'n uoxy .Ja cjfuuujfi Opnieuw geruchten over Consistorie Fijn zo n hele slof ROXY voor de feestdagen! sport int mr Charley Gaul gelukkig over Tour-schema Raad Terneuzen in principè akkoord met afvoerleiding Sas van Gent naar Schelde FILMS Gouden feest mgr P. Sweere HU warme grog RH U M NEGRITA DAGBLAD DE STEM VAN >1111040 20 DECEMBER 1957 Jlynbenöc'e yii€ii/Ai «Cvtw OOSTBURG IJZENDIJKE SAS VAN GENT HULST TERNEUZEN AXEL MIDDELBURG GOES YLISSINGEN Franse begroting goedgekeurd Vonnissen in zaak-Stalinon LAATSTE NIEUWS Benoemingen bij de rijkswaterstaat Herstel samenwerking vakcentrales Weer Thor gelanceerd Overeenstemming over kostprijzen landbouw in de Benelux Zo'n vrolijk gekleurde feestslof met 200 verse ROXY sigaretten verhoogt de feestvreugde voor U zelf en voor Uw gasten Goed begin in bekertoernooi biljarten Titelstrijd extra klasse libre Afdelingsvoetbal op 2e Kerstdag PARENCOMPETITIE BRIDGE Selectie voor Eur. zwemtitels wordt zeer interessant Debruyckere al op 29 december in Willem-II? EXAMENS AANBESTEDING WATERSTANDEN Met instemming van alle fracties betuigde de heer R. Hol (PvdA) ge durende de gemeenteraadsvergade ring van gisteravond te Terneuzen zijn instemming met het voorstel van B en W. tot het nemen van een prin cipe-besluit inzake de aanleg van een leiding van Sas van Gent naar de Westerschelde ten behoeve van de af voer van afvalwater. Men was er wel van overtuigd, dat wat de praktische uitvoering van het plan betreft, de kostenfactor voor de gemeenten wel het meeste gewicht in de schaal legt. Men hoopt echter, dat niet alleen de gemeenten onderling tot een redelijke kostenverdeling zullen komen, doch dat in het belang van een verdere ontplooiing van de kanaalzone ook het rijk, de Belgische staat, de pro vincie en belanghebbende Industrie ën belangrijke financiële steun zullen geven. Verdere vragen betreffende de fi nanciering konden nog niet worden beantwoord. Met het voorstel om de politieverordening betreffende het on beheerd laten staan van fietsen te wijzigen, was de heer de Feyter (C.H.) het niet helemaal eens. Vooral in de wintermaanden laat de zonsopgang nog al op zich wachten en dit geeft moeilijkheden voor mensen, die naar het spreekuur van dokter en tand arts gaan. Met 9 stemmen voor en 5 tegen werd het voorstel aangenomen tussen 7 en 24,00 uur. Aan de heer P. M. Zweedijk, onderwijzer aan de openbare lagere school te Sluiskil, werd eervol ontslag verleend en ir. W. Toorenman werd met ingang van (Advertentie) 1 september 1.1. in vaste dienst be noemd aan de afdeling gymnasium van het lyceum. Wethouder M. de Vos werd benoemd tot plaatsvervan gend lid in de commissie samenwer kende gemeenten. De raad keurde het voorstel goed om grond van de heer H. de Regt aan de Axelsestraat in verband met het uitbreidingsplan der gemeente te onteigenen. Op een vraag van de heer van Riet, wanneer althans een gedeelte der nieuwe sportvelden in gebruik zal kunnen worden genomen, ant woordde de voorzitter, dat er binnen een paar maanden twee voor het ge bruik gereed zullen zijn. De heer Weterings vroeg inlichtingen over de afwatering van het gehucht Driewe gen in de Othenese kreek. Destijds gaf het polderbestuur aan de gemeen te toestemming de riolering daar heen