Mogelijk oplossing voor kwestie-Grootenhuis GRATIS Botersmokkel in Z.-Vlaanderen „is nu eenmaal het vak Word t gezondheidsdienst voor dieren te Goes een veterinair instituut 30NPER KOKEN „PRINCEVILLE" „MIRABELLE" Triumph Warm debat in vergadering gezondheidsdienst dieren Botsing te St.-Willebrord Een dode, tien gewonden Zl HD-BE Kerstuitvoering r.-k. Knapenkoor ZEEUWS(//- VL bij'2 pakjes 45 een prachtig schaaltje DOKTERSDIENSTEN Demonstratie r.-k. Vrouwengilde Sanering Goes-noord BURGERLIJKE STAND Wijkgebouw W. G. Kruis is klaar Parade voor de politierechter Walcheren VLISSINGEN HULST AGENDA Vandaag Morgen Maandag DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 14 DECEMBER 1957 (Van onze verslaggever) Dat de belangstelling voor de algemene vergadering van de gezondheidsdienst voor dieren welke gisteren te Goes in „de Prins" werd gehouden, groter was dan ooit, sproot ongetwij feld voort uit het feit, dat de ontslagkwestie-dr. Grootenhuis op de agenda stond. .Deze kwestie kreeg evenwel een verrassende wending toen de voorzitter, de heer Jac. Lindenbergh, bij het punt: „Uiteen zetting over de bij de stichting gerezen moeilijkheden" mee deelde dat hij drie dagen geleden een brief had ontvangen van mr. Korthals Altes uit Amsterdam, de advocaat van dr. Groo tenhuis. In deze brief werd het bestuur ge vraagd om de kringen te adviseren van een bespreking der kwestie op de algemene vergadering af te zien. Daaraan was het verzoek gekoppeld geen neutrale commissie van onder zoek in te stellen de kringen w.-Z.- VI. en w.-Z.-Beveland hadden daarom verzocht daar deze niet ten voor dele van dr. Grootenhuis zou wer ken. Mr. A. v. d. Weel, advocaat van de dienst, was het daarmee eens en ook dr. Grootenhuis, kon zich er mee verenigen, aldus de voorzitter. Dr. Grootenhuis had er in dit verband ook van afgezien naar de vergadering te komen. De voorzitter zei dat het bestuur met een en ander instemde en deel de nog mee dat de wending het gevolg was van het feit dat pogin gen om tot een minnelijke schik king te komen gaande zijn en de mogelijkheden daartoe ook aanwe zig zijn. Spreker verzocht de kringen dit advies te volgen in het belang van dr. Grootenhuis zelf. De heer I. Groenewegen (kring w.-Z.-Beveland) zei ten zeerste ver heugd te zijn over deze woorden en hoopte van harte, dat die minnelijke schikking ook gevonden zou worden. Maar, zo zei hij, dan zijn we nog even ver, ja wordt het geval beroerder. Spreker bleef bij de mening dat de gevraagde commissie er toch moet komen, doch dat zij pas na het falen der genoemde pogingen, een uitspraak formuleert. Die uitspraak zou dan niet eens bindend behoeven te zijn voor het bestuur. Dit betekent geen kwade trouw, zei spreker, maar is bedoeld als zorgvuldigheid. De voorzitter zei dat het bestuur die commissie niet kan en mag aan vaarden omdat het krachtens de sta tuten der stichting volledig autonoom is. De heer Groenewegen was daar door niet overtuigd, ook niet toen de voorzitter als zijn mening uitsprak, dat er inderdaad een oplossing der kwestie mogelijk is. De heer Sturtewagen (w.-Z.-Vl.) was ook blij met de brief en daar hij voor vrede is, wilde hij liever niet n trobel water vissen; hij stelde zich achter het bestuur. Tegen de oppositie, die voet bij stuk hield, zei de voorzitter nog maals, dat het bestuur zijn recht niet uit handen zal geven en voegde er aan toe, dat ook de directeur der mij. voor diergeneeskunde een commissie ontraadt. (Advertentie). De heer Groenewegen die ook de tolk bleek van de kring w.-Z.-Vlaan- deren, hield vol dat zijn voorstel op de logica steunde. Er is al een commissie, zei de voor zitter, die welke de directeur van het Arbeidsbureau, adviseert in de ontslagkwestie. Laat de onderhande lingen niet mislukken, bezwoer hij. De heer Groenewegen gaf toe dat het bestuur juridisch sterk stond, maar de menselijke kant vergeet .la ten we rechtvaardig en eerlijk zijn en als goede Zeeuwse boeren recht door "zee gaan". De debatterenden vervielen in herhalingen en de discussie begon warm te lopen toen de heer Groe newegen als zijn mening uitsprak dat de oppositie werd weggevaagd door het bestuur. De heer Stallaert (o.-Z.-Vl.) bracht de pers in het geding, in ongunstige zin en zei dat zijn kring geheel ach ter het bestuur staat, wat de heer Serrarens betwistte. De voorzitter stemde niet geheel in met de kritiek van de heer S. op de pers, al betreurde hij, dat er com mentaar was geleverd op het commu niqué van het bestuur. Er vielen nog enige vervelende woorden, maar op voorstel van en kele kringen, werd de discussie ge sloten en geen commissie aanvaard; stemming bleef uit, daar het bestuur haar toch niet wilde erkennen. (Van onze verslaggever) Voorafgaande aan de kwestie-Groo tenhuis (waarover men elders kan lezen) heeft de voorzitter van de gezondheidsdienst voor dieren tijdens de gisteren gehouden algemene ver gadering van de dienst een breed verslag uitgebracht over de gezond heidsdienst in het achterliggende jaar. De algemene lijn in de georgani seerde dierziekte bestrijding is, dat op het gebied van de t.b.c. de maat regelen allangs minder streng wor den, zonder dat daarbij vooralsnog te grote risico's worden genomen. In Zeeland zijn de resultaten zodanig, dat voor W. Z.-Vlaanderen, Walche ren, N.-Beveland en Schouwen begon nen kan worden met de tweejaarlijk se tuberculinatie van de veestapel. Het zwaartepunt van de dienst is nu gelegd op de abortus-Bang be strijding. Ook het mond- en klauwzeer ge doogd geen enkele verslapping. Een onderzoek is ingesteld naar de vogel- t.b.c. en bestrijding van het leverbot wordt niet vergeten. De veestapel in Zeeland nam met 6000 stuks toe tot 83895. Het stalge- middelde kwam daardoor boven het landelijk gemiddelde. Dit gaat 'n be sparing betekenen bij het onder zoek van f 0.50 per beslag. Voor de eerste maal werd voor de hulpkrachten een eenvoudiger werk wijze ingevoerd, welke tot besparing Dieper ging de voorzitter in op de abortus-Bang bestrijding en deel de mee, dat Schouwen-Duiveland op 1 maart 1958 vrij van deze ziek te zal zijn en hij wekte alle veehou ders op de dienst op dit gebied alle steun te geven. Allerlei mededelingen volgden o.m. over de runderbestrijding. Op het gebied der paarden is dit voorjaar een belichtingsproef op merries geno- unmi77777^. ■Y&A Y-'Sr: ■.'/th.'StJ,//. In de nacht van donderdag op vrijdag rond 1 uur is in de Dorps straat te St.-Willebrord een autobusje in volle vaart op een stilstaande vrachtauto gereden. De gevolgen waren verschrikkelijk. De naast de bestuurder zittende weduwnaar A. Hellemons, 67 jaar, werd door het voorfront van het busje op de vrachtwagen gesmeten en vrijwel op slag gedood. Van de overige dertien inzittenden werd er tien min of meer ernstig gewond. Onder leiding van de officier van justitie te Breda, mr. K. Thijssen (op de foto in burger) werd gisteren een uitgebreid onderzoek ingesteld. Gisteravond werd het ongeval gereconstrueerd. men en de wormbestrijding heeft door het gebruik van een nieuw mid del een veel gemakelijker uitvoering gekregen. Op de diensten van het la boratorium wordt gelukkig steeds meer een beroep gedaan. Waar ook de gezondheidsdienst steeds meer een instituut wordt, waar van veehouder en dienarts gebruik willen maken voor speciaal onder zoek, vraagt 't bestuur zich af of in de toekomst van de dienst geen ve- terinairinstituut moet gemaakt wor den, dat ook ingericht kan worden als kliniek voor zieke dieren. Nadat de begroting 1957-1958 was goedgekeurd gaf de directeur, dr. J. Tesink een overzicht van de werk zaamheden. Voorts gaf hij diverse adviezen en waarschuwde o.m. tegen een te late enting van het rundvee. Ook wees hij op het grote gevaar van besmetting met vogel-t.b.c., waardoor al menig rund moest wor den afgeslacht. Vijftig procent der boerenkippen lijdt er aan evenals meeuwen en andere vogels. Voor zondag zijn de doktersdiensten als volgt geregeld: Goes: dokter Wei ten; Middelburg: dokter Reyerse; Vlis- singen: dokter van Dijk; Heinkens- zand, Arendskerke en Wolfaartsdijk: dokter Vos; O. Z.-Beveland, behalve Yerseke: dokter Arends te Hansweert; Dokter Folmer te Driewegen neemt waar voor dokter Luyckx; dokter Gel derblom te Nieuwdorp voor dokter Kiviet en dokter Kole te Hoedekens- kerke voor dokter Wöstmann. De chi rurg dokter Gooses te Goes heeft even eens het weekend dienst. Te Oostburg, Aardenburg dokter Rijk, Aardenburg; te Biervliet-IJzen- dijke dokter Rozemeyer, IJzendijke;te Cadzand-Sluis en Zuidzande dokter Bech, Zuidzande en te Breskens-Groe- de en Schoondijke dokter Ossewaarde Breskens. Te Terneuzen wordt de dienst waargenomen door dokter van der Zande en te Axel door dokter Boor. Dienst dierenartsen Op Z.-Beveland hebben zondagsdienst de heren A. Elzerman, Goes en M. Gaakeer te Ovezande. Te Oostburg, Sluis en Groede de heer J. Risseeuw, Groede en te Bier vliet en IJzendijke de heer H. A. M, v. d. Vijver, Biervliet. (Advertentie! CAFé-RESTAURANT TEL. 30450 BREDA PRINCENHAGE MENU le KERSTDAG a f 12,50 Paté de foie gras truffé Petite marmite Filets de sole Normande Dindonneau röte a l'anglaise X-mas-pouding Soufflé glacé Diner bij kaarslicht met gezellige muziek Reserveer tijdig voor de Kerstdagen TEL. 34685 GOES Het kath. knapenkoor zal dit jaar in samenwerking met het mannen- kerkkoor in de Korenbeurszaal op 22 december a.s. een Kerst-uitvoering geven, onder leiding van Evert Heij- blok. Na de pauze wordt door de jon gens het vrolijke spel van Godfried Bomans: „De nieuwe kerststal van de pastoor" gebracht. Als inleiding op het Kerstfeest zelf is dit optreden wel zeer geschikt. Voor de leden van de katholieke vrouwenbeweging alhier, gaf mevr. v.d. Werf uit Delft, in hotel de Koren beurs een demonstratie met kerst stukjes, die z(j met vaardige hand, uit eenvoudig materiaal samenstelde. Enkele van deze stukjes, ware ju weeltjes, werden onder de talrijke aanwezigen verloot. Mevrouw Weiten-Boeren, de presi dente dankte mevrouw v.d. Werf en deed nog enkele mededelingen. Op 3 januari a.s. zal het feest zijn voor de kinderen van leden; op 23 januari volgt de feestavond met mo deshow en toneelvoorstelling en 11 februari volgt de jaarvergadering. Mevrouw Neefs hield een propagan- daspeechje voor de katholieke E.H. B.O.. De nieuwe cursus biedt nog plaats voor nieuwe deelnemers(sters) Tenslotte werd een en ander verteld over de ondernomen actie voor vrij willige gezinshulp. Ondanks het tot op heden geringe resultaat zal ze worden voortgezet. B. en W. schrijven de raad die woensdagavond a.s. bijeenkomt: „De heer J.A. Adriaanse alhier, eigenaar van het woonhuis met erf en schuur, Mattheus Smallegangs- buurt 18 heeft dit perceel aan de ge meente te koop aangeboden. In ver band met de te zijner tijd tot stand te brengen sanering van het noorde lijke stadsdeel is het gewenst, dat de gemeente dit perceel in eigendom v-rkrijgt. Na de taxatie door de dienst van gemeentewerken, is met de heer Adriaanse overeenstemming bereikt over een koopprijs* van 3.000. welk bedrag naar onze mening aan nemelijk is". Geboren: Wilhelmina, dv. N. Re- meijnse - van Leenen; Antoinetta, dv. A. Hopmans - van Hooydonk; Cornelia, dv. G. Bruel - Kalkhoven; Neeltje, dv. A. Wijs - Dalebout; Mar git, dv. C. Metselaar - Coolsma; Lau- rinus, zv. C. van der Maas - van Gilst; Pieternella, dv. P. Schrijver- Lakké. Advertentie) Huw.-aangiften: A. Nijssen, 28 j., c.i J. Schrier 29 j.; H. Verbeemen, 26 j., en J. Westveer, 25 j. Overleden: Elisabeth Passieux, 75 j., wed.v. P. v. Waarde; Jacob Joos- ten, *86 j.; Pieter Remijnse, 71 j., echtg. v. W. Moerdijk; Pieternella Rossen, 2 mnd.; Jacomina Leijs, 55 j., echtg.v. W. de Schipper; Hendrik Janse, 81 j., wedn. v. Cl. Sorber. 9s-Heerenhoek Zaterdag 21 december zal, na de kerkelijke inzegening door pastoor Foltkamp, het nieuwe wykgebouw van het Wit Gele Kruis, door de commissaris der Koningin in gebruik worden gesteld. Heinkenszand PRACHTIG RESULTAAT VOOR OOSTPRIESTERHULP Evenals overal elders is ook in on ze parochie de inzameling van kle ding, levensmiddelen en geld voor Oostpriesterhulp een groot succes ge worden. In de zeer goede opbrengst heeft ook het prot. chr. volksdeel een niet onbelangrijk aandeel gehad. De gaven worden dan ook verstrekt aan vluchtelingen van alle gezindten, ook al gaat die hulp uit van het r.-k. huisvestingscomité. Aan geld werd tijdens de collecte ruim 800.geofferd, terwijl aan kleding, schoeisel en levensmiddelen voor ongeveer 1.5 ton werd binnen gebracht. Deze cijfers overtroffen in ruime mate de verwachtingen der organisatoren. Kwadendamme WACHTGELEGENHEID A.M.Z. Zonder officieel vertoon is dezer dagen aan de halte bij de Lindeboom het wachtlokaal voor de A.M.Z. bus dienst in gebruik genomen. WIJKGEBOUW EN BADHUIS GEGUND De bouw van het wijkgebouw an nex badhuis, dat in opdracht van het bestuur van het Wit Gele Kruis, werd aanbesteed, is gegund aan de 1 agste inschrijfster, de fa. Peters en Zoon. alhier. Architect van het ge bouw is de heer Loonen te Breskens. Nisse E.H.B.O.-WEDSTRIJD Alhier had een geanimeerde E.H. B.O.-wedstrijd plaats tussen afdelin gen. De opgave was: hulpverlening na een ernstige aanrijding. Onder het speurend oog van de doktoren J. Nieuwenhuize en A.J. Zonnevijlle en een zuster uit Goes de den de E.H.B.O.'ers hun werk. Hier en daar werd nog wel eens een fout je gemaakt, maar de jury van deze E.H.B.O.-districtsoefening was toch zeer tevreden over de resultaten. Zes ploegen uit de omgeving namen aan deze oefening deel, die o.m. werd bijgewoond door burgemeester Jan sen, wethouder Iz. Jansen en de ge meentesecretaris. De volgende uitslag kwam uit de bus: 's-Gravenpolder: ploeg 218 pun ten, leider 88 punten; 's-Heer Hen drikskinderen 208 en 88; Goes 198 en 80; Nisse 195 en 81; Yerseke 171 en 83; Kattendijke 153 en 73 punten. '■schrijfmachines Pertekf tol in elk detail R IJ N BE R G'S 'H A N D E LSB U RE AÜ TERNEUZEN TELEFOON'2304. NOORDSTRAAT 78, De botorsmokkel tiert momenteel welig: in Zeeuwsch-Vlaanderen. Dat bleek vrijdagmorgen overduidelijk tij dens een zitting van de economische politierechter te Middelburg, waar 'n achttal figuren uit de Z.-Vlaamse smokkelwerekl een veroordeling in ontvangst konden nemen. De interes santste zaak was die tegen de 28- jarige veehandelaar J.M. uit Sas van Gent, die 26 november in opdracht van de 61-jarige caféhouder - melk- slijter S.V. een hoeveelheid van 750 kg koelhuisboter, aangevuld met ver se boter, had vervoerd, die .kenne lijk voor de smokkel was bestemd", aldus de officier van justitie. V. zei in geen geval gesmokkeld te hebben, want de boter was op 7 kilometer van de grens overgegeven aan een „onbekende" die de partij ook had besteld. M. reed de wagen terwijl V. naast hem zat. „Wilt u beweren dat de boter niet voor de smokkel bestemd was", vroeg de politierechter aan V. ,,Dc meeste boter in Zeeuwsch- Vlaanderen