Schuttevaer", Terneuzen heeft nog veel belangrijke wensen Woningbouw te Goes wordt voortgezet Duitse coaster had dubbele pech Koewacht gaat feestvieren voor gouden bruiloft Huur gemeentewoningen te Kloetinge verhoogd Badhuistarieven Kruiningen zullen omhoog moeten VOOR DE a.s. f EESTDACEN 98 98 58 49 55 69 83 59 75 24 20 Water' Ovezande gaat sportterrein aanleggen VROOM&DREESMANN DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 20 DECEMBER 1957 15 55 Fiel en Lee hebben overal gewerkt De plannen zijn er althans Geen opheffing van maximumsnelheid in de nacht Indringer opereert in Zeeland 275 VRUCHTEN op 155 165 125 SAP en SIROOP CHOCOLATERIE KOEKJES/ UIT EIGEN BAKKERIJ 100 100 100 285 - 185 - 95 450 350 250 KERSTTAARTEN "I so 250 350 450 550 200 300 400 500 600 15 Al wist de voorzitter van Schutte vzer" bij de opening: van de algemene vergadering te vertellen, dat 1957 in tegenstelling tot het voorgaande jaar betrekkelijk rustig was geweest, dit wil niet zeggen, dat er aehter de scher men niet een grote activiteit ls gewee st. 1956 gaf de strijd te zien die om de schippersschool voor kinderen woedde. Hoewel G.S. de plannen goedkeurde en het Terneuzens gemeentebestuur een belangrijk bedrag op de begroting voor 1958 zette, zal er van de verwezenlijking der plannen (voorlopig) nog niet veel terecht komen. figuur waarop de heer Kaan verder geen commentaar wilde geven. De heren J. Bouwens en Ch. Lauret waren aan de beurt van aftreden. Zij waren beiden herkiesbaar met daarnaast de heren P. de Graaf sr. en Kees Kint. De heren Bouwens en Kint werden gekozen. De kas- commissie, de heren F. Galle (van de schippersbond „Sint Nicolaas") en D.N. de Graaf, constateerden na uitgebreid onderzoek, dat penning meester Vermeulen de gelden op uit stekende wijze had beheerd. Bezwaren Voor wat betreft de zeer belang rijke plannen, memoreerde de voor zitter, de heer J. Kaan, ook de plan nen, die bestaan om van de Ter- neuzense Rijkshaven een gemeente haven te maken. Hiervan is nog niet veel te bemerken, zo constateerde de voorzitter, maar de materie eist we: zoveel studie en de voorberei dingen zijn zo omvangrijk, dat dit geen mens behoeft te verwonderen. Hij wees er op, dat, wanneer in Terneuzen over de scheepvaart wordt gepraat, meestal alleen maar sprake van de grote vaart. Een belang rijk onderdeel, de binnenscheepvaart wordt volgens de voorzitter nogal eens over het hoofd gezien. In verband met een en ander be treurde hij het. dat burgemeester Teilegen deze avond niet kon bij wonen. Een oud zeer van de binnen- scnippers werd ook nu weer bespro ken: de drinkwatervoorziening. De heer Kaan had daarover wel wat te vertellen en hij deed dit, mede omdat leden van „Schuttevaer" het bestuur hadden verweten „dat zij niks deden". Uit het exposé dat de voorzitter gaf bleek het tegendeel en zelfs zag hij voor de naaste toe komst een lichtpuntje. Leerplicht Zeer uitvoerig en niet voor tweeër lei uitleg vatbaar, liet de vergadering zich uit over de leerplicht voor schip perskinderen. Als de overheid onder de schippers vakonderwijs wil pro pageren heeft zij daar gelijk aan maar dan moet de overheid ook zorgen, dat de schipperskinderen ook aan de leerplichtwet zijn onderwor pen, zo betoogde men nadrukkelijk al verheelde men niet. dat dit bij schipperskinderen wel enigszins an ders ligt. Evenwel zou het hoofd bestuur een adhesiebetuiging wor den gezonden om dit bij het Minis terie te entameren. Men opperde ook het plan (en dit zal worden ten uitvoer gelegd) om voor de algemene vergadering een voorstel in te dienen waarin uitbrei ding wordt gevraagd voor de steun- verleniging voor de