te leiden, doch deed dit zonder daarin de eigenaar van de kreek te kennen. De voorzitter antwoordde, dat deze kwestie niet zo eenvoudig is op te lossen, doch dat naarstig naar een oplossing wordt gespeurd. De heer Compiet klaagde over de verschrikkelijke toestand in de brand gangen achter de nieuwe woningen te Sluiskil, waarop wethouder de Vos antwoordde, dat wanneer de gemeen te grond bouwrijp verkoopt, d.w.z. met straten en riolering, aan de ver plichting is voldaan. Voor de rest moet de eigenaar zorgen. Ook hier zullen de mensen zich onderling moeten verstaan en in goede nabuur schap deze moeilijkheden moeten op lossen. bessenjenever In Ledel Theater draait „Martin en Lewis in het wilde westen", (B) een gezellige en kolderrijke onzin- film, waarin de twee bekende ko mieken wilde avonturen beleven. Verder „Storm over Perzië", (B) eveneens een film in het avontuur lijk genre, deze keer rond harems, zodat er behalve van avontuur ook van volop romantiek te ge nieten valt. Hofzicht Theater geeft „Zo lang er lieve meisjes zijn" (A), een prettige amusementsfilm met een beetje onzin, een beetje humor en veel vrolijkheid. Verder „Haar eerste liefde", (A) een charmante romance met de bekende Romy Schneider. Olympia vertoont „Aanranding" (C 1) de reeds besproken film over het avontuur van een jonge onder wijzeres, die door de avances van een der leerlingen in moeilijkheden komt. Een goed gemaakte avontu renfilm op een gelukkig niet al te afgezaagd thema. Vervolgens draait er „Liebe, Tanz und 1000 Schlager", (A) een film welke naast deze alleszeggende ti tel geen omschrijving meer be hoeft. Een vrolijk en plezierig ge val waarvan veel te genieten is. Als derde film „Keer terug", (Cl) reeds eerder besproken, een fami liedrama met veel vaart, een aan eenschakeling van vaak schokken de gebeurtenissen. Wie van een goede „familieroman in filmvorm" houdt, kan hier tereëht. Tenslotte Annie get your gun", (A), een oude bekende, een toprol van Bet ty Hutton. Wie van show en avon tuur houdt kan van deze vlotte film veel genieten. Bioscoopgebouw geeft „Der Bet- telstudent" (A), de verfilming van een bekende operette, 'n gezellige en vrolijke film. „De zoon van Sin- bad" (Cl) is een uitstekende fi.m voor avonturenliefhebbers en „De Prinses van de Canarische eilan den" (A), is behalve aan avontuur ook nog rijk aan romantiek. Een met vaart gemaakte film, waarin intense spanning en romantiek e!- kaar afwisselen. Tenslotte „Vaders en zonen", (B) een plezierige film ovet de soms zo moeilijke maar vaak ook amusante verhouding tussen ku deren en hun ouders. Men mene niet dat het een zwaarwichtig ver haal is: het is vlot en plezierig. Het onderwerp leent zich daartoe dan ook uitstekend. Het verhaal omvat eigenlijk de geschiedenis van vijf gezinnen, zeer uiteenlo pend van aard en niveau. Wat er allemaal gebeurt kan ieder zien, die aan deze hartverwarmende film een plezierige avond wil be leven. Luxor draait „Martin en Lewis in het wilde westen" (B) (zie on der Oostburg) en verder „An af fair tot remember", (A), een span nende en goed gemaakte liefdes historie. In het Concertgebouw is het deze keer „Marie Antoinette, de martelares" (Cl), de levensge schiedenis van een vorstin, maar nu eens gezien