OSSENDRECHT Met oog en oor te gast Internationale kampioenendag van „De Vrede" te Sas van Gent ratóeen verf.vraag RIPOLIN ONZE ETHERJACHT OP ZES DECEMBER kanon siererwt janus Gaat Jan Sloekers vliegen Kinderziekten Wij hoorden en zagen Sinterklaas programma's Vandaag gemoedelijke surprise Een dag in de onvergankelijke dorpssfeer DERDE BLAD Dirivenkromek van .Den Bruinen" Onze radio en T V-rubriek (Van onze speciale verslaggever) Als Sinterklaas na zijn superzware toernee over de daken (met die vele televisiedingen) 'n volle dag op rust wil gaan, moet hij zeker niet vpr7iiimpri het roede Ossendrecht met een be zoek te vereren. Want door de straten van dit brave dorp loopt ^eftondlrd^ het lnwoneis de glimlach. Het kan zijn, dat de grote kindervriend plotseling „Dat is niet best", mediteerde de wordt geconfronteerd met een man die reeds meer dan zestig ^^^i-fdezfhoek z"u heufge» jaar keizer is en het is ook mogelijk, dat zo maar ineens de in- kwaad kunnen", vervolgde hij, maar torpssante historie wordt verteld van het verkochte kanon, dat daarmee was de tijd voor sobere be- - - spiegelingen absoluut verstreken. nog altijd een plaatsje heeft naast de vrij verse stenen van het gemeentehuis. De kans is niet gering, dat een compleet verhaal tuin naar de "tuin naast de burge- 6 - i -i- 1--j- ij j:-j- mpActprliikp woning was snel ge- Het overstapje van de gemeente- uin naar d< wordt opgehangen over de leeuw en de hond, die reeds jaren ™||^terlljke wonmg was aan de voet van een (fraaie) woning liggen en het is helemaal „Burgemeester, hoe staat het met niet onzeker, dat de burgemeester over alle bouwproblemen heen den'^v°®0,l?ev^a®Jr terecht komt bij de aanwezigheid van een siererwt, die in de vol gende zinnen meer relief krijgt. Het is evenmin uitgesloten, dat de grote geschiedenis wordt herhaald yan het meisje prinses Pau line en als Sinterklaas bij toeval aan dit alles nog niet voldoende zou hebben kan hij zijn hoofd op een plezierige wijze pijnigen bloemenexperimenteert Op een goe over de vraag waarom een zekere vogelpikclub met zoveel enthousiasme de „gouden janus" wordt genoemd. De heer Vos de Wael glimlachte. „Dat is een vergissing", zei hij. „Het is nameilijk geen dahlia, maar een zeer sierlijke siererwt. Iedere Ossendrechtenaar weet, dat onze goe de inwon'er Lucas graag met allerlei POLLEKE, die nu zestig jaar keizer is. Een dag doelloos dwalen door Os sendrecht stelt aan het menselijke spierenstelsel hoge eisen, want als de vriendschap met de dorpeling be klonken is, rollen de verhalen door de dorpsstraat en slechts een grove kniesoor (die wellicht zijn medetype zou vinden in het door de plaatselijke toneelclub op te voeren spel „Peerke de Sukkelaar"), trekt zijn mond niet in een glimlach. u doen?", vroeg een van de burgerlijke Een man, die tussen het neerpen nen van honderden getallekes door, de lach niet kan vergeten is de ge meente-ontvanger Gust Jansen. Over zijn grijze haardos ligt een glans. Zijn ogen tintelen als hij zich gereed maakt om een brok dorpsgeschiede nis te vertellen, dat van een nog vrij recente datum is. Hij vraagt eerst aan de blijde hoofddader" in deze zaak, of er geen bezwaren zijn het verhaal te vertellen. De hoofddader blijkt hoofd van de afdeling sociale zaken te zijn. Hij komt meeluisteren naar de ontvanger. Toen de bevrijdende legers in okto ber 1944 in aantocht waren