kinderen, die aan de wal moeten gaan wonen om lager onderwijs te kunnen volgen en direct hieraan gekoppeld de verhoging van de loongrens voor schippers. Het komt nog veel te vaak voor, dat (zet) schippers niet voor steunverle ning in aanmerking komen omdat zij boven de loongrens komen en dus voor alle kosten van „een kind aan de wal" kunnen opdraaien. De voor zitter vergeleek daarbij een schip per, eigenaar van b.v. twee schepen die op 65-jarige leeftijd ongeveer f 30 Tenslotte kregen de aanwezigen ruimschoots de gelegenheid wensen en bezwarenaar voren te brengen. Alleen in een bijeenkomst van schip pers wordt dit met zeer veel ijver gedaan en als men niet een klein beetje op de hoogte is, valt er geen touwen aan vast te knopen, ook al hamert de voorzitter nog zo hard (arme tafel) en dikwijls. Men hoort van alles over eb en vloed, over oom Amercentrale. misthoorns enz Maar het belangrijkste uit deze ka kofonie was, c'.at die boeien aan d- Azóte weg moeten (en dan ge bruiken wij nog niet eens de letterlij ke tekst van de zegsman). Zij liggen daar niks te doen en zijn zelfs een gevaar. Die misthoorn voor de pro vinciale boot in Terneuzen, dat is ook geen werk, dat de binnenscheepvaart daar niet van mag profiteren. Secretaris Verschoor probeerde hen duidelijk te maken dat dit toch ook voor het algemeen belang is. Maar die provinciale boot heeft toch radar. Enfm, de voorzitter zat dit alle maal met een wijze glimlach te be luisteren. Hij zal het met Rijkswa terstaat opnemen. Tenslotte herinnerde hij aan het schippersbal op 30 december. Weer in '"s Lands Welvaren". Het schippers- café sinds jaar en dag. Gewoonlijk zijn die schippersbals nogal amusant en schamen de oudster. zich niet een ouderwetse linkse te draaien. Dus ook dit jaar zal het raak zijn. Te Koewacht wordt 24 december het goudenbruiloftsfeest gevierd van het echtpaar Theophiel Pombout en Leonie Bonne, welke oudjes nog een gcede gezondheid genieten. Bij een bezoek aan hen zaten zij achter de kachel in hun nederig huisje te ge nieten van de radio. In geuren en kleuren hebben zij heel hun levens geschiedenis verteld. Fiel verliet de lagere school op 11-jarige leeftijd en ging voor koeter op de boerderij van Guust van Goeye, waar hij een paar jaar bleef. Hier na werd hij paardeknecht bij enkele boeren te Koewacht. Dit heeft hij .steeds graag gedaan, maar hij zat met levenslust in zijn body en wilde meer van de wereld zien. Nadat hij 3 maanden soldaat was geweest, nam hij de zak op de rug en trok naar Duitsland, waar hij vier jaar heeft gewerkt op een centrale en tweede voerman was bij de bouwmaterialen- handel van de heer Ets in het Roer gebied. Op 24 december 1907 huwde hij met Leonie Bonne te Koewacht, beter bekend als Lee Bonne. Lee woonde na haar schooltijd als kinder meid op de boerderij van baas Vaal ir Absdale. Nadat zij samen waren getrouwd trokken zij er op uit naar Duitsland, waar zij toen gingen wo- per week trekt. Een eigenaardige nen te Essen in het Roergebied. Fiel De Goese raad heeft er in zijn laatste zitting van dit jaar, de spoed ingezet. In minder dan een uur werden de 16 voorstellen verwerkt, niettegenstaande er heel wat stemmingen voor de diverse commissie-verkiezingen nodig waren. Het belangrijkste voorstel, dat be treffende de bouw van 120 woning wetwoningen, ontmoette niet het minste bezwaar. Op de vragen, ge steld door de financiële commissie, antwoordde de voorzitter, dat naar dc stellige verwachting van b. en w. de ruim twee miljoen, welke daar voor nodig is, kan worden geleend tegen 414 procent, gezien de toezeg ging van de regering. Voorts meent het college er stellig op te kunnen