Tijdschema Deltaplan Brussel ontvangt o'58 Vraag geen verf.vraag RIPOLIN iday on KAB wenst te weten waar zij aan toe is (lliclariiiej AHOY'ROTTERDAM Eisenhowers lijfwacht doet aan acrobatiek.... Nog geen „licht in duisternis" Nederlands voetbalwereld] e in De NA VO en haar organen DERDE BLAD WOENSDAG 18 DECEMBER 1957 Ceylonees ambtenaar bij V.N. ontslagen Verbondssecretaris over de P.B.O. 'fcSr ZAANHAGEL r T Belangrijke vooruitgang bij bestrijding van pijnen! Peru zoekt coördinatie met NAVO In authentieke vormen Handschriften van de H. Thcresia cüzgetc? Nog 5 dagen Eredivisie Ie Divisie 2e Divisie Zo of anders Holinndscho tjstet Vofirffjat on Zand» kreek Cre vetingen Haringvliet Brouwer», havenictie Gat OoitcrscbeWe Men moet bij de beoordeling van het betreffende tijdschema bedenken, aldus het Driemaan delijks Bericht, dat kostbare en moeilijke werken in stroom en golf tot stand moeten worden gebracht. Het is daarom nood zakelijk die werken in een be paalde volgorde uit te voeren. Die volgorde zal dan zodanig moeten zijn, dai geen ontoe laatbare tussenstadia kunnen optreden en dat bovendien de ervaring, opgedaan bij de uit voering van het kleinere werk, ten nutte kan worden gemaakt bij het grotere. Daarom zal de afsluiting van voikerafc het Veeregat vooraf moeten gaan aan de afdamming van het Brouwershavenschegat; de ze op haar beurt aan die van de Oosterschelde. Wil men in derdaad de afsluiting van de Oosterschelde in 1978 voltooien, dan zal met de werken in het Veeregat onmiddellijk moeten worden begonnen. Voor 1958 is dan ook reeds een bedrag voor deze werken in de begroting opgenomen. De totale uitvoeringstijd van het Deltaplan wordt dus be paald door de aangeduide dammenbouw in het Veeregat, Brouwershavenschegat en Oos terschelde. De bouw van de Haringvlietsluizen, de Volke- rakdam en de Grevelingendam moet daar op de juiste wijze worden ingepast. De taak van de Grevelingen dam ligt voornamelijk in het opheffen van de communicatie 1 van het Grevelingenbekkenmet de Oosterschelde, waardoor de Brou- wershavenschegaten en de Ooster- scheldedam inderdaad na elkander kunnen worden gesloten, zonder dat ontoelaatbare stroomsnelheden in het Zijpe optreden. Hij zal tevens verlagend kunnen werken op de stormvloedstanden in het Volkerak en aldus enige compen satie bieden voor de verhoging, die i".e ze standen door de bouw van de Volkerakdam zullen ondergaan. De plaats van de Volkerakdam in het tijdschema is nog niet nauwkeu rig vastgesteld. Wanneer echter de thans reeds aangevangen Haringvliet- afsluiting voltooid is, dan moet ook de Volkerakdam gereed zijn, indien men ongewenste stromingstoestanden wil voorkomen en het volle profijt wil trekken van de mogelijkheden, die de Haringvlietafsluiting biedt t.a. v. beveiliging en zoetwaterhuishou ding. De bedijkingen in de Biesbosch en afsluiting van Donge en Oude Maasje zullen moeten worden vol tooid, alvorens de afdamming van het Haringvliet en het Volkerak de natuurlijke lozing van in dit gebied liggende polders zal gaan belemme ren. In het jongste Driemaandelijks Be richt Deltawerken komt bovenstaand voorlopig tijdschema voor. Blijkens dit schema rekent de Rijkswaterstaat er nog steeds op, dat de werken in 1978 voltooid kunnen zijn, X X- - XX; 25 jaar De secretaris-generaal der Verenig de Naties, Dag Hammerskjoeld, heeft de Ceylonese ambtenaar Danapala Samarasokara ontslagen. Samarasokara was betrokken bij onregelmatige handelingen, die ver band hielden met het rapport, dat een speciale commissie van de alge mene vergadering over Hongarije heeft uitgebracht. Hij werd geschorst en het daarna ingestelde onderzoek heeft tot zijn ontslag geleid. (Advertentie). Gratis dierfiguurtjes bij ZAANHAGELI Bij inzending van 10 bovenzijden van de Zaanhagel - verpakking aan afdeling Reclame van Cacaofabriek De Zaan, Koog/Zaandijk, ontvangt U 10 verschillende dier figuurtjes in