KINDERJOPPERS10 75 Coese handelskenmskampioene ZOLANG DE VOORRAAD STREKT! Plan voor afvoerleiding van Sas van Gent naar Schelde Bliksemtournee van ANVV- informatrices in Zeeland ZEEUWSC'H-VEAANÜEREN ZUID-BEVELAND GROOT en KLEIN VROOM DREESMANN Welkom cadeautje voor Hulsterse verkenners Horeca vergaderde te Terneuzen haillissement voor een goed geschenk Oostpriesterhulp in Zeeuwsch-Vlaanderen 's-Heer Abtskerke financieel gezond Begroting sluit Hoogwaterstanden Geheel met teddy gevoerd óók de capuchon Met lederen knopen Diverse kleuren TERNEUZEN BURGERLIJKE STAND OOSTBURG GOES Overtreding van de bouwverordening Nieuwe spuit gearriveerd AGENDA Vandaag Morgen DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 17 DECEMBER 1957 Tijdens een gisteren gehouden bijeenkomst in het ministerie van Economische Zaken heeft de direc teur-generaal voor de middenstand en het toerisme, dr. W. L. Groene- veld-Meijer, namens de staatssecre taris van Economische Zaken de bronzen legpenning van dit minis terie uitgereikt aan de dames mevr. J. J. Speetjens-Holtzer uit Goes en mej. H. W. Manten uit Epe, die het middenstandsexamen handelsken nis 1957 met het beste resultaat hebben afgelegd. De uitreiking werd o.a. bijge woond door vertegenwoordigers van de Stichting Middenstandsexamens en van de drie onderwijscentrales, die op het gebied van het midden- standsonderwijs werkzaam zijn. Aan het examen namen in totaal 18901 kandidaten deel, van wie 66 pro cent slaagde, 7 procent meer dan vorig jaar. Op de foto neemt mevr. Speet- jens de legpenning in ontvangst. In het midden mej. Manten. De Hulsterse verkenners hebben reden tot vreugde: zij zijn in de ter men gevallen voor een fraai houten troephuis, waarvan het hoofdkwar tier van de Verkennerij er vijf over heel Nederland te verdelen had. Zoals bekend, hebben de vakscholingscur sussen dit jaar als examenwerk een gedeelte van een dergelijk gebouwtje gehad. Ook in Hulst is in de Techni sche School, deze zomer, aan onder delen ervan gewerkt. Er waren in totaal tien van deze troephuizen, bestemd voor padvinde rij en verkennerij. Vanzelfsprekend was er vanuit talloze plaatsen grote belangstelling voor een dergelijk pre sentje. Naar de heer J. de Maat ons meedeelde is het aan de troep te Hulst, mede dank zij de tussenkomst van de dioceshne leiding in Breda, gelukt in aanmerking te komen voor een troephuis. Men heeft er grote en vele plannen mee (Advertentie) Lichtend voorbeeld WEIGERT NOOIT Imp. Fa Dupont, Singel 107, A'dam In de raadsvergadering van Ter- neuzen zal donderdag a.s. een prin cipe-besluit genomen moeten worden inzake de aanleg van een persleiding van Sas van Gent naar de Schelde. Wanneer de raad het voorstel van b. en w. zal aanvaarden, zal er een belangrijke stap zijn gezet in de op lossing van een vraagstuk, waaraan velen zich sedert jaren hebben ge ërgerd en waarvan minstens een groot gedeelte van Sluiskil veel na righeid heeft ondervonden. Wij zullen dan nog niet spreken over de zeer nadelige invloed op de volksgezondheid en het nadeel dat ontstond door de lozing van vervuild water op het kanaal. De Commissie van samenwerkende gemeenten in de Kanaalzone heeft, bij goedvinden van de raad op 20 december 1956, aan het stedebouwkundig advies- en in genieursbureau irs. Witteveen en Bos c.i. te Deventer opdracht gegeven tot het ontwerpen van een plan voor een persleiding van Sas van Gent naar de Westerschelde. Dit' bureau maakte een plan voor een gesloten