Bouwvallige Ulo-scholen Mag ambtenaar zich wijden aan verzekeringswezen DANSEN GEMEENTERAAD VAN VLISSINGEN Sluise raad gaf fiat aan bouw be jaar den woningen Lekkernijen 6.- 5.- 4.- 3. 2.- 1.50 55 79 35 middel 70 groot M en W 1.20 Irhjmp» Openbaar onderwijs en bijbel D. van Gelderen W. Vaarzon Morel exposeren in Middelburg Rest. „Princeville" „Mi'rabelle" Menu a fl. 8.50 Walcheren voor St. Sicolaasavond! uit eigen bakkeri j: 5.30 4.50 3.50 2.50 uit onze chocolaterie: CHOCOLADE LETTERS melk of puur 75 50 75 175 25 35 30 1? VROOM DREESMAN Zuid-Beveland ZEEUWSCH-VLAANDEREN ZeNTttA „De Klokkenwinkei" Ontvanger van Loon-op-Zand voor raad van beroep Hoogwaterstanden AGENDA Vandaag Morgen Maandag 16) 2 DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 30 NOVEMBER 195 - Amper was gistermiddag de raadsvergadering geopend, of men zat weer in de schoolzaken. Bij kon. besluit is nl. het door de raad van Vlissingen ingestelde beroep tegen het besluit van G.S., waarbtf werd beslist, dat de raad de gevraagde medewerking voor de bouw van een chr. ulo-school moest verlenen, ongegrond verklaard. Dit was voor de heer v. Royen (CH) aanleiding te vragen aan b. en w. wat zij nu van plan zijn te doen en of bedoelde school reeds op de urgentielijst staat. De heer Gillesen Verschage (arb.) vroeg hierop of b. en w. al iets kun nen mededelen over de bouw van een nieuwe openbare ulo, daar dit niet minder nodig is. Weth. Poppe antwoordde, dat reeds in mei 1956 urgentie is aangevraagd en dat in februari jl. werd bericht, dat de minister urgentie toekende voor 9 lokalen in totaal waren er 19 aangevraagd terwijl de minister de gemeente vrijliet voor welke school deze lokalen worden aange wend. Hangende het beroep is geen be slissing genomen en bovendien is te voorzien dat volgend voorjaar urgen tie zal worden toegekend voor nog tien lokalen. B. en w. zijn dan voornemens de plannen uit te werken, wat nog niet wil zeggen dat de aanbesteding er dadelijk zal zijn, omdat de financie ring onder de tegenwoordige omstan digheden zeer bezwaarlijk is. Godsdienst en sport Het tweede punt dat een vrij breed debat uitlokte was de nota van b. en w. inzake de subsidiëring van het godsdienstonderwijs (bijbelkennis). Het was wederom de heer v. Royen die het opende. Hij zei enigs zins teleurgesteld te zijn, omdat b. en w. de subsidie afhankelijk stellen van de oprichting van een interker kelijk instituut en bedoelde subsidie niet eerder willen verlenen dan in 1959. Hij vroeg zich nl. af wat er gebeurt indien bedoeld instituut er niet komt en waarom men wel dui zenden, ook in 1956, besteedt aan sport-uitingen. De heer Smit (arb.) waarschuwde tegen een poging om het katechetisch onderwijs langs een omweg in de openbare school te brengen. Tegen het bijbrengen van bijbelkennis heeft hij, evenals b. en w. niets, maar het moet geen godsdienstonderwijs wor den, waarom men z.i. dit woord be ter niet kan kiezen. De heer Vader (KVP) stelde zich achter de heer v. Royen. Weth. Poppe wees erop, dat 1958 een bijzonder moeilijk jaar is op financieel gebied voor de gemeente en daarom hield hij vast aan 1959. Dat bedoelde commissie er komt mag wel zeker worden genoemd. De heer Smit antwoordde hij. dat de wet een maal van godsdienstonderwijs spreekt en tenslotte is de bijbel geen gewoon boek, maar de openbaring Gods en de basis van de dienst aan Hem. Diverse heren lieten hun licht nog over deze materie schijnen. De nota van b. en w. werd hierop aanvaard. Jeugdbibliotheek Het voorstel van b. en w. om af wijzend te beschikken op het verzoek van het bestuur der openbare lees zaal om