ivoor- of transparante kleuren. de lekkerste chocoladekorrels van échte chocola Op de tweede dag van de ver gadering van de verbondsraad der K.A.B. te Utrecht heeft ver- bondssecretaris W. Lelieveld gezegd, dat er wel enige lijn komt in de ontwikkeling van de P.B.O., maar dat het beeld van de ingestelde bedrijfsorganen vrij eenzijdig is. De industrie, zei hij, laat in be langrijke mate verstek gaan, evenals de groothandel, de bouwnijverheid, de typografie, het bank- en verzeke ringswezen en het vervoer. Er is duidelijk sprake van een sterk ver traagde ontwikkeling. In 1957 kwam er zegge en schrijve één schap tot stand. De heer Lelieveld wilde niet op de oorzaken ingaan, maar hij' merkte wel op, dat de- gezindheid fundamen teel is, de mentale instelling die men heeft jegens de doelstellingen die met de P.B.O. worden nagestreefd. Daarmede wilde hij niet zeggen, dat er geen ruimte zou zijn voor een reëel gesprek over bezwaren, die er natuurlijk zijn. Maar het wil hem voorkomen dat bij een positieve in stelling de bezwaren in de meeste gevallen zijn te ondervangen. Dat daaraan risico's verbonden zijn, nie mand zal het ontkennen, aldus de heer Lelieveld. Maar sedert wan neer is het leven en met name het bedrijfsleven zonder risico's? De vraag is maar of die risico's zonder een P.B.O. niet veel groter zijn. De meeste bezwaren culmineren z.i. in de veelvuldig gemaakte op merking overwegend van werkge verszijde: Waarom men toch tot pu bliekrechtelijke organen zou moeten komen, wanneer men goedwerkende privaatrechtelijke regelingen en or ganen heeft? Het antwoord hierop, aldus de heer Lelieveld, is: Omdat het organisato risch beleid van een bedrijfstak als gehelel in onze tijd een zaak is, die tevens de gehele samenleving aan gaat. Welnu, die samenleving heeft zich welbewust uitgesproken over de richting, waarin de organisatie van het bedrijfsleven zich heeft te ont wikkelen. Zij heeft daarbij ook de vorm in grote lijnen bepaald. Is het dan niet volkomen normaal, dat ver wacht mag worden, dat èn het be leid van de overheid èn dat van het bedrijfsleven zelf effectief gericht is op de realisering van dit verlangen? Voor een vakbeweging is de huidige halfslachtige positie bezwaarlijk te aanvaarden, aldus de spreker. Op al lerlei fronten, die vakbeweging mede verantwoordelijkheid laten dragen, maar niet de wettelijk toegekende economische medezeggenschap reali seren, is inconsequent. De K.A.B. wil na 8 jaar wet op de P.B.O. gaarne met name van de ondernemers weten waar zy aan toe is en daar heeft zy toch ook recht op. Indien het niet anders kan, indien men aan de arbeidersvakbeweging geen sociaal-economische medezeg genschap wil doen toekomen, zoals de wet op de P.B.O. dit verlangt, dan zal zij noodgedwongen in de positie komen andere wegen en middelen te zoeken, teneinde ook op economisch terrein de gewenste invloed te kun nen uitoefenen. De heer Lelieveld zei dan ook te verwachten, dat het regeringsbeleid inderdaad de P.B.O. krachtig zal sti muleren. Ook wij zijn geen voorstan ders van dwang, zei hij, m^ar geheel iets anders is dat een zekere drang, die gelegen is in een voorkeur geven .aan P.B.O.-organen, in zeer belang rijke mate tot realisering van de wet kan bijdragen. De centrale overheid beschikt daartoe stellig over de no dige middelen. Zij kan bijvoorbeeld, indien ondernemers economische fi nanciële medewerking vragen van de centrale overheid, die medewerking alleen dan verlenen indien het ver zoek tot haar komt in samenwerking met de desbetreffende werknemers organisaties. NOORD ATLANTISCHE RAAD 1 militair comité Geallieerd Opperbevel Europa PARIJS Canoda-USA planning- groep Kanaal - comité Geallieerd Atlantisch Opperbevel NORFOLK-VS GEALLIEERDE STRIJDKRACHTEN Noord Europa OSLO GEALLIEERDE STRIJDKRACHTEN Zuid Europa NAPELS GEALLIEEROE STRIJDKRACHTEN Midden Europa FONTAINES LE AU West Atlantische vloot GEALLIEERDE