z.g vrije verhangleiding. Voor de kanaalzone is 't van bij zonder groot belang dat dit ontwerp ten uitvoering komt, waardoor een De algemene vergadering van de afdeling oost-Zeeuwsch-Vla anderen van de Ned. bond van Horeca- en aanverwante bedrijven werd te Ter- neuzen gehouden in café ,,'s Lands Welvaren", onder voorzitterschap van de bondsbestuurder, de heer C. de Rooy te Oisterwijk. Na de verkie zing is het bestuur als volgt samen gesteld: voorzitter de heer S. Lauret te Terneuzen, de heer C. Verstraeten te Terneuzen blijft tweede secreta ris en ook de heer W. de Vries blijft in zijn functie als penningmeester gehandhaafd. Als commissarissen treden op de he ren A. Vonk te Terneuzen. M. Schee- Ie te Sluiskil. C. Janssen te Axel en Steenstraete te Zaamslag. Het be stuur zal onderling nog een secre taris benoemen. De algemeen secretaris van de bond, mr, J P. Gravesteijn, hield 'n inleiding over het ontstaan en de ontwikkeling van de bond, waarbij on derwerpen als drankwet, vestigings wet enz. speciaal onder de loep wer den genomen. Uitgesproken is 't faillisement van de heer S. van Gurp. tuinder en koopman te Lewedorp. R.C. mr. B. Sieperda. Curator mr. W. Dieleman te Middelburg De diie informatrices van de A.N. V.V., die volgenjaar op de wereld tentoonstelling te Brussel namens deze instantie en dus namens toeris tisch Nederland de vele vreemdelin gen te woord zullen staan om hen alles van ons land te vertellen wat ze maar weten willen, deze drie da mes maken een lange rondreis door Nederland om aan de hand van eigen ervaringen inspiratie op te doen. Op deze lange tournee hebben zij gedurende de gehele afgelopen week Zeeland bezocht. Hun vakkundige en enthousiaste begeleider was de heer G. W. Oskamp, directeur van de pro vinciale V.V.V. In vijl dagen moest hij zijn beroepshalve-weetgierige gas ten heel de provincie laten zien, een zware opgave, want Zeeland telt zo'n honderd gemeenten en een dertig tal V.V.V.'s. Uiteraard zijn ze niet alle in de gelegenheid geweest dc informatrices te ontvangen. De belangrijkste pun ten hebben zij bezocht. Van de drie vrouwelijke functionarisren wordt bij zonder veel gevergd. Ze hebben slechts weinig tijd zich in alle aspec ten van de spreken die ze bezoeken, te verdiepen en toch dienen zij straks, als ze in Brussel ons land vertegen woordigen, alles te weten. Naar de heer Oskamp ons vertelde, hebben de informatrices hun „trip" i'oor Zeeland de prettigste gevonden van alle bliksemtournees die ze tot nog toe maakten. De gemoedelijk heid, eenvoud en de hartelijkheid waarmee men hen hier tegemoet kwam vormden min of meer een ver ademing voor hen, na heel veel offi- cialiteit elders. Het bezoek aan Zeeland is beslo ten met een snelle tocht door Zeeuwsch-Vlaanderen, waarbij als laatste plaatsen Hulst en Terneuzen aan de beurt kwamen. Hoeveel er van het uithoudingsvermogen der drie dames gevergd wordt moge blij ken uit de omstandigheid, dat ze ge durende de gehele Zeeuwse trip iede re avond tot zeer laat bezig bleven indrukken te verzamelen. En dit al les in een non-stop tempo. Via Terneuzen zijn ze weer vertrok ken, rijk aan Zeeuwse ervaringen. (Advertentie) eind zal komen aan de lozing van vervuild water op het kanaal en de bijzonder sterke verontreininging van dé (open) westelijke rijkswaterleiding Hierdoor zal een eind komen aan een reeds tientallen jaren bestaande onhygiënische toestand rondom de westelijke rijkswaterleiding. De aanleg van de leiding is