vanuit de gezichts hoek van een ridderlijk man, een graaf, die haar van het schavot wilde redden. Dat het hem niet lukte weet ieder uit de geschiede nis, maar zijn avontuur, tegen de bekende achtergrond van Marie Antoinettes onthoofding, (E span nend genoeg om er een paar uur in mee te leven. Tenslotte De ontembaren" (Cl) een harde en spannende „western", voor de lief hebbers van het stevige avonturen verhaal. Het Centrum geeft „Nina", (B), een spannend liefdesverhaal op de drempel tussen oost en west. De politiek zorgt voor het noodzake lijke avontuur. Verder „The Way ward Bus", (Cl), een interessante film naar het bekende boek van Steinbeck. Dan is er nog „Piloot Quax in Afrika" (CD een vrolijke geschiedenis met Heinz Rühmann als vlieginstructeur. Tenslotte voor de kinderen „Trouwe kameraden" (A). In Electro zingt de wereldbe roemde Duitse zangeres Catarine Valente in de film „Du bist Mu- sik" (A), een charmante en kleur rijke rolprent. Peter Heiden, een berooide componist uit München, reist naar Spanje, waar hij Mari na, een vermaarde revuester hoopt te ontmoeten. De ontvangst is ech ter minder hartelijk en Peter zwerft, nog armer dan eerst, door het schone Spanje. Hij veronge lukt, verliest het bewustzijn, en komt weer bij in een slaapkamer van het koninklijk paleis. Hij wordt op een of andere manier koning en speelt de rol voortref felijk. Marina komt met haar ge zelschap aan het hof en Peter wordt tot over de oren verliefd op haar. Maar dan keert de echte koning terug uit Egypte en „me neer de koning" wordt ontmas kerd. Meteen ook weer uit met de liefde. Als een gebroken man keert hij naar München terug. In Schouwburg draait de Western „Bloedig conflict" (B). Na de Amerikaanse burgeroorlog keert een ex-kapitein naar zijn ranch terug en neemt een barmeisje als zijn vrouw mee. Een broer van de kapitein staat aan de kant van een troep bandieten, die het op de ranch van de kapitein hebben ge munt. Als de kapitein het verleden van zijn vrouw te weten komt, wordt de toestand zo gespannen, dat hij haar in de armen van zijn broer drijft. Na een stevig partijtje op de vuist en revolver komt toch alles nog in orde. De film „Attack" (Cl) die in het Grand wordt vertoond, speelt tij dens het felle Ardennenoffensief van de Duitsers. Robert Aldrich heeft het nogal moeilijk gehad om het toneelstuk „Fragile Fox" van Norman Brooks te verfilmen, want hij heeft helemaal geen medewer king gekregen van de Amerikaan se legerleiding. Geen wonder trou wens, want de film doet een felle aanval op hetAmerikaanse leger. De kern van het verhaal is de strijd tussen een laffe kapitein, een compagniescommandant, die de hand boven het hoofd wordt ge houden door een kolonel, om po litieke redenen, en een luitenant. De strijd om de verovering van een door de Duitsers bezet stadje wordt meesterlijk verfilmd. Het fragment, waarin de lafheid van de kapitein wordt verklaard, is een der hoogtepunten van deze uitste kende oorlogsfilm. In Alhambra draait „Attack", de film die wij onder Goes bespro ken hebben. Luxortheater draait de „Held der Apachen" (B). Deze held is het opperhoofd Cochise. Hij sluit in deze film een verdrag met de blanken. Een andere stam, de Comanchen. is helemaal niet tevreden met deze