STRIJDKRACHTEN Middellandse Atlantische aanvalsvloot Oost Atlantische vloot Oost Atlantische luchtmacht u. de regeringsleiders van de Nato-landen bijeen zijn geven wij een overzicht van de organisatie van de top van de Nato. Als opperste lichaam geldt de Noord-Atlantische Raad te arijs gevestigd en waarin permanente vertegenwoordigers van c/c Nato-landen zitting hebben. Het militair comité te Washing ton draagt zorg voor de specifieke militaire problemenHet w°rdt vervolgens zoals het schema aangeeft in een 1 onderverdeeld die elk hun eigen militaire lei- Iers hebben, uiteraard onder één Nato-opperbevel. (Advertentie) Vier werkelijk betrouwbare middelen helpen eikeer en doen wonderenl De kennis van pijnbestrijding is in de loop der jaren regelmatig groter geworden. Ge leerden hebben vastgesteld waar en hoe pijn ontstaat en sij hebben geleerd pijn te meten. Daarna hebben zij kans gezien de werking van één der oudste pijnbestrijders belangrijk te versterken door toevoeging van nieuw ontdekte mid delen. Deze combinatie werkt bij pijnen en ook bij griep - beter dan elk middel afzonderlijk. JM n BEROEMDE GENEESMIDDELEN INÉÉN TABLET Tegen pijnen en griep Gejchikt voor de gevoeligste m»ag, wsnt die wordt beschermd door het bestanddeel Chelaro* President Manuel Prado van Peru heeft in een toespraak tijdens een militaire plechtigheid het verzoek tot de NAVO gericht, de landen van La- tijns-Amerika te laten deelnemen aan de verdediging van de vrije wereld 1 gen het crmmunisme. De Zuidamerikaanse landen hadden zelf wel verdedigingsmaatregelen ge nomen, maar zouden volgens de pre sident in hun taak tekort schieten, als zij geen middelen zochten om hun eigen werk te coördineren met dat van landen met een soortgelijk stre ven. Het Interamerikaanse stelsel en de NAVO moesten nauwer gaan samen werken. De oprichting van nieuwe internationale organisaties was niet noodzakelijk daartoe. Men zou kun nen beginnen met het uitwisselen van inlichtingen, opdat men op de hoogte zou komen van eikaars pro blemen en gezamenlijk een oplossing zou kunnen zoeken. Een grote meerderheid der Latijns- Amerikaanse landen zou het hierin met de president van Peru eens zijn. KJ8 -nmr- m (Van onze speciale verslaggever) U - Trx i :t 5* Bij Paul Brand te Bussum ver scheen onder de titel „Mijn roeping is liefde" de eerste Nederlandse ver taling van de handschriften van de H. Theresia van Lisieux. Over de „Geschiedenis van een ziel", na de dood van de Heilige uit gegeven als „haar leven", is al heel wat te doen geweest. We weten reeds lang, dat deze „geschiedenis ener ziel" niet de letterlijk-getrouwe weer gave van de manuscripten is, die de heilige in opdracht wan haar zuster Pauline schreef. Om verschillende re denen achtte moeder Agnes deze •handschriften toentertijd niet voor publikatie geschikt en Teresia heeft haar uitdrukkelijk gemachtigd haar geschriften door rangschikking, weg lating en toevoeging tot één geheel te -maken en ze zo te publiceren. Dat door deze omwerking het beeld dat we van -Theresia kregen, enigszins vertekend werd, is uit de latere stu dies duidelijk geworden. In de loop der jaren hebben de vereerders van Theresia aangedron gen op publikatie van het authentieke (Advertentie) „Finland is 't land van de duizend me ren" verklaarde Erik von Franc- keil, die meer dan 25 jaar burgemeester van Helsinki vas en die thans de supervisie heeft over de Finse afdeling van de wereld tentoonstelling. „Daarom moet de bezoeker van het Finse pa viljoen iets vinden van deze zo specifieke sfeer", zo voegde hij er aan toe. De bezoekers zuilen het vinden, want reeds twee jaren werken de Finnen aan de uitdruk king van hun gedachten op de „Expo". Zij lieten zich een terrein reserveren van 3000 m2 en kregen een plaats naast Noorwegen en Polen, tegenover Oostenrijk en Frankrijk. Zij besloten het paviljoen op te trekken uit hout, een van de grootste