in ge lijke mate noodzakelijk voor het scheppen van een gunstig industrieel klimaat voor de kanaalzone. Immers de bestaande industrieën bevinden zich thans reeds in grote moeilijkhe den met betrekking tot hun lozing van afvalwater en de industrieën, welke zich in de kanaalzone willen vestigen, zullen eerst verzekerd wil len zijn dat deze lozing tot een op lossing is gebracht. Het Terneuzense college van b. en w. wil de raad zich in principe be reid doen verklaren tot het verlenen van een bijdrage naar draagkracht in de aanleg en exploitatie van de afvoerleiding. Vooral de bewoners van Sluiskil weten wat deze leiding berekent: Als dit plan doorgaat, zal Sluiskil zeker druk bevlagd zijn. (Advertentie) (Advertentie) Vraag deskundig advies aan de juwelier-horloger De Cyrenerwagen van de Oost priesterhulp, welke een „rondrit om naastenliefde" door de provincie maakt, is gisterenavond in Hulst ge komen. Evenals in de tot nog toe op de eilanden bezochte plaatsen heeft men een boeiende film vertoond en hebben de belangstellenden naar een voordracht kunnen luisteren waarin onomwonden werd uiteengezet welke grote noden de Oostpriesterhulp nog altijd te bestrijden heeft. Vandaag hebben de Hulstenaren de gelegenheid hun gaven te offeren. De Oostpriesterhulp vraagt voor de ver volgden en verjaagden, die langs het IJzeren Gordijn in ellendige omstan digheden verkeren, een gift in natu- ra èn in geld. Vanavond komt de kapelwagen in St. Jansteen (van 7 tot 9 uur aan de kerk), woensdag vanaf 7 uur aan de kerk te Heikant, donderdag a.s. om 7 uur op het Marktje te Nieuw Na men en vrijdag 20 dec. is de wagen om 7 uur op het dorpsplein van Hans- weert, om zondag en maandag Goes aan te doen. tjür ctmm te bijte/n! De financiële toestand van de ge meente 's-Heer Abtskerke is goed te noemen. Dit deelde burgemeester Jansen mede in de jongste gemeen teraadsvergadering. De grote kapi- taalswerken van de laatste jaren zijn geheel uit eigen middelen gefinan cierd. De begroting sluit in ontvangst en uitgaaf met een totaal van f 81.824, de post onvoorzien is groot f 5722. Ten laste van de gewone dienst is nog eert bedrag van f 3000 gereserveerd voor de Langeweg. Aan de reserve voor de bouw van een nieuwe lagere school kon nog f 3000 toegevoegd worden, waardoor de reserve thans f 12000 groot is. De burgemeester gaf nog een toe lichting op het plan van Staatsbosbe heer tot beplanting van de Lange weg. Het ligt in de bedoeling in de brede berm vanaf de grens met Kloe- tinge populieren aan te brengen met een onderbeplanting. Deze beplanting zal doorlopen tot ij Bosswege. Van daar tot aan het dorp zullen iepen aangeplant worden, evenals op het dorp langs de zijde van de kerk tus sen de onderwijzerswoning en de hofstede „Plantlust". Staatsbosbeheer heeft de onderbe planting aangebracht met het oog op het aanzien van het Zeeuwse land schap. Bij de aanplant zal er reke ning mee worden gehouden, dat in de toekomst een rijwielpad achter de bomen zal kunnen worden aange legd. Na uitvoerige besprekingen werd het plan aanvaard. De heer Remijnse vroeg nog een lantaarn te plaatsen in de.S-bocht van de Disselweg. Het bedrag per leerling voor de o.l. school werd vast gesteld op f 77.80. De heren P. Deur- loo. M. Remijnse, W. de Jonge, H. van Liere en A. Proos werden herbe noemd in de commissie tot wering van schoolverzuim en de heren J. Blok, Jac. Braam, B. Markusse. J. Minnaard en J. Tolhoek werden her benoemd in de adviescommissie