rekenen, dat de bouw door de fa. i=>roek niet meer dan 18 maanden zal vorderen. Het voorstel om een stuk grond te verkopen aan de aannemersfirma v. Gorp te Wemeldinge werd, we meld den het reeds, teruggenomen, omdat b. en w. liever h :t gehele terrein ten zuiden van d? spoorweg tegelijk in exploitatie willen geven. Wij vermoe den echter, dat voor de huizen, die de fa. meende te bouwen, niet genoeg kopers zijn komen opdagen. Van de overige voorstellen is niet veel te verhalen. Besloten werd een niet al te beste woning aan de Smal- legangebuurt, voor een zacht prijsje aan te kopen ten behoeve van de sanering van Goes-Noord in de toe komst. Enkele verordeningen en re gelingen ten gunste van het gemeen- lepersoneel, gingen er zonder verzet door en grif gaf de raad toestemming aan b. en w. om kasgeldleningen aan te gaan. Com missies Daarna volgde de verkiezing van leden in allerlei commissies. De heren J. Geensen (chr. midden- st.ver.) en H. Clement (K.A.B.), die volgens rooster moesten aftreden als lid van de adviescommissie gemeen telijke volkskredietbank, werden ver vangen door de heren G. v, d. Kloos ter (Handelsbelangen) en D. v. Loon N.V.V.). Tot leden van het B.A. i koos men de heren M. Knuist en V Buys; tot afgevaardigde naar de alg. vergadering der waterleidingmij. .Z.-Beveland", mr. H. Bouwman; tot 1 oorzitter van het Gasthuisbestuur, te heer C. v. Zweeden; tot leden van 'e woonruimte-adviescommissie levr. Griep Duinker en de heren V Buys, J. Dirks en P. Janssens en ot lid commissie van toezicht m.o. n tot lid van het curatorium Goese yeeum mr. H. Stieger te Hoedekens- erke. Op de vraag van de heer Vis- 'her of het mogelijk en wenselijk as iemand van buiten de gemeente e benoemen, werd bevestigend ge- vntwoord. In de woonruimte-adviescommissie 1 nog een vacature, daar de heer Slabbekoorn bedankte en b. en w. >8 geen vervanger hadden kunnen inden. Wie een huil graaft In de rondvraag zat de meeste mu- k en verschillende urgente kwes- ?s werden aan de orde gesteld. Hi- ariteit verwekte de heer Vroome net zijn vraag over de afsluiting van -en deel der binnenstad op zaterdag- niddag, wat een slagregen van pro- cssenverbaal doet losslaan. Het welkom vreemdeling", wordt hier ^el zonderling toegepast, meende hij. uat het tenslott# niet de vreemde lingen alleen waren, bleek uit een met gelach ontvangen interruptie van wethouder Roose, dat everieens stad genoten waren getroffen. Dit sloeg op wethouder mr. Bouwman, die ook ge verbaliseerd is. En rouwmoedig be leed deze schuld en zei dat hij sinds dien op zaterdag de binnenstad mijdt. Weth. v. Melle biechtte op, dat zijn dochter ook gestrikt was. B. en w. hebben het plan de afsluiting opval lender te maken, maar in ons bu reaucratisch land gaat dit zo maar niet. Rijkswaterstaat moet eerst over de vorm van bord of hekje adviseren en daar wacht men nu op. Met de verhuring van de dure mid denstandshuizen in het Valckeslot (per maand f 95) gaat het iets beter dan pessimisten vreesden. Hoewel de blokken nog niet gereed zijn, werden al meer dan 30 woningen van de 60 aan de man gebracht. Op de valreep wenste de burge meester de leden van de raad een ge lukkig kerstfeest en nieuwjaar toe. werd er metseldiender en Lee bleef in de huishouding. In 1910 trokken zij samen naar Frankrijk en hebben er twee zomers gewerkt op de boer derij van de heer Philipse. die uit Axel afkomstig was. Toen 1912 aan brak wilde Fiel weer liever eens een andere kant uit en trok naar de Tra- vowerken in de Walen met nog ver schillende anderen van de gemeente. Tijdens de oorlog 1914-1918 was hij wel genoodzaakt op Koewacht te blij ven en ging hij aan de