exportprodukten van het land. Zïj besloten tevens in hun eigen land het bouwsel in elkaar te steken, zodat het in en kele dagen op de Heizelvlakte neergezet zou kunnen worden. Dat gebeurde intussen. Er verrees in de Belgische hoofdstad een typisch bouwsel, ontworpen door een van de beste Finse architecten Reima Pietila. Hij toverde met het hout en de houtsoorten. Zaken doen Wat stuurt Finland naar de expositie? Op de allereerste plaats zijn zakenlieden, die de produkten van het land zullen tonen, want het toeval wil, dat België en Finland zeer veel handelsre laties bezitten. Finland neemt zeer veel van België af, rela tief zeffs meer dan de Verenig de Staten. De Finnen lever den in de laat ste jaren voor meer dan 1000 miljoen francs produkten aan België. Het is dus verklaarbaar, dat de Finnen vooral de talrijke economische betrekkingen tussen hun land en België op de voorgrond zullen plaat sen- Maar zij doen nog meer, want zij willen er west-Europa met nadruk op wijzen welk een heerlijk land Finland voor het toerisme is. Vandaar, dat een van die duizend meren wordt uitgebeeld. Vandaar, ook, dat een van de be roemde sauna's of stoombaden aanwezig zal zijn. Vandaar ook, de talrijke Finse kunste naars, die op de 29e juli met een speciaal vlieg tuig naar Brussel reizen om de nationale feestdag luister bij te zetten. „Wij, Finnen, hebben een voorliefde voor de dingen van de geest. Het ruwe klimaat, het karakter van ons volk lenen zich daartoe", zei de oud-burgemeester van Helsinki. „Daar om zal het artistiek en wetenschappelijk werk van de bezoeker van de „Expo" niet voorbij gaan. Daarop zal Finland de nadruk leggen". (Advertentie) handschrift, gesteund in deze wens door het gezag van de Orde en de Kerk. Zo is de Karmel van Lisieux er in 1956 toe gekomen, de teksten van Theresia in fotokopie uit te ge ven. Pater Franciscus O.C.D. kreeg de opdracht het authentieke handschrift van een commentaar te voorzien. De hier geboden Nederlandse tekst is de zo getrouw mogelijk gevolgde vertaling van deze fotokopie en van het commentaar van P. Franciscus. De vertaling geschiedde door een Ordegenoot van Theresia. Uiteraard mist de vertaling de charme van het oorspronkelijke Frans, is hier en daar zelfs wat te schools, maar het heeft het voordeel van „een zo getrouw mogelijke verta ling" te zijn. Al de vereerders van de „kleine Heilige", die een zo objectief-moge lijk beeld wensen van de heilige, zul len de Nederlandse uitgave toejui chen. J. H. De manier, waarop president Eisen hower beschermd wordt als hij na de conferentie het paleis van Chaillot verlaat, is een. schouwspel dat dage lijks veel kijkers trekt. Geruime tijd voor de president het gebouw verlaat, staan zijn gesloten auto en de twee open auto's van zijn lijfwacht van twaalf man met een escorte van de Parijse motorpolitie geduldig te wachten. Parijse politie mannen zorgen ervoor dat niemand in de buurt van de auto's kan komen, die met draaiende motoren gereed staan. Het hoofd van Eisenhowers lijf wacht staat bij de wagen, zijn jas openhangend, zodat hij in geval van nood direct zijn wapens kan grijpen. Bovendien heeft hij altijd een hand op de revolver in de zijzak van zijn overjas. Als de president naar buiten komt, wordt hij aan het oog onttrokken door de leden van zijn lijfwacht, die hem aan alle kanten met hun lichaam beschermen. De president stapt on middellijk in zijn auto, die zodra hij zit, gaat rijden. De mannen van de lijfwacht lopen nog eerst een eindje mee, dan springen zij op de treeplank van hun open auto's en als het kon vooi meer vaart krijgt, klimmen zij met een flinke zwaai van hun benen, naar binnen, zonder de portieren te openen. Het üjRt wel iets voor een film, maar de Amerikaanse wetten willen het nu eenmaal zo. Daar kan zelfs Eisenhower niets aan doen. (Advertentie) dan is het weer Kerstfeest! Natuur lijk haalt U voor Uw feestschotels mayonnaise in huis. Wilt U verse mayonnaise, let dan op het achter etiket met datumstempel. Wilt U lekkere mayonnaise, let dan op het vooretiket, want de fijnste mayonnaise komt van iru?ru£fan. De term „licht in de duisternis" hoort stellig niet in het Nederlandse voetbalwereld je thuis, want daarin grijpen zo veel donkere en onbegrijpelijke dingen plaats, dat men tot dusver alleen nog maar kan zeggen, welke ploegen er in de onderschei dene klassen zijn ingedeeld, maar niet hoe ze het daar de zon dag er op zullen „rooien." Dezelfde ploeg, die eerst een fabel achtige triomf behaalt en grootse feesten onder supporters- schare ontketent, krijgt de zondag daarop met het meeste vlag vertoon een dreun van geweld te incasseren en dit alles in zo'n onontwarbaar ritme, dat men hoofdpijn krijgt, als men het allemaal precies wil doorgronden. Als het „licht in de duisternis" er inderdaad was, zou het simpel zijn om een zege van SC Snschede te ver wachten, want de Enschedeërs heb ben de laatste weken te resoluut naar de leiding gegrepen. Maar dan ont kent men de mogelijkheid, dat de techniek der Limburgers op een ge geven dag best weer eens voor tam tam kan zorgen en dat dezelfde Lim burgers het spelen van hoofdrollen nog steeds niet genoeg zijn ontwend om zich bij voorbaat als slachtoffer van Enschede te laten noemen. SC Enschede mag vermoedelijk al bij zonder hard in de handjes klappen als het een gelijk spel bevecht. Iets anders is het met ADOAjax. De Hagenaars zijn waarschijnlijk aan het begin van een metershoge inzin king, waarin zich elke bovenmense lijke inspanning om de leiding te be houden bondervoudig zal wreken. Nu zij hoewel op eigen veld Ajax ontmoeten zal 't wel helemaal vechten tegen de bierkaai worden, want met een simpele 1O-uitslag zijn de Amsterdammers al lang tevreden en wij betwijfelen of ADO nog „hart" genoeg heeft om zelfs zo'n simpele, schrale nederlaag te ontlopen. Zijn rol is vooriapic uitgscpMid. Een wedstrijd, die het aankijken meer dan waard zal zijn, belooft MW PSV te worden. De Eindhovense be zoekers zijn weer druk doende met het uitdelen van klappen, maar MW laat zich, zeker niet op eigen terrein bij voorkeur niet in een hoekje druk ken, zodat het er aardig spannend kan toegaan, vooraleer de winnaar van dit duel bekend is. Ondanks het ge vreesde gevechtsterrein aan de Bosch poort, zit er toch een ruime kans voor PSV in. De Eindhovenaren spelen 'er hartstochtelijk en vasthoudend genoeg voor. Elinkwijk, dat vorige speeldag een beeld van een uitschieter maakte, gaat zondag de met moed vergaarde winst weer afgeven aan Blauw Wit, dat zich eveneens aan het roeren is en de Utrechters zonder meer met huid en haar moet kunnen opeten na al zijn bravourstukken tegen veel grotere broeders. Sparta komt zich met rode kaken voor eigen publiek melden. Na de smadelijke nederlaag bij voornoemd Elinkwijk komt thans VVV en tegen deze Limburgers is het zwaar kar wei om te bewijzen dat je er nog steeds voor de volle honderd procent bljhoort. Indien men de morele dreun v*a dl* nederlaag in Utrecht et bjj telt, is een VW-zege meer dan rede lijk te achten. DOS moet, alleen al gezien zijn plaats in de ranglijst, niet al te veel moeite hebben met NOAD, dat op bezoek komt. Maar aangezien „het licht in de duisternis" er nu eenmaal niet bijhoort, is een onverwachte en overigens ook wel broodnodige uit schieter van de Tilburgers óók nog bij de mogelijkheden. Zoals het er thans voorstaat moet men echter op verlies voor NOAD rekenen. Volgt NACFortuna.... Het wordt de eerste van de drie competitiewed strijden, die de Bredanaars op rij zullen spelen op het eigen terrein. Een goed begin is het halve werk en vanuit Bredaas standpunt zou het dus het beste zijn om die wedstrijd van zondag maar meteen te winnen. Die mogelijkheid zit er ruimschoots in, want ondanks de nederlaag, die NAC bij Feyenoord kreeg te slikken, was het