meenden er enkele Duitsers goed aan te doen in de Huybergsebaan achter een oud kanon te gaan staan. Zij vuurden in de richting van de Belgische grens, maar toen zij eenmaal tot het besef kwamen, dat de geallieerden verdui veld aardig konden terugschieten, bonden zij in en verdwenen in de bos sen. Zij lieten het kanon vrolijk ach ter en het zou stellig door de En gelsen als een trofee zijn meegeno men, indien de burgervader niet op een reuze idee kwam. Hij smeekte de militairen Ossendrecht dit kanon te schenken. Het zou een onverslijtbaar aandenken zijn aan de barre oorlogs dagen. De plaatselijke commandant streek over zijn hart. Het kanon werd geverfd en kreeg een plaatsje naast het gemeentehuis. ,,Wij hebben een prachtig kanon", zeiden de mannen tegen elkaar, maar op een goede dag werd het voortbe staan van het beestje toch bedreigd. Op een avond zaten in een van de vele cafés enige mannen bij elkaar en onder hen bevond zich een opko per, die het hoofdzakelijk op oud ijzer had gemunt. Hij dronk een bier tje en terwijl hij aan de toog de kas telein het een en ander vertelde, ver scheen er in de deuropening een man, die door de caféhouder met een ,,ha, daar hebben we de burgemeester" werd onthaald. „Bent u de burgemeester?", vroeg de opkoper. „Natuurlijk", antwoordde de klant. Er ontspon zich een gemoedelijk gesprek, waarbij ook het kanon ter sprake kwam. „Wilt u dat kanon verkopen, edel achtbare'*, informeerde de opkoper. „Natuurlijk, het staat er toch voor evenveel", zei de „burgemeester". Het duurde niet lang of er was een volledig akkoord bereikt. Aan vankelijk werd de prijs van het kanon bepaald op f 450.maar aangezien de opkoper aan de toog de beroerdste niet was, zakte de prijs tot f 100. maar dan ook niet lager. Het gezelschap ging uiteen en iedereen was hoogst tevreden. Maar de volgende morgen ver scheen de opkoper, die zijn domi cilie in Putte had, met een paard in de buurt van het gemeentehuis en met behulp van de zware ket ting trachtte hij het kanon in be weging te brengen, hetgeen de aan dacht trok van enkele ambtenaren. „Wat komt van de heren stand. „Ik heb het kanon gekocht", ant woordde de opkoper. „Van wie?" „Van de burgemeester". De man, uiteindelijk na heel veel vijven en nog veel meer zessen, ge confronteerd met de burgemeester, kreeg de grap door. Hij keerde met zijn paard, dat overigens het kanon geen centimeter van zijn plaats kreeg, terug naar Putte en meer dan waarschijnlijk dacht hij lang na over de sociale manier, waarop het hoofd van de afdeling sociale zaken een avond gratis bier had gedronken. de dag had hij weer een kruising tot stand gebracht. Hij kwam naar mij toe en vroeg of de siererwt „Vos de Wael" mocht heten. Ik had daar geen bezwaar tegen. Ik kreeg natuurlijk enkele exemplaren voor mijn eigen tuin. Reeds twee jaar heb ik veel plezier aan mijn eigen bloem be leefd. Maar in 1958 wordt het een probleem, want ik heb geen nieuw bloemenzaad gewonnen. Of de sier erwt verder zijn weg door de wereld gaat vinden en de ro*n van Ossen drecht gaat uitdrageiPis moeilijk te zeggen" Achter zijn bureau zat burgemees ter F. Vos de Wael. Hij had juist een bespreking achter de rug met een provinciaal planoloog en hij was genegen een betoog af te steken over de vele problemen in zijn gemeente, maar hij begreep direct dat het op deze zonnige herfstdag zeker de be doeling niet