is voor de smokkel be stemd", aldus V. De politierechter wees erop, dat M., die thans in het Huis van bewa ring te Middelburg verblijft, al een „daverende" straflijst heeft, waarop ook verschillende veroordelingen we gens smokkel. V.'s strafblad was na genoeg blanco en dit bracht de po litierechter er toe V. te vragen, waarom hij zich thans met smokkel heeft bezig gehouden. „Och, dat is nu eenmaal het vak" sprak deze. V. had in nauwelijks twee maanden tijd 17.000 kg boter van de grossier betrokken en de officier rekende uit, dat dit de melkslijter 4000 a 5000 heeft opgeleverd. „Wat hebt u met al dat geld ge daan?" vroeg de officier. „Gebruikt voor afbetaling van schulden", sprak V. De officier achtte het tenlastege- legde bewezen. Hij vorderde tegen M. drie maanden hechtenis met aftrek en tegen V. drie maanden voorwaar delijk met een proeftijd van drie jaar en een boete van 3000. De politierechter veroordeelde M. tenslotte tot zes weken gevangenis straf en V.'s straf bestond uit zes weken hechtenis voorwaardelijk met drie jaar proeftijd en 1000 boete. Ook vrouwen Het bleek, dat ook vrouwen in de smokkelcomplotten meedoen. Want van de drie verdachten, die in een Koewachtse affaire verschenen, be hoorden er twee tot het zwakke ge slacht. Mevrouw L.M. de J.-M. en de landbouwer A.A.V. waren figuran ten in een drama, waarvan de regie berustte bij de 68-jarige weduwe M. de J.-van V., die in Koewacht een winkeltje heeft. De douane kwam ook hier op het juiste moment achter de coulissen uit, namelijk precies op het ogenblik, dat eerstegenoemden bo ter in een smokkelauto aan het laden waren zulks op verzoek van de we duwe. De J.V. had gezegd als goed buurman wel te willen helpen. „Ik wist niet waar die boter voor was" zei hij, waarop de heren rechters maar eens hartelijk lachten. Een „onbekende" had de wed. de J om wat boter gevraagd en omdat zij meestal wel een voorraadje van zo'n duizend kilo heeft liggen, kon aan dit verzoek onmiddellijk worden voldaan. Met de komst van de dou ane had zij evenwel dubbel pech, want de boter die, zoals gebruike lijk, in beslag genomen werd was door de opdrachtgever nog niet be taald en dat betekent voor haar een strop van 3500 harde guldens. Zij was het handeltje begonnen, om- dat zij volgens haar zeggen wat spa ren wilde. Zij had bijvoorbeeld „nog wat" belastingschuld en ze wilde bo vendien graag een televisietoestel hebben. „Dat zal er dan voorlopig ook niet van komen", oordeelde de politierechter. Volgens de officier dekt mevr. de J. met deze acties haar zoon. Hij vroeg tegen de vrouw een boete van 500 en voorwaardelijke sluiting van haar winkel voor de tijd van één jaar met drie jaar proeftijd. Tegen V. eis te de officier 100 boete en tegen mevrouw de J.-M, 150, omdat zij behoort tot het smokkelend gezin. De raadsman zei dat de twee bu ren de oudev rouw een dienst wilden bewijzen. Hij kon zich best voorstel len, dat laatstgenoemde „ook een kansje heeft willen wagen" en vroeg om een clemente straf, met name de voorwaardelijke sluiting van de win kel niet in het vonnis over te nemen. Dat laatste deed de politierechter ook niet. Wel veroordeelde hij de wed. de J. tot 500 boete, de schoondochter tot 100 en de galante buurman tot 75.-. En vervolgens.. Er traden tijdens deze zitting nog verscheidene andere smokkelaars aan. Zo was er de slager R.V. uit St.