woonruimtewet. (Advertentie) Morgen, woensdag 18 december gelden in de provincie Zeeland de volgende hoogwaterstanden: te Hans- weert om 0.07 en 12.27 uur, te Ter neuzen om 11.56 uur en te Vlissin- gen om 11.26 uur. BREDA - BERGEN OP ZOOM Fietsen en brommers voortaan op slot De gemeenteraad zal donderdag as. om 7 uur 's avonds in openbare ver gadering bijeenkomen. Behalve de voorstellen van b. en w. tot aankoop van grond in de Louisapolder en verkoop aan de Axelsestraat, zal ook een voorstel worden besproken tot goedkeuring van een voorlopig plan tot onteigening van gronden in de Zuidlandpolder. Er is een voorstel tot eervol ontslag aan de heer P.M. Zweedijk, onderwijzer aan de open bare lagere school B te Sluiskil. B. en W. hebben een voorstel tot benoeming tot leraar in vaste dienst aan de afdeling gymnasium van het Petrus Hondius-Lyceum, van de heer Ir. W.D.G. Toorenman. Deze benoe ming wordt geacht te zijn ingegaan per 1 september 1957. Eveneens zal één plaatsvervangend lid moeten worden benoemd in de Commissie Samenwerkende Gemeenten Kanaal zone, waarin zitting hebben de heren S.W. Henry en Mr. P. Tellegen. B. en W. willen de algemene poli tieverordening wijzigen in die zin dat voortaan onbeheerde fietsen en brom fietsen langs de weg op slot moeten staan. Het college baseert dit voor stel op het feit dat de laatste tijd een toeneming te constateren valt van het aantal vermiste en gevon den" fietsen. Dit jaar werden 37 aangiften gedaan van vermissing, waarvan 27 terecht kwamen en 10 onvindbaar bleven. Het spreekt van zelf dat dit de politie onnodig veel wérk geeft. Geboren: Levinus, zv. H. Drost Hooglander; Eddy, zv. J. de Waele- Baart; Paulina, dv. E. van Hecke- Heijens; Bianca, dv. A. Traas Slab- bekoorn; Adrianus, zv. H. Geilleit - Vermunt; Philomena, dv. P. Dom- manschet - Geensen; Ludgard, dv. A. Gijsel - Vervaet; Amelia, dv. H. de Groot - Lecluijze; Sonja, dv. J. Lip- lijn - Eetveldt; Paulus, zv. A. Rade makers - Steijaert. Overleden: Sara Hendrina barones Collot d'Escury, 71 j.; Melchior Mus- sche, 87 j.; Maria de Paauw. 74 j., wed.v. E.M. Plasschaert; Pharailde Sophie, 69 j., echtg. v. E.S Neijt KLOKKEN VAN NAGASAKI De paters van Scheut hebben ook hier een tweetal voorstellingen ge geven van de prachtige Japanse ge luidsfilm ..De klokken van Nagasa ki", die het leven en werken van de beroemde Japanse atoomgeleerde en bekeerling dr. Takashi Nagai, be handelt. De opbrengst van deze voorstellin gen komt ten goede aan de missiën van de paters van Scheut in Afrika. Sluiskil „HET HUIS AAN HET MEER" Er wordt menigmaal beweerd, dat de amateur-toneelverenigingen in Z. Vlaanderen met de keuze van hun stukken nogal eens te hoog grijpen. Dit werd ook beweerd van het moei lijke stuk „Het huis aan het meer" van Hugh Mills, dat door de r.-k. toneelvereniging werd ingestudeerd. Maar wat deze club twee avóndè'n voor het voetlicht heeft gebracht was voortreffelijk Onder regie van de heer Hern-fan Bruggen, toneel-criti cus en zelf uitstekend speler, heeft, de vereniging getoond niet enkel een moeilijk stuk aan te durven maar het ook te kunnen opvoeren. De heer H. Gregoire en de dames L. van Pame- len en J. Compiet vertolkten de hoofdrollen uitstekend. Aan het sla gen van beide avonden hebben zeker ook meegewerkt mevr. Marvin door haar artistieke adviezen en de heer Marvin die de decors heeft ontwor pen. De grime-verzorging was bij de heer van Pamelen in goede handen. De r.