gang van za ken en probeert tweedracht te zaai en. Wanneer er een aanslag op Cochise wordt gepleegd, worden hier de blanken van verdacht. Ge zamenlijk trekken dan de rood huiden ten oorlog. Maar de bleek- gezichten kunnen hun onschuld bewijzen. Dan vliegen de stukken er af als de twee stammen met elkaar in oorlog komen. Een indi- anenfilm van het goede soort. KATHOLIEKE FILMKEURING A: voor alle leeftijden. B: Per sonen boven de 14 jaar. Cl Voor 18 jaar zonder voorbehoud. C2: Voor 18-jarigen met enig voor behoud. C3: Voor 18-jarigen met voorbehoud. D.: ontoelaatbaar. (Advertentie) ^rcenti^ De vlam die U altijd trouw blijft WEIGERT NOOIT De Nationale Vergadering van Frankrijk heeft gisteren de verso beringsbegroting voor 1958 goedge keurd. De Franse regering had, zo als bekend, hieraan de vertrouwens kwestie verbonden. De militaire uitgaven worden be perkt tot 1.325 miljard frank, verge leken met 1.364 miljard frank in het vorige begrotingsjaar. De begroting werd aangenomen met 264 tegen 190 stemmen. Rome gonst als gebruikelijk van de geruchten, dat Z.H. de Paus in Zijn kersttoespraak een Consistorie zal aankondigen voor de creëring van nieuwe kardinalen. De concrete aanleiding hiertoe vormt ditmaal het feit, dat de H. Vader Zijn Kerstboodschap tot de we reld dit jaar vroeger dan anders uit spreekt. Van officiële Vaticaanse zijde heeft men met nadruk ver klaard, dat 's Pausen radioboodschap alleen om technische redenen werd vervroegd, namelijk met het doel er de grootst mogelijke verspreiding aan te kunnen geven. Gezaghebbende kringen herinneren er nogmaals aan, dat het bijeenroepen van zulk een Consistorie het onvervreemdbare voorrecht van de Paus is en dat Zijn besluiten dienaangaande eerst op het allerlaatste moment wereldkundig gemaakt worden. Tot aan het moment van publikatie kan niemand iets met zekerheid over de plannen van de H. Vader mede delen. De Paus zal Zijn Kerstboodschap in de Consistorie-zaal van het Vati- caan uitspreken in tegenwoordigheid Vijftig jaar priester is morgen de oud-regent van het Klein Se minarie Ypelaarmgr. P. Sweere. Tot in het jaar 1952 heeft hij zijn priesterleven doorgebracht tussen de jeugddie zich op het priester schap voorbereidt en het schijnt, dat deze hem geen kans gaf om oud te worden. Toch zouden anderen misschien diep gebogen zijn gegaan door de zorgen, die vooral door de verwoesting van het Seminarie op het einde van de oorlog op hem werden gelegd. Maar niet zo de regent; deze fietste tijdens de ballingschap in Dongen bijna da gelijks naar Ypelaar om de opbouw van nabij te kunnen leiden. En groot was de iof over het degelijke, prak tische en stijlvolle Seminarie, dat des tijds ook groot genoeg was om de zich aanmeldende schare jongelieden op te nemen, doch dat nu zeker ook tot zijn grote vreugde te klein is geworden en een flinke uitbreiding krijgt. Iedere priester in dit bisdom, die onder zijn leiding heeft gestaan, her innert met bewondering en genegen heid zijn lessen, zijn medeleven met de studenten, het prachtige voorbeeld van godsdienstig leven, dat hij gaf. Hij verstond ook de tekenen des tijds en kwam tegemoet aan de eisen voor een seminarie-opleiding in een zich wijzigende tijd. welke lijn nu door zijn opvolger