subsidie voor de jeugdbiblio- (Advertentie) theek, werd door enkele leden aange vochten, daar de instandhouding van die bibliotheek er door bedreigd wordt. Weth. Poppe wilde zich niet binden en hoogstens toezeggen na te gaan of er in de begroting 1958 misschien nog iets anders in de uitgaven te schrappen is. Daar werd genoegen mee genomen. Na toelichting door weth. Poppe werd een aanvullend krediet van 925.000 verstrekt voor de afbouw van het houten gebouw voor de la gere techn. school, welke in totaal 1.325.000 kost. De heer Vader merk te op die prijs stijf te vinden wat toegegeven werd door weth. Poppe, maar de school is dan ook van prima kwaliteit, welke klassieke bouw even aart. Tot onderwijzer aan de dr. v. Gogh- school werd benoemd de heer J. v. Aler te Goes en tot onderwijzeres aan de Naereboutschool, mej. A. Steketee te Cadzand. Twee Veerse kunstenaars, D. van Gelder en W. Vaarzon Morel, expo seren op het ogenblik in Middelburg bij boekhandel Van Benthem Jut ting. De tentoonstelling werd in aan wezigheid van een groot aantal be langstellenden geopend door de heer B. P. Carrière, die een inleidend woord sprak, waarbij hij o.a. de bur gemeester van Veere, jhr. I. F. den Beer Poortugael en diens echtgenote verwelkomde. De heer Carrière wees er op, dat het werk van Van Gelder, die vijf jaar geleden ook in Middelburg ex poseerde, de Zeeuwen aanspreekt. Over Vaarzon Morel sprak hij als „een jong talent, dat voor de toekomst veel belooft". De heer Van Gelder gaf een toelich ting, waarin hij de hoop uitsprak, dat deze combinatie goed in de smaak zal vallen. Ook de heer Vaarzon Mo rel lichtte in het kort zijn werk toe, waarbij hij er de aandacht op vestig de, dat „de mens in zijn leven en werken" hem altijd boeit, hetgeen ook in zijn werk tot uitdrukking komt. Het is thans de eerste grote expositie van deze jonge Veerenaar, die vier jaar aan de academie in Amsterdam stu deerde. Hij kreeg twee jaar les in te kenen van prof. Röling en prof. De Kat gaf hem gedurende een jaar on derricht in aquarelleren en schilde ren. Ook van prof. Jan Wiegers kreeg hij een jaar les in schilderen. Zijn studie voltooide Vaarzon Morel aan de Grande Chaumière in Parijs, waar hij een half jaar vertoefde. (Advertentie) BREDA - Frincenhage Gerookte Zalm Champignons Soep Wild Zwijn St. Hubert Omelette Sibérienne Voor Uw trouwpartijen, recepties, lunches en diners óók aan huis. MIDDELBURG Oproep Men verzocht ons te publiceren: „De Commissaris van Politie te Middelburg verzoekt in verband met de liquidatie van de Stichting Blin- c'engeleidehondenfonds „Leidende O- gen" de nog in omloop zijnde col lectebusjes van die stichting in deze gemeente, zo spoedig mogelijk in te leveren bij de administratie van het bureau van politie, Lange Giststraat 40 te Middelburg". Districts-directëur P.T.T. jubileert Vandaag viert de districts-direc- teur der P.T.T. alhier, de heer Waale. zijn 40-jarig ambtsjubilee. De officiële huldiging zal plaats hebben bij het begin der receptie, welke vanmiddag in hotel „de Burg" wordt gehouden. VLISSINGEN Kredieet voor speelplaats B. en w. wijzen de raad erop dat het tot kleuterschool omgebouwde distributiegebouw aan de Wilhelmina- straat, dat in gebruik werd gegeven aan de vereniging voor chr. kleuter onderwijs nog steeds geen behoor lijke speelplaats heeft. Het bestuur van genoemde vereni ging heeft b. en w. verzocht het ach ter genoemd schoolgebouw gelegen terrein in te richten tot speelplaats. Een dergelijke speelplaats dient ge deeltelijk te zijn voorzien van een be tegeling en verder van een grasmat, terwijl een zandbak aanwezig moet zijn en het terrein op degelijke wijze dient te zijn afgerasterd. Teneinde te bereiken, dat deze kleu. terschool aan de wettelijke eisen zal voldoen zijn b. en w. na ampele overweging van oordeel, dat ondanks de moeilijke financiële omstandighe den der gemeente, aan het verzoek van het schoolbestuur gevolg dient te worden gegeven. Zij hebben derhalve een plan voor het inrichten van het terrein tot speelplaats laten gereed maken, waarvan de kosten in totaal worden geraamd op f 7300.