-k. toneelvereniging zal met dit stuk deelnemen aan het toneelcon cours te St.-Jansteen. Aan het Zeeuws Landjuweel zal men dit jaar waar schijnlijk niet deelnemen. DE KLOKKEN VAN NAGASAKI De Japanse film ,,De klokken vah Nagasaki", een authentieke geluids film over een beroemde atoomgeleer de en bekeerling, is een dankbaar onderwerp, waarmede de priester operateur van de 'missiën van Scheut de Zeeuwschvlaamse streken afreist en daarbij ook Sluiskil heeft aange daan. Het is de biografie van een heldhaftig leven en de christelijke dood van Japans grootste katholieke leek van deze tijd, die de aanwezigen tot ontroering bracht. St.-Jansteen INENTING. Woensdag 18 december a.s. om 15 uur is er gelegenheid tot herinenting tegen pokken, kinkhoest en tetanus in het Wit-Gele Kruisgebouw voor kinderen geboren in 1953 en 1954. RAAD KOMT BIJEEN. Donderdag a.s. (om vier uur) komt de raad van onze gemeente bijeen. Er staat niet veel op de agenda; de grote brok is echter de vaststelling van de begroting voor 1958. Craautc DORPSFILM Ons dorp stond in het teken van de film. De film van onze gemeente, die in augustus op initiatief van de voetbalclub is opgenomen, werd in de patronaatszaal niet minder dan drie keer gedraaid. De belangstelling was uiteraard zeer groot, zodat de kas van de voetbalclub er ongetwij feld wel bij zal varen. Dat de men sen zich kostelijk hebben geamuseerd spreekt vanzelf. Begroting in de raad Op woensdag 18 december zal de Raad in openbare vergadering bij eenkomen om 7.30 uur in de open bare lagere school. Het voornaam ste punt van de agenda is de be handeling van de gemeentebegroting 1958. In verband daarmede zal te vens de behandeling en de vaststel ling van de begroting 1958 van het woningbedrijf plaats vinden. Tevens zullen nog aan de orde komen, de aan- en verkoop van en kele percelen grond waarvan het be langrijkste is de aankoop van een perceel grond van I.J. Adriaansen groot 0.53.70 ha en gelegen ten zuiden van de Frederik Hendrikstraat, ten behoeve van de realisering van het uitbreidingsplan. Ook staat nog op de agenda het wijzigen van de rechtstoestandsveror deningen, van de bezoldigingsveror dening van het gemeente-personeel en de benoeming van enkele leden van de commissie van toezicht op het middelbaar onderwijs. Biervliet RATTENBESTRIJDING Van gemeentewege is een algemene rattenbestrijdingsactie op touw gezet. Om deze actie algemeen te doen sla gen wordt door de gemeentewerk lieden rattenvergif bij de inwoners rondgebracht. R K.J.B. VIERT TWEEDE LUSTRUM De plaatselijke r.-k. J.B. viert op woensdag 13 december a.s. haar 2e lustrum. Voor deze dag is een inte ressant programma opgesteld. Dé dag zal beginnen met een algemene H. Mis. 'sMidda'gs vindt dan een bijeen komst plaats in ,.Het Wapen van Biervliet". Deze bijeenkomst zal worden geopend door de voorzitter van de afdeling de heer R. Cuele- naere, terwijl ook de geestelijk advi seur, pastoor E. Burm en de kring voorzitter van de r.-k. J.B., de heer A. van den Hemel, het woord zullen voeren. Hierna volgt een causerie van kapelaan O. Gielleit over zijn Fatimareis. Deze causerie zal nog worden verduidelijkt door lichtbeel den. De tweede spreker voor deze middag is ir. van Vleuten. Deze zal een algemene verhandeling houden over de nieuwe pachtwet. Hierna vindt een gezamenlijke koffiemaaltijd plaats. Het slot van deze avond wordt ge vormd door een toneelvoorstelling. De toneelclub van de r.-k. J.B.