wordt doorgetrokken. Toen mgr. Sweere op zeventigjarige leeftijd ging „rusten", nam hij het rectoraat van St. Anna te Zundert op zich en de zusters en pensionaires mogen nu zijn voortreffelijke gees telijke leiding ondervinden. Velen zullen hem morgen willen laten we ten. hoezeer ze hem waarderen. Om wat hij deed en om wat hij nog doet. God schenke hem nog vele jaren van arbeidskracht en arbeidslust. De samensteller van het genees middel ..Stalinon", Feuillet, is te Parijs tot twee jaar gevangenisstraf veroordeeld. Door het gebruik van dit middel zijn 102 personen overleden. Verder werd de 44-jarige Feuillet veroordeeld tot betaling van een boete van 1.000.000 frank. Hij werd schuldig bevonden aan het veroorzaken van dood en letsel door onachtzaamheid en aan inbreuken op de voorschriften voor geneesmidde len. De commerciële directeur van de fabriek van „Stalinon", Genet, werd veroordeeld tot een boete van 100.000 frank. (Advertentie) van van kardinalen, prelaten van de Pau selijke Curia en hoogwaardigheidsbe kleders van het Pauselijk Hof. Men acht het mogelijk, dat de Paus op Zijn boodschap van vorig jaar zal terugkomen. Hij sprak toen over de tegenstrijdigheid tussen de vooruit gang als gevolg van de „tweede technische revolutie" en de voortdu rende dreiging van een alles vernie tigend conflict. Daar enerzijds de wetenschap nieuwe vorderingen heeft gemaakt en de tegenstellingen tussen de volkeren anderzijds zijn verscherpt, verwacht men ten Vaticane, dat de Paus een uitweg uit deze tegenstrijdigheid zal aanwijzen. Met ingang van 1 januari 1958 is ir. C. A. Aangenendt te Middelburg benoemd tot ingenieur van de rijks waterstaat in vaste dienst. Naar wij vernemen is de mo gelijkheid zeer wel aanwezig, dat spoedig de vakcentrales op de oude basis zullen gaan samen werken. Insiders gaven te ken nen, dat het herstel van deze samenwerking tussen KAB, CNV en NVV zelfs voor nieuw jaar te verwachten viel. De Amerikaanse luchtmacht heeft gisteren in het gebied van Kaap Ca naveral, in de Amerikaanse staat Florida, met succes een „Thor"-raket afgeschoten. Deze raket voor middel bare afstand, met een bereik van 2.400 kilometer, die overeenkomt met de .Jupiter" van het leger, is tot nu toe vier maal op geslaagde wijze afgevuurd. Er zijn ook vier mislukte proefnemin gen geweest. Het Amerikaanse ministerie van landsverdediging heeft meegedeeld dat de „Thor" de berekende baan heeft beschreven en in het doelgebied te recht is gekomen. De beperkte ministeriële Benelux- commissie, die bestaat uit de mi nisters van landbouw en van econo mische zaken, heeft gisteren te Brus sel vergaderd en een verslag goedge keurd van een studiecommissie, dat gemeenschappelijke grondslagen legt voor de berekening van de kostprij zen, aldus de NRC. Thans beschikt men over objectieve middelen van vergelijkging bij de ontwikkeling van de harmonisatie van de landbouwpo litiek in de drie landen. Donderdagmiddag is te Lyon het toernooi om de Coupe Alexandre Avé begonnen. Aan dit toernooi, dat wordt aangekondigd als een Europees kam pioenschap voor ploegen, nemen te ams uit zes landen deel. De eerste uitslagen waren: Libre: Galmiche (Fr.) 500 6 177 83.33 Boulanger (Belg.) 324 6 220 54. Spielmann (Did.) 500 12 294 