Commissie ingesteld voor repatriërende Nederlanders Nederlandse nota aan Ver. Naties Crisis in Israël nog dreigender Herverkaveling van Walcheren feestelijk afgesloten Welkom in het vaderland.... DAGBLAD VOOR ZEFLAMP Kamer eensgezind, behalve CPN 56 KPM-schepen buiten Indonesië Buitengewesten beschuldigd Journalist moet Antillen verlaten Oud-bokser doodgeschoten Beschuldiging Nasser „Westen vormde Quisling- regering" Weer Amerikaanse a loom-onderzeeër Groot project in Perzische Golf Arrestaties in Parijs Veel bewolking Geen veroordeling krahtepuzzel Koninklijke onderscheidingen (Zalig Kerstmis W erkloosheidswet gewijzigd V.N.-commissie voor Hongarije kreeg nul op rekest Nieuw Amerikaans vliegtuig 97e JAARGANG No. 22640 Uitgave N. V. Uitgevers Mij. Neerlandia. Verschijnt elke werkdag. Bureaus: Breda, Relgerstr. 16. TeL: Directie, Redactie en Ad ministratie 22341. Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr A. J. J. !YL Mes, mr. H M L. de Rechter, P. V. M Vercauteren, L J. v. 't Westende. Abonn.prijs bij vooruitbet 7.- p. kwartaal, p. post t 8.20, p. week (uitsi bi) nlert postbestell.) 0.54. Incasso wordt berekend. Losse numm. 15 ct Postrek 278841 Advertentieprijs voor de gehele oplage 0.35 per mm. (Ingezonden Mededelingen Oio per mm). Voor advertenties van plaats efcjfce aard wt Zeeland uitsluitend m de Zeeuwse editie 0.14 per mm. (Ingezonden Mede delingen 0.35 per mm). Bij contract aan zienlijke reductie; volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 ct. per mm extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet wensen af te geven, worden vernietigd. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Westsingel 98. telefoon 2236 Bureau voor HTTT.ST. Dubbele Poort 7. telefoon 102 - (Bijbureaus: TERNEUZEN, Noordstraat 56. tel. 2601 - OOSTBURG, Nieuwstraat ^el^noJV (Van onze parlementaire medewerker) In een gevoel van nationale verbondenheid heeft de Tweede Kamer gereageerd op een regeringsverklaring over Indonesië, welke verklaring wij elders weergeven. Professor Romme (KVP) vergeleek de situatie die voor ons land is ontstaan met de wa tersnoodramp, met dit verschil, dat het ditmaal mensen zijn en niet de natuur die ons „dit" aandoet. Professor Oud herinnerde aan het woord van Troelstra in 1914: „De nationale gedachten overheersen de nationale twisten". Ook de heer Willems (P.v.d.A.) zei, dat wij onze schouders onder een moeilijke taak moeten zetten. De moeilijkheden zijn velerlei. Er moeten maatregelen worden getroffen om de overtocht en het onderbrengen van de evacué's te regelen en te fi nancieren. Er moet internationaal aan de bel worden getrokken en er moet in eigen land beraad zijn over vete kwesties, zoals de schending van het volkerenrecht dat de Indonesiërs nu weer ten beste willen geven, door de Indische wateren voor een groot deel tot hun eigen territoriaal gebied te willen verklaren. „Wij moeten ons daar niets van aantrekken", was het advies van professor Romme. Hij zag in te genstelling tot professor Oud veel heil in het wakker schudden van het in ternationale geweten. „De gehele vrije wereld, kan de dupe worden van deze affaire, wanneer zij niet zeer op haar tellen past", zo meende hij. Hij was het met „Times" eens, dat men na tuurlijk wil trachten om de verbin dingen met Nieuw-Guinea af te snij den. Minister Luns moest professor Oud toegeven dat de V.N. niet altijd krachtig zijn opgetreden tegen derge lijke schendingen van recht. De regering is echter van plan zo duidelijk mogelijk te stellen, dat haar bezorgdheid groot is. Zij wil zelfs, zo nodig, tot de Veiligheidsraad door dringen. De heer Willems (P.v.d.A.)) was bereid, om, zodra de destructie ve krachten in Indonesië een eind nemen, verzoenend op te treden en zelfs Nederlandse hulp te verlenen om het