Wentzler JAVABIEP HULST Raad van Sas van Gent wijzigde Kindertoelageregeling niet ONHEILSBODE ONRUST IN DEN HAAG TUSSEN SCHELDE EN GRENS KOERSVERLOOP OP AMSTERDAMSE BEURS GOGGOMOBIL KERSTBOMEN I Nationaal Comité is opgeheven V.S. moeten met Moskou praten Dr. J. Gesses M. J. de Bruin Gemeente St. Jansteen „VEZENO" stichting voor fo, n 500.000ste K.R.O. boekte Maaswater was abnormaal radio-actief t 100 DEKKLEDEN GARAGE DE JAGER - DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 30 NOVEMBER 1957 Verpleeghuis op de Bevelanden Jaarvergadering pluimveehouders Pedagogische week te Tilburg Het programma Hulp aan Hongaren Van 25 tot en met 29 november 1957 Notaris van Dissel 1 KURKPIST00L BORGHSTIJN een net DAGMEISJE LEDEREN KLEDING ST. ANT0INE prijskaarting Publieke Veiling model 1958 als 4 persoonswagen! HUBR0 voor alle aandrijf-techniek HUBRO t Nu nog voor slechts f 3655,- Goed geschonken is goed gedronken HULST TELEFOON 37 T arieven Bij besluit van 24 april 1957 be sloot de raad van Sas van Gent de progressie in de voor het gemeente- personeel geldende kindertoelagere- geling onverkort te handhaven, on danks het verzoek van de minister de bestaande verschillen met de rijksregeling enigermate te verklei nen door het niet over de hele linie toekennen van de per 1 januari 1957 ingegane verhoging van de kinder toelage. Ook thans heeft de raad zo als wij reeds in het kort schreven, niet toegegeven en de progressie on verkort gehandhaafd. Aanleiding tot deze nieuwe uit spraak was een „aanmaning" op grond van de ambtenarenwet om binnen 3 maanden de kindertoelage regeling te wijzigen met inachtne ming van de ministeriële richtlijnen. Twee ambtenarenverenigingen, na melijk de KABO en de ARKA, advi seerden niet aan deze aanmaning te voldoen en de verantwoordelijkheid van een eventuele vernietiging ge heel aan de minister te laten, terwijl de ABVA meende dat het geen zin meer had zich nog langer te verzet ten. Eensgezind verklaarde de raad echter dat het destijds aanvaarde principe van de progressie niet mocht worden aangetast. Wij zullen „het been stijf houden" was de al gemene reactie. In verband met toekomstige wo ningbouw in de wijk Zandstraat werd door de raad een bedrag gevoteerd van 13.000.voor de aanleg van een straat. Indien de goedkeuring van hogerhand wordt verkregen zal met de werkzaamheden een aanvang worden gemaakt. De minister van Sociale Zaken heeft in principe goedkeuring ge hecht aan de stichting van een ver pleeghuis voor langdurige zieken, van de stichting „Midden Zeeland", op de Bevelanden. Zo men weet is er een plan dit verpleeghuis te Goes of in de on middellijke omgeving van deze stad te bouwen. De pluimveehoudersbond van de N. C.B. komt op maandag 9 december voor zijn vergadering bijeen te Til burg. De periodiek aftredende bestuurs leden A. de Vet, Baarle-Nassau, J. van Houts, Deurne en G. Hanenberg. Geffen zijn herkiesbaar. De heer M. J. Dings te Roermond, voorzitter van dé pluimveehoudersvakbond der K. M.B.T.B., zal een lezing houden. De balans, en winst- en verliesre kening van de stichting .,Het Sasse Zwembad" over 1956, alsmede de be groting voor 1958 werden aangebo den en in handen gesteld van de des betreffende raadscommissie. Grondzaken Het verzoek van mej. G. de Vis tot ruiling en koop van gronden waardoor op de hoek van de Sta- t.onsstraat en de nieuw aan te leg gen Plataanstraat een stuk bouw grond zou vrij komen, stuitte aan vankelijk op vele bezwaren. Indien tot de transactie zou worden overge gaan moest de nieuw geprojecteerde Plantaanstraat iets worden verlegd. Dit vergde een meerdere uitgaaf van 400.welk bedrag moest wor den betaald door mej. de Vis. Ver der moest mej. de Vis zich