41.66 Galvez (Sp.) 195 12 129 16.25 Van de Pol (Ned.) 500 16 199 31.25 Reicher (Oost) 191 16 86 11.93 In Vlissingen zijn de wedstrijden om het biljartkampioenschap extra klasse libre begonnen. Er wordt aan deelge nomen door P. Vermeule van DOS uit Ovezande, M. C. Reynhout van ALM uit Middelburg, J. Eggermont van OHGL uit Ovezande, H. Schouten van ABC uit Vlissingen en P. Verhagen van ALM uit Middelburg. P. Vermeulen heeft de leiding, want hij won zijn beide tot nu toe gespeelde partijen tegen Reynhout en Verhagen. De stand is op het ogenblik: 1 Ver meulen 4—700—36—19.44—1.59; 2 Eg germont 23501720.5888; 3 Schouten 2412459.1449; 4 Reyn hout 0200258.0020; 5 Verhagen 04813912.3398. De wedstrijden worden zaterdag en zondag voortge zet. ZONDAGCOMPETITIE le klasse B: Brouwershaven I Zie- rikzee II. 2e klasse A: Aardenburg II s'- Heer Arendskerke II. 2e klasse B: Sluiskil II Hansw. Boys II; Kruiningen II Rapen burg I; Kwadendamme I Yerse- ke II. 2e klasse C: Brouwershaven II Zierikzee III; Renesse III Zonne- maire I; SVOWK I Dreischor II. 3e klasse A: Lewed. Boys II Zeeland Sport V; Middelburg IV Robur II. 3e klasse B: Patrijzen III Hulst III. HET DRIEBANDEN-kampioenschap biljarten ereklasse zal worden ge speeld in de Amersfoortse biljart- societeit ,,St. Joris" te Amersfoort op donderdag en vrijdag 30 en 31 januari en op zaterdag en zondag 1 en 2 februari. Charley Gaul is directeur Jacques Goddet bijzonder dankbaar. Dank baar voor de plannen van de Tourbaas voor de ronde van Frankrijk-1958. De Luxemburgse klimmer acht zijn kansen op een gunstige klassering aanmerkelijk gestegen, dank zij de coalitie met Nederlandse renners en de woensdag gepubliceerde surprise van Goddet: een tijdrit op de Ventoux. Tijdens een interview met een verslaggever van l'Equipe heeft Gaul zijn vreugde op bijna overmoedige wijze onder woorden gebracht: „Met de Nederlanders en de Ventoux als bondgenoten kan ik zonder minder waardigheidscomplex aan de Tour-1958 deelnemen." Gaul heeft goede herinneringen aan de Ventoux. Twee jaar geleden, tijdens de Tour des Provinces, behaalde hij op deze Pyreneeëntop een van zijn fraaiste overwinningen. Hij bereikte namelijk Avignon, het eindpunt van de rit, met 'n voorsprong van 7 minuten en 12 seconden op Fred de Bruyne en van 11' miuten op René Privat, zijn voornaamste concurrenten. „De Ventoux geeft mij de kans om de voorsprong, die Jacques Anquetil ongetwijfeld in de beide andere tijdritten verkrijgt, weg te werken. Volgens dezelfde opgewonden Gaul zouden vier Luxemburgers aan de Tour deelnemen, onder wie (definitief) Marcel Ernzer. De vijfde zitting van de Zeeuwse bridge.-parencompetitie heeft weinig onverwachte uitslagen opgeleverd. Alleen in groep II van de 2de klasse kwam een verrassing uit de bus, want daar legden de laag geplaatste paren Kersteloo-Baardse en Reynierse-De Nooyer beslag op de eerste en tweede plaats. Niettemin is de spanning nog toegenomen, want in geen enkele klasse is reeds een paar aan te wijzen, dat op de laatste zitting, welke op 18 januari wordt gehouden, vrijwel ze ker kampioen zal worden. De standen luiden nu: Hoofdklasse: 1 Wartena en De Schip per 284.7; 2 mevr. Dronkers en Hey- boer 276.7; 3 Knoop en Leertouwer Na advies van en in