-B.J.B. zal dan in de zaal van café ..Willem Beukelszoori" een opvoering geven van het vrolijke Vlaamse toneelspel „Houtworm". Dit stuk is geschreven door drs. L. Lockefeer van Hulst. „Houtworm" is een hedendaagse Vlaamse versie van het bekende to neelstuk ,,De Vrek" van de Franse schrijver Molière. Verwacht mag worden dat de jonge spelers en speel sters de toneelliefhebbers een pret tige avond zullen bezorgen. Ze zijn de laatste weken onder leiding van re gisseur H. E. du Puy tenminste danig aan het repeteren geweest. De toneel club zal met dit stuk ook op 22 en 23 december a.s. op de planken komen. UITVOERING L.J.G. EN Z.P.M. De toneelclub van de afdeling IJzendijke van de L J.G. en Z.P.M. gaf weer haar jaarlijkse uitvoering in de toneelzaal van café „Het Oude Raedthuys". De toneelclub kan op een uitstekend geslaagde avond terugzien. Er werd gespeeld voor een werkelijk bomvolle zaal. Opgevoerd werd .,De Zwarte Hengst" van Rosita Peters, terwijl ook nog eèn klucht werd gespeeld, nl. ..Een bruid te veel", van Dick Maasland. In beide stukken gaven alle spelers en speelsters een goede vertolking van hun rol. Een bijzonder woord van lof komt echter wel toe aan de heer J. Haak. Deze moest nl. invallen voor de plotseling ziek geworden C. Dreve. Dit was pas de avond voor de uit voering bekend. Ondanks dat zorgde hij voor een gave vertolking. Ook aan décor en grime was de nodige zorg besteed. De verdere avond werd gevuld met volksdansen, ritmische oefeningen en muziek. Naar wij vernamen doet zich bij de Gezondheidsdienst van dieren al hier een pijnlijk geval voor. Men heeft n.l. in de omgeving van het laboratorium een stal laten bou wen, zonder daarvoor een vergun ning aan te vragen. De zeer onaangename consequen tie daarvan is nu de overtreding uit kwam, dat de stal moet worden af gebroken; dit is althans de directie meegedeeld door b. en w. PLANNEN HUIZENBOUW De fa. C. van Gorp te Wemeldinge is van plan ten zuiden van de spoor lijn zestien middenstandswoningen en drie autoboxen te bouwen. In verband hiermede stellen b. en w. van Goes aan de raad voor een gedeelte van de benodigde grond ter grootte van 1208 vierkante meter benodigd voor de bouw van 4 woningen te verkopen (voor 17.296) en 't overige gedeelte voor de bouw van 8 woningen en drie autoboxen in optie te geven. Met de feitelijke bouw zal pas wor den begonnen, zodra tweederde ge deelte van de woningen een bestem ming. heeft gekregen. DRUPPEL OP DE GLOEIENDE PLAAT Van de bank voor Nederlandsche Gemeenten te 's-Gravenhage ontvin- ggh ,b. en w. bericht dat bij de aan biedingen voor' de woningbouwlening 1957 door een deT geldgevers de voor waarde is' gesteld dat f lfl'.OOO.— moet worden doorgeleend aan onze ge meente. Deze gëldlening wordt thans verstrekt tegen de koers van 100 pet. en een rente van 414 pet., benevens een bereidstellingsprovisie van 2 pet. voor de bedragen die in dit jaar worden verstrekt'en van 2'U pet. voor die in 1958. De provisie be draagt één-achtste pet. Gedurende dit jaar zal nog een bedrag van f 6000.— worden verstrekt, terwijl het restant in de loop van het volgend jaar be schikbaar zal worden gesteld. De gel den moeten worden terugbetaald in 30 jaar. Daar deze aanbieding geheel vol doet aan de door de regering gestel de voorwaarden stellen b. en w. de raad voor de aanbieding te accepte ren. Heinkenszand VRIENDENKRING DOET „EINDEXAMEN" Door een samenloop van verschil lende omstandigheden werd de tra ditionele eerste winteruitvoering van de r.