verweer daar goed genoeg om de Limburgers af te schrikken. Voorts telt intussen ook het terreinvoordeel bij de Bredanaars weer duchtig mee, zodat Fortuna vermoedelijk nu reeds op een zwarte zondag zit te rekenen. BW heeft al te veel klappen ge kregen. Dat is een kwade omstandig heid voor Amsterdam, dat er zondag te gast is en eindelijk de strie mende wraak van de Bosschenaren zal voelen. BW heeft niet erg for tuinlijk gewerkt in de laatste weken, maar er MOET toch een dag komen, dat alles NIET tegen zit en zo'n dag hangt geloven wij, in de lucht. Een Bossche zege dus. Rest de wedstrijd GVAVFeyen oord. Ondanks de triomf, die de Rot terdammers op NAC behaalden, ziet het er voor de slag in Groningen toch niet erg rooskleurig uit, want de GVAV-ers weten waf ze moeten doen met zwakke verdedigingen, zoals Fey enoord die zeker heeft. Of zij echter de rappe aanvallers van Feyenoord in bedwang cal weten te krügen is de vraag. Een gelijk spel in de geest van 11 of hoogstens 22 zit er wel in. In de eerste divisie A worstelt één ploeg met meer dan gewoon onfor- tuin. Dat is RBC, debutant in deze afdeling, en sindsdien geplaagd met een reeks benarde nederlagen, die de grootste ploeg de moed zou kunnen ontnemen. De voetbalwetten zijn evenwel hard en een elftal als van SW, dat zondag in Roosendaal te gast is, zal zich niets aan de RBC-verlangens gelegen laten en spelen voor wat het waard is. Niettemin blijven wij vertrouwen hebben in de kwaliteiten, die in de Roosendaalse formatie schuilen en daarom voorspellen wij de gasten een zware wedstrijd, waarin een over winning niet zo maar voor het grij pen zal liggen. Een gelijkspel heeft RBC minstens nodig. Willem II maakt, een beetje hoger op praktisch dezelfde moeilijkhe den door. Voor de Tilburgers werkt de noodzaak van winst minstens even hard, want zij koesteren bovendien nog plannen om naar de ere-divisie terug te keren. Zij zijn een hopeloos eind uit de richting geslagen, maar de competitie is nog niet uit en voor lopig zullen zij zich zeker nog niet ge wonnen geven. Vandaar, dat het be zoekende Volendam behoorlijk op zijn tellen zal moeten passen. Een Til- burgse zege lijkt het waarschijnlijkst. In de tweede divisie A krijgt men een Brabants duel te zien in de vorm van LongaDosko. Er is aan beide ploegen evenveel gelegen aan winst cn daarom zal Tilburg er een aardige partij aan hebben. Hoe het met de kansen gesteld staat is moeilijk te zeggen, maar na al die weken van rust moet Dosko toch kracht genoeg verzameld hebben om voor een uit schieter te zorgen. Baronie is weer lustig begonnen met winnen en het zou deze traditie moeten voortzetten bij UVS. Dat gaat, want UVS heeft tot dusver niet veel daverende dingen laten zien. Wilhel- mina trekt Baar ONA. Da Bossohena- ren zullen onderhand wel eens „zin" hebben in een volledige zege en dat gaat óók, want Wilhelmina KAN voetballen en de lange reeks van ge lijkspelen moet langzamerhand toch eens onderbroken worden door een klinkende overwinning. ZFCHilver sum betekent een duel, waarvan veel afhangt voor de situatie aan de kop. Verder worden hier gespeeld: Emma DHC en 't GooiZeist. ERE-DIVISIE. Rapid JCSC Enschede (3) MW—PSV (2) ADOAjax (2) Blauw WitElinkwijk (1) SpartaVW (2) DOS—NOAD (1) NACFortuna '54 )1) BWAmsterdam (1) GVAVFeyenoord (3) le DIVISIE A. Willem IIVolendam (1) De Graafsch.Excelsior (1) RBC—SW (3) VSVDFC (2) HVCHelmond (1) EDOVitesse (1) DWSAGOW (3) Alkmaar—Roda Sport (1) le DIVISIE B SittardiaHaarlem (1) LeeuwardenXerxes (1) HelmondiaKFC (1) Limburgia—Stormv(3) Hermes DVSRCH (2) VolewijckersSHS (2) Eindh.Rigtersbleek (1) Wageningen—For. VI. (1) 2e DIVISIE A. ONAWilhelmina (2) UVSBaronie (2) EmmaDHC (3) 't GooiZeist (1) ZFCHilversum (1) LongaDosko (2) 2e DIVISIE B Go AheadVelocitas (1) RhedenBe Quick (1) ZwartemeerZwolse B. (1) PEC—NEC (2) HeraclesOldenzaal (1) Ensched. B.Heerenv. (1)

de Stem | 1957 | | pagina 9