--. De gemeenteraad van Sluis heeft in zijn jongste vergadering de heer G.V.M. de Meijer te Sluis voor 1958 benoemd tot gemeentearts. Aangeno men werd een voorstel van B. en W. om grond te ruilen met de sjaat der Nederlanden. Het betreft grond tussen de politiekazerne en de onder wijzerswoningen. Een gedeelte van het sportterreincomplex wordt in de toekomst ingericht als kampeerter rein. De aanwezige lokaliteiten kun nen uitstekend ingericht worden voor was- en toiletinrichtingen. Per per soon gaat dit per nacht veertig cent ROOMBOTERLETTER «25 met echte amandelspijs500 gram 0 ROOMBOTERSTAAF -ICQ met echte amandelspijsI BANKETLETTER IJK BAN KETST AAF IF overheerlijk, 500 gram I ons succes75- W ST. NICOLAAS SLAGROOMTAARTEN onze bekende kwaliteit, leuk opgemaakt ST. NICOLAAS CRÈME TAARTEN MARSEPEIN FIGUREN van amandelen diverse leuke voorstellingenper stuk DIKKE SPECULAAS leuk verpakte pop SURPRISES een zeer bijzondere collectie waaronder: Pick-ups Scheerapparaten Voetbalpools met chocolade geld Grammofoonplaten, enz. enz. CHOCOLADE VOETBAL mei schoen CHOCOLADE WIEGEN zeer leuk TWEELING-WIEGEN eveneens van chocolade SUIKER FIGUREN JE grote sortering vanaf 3 stuks CHOCOLADE HARTEN opgewerkt met rezen in leuke doos verpakt CHOCOLADE HOLFIGUREN grote sortering, vanaf CHOCOLADE SIGARETTEN alle bekende merken, p. pakje SIGAREN in originele verpakking, per doosje FONDANTHARTEN per stuk Bestellingen opgegeven tot en met DINSDAGAVOND 9 UUR ivorden donderdag 5 december thuisbezorgd Dit geldt alleen voor de STAD Breda en Bergen op 1 BREDA - BERGEN OP ZOOM kosten, voor kinderen 0.30, voor een auto 0,50 en voor een karavan 1.Het ligt tevens in de bedoe ling, dat de exploitatiekosten bestre den worden uit de kampeergelden. Machtiging werd verleend, over te gaan tot de bouw van een viertal bejaardenwoningen in de Zuiddjjk straat. De huur zal ongeveer 8,30 per week gaan bedragen. Alleen dan wordt toestemming verleend, indien een lijst van gegadigden kan worden overlegd. De gemeentebegroting 1958 werd toegelicht door de beide wethouders, de heren C.F.A. Dekkers en J.P.J. Wage. De begroting is vrij gunstig uitgevallen. Zij is voor de gewone dienst sluitend met een bedrag van 961.679,43 waarin een post van 10.000.voor onvoorzien. De heer S.H. van Hal drong er op aan, dat het stratenplan St. An na ter Muiden verbeterd wordt en vroeg aandacht voor een verbetering van de riolering van enkele panden aan de St, Annastraat. Ook vroeg hij naar de opbrengst van de tennisbaan. De burgemeester antwoordde dat het stratenplan in St. Anna ter Muiden in studie is en voor een verbetering van riolering is geen geld. In de be groting is ook opgenomen een be drag van 1600.bestemd voor de aanleg van een plantsoentje nabij de Eén novemberstraat. De kolentoeslag voor financieel minder draagkrachtigen werd ge bracht van 4.15 op 4.65 overeen komstig nieuwe richtlijnen. Per leerling voor het G.L.O. werd een bedrag van 36.97 vastgesteld. De precariorechten voor benzinesta tions werd op 2.50 gebracht, in verband met de mindere verkoop van benzine. Apollo krijgt een subsidie van 1500.het Koningin Wilhel- minafonds één cent per inwoner; het Groene Kruis 50 pet. van de con tributie, de nutsbibliotheek vijftien Groene Kruis 50 pet, van de con cent per boek, de Stichting 1940-'45 10.de stichting Katholiek Mid delbaar Onderwijs 75.per leer ling, de opleiding van r.