kon zijn de wereld uit een ernstige hoek te belichten. Toch benaderde de burgervader een pro bleem, want nadat hij de vraag had gesteld of het prettig zou zijn dat Ossendrecht van de kaart zou ver dwijnen en daarop een rondborstig „neen" als antwoord had gekregen, vertelde h:j, dat de gemeente niet zoveel inwoners meer heeft dan een jaar geleden, want door het stopzet ten van de produktie in de chemische Het was eenvoudig ondenkbaar het mooie gemeentehuis te verlaten zon der een bezoek te hebben gebracht aan vriend Camiel Mattheeusens (van sociale zaken!), die in de zo mer, als de van Esten en Wagtman- sen op de weg zitten, twintig jaar jonger lijkt dan in de wintermaan den, wanneer er zo af en toe een werkloze aan zijn loket komt tikken. Camiel, die eens de fantastische his torie uit de doeken deed van de wonderlijke prinses Pauline (een Os- sendrechts meisje van zeer kleine af metingen, dat enige tientallen jaren geleden een fortuin bijeengaarde door op te treden als curiositeit in aller hande shows), was zeer zeker ook op de hoogste van de merkwaardige aankondiging in een van de dorps cafés, waarin te lezen viel, dat er over enkele dagen een zeer grote Het fameuze kanon dat verkocht werd. (Advertentie). ERRES TELEVISIE Een televisietoestel kopen is een ernstige zaak. Als U zich serieus wilt voorbereiden voor deze moeilijke beslissing, zendt dan vandaag nog onderstaande coupon, ingevuld aan R. S. Stokvis Zonen N.V. Dan kunt U op Uw gemak thuis keus maken uit een Sthitterende kleurenfolder met alle modellen en prijzen. COUPONals drukwerk te zenden aan: R.S. Stokvis St Zonen N.V. Aid. Publiciteit, Postbus 426, Rotterdam. Gelieve mij geheel vrijblijvend de nieuwe Erres televisiefolder te zenden. Naam: toonbeeUi^liari volmaaktheid vogelpikwedstrijd zou worden geor ganiseerd door de „gouden janus" en dat er naast een vet konijn ook nog een vette haan en allerlei andere aardige prijzen te verdienen waren. Wie was de „gouden janus?" „Dat is geen sterveling", zei Ca miel, ,,maar dat is doodleuk de naam van een vereniging. De vogelpik is in de tijd, dat er in Ossendrecht nog een dikke driehonderd cafés waren, van Zandvliet en Beirendrecht komen overwaaien. Van tijd tot tijd wordt er in een van de twintig overgeble ven tapgelegenheden nog een vogel pikwedstrijd gehouden en daarbij is het de kunst de pik midden in de roos te gooien. Het middelste - van - alle - middelste punten van de roos heet „gouden janus". Dat is het ge heim". Camiel had daarmee zijn verhaal kunnen beëindigen, maar hij wilde toch nog eens even terugkomen op de leeuw en de hond, die de ingang van het dorp zo af en toe iets schrik wekkends geven. „Die leeuw moest eens kunnen spreken", zei Camiel. „Er zijn niet veel mensen, die nog weten, dat de leeuw boven op het huis van Pauline Musters, de prinses, heeft gestaan. Het huisje werd ge sloopt en toen kocht Jan Jacobs èn de leeuw èn de twee honden, die aan de voet van het huis lagen. Waar die ene hond is gebleven is mij een volslagen raadsel". Op het Meulekenseind had Polleke de Keizer zijn jas al aangeschoten, want hij moest met de ouden van dagen op reis. Maar in zijn kamerke vertelde hij toch nog even 'n stukske van zijn levensgeschiedenis. Hij was dat aan zijn eer van „populairste burger" van het dorp wel verplicht. „De schoonste dag van mijn leven is de viering van mijn vijftigjarig