-Jansteen. die met 400 kg boter op een stille landweg was aangetroffen en die deswege tot een maand voor waardelijk, 500 boete en verbeurd verklaring van de boter werd veroor deeld. Dc Aardcnburgsc winkelier A. do Z. zag zich voor het in bezit hebben van eenzelfde hoeveelheid veroor deeld tot drie weken hechtenis, de helft van de eis, Tenslotte vermeld den we nog de timmerman N.S. uit Eede, die vlak bij de grens tegen de lamp liep met smokkelboter. „Ik heb niets anders te doen", zei hij op een desbetreffende vraag van de politie rechter. Vonnis: acht weken voor waardelijk, 100 boete en verbeurd verklaring. Hansweert RIOLERINGS- EN BESTRATINGS PLAN Voor ons dorp is een riolerings- en bestratingsplan in voorbereiding. Voor de riolering zijn een persleiding naar de Westerschelde en een ge maal nodig. De totale kosten van het plan worden begroot op bijna een miljoen gulden. SCHOLENBOUW Plannen zijn gereed voor de bouw van een nieuwe openbare lagere school en voor de bouw van twee k'euterscholen een rooms katholie ke en een openbare. Het wachten is nog slechts om de toestemming van hogerhand. Kruiningen WONINGBOUW De gemeente heeft toestemming aangevraagd voor de bouw van 17 w .ningwetwoningen, die aan de Lan ge Viele zouden moeten verrijzen. BETERE RIOLERING Er is een beroep op de minister gedaan om toestemming voor het construeren van een rioleringsuit- monding in de Westerschelde. Daar toe zijn een persleiding en een ge maal nodig. De riolering mondt thans uit in een poldersloot, hetgeen een zeer ongewenste situatie is. Met dit project zal naar schatting ongeveer drie ton gemoeid zijn. Rilland GOED TONEEL DOOR C.J.V.F. EN C.J.M.V. In de zaal van café 't Wapen van Rilland werd een uitvoering gegeven door de leden der C.J.V.F. en C.J. M.V. Er werd een toneelstuk opge voerd, getiteld „Om de Karashoeve", hetgeen zeer verdienstelijk werd voor gedragen. Ter afwisseling was er ta bleau en zang. De district-secretaris van de C.J.M.V. de heer Sinke te Souburg sprak nog een aanmoedigend woord. De belangstelling was zeer groot. VERGADERING „GEMEENSCHAPPELIJK BELANG" In de buitengewone ledenvergade ring van de woningbouwvereniging „Gemeenschappelijk belang" is in de vacature wijlen D. Heijboer als be stuurslid gekozen de heer G. Doeland. De voorzitter, de heer J. Marijs, deel de o.a. mede dat het bestuur nog niet bekend is, wanneer met herstel der geïnundeerd geweest zijnde wo ningen een begin zal worden ge maakt, zulks naar aanleiding van de gepubliceerde verklaring j.l. van het betreffende ministerie. I'ERNEIIZEN K.A.B.-VERGADERING De heer van Gestel sprak voor de plaatselijke K.A.B. over de diverse instellingen der K.A.B. als de vak organisaties in het algemeen. Her wonnen Levenskracht, het Kanunnik van Schaikfondr. enz. Hoewel spre ker al deze instellingen slechts ter loops kon behandelen bleek daaruit de grofe waarde voor de werkne mers. Met behulp van filmstrips liet de heer van Gestel ook zien hoe een krant wordt gemaakt en hoe het, dank zij de moderne communicatie middelen, technische installaties van grote perfectie en een welhaast on feilbare organisatie, de krant iedere morgen opnieuw op de ontbijttafel ligt. Na de pauze werd een gratis verloting gehouden, waaraan verschei dene fraaie prijzen waren verbonden. Deken mobiliseert helpers Deken A. Koopmans is reeds druk in touw uitvoering te geven aan zijn reorganisatieplannen voor de Basi liek. Eerste vereiste is natuurlijk: het geld. De deken is bezig een „le ger" van 60 jongemannen te mobili seren. dat binnenkort alle parochia nen zal opzoeken om de vierduizend schuldbekentenissen (van tien gulden per stuk) te plaatsen. Het ligt in de bedoeling dit nog deze maand te doen geschieden. Men mag hopen dat het de helpers van de deken zal gelukken de gehele le ning vlot aan de man te brengen, opdat de plannen voor de vernieu wing van het kerkinterieur spoedig uitgevoerd kunnen worden. INSTRUCTIEVE MUZIEKAVOND Dinsdagavond wordt in de aula van het Jansenius Lyceum een instructie ve muziekavond gehouden. In het ka der van het