economisch evenwicht van In- donesië weer te herstellen. Hij gaf echter toe, dat op het moment slechts sprake is van destructieve krachten en dat daar voorlopig dus niets van kan komen. Van de andere kant was minister Luns wel bereid om de deur voor een nieuw gesprek op een kier te houden. Kosten evacuatie De Kamer was van oordeel, dat de evacué's royaal geholpen moeten wor den, hetgeen minister Luns kon toe zeggen. Hij kon echter niet ingaan op het verzoek van professor Oud om Rijksvoorschotten maar aan iedereen ter beschikking te stellen, ook als hij misschien nog wel over eigen midde len zou beschikken. Professor Oud vond dat dit nodig was. omdat er an ders mensen in Indonesië zouden kun nen blijven, die wel graag over zou den willen komen, maar tegen de boge kosten zouden opzien. Er is op voorstel van professor Romme een commissie van dertien kamerleden ingesteld, die zich met al dit soort zaken zal gaan bezig hou den. De regering heeft volledige mede werking toegezegd. Op een paar cy nische woorden van ds. Zandt (S.G. P.) en protesten van de communisten na, werd de regeringsverklaring voor kennisgeving aangenomen. Dr. Kor- 'horst, de kamervoorzitter, heeft ditmaal zijn gebruikelijke kersttoe spraak aan het eind van het jaar ach terwege gelaten in verband met de ernst van het onderwerp, dat de Ka mer deze laatste dag behandelde. In de gisteren gehouden ver gaderingen der Koninklijke Java China Paketvaartlijnen N.V. en der Koninklijke Nederlandse Paketvaartmaatschappij N.V. is meegedeeld, dat 56 schepen van de K.P.M. zich thans buiten In donesië bevinden. Gedeeltelijk is reeds emplooi voor deze schepen 1 gevonden. Voor de overige sche pen is men hiermede bezig. Over de assurantiegëlden konden r.og geen nadere mededelingen wor den verstrekt. Mocht het zover komen dat deze in Nederland worden ont vangen, dan zal het bestuur zich na der beraden. Het ligt niet in de bedoeling „de huid van de beer te verkopen, voordat deze geschoten is", zo werd desge vraagd aan aandeelhouders medege deeld. De aanslag op Soekarno Majoor Marsudi, chef-staf van het plaatselijk militair comman do van Djakarta, zou volgens het Indonesische persbureau PIA hebben verklaard, dat de aan slag op president Soekarno op 30 november „niet kan worden losgemaakt van de ontwikkelin gen in de gebieden buiten Java". „Marsudi beschuldigde er de „Ik ben thans genoodzaakt uw aandacht te vestigen op de hui dige toestand in Indonesië, waar een vijandige campagne wordt gevoerd tegen Nederlandse on derdanen en ondernemingen en particuliere bezittingen. Econo mische en persoonlijke druk op de Nederlandse gemeenschap in SCHEPEN VAN Nationalistisch Chi na hebben twee schepen van com munistisch China verdreven, die op het eiland Matsoe troepen aan land wilden zetten. Dit meldt de regering op Formosa. JAPAN ZAL de opstelling van raket ten met atoomkoppen binnen zijn grenzen niet toestaan. Dit heeft de Japanse eerste minister, Kisji, in het parlement gezegd. DE EERSTE Nederlandse ambassa deur bij het vaticaan, F. graaf de Marchant d'Ansembourg, heeft maandagochtend zijn geloofsbrieven aan de H. Vader overhandigd. SIR HUMPHREY Trevelyan, een En gelsman, is benoemd tot vice-secre- tarig van de Verenigde Naties. KROONPRINS Aid el Islam Moha- med Elbadr var Yemen, tevens vice- premier van zijn land, is voor een officieel bezoek van zes dagen in Zuid-Slavië aangekomen. DE BEWONERS van de staatsgevan genis te Jefferson (V.S.) hebben een cipier belast met kerstinkopen voor een bedrag van 1273 dollar, ten be hoeve van ouderloze negerkinderen. TUSSEN BUDEL en Weert is op een onbewaakte overweg een vrachtauto door een goederentrein gegrepen. De locomotief en de auto werden be schadigd. Geen persoonlijke ongeluk ken. PROF. DR. J. DE ZWAAN, oud-lid van de Eerste