verplich ten binnen een bepaalde tijd op de vrijgekomen bouwgrond een woning te bouwen op straffe van ontbinding van de overeenkomst. En juist hier zat het bezwaar van vele raadsle den, want stelden zij, als de over eenkomst wordt ontbonden komen de meerdere kosten voor aanleg van de Plataanstraat ten laste van de gemeente en zou de Plataanstraat op grond van mej. de Vis komen te liggen. Nadat in deze bezwaren was voorzien, verklaarde de raad zich met de transactie akkoord. Volkstuintjes De bevoegdheid tot het verpachten van volkstuintjes werd gedelegeerd aan het college van burgemeester en wethouders, terwijl ook algemene ver pachtingsvoorwaarden werden vast gesteld. In tegenstelling tot voorheen zal de verpachting in het vervolg voor 1 jaar geschieden in plaats van voor 6 jaar. Bovendien zal verpacht worden tegen de vaste prijs van 2,5 ct per m2. Aan de fa. gebr. E. en A. Claeys- sens werd grond in erfpacht gege ven aan de Eikenstraat en Plataan- s' aat, terwijl aan de heer G. Im- pens grond in erfpacht werd gege ven aan de Watermolenstraat. De raad kon zich niet verenigen met de e-fpachtcanon aan de Eikenstraat. Het kwam er op neer dat de exploi tatie van de Plataanstraat drukte op de. Eikenstraat. Onbillijk vond de raad. Besloten werd de erfpachtca non voor de uit te geven grond in de Eikenstraat niet vast te stellen op 0,30, zoals was voorgesteld, maar op 0,12 per ca. De resterende punten, waaronder het besluit dat de door het college van burgemeester en wethouders op zich genomen wederopbouwtaak met ingang van 1 januari 1958 wordt be ëindigd. werden in een vlot tempo af gewerkt. Op 2, 3 en 4 januari organiseren de r.-k. Leergangen te Tilburg voor de zestiende maai hun „Pedagogi sche week". Daaraan is een tentoonstelling ver bonden van leermiddelen, speciaal ingericht voor de deelnemers aan deze pedagogische week. Des mid dags om 3 uur zal Prof. mr. W.C.L. van der Grinten, hoogleraar aan de r.-k. Universiteit te Nijmegen en voorzitter van het curatorium van de r.-k. Leergangen, de pedagogische week openen, die overigens maar drie dagen duurt. Prof Dr. J.H. Walgrave O.P. be handelt als eerste inleider het on derwerp „Karakteristiek der heden- d. gse jeugd", 's Avonds wordt in de Metropole-schouwburg te Tilburg voor de deelnemers de film „Avant le déluge" van André Cayatte ver toond. Vrijdag 3 januari spreekt de Leuvense hoogleraar prof. dr. V. d' Espallier over „Moderne jeugd en gezinsopvoeding". Volgende inleider is dr. J.J.A. Vollebergh. directeur van het gemeenschappelijk instituut voor toegepaste psychologie te Nij megen met het onderwerp ..Moder ne jeugd en maatschappelijke vor ming", terwijl „moderne jeugd en godsdienstige vorming" onderwerp van gesprek is van de slotbijeen komst. over welk thema pater dr. O. Scharff O.E.S.A. uit Culemborg een inleiding houdt. Woensdag jl. werd een inwonermededeling op onwaarheid berustte, van de Haagse binnenstad opgebeld De politie die meent dat deze wan- door iemand die zich Polak noemde. daden worden bedreven door een „Is uw zoontje al thuis?" vroeg deze i geestelijk gestoorde, stelt thans een Er is een aantal zure mensen dat telkens onze vaderen de overheden verwijt te weinig aandacht aan de cultuur te be steden. Hiertegen nu willen we vierkant stelling nemen. In de eerste plaats zal bijna geen enkel gemeente bestuur nalaten een expositie van bijvoor beeld een Tnanden- arbeidclub of van een vereniging van ver zamelaars van luci fersmerken krachtig te subsidiëren. Zelfs de plaatselijke dames koortjes krijgen hun jaarlijkse bijdrage en ook wanneer er er gens vette varkens worden bijeen ge bracht, ziet men de overheid met een ernstig - vriendelijk gelaat in de beurs tasten. Er