-k. kleu terleiders in Zeeland 75.- per leer ling uit de gemeente, 't bisschoppe lijk college in Sittard 75.de ka tholieke vereniging voor cultuur en ontspanning 200.het Zeeuws con sultatiebureau voor alcoholisme 65 en het seminarie te Sluis 75.per Sluise leerling. GOES Twee eerw. zusters gewond Twee eerw. zusters van „St, Joan na" zijn gewond geraakt bij een au to-ongeval dat dicht bij het zieken huis plaats had. De zusters waren meegereden met mevr. B. Toen de ze bij de Groe de zijweg naar haar woning wilde inrijden, berekende zij de bocht verkeerd en kwam de wa gen in de sloot terecht. De 83-jari- ge zuster Vincent brak pols en arm en haar mede-zuster alleen een arm; mevr. B. kwam met de schrik vrij. De gewonde zusters zijn terstond, met een andere auto naar „St. Jo anna" teruggebracht. Later is de verongelukte auto met een kraanwagen uit de sloot gelicht. VROLIJK SLOT HENGELSEIZOEN De eerste Goese hengelsport ver eniging besloöt 't hengelseizoen o"-'er 1956 met een gezellige avc«d voor haar leden en huisgenoten in de zaal van de „Prins van Oranje". De avond werd verzorgd door het cabaret gezelschap van Wim de Graaf uit Middelburg dat zowel op het gebied van humor als op dat van ernst, diverse goede nummertjes ten beste gaf en waarvan alle aan wezigen ongeveer 350 personen goed hebben genoten. De avond werd besloten met een „Hengelaars-bal" waar jong en oud zich naar hartelust konden verma ken. (Advertentie) (Advertentie) AJUSTOR Dankzij e«n female vondst, kunt U elke afwijkinf van het horloge, bijv door lichaamstemperatuur of klimait. direct corrigeren. zonder het horloge te openen Vraag de Ajustor-folder aan Uw herloger. Zentra Ajustor met recht hef meesterwerk van Z tot A Verkrijgbaar bij; C. HARINCK - GOES L. Vorststraat 35 Hnedekenskerke OMZETTING HULPKANTOOR P.T.T. Men deelde ons mede. dat met in gang van 1 december het hulpkan toor der P.T.T. alhier, wordt omge zet in een P.T.T.-station. TERNEUZEN „Het toneelgezelschap Jolian Kaart in Harvey" Gedurende drie achtereenvolgende avonden gaf „Het toneelschap Johan Kaart" in het Concertgebouw te Terneuzen voor de leden van het spaarfonds een opvoering van het blijspel in vijf bedrijven van Mary Chase, in een (uitstekende) vertaling van Cor Hermus, ..Harvey" waar van de Nederlandse titel luidt; ,,'t Ko nen en Ik". Het gehele gezelschap in het algemeen en Johan Kaart in het bijzonder hebben van deze drie opvoeringen iets buitengewoons ge maakt en het Spaarfondsbestuur komt alle eer toe voor de opening van het seizoen dit stuk en dit gezelschap zijn leden te hebben gepresenteerd. Het stuk is een wonderlijke menge ling van humor en ernst en het was voor de vele toeschouwers wel eens moeilijk deze twee van elkaar te onderscheiden waardoor verkeerde reacties ontstonden, Johan Kaart speelt in de hoofrol van dit stuk de rol van een altijd enigszins dronken, wereld- en levens vreemd mens, die in zijn grote naïvi teit zo nu en dan rake dingen zegt over naastenliefde, trouw en vriend schap. Hij verbeeldt zich vriendschap te hebben gesloten met een groot wit konijn dat hij .Harvey" noemt en daarmee allerlei filosofische bespie gelingen houdt. Dit wordt een nacht merrie vooral voor zijn zuster en zijn nicht, maar ook voor zijn verdere om geving. Als men hem van dit waan idee wil verlossen is het zijn zuster die dