KVP BEDONG CONCESSIES VAN HOFSTRA De belastingverhogingen SIR HILLARY AAN ZUIDPOOL Voorzitter Belgische C.V.P. kreeg gelijk Nieuwe basiliek Lourdes Russen deserteerden Berlijn in i Wf Kustvaartuig bij Ambon gezonken en Spoetnik I Spoetnik II blik Eén benzine over Indonesische economie zoekt steun Albanië zal Britse vliegtuig vrijgeven 1 4 DAGBLAD VOOR ZEELAND Krappe overwinning op socialisten Herstel verbindingen Indonesische eilanden Zuidoostelijke wind Rode journalist veroordeeld Voor 200 terug. Bij It u ze... t, 17 zegels t, 9 zegels 145 ct, 29 z. 290 ct, 58 z. ;r. 27 ct, 5 z. 5 -10 ct, 2 z. 33 ct, 7 z, 5 ct. 1 z. 30 ct, 6 z. lodig heeft korting ct, 6 zegels ct, 14 zegels ct, 10 zegels ct. 6 zegels 2 zegels zegels 6 zegels I 87e JAARGANG No. 22647 Vitgave N. V. Uitgevers Mij. Neerlandia. ▼ereohijnt elke werkdag. Bureaus; Breda, Seigentr. 16. Tel.; Directie, Redactie en Ad ministratie 22341, Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: I. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mee, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Abonn.prijs bij vooruitbet. f 7.- p. kwartaal, p. post ƒ8.20, p. week (uitsl. b4 niet postbestell.) ƒ0.54. Incasso wordt berekend. Losse numm. 15 et. Postrek. 278841 THöOr Cod, Ktmhufin VattrtanA ZATERDAG 4 JANÜARI 3858 Advertentieprijs voor de gehele oplage 0.36 per mm. (Ingezonden Mededelingen ƒ0.85 per mm). Voor advertenties van plaatselijk# aard uit Zeeland uitsluitend in de Zeeuwse editie ƒ0.14 per mm. (Ingezonden Mede delingen ƒ0.35 per mm.). Bij contract aan zienlijke reductie; volledig tarief en Alge- -nene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 ct. per mm. extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet wensen af te geven, worden vernietigd. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Westsingel 98, telefoon 2236 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Dubbele Poort 7, telefoon 102. (Bijbureaus: TERNEUZEN, Noordstraat 56. jtel^601 OOSTBURG, Nieuwstraat 41, tel. no. 35). Over het eerste parlementaire debat van het nieuwe jaar kan de K.V.P. vooral zeer tevreden zijn. Het is dank zij het optreden van dr. Lucas gelukt om van de aanvankelijk onwrikbare minister van Financiën gedaan te krijgen, dat hij 23 miljoen heeft laten vallen van een totaal van 127 miljoen, dat de belastingverhogingen in 1958 hadden moeten op brengen. Deze 23 miljoen zullen ten goede komen zowel aan het bedrijfsleven in de vorm van gunstige afsehrij- vingsvoorwaarden als aan de consumenten, die een minder rigoureuze prijsverhoging voor sigaretten te betalen krijgen dan in de bedoeling lag. De omzetbelasting op sigaret ten wordt in plaats van niet 3 slechts 2 percent verhoogd tot 7 percent van de prijs. De be doeling van de minister is om de handel te helpen de grens van een gulden per pakje, die men daar als fataal ziet, niet te overschrijden. Met de minister van Economische Zaken moet echter over deze prijs en over de nieuwe winstmarge nog nader overlegd worden. Scheep- en luchtvaart Een bedrag van 3 miljoen gulden komt nog ten goede aan de scheep- Volgens uit Ambon in Djakarta ont vangen berichten, is op oudejaars avond een kustvaartuig met 100 pas sagiers aan boord tussen Ambon en Spapru in de Molukken gezonken. Tot dusverre konden 40 personen worden gered. Tot donderdag werden 16 lijken geborgen. Het Indonesische blad Kengpo heeft bericht, dat zes buitenlandse scheep vaartmaatschappijen verlof van de Indonesische regering hebben gekre gen om de verbinding tussen de eilanden van Indonesië te onderhou den. Het blad schreef, dat de minis ter van scheepvaart, Nazir, had ge zegd, dat dit de Westduitse Hapag is, de Japanse Tokio Senpakoe, de Britse Blue Funnel, de Amerikaanse Isthmian-Line en ondernemingen