rooms-Katholieken, 122 Ned. Hervormden, 1 behoort tot de Gere formeerde gemeente, 17 tot de Ger. Kerk, 18 zijn zonder kerkelijke ge zindte, 2 evangelisch 3 oud gerefor meerden, en 1 vrij evangelisch. Het aantal woningen bedraagt mo menteel 7C1, waarvan 134 in de wijk Stroodorpe. In de gemeente wonen 201 vreemdelingen, nl. 199 Belgen en 2 Duitsers. Stoppeldijk Pachtplaatsen in de kerk In de rubriek „Papier voor Uw pen" kwam in ons blad van zaterdag jl. een ingezonden stukje voor dat handelde over pachtplaatsen in de kerk. Het was ondertekend met Tot- té. Dorpsstraat 96. Stoppeldijk". Op dit adres woont echter de heer L. Polfliet. die ons verzocht erop te wil len wijzen dat hij niet de schrijver van bedoeld stukje is. Omdat te Stop peldijk geen inwoner bekend is die Totté heet. zou men de heer Polfliet nl. voor de auteur van het stukje kunnen houden, hetgeen volkomen ten onrechte zou zijn. GEEN VOORRANG De bestuurder van een bestelauto, dhr. P.B. uit Breda, verleende toen hij uit de Nieuwediepstraat op het kruispunt van deze straat en de 2e Verbindingstraat kwam, geen voor rang aan een personenauto bestuurd door dhr. A.J.V. expediteur, 'n Aan rijding volgde waarbij beide auto's aan de voorzijde zo zwaar werden beschadigd, dat zij moesten worden weggesleept. Aardenburg DUIZENDSTE BEZOEKER Twee maanden eerder dan vorig seizoen boekte het r.-k. Jongenspatro naat Joh. Bosco thans zijn duizendste bezoeker. De jongen. Rinie van Waas was er eigenlijk een beetje be duusd van. Het is de bedoeling, dat dit feit op zondag 12 januari aan staande tijdens de feestelijke viering van het lustrum zal worden herdacht waarbij een aandenken voor de ge lukkige niet achterwege zal blijven. BEVOLKING BLEEF OP PEIL In het afgelopen jaar is de bevol king van Aardenburg ongeveer sta tionair gebleven. Het aantal inwo ners vermeerdere slechts met 6. en kwam van 4016 op 4022, waarvan 2056 mannen en 1966 vrouwen. De mannen blijven dus een ruim over schot behouden. Het aantal geboorten was 81 en het aantal overlijdens 36, zodat er een geboorteoverschot was van 45. Het a antal vertrokken perso nen was echter groter dan het aan tal ingekomen personen, t.w. 165 te gen 126, zodat er een vertrekover schot was van 39. Eede OPENSTELLING DOUANEKANTOOR Met ingang van 15 januari aan staande zal het douanekantoor te Eede voor het handelsverkeer op alle werkdagen geopend zijn van 7 tot 12 uur en van 14 tot 19 uur. Voor het reizigersverkeer is het geopend tot 1 april van 7 tot 21 uur en vanaf 1 april tot 1 oktober van 7 tot 24 uur. AXEL Het Centrum 8 uur: Kleren ma ken de man, a.l. GOES Grand: Don Juan, 14 j. MIDDELBLTRG Electro: Revanche m in Straatsburg, 18 j. Concertzaal: Le zing ZVU en NRV. OOSTBURG Ledel 8 uur: Tante's laat ste stunt, a.l. SAS VAN GENT Olympia 8 uur: Ont spoorde vrouwen, 18 j. m. enig voorbeh. TERNEUZEN Luxor 8 uur: De vlucht naar de vrijheid, 18 j. VLISSINGEN Alhambra: Königswalzer a.l. Luxor: De schat der vuuraanbid ders, 14 j. GOES Grand: Een vrouw achter tralies „Prins": De Bolle (ZVU). MIDDELBURG Electro: Animal farm, VLISSINGEN Alhambra: De misstap van een moeder. Luxor: De schat der vuuraanbidders, 14 j. GENT Kon. Nederl. Schouwburg 7,30 uur: Naakt met viool. ANTWERPEN Kon. Vlaamse Opera 8 uur: De Troubadour. f)E zes pa zijr het steggl der Eurojl ze er nil hebben z< I ke" oplos I mogelijke| Iedereen lang de si lijkheden ze te beliil Een val gelegen irl aanwijzinjl tel(s) mei commissaif missies. Zoals b| gië de Zaken Re| lijk naar! kandidaat! van de Ep beducht tuur de kd Brussel al zullen vel bities van| tergrond Tegelijh datuur va land in d| markt be meer rebel zeggen, d;l deze Nedej andere la menheid nister Ma:| half jaar de Neder j hierbij, ve[ zien, eenj gevoerd, bruik vail welk conl vaak weil van Eurof De heer Bij pijn, gi\< labiel dat U door d 46) Ze vonde: spreken zwijgend wat en gi gen en 1 Daar k wees nai ïivier. El ze aan al de gele gaten de Dat w« toor. Hij als het b er zeker Laten En zo opkwam, litanie te een beetj of spot w Aan d deden ze vulden hf maar do- naar de vrome vi schrik.

de Stem | 1958 | | pagina 2