Kamer en oud-hoog leraar van de Rijksuniversiteit te Leijlen, is gisteren op 74-jarige leef tijd' in Den Haag overleden. IR. J. WESSELS BOER heeft we gens gezondheidsredenen ontslag ge vraagd als lid van de directie van de N.S. Di ontslag is hem per 1 januari op de meest eervolle wijze verleend. De foto toont de minister van bui tenlandse zaken. mr. J. M. A. H. Luns, tijdens het afleggen van de regeringsverklaring. buitengewesten praktisch van de 1 Indonesië, bestaande uit onge- hand te hebben gehad in de mis- veer 50.000 zielen, heeft thans lukte aanslag", aldus PIA. het punt bereikt, dat een uit tocht op grote schaal aan de gang is". Dit zegt de minister van Buiten landse Zaken. mr. J. M. A. H. Luns, in een nota aan de secretaris-gene raal der Verenigde Naties, die giste ren in New York is overhandigd. De minister recapituleert de bekende anti-Nederlandse campagne zeer uit voerig. De nota besluit: ..Opgemerkt dient te worden, dat volgens een aantal In donesische officiële verklaringen de druk, die wordt uitgeoefend op de Nederlandse gemeenschap, moet wor den gezien als een reactie op de wei gering van de algemene vergadering de Indonesische aanspraken op Ned. Nieuw-Guinea in te willigen. Indien dat zo is, zou dat een poging zijn om met onwettige middelen dat te bereiken, wat Indonesië langs wet tige wegen niet heeft kunnen verkrij gen. In dat geval houdt een dergelijke actie een uitdaging in aan het gezag van de V.N. De Nederlandse regering protes teert hierbij krachtig tegen de hande- lingen en daden van de Indonesische regering en behoudt zich alle rechten voor. Daar de onderhavige kwestie zowel de veiligheidsraad als de algemene vergadering van de V.N. raakt, zou u mijn regering zeer verplichten indien u de inhoud van deze brief onder de aandacht zou willen brengen van de leden van beide lichamen aldus de nota. Aan de heer Adriaan de Wit, hoofd redacteur van de te Willemstad, Cura sao, verschijnende „Beurs- en Nieuws- berichten" is gisteren medegedeeld, dat hij de Antillen binnen dertig dagen moet verlaten. De heer De Wit is. als bekend, door publikaties in zijn blad in conflict ge komen met de Landsregering van Curagao. De vooruitzichten op verzoe ning binnen de Israëlische re geringscoalitie zijn gisteren slechter geworden, doordat de linkse Achdoeth Haavoda-partij de eis van premier Ben Goerion, dat de ministers van de linkse partij aftreden wegens het laten uitlekken van nieuws aan de pers, heeft afgewezen. Door dit lek is een besluit van het kabinet om een hooggeplaatste Israë lische persoonlijkheid voor besprekin gen naar Bonn te sturen verworpen. Ben Goerion heeft verklaard, dat hij het ontslag van de regering zal aan bieden als de ministers van de Ach doeth Haavoda aanblijven. Kerstmis in Midden.Oosten Verscheidene diplomaten uit chris telijke landen hebben met het oog op een regeringscrisis in Israël hun voor genomen kerstreis naar Bethlehem afgelast. De secretaris-generaal van de Ver. Naties, Dag Hammarskjoeld, is giste- Tommy Sullivan, een ex-bokser, is doodgeschoten in Boston in de Ver. Staten, terwijl hij naar zijn werk aan de haven ging. Een auto reed hem achterop en toen de wagen vlak bij hem was, schoot een van de vier in zittenden zijn revolver leeg op Sul livan, die door drie kogels in het hoofd werd getroffen. Sullivan stond bekend als een be strijder' van de gangsterpraktijken in de vakverenigingen en men meent, dat hij vermoord is door racke teers" die hun invloed proberen uit te breiden tot het Bostonse waterfront. Hij was een neef van de beroemde John L. Sullivan, wereldkampioen zwaargewicht in de jaren 1889-1892. ren uit Cairo in Gaza aangekomen. Hij zal het kerstfeest met de V.N.- troepen aan de Egyptisch-Israëlische grens vieren. Na zijn bezoek aan de V.N.