uit Polen en Zuid-Slavië. Naar verwachting zouden in maart alle verbindingen hersteld zijn. Het charteren van de Japanse schepen kostte 1,5 miljoen Nederlandse gul dens, maar dit was slechts een derde van de vier miljoen transferonkos- ten en winst die de KPM anders maandelijks binnenkreeg. DE DRIE VAKCENTRALEN - NW, KAB en CNV - hebben in een tele gram aan dr. Drees met klem ver zocht alles in het werk te stellen, dat de ministersconferentie van 6 en 7 januari te Parijs zal besluiten de Europese instellingen in één plaats onder te brengen. BIJ LEIPZIG hebben zich op het terrein van een kolenmijn te Boehlen zware ontploffingen voorgedaan. Er zouden verscheidene doden en 25 ge wonden zijn. IN ALLE STILTE is te 's-Graven- hage het stoffelijk overschot ter aar de besteld van mr. A. J. A. A. baron van Heemstra, oud-burgemeester van Arnhem en oud-gouverneur van Su riname. MINISTER SUURHOFF zal in de tweede helft van deze maand een be zoek brengen aan Zuid-Afrika. DE CENTRALE RAAD van Beroep te Utrecht heeft het beroep van de heer A. S. ex-ambtenaar bij de PTT in Den Haag inzake toeken ning van een vergoeding voor gedane uitvindingen, ongegrond verklaard. VOOR HET EERST in de geschiede nis van het vreemdelingenverkeer borg ons land in negen maanden tijds (jan. tot sept. '57) meer dan een miljoen buitenlandse toeristen binnen de landsgrenzen. DE OEKRAÏNER Jenjoesjin, lid van het centrale comité van de partij in Rusland, is benoemd tot hoofd van de commissie voor staatscontrole van de Sowjet-Unie. Weersverwachting van het KNMI tot vanavond, opgemaakt vrijdag avond te 23.15 ïiur. Droog weer met opklaringen. Middagtcmperaturcn omstreeks het vriespunt. Overwegend mati ge zuidoostelijke wind. Verwachting van het Belgische Weerkundig Instituut: Lichte tot matige oostenwind. Be wolkt tot mooi. maar koud. Uiter ste temperaturen min 5 en plus 2 graden in het westen, min vier en min tien graden in hoog Bel gië. "Vandaag: zon onder 16.41 uur. Maan op 14.56 uur. Morgen: zon op 8.47 uur. Zon onder 16.43 uur. Maan op 15.52 uur. Maan onder 7.06 uur. Maandag: zon op 8.47 uur. Maan onder 7.57 uur. vaart en luchtvaart, waarvan de positie in verband met de buiten landse concurrentie voor de toe komst van ons land van het hoogste belang wordt geacht. Schoorvoetend heeft minister Hofstra voor deze beide bedrijfstakken de zgn. „investeringsaftrek" weer inge voerd, die voor de rest van het be drijfsleven voorlopig nog van de baan blijft. Wel heeft dr. Lucas weten te bedingen, dat over deze investe ringsaftrek in het algemeen bij het verschijnen van de industrialisatie nota, die in april verwacht wordt, op nieuw zal worden beslist. Hetzelfde legde hij vast in een mo tie voor de zgn. „vervroegde afschrij vingen." Moeizaam debat Dr. Lucas heeft dit alles bereikt in een langdurig en moeizaam debat, waarin hij met zijn motie die in drie ën was gesplitst en een aantal amen dementen vaak tegenover het gehele linkse blok in de Kamer kwam te staan. D'e socialisten vonden enige malen, behalve de communisten, ook de liberalen aan hun zijde. Een po ging van dr. Lucas om ook de bezit ters van vermogens nog met een amendement te helpen, waardoor zij de vermogensbelasting aftrekbaar zouden kunnen maken van het bedrag waarover zij inkomstenbelasting moeten betalen, is mislukt. Met grote hardnekkigheid hebben de socialisten getracht de hele belas tingverhoging er ongeschonden door te krijgen. Hun opvattingen over het effect daarvan liepen 180 graden uit een met die van de KVP en de mees te andere fracties. Wezen deze laat ste steeds weer op het gevaar dat ontstaat, wanneer de bedrijven niet meer kunnen uitbreiden en investe ren, de socialisten legden het zwaar tepunt op de noodzakelijkheid voor de overheid óm de plaatselijke wer keloosheid te bestrijden. Hakken over sloot De motie van de heer Lucas, waarin het ging om de eerste 20 miljoen, werd met de hakken over de sloot aanvaard (66 tegen 62). Onmiddellijk diende de heer Vondeling daarna een motie van orde in. Nu het ging om de besteding van 20 miljoen meer wilde de PvdA de in december reeds aanvaarde werkloos heidswet opnieuw aan de orde stellen. In deze wet was de bijdrage van het rijk verminderd, zodat iets zwaarde re lasten op werkgevers en werkne mers waren gelegd. In het debat van orde werden de socialisten in de hoek gedrukt door prof. Romme (KVP) en prof Oud (WD) nadat de president had ge zegd, dat de Kamer de socialistische motie op een nader te bepalen tijd stip zou dienen te behandelen. „Wan neer u dat niet wilt, zo betoogde prof. Romme, dan moet u schorsing van de beraadslagingen vragen." De PvdA kon dat natuurlijk niet doen met een wet van een socialistisch mi nister. Prof. Oud bood zijn bemid- dellijke diensten aan onder grote hi lariteit van de Kamer. Het voorstel werd verworpen, waarna de strijd om de belastingwetten kon worden voortgezet. Dr. Lucas had daarbij nog succes met een amendement dat de rege ring de macht ontnam om de zgn. „vervroegde afschrijvingen" niet toe te passen op bepaalde groepen van bedrijfsmiddelen. De katholieke woordvoerder moest van deze staats controle niets weten. De minister meende, dat de strijd van dr. Lucas over dit punt geen nut had, daar hij reeds in het al gemeen temporisering van ver vroegde afschrijvingen had prijs gegeven. Maar dr. Lucas vond, dat hij beter deze zaken met een amendement nog eens kon neer leggen in de wet. Weer was de overwinning op het kantje af: 65 voor en 64 tegen (hieronder WD, PvdA. communisten en enkele overlopers van de A.R. De drie belastingwetten zijn tenslotte, nadat men over de belangrijkste de tails zwaar gevochten had, zonder hoofdelijke stemming aanvaard. Behalve de communisten lieten de heren Weiter en Duynstee (KVP) en Gerbrandy (A.R.) aantekenen, dat zij tegen iedere belastingverhoging wa ren. Hieronder volgt een over zicht van de verschillende belastingverhogingen, zoals zij na het debat in de Twee de Kamer zijn geworden. Oorspronkelijk zouden deze maatregelen, naast een op brengst van 107 miljoen voor De regeringsvoorstellen 1. Tijdelijke verlenging van de schorsing van de „investeringsaftrek". Dit is eerT belastingfaciliteit, waar door het investeren door het bedrijfsleven wordt gesti muleerd. Minister Hofstra had voorgesteld deze faciliteit voor een jaar op te heffen. 2. Machtiging aan de minister tot beperking van de vervroegde afschrijving", eveneens een belastingfaci liteit, die de investering stimuleert. 3. Tijdelijke verhoging van de omzetbelasting op sigaretten, televisietoestellen, personenauto's, motoren en banden. 4. Verhoging van de vermogensbelasting. het rijk, ook nog ongeveer 20 miljoen hebben opgele verd voor de reserves van het gemeente- en provincie fonds. Dit was echter niet d_e bedoeling van de voor stellen. Een motie - Lucas had tot resultaat, dat die overtollige 20 miljoen kon den worden benut voor ver beteringen elders, waar zij naar het inzicht van de Ka mer beter konden worden gebruikt. Aanvaard een motie-Lucas (K.V.P.) waardoor de kwestie in maart of april a.s. opnieuw zal worden bezien bij de behandeling van de komende industrialisatienota. Vooral van belang voor de werkgelegenheid. Aanvaard een amendement waardoor voor de int. scheep- en luchtvaart de investeringsaftrek blijft beslaan. Van belang in verband met de internationale concur rentie. Aanvaard de motie-Lucas, waarin de regering wordt gevraagd om eveneens tot de behandeling van de in dustrialisatienota van deze machtiging geen gebruik te maken. Aanvaard een motie-van