-k. toneelvereniging Vrienden kring van zondag vóór de advent ver schoven naar 28 en 29 december a.s. De keuze is ditmaal gevallen op een werk van de Duitse schrijvers Hans Sturm en Moritz Farber. Zij creëerden een moderne getint blijspel en gaven het als titel mee: „Het eindexamen". De keuzemannen van Vrienden kring hebben zich hierbij laten lei den door 't advies van pater Gerlach, die evenals vorig jaar ook nu weer de raamregie voert. Door het bestuur van Vriendenkring werd sedert geruime tijd de nood zaak ingezien, te komen tot de in voering van jeugdtoneel. Bij wijze van experiment zal op beide avonden door een jeugdgroep het kerstspel: Daniël de herdersknaap van H. Kal- cher worden opgevoerd, welke op voering zal voorafgaan aan „het eindexamen". De instudering van dit spel is in handen van de heer C. Ver- beem, terwijl de zang zal worden uitgevoerd door een zanggroep o.l.v. de heer Fr. Rijk. KLEUTERSCHOOL GAAT HAAR POORTEN OPENEN Keurig'opgedoft staat de gloednieu we O.L. Vr. van Fatima kleuter school in het uitbreidingsplan aan de v. Cittersstraat gereed om haar jeug dige „studenten" binnenkort te gaan ontvangen. Het fraaie, zeer moderne schoolge bouw zal na de kerstvakantie op 7 ja nuari a.s. officieel in gebruik wor den genomen. Vanaf heden kunnen nog een beperkt aantal kleuters wor den aangemeld in de leeftijd van 4 tot en met 6 jaar. De 6-jarigen voor zover zij nog niet tot het l.o. kunnen worden toegelaten. BALANS VAN DE BIETEN CAMPAGNE Op de centrale losplaats aan het N.S. station (dorp) werden de laat ste bieten van de campagne 1957 verladen.De totaal aangebrachte hoe veelheid bedraagt 5.294.385 kg. Ver geleken bij het vorige seizoen geeft dit cijfer een daling te zien van bijna 2 miljoen kg. De aanvoer in 1956 be droeg ruim 7 miljoen kg. CONSULTATIEBUREAU Gerekend vanaf de dag van haar instelling werd de 800ste baby toe vertrouwd aan de goede zorgen van het consultatiebureau voor zuigelin gen. Dokter v. Maanen en zuster de Wolf, die in tegenstelling tot de eerste jaren van het bestaan, nu vrijwel elke nieuwe burger onder hun controle krijgen, lieten dit feit niet ongemerkt voorbijgaan en ontvingen moeder en kind op enigszins feeste lijke wijze. Kwadendamme SPREEKUUR Waarschijnlijk voor het eerst in zijn bestaan heeft ons dorp thans zijn eigen dokter met een eigen spreek uur en deze week gaat dokter S. Wöstmann beginnen met spreekuur te houden aan huis. Ovezande KERKMEESTERS De bisschop van Breda, mgr. Jos Baeten. heeft benoemd tot kerkmees ter alhier de heren M. Rijk, C.J. da Baar en M. de Jonge. Wolphaartsdijk De vrijwillige brandweer alhier vierde haar 35-jarig bestaan en kreeg bij die gelegenheid een nieuwe spuit en een trekker-manschappenwagen. In het gemeentehuis vond de officiële overdracht plaats van het nieuwe ma. terieel en in café Ossewaarde is in tegenwoordigheid van gemeenteraad, brandweerpersoneel en genodigden daarna in een gezellige sfeer het ju bileum van de brandweer herdacht. Burgemeester B. ter Haar Romeny droeg in een in de raadszaal gehou den bijeenkomst het materieel over aan de commandant van de brand weer. De burgemeester zette uiteen dat in het verleden vooral tijdens een te Kruiningen gehouden oefening is gebleken dat nieuw materieel voor de Wolphaartsdijkse brandweer geen overbodige luxe zou zijn. De noodzaak van vernieuwing trad wel heel duidelijk aan dê dag. Van die tijd af heeft de burgemeester, ge steund door de wethouders en de an dere raadsleden, geijverd