slag bij de vlassers, maar nauwelijks was deze benarde tijd voorbij of hij trok terug naar de Walen, waar hij drie jaar heeft gewerkt ii de kolenmijnen. Dit is het liefste werk geweest dat Fiel ook heeft verricht. Van 1928 tot 1935 is hij werkzaam geweest op de l'Azote te Sluiskil. Van 1935 tot 1947 vond Fiel het welletjes naar de vreemde te gaan en trok toen naar de boerde rij van Fr. van Hoeve in de Ver korting, waar hij tot zijn pensioen met volle tevredenheid zijn werk heeft verricht. Thans is hij 74 jaar en Lee 70. Als een van de grootste gebeurtenissen, die hij tijdens zijn leven heeft meegemaakt, noemde hij een groot noodweer ongeveer 35 jaar geleden. Hij hielp toen aan de bouw van een huis op het Zand te Koe wacht. Het begon toen zo verschrik kelijk te onweren en te regenen, dat hij barvoets naar huis moest. Toen hij thuis kwam was alles over stroomd en kwamen de stoelen en tafels al buiten gespoeld. Als lief hebberijen stond bij hem de duiven sport nummer één. Jarenlang is hij een der voornaamste duivencharels geweest van Koewacht. Ook biljar ten deed hij zeer graag en kon het ook goed. Verschillende eerste prij zen heeft hij nog gespeeld. Fiel is iemand, die het leven steeds van de vrolijke kant heeft bezien, hij» was er altijd graag bij en dronk op tijd z'n pintje bier. Ook Lee was en is nog steeds een opgeruimd mens. Tien kinderen heeft zij ter wereld gebracht, waar er op heden nog vier van in leven zijn. De buurtbe woners zullen deze dag niet onge merkt voorbij laten gaan en zijn onder leiding van de heer Jos Suij een feest aan het voorbereiden, dat klinkt als een klok. In gezamenlijke optocht gaat 't alles met personenwa gens naar de kerk waar een H.Mis Uit dankbaarheid zal worden opge dragen en die zal worden gezongen door het knapenkoor o.l.v. meester Apers. 's-Avonds zal de fanfare E.M.M. van Koewacht hun een wel verdiende serenade brengen. De minister van verkeer en water staat, mr. J. Algera, is vooralsnog niet van plan te overwegen de ma ximumsnelheid gedurende een aantal nachtelijke uren op te heffen. De laatste tijd hebben verzoeken hiertoe het ministerie bereikt, vooral uit de kringen van het vervoerswezen. De minister is thans niet bereid op deze verzoeken in te gaan. In de laatstgehouden raadsvergade ring van' Kloetinge gingen de vele agendapunten vlot ondr de hamer door. Bij de ingekomen stukken en mededelingen, bevond zich o.m. een wens van de schoolarts over het in richten van een gymnastieklokaal. De voorzitter deelde mee dat dit binnen kort in ,,Amicitia" wordt ingericht. Ook zei de voorzitter dat de brand spuit geruime tijd op non-actief was en nog is, daar deze in revisie is, maar nu spoedig terugkomt. Op voorstel van b. en w. zullen alle huren van gemeentewoningen met ingang van 1 augustus 1957 met 25% worden verhoogd. Voorts werd op voorstel van b. en w. besloten om met de n.v. Bank voor Nederlandse Gemeenten te Den Haag overeen te komen het krediet in rekening-courant 1958 vast te stel len op f 115.000.v Zuster M. Mossert en de heer B. M. van Nieuwenhuyze werden per 1 ja nuari a.s. herkozen als lid van het burgerlijk armbestuur. Tijdens de rondvraag uitte de heer J. van Liere (CH), de wens, dat er een gelegenheid zou komen om groot afval op de vuilnisbelt te brengen in De raad der gemeente Ovezande kwam onder voorzitterschap van bur gemeester Andriessen in vergadering bijeen. Bij de mededelingen werd door de voorzitter de raad gewezen op de plannen, welke bestaan, om een nieuwe B.L.O.