Eysden (AR.) die de ver hoging van omzetbelasting voor sigaretten beperkt tot 2 pet. i.pl.v. 3 pet. zoals de regering had voorgesteld. Van belang omdat nu in verschillende gevallen de „fa tale" grens van 1 gulden per pakje niet wordt over schreden. Ondanks bezwaren van de heren Van Leeuwen (V.V.D.) en Lucas (K.V.P.) onder druk van het „onaan vaardbaar" van minister Hofstra ongewijzigd aange nomen. Een Amerikaanse meteoroloog, een zekere Charles Merritt uit Evansville in de staat Indiana, gelooft, dat hij donderdagochtend vroeg (plaatselijke tijd) getuige is geweest van het einde van de eerste Russische kunstmaan. Hij nam toen in noordwestelijke rich ting een helder wit schijnsel waar van een bol, die zo groot leek als de maan, maar die veel helderder was. De kleur van het schijnsel werd langza merhand rood en verdween achter de horizon. Naar de Utrechtste sterrenwacht mededeelt, zal vanavond, 4 januari, de tweede kunstmaan om ongeveer 17.53 uur betrekkelijk laag in het noord westen te zien zijn, gaande van west naar noord. Hij zal als een zwak ster retje aan de hemel verschijnen. Mor gen is hij niet meer te zien. Poolse geleerde kreeg asiel in Amerika De Amerikaanse minister van jus titie, William Rogers, heeft bekendge maakt, dat de internationaal bekende Poolse geleerde dr. Jerzy Leon No- wingki naar het Westen is overgelopen en asiel in de Verenigde Staten heeft gekregen. De eerste civiele kamer bij de rechtbank te Antwerpen heeft heden vonnis geveld in het persproces, aanhangig ge maakt door de CV P-voorzitter Lefèvre tegen J. van Eynde, socialistische volksvertegen woordiger' en hoofdredacteur van Volksgazetwegens las ter en eerroof, gepleegd in een 3-tal hoofdartikelen die tijdens de schoolstrijd in de socialis tische „Volksgazet" zijn ver schenen. Dit proces, dat in augustus 1955 aanhangig werd gemaakt, werd herhaaldelijk en om de meest verschillende re denen verdaagd, zodat het tot oktober 195 7 duurde voor een aanvang werd gemaakt met de afwikkeling. Aanvankelijk heeft de heer Lefèvre een eis tot morele scha devergoeding van 1 miljoen fr. ingediend en tot publikatie van - V'-: »2fc Deze foto, gemaakt van het Chateau Fort, een oud kasteel buiten Lour des. geeft een overzicht van de in aanbouw zijnde grootste onder- Sir Edmund Hillary heeft de Zuidpool bereikt na een tocht van 1900 kilometer sinds 14 oktober. Hij zond het be richt van zijn aankomst aan de Nieuwzeelandse commissie van de Ross-zee, de organisa toren van de expeditie. De Nieuwzeelander Hillary, de bedwinger van de Mount Everest, is de tweede poolvorser die de Zuid pool via de route over land heeft be reikt. De eerste was de Noor Amundsen, die op 14 december 1911 op de Zuidpool aankwam. Om de Zuidpool zo snel te kun nen bereiken, moeten Hillary en de zijnen hun tocht vervolgd hebben zonder de gewone dag rust te ne men. De laatste officiële berichten meldden, dat hij nog 72 km van de Sir Edmund Hillarybedwinger van de Mount Everestheejt de Zuid pool bereikt. Hier zien we hem middenmet vice-admiraal George Dufek (rechts) en commodore Joh Mirabito, gefotografeerd in hi Zuidpoolgebied bij McMurdo Soun' Zuidpool af was. Hillary heeft zijn prestatie weten te volbrengen met behulp van .