voor de aanschaf van een nieuwe spuit met bijbehoren. Van onze adverteerders POMPSTATION R. DE MAAT TE HULST Aan de Glacisweg te Hulst is een gloednieuw BP-benzineservicestation verrezen. Het is de heer R. de Maat die in de Bierkaaistraat zijn taxi bedrijf exploiteert, die in deze gloed nieuwe wijk van de stad Hulst zijn aandeel heeft genomen. Vooral in het duister, wanneer de overvloedi ge verlichting brandt, maakt het sta tion een gezellige indruk. Een beetje licht kon de Glacisweg best gebrui ken. Ongetwijfeld zal het servicestation in deze wijk van de stad in een be hoefte voorzien. Het ligt aan een steeds meer in het grote verkeer opgenomen weg. NIEUW PAND NOVITA TERNEUZEN In de Axelsestraat heeft de firma Novita een nieuw pand doen verrij zen dat in velerlei opzichten een be langrijke aanwinst voor Terneuzen is. In de eerste plaats vormt de fraaie, gezellig ingerichte zaak met een uit gebreide keuze aan textielwaren een stukje trots voor de Terneuzense mid denstand, bovendien het voor de za kenmensen in hetfestadsdeel aan de oostzijde van de haven plezierig een zo stevige trekpleister erbij te heb ben. Tenslotte is het ook uit een oogpunt van stedeschoon bekeken, 'n opmerkelijke winkel. De pui is geheel in een warmge- tinte houtsoort opgetrokken en dat verleent het verder toch streng za kelijke bouwwerk een intiem karak ter. De Terneuzense burgemeester, mr. P. Teilegen, heeft de officiële ope ning verricht. GOES Grand: Haar eerste liefde, a.l. MIDDELBURG Electro: The true and the brave, 14 j. Concertzaal: Concert (ZVU). VLISSINGEN Alhambra: Zolang wij leven, 14 j. Luxor: Vlucht naar Hong kong. TERNEUZEN Luxor 8 uur: De andere sekse. AXEL Het Centrum 8 uur: Sissi, de jonge keizerin. SAS VAN GENT Olympia 8 uur: De wet van de straat. HULST Bioscoopgebouw 8 uur: Voor de liefde ener koningin. OUDELANDE Pakstation veiling: Ten toonstelling woninginrichting. ANTWERPEN Kon. Vlaamse Opera, 8 uur: Don Giovanni, GOES Grand: Haar eerste liefde, a.l. Slot Ostende: Missiefilm. MIDDELBURG Electro: The true and the brave, 14 j. VLISSINGEN Alhambra: Zolang wij leven, 14 .1. Luxor: Vlucht naar Hong kong. TERNEUZEN Luxor 8 uur: De andere sekse. 18 J. met voorbeh. OOSTBURG Ledel 8 uur: Seharzwald- melodie, a.l. AXEL Het Centrum 8 uur: Sissl, de jonge keizerin, a.l. SAS VAN GENT Olympia 8 uur: De wet van de straat, 18 j. met enig voorbeh. OUDELANDE Pakstation veiling: Ten toonstelling woninginrichting. Gis termorg 26-jarige H. I Nassaustraat sing gekome: A. W. die pi bus en die Laatslgenoe paald niet O] recht op haa vallen, waarl recht kwam, fractuur opli dood was. M sleutelbeenfra Joanna" te G Een tragisc N. deze weel treden. Tijdens een komst in het president-dire Mij. „De Sch W. Hupkes, i 50. 40 of 25 ja diend hebben mede een ge overhandigd, dienst: P. A. met 40-jarige gen, H. Boste Brauers, H. C. baay, L. v. d. W. H. de Karr B. Mulder, M, Noorden, W. A. v, d. Putti J. Sterzenbacl J. J. Vader Weele, L. Th zen en W. K. Met 25-jarig nisse. C. M. Bodbijl, L. R. J. G. Fritz, Klaassen, J. B W. Lammers, Luning Prak Meeuwse, J. d K. J. Pervooi Sanderse, A, v P. J. de Smit, v. d. Wal. De voorzitte Zeeland van Nijverheid en denis van Be spraak en dei larissen het er schappij zal w De burgeme mr. B. Kolff, ninklijke onde ere-medaille O H. C. Lagend Vader en J. P. Ere-medaille brons: C. G. J. G. Brauers Driest, I. Fran de Koning, B Lenaerts C. L de Nooijer, A. -D, v. Soelen ei

de Stem | 1957 | | pagina 2