keizerschap geweest", zei Polleke pienter en bij de pinken. „Kijk eens, dat zat zo. De meeste mensen die oud worden komen tot de viering van een gouden bruiloft. Dat kon bij mij eenvoudig niet, want ik ben nooit getrouwd geweest. Maar op een goeie dag moest ik 60 jaar "gaan worden en toen staken de buren dia mij graag mogen, de koppen bij elkaar en toen kwamen zij met het plan een feest op touw te zetten. Er verscheen een erepoort voor de deur van mijn huiske, waarop geschilderd werd: „Er is groot feest, want wie is er vijftig jaar keizer geweest!" Mijn huiske werd van onderen tot bo ven versierd en ik vond het allemaal prachtig, want tja. de mensen had den gelijk, ik was vijftig jaar keizer, maar dan in een bijzondere beteke nis. Toen ik zo'n jaar of tien was en l>ü meester Kruter school ging, kwam op een gegeven moment de figuur van Napoleon de Keizer op de proppen. Het stomme toeval wilde, dat ik door mijn vader Na poleon werd gedoopt en het was nog toevalliger, dat meester Kru ter mij aankook en zo maar zei: „Gij daar, Napoleon, gij zjjt kei- Ik ben dat eeuwig en altijd geble ven. Napoleon Mous, mijn officiële naam, die alleen de ambtenaren van de burgerlijke stand moeten kennen, wisselde ik voor Polleke de Keizer. Daarom hadden de mensen groot ge lijk voor mij een feest op touw te zetten ennemij diverse geschen ken te geven". Het was Polleke's tijd. De bus voor de ouden van dagen reed aan. Daar stapte Polleke met een opgewekt ge zicht in, fluisterend, dat er nog wel eens een keizersfeest zou komen, maar dat hij het vandaag meer had staan op het Sinterklaasfeest, dat de Broeders van Huybergen hadden ge organiseerd. De populairste figuur verliet voor enkele uren het dorp en wel licht sprak hij met Sinterklaas, die in Ossendrecht best een dagje rust zou kunnen nemen en die zich ook zou thuisvoelen in de bijzon dere, gemoedelijke dorpssfeer, die elke vreemdeling als een surprise wordt gepresenteerd. (Advertentie) (Advertentie) Welkome afwisseling op de boterham I Mayonna visconserven Hollandse haring Ir* blik, volledig schoongemaakt en zonder graten. In room-, mosterd- of tomatensaus. Voor Bijzondere Boterhammen en ook voor slaatjes! Het gaat er Spaans naar toe, in deze dagen. Sinterklaas is in onze konterijen, zelf ook groot duivenliefhebber zijnde, maar dan gebraden. Op menig ver langlijstje stond een goei kweekkoppel, maar de, goedhei lig man kon er alleen voor zor gen in taai-taai of marsepin. Af- fijn een kinderhand is gauw ge vuld, zo'n koppel is trouwens eerst en vooral een kwestie van pakken. Niet op de manier ge lijk bij Valeer Desmet-Matthijs, die ze een paar jaar geleden al zijn kampioenen van 't kot weggehaald hebben, voelt u wel. Pakken in de duivensport is wat anders. Eventueel komen er pintjes bij te pas, maar de kweek van goeie jongskes is toch hoofdzaak. Nog een week of zes en dat feest gaat weer beginnen, momenteel zijn het de tentoonstellingen en kam- pioenendagen die onze aandacht vragen. Ik zal beginnen met die van „De Vrede" te Sas van Gent, een der oud ste en meest gerenommeerde duiven- maatschappijen die de wereld ooit ge kend heeft. Voor de 12e maal in haar roemrijk bestaan, richt deze organisatie op zondag 15 december a.s. een interna tionale duivenkampioenendag in en wel in zaal „Flora" bij den heer Sjors Vermeulen. Deze tentoonstelling zal alles wat op dit gebied ooit werd vertoond, glansrijk overtreffen. Van de stedelijke kampioenen hebben in geschreven de matta-dorus Jaap Hei- da, Jos Renique, W. Rademaker, A. Claeysens, G. Vermeulen voornoemd, een der grootste steunberen van de maatschappij, M. Vermandel en C. Debacker. Van de regionale fond cracks de geweldenaars: A. de Put ter te Cadzand, P. Verstraeten te Clinge, R. Decock te Overslag, J. A. de Blok te St. Jansteen, J. Bogaert te Stoppeldijk, niet te genaken en niet te verslaan, Koster-van Hoorn te Axel, A. Boon te Hulst, vlak deze ko lossale speler niet uit, er is geen ene Bels die zulke duiven op zijn kot heeft zitten, zelfs met de mist van de laatste dagen gaan ze door de lucht dat de rook er af vliegt, C. Markusse te Westdorpe, G, Dusarduyn te Groe- At' de, Ch. d'Haens te Nieuw Namen, J. Becu te Groede, Reintje van der Veke te Zaamslag, een ouwe vos die ze ook zo makkelijk niet bij zijnen, staart gepakt krijgen, Gebr. Elegeert te Koewacht, A. van der Slikke te IJzendijke, J. du Puy te Sluiskil, nog familie van de geweldige kampioenen te Biervliet, waar ook nooit aan te kluiven geweest is, P. de Winne te Kloosterzande, L. Lauret te Bosch- kapelle, Jan Klaassen te Breskens, P. Buyze te Breskens met zijn schitte rende blauwen, A. de Hamer te Bier vliet, klopt er ook nogal op enz. Van over de oceaan komen de heren A. van Keulen uit Vlissingen, A. van Bergen uit Vlissingen en B. Ridderhof uit Kapelle. België is dit jaar bijzon der sterk vertegenwoordigd. Het puik je, zowel uit het Land van Waes en het Meetjesland, achter Gent, zal met BÉkttflÉttSkt... - -"hiii&'ifrrr n3^''V;Jy- W Met de laatste kruimels letter banket nog in de haren van onze gelegenheidsbaard willen we een ogenblikje stilstaan bij de noden van de mensen, die de verjaardag van de Goed heilig-man hebben aangegrepen om een lang gekoesterde wens in vervulling te doen gaan. Die om het in een paar woorden te zeggen voor hun Sinter klaas een TV-toestel hebben aangeschaft. We zullen onze nieuwe mede-kijkers volgen vanaf het moment, dat de uitgebreide schare vakbekwame lie den, die aan de installatie van hun apparaat nu eenmaal te pas moeten komen, de deur achter zich dicht heeft geslagen. Beladen met zondag se sigaren en gevuld met koffie en sprits. Daar staan ze dan, vol spanning het moment verbeidend, dat de eerst volgende uitzending op het scherm zal komen. Ze oefenen ijverig aan de knoppen en de hele dag is het huis vervuld van geheimzinnige samenspraken over contrast en lichtsterkte, kana- lenkiezers en rasterlijnen. 's Avonds schakelen ze nerveus hun eerste programma op de beeld buis, en ziedaar, de ellende is be gonnen. Vanaf dit moment werpen ze zich met Holle-bolle-gijzerige gulzigheid op alles, wat onverschillig welke re- gisseuh maar voor de camera kan krijgen. Ze kijken naar Meridiaan en Het Leven van Riley, naar Pas Ge perst en Uit en Thuis; ze bezichtigen starogend de dominee uit Vorden, het Internationaal borreluur en Hoi kus. Pokus, dat kan ik ook. Geen pro gramma ontgaat hun, of het nu de Boemerang is, de Poortersparade, Vier auf einem Pferd of het TV- circus. Och, laten we maar eerlijk zijn! Dit stadium hebben alle kijkers door gemaakt. Want kijkers zijn als kinde ren. Hun nieuwe speelgoed verdringt nu al het andere. En net als bij kin deren gaat het vlug genoeg weer over. Tenminste: in de meeste gevallen. Want er zijn