-school te Goes te bouwen. Uit de gegevens welke werden verstrekt bleek, dat de bouw kosten van een dergelijke school zeer hoog liggen en dat tengevolge daar van de bijdrage dei- gemeente aan zienlijk zal stijgen, temeer daar het eveneens in het voornemen ligt een begin te maken met een r.-k. B.L.O.- school, waarvoor eveneens door de gemeente dient te worden bijgedra gen. Over het algemeerp was men. de mening toegedaan dat de kosten inderdaad hoog zijn en dat het van belang is te streven naar een sobere opzet, zoals ook in de bedoeling ligt van het bestuur van de school en de commissie, maar dat het ook ander zijds van belang moet worden ge acht. dat voor deze kinderen een goede school aanwezig is, tengevolge waarvan het mogelijk is de kinderen zo goed mogelijk onderwijs te ge ven. Besloten werd het krediet in re kening-courant bij de Bank van Ne derlandse gemeenten voor het jaar 1958 vast te stellen op f 30.000.—. Met algemene stemmen werd in het burgerlijk armbestuur als lid geko zen de heer W. van Liere wegens aftreden van de heer C. van Liere. Overeenkomstig een schrijven van het centraal bureau inzake gemeen schappelijke behandeling van perso neelsaangelegenheden werden wij zigingen gebracht in het ambtenaren reglement, de arbeidsovereenkomsten verordening en de wachtgeldregeling. Ten behoeve van de Kerkeraadsbi- bliotheek werd per 1 januari 1958 een subsidie verleend van f 55,—. ter wijl eveneens werd besloten per 1 januari 1958 toe te treden tot het centraal archief- en inlichtingenbu reau. Met algemene stemmen werd besloten conform een schrijven van de provinciale directie van de volks huisvesting en de bouwnijverheid de wederopbouwtaak met ingang van 1 januari 1958 te beëindigen. Met algemene stemmen werden de voor stellen van b. en w. aanvaard tot het aankopen van grond voor de aanleg van het Sportterrein van Mevr. E. Chamuleau - de Punder. J. Koens, gebr. M. en C. Koens en G.J. Schuer- man, terwijl eveneens werd goedge keurd een voorlopig plan tot onteige ning van een gedeelte grond even eens benodigd voor de aanleg van het sportterrein, terwijl tevens werd vastgesteld een herziening van het uitbreidingsplan. Enige voorstellen tot wijziging van de begroting 1957 en 1958 van in komsten en uitgaven der gemeente werden aangenomen. In deze wijzi gingen waren o.m. posten opgeno men in verband met de verbetering van de bluswatervoorziening, aan koop gronden sportterrein en aanleg sportterrein. Nadat door de voorzit ter omtrent de aanleg van het sport terrein nog enige gestelde vragen werden beantwoord werd onder dank zegging aan de leden van de raad voor dc prettige en aangename sa menwerking i het bijna beëindigd zijnde jaar de vergadering gesloten. Donderdagmorgen vroeg, omstreeks twee uur, is de Duitse coaster „Ise- bek" uit Hamburg, groot 500 brt. bij Zoutelande omhoog gevaren. De „ïsebek" was op weg van Antwer pen naar Malmö en had een loods aan boord. De oorzaak der stran ding is nog niet bekend. Onmiddel lijk verliet de sleepboot „Scaldis" de buitenhaven van Vlissingen om de Duitse coaster, die hoog op het strand zat en „geboeid" lag in een paalhoofd, assistentie te verlenen. Omstreeks kwart over elf, tijdens opkomend water, gelukte hett de coaster vlot te trekken, waarna het schip naar de buitenhaven van Vlis singen werd gesleept. Aan de zee wering was belangrijke schade toe gebracht, zodat de Polder Walche ren onmiddellijk een cautie vroeg van f 12.500. In afwachting van de storting van deze waarborgsom werd het schip aan de ketting ge legd. uren die voor een ieder gelegen ko men B. en w. zullen dit in overwe ging nemen. De heer D. Koster (CH), kreeg op een desbetreffende vraag te horen, dat de gemeente voornemens is 20 woningen te bouwen in het Bijleweidje en 22 in de boomgaard ..De