overleg met de trainings-commissie heeft de sport commissie van de K.N.Z.B. de richt lijnen vastgesteld, volgens welke de Nederlandse zwemploeg voor de Europese kampioenschappen zal wor den geformeerd. Deze kampioenschappen worden in 1958 van 31 augustus tot en met 6 september in Boedapest gehouden. Indien de ontworpen methode vol doet, zal zij ook in de toekomst, bijvoorbeeld bij de selectie voor de Olympische Spelen van 1960 in Rome worden toegepast. In 1958 zullen behalve enkele trai ningsbijeenkomsten drie selectiewed strijden worden gehouden, met de nationale kampioenschappen als sluitstuk. De op die wedstrijden ge maakte tijden worden vermenigvul digd met een steeds groter worden de moeilijkheidsfactor, zodat de fi nale van de kampioenschappen het zwaarst zal tellen. De zwemmers en zwemsters, die na deze kampioenschappen de laag ste totaalcijfers hebben, zullen wor den afgevaardigd. Per nummer kun nen ten hoogste twee deelnemers of deelneemsters per land voor de Euro pese titelwedstrijden worden inge schreven. De sportcommissie heeft, met het oog op de vaak onplezierige erva ringen in vorige jaren met de sub jectieve selectie-methode opgedaan (zoals bij de verkiezing van Loes Zandvliet boven Greetje Kraan in de Olympische Ploeg van 1956), besloten dat de cijfers bindend zullen zijn. Alleen het bondsbestuur zal - in zeer bijzondere en duidelijk aanwijs bare gevallen - van deze automa tische verkiezing kunnen afwijken. 263.7; 4 Gommers en Van Iren 263.3; 5 echtp. De Visser 250.7. lste klasse: 1 Klink en Corveleyn 327.5; 2 echtp. Brouwers 317; 3 Pol derman en Van Nieuwenhuizen 311; 4 dames Gommers en Van Iren 307.5; 5 echtp. De Graauw 305.5. 2de klasse, groep I: 1 Braak en Brouwer 231; 2 echtp. De Vries 224.5; 3 echtp. Matzinger 211; 4 echtp. Bruynoge 206.5; 5 echtp. Bode 206. 2de klasse, roep II: 1 dames Kroe- ders en Peek 231; 2 echtp. Van Bers 224; 3 dames Korteweg en v.d. Rest 218.5; 4 Kesteloo en Baardse 218; 5 echtp. Muileboom 213, De 29-jarige Sjel Debruy ckere, die zondag voor een lan ge vakantie (tot mei 1958) uit Australië in Nederland aan komt, zal waarschijnlijk 29 de cember al in Willem II worden opgesteld. De Tilburgers spe len dan de inhaalwedstrijd bij EDO. Debruyckere arriveert, samen met zjjn vrouw en twee kinderen, op Schiphol. Reeds vóór zijn vertrek uit Australië, waar Sjel als timmerman werkzaam ls, had hij zich in principe bereid verklaard voor zijn oude club te spelen In de maanden, die hij in Nederland doorbrengt. Willem II heeft een aanvraag daartoe bij de KNVB ingediend en de Tilburgers verwachten, dat daarop gunstig wordt beschikt. Op tweede Kertsdag spelen de Wil lem II-ers nog een inhaal-wedstrijd bij Roda-Sport. Zij hebben dan even veel wedstrijden gespeeld als de meeste andere clubs. De KNVB acht te dit wenselijk bij het ingaan van de tweede competitiehelft. Vanwege dezelfde overweging speelt NOAD op eigen veld twee in- haal-wedstrijden. Op tweede kerstdag treedt het eerst aan tegen BW en op 29 december volgt de ontmoeting te gen GVAV. Van de bekerwedstrijden, die voor tweede kerstdag zijn vastgesteld, gaan Goes—NOAD en Willem IIMulo niet door. Deze wedstrijden worden nu op 1 januari van het splinter nieuwe jaar 1958 gespeeld. SCHEEPSWERKTUIGKUNDE