stakkers, die aan deze verdwazing niet meer ontkomen. Voor wie 't TV-apparaat de tiran in huis wordt, die hun dagindeling bepaalt. Die hen hun vrienden ontneemt en elke kans op verrijking van hun le ven doet verdrinken in de veelheid van te verzwelgen programma's. Op een kwade dag zullen deze on- gelukkigen ontdekken, dat de aan schaf van een toestel voor hen geen winst betekende, geen bron van ge noegen, maar het begin van voort durende ellende. En dan zitten ze met de brokken Allereerst een uitzending in de se rie: „Gij zult het aanschijn der aar de vernieuwen", geheel gewijd aan het totaal van oude gebruiken, die het leven van alle dag zoveel warmte en zoveel kleur kunnen geven. Een verzorgde en goed geregisseerde pro duktie onder de bekwame leiding van Tom Bouws, die in dit genre zijn spo ren al danig heeft verdiend. In het dinsdagavond-TV-programma een beklemmende verfilming van 'n waar gebeuren onder de titel: „Het zout der Aarde". Hoewel de camera bij de vervaardiging van dit film werk bekwaam werd gevoerd, bleek een zekere matheid in het spel van de grote massa figuranten onvermij delijk. Overigens vormde deze avond een welkome afwisseling op het ge bruikelijke menu van zoete-koek- films, waaraan deze rubriek nu een maal gebonden is. 3* De Avro bracht woensdagavond een lichtvoetig fantasietje van Paul Vin cent Carroll voor de camera. Een nogal traditioneel verhaaltje van een brave, oude pastoor, die met het oog op de hem door zijn parochianen aangegeven „geur van heiligheid" naar een nogal erg rustige omgeving wordt geëvacueerd. Wanneer de dui vel in eigen persoon het pastoorke dan komt sterken in zijn vermeende kwaliteiten, is het gerommel in Kil- kevin inderdaad niet van det lucht. Totdat uiteindelijk het goede toch weer overwint. Nu is Carroll een vrijmoedig heer, die nogal luchtig omspringt met ker kelijke hoogwaardigheidsbekleders. Wat we hem overigens best zouden kunnen vergeven we namen zijn typeringen immers tóch al met een korreltje zout ware het dat hij van de bisschop althans een aan vaardbare figuur had weten te ma ken. Wat er nu uitkwam was meer een caricatuur. Jammer voor dat oude pastoortje, dat zo'n voortreffelijke vertolker had in de persoon van Henk van Buuren. Frits Butzelaar, als al tijd van allure, bracht een verfijnde creatie van duivelachtigheid. De rol stond hem dan ook wel op het lijf geschreven. Een bijzonder woord van lof voor de beeldregie, die even origineel als verfijnd genoemd kon worden. Met vaardigheid en fantasie werd hier ge goocheld met alle middelen, die de ware vakman maar vinden kan. Min der enthousiast waren wij echter over het tempo waarin het stuk gebracht werd. Verschillende episoden liepen dood in een traagheid, die de humor ernstig in gevaar bracht. Over 3e hele linie waren uiteraard de donderdagnamiddag en -avondpro gramma's gewijd aan de dag der dagen: St. Nicolaas. Een extra kin derprogramma van de N.T.S., Lied jes van het kinderkoor Jacob Hamel, Muziekkado'tjes van de Avro, Koek en Ei in Sinterklaassfeer, en tot slot een Cabaretprogramma van de KRO- televisie met een lange rij gerenom meerde lieden. Allemaal pepernoten, allemaal mijters, allemaal houtwol, kortom: helemaal Sinterklaas! De KRO brengt vnavond om 9 uur een rechtstreekse uitzending van „Un Ballo in Maschera" vanuit de Scala te Milaan ter gelegenheid van de opening van het opera-seizoen. Voor