Kunstkringprogramma treedt dan weer het instrumentaal trio van Muziekschoolleraren op: de„ heer Jo Ivens piano, de heer Henk de Wit, fagot en de heer Cees v.d. Bergh, hobo. Op het programma staan werken van Zachow. Debussy, Chopin, Lapis en Mozart. Elk der uit te voeren werken zal vooraf worden toegelicht door de heer Ivens. Koewacht CAUSERIE OVER HULST Op uitnodiging van de vereniging van oudleerlingen der vlassersschool hield de heer P. Brand oudheidkundi ge te Hulst een zeer aangename cau serie over ,,De historie van de stad Hulst". Deze zeer interessante ge schiedenis, heeft de aanwezigen drie uur lang geboeid. De heer Brand heeft zich in deze geschiedenis zeer verdiept. Breskens AANRIJDING Op de Scheldekade werd de brom fietser E. te Groede. aangereden door een personenauto bestuurd door V. uit Vlissingen. De brommer werd licht beschadigd. OUDERAVOND O.L. SCHOOL Door de openbare lagere school werd een ouderavond gehouden waar het werk der leerlingen kon worden bezichtigd. De beroepskeuze-adviseur, de heer op den Akker uit Middelburg hield een korte inleiding over de keuze van een beroep waarbij een vertoonde film een aanschouwelijk voorbeeld gaf. Na de pauze werd het huishoude lijke gedeelte der oudercommissie on der voorzitterschap van de heer P.J. Priester vlot afgewerkt. De kas vertoonde, een klein batig saldo. De twee aftredende bestuursleden werden bij acclamatie herkozen. IJzendijke Kleuterschool geopend De nieuwe kleuterschool „Jacin- tha" welke gebouwd werd achter het Wit-Gele Kruisgebouw werd op plech tige wijze geopend. Na de H. Mis van dankzegging gingen de talrijke genodigden naai' het nieuwe gebouw waar een lij kleuters aan weerszijden van het pad stond opgesteld. Op officiële wijze overhandigden de beide aannemers van Poucke en Clacijs de sleutel van het fraaie, stra lende gebouw. Na de opening wijdde pastoor de Graauw dc school en de beelden. Na de verschillende toespra ken, waarin de lof over het mooie gebouw niet onder stoelen of banken gestoken werd, begaf men zich naar het Jeugdhuis, waar tijdens de kof fie Sonja Neijssen een welkomst woord sprak. Op de manier, die alleen de kleu ters eigen is, droegen de kinderen tot slot enkele stukjes voor, zeer tot genoegen van de aanwezigen. Het was een aardige geste van de aannemers van Poucke en Claeijs de kleuters deze dag eens op hun kos ten te laten snoepen. Biervliet TEERAVOND ST. CECILIA Deze week hield de koorzangver eniging „St. Cecilia" haar jaarlijkse teeravond in het café Willem Beukels- zoon. Na een langdurig en goed tafe len werd de avond besloten met kaarten, biljarten en praten. Hierbij duurde de pret tot in de kleine uurtjes. Sluis Geslaagde ouderavond In het parochiehuis is een derde ouderavond gehouden. Er werd be handeld het onderwerp Sexuele voor lichting. Aan deze avond werkten mee dokter J. Lucas-Luijcks en zus ter M. Vernimmen. Bij de opening sprak de voorzitter Ch. Bukkens zijn tevredenheid uit dat er deze avond meer als voorgaand gehoor was ge geven aan de oproep deze vergade ring bij te wonen. Bij de aanvang werd door de leerlingen van de r.-k. meisjesschool een kerstzangspel zeer verdienstelijk uitgevoerd. Daarna leidde zuster Vernimmen met een en kel woord dokter Lucas in, die hier na op voortreffelijke wijze sprak over de Volksgezondheidsdienst waarbij hij voornamelijk de geestelijke volksge zondheid naar voren bracht. Breed voerig besprak hij het onderwerp „Sexuele voorlichting". Daarna werd de film „Onder vier ogen" vertoond, waarover door dokter Lucas nadien een nabeschouwing werd gegeven. Tot slot dankte pastoor Rombouts dokter Lucas en zuster Vernimmen voor de aangename uiteenzetting. AXEL Het Centrum 6,30 en 9 uur: Sissi de