Geslaagd: voor het diploma scheeps- werktulgkundige, diploma A: J. Th. Pel, J. den Boer en J. W. A. Mat- thijssen: diploma B.I: J. v. d. Hoek, G. Tolsma (met lof); diploma B.II: T. J. P. Kalkman (met lof), J. Ver- nimmen en N. Kloet; diploma C.I: J. de Lange (met lof); diploma C.II: R. Wolterbeek. Voor radio-telegrafist 2e klasse: J. M. J. M. van der Vorst. Allen leerlingen van de „De Ruyter- school" te Vlissingen. SOCIALE WETENSCHAPPEN Aan de Kath. Economische Hoge school te Tilburg, slaagde voor het kandidaatsexamen sociale weten schappen, de heer R. Verwer te Ul- venhout, vroeger te Goes. UITBREIDINGSPLAN TERNEUZEN Voor dë riolerings-, grond- en be- stratingswerken in het uitbreidings plan Zuidlandpolder te Terneuzen, is als volgt ingeserheven: fa. Sponselee Kloosterzande 103.500,D. Freyser St. Jansteen 91.500,fa. Schobbe en Franken Barendrecht 91.250.fa. Wallenburg Schoondijke 90.738,fa. Lucasse Walsoorden 08.808,fa. v. d. Sanse Biervliet 85.000.fa. de Ruysscher Biervliet 78.485.fa. Otte en Zn. Nieuwdorp 84.200,fa. de Bokx Terneuzen 73.590,E. L. K„ Schoondijke 71.503.— fa. J. en K. T. de Oude, Biervliet 69.906,fa. M. P. Hol N.V.. Hulst 67.950,— De raming beliep 90.000 gulden. WERKPLAATS MINDER VALIDEN TE HULST Voor de bouw van een beschuttende werkplaats voor minder validpn. ten behoeve van de Stichting Hulster Ambacht, is als volgt ingeschreven: fa. A. v. Driessche en Zn. Lamswaar- de 52.350,—; Th. Bolsens, Clinge 51.800,A. Verstraeten, Hulst 51.566; P. Valcke en Zn. St. Jansteen 51.266; L. de Bruyn en Zn. Hulst 51.100.—; J. Jouret, Clinge 50.100,—; A. Potter Hulst 49.900,I. Verstraeten, Hulst 49.500,Gebr. Mathijssen, Graauw 49.250.— P. Potter. Hulst 49.204,—; gebrs. v. d. Poel N.V., Terneuzen- Lamswaarde 48.100.Eug. Verstrae ten, Hulst 46,749L v d Walle en Zn.. Hulst 46.420.— H. Frevser, Ter hole 45.945.L. Lansu. Clinge 44 950- D. Freyser, St. Jansteen 44.925,— WONINGBOUW GOES Namens b. en w. van Goes is aan besteed het bouwen van 30 woningen in plan zuid-oost. De volgende firma's schreven in: J. de Kok Zn.. Goes f 453.900; J. Baayens, Kapelle f 453.600; fa. A. de Herder Zn Wolfaartswijk f 451.000; A Blanken berg, Nieuwdorp f 451.500; J van Koeveringe, Schore f 449.760; fa. Jac. d- Jonge, Biezelinge f 448.500; K.B. M., Breda f 448.000; J. van der Lin de. Kloetinge f 452.000; Gebr. de Bonth. Nieuwkuyk f 430.000; D van der Poel, Oudelande f 441.900: C Priem, Lewedorp f 441.900; Gebr. van der Poel, Terneuzen f 434.100; fa J Schrijver. Goes f 434.000; Geerdinks Aannemingsbedrijf, Bergen op Zoom f 429.700; H. Raats, Wouw f 424.000- C. van Merode, Wouw f 423.700; Gebr. Everaerts en van den Berg. Steen bergen f 422.500 en fa. Hoppenbrou- wers, Berge.i op Zoom f 398 538. De gunning is aangehouden. Konstanz 267. Rheinfelden 175 (+3), Breisach 66 (-20), Straatsburg 162 1), Maxau 346 1), Mannheim 184 (-4), Mainz 212 ,-10), Bingen 141 (-11) Kaub 148 (-12), Trier 192 (-9), Ko blenz 185 (-15). Keulen 159 (-21) Ruhrort 375 (-20), Lobith 1009 (-11) Nijmegen 787 (-7), Arnhem 811 (-8), Eefde IJssel 348 (-5), Deventer 245 (-12), Monsin geen opgave. Visé 5055 (+5), Borgharen 4020 (+4), Belfeld 1174 (-76), Grave beneden de sluis 497 (+4).

de Stem | 1957 | | pagina 19