de liefhebbers van opera-muziek een unieke gelegenheid! Tierelantijnen is met het oog hierop verzet naar een wat vroeger uur. Het TV-programma wordt van avond verzorgd door de NCRV. Na het journaal gewoontegetrouw het Lied van de maand, gevolgd door het rubriekje „Pas Geperst" van Pi Scheffer. Laten we hopen, dat Pi er nu eindelijk weer eens de oude vaart inbrengt. De laatste keren ging het trager dan traag! „Uit en Thuis" wordt voor het eerst gepresenteerd in een nieuwe vorm, namelijk met beide teams in de zaal. De technische moeilijkheden, die ver bonden zijn aan de methode, die men vroeger had bleken op den duur on overkomelijk te worden. We kunnen er geen spijt van hebben en verwach ten dat de thans gevonden oplossing het programma zeker ten goede zal komen. Bij de debutanten zien we met spanning uit naar het Quarcanta- kwartet uit den Bosch, dat ook in „Springplank" al van zich liet horen. Het viel ons op, dat in de Gids geen woord wordt gerept over de Tweelingen-speurtocht. Heeft men dit onderdeel al losgelaten of komt er een verrassing? Het idee was goed, maar de uitvoering viel tot nog toe bitter tegen! Voor de volgende week vestigen wij alvast Uw aandacht op het hoor spel, dat de Vara woensdagavond uit zendt. Een bewerking vn de Engelse toneelschrijver Malleson van „De Weddenschap" van meester-verteller Anton Tsjechow. De BBC oogstte met dit stuk een groot succes. De regie heeft S. de Vries jr. I zijn presentie aanwezig zijn. Inge schreven zijn alreeds A. Snoeck te Assenede, bijt ook nogal door, R- Vereecke te St. Niklaas, F, de Roe te Assenede, G. van der Straeten te Gent, P Merckx te St. Niklaas en FraaH van de Walle uit dezelfde populaire stad, Sjors Maes te Wachtebeke, Sjors Deburggraeve, A. van Waesberghg, Vict. Chinitor (wat is dat voor "tl Ohi» nese naam, die heb ik nog nooit ge hoord in de duivensport) en Andre Dhuyvetter te Zelzaete, tot slot Au gust van Zele te St. Kruis Winkel e« Remi van Hecke uit Ertvelde. Om kort te gaan en niet rond de pot_ te draaien alles bij mekaar een kleine drieduizend vogels. Massa keuring Bij P. de Kind te Koewacht heefl keurm. Ariën uit Paal in Belg. Lim* burg op één dag niet minder dan 60Ü duiven gekeurd. Hij had "t vooral ge munt op de gevreesde soort van kaïn» pioen Jan de Block van St. Jansteea, Iedere keer had hij het bij het recht* eind en zijn succes was groot. Hier de uitslag van de 7e interna» tionale kampioenendag te Bier georganiseerd door de maatsehapi „De Hoop" wier devies is: n'eseali pas dans cette espérance. 1 P. Buyz* te Breskens met zijn fantastische eoï- lectie blauwen, waar op geen enkele tentoonstelling aan te kluiven k I A Koemans te Hulst, 3 J. Klaassens hl Breskens, 4 Th. de Smit te Sasput eit 5 J. Becu te Groede. Vervolgens breng ik u de lang ver» wachte halve fondkampioenschappei in het centrum van Zeeuwsch-Vlaan* deren: Jan Bogaert te Rapenburg mei 235 p., 2 L. Lauret te Bosehkapell* 228 p., 3 E. Baecke te Westdorpe 199 p., 4 Jos Renique te Sas van Getlï de kampioen van altijd, mogen Wqj gerust zeggen, deze persoon zit ef heel zijn leven al met zijn traoteineni tussen, 194 p. 5 P. van Damn» te Rapenburg 177 p., 6 R. de Guehte- neire 171 p., 7 A. Snoeck te Sluiskil 167 p., 8 A. Claeyssens te Sas van Gent, 9 W. Verheegen te Westdorpè 159 p., 10 J. de Block te Sluiskil 155 p» De kampioenen-generaal in „Da Vrede" voornoemd, alwaar de strijd» bijl al lang begraven ie, zien er elf volgt uit: 1 Jos Renique, 2 Geo Vev* meulen, 3 Jaap Heida, 4 H. Marquiirf^ 5 R. Geirnaerdt enz. In de C.C. Nieuw Ginneken, bij A, de Jong te Ulvenhout, is er om d« puntjes gestreden tot het bittere ein de. Eregalerij oude doffers: H. van der Velden, opvolger A. de Jone; oud* duivinnen: A. Martens; jonge doffers! H. Bogers; jonge duivinnen: O. da Rooy. Tentoonstelling van heel da santeboetiek, oude doffers: 1 en 3 H. Bogers, 2 Chr. Martens, 4 Adr. Mar tens, 5 Sooi van Gils, de zoon van Wilhelm Teil; oude duivinnen: 1 Ge-r- rit de Rooy, 2 Chr. Martens, 3 S. Aarta, 4 A. de Jong, 5 Jac. de Kort; jonga doffers: 1 Fr. Martens, 2 en 3 Wint Graumans, 4 B. Goosen, 5 H. Burgera enz.; jonge duivinnen: 1 Chr. Martens; 2 Jac. van Dijk, 3 A. Voeten, 4 Sooi van Gils, 5 de grote kampioen Frans Heyblom enz. Schoonste duif der tentoonstelling H. Bogers met oude doffer. Zaterdag 7 december prijs uitreiking in lokaal de Jong, trekking van de loterij met hoofdprijs Volks» wagen, waarna bal tot drie uw, Zegé het voort en komt allemaal me*;»»tf benen van de vloer gooien. Bredase competitie De berichten over de kampioenen competitie in lokaal „Che* Ami* aan de Haagdijk 117 zijn onveranderd gun stig. Zondag jl. waren al de halve fondkampioenen van de Bredase Bond met hun presentie aanwezig. Keur meester was de wijd en zfjd bekend* Jan Sloekers, er zit zelfs soort v«a hem in Arizona en volgens dat het schijnt vliegen die cowboys er hard mee. Ze vroegen Jan of hij zelf ook eens over wilde komen, maar daar kon hij indireot nog niet toe beslui» ten. Onder ons gezegd sal er nog ï|eet wat water door het Kattegat moeteit vloeien, eer ze hem in een rliegma. chien krijgen. Maar om op die keuring terug te komen, die was af. Hier de uitslag; 1 Flip van Gageldonk, 2 Piet Vermeu len, 3 M. Pellenaars, 4 P. van der Horst, 5 Chr. Beenhake-rs, 6 J. Ver straten enz. Morgen zondag is het aantreden ge blazen voor de fondmannen. De week daarop is het zoals u weet Bredase Kampioenendag (volle bak!), waarna op 22 december de apotheose. De Internationale Kampioenendag te Utrecht, onder auspiciën van de NPO in Tivoli te Utrecht gehouden, is een groot succes geworden. Het aantal bezoekers wordt geschat op plm. 2500, maar het kunnen er ook 3000 zijn geweest. De opbrengst der verkochte bons voor jonge duiven wa« f 3260. Michel Deschamps-Vanhasten te Lauwe f 105, Valeer Docker te Moort- zele f 82, M. van Tuyn ta Merksem f 65, Valeer Desmet-Matthijs te No- kere f62, George Fabry te Luik f61, Marcel van Parijs te Maleizen f60, Vandenbroucke-de Weerd te Wiels- beke f 55. P. de Weerd te Breda (duif uit Zuid-Afrika) f50, J. Josis te Ben Ahin f42, B. Burgers te Nijmegen (de eerste Hollander) f 42, Ch. Vanderespt te Oostende f40, M. Derumeaux te Lauwe f 38. Staf Dusarduyn te Groede f35, Jan de Liefde te Utrecht f32, J. Hessing te Amsterdam f31, A. Ha- gers te Berkel en Rodenrijs f 30, enz. De paar honderd andere bons bleven alle beneden de dertig gulden. Merkwaardig is dat de bons van de Duitse inzenders zo weinig belangstel, ling hadden. Hoe het zij, ik denk dat vele gegadig den de kans van de dag voorbij heb ben laten gaan om voor een appel en een el een pracht van een Bareelona- vlieger op hun kot te krijgen. Vol gende keer beter. Allemaal goeie. DEK BRUÏKÏ»

de Stem | 1957 | | pagina 13