OVERJASSEN EN KOSTUUMS VIJFTIG GULDEN cadeau f 41,25 J. M. RUYTEN - K00LEN HET IS NOOIT TE LAAT TUSSEN SCHELDE EN GRENS Zestien clubs naar int. Kersttornooi Zwart Wit Zeeuwse kampioenschappen schoonrijden in Oostburg Expositie Streekverbetering in veiling te Oudelande Studieclub gemengd bedrijf te Zuiddorpe opgericht DAGBLAD DE STEM Zondag wordt geloot Walcherens I.S.C.C. krijgt eigen sociaal-werker Tour '58 beleeft unieke start 'BEPERKT UW BESTEDING Colbert met Pantalon DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 14 DECEMBER 1957 Geen rijkssteun voor helikopters naar Axel Hoogwaterstanden Diocesaan comité VNB opgericht Neemt eens een proef! Monsterhandbal- tornooi te Utrecht j Hockeyteams (dames) gaan oefenen Voetbalprogram gewijzigd EXAMENS MARKTEN WATERSTANDEN Neemt deze kans Beloning Gelegenheids aanbieding «mi epo»hhd 1 Cjoes „ONDERLING KUNSTGENOT" - Goes Wij zien ons in geweten verplicht vandaag een ernstig woord te richten tot iemand die weliswaar ongetwijfeld niet geabon neerd is op ons blad omdat al onze, heden juist op de kop af zestig duizend zielen tellende lezers, rechtschapen lie den zijn doch die wel licht via een vriendelij ke relatie op deze ru briek attent kan worden gemaakt. Of misschien leest de betrokkene dit terwijl hij juist bij de kapper zit teneinde zich het haar van het schul dige hoofd te laten knip pen. Wij bedoelen: degene die in Hulst de kas van de Stedelijke Harmonie ontvreemd heeft, door in te breken bij de penning meester, welke functio naris thans helaas geen enkele penning meer te bemeesteren heeft. Tot deze inbreker en dief richten wij bij deze een dringende bede: breng die 'duizend gulden te rug! In de eerste plaats gedijt gestolen goed niet, in de tweede plaats kan een harmonie die totaal aan de grond zit onmo gelijk nog vrolijk en on bekommerd musiceren en tenslotte is diefstal een zó laakbaar feit dat men er soms wel lieden voor achter tralies zet. Nu realiseren wij ons wel dat de betrokken in breker het geld dringend nodig kan hebben. Wel licht steekt hij diep in de schuld, misschien kan hij niet verder leven zonder een televisie toe stel of een snelbrommer. Derhalve gunnen wij hem die duizend gulden van ganser harte: alleen is er enig bezwaar aan te voeren tegen de wijze waarop hij zich in het bezit gesteld heeft van de benodigde som gelds. Om deze redenen wil len wij hem een voorstel doen, dat alle partijen bevredigt. Wij zouden willen zeggen: inbreker, breng die duizend gulden terug naar de harmonie, stuur 't maar zonder dat men er achter komt dat gij het geweest zijt, en laat dan het ruim 150- jarige muziekgezelschap niet ten gronde gaan aan een lege kas, want een harmonie is geen ge meentebestuur dat geld kan uitgeven dat er niet is. En om dan toch in het bezit te geraken van een gelijk bedrag, ontvreemd dan de kas van de plaat selijke Vereniging voor V reemdelingenverkeer Uit betrouwbare bron weten wij dat deze een apart potje van 9S0 gul den bevat waaruit de uitgave van een nieuwe folder gefinancierd zou moeten worden. Laat u niet om die twee tien tjes. die gij dan tekort zoudt hebben, kennen. Natuurlijk zal de pen ningmeester van de be trokken instantie, die dit uiteraard ook leest, van af hedenavond met bij zondere zorg het gren deltje van 't w.c.-raampje dicht schuiven, doch een geroutineerd inbreker zit niet voor één gat gevan gen. Als ge deze operatie tot 'n goed einde brengt, is alles weer in orde: de harmonie is tevreden, gij, inbreker, eveneens, en de VVV is niets tekort ge daan. Want er komt van die folder toch niks. Ze hebben nog een hele goeie uit voorbije tijden. Daarvan zijn nog vol doende exemplaren aan wezig om er bij tijd en wijle een aan de voor de stadspoorten in de rij staande toeristen uit te reiken. De musea hébben ze al. Die hoeven er niet meer af. Een nieuwe is dus niet nodig. Hulst zou het toch niet voor het jaar 2000 beleefd heb ben. Nu, en tegen die tijd is het drukken wel zó duur geworden dat de VVVer met die duizend gulden toch niet komt. Is dat geen goede op lossing? Westelijke voetbalamateurs spelen oefenwedstrijd De westelijke amateurs die deelne men aan de gedecentraliseerde trai ning, die in Den Haag en Amster dam wekelijks wordt gehouden, zullen in de week voor kerstmis een onder linge oefenwedstrijd spelen. De groep die in Den Haag oefent zal dinsdag 17 december op het VUC-terrein een lichtwedstrijd spe len, de amateurs, die in Amsterdam trainen, oefenen woensdagavond 18 december onderling op 't V.V.A.-ter- rein. Traditiegetrouw organiseert de Bredase Hockeyclub Zwart wit op tweede kerstdag a.s. haar traditionele kerst-hockeytoer- nooi. In vergelijking met voorgaande jaren belooft dit toernooi nog grootser van opzet te worden, omdat niet minder dan 16 clubs zullen deelnemen. Buiten de deelneming van een zuidwestploeg zal een ploeg van Zuid-Afrikaanse studenten acte de présence geven. Tevens zal er een wedstrijd gespeeld worden tussen een zuidelijk dameselftal en een team van Zuid-Afrikaanse dames studenten. (Van onze redacteur) Vrijdagmiddag is in het veilings- gebouw te Oudelande de door de Streekverbeteringseommissie voor de Zak van Zuid-Beveland georgani seerde tentoonstelling voor woonver- betering officieel geopend door de burgemeester van Oudelande en Baarland, de heer W.N. van Liere. Een welkomstwoord tot de vele geno digden werd gesproken door de voor zitter van de commissie, de heer D. J. Dees, die vervolgens het woord verleende aan de burgemeester voor het houden van zijn openingstoe spraak. De burgemeester prees het werk dat de commissie nu gedurende on geveer negen maanden heeft verricht in het belang van de verbetering van de streek in het algemeen. Hij hoopte dat velen naar het veilingsgebouw zouden komen om te zien, wat er zo al aan de verbetering van de woning in het bijzonder kan worden gedaan. Daarna verklaarde hij de expositie voor geopend. Terwijl de genodigden een kop thee genoten, werd de pers vast in de ge legenheid gesteld te aanschouwen wat ei allemaal is tentoongesteld. Om te beginnen is er een aantal modelkamers, die door het aanbren gen van enkele (dikwijls rigoreuze) wijzigingen aanmerkelijk opgefleurd zijn in vergelijking met de oude wij ze van inrichting ten plattelande. Er is een model-keuken te zien die vele huisvrouwen zal doen watertan den. maar die tegelijk ook niet zo erg goedkoop is. Niet alleen voor de vrouwen, maar ook voor de mannen is er een afde ling, welke laatste uiteraard in hoofd zaak gereedschappen bevat. Hoewel de tentoonstelling in haar geheel gezien lang niet kwaad is, ontkomt men toch allesbehalve aan de indruk, dat een en ander verre van volkomen is. Misschien zijn de getroffen voorzieningen daarvoor dan ook te provisorisch. Jammer is ook, dat de ligging van de veiling zich slecht voor een derge lijke tentoonstelling leent. Vanaf het begin van het terrein tot het gebouw moet men over vele tientallen me ters een zeer modderig terrein be wandelen. hetgeen vooral voor de da mes die niet per auto arriveerden een zeer onaangenamen verrassing was. De tentoonstelling duurt tot en met donderdag 19 december aanstaande en is dagelijks (behalve des zondags) geopend van 14 tot 17 en van 19 tot 22 uur. Hoewel de regering alle begrip heeft voor de moeilijkheden van Zeeuwsoh - Vlaanderen, meent zij dat niet kan worden overwogen, steun van het ryk te verlenen om Axel weer op te nemen in een door de Sabena te heropenen helikopterdienst. Aldus wordt meegedeeld in de memo rie van antwoord bij de begroting van Verkeer en Waterstaat. Voor morgen, zondag 15 december, gelden voor de provincie Zeeland de volgende hoogwaterstanden: te Hans- weert om 8.46 en 21.37 uur; te Ter- neuzen om 8.17 en 21.04 uur en te Vlissingen om 7.47 en 20.34 uur. Maandag. 16 december, is het hoog water te Hansweert om 9.58 en 22.54 uur; te Terneuzen om 9.28 en 22.18 uur en te Vlissingen om 8.58 en 21.48 uur. Voor de vereniging tot samenstel ling van Nederlandse Bedevaarten i V.N.B.) werd overeenkomstig de doorgevoerde reorganisatie (ook voor het bisdom Breda een diocesaan co mité geïnstalleerd. De installatie geschiedde in tegen woordigheid van mgr. dr. Th. v.d. Bom. landelijk voorzitter. Als pries- ier-leden van het comité zijn be noemd: de hoogeerw. heer plebaan W. v.d. Maden (voorzitter)rector A. van Hooydonk uit Bergen op Zoom nastoor W. Oomen uit Sint-Wille- brord, kapelaan M. van Stee uit Goes li aalmoezenier W.A.M. Pompe uit 3reda. Voorts zijn de volgende leken benoemd: mej. A. Stieger (secreta resse), de heren O.G.E.M. Verhaak arts en L.A.G. Boekraad, allen uit Breda en de heer L. v.d Boog uit Goes. De reeds lang voorbereide reorga nisatie is dus thans ook voor het bis dom Breda een feit geworden. On middellijk na de installatie begon het comité, vooral ook in verband met het Lourdes-jaar" (1958), aan de 'ijn opgedragen taak tot verdere uit bouw van de V.N.B. Ieder lid kreeg een eigen taak, zoals zielzorg, wer- wng pelgrims en/of zieken, geeste lijke of materiële propaganda, medi sche verzorging en algemene organi satie. Het is de bedoeling de aloude eigen bedevaartssfeer én het doen deelnemen van zieken nieuw leven in te blazen. Een weer opleven van de organisatie ,,Heil der zieken" maakt uiteraard een stevig actie punt uit. Zij die menen zichzelf of onderen (zieken!) te moeten of kun nen opgeven voor een der vele bede vaarten van de V.N.B. in 1958 naar net genadeoord Lourdes kunnen reeds nu terecht bij een der hier ge- ïoemde leden van het diocesane co mité. In een bijeenkomst uitgeschreven door de rijkslandbouwvoorlichtings- dienst en de afdeling Overslag-Zuid- dorpe van de N.C.B., gehouden in café .Tonkheijm, is men gekomen tot oprichting van een landbouwstudie- club voor het gemengde zandbedrijf. Leider van de bijeenkomst was bur gemeester Puijlaert. Ook was aanwe zig de rijkslandbouwconsulent inge nieur J. Haenen en verder de ray onassistent F.Ct Impens en de heer Maljaars met films. Na zijn inleiding gaf burgemeester Puijlaert het woord aan de heer Im pens om doel en werkwijze van de studieclubs toe te lichten. ..Er zijn", aldus de heer Impens, ..twee ver schillende groepen studieclubs name lijk voor de grote akkerbouwbedrij ven op de kleigrond en voor het gemengd zandbedrijf, bij welke laat ste het hier beter is aan te sluiten. Er zijn er dan met Zuiddorpe-Over- slag erbij daarvan 5. namelijk: Clin- ge. St. Jansteen. Koewacht. Zuiddor- pe-Overslag en Eede waarmede men zodoende het gemengde zandbedrijf helemaal rond zit. Doel is. om ge zamenlijk de problemen die op de zandgrond liggen op te lossen door bv. iedere veertien dagen een inlei ding te houden over een onderwerp dat voor de zandbedrijven van be lang is. Waarop dan een discussie van de clubleden kan volgen. Dit is het z.g. winterprogram van die stu dieclubs. Er wordt ook gebruik ge maakt van films en lantaarnplaatjes teneinde de inleidingen te verduide lijken. Het zomerprogram bestaat hierin dat. wederom gezamenlijk ge tracht wordt demonstraties te orga niseren en excursies te maken. En wanneer er bezienswaardigheden zijn op landbouwkundig gebied of leerza me gewassen dan krijgen de cluble den de uitnodiging deze gezamenlijk te gaan bezichtigen. Ir. Haenen gaf enkele wenken. Hij was voor het eerst in Zuiddorpe en was bijzonder aangenaam getroffen door de grote opkomst van de land- l >uwers. Hij deelde verder mee dat e n landbouwverslag voor Zeeuwsch- Vlaanderen wordt uitgegeven door de DE FEESTDAGEN ZIJN WEER IN AANTOCHT. Zorg ervoor dat U dan goed verzorgd nieuws en prettige lectuur in huis hebt. anneer U nu een abonnement neemt op het Dagblad De Stem, profiteert U tegelijk van onze mooie kerst- en oudej aarsnummers. U leest dan ook de krant met het grootste aantal abonnees van alle dagbladen in Brabant en Zeeland. Doe dan als tienduizenden. Abonneert U nu, U krijgt de krant dan TWEE WEKEN GRATIS. NAAMS (in drukletters) straat gemeente Abonn.prijs: p. week 0.54; p. kwartaal t per poet 8.20 (Incasso wordt berekend). Rijkslandbouwvoorlichtingsdienst en dat aan de leden wordt toegezonden. Daarna werden twee films afge draaid: één ..Jong geleerd, oud ge daan" en de tweede over de voor-, beelddorpen Kerkhoven (Br.) en Rot- tevallen (Fr.), algemeen .bekend en ontstaan met behulp van de Mar- shallgelden. Na de film nam burgemeester Puij laert nog eens het woord om te zien of er belangstelling bestond voor de studieclub. Van de 43 aanwezigen gaven er zich 40 op als lid. Een succes dus. Veertig jaar geleden, aldus de bur gemeester, startte men in Zuiddorpe met de eerste landbouwcursussen. Er viel toen te leren. Te leren valt er op het ogenblik nog steeds en dat zal in de toekomst zo blijven, als men met de tijd mee wil. In het bestuur werden gekozen de heren Adh. van Waes, Al. Verbrug- ge en de voorzitter.van de R.K..J.B. Joh. van Hoecke, voor Zuiddorpe en de heren Achille de Klerk en P. d' Hondt voor Overslag. Als secretaris is daaraan toegevoegd de rayonassis tent van de R.L.V.D. de heer Fl. Impens. Tenslotte zij nog vermeld dat, voor a.s. zomer ook nog op het programma staan, gras- en bouwland wedstrijden en bepaalde enquetes, waar in de winter lezingen over zul len gehouden worden. Tijdens de algemene ledenvergade ring van de ijsclub ,,Het grote gat" in hotel de Eenhoorn te Oostburg gehouden, heeft het bestuur enkele in teressante mededelingen gedaan. Voorziter J. Barendregt deelde me de, dat van de K.N.S.B. bericht ont vangen was dat de Zeeuwse kam pioenschappen schoonrijden dit seizoen te Oostburg verreden zullen worden. Tevens werd besloten om zodra er ijs is, plaatselijke wedstrijden te organi seren. De trainer der vereniging, de heer P. I. Simpelaar gaat een officiële, door de K.N.S.B. gegeven cursus vol gen, wat voor de prestaties van de Z.-Zeeuwsch-Vlaamse hardrijders van groot belang is. Voorts zal, mede als training voor de schaatsenrijders, _op 18 januari a.s. een veldloop rond het grote gat worden gehouden, waaraan ook zal worden deelgenomen door de Zeeuw se crack Hein Cujé en waarin J. Ri- teco zijn wisselbeker zal moeten ver dedigen. Overigens werden de huishoudelijke aangelegenheden vlot afgewerkt. Zo bleek uit het jaarverslag van de secretaris, de heer F, A. Kolijn, Acht landen hebben zich tot nu toe gemeld voor de loting die zondag te Zürich zal worden verricht voor het aanwijzen van een nieuwe tegenstan der van Israël, in het toernooi om het wereldkampioenschap voetbal. Het zijn: Ierse Vrijstaat (groep 1 Europese zone), Bulgarije (groep 3), Wales (4), Nederland (5), Polen (6 Roemenië (7), Italië of Portugal (8) cn Spanje (9). De nieuwe tegenstander van Isra el zal lenminste twee maal tegen dit land uitkomen, een maal op eigen terrein en een maal in Israël. Even tueel volgt dan op neutraal terrein nog een beslissingswedstrijd. Op Tweede Kerstdag wordt in de Bernhardhal te Utrecht een interna- j tionaal zaalhandbaltournooi gehou- den, dat wel het grootste van Euro- j pa mag worden genoemd, want niet i minder dan 84 ploegen spelen onge veer een 130 wedstrijden. In de Domstad verschijnen 17 bui- tenlandse ploegen. Uit België, Lyra I en Duitsland. R.S.V. Mulheim, VFB Bottrop. R.S.V. Rath Heumar. T.V. Kuchelheim, T.V. Aldekerk, Mulhei- mer Turngemeinde, T.V.E. Munster- Eifel. S.V. Laatzen, T.S. Frechen en Turngemeinde Munster. Tot de Nederlandse deelnemende clubs behoren o.m. de beide lands kampioenen D.E.S., (Eindhoven) en Zeeburg iAmsterdam). Hygiea (Den Haag). U.D.I. (Arnhem), Eindhoven, Stratum Meteor (Eindhoven) en A. H.C. 29 (Den Haag). De clubs zijn ingedeeld in poules van vier. waar door ieder team drie wedstrijden krijgt te spelen. dat de vereniging momenteel 193 le den telt. De aftredende bestuursleden de he ren J. Barendregt en P. I: Simpelaar werden bij acclamatie herkozen, ter wijl in de vacature de Coene, met algemene stemmen werd benoemd de heer J. W. Zwemer. In de samen stelling van de technische commissie kwam geen verandering, terwijl ook de rekening van de penningmeester, de heer M. H. van Prooijen vlot werd goedgekeurd. Tenslotte werden enkele mooie filmpjes vertoond door de heer F. A. Kolijn, van wedstrijden die in vorige seizoenen op de Zeeuwse banen had den plaats gevonden. Op het terrein van Hilversum wordt heden zaterdag een oefenwedstrijd gespeeld tussen het Nederlands b-(da- mes) team en een selectieteam. Opstellingen zijn: Nederland B: Doel: van de Stadt (Amersfoortlachfer: S, de Greve (Laren) en Otto (B.D.H.C.): midden: v. d. Velde (Kieviten) Muller (Gro ningen) en Hissink (Wageningen) voor: Smit (Deventer), Roder (S.C. H.C.), Haaksma (H.G.C.), Duijster (Hilversum) en Schuijers (Union). Selectieteam doel: de Jong (S.C.H. C. iachter: Heslinga-Schnitger (S. C.H.C.) en Hietbrink (Alliance): mid den: Glasz (Gooi), Goedbloed (Gooi) Enbrommer (B.D.H.C.); voor: Tep- pema (Groen Geel), Troost (Union), Nillesen (E.M.H.C.), van Laar (To go) en Majoie (Tilburg). lil het KNVB-programma voor morgen zijn de navolgende wijzigin gen aangebracht. AFGELAST: Robut et Velocitas en ZAC Quick (IB); Valkenswaard MOC (IC); RWB RKC (3C). De start van de Tour de France wordt een der sportieve hoogtepun ten in de reeks festiviteiten, die in 1958 te Brussel worden georgani seerd ter gelegenheid van de eerste na-oorlogse wereldtentoonstelling, de „Expo '58". De gehele karavaan wordt in de onmiddellijke nabijheid van de ten toonstelling ondergebracht in een mo tel, dat op het ogenblik in aanbouw is. Dit motel wordt dus een waar „tour-dorp", met o.a. een eigen win kelcentrum, lokalen voor de techni sche diensten (P.T.T.), een restau rant voor 500 personen en een par keerplaats voor 1000 wagens. De eerste etappe Nadat de renners en de publiciteits- karavaan op dinsdag 24 juni nabij de Heliport, in het centrum van Brus sel zijn voorgesteld, begint de Tour op donderdag 26 juni in 't Heyselsta- dion. De eerste etappe gaat geheel over Belgisch grondgebied, via oost- en zuid-Wallonië. Gent wordt voor de tweede keer in de geschiedenis etappeplaats. De eerste keer, dat Gent in het Tourprogramma werd opgenomen was in 1951. Het wordt de tweede keer, dat de tour buiten Frankrijk start. Amster dam had in 1954 de primeur. LERARES COUPEUSE Mej. Anny de Theije uit Koewacht is te Eindhoven geslaagd voor lera res coupeuse. GOES, 13 dec. Groenten: sprui ten A2 46-52, BI 24, afw. 18-34. wit lof Al 86-93, A2 72-88, BI 63, stek 55, prei 13-24. uien 2, peen 15, groene sav. kool 8-10, boerenkool 6-8, witte kool 2-6, bloemkool 18-43, knolselderij 5-9. bosselderij 11-13. andijvie 14, kropsla 15, waspeen 17-18. KOEWACHT. 12 dec. Gezwingeld vlaslmt WR geen notering. DR 140- 165. bobbers 70-90, breekvlas 55-65, ruwe lokken 5-14, gezwingelde lok ken 16-45, kaf 4-5, bolraap 2-3. Kal me markt. LEEUWARDEN, 13 dec. Aange voerd 75 stieren 2.70-3.01, 250 vette koeien le kw. 2.70-2.95. 2e kw 2,50- 2,69. 3e kw. 2.00-2,49. 950 melk- en kalfkoeien 600-1050. 150 pinken 300- 600. 452 vette en graskalveren 250-500, 447 nuchtere kalveren 40-59. 1047 vet te en weideschapen en lammeren, vette en weideschapen noteren 80-105, lammeren 50-75, 318 vette varkens, oude varkens noteren 1,50-1,55, big gen 1,52-1,60, zouters 1,52-1.60. 196 biggen en lopers, biggen noteren 25.50 en lopers 51.95, 18 bokken en geiten geen notering. 66 paarden 500- 800. totale aanvoer 3869. Overzicht: stieren, aanvoer ruimer, stemming goed, prijzen stijver. Melk en kalfkoeien, ruimer, goed. prijsh. Pinken, minder, kalm, gelijk. Vette en graskalveren, minder, beter, stij ver. Nuchtere kalveren, ruimer, ma tig, gelijk. Varkens, ruimer, goed, oude varkens lager, andere soorten gelijk. Biggen en lopers, ruimer, rus tig, gelijk. Schapen, ruim, rustig, niet hoger. Lammeren, ruim, slecht, lager. Paarden, matig, stemming voor de dood is zeer slecht en prijzen lager. Konstanz 268 (-1), Rheinfelden 171 (onv.), Breisach 176 (-4), Straatsburg 157 (-3), Maxau 344 (-6), Mannheim 193 (-18), Mainz 242 (-15), Bingen 172 (-10), Kaub 187 (-9), Trier 292 10), Koblenz 242 (+1), Keulen 233 (+37), Ruhrort 428 (+74), Lobith 1003 (-43), Nijmegen 762 (+34). Arnhem 798 (+31), Eefde IJssel 330 (+16), Deven ter 235 (+14), Monsin 5560 (+10), Visé 5094 (+4), Borgharen 4079 (onv.) Belfeld 1223 (-31), Grave ben, de sluis 527 (+4). IN CAIRO is een voetbalwedstrijd tussen de elftallen van Egypte en Tsjecho-Slowakije gespeeld. De gas ten wonnen met 2-1. De kleine zaal van het strandhotei te Vlissingen bleek vrijdagavond bij na te klein om alle leden en belang stellenden van het Walcherense in terparochiële sociaal charitatief cen trum te bevatten. Er werd een ver gadering gehouden in verband met de aanstelling van een sociale werker met ingang van 1 januari 1958. Bij ontstentenis van een voorzitter werd de vergadering geleid door pas toor H. Snel uit Middelburg, die in een openingswoord zijn blijdschap uit sprak over de bijzondere belangstel ling voor deze vergadering. Hij richt te een speciaal welkomstwoord tot mejuffrouw A. van Waes, districts- leidster van het diocesaan centrum Breda in Zeeland, en tot de heer J. van Casteren. directeur van het diocesaan charitatief centrum te Breda. Als eerste vrucht van de interparo chiële samenwerking noemde de voorzitter de aanstelling van de so ciale werker, die deskundig adviseur in ruimere zin zal zijn. Hij zal zich bezig houden met het opsporen van gevallen waarvoor noodzakelijk hulp nodig is, verder zal hij raad geven en contacten opnemen. De sociale werker komt in Vlissingen wonen, maar zal op heel Walcheren werken. Hij zal opdrachten krijgen van de parochiële centra en zal in Middel burg, Vlissingen en zo mogelijk in Souburg spreekuren houden. Het interparochiële centrum moet over de middelen beschikken om de ze man te betalen. Enkele verenigin gen leden hebben hun steun al toegezegd. Ook van de zijde van de standsorganisaties wordt een bijdra ge verwacht. Men zal tevens trachten subsidies van Rijk en gemeente te verkrijgen. Met het Rijk lukt dit wel maar met de gemeenteen is dit nog niet zeker. In Middelburg is de kans groot, maar in Vlissingen ligt dit zeer moeilijk. Het is dan ook de bedoeling om een verzoek om subsidie in te dienen tezamen met de andere ker kelijke organisaties. Na de inleiding van de voorzitter gaf de heer van Casteren nog een uiteenzetting over het ontstaan, de betekenis en de Om onze zaak in HEREN CONFEC TIE uit te breiden, ontvingen wij een grote zending prima coupe, pracht kwaliteit stoffen Wij geven aan de eerste VIJFHONDERD KOPERS bij aankoop van Overjas 100 pet. wol f 112.50 f 122.50 f 50.— cadeau f 50.— cadeau werkwijze van het sociaal charita tief centrum en over de wijze van in schakeling van de sociale werker, via de vrijwillige charitatieve organisa ties. Hij waarschuwde tegen het zich ver schuilen van deze organisaties ach ter het centrum of achter de beroeps werker. Mejuffrouw van Waes liet later op de avond een en ander horen uit de praktijk. Zij schetste een dag uit het leven van een maatschappelijk werker. Dit was een hoogst interes sant en boeiend betoog over zijn veel omvattende en rijkgeschakeerde taak. bij aankoop van Kostuum Sport-Combinatie U hebt dan een pracht Colbert met Pantalon te samen voor slechts zuiver wollen kamgaren 2- en 3-delig f 124.50 ,f 50.— cadeau f 134.50 f 50.— cadeau f 66.25 f 25.— cadeau Overtuigt U zoals zovelen, van de prachtige dessins en laat deze kans li niet voorbij gaan. STEENBERGEN, KAAISTRAAT 36 Telefoon 325 Het bestuur van het water- schap „De Breede Watering bewesten Yerseke" maakt bekend: 1. dat de begroting voor het dienstjaar 1958 van 16 t/m 24 dec. 1957 voor belang hebbenden ter inzage ligt ten kantore van de ont vanger-griffier te Goes; dat een Vergadering van Ingelanden gehouden zal worden op maandag 30 december 1957, des namid dags om 14.00 uur, in ..De Prins van Oranje" te Goes P. J. J. Dekker, Dijkgraaf A. Mol, Ontvanger-Griffier Goes, 14 december 1957. voor aanwijzingen, die leiden tot opsporing van 3 radiotoe stellen nr. 323626. 282517 en 315809, ontvreemd uit bestel auto te Breda. Inlichtingen: Expertised toor MULLER STAALMAN Herengracht 424, Amsterdam telefoon 31589, alleen lezeressen v. dit blad ontvangen 10 pet. KORTING op HANDSCHOENEN uit onze modieuse col lectie tegen inlevering van deze advertentie. (Geldig t.m. 31-12) MET SPOED TE KOOP: omgeving Oosterhout we gens emigratie BANKETFABRIEK MET WOONHUIS luime werkplaats, die vergroot kan worden. Ma teriaal: spuitmachine, planeetmenger, oven, zo goed als nieuw. Geen vergunning vereist. Brieven onder no. 71943 aan het bureau van dit blad. KON. ERK. TONEELVERENIGING Op DONDERDAG 19 en VRIJDAG 20 DECEMBER a.s. wordt in de „PRINS VAN ORANJE" te GOES aanvang 8 uur, opgevoerd het blijspel in twee be drijven van F. Douglas: Plaatsbespreking op dinsdag 17 december a.s. aan de zaal volgens donateursschema vanaf 7 uur. Entreeprijs niet-donateurs f 2,60, alles inbegrepen. Opgave als donateur kan alsnog geschieden aan het secretariaat Westwal 39 te Goes (tel. 01100-2102).

de Stem | 1957 | | pagina 15