wordt dus, dat zij hiermede geconsta teerd, wel degelijk aan cultuur gedaan. Maar daarbij blijft het geenszins. Men grijpt vaak zelfs veel hoger. Jawel, nóg ho ger. En omdat het veelal zó gaat dat de massa dit over het hoofd ziet, willen we een voorbeeld aanha len om aan te tonen dat er soms prestaties worden geleverd wel ke in feite een hoge internationale onder scheiding waard zijn. Het zal ieder die geregeld buiten komt, wel zijn opgevallen dat er in de afgelo pen tien jaren ontzag lijk veel is gedaan aan de modernisering van het Zeeuwsch-Vlaam- se wegenstelsel. Van karresporen maakte men nette wegen, van kinderhoofdige banen waarover de Zeeuwsch Vlamingen honderden jaren zijn uitgegleden, vervaardigde men strakke asfalt- en betonwegen, geflan keerd door lichtmas ten. Daarover moeten wij, als ingewijden in de ruimtevaart, ons hartelijk verheugen. Als erven van een oude cultuur evenwel moeten we de wenk brauwen fronsen over het verlies van oud heden. Zo goed als we een hunebed, een zes tiende eeuws karos en een automobiel van 1909 in een stofvrij hoekje van het mu seum bewaren, zo goed moeten we een stukje weg reserveren waar over dergelijke vehi kels zich voortbewo gen. Dat vergeten Rijks waterstaat en onze wegenbouwers wel eens. Zij zijn derhalve, cultureel beschouwd niet voldoende ge schoold. Niet alzo echter een stad als Hulst. Daar heeft men de zorg op zich genomen over de Carmelweg. Hier geen ordinair beton, denkt men behoudend, geen prozaïsch asfalt, zelfs geen (toch al enigs zins klassiek worden de) klinkers. Voor de Carmelweg de oor spronkelijke oerstaat: hier een middeleeuws bultje, daar een Me- rovingisch kuiltje, aan weerszijden een zand- modder- en water berm uit de tijd van Floris de Eerste (en de Vijfde was al zo'n ouwe!) en dit alles gul belegd met de oudst bekende soort kinderkoppen. Dit nu is een daad van cultuur. De Car melweg in Hulst komt in de nieuwe folders van de V.V.V.: komt dat zien, de enige weg ter wereld die niet vernieuwd werd. Het enige spe cimen van de wegen- welke - onze - voor ouders-bewandelden. Jammer voor de pa ters en de zusters. Maar die moeten maar iets voor de cultuur over hebben. en op het ontkennend antwoord liet h(j volgen: „Dan zult u hem wel niet meer terugzien want hij is zo juist verongelukt". Toen de dodelijk verschrikte ouders zich tot de politie wendden, bleek deze van niets af te weten en enkele ogenblikken later stapte het kind in kwestie dan ook de kamer binnen. De volgende dag deed zich iets der gelijks voor. Toen belde de onbeken de een andere inwoner op en vertelde dat deze zijn knechtje wel niet meer op het werk zou zien verschijnen, aangezien deze een ongeluk had ge kregen. Toen de baas in paniekstem ming de politie opbelde kwam al spoedig vast te staan dat ook deze onderzoek in naar de identiteit van de verspreider van de jobstijdingen. Gisteren heeft de KRO zijn 500.000e lid ingeschreven. De voor het aan brengen van het 500.000e lid uitge loofde prijs, een grote radio-tv-com- binatie, is 's middags aan de heer N. Salden, Nieuwstraat 49 te Stein (L) aangeboden. In verband met het half miljoenste lid heeft de KRO vrijdagavond het programma een feestelijk cachet ge geven. De voorzitter van de KRO, prof. dr. J. B. Kors, richtte zich tot de luiste raars. De werkzaamheden van het „Na tionaal Comité Hulpverlening Hon gaarse volk", waarvan H.M. de Ko ningin beschermvrouwe was, zijn ten einde. Het algemeen bestuur heeft be sloten het comité op te heffen. Het doel ervan is dank zij de medewer king van het Nederlandse volk volle dig geslaagd. Dit deelde de voorzitter van het comité, de heer E. Kupers mede tijdens een persconferentie te Amsterdam. In totaal is er een kapitaal van 5.467.740,01 ingezameld voor de fi nanciering van de zorg voor de Hon gaarse vluchtelingen in ons land, als mede voor hulpverlening aan de vluchtelingen in Oostenrijk en in an dere landen. Het comité heeft pre cies eenzelfde bedrag kunnen beste den. Laagste Hoogste Vrijd. 