-.neeuwtractoren, sleden en poolhon- den. Toen hij in oktober 1957 van het gebied bij de zeeëngte van McMur do vertrok, was hij niet van plan naar de Zuidpool te gaan. Hij wilde slechts bevoorradingsposten aanleg gen en een route naar de Zuidpool zoeken voor de Britse expeditie o.l.v. dr. Vivan Fuchs. Naar ver luidt bevond deze expeditie zich donderdag op 320 km van de zuid pool. Het lag in de bedoeling, dat de 'roep o.l.v. Fuchs over de Zuidpool :ou trekken om zich daarna mei lillary en de zijnen in begin januari le verenigen aan de kant van het iuidpoolgebied, waar de zeeëngte /an McMurdo ligt. Daarna zouden peide groepen gezamenlijk naar dit »ebied terugkeren. Tengevolge van het slechte weer n het zware terrein maakten 'uchs en de zijnen niet de ver- -achte vorderingen. Hillary en zijn .oep voerden de laatste weken in marssnelheid op. Men hield •en meer en meer rekening met mogelijkheid, dat Hillary wel •ns een poging kon doen de Zuid ooi te bereiken i.p.v. te wachten p Fuchs. Op 26 december ontving men oericht van de basis Scott in het gebied van de zeeëngte wan McMurdo, dat Hillary „vastbeslo ten" was de Zuidpool te bereiken. Van dat ogenblik af legden hij en zijn groep 64 km per dag af. De mannen van de Amerikaanse groep, die per vliegtuig naar de Zuidpool zijn gereisd, verwelkom den Hillary en diens vier makkers. Hillary en de zijnen hebben, nadat zij van de basis van Scott waren vertrokken, een afstand van 1.900 km afgelegd. Vah deze basis wordt gemeld, dat de groep-Hillary de Amerikaanse post op de Zuidpool gisterenmorgen om 9 uur in het oog kreeg. De vier Nieuwzeelanders, die te gelijk met Hillary de Zuidpool be reikten. zijn Jim Bates (31). Mur ray Ellis, Peter Mulgrew (29) en Derek Wright (29). Na zijn aankomst op de Zuid pool seinde Hillary naar basis Scott dat zij nog een blik ben zine over hadden, voldoende voor 30 kilometer. Hillary seinde per radio aan de Pasis Scott: ..Wij zijn allemaal erg uoe. maar heel blij te zijn aange komen." Het laatste stuk van de tocht werd afgelegd in „mistig en onaangenaam weer. De vier voer tuigen op rupsbanden legden over de zeer losse sneeuw niet meer dan gemiddeld vijf kilometer per uur af. Dc bedoeling van de expedities van Hillary en Fuchs is gegevens te verzamelen over structuur cn re liëf van de bodem in het Zuidpool gebied, klimatologische omstandig heden en de invloed welke deze op de mens hebben, en dergelijke, dit alles in samenhang met het werk van expedities van andere landen in het kader van het internationale geofysische jaar. De expeditie van Fuchs zou in het bijzonder de juist heid van de theorie nagaan, vol gens welke het Zuidpoolland eigen lijk een eilandengroep zou zijn, grondse basiliek ter wereld, met plaats voor 20.000 gelovigen, welke, ter gelegenheid van het eeuwfeest van de verschijningen te Lourdes op 24 en 25 maart van dit jaar plechtig zal worden ingewijd door zijne eminentie kardinaal Ronca- li. bisschop van Venetië. Op de ach tergrond ziet men de huidige ba siliek, welke plaats biedt aan slechts 3500 personen. De nieuwe basiliek is 201 meter lang en 81 meter breed de hoogte is 10 meter. Het machtige bouwwerk dat anderhalf miljoen Franse franken kost, zal Pius X basiliek worden gedoopt. het vonnis in 100 binnen- en buitenlandse persorganen, eis die later door klager zelf tot 25.000 fr. werd teruggebracht. De voorzitter, mr. de Preter, was in zijn uitspraak van oor deel, dat de gewraakte artike len van 29 juni en 13 juli 1955 inderdaad als beledigend die nen beschouwd en als dusdanig strafbaar zijn volgens het bur gerlijk wetboek. De socialisti sche schrijver heeft in deze ar tikelen blijk gegeven van zijn onbeheerste persoonlijke ge voelens. In de artikelen van de CVP-' voorzitter heeft men tevergeefs gezocht naar lasterlijke aantij gingen ten overstaan van J. van Eynde, wiens naam zelfs niet genoemd werd. Mr. de Preter legde er verder de nadruk op dat het hier niet om een politiek proces ging, maar wel degelijk om een persgeding, dat het gevolg was van de hou. ding van de hoofdredacteur van Eynde, die zich in zijn krant schuldig heeft gemaakt aan gro ve beledigingen ten overstaan van de heer Lefèvre. De rechtbank veroordeelde de aangeklaagde tot het betalen van een morele schadevergoe ding ten bedrage van 25.000 fr. aan de heer Lefèvre en de pu blikatie van het vonnis in zes Belgische en drie buitenlandse dag- en weekbladen, naar keu ze van klager. Van Eynde werd ook veroordeeld tot de proces kosten. De Westduitse ambassadeur in Djakarta, dr. H. Allardt, heeft een onderhoud gehad met de Indone sische minister van buitenlandse za ken, dr. Soebandrio. Volgens welingelichte kringen heeft Soebandrio tijdens dit gesprek de hoop uitgesproken, dat de West duitse regering haar houding op eco nomisch gebied jegens Indonesië na de Indonesische actie tegen Neder land niet zal wijzigen. Een hoofdambtenaar van het In donesische ministerie van landbouw, Sunardjo, heeft medegedeeld, dat In donesië een bedrag van tien miljoen rupiahs uit de tegenwaarderekening van Amerikaanse hulpverlening zal ontvangen. De fondsen zullen volgens Sunardjo worded aangewend voor het vernieu wen van de rubberaanplant op Indo nesische ondernemingen. Volgens radio-Indonesië is een groep Indonesische officieren naar de Verenigde Staten vertrokken, waar zij een opleiding zullen krijgen, die negen maanden duurt. De „Nederlands-Indonesische Unie" komt nog steeds met een post voor op de nationale begro ting van Indonesië voor het lo pende jaar. Het bedrag van de post is 1.4 mil joen rupiah. Indonesië heeft de Unie in 1956 opgezegd. De post staat op de vijfde plaats van de begroting van de centrale regering en de hoogste li chamen, die een eindbedrag aan geeft van 1.197 miljoen rupiahs. Op deze begroting wordt negen mil joen rupiahs uitgetrokken voor de president en de vice-president, 33 miljoen voor de minister-president en het kabinet, 13 miljoen voor het par lement en het leeuweaandeel 1.020 miljoen voor de staatspolitie. In kringen van Russische uitgewe kenen in West-Berlijn is gisteren ver nomen, dat volgens in deze kringen ontvangen inlichtingen zes Sowj et- militairen, van wie drie officieren, vier nachten geleden hebben getracht uit hun kwartier te Falkenburg te vluch ten en naar West-Berlijn uit te wijken. Dit zestal zou als anti-communistische verzetsgroep hebben gewerkt. Eén lid van deze groep, een ser geant, heeft in West-Berlijn om asiel verzocht en is per vliegtuig naar el ders overgebracht, zo werd in deze Russische kringen vernomen. De sergeant kwam aan in de Britse sector van West-Berlijn. In de genoemde kringen zei men verder, dat bovendien drie militairen de Amerikaanse zone zouden hebben bereikt, maar Amerikaanse ambtena ren hebben berichten hierover niet willen bevestigen of tegenspreken. Een andere Sowjet-militair werd bij een poging tot vluchten gewond en onder strenge bewaking naar een zie kenhuis in Oost-Berlijn overgebracht. Een woordvoerder van de Westber- iijnse politie heeft bekendgemaakt, dat gisteren aan de grens alles weer nor maal was. Van gewoonlijk welingelichte zijde in West-Berlijn is vernomen, dat de plaatsvervangende Russische comman dant in Oost-Berlijn, kolonel Kotsoe- ba, de Westelijke militaire comman danten om inlichtingen heeft verzocht over de Russische deserteurs. Reizi gers zeiden, dat er gisterenochtend een strenge paspoortcontrole in Oost-Ber lijn was. Oostduitse ambtenaren heftben mee gedeeld, dat het Mittellandkanaal van 15 januari af voor een periode van acht weken zal zijn gesloten voor noodzakelijke herstelwerkzaamheden. Het Mittellandkanaal is de belangrijk ste aanvoerweg voor steenkool van West-Duitsland naar West-Berlijn. De regering van Albanië heeft toe gezegd de Britse Skymaster, die dins dag tot landen in Albanië werd ge dwongen, vandaag te zullen vrijgeven, aldus heeft de Britse ambassade in Belgrado bekendgemaakt. Een woorvoerder van de Britse am bassade zei, dat aangenomen wordt, dat de zes leden van de bemanning eveneens Albanië mogen verlaWu,

de Stem | 1958 | | pagina 1