Schalk" Op een vraag van de heer J. Leys (Arb.), of genoemde boomgaard nu reeds door de gemeente was aange kocht, moest de voorzitter meedelen dat dit niet het geval was. Een en ander staat in verband met een lo pende pachtprocedure, waarin nog geen uitspraak is gedaan. De heer J. Q. C. Lenshoek (VVD), vestigde er nog eens de aandacht op. dat er destijds door b. en w. is toe gezegd. dat er op het dorp (centrum) een bank voor oudjes e.a. zou worden geplaatst. Gistermorgen hoorde de huishoud ster van de heer D. in de Nieuwe Kerkstraat in Yerseke, die boven de kamers aan het doen was, gerucht beneden Zij keek uit het raam en zag toen een man bij de voordeur staan, die zich ontdekt ziende, vroeg of er nog iets te verhandelen was. Op het ontkennend antwoord ver dween de man. Later bespeurde de huishoudster dat uit het dressoir een briefje van honderd en drie briefjes van tien gestolen waren. De politie van een en ander in kennis gesteld, heeft een telexbericht laten uitgaan, met het signalement van de inslui per, die o.m. gekleed was in een col bertjas en achterover gekamd blond haar had. Uit binnengekomen reacties bleek dat de gezochte ook elders in Zeeland o.m. te Souburg, op een gelijke wijze zijn slag heeft geslagen. In de openbare raadsvergadering van Kruiningen werd de gemeente rekening over 1956 voorlopig vastge steld. De gemeentebegroting voor 1958 werd eveneens vastgesteld. Van de gelegenheid tot het maken van alge mene beschouwingen, werd slechts gebruik gemaakt door de heer A. Weststrate (P.v.d.A.). Deze stipte een drietal punten aan, die in het jaar 1957 de aandacht van het gemeente bestuur hebben gevraagd, en die in het volgende jaar deze aandacht nog zullen vragen. Allereerst doelde hij op de onver kwikkelijke historie mét het zondags schoolgebouw en het oude vereni gingsgebouw. De afbraak van het eerste is inmiddels een feit gewor den en hij hoopte, dat ook het tweede spoedig zal kunnen volgen. Vervolgens wees hij op de moeilijk heden, die er zijn rond het Dorpshuis. Het zal van de schenkers nooit de bedoeling zijn geweest om van het Dorpshuis een commerciële inrichting te maken, en thans is dit gebouw, dat een gemeenschapshuis behoorde te zijn. in handen van een stichting, die alleen commerciële belangen voor ogen heeft. Hij hoopte, dat in 1958 dit probleem tot oplossing zou komen. Het stelde hem teleur, dat b. en w. nog steeds geen voordracht hebben kunnen overleggen voor het benoe men van een hoofd van de lagere school. Hij sprak de hoop uit, dat thans spoedig tot de benoeming van een hoofd kan worden overgegaan. Wat de begroting betreft, achtte hij de post voor onvoorzien te laag Deze post omvat slechts f 491911. hetgeen neerkomt op nauwelijks f 1.per in woner. De voorzitter, burgemeester A Schipper, antwoordde dat de beide eerste kwesties nauw met elkaar ver band houden. Dat het Dorpshuispro bleem nog steeds niet is opgelost, be treurt hij zeer. Hij hoopt evenwel, dat de oplossing in hét komende jaar zal komen. Met betrekking tot de vaca ture van hoofd van o.l.-school, deelde hij mee dat bij het geringe aantal sollicitanten slechts enkele geschikte van nadere inlichtingen, bleken zij reeds elders benoemd te zijn. De expolitatie van de badhuizen geeft een vrij groot nadelig saldo te zien (f 660.Daarom overwegen b. en w. om de raad voor te stellen de tarieven binnenkort te verhogen. Daartoe zal men eens vergelijkende cijfers van andere gemeenten opvra gen. Verschillende leden waren over deze mededeling weinig enthousiast. De nieuwgebouwde woningen hebben weliswaar douchecellen, doch de meeste oude woningen bezitten deze niet. In het belang van de