jonge keizerin, a.I. DE KLINGE Kinema v. Dijck 7,30 u.: Het huis der geheimen, 14 j. GOES Grand 7 en 9 uur: Kleren ma ken de man, a.I. HULST Bioscoopgebouw 8 uur: Heu vels in vlammen, 18 j MIDDELBURG Electro 7 en 9,15 uur: Artiestenbloed, a.I. Schouwburg 8 uur: De vloek van de prairie, 18 j. OOSTBURG Mabesone: Duivententoon- stelling vereniging De Snelvlóegers. Eenhoorn 8 uur: Toneelspel .Grote kinderen," door de Rederijkers. Ledel 8 uur: Schwarzwaldmelodie, a.I. OUDELANDE Pakstation Veiling: Ten toonstelling woninginrichting. SAS VAN GENT Olympia 8 uur: Kitty in. de grote wereld, a.I. TERNEUZEN Luxor 8 uur: De laatste jacht, 18 j. Concertgebouw 8 uur: Dui vels van de weg, a.I. VLISSINGEN Luxor 7 en 9 uur: Ab bott en Costello en de roek 'n roll, a.I. Alhambra 7 en 9 uur: Schandaal in Sorento, a.I. IJZENDIJKE Hofzicht 8 uur: Het ge heim van de zwarte pater, 18 j. ANTWERPEN Kon. Vlaamse Opera 8 uur: Hoffmans Vertellingen. ABSDALE J. Cocqheyt 5,30 uur Prijs- kaarting. AXEL Het Centrum 3,45 uur: Sissi de jonge keizerin;; 8 u: De verleidster BIERVLIET Hotel De Vriendschap 5 uur: Biljartprijskamp. DE KLINGE Kinema van Dijk 3 en 7,30 uur: Het huis der geheimen. GOES Grand 3, 7 en 9 uur: Kleren maken de man, a.I. GRAAUW B. Plasschaert 3 uur: Wild- schieting. Het Lokaal 9,30 uur: Duiven- keuring. HULST Bioscoopgebouw 2,30 en 5,15 uur: Heuvels in vlammen; 8 uur: Voor de liefde ener koningin. Oscar Neefs 3 uur: Schieting. Aug. de Gucht 6,30 uur: Prijskaarting. Jos. v. Helsland 10- 2 uur: Duivententoonstelling. F. Baart 10-2 uur: Hoktentoonstelling. ST. JANSTEEN Café De Zwaluw 11-2 uur: Duivententoonstelling. Zaal Bea trix 3 uur: Kalkoenschieting. E. Ot.tjes 6 uur: Prijspiering. Café Chassee 6,30 uur: Prijskaarting. KOEWACHT A. de Kind 9-4 uur: Duivententoonstelling. J. Guchteneire 3 uur: Schieting. G. van Rumste 4,30 uur: Biljartprijskamip en duiventen toonstelling. LAMSWAARDE A. v. Dorsselaer 5 u.: Biljartprijskamp. MIDDELBURG Electro 3,30, 7 en 9.15 uur: Artiestenbloed, a.I. Schouwburg 8 uur: De vloek van de prairie, 18 j. OOSTBURG Ledel 2, 4,30 en 8 uur Schwarzwaldmelodie, a.I. Mabesone: Duivententoonstelling De Snelvliegers. Katholieke Kring 7,30 uur: Toneelspel Het straatje door, door De Vrienden kring Eenhoorn 7,30 uur: De man op de schimmel voor KVCO en RKJB. SAS VAN GENT Olympia 2,30 uur; Van de regen in de drup; 5 en 8 uur: Kitty in de grote wereld. TERHOLE Zaal De Lindeboom 5 uur: Dansen. TERNEUZEN Luxor 2 uur: Duivels van de weg; 4,30 en 8 uur: De laatste jacht. Concertgebouw 8 uur: Duivels van de weg. Parochiehuis 2.30 uur: Kin derfilm; 7.30 uur: De klokken van Nagasaki. VLISSINGEN Luxor 3. 7 en 9 uur: Abbott en Costello en de rock 'n roll, a.I. Alhambra 3, 7 en 9 uur: Schandaal in Sorento, a.I. IJZENDIJKE Hofzicht 5 en 8 uur: Het geheim van de zwarte pater. ZANDSTRAAT Café Driekwart: Grote wild-prijskaarting. ANTWERPEN Kon. Vlaamse Opera 3 uur: Cavalleria Rusticana - Paljas; 8 uur: Samson en Dalila. GENT Kon. Nederl. Schouwburg 3 en 7,30 uur: Het dagboek van Anne Frank. AXEL Het Centrum 8 uur: De ver leidster. DE KLINGE Kinema van Dijk 7,30 u.: Het huis der geheimen, 14 j. GOES Grand 8 üur: Kleren maken de man, a.I. HULST Bioscoopgebouw 8 uur: Voor de liefde ener koningin. MIDDELBURG Electro 8 uur: Artiestenbloed, a.I. Schouwburg 8 uur: De vloek van de prairie, 18 j. OOSTBURG Ledel 8 uur: Schwarz waldmelodie, a.I. OUDELANDE Pakstation Veiling: Tentoonstelling woninginrichting. SAS VAN GENT Olympia 8 uur: Kitty in de grote wereld, a.I. TERNEUZEN Luxor 8 uur: De laatste jacht, 18 .1. VLISSINGEN Luxor 8 uur: Abbntt en Costello en de rock 'n roll, a.I. Alham bra 7 en 9 u.: Schandaal in Sorento, a.I.

de Stem | 1957 | | pagina 2