29-11 Koersverschil koers koers laatste t.o.v. tijdvak vorige week Alg. Kunstzijde Unie 146 1/4 148 3/4 147 7/8 3/8 Van Berkels Patent 171 174 3/4 174 1/2 1/2 Van Gelder Zonen 176 176 3/4 Kon. Ned. Hoogovens 235 241 236 1 Ned. Kabelfabriek 221 237 222 15 Philips 235 1/2 241 238 1/2 2 Unilever 324 1/2 331 329 3/8 1 7/8 Wilton - Feijenoord 190 196 193 6 Kon. Petroleum 155.30 163.10 162.35 6.55 Hoil. - Amerika Lijn 138 1/2 141 1/2 138 3/4 1/2 Kon. Ned. Stoomboot Mij. 123 127 123 1/2 2 1/2 Ned. Scheepvaart Unie 120 1/2 125 121 1/8 3 5/8 Van Ommeren 196 203 1/2 200 1/4 Amsterdam Rubber 15 1/2 50 1/4 46 3/4 3 1/8 H.V.A. 90 92 92 3/4 Ver. Deli Mijen 52 1/4 54 1/4 52 1/4 1/4 3-3 1/2 Nederland 1947 80 1/2 82 3/8 82 1/16 5/32 3 Invest, cert. Ned. 88 3/4 89 1/8 88 15/16 1/8 3 Ned. 1962-64 86 7/8 87 3/8 87 V32 7/16 De controle-apparatuur van de Rot. terdamsc drinkwaterleiding, die zo als men weet ook vele buitengemeen ten van drinkwater voorziet, heeft naar eerst thans bekend wordt in het laatste van september belangrijk verhoogde radio-activiteit in het Maaswater vastgesteld. Vermoed wordt dat in de Rijn regen was neer gekomen, die door kernexplosies ra dioactief was. In plaats van de nor male tien eenheden per liter werd b.v. op 24 september, toen de top be reikt was, een hoeveelheid van 44 eenheden gemeten voor het ongezui verde Maaswater. Volgens de directie van de drink waterleiding was dit cijfer wel ho ger dan normaal, maar het beteken de toch nog minder dan de helft van de maximum toelaatbare dosis bij voortgezet gebruik. De eind septem ber geconstateerde verhoging was in begin oktober weer verdwenen, maakt. De plaatsvervangende voorzitter van de socialistische fractie in de Westduitse Bondsdag, prof. Carlo Schmid, heeft zich vrijdag uitgespro ken voor tweezijdige ontwapenings onderhandelingen tussen de V.S. en de Sovjet-Unie. Hoe pijnlijk het ook moge klinken, zei hij, er is slechts een kans op ont spanning wanneer de beide grote mo gendheden „over de hoofden der klei nen heen" tot een gesprek komen. Onderhandelingen zouden tot een mislukking gedoemd zijn, indien de ene partij alle bondgenoten in de Noordatlantische verdragsorganisa tie en de andere partij alle bondgeno ten van het verdrag van Warschau vooraf in alles zou moeten raadple gen. In Christendemocratische kringen noemde men het voorstel van Schmid voor tweezijdige onderhandelingen „uiterst hachelijk." te GOES zal ten verzoeke van de er ven A. M. Verdonk te Goes op dinsdag 3 december 1957 te 20.00 uur in de Prins van Oranje te Goes publiek verkopen HET HUIS MET TUIN aan de Patijnweg 48 te Goes, groot 4.50 are. Vrij te aanvaarden, behou dens toestemming van b. en w. Bezichtiging op dinsdag 26 nov. en vrijdag 29 nov. a.s„ telkens van 14.0016.00 uur. Nadere inlichtingen ten kan tore van de notaris. Heden overleed tot onze diepe droefheid, na voorzien te zijn van de H.H. Sacramenten der Stervenden, onze gelief de vader, groot-, over grootvader en oom, de heer JOHANNES FRANCISCUS DE BOT oud gem.-veldwachter wedn. van Philomena Bastelier, in de gezegen de ouderdom van 83 jaar St.-Jansteen, 29 nov. '57 Fam. de Bot Fam. Bastelier De plechtige uitvaart dienst, waarbij U Ed. wordt uitgenodigd, zal plaats hebben op maan dag 2 dec. a.s. om 9 uur in de r.-k. kerk van de H. Johannes de Dooper, St.-Jansteen. Rozenkransgebed zondag 1 dec. om 7 uur in de kerk. Gratis een zakje Shampoo bij 2 stukken VéGé toiletzeep a 32 ct. met 6 geldzegels per stuk. Alleen bij Uw VéGé kruidenier. Voor de vele blijken van be langstelling, die wij bij ons huwelijk hebben mogen ont vangen, betuigen wij aan allen onze hartelijke dank. D. v. 't Westeinde. A. v. 't Westeinde-Vette. Axel, 30 november 1957. Prins Hendrikstraat 56. DANKBETUIGING. Voor de vele blijken van be langstelling betuigen wij on ze hartelijke dank aan we derzijdse ouders, familie en vrienden, voor de mooie bloemen en cadeaus, die wij bij ons huwelijk mochten ontvangen. A. v. Denderen A. A. v. Denderen- van Poorten Kloosterzande, Irenestraat 3. DANKBETUIGING. Hiermede betuigen wij onze welgemeende dank aan de ZeerEerw Heer Rector, ZeerEerw. Heer Pastoor. Eerw. Zusters, H.H. dokto ren, verpleegsters, familie, dragers, buren en kennissen, voor de vele blijken van deelneming, ondervonden bij de ziekte, overlijden en be grafenis van ALOYSIUS KINDT. Wed. M. A. Kindt-Muller. Kloosterzande. DANKBETUIGING. Voor de vele blijken van be langstelling. ondervonden bij ons gouden huwelijksfeest, betuigen wij onze oprechte dank, bijzonder aan de Zeer Eerw. Heer Pastoor en het onderwijzend personeel en allen .die blijken van be langstelling hebben gegeven. Th. Boeijkens-Vervaet, kinderen en kleinkinderen. Hengstdijk, St. Jozefstraat 14 FAMILIEBERICHTEN (uit andere bladen) Geboren: Ineke, dochter van M. Vernimmen-v. d. Velden. Eindhoven. René. zoon van G. Wenting-Kreté, 's-Herto- genbosch. Verloofd: Annie Brand en mr. J. van Gilse, Amsterdam Overleden: Pater Ugolinus Gall, o.e.s.a., 74 jaar. Culem borg. Anton von der Möhlen, 67 jaar, Aerdenhout. Alléén vandaag met vuur 79 ct. HULST GEVRAAGD Mevr. Ficavet-Eggermont Stationsweg 12 Huist „HALLO! Spreek ik met no. 352?" „Jawel, St.-Nicolaas". „Er is weer van alles te koop zeker?" „Jawel, St.-Nicolaas. Wij hebben weer de ECHTE SCHILDPAD- POPPEN tot 70 cm toe. GROTE BABY'S een keur van poppenkleer- tjes kinderspelen, construc tor-dozen fen -onderdelen) een* grote keuze serviesjes; enz. enz. te veel om op te noemen. „Maar u komt toch zelf kij ken, nietwaar?" Tot ziens dan bij: BIERKAAISTRAAT 15-17 HULST Pracht St.-Nicolaascadeau Lederen vest. prima 49.90 - f 59.90 Lederen jekker 89' - 95 - 115 Lederen lange jas. 5 jaar garantie 125 - 137 Alleenverkoop „GELMOK" Komt zien bel 4318-3516 Wij bezoeken u door geheel Nederland, zon der verplichting. M. J. de Bruyn Hoogstraat 26-30 Bloemenmarkt 6 ROOSENDAAL Per 1 december 1957 spreek uren. chirurgen te Goes als volgt: Telefoon 2194 Gasthuis, di. en vr. 14-15 St. Joanna, ma. en do. 14-15 uur. en Telefoon 3371 Gasthuis, di. 11-12, do. 14-15 St. Joanna, wo. 14-15. vr. 10- 11 uur. A.s. zondag 1 december om 6 uur voor hazen, fazanten en ko nijnen. F. DE BOY KUITAART Op maandag 2-12-1957 des n.m. 14.00 uur zullen in de garage van de Bruyns restaurant te Hulst (achter de kerk) publiek a contant wor den verkocht: en TENTZEILEN uit Engelse legerdumps in diverse afmetingen gro tendeels nieuw en in prt ma staat, deze zeilen zijn voor diverse bedrijven geschikt b.v. aannemers, betonbouw, wegenbouw, landbouwers, houthan del, expeditiebedrijven enz. Bezichtiging één uur voor de verkoop. Deurwaarder M. M. J. de Graafl BEKENDMAKING Het hoofd van het gemeentebestuur van St. Jansteen brengt hiermede, ter voldoening aan het bepaalde in artikel 40, 2e lid en artikel 37, 2e lid van de Woningwet, ter openbare kennis, dat gedurende 4 weken na heden voor eenieder ter gemeentesecretarie ter inzage zijn neergelegd: 1) Het besluit van Gedeputeerde Staten van Zeeland van 26 november 1957, no. 3205/372, 3e afd., hou dende toepassing van art. 40 van de Woningwet; Het Óntwerp-uitbreidingsplan in hoofdzaak voor de gemeente St.