volksge zondheid zag men daarom gaarne de oude tarieven gehandhaafd. De heer Weststrate uitte zijn te leurstelling over het feit, dat bij de Sinterklaasviering op de kleuter school de moeders dit feest niet kon- dpn .bijwonen. Volgens de voorzitter was dit bij het tegenwoordig aantal leerlingen niet mogelijk wegens ge brek aan ruimte. De heer C. van Iwaarden (prot. chr.), achtte het gemiddelde bedrag van de kosten per leerling voor het lager onderwijs te laag geraamd. De heer Weststrate wilde de kolen- bijslag voor ouden van dagen ver hogen. Toen de voorzitter de uitke ringen opnoemde, zoals die in ver schillende andere gemeenten worden gèdaan. bleek, dat Kruiningen vrij wel aan de top staat. De heer W. J. Pouwer (CH), be pleitte de aanstelling van een maat schappelijk werkster. De voorzitter zei dat voorlopig hiertoe nog niet kan worden overgegaan. In samenwerking met een andere gemeente, b.v. Yer seke. zou dit, naar zijn mening, ech ter wel mogelijk zijn. De aanstelling zal echter voor een groot gedeelte afhankelijk zijn van de vraag of de nodige subsidie daarvoor zou worden gegeven. Tenslotte werd de begroting van de instelling voor maatschappelijke zorg goedgekeurd. Deze begroting sluit met een gemeentelijke subsidie van f 26.300.De voorzitter deelde mee, dat per 1 februari 1953 een nieuw hoofd van ..Avondlicht" is benoemd. Tot die datum zal de heer W. P. kandidaten waren. Bij het inwinnen Brouwer nog in functie blijven. VRUCHTENWIJNEN rood en wit, grote fles SCHILLETJE, CHERRY BRANDY, VOORBURG, NIEUWE GEZOETE BESSEN, FRAMBOZEN BESSEN -fgg 4/4 fles, 14% alcohol SARANTO VERMOUTH literfles, dry, rood en wit NIEUWE GEZOETE BESSEN literfles ADVOCAAT middel 1.95; grote fles LANDWIJN rood en wit CASTELL zoete •LL ANCORA AKQ Spaanse wijn L jfPvr PEREN OP SAP literblik BOERENJONGENS op brandewijn ABRIKOZEN OP SAP 2.25 - 1.15 - VRUCHTENBOWL OP SAP 2.50 - ANANAS 1.95 - 1.40 - 98 - 69 - BLIKJES BRAMEN 1.10 BLIKJES MANDARIJNTJES BLIKJES AARDBEIEN 1.10 ZIE ONZE GROTE SORTERING KERSTBOOMFIGUREN in chocolade en suikerwerk, per stuk reeds vanaf SCHUIMKRANSJES 200 gram GESORTEERDE RECLAME KRANSJES, 200 gram GEVULDE CHOC. KRANSJES met en zonder musket, 200 gram CHOCOLADE KRANSJES melk en puur, 150 grom CHOC. MUSKETKRANSJES 150 gram RECLAME BONBONS 200 gram RECLAME KERSTKRANSJES t AQ 250 gram f. ïw BITTERKOEKJES CE 250 gram w« ARNHEMSE MEISJES EN AQ KRAKELINGEN, 150 gram Hr3 PINDAKOEKJES Art 200 gram KERSTSPRITS MET POEDERSUIKER bereid met 25% roomboter CC 250 grom 03 SNEEUWWAFELTJES AQ 150 gram 13 Wij hebben een grote sortering in: NIBBITS - GEBAKKEN CROEPOEK - KAASBOLLETJES, enz. in cellofaan verpakt. GESORTEERD SLAGROOMGEBAK GESORTEERD CRÈMEGEBAK SLAGROOMTOMPOUCES nog steeds 6 stuks GELE ROOM TOMPOUCES 8 stuks APPELCARRÉ'S reclameprijs, 6 stuks voor APPELBOLLEN BOSSE BOLLEN reclameprijs ZOUTE STENGELS 100 gram GESORTEERDE ZOUTJES 100 gram GEVULDE KAASKOEKJES en KAASSOESJES, 100 gram WEiHNACHTSSTOLLEN, met krenten, rozijnen, sucade en spijs POLONAISES, gevuld met slagroom en div. vruchten één persoons polonaises^10 GEREZEN TULBAND -fOE gevuld met spijsI MOSCOVISCH TULBAND ROOMBOTERKERSTKRANSEN met echte amandelen ROOMBOTERKERSTSTAVEN met echte amandelen BANKET KERSTKRANSEN KERSTSTAVEN onze bekende kwaliteit, p. stuk CRÈME TAARTEN ONZE SPECIALITEIT SLAGROOMTAARTEN EN VRUCHTENTAARTEN ALLE BESTELLINGEN, opgegeven tot en met MAANDAG 23 dee. 12 uur worden 24 december thuisbezorgd. Alleen voor stad Breda en Bergen op Zoom. BREDA - BERGEN OR ZOOM Onze zaken zijn zaterdag en maandag, resp. 21 en 23 december GEOPEND van 's morgens 9 tot 's avonds 9 uur.

de Stem | 1957 | | pagina 13