-troepen keert Hammarskjoeld naar Cairo terug voor besprekingen met president Nas ser van Egypte, vermoedelijk over de Egyptisch-Israëlische bestandscommis sie die al een jaar niet meer bijeen komt en vraagstukken die verband houden met het Suezkanaal. President Nasser van Egypte heeft in een rede over radio-Cairo gezegd, dat de westelijke mogendheden bui ten Egypte een Egyptische ..Quisling regering" hebben ingesteld, die het huidige Egyptische regime zou moe ten omverwerpen, jpe twee voor naamste leden van deze regering zou den zijn Mortada el Maraghi, oud minister van Binnenlandse Zaken on der de monarchie, en Hoessein Kj ai ry, lid voor de voormalige koninklijke familie. Nasser deed voorts een beroep op alle landen de proefnemingen met kernwapens te staken, „opdat de we reld een vernietigende atoomoorlog bespaard blijve". De derde Amerikaanse onderzee boot met kernenergiemotoren, de Skate", is gisteren te Groton, in de P merikaanse staat Connecticut, te water gelaten. Volgende Amerikaanse atoomon derzeeërs zullen naar het model van de Skate" worden gebouwd. De Iraanse aardolie exploratie en produktiemaatschappij N.V. heeft be sloten de uitvoering te realiseren van een groot transport- en verschepings project aan de Perzische Golf. Het project omvat de aanleg van een zo genaamde „big inch" transportpijp leiding van het Gach Saran olieveld naar de kust. een transportleiding over de zeebodem van de kust naar Kharg Island in de Perzische Golf en de nodige opslagtanks, versche pingsinstallaties en accommodatiefa ciliteiten op dit eiland. De waarde van het project, dat de verscheping van ruwe olie met super tankers mogelijk maakt, wordt ge schat op 200 miljoen gulden. Voor de uitvoering van het werk is een inter nationale combinatie gevormd van Amerikaanse, Engelse en Nederland se aannemers. Van Nederlandse zijde wordt ook door Werkspoor N.V. Amsterdam in deze groep deelgenomen. In de nacht van zondag op maan dag heeft de Franse politie 445 Alge rijnen gearresteerd, die ervan ver dacht worden tot organisaties van verzetslieden te behoren. Enkele wa pens en geld zijn in beslag genomen. In verband met het Hoog feest van Kerstmis zal onze krant op 25 en 26 december niet verschijnen. Directie Dagblad De Stem. 4 4 4 4 4 4 4 4 i i 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 J Morgen: zon op 8.47 uur. Zon on- i der 16.32 uur. Maan op 10.46 uur. 4 Maan onder 21.36 uur. J Tweede kerstdag: zon op 8.48 J uur. Zon onder 16.33 uur. Maan t op 11.09 uur. Maan onder 22.40 u 4 Vrijdag: zon op 8.48 uur. Maan J op 11.30 uur. Weersverwachting van het K.N. M.I. tot 1 unavond, opgemaakt gisteravond 23.15 uur: Over het algemeen veel bewol king met plaatselijk regen. Over wegend matige wind uit oostelijke richtingen. Dezelfde middagtem- peraturen als gisteren of iets la gere. Verwachting van het Belgisch Weerkundig Instituut: Matige zuidenwind. Zwaar be wolkt tol betrokken met regen of neerslagvlagen bij tussenpozen. Vandaag: zon onder 16.32 uur. Maan onder 20.31 uur. Een van de 34 nieuwe bruggen in het herverkavelde Walcheren. De Amsterdamse rechtbank heeft n hoger beroep de hoofdredacteur van de Telegraaf, J. S,, van rechts vervolging ontslagen. Hij was gedag vaard in verband met de puzzel „Wie weet die wint". De kantonrechter had liem eerder vrijgesproken, omdat hjj van oordeel was, dat de deelnemers aan de puzzel in staat waren op de o 'ossing een overwegende invloed uit te oefenen. De officier van Justitie, mr. Hart suiker, had echter in hoger beroep een boete van honderd gulden geëist, omdat hij de tegenovergestelde me ning was toegedaan. In de overwegingen van de recht bank werd nu gezegd, dat de wijze waarop de gelegenheid wordt gege ven tot deelneming aan de puzzel niet zonder meer het houden van een lo terij is. Deelnemers kunnen zeer ze ker een overwegende invloed uitoefe nen als de gedeponeerde antwoorden juist zijn. Anders wordt dit wanneei een of meer der gedeponeerde ant woorden onjuist zijn. Doch dit is nic' in de dagvaarding gesteld. Alleen d< vragen zijn er in opgenomen. De verdachte moet het strafba.c feit aldus de overwegingen uit de dagvaarding kunnen lezen. De rechtbank heeft dus niet kunnen oor delen of hier een strafbaar feit heeft plaats gehad, en derhalve volgde ont slag van rechtsvervolging. (Van onze redacteur) Gisteren was het op Walcheren herverkavelingsdag: De feestelijke afsluiting van de herverkaveling, die van het eiland het modernste landbouwgebied maakte. De viering van dit uiterst belangrijke gebeuren vond plaats in Middelburg en kende twee hoogtepunten: 's Morgens in hotel Burg het pas seren van de akte van herverkaveling en 's middags in het Schuttershof de uitreiking van koninklijke onderscheidingen aan de verraste leiders en enkele medewerkers van het grote herverkavelingsplan. De uitreiking van deze onderschei dingen geschiedde in het tot de laat ste plaats met bij de herverkaveling betrokkenen bezette grote zaal van het Schuttershof, waar tevoren de heer van der Weel en minister Mans- holt redevoeringen hadden uitgespro ken, waarin zij het belang van de herverkaveling in al zijn zwaarte be lichtten. De eerste voornamelijk be zien uit streekoogpunt, maar de twee de bezien uit nationaal standpunt. De voorzitter van de Herverkave lingscommissie Walcheren, mr. A. J. van der Weel, werd ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw. De heer G. Bierma, hoofd van het bureau ruilverkaveling te Middelburg en ir. W. A. v. d. Werff, voormalig secre taris van de Herverkavelingscommis sie Walcheren, werden officier in de orde van Oranje-Nassau. De minis- te van Landbouw, dr. S. L. Mans- helt, reikte ook nog vier ere-medail- !es uit verbonden aan de orde van anje Nassau en wel in goud aan de ■eer P. Verhagen, lid van de Herver- avelingscommissie Walcheren, in zilver aan de heer L. Osté, opzichter B. bij de cultuur-technische dienst in Zeeland en in brons aan de heren A. Provoost en W. Louws, arbeiders materieel-beheerders bii de Neder landse Heidemaatschappij. Ontvangst De bijeenkomst in het Schuttershof was 's morgens verder voorafgegaan door een persconferentie met lunch en het geheel werd besloten met een grootscheepse ontvangst, door het provinciaal bestuur van Zeeland in de ontvangzaal van het Middelburgse stadhuis. Oorspronkelijk was het de bedoe ling geweest, die ontvangst in de Sta tenzaal te houden, maar die bleek te klein. In het Middelburgse raadhuis werd nog gesproken door de waarne mend burgemeester van Middelburg, de heer A. J. Berenpas, en door de commissaris van de Koningin in Zee land, jonkheer mr. A. F. C. de Ca- sembroot. Mr. van der Weel hield in de mid dagbijeenkomst een terugblik op de afgelegde weg. „Het oude Walche ren", zo zei hij. „cultuur-technisch bewerkt, is door de herverkaveling in een nieuw kleed gestoken". In bloem rijke taal memoreerde hij het herstel na de verwoestende werking van het water en hij ging de geschiedenis van de herverkaveling tot in onderdelen na, ook de vele moeilijkheden opsom mend. die zich daarbij hadden voor gedaan. zoals o.a. de toewijzing van de percelen. Mr. van der Weel ver zuimde niet om zijn vrees uit te spre ken voor nieuwe grondversnipperin gen in de toekomst en wees daarbij op de kwestie van de grondeigenaren, die naar de Noord-Oostpolder ver trokken zonder hun Walcherse gron den te verkopen. Spreker besloot zijn rede met te stellen, dat het werk is gedaan en een goed en blijvend fun dament voor Walcherens welvaart te scheppen. Wegbereiding Minister Mansholt projecteerde de ze herverkaveling in het nationale vlak en noemde haar de wegberei ding voor de modernisering van de k.ndbouw in toekomst. Het was niet alleen een vraagstuk van tech nisch kunnen: ook moest diep inge grepen worc.cn in het persoonlijke le ven van de betrokkenen. Het is een hervorming, die gericht is op de ver betering van je menselijke positie, en waarbij speciaal aandacht geschon ken moet worden aan de sociologische omstandigheden. Zich afvragend of de landbouw de haast revolutionaire Europese structuurveranderingen zal kunnen volgen, meende de bewinds man hierop bevestigend te kunnen antwoorden, omder de voorwaarde al thans, dat er een nationale zaak van gemaakt wordt en het niet alleen aan de landbouw zal worden overgelaten. In bescherming van de landbouw zag spreker weinig goeds. Hij zocht het liever in zelfwerkzaamheid, zoals bij voorbeeld het geval is bij de ontwik keling van de middenstand. Bepaalde elementen daarin kunnen de land bouw tot voorbeeld strekken. Aan het einde van zijn rede ging de bewinds man over tot het uitreiken van de reeds hierboven genoemde konink lijke onderscheidingen. De vereniging Het Brabants Edelambacht en de Brabantse Stichting voor Beeldende Kunst en Edelambacht zenden een kerst- en nieuwjaarswens rond, die vergezeld gaat van 'n hout gravure van de jonge Brabantse grafica Akke Sins. Wij plaatsen hierbij een reproduktie van deze gravure, die de aanbidding van het Kind door de drie koningen voorstelt. In de vergadering van de Tweede Kamer is gisteren aan de orde geko men de stemming over het wetsont werp tot wijziging van de werkloos heidswet. Het wetsontwerp werd aangenomen met 101 tegen 26 stemmen. Tegen VVD, AR en CPN; vóór CH, SG, KVP en PvdA. Ingevolge artikel 40 van de werk loosheidswet komt van het geldende premiepercentage een vierde deel voor rekening van de werkgever, een vier de deel voor rekening van de werk nemer en de helft voor rekening van het rijk. Het onderhavige wetsontwerp beoogt de kosten voor de werkloos heidsverzekering voor de jaren 1958 en 1959 in gelijke mate te verdelen over de werkgevers, de werknemers en het rijk. Deze wijziging is door de regering voorgesteld als een der maat- ïegelen om tot verlichting van het overheidsbudget te geraken. De ver betering in de rijksmiddelen zal 30,5 miljoen bedragen. De Hongaarse delggatie bij de Ver enigde Naties heeft de speciale V.N.- commissie voor Hongarije medege deeld, dat zij niet in staat is een ver zoek van de commissie aan de Hon gaarse regering over te brengen, waarin gevraagd wordt-om een zo menselijk mogelijke behandeling van de deelnemers aan de opstand van vorig jaar oktober, zo is in New York bekendgemaakt. Hongarije erkent n.l. de V.N.-commissie niet. De Amerikaanse luchtmacht heeft een order geplaatst voor de vervaar diging van een nieuwe lange afstands bommenwerper, die zich op een hoog te van 21.500 meter met een snelheid va.i 3200 kilometer pei uur zal voort bewegen. aldus een mededeling van een luchtmachiv.oordvoerder. Hij wil de de vraag of het toestel met een raketmoto. zou worden uitgerust, niet beantwoorden. De snelste Amerikaanse lange-af- standsbommenwerper van thans is de ..B-50", die. naar wordt aangeno men, een snelheid van meer dan tweeduizend kilometer per uur heeft. De 19-jarige timmerman L. de H.. die eergisteren met de ..Rijndam" in ons land was aangekomen uit Ontario (Ca nada) om zijn ouders in Beet- sterzwaag te bezoeken, had wel een zeer onplezierig weerzien met zijn vaderland. Hij was naar het Centraal Station te Rotterdam gegaan. De jongeman zette zijn koffers neer om aan een loket een kaartje naar het hoge voorden te kopen. Toen hij zijn twee leren koffers weer wilde opnemen om naar de trein te gaan, bleken ze te zijn ver dwenen. Er zaten voor f2500 aan kleren en zgn. traveller- cheques in.

de Stem | 1957 | | pagina 1