-Jansteen; De ontwerp uitbreidingsplannen in onderdelen; De bij de sub. 2 en sub. 3 omschreven plannen be horende ontwerp-bebouwingsvoorschrif ten Twee tekeningen van dwarsprofielen van wegen. Gedurende genoemde termijn van 4 weken kunnen be langhebbenden bezwaren indienen bij: 1) Gedeputeerde Staten van Zeeland voor die gedeel ten der ontwerpen, welke door dat College vast gesteld dienen te worden; 2) De gemeenteraad, voor die gedeelten der ontwer pen, welke door de gemeenteraad vastgesteld dienen te worden. St.-Jansteen, 30 november 1957 Het hoofd van het gemeentebestuur van St.-Jansteen, Mr. J. I. M. REUSER ZIEKENHUIS.. OPERATIE-, DOKTERS- en APOTHEKERSKOSTEN VERZEKERING Westzijde 212 te Zaandam. biedt U een polis met de navolgende voordelen Géén opzegging onzerzijds. Géén leeftijdsgrens; Aanvullende verzekering voor hen die bij het algemeen ziekenfonds zijn aangesloten, voor 2de klas-verpleging, tegen zeer lage premie. Verzekering is mogelijk ongeacht leeftijd en/of ge zondheidstoestand. Vraagt vrijblijvend inlichtingen bij bovenstaand adres of het bijkantoor voor Zeeland: Assurantie kantoor KOMEJAN, Domburg, tel. 412, postbus 5. ii Toerenregelaars voor vele doeleinden. Oók traploos tussen 0 en motortoeren. Oók voor zéér langzaam lopende snel heden tot 1 omw. per dan. Tand- en wormwielverteaRingskasten. Oók met zeer grote vertraging. Motoren, motorreductoren. Remmotoren en reductoren. Schakelmaterialen. Machinefabriek en groothandel. Laat U zonder verplichting voorlichten. TEL. K 1600 - 32 650 DRf'TIA POSTBUS 255 D"'- v Aangeboden partij le kwaliteit bomen 1 m1.50 m- mooi van vorm en kleur. Vrij van nachtvorst schade. F. C. VERTOMMEN Heimolen 88, WOENSDRECHT. Tel. 5508 B.o.Z. NIEUW: nu ruimte voor 4 volwassenen, NIEUW: sponsrubber zittingen, die tot slaapban ken kunnen worden neergeklapt. NIEUW: grote draairamen in de portieren. NIEUW: grote achterlichten, gecombineerd met stoplampen. NIEUW: semi-synchronische koppeling, welke het mogelijk maakt om geruisloos, zonder tussengas of „double clutching" te scha kelen. Verwaeht wordt in 1958 de 400 cc en de 600 cc Vraagt ons alle inlichtingen en demonstratie. AXEL El: Telefoon 774 ei: ^"4-SEN HAW JS MJ oMrattferamw <Z' f Alléén bij vooruitbetaling Uitsluitend voor de Zeeuws, jplase- 3 regels oi minder t j 80 ieder e regeJ meer 15 ct 3tj 3 achtereenvolgende ge like olaatslngeD wordt de terde olaatsing tegen nah geid oerekenci Bu oiaetsing in de gehele on lage regels of minder 1 1.35 iedere regei meer 35 et li. letters cilters ot lees cekenr gelden voor 1 regei. een fototoestel. F. de Somer te Goes, Papegaaistraat 15, tel. 2331 leert u goede foto's maken. Pluimveehouders f Wenst u op tijd prima kuikens, hennen of haantjes van de beste Neder landse stammen. Bestel dan nu Beleefd aanbevelend: Kudken- broederij P. Antheunis, Heerstr. 35. St. Jansteen, tel. 621 Hulst. Een Shetlander pony te koop 1 1/2 jaar. S. de Jongh, Veene- straat 7 G'berg. Meccano, Trix, Matador con structiedozen. Dinky Toys, - Match box, DAF en Schuco au to's. Schuco Varianto, Wildebras schildpad en plastic poppen met kambaar haar enz. vindt u bij J. A. Visser, Lange Kerkstr. 2, Goes. 22624 Voor Sola vlekvrije artikelen o.a. keukengarnituren, lepels, volken, pannen enz. en Braban- tia strijktafels, mouwplankjes, broodtrommels, KTS en beschuit bussen, spaardozen enz. naar J. A. Visser, Lange Kerkstraat 2. Goes. 22625 PERSONEEL GEVR. PéDé en Tornado elektrische koffiemolens f 23.50 en de vele andere Tornado huishoudelifke artikelen, ook snelkookpannen - vindt u bij J. A. Visser, Lange Kerkstraat Goes. 22626 1 dec. verschijnt de prijscourant van tuin- en landb.z., zaaigr. en pootaard. Veel vraag dit jaar naar goed zaad. Vraag spoedig om vertegenwoordiging voor uw gemeente en omg. aan Serra- rens Zaadteelt - Zaadhandel - Goes. 52389 Sjoelbakken, voetbal-, ijshockey scrabble-, board script-, elek- tro- tafeltennis, monopoly- ro bot-, padvinder, kwartet- dam- domino. schaak-, H-rmg- en nog vele andere spellen. J. A. Visser, Lange Kerkstraat 2 - Goes. 22627 Zelfst. dienstbode gevraagd v. d. en n., ca. 20 jaar of ouder, gezin van 3 pers. Br. no. 52325. Een dagmeisje gevraagd door mevrouw Kusters, Laan van Mecklenburg 7 Breda. 52300 Geef voor St. Nicolaas uw kin deren een rashondje, mooie cockerspaniel. 3 mooie pincher tjes. H. Verstijlen, Kenbelstr. 5 St. Willebrord. 693J Te Breda gevr. in moederl. ge zin (4 k. van 6-19 jaar) besch. zelfst. r.-k. huishoudster, repr. versch. in- of extern. Br. o. no 52535. Elektro motoren, Duits fabri kaat uit voorraad leverbaar. - Techn. Handelsond. Stassen, Bre da, tel. 38420—31447 52436 Een net meisje gevraagd bij da me alleen. Goed loon. Spoor wegstraat 9, tegenover station Essen (België) 6948 Wasmachinefabriek heeft enige lichtbeschadigde wasmachines - gloednieuw met garantie f 125 en f 145. Vraagt demonstratie: Postbus 24. Zwijndrecht. 51315 'n SGA-plastic luierbroekje; het ..sluitstukje" voor de ideale ba byverzorging. 50699 Flinke zelfst. hulp i. d. huish. gevr. per 1 feb. '58 v. d. en n. in r.-k. gezin met 3 kind. - (2 schoolg.) te Overveen bij Haar lem. Meerdere hulp aanwezig. Brieven m. opg. van leeftijd on der no. 293798 „Bolrek" Konings plein A'dam. 52388 Fut voor de hele dag. Dat geeft zo'n heerlijk, voedzaam bord Lassie Klaar Havermout. Goed voor de kinderen, goed voor uw man en goed voor uzelf, mevr. Bovendien een reuze voordeel: Lassie K]aar Havermout zit ge kookt in het pak. Groot pak 75 ct., normaal pak 40 ct. bij uw eigen leverancier. 52596 Net dienstmeisje gevr. in gezin zonder kinderen. Hoog loon. Br te richten Wittock, Ernestine- laan 19 Brussel. 17634 In gezin in A'dam-Z. wordt z. sp. m. gevraagd r.-k. huishoud ster, niet ouder dan 25 jaar - goed kunnende koken. - Meer hulp aanwezig. Hoog salaris. - Om de 14 dagen vrij weekend. Br. no. 52600. Solide baby commode 1,10x55 met matrasje, bijpassend kin- derledikantje 1.34x73 met bedje samen voor f 85; 2 armstoelen met terra bekleed in prima staat voor f 40; flits-fototoestel prima staat voor f 50. v. Campenhout, Willemstraat 16 Breda. 52534 TE KOOP AANGEB Bontjasjes! Kort en lang. Nu voor iedereen mogelijk. Zeer soepele betaling vanaf f 2 p.w. Coupeuse bezoekt u met col lectie aan huis. Br. no. 50790. TE HUUR AANGEB. Het beste en 't voordeligste adres voor televisie: H. A de Schep per en Zn., tel. 5. Koewacht. Een tot woonruimte verbouwd jacht te huur. Kamer 5 bij 3.75 meter, slaapkamer 4 bij 3.75 meter. Water en elektriciteit aanwezig, alsmede meubilair - bedden en inventaris. Ligplaats omg. Middelburg. Tot mei 1958 Br. o. no. 1141 bijk. B.o.Z. Wilt u verzekerd zijn van een kalkoen met de Kerstdagen, be stel dan heden bij Th. v. Wa terschoot, Groenendijk 57 Kloos terzande, tel. 65. Aan hetzelfde adres te koop een prima zwarte Duitse piano. 17613 Pension aangeboden in gezellig gezin te A'dam-Zd. voor r.-k. jong meisje van goeden huize (eigen kamer m. verw.) Br. ond. L.Z. 5822 Adv. Bur. De la Mar Amsterdam. 52392 Wegens verandering te koop winkelbenodigdheden, bestaan de uit 2 vakken, 2 giazen toon banken en etalagekast, a.z.g.a.n. Te bevr. Molenstraat 42 Clinge Een grote koperen wasmachine te koop met onderstoker, motor en wringer, z.g.a.n. Te bevr. Po lenstraat 3 Clinge. 17618 HUIZEN Keuze uit nieuwbouw van 15.000 gld. af van 22 bouwers vrije vestiging. Inzage tek. bij Make laars v.d. Berg en Co., Nw. Gin- nekenstraat 43, Breda. Voor St.-Nicolaas: 2e hands kin derrijwielen, 2e hands heren en damesrijwielen, moffelen v.a. f 20, nieuwe rijwielen tegen la ge prijzen. U kunt ook het oude rijwiel tegen een goede prijs in leveren. C. L. Vonck. Oude Drijdijk 5, St. Jansteen, tel. 644. j Vrije vestiging Breda: heren huisjes v.a. f 15.000: direct vrij te betrekken. Smits' Woningbu reau, Gr. Markt 10-12 Breda. tel. 34037. 52503 Landhuis met vrije vestiging bij Bouvignelaan te koop m. centr. verwarming. Smits' Woningbu reau, Gr. Markt 10-12 Breda tel. 34087.52505 Een goed onderh. werkmanswo ning te koop. Bevr. J. Durincks Oostrijk II no. 1 post Walsoor den. 17623 AUTO'S - MOTOREN vmii betere georuikte automo bleien: Verwijs' Autobedrijf Roosendaal. Hoogstraat 75 - tel 4583 en 4859 Verkoop onder vol ledige garantie. Regelmatig keu ze uit 50 stuks. Bet. te regelen Austin A70 52 zwart in prima staat. Wil ook ruilen tegen Con sul of Vauxhall van 52-53 zwart met bijbetaling mijnerzijds. Sweere Kerkstraat 87 Oud Gas tel. 6950 Luxe wagens: Ford Sedan de luxe 1955 (zwart), Chevrolet se dan de luxe 54, Chevrolet sedan de luxe 54 (zwart). Peugeot 54, Opel Kapitan 53. Terh. weg 3:6 Breda. 52549 Bestelwagens: Opel Caravan '55 22000 km (nieuw), Austin 55 350 kg. Taunus 13M 54, DKW 52, 750 kg. Terh. weg 316, Breda. Vrachtwagens: Chevrolet 54^5 tonner (gesloten bak), Chevro let 52, 4 ton a oh te roverkipper, Austin 52 5,5 ton 4,75 m bak Bedford 51, 5 ton, Dodge 53, 5,5 ton, driezijdige Netamkipper - Bedford 51, 3 ton, Borgward 50, 1250 kg, open bakje. Autobanden naar keuze. Monteren gratis. C. P. v. d. Mast, Terh. weg 316 Breda. tel. 36777. 62551 Wij kopen alle sloopwagens en verkopen alle 2e hands auto onderdelen en banden. Slopers bedrijf A. Gijs, Rijksweg Aar denburg, tel. 304 Oostburg. Austin Stationcar type A 40, wegens verandering in het be drijf. v, d. Wegen, Langeweg 41 Bergen op Zoom. 1142 Hondenliefhebbers: aangeboden 5 Duitse herders f 50 t.m. f 85. 4 Ierse setters f 75, airdale ter rier reu f 85. koningspoedel f 85, dobberman f 100, alle volwassen Akkerstraat 34 Tilburg. 52584 't Oevertje heeft te koop dwerg - pinchertjes, boxers en een 20 cockerspaniels. Oeverstraat 60 Tilburg, tel. 20854. 52464 DIVERSEN Zondag 1 dec. hoktentoonstfl- ling bij J. v. Helsland Hulst van 10-2 uur van de liefhebbers Fred, de Nijs, A. Gering en Fr de Nijs. 17633 Zondag 1 dec. gr. prijspiering v. 13 kg. paling bij A. Vonck, Neve Heikant (begin 5 uur). 17629 Zondag 1 dec. prijskaarting bij Ed Weemaes, St. Jansteen om bollen kaas, worst etc. Inleg f 1.50. Begin 6.30 uur. 17630 Zondag 1 dec. prijskaarting bij J. v. Avermaete, Ahsdale. Beg. 5.30 uur. 17631 Gr. schieting op maandag 2 dcc. bij Oscar Neefs, Hulst. Beg. 3.30 uur. 17632 Zondag 1 dec. hoktentoonstel- ling bij F. Baart, Stationsweg, Hulst, van 10-2 uur van de lief hebbers de heren Gebr. v. d- Vlies en Frans Riské om half twaalf speciale attractie. 17626 Gr. schieting bij Jan Pluym St. Jansteen op zondag 1 dec. a. s. Vooruit f 54. Begin 3 uur. Zondag 1 dec. prijskamp op top- biljart bij J. Begijn, Café Tra- gel St. Jansteen. È-eg. 6 uur. Bazar of fancy-fair. Wij organi seren voor u complete bazars met hoge winsten. Vr. vrijbl. inl. SUCCES, Beetzlaan 105, Soest- dijk. 52247 Een feestgedicht voor „hem" of „haar". Guus Keddy treft de juiste snaar! Oude Vest 26a, - Breda, tel. 34540, „Sinds 9! „om precie Hij toevalli Oeganda, v kijks genoe oogrijpen, om een k' eerst had h gehad, die deed, maar leiding gaf „Vierhond „hoe kan lang?" „Nou kijk te Piet, „n< oiet. natuui met wél, hi heid over tract. Zo 'g de tijd op eventueel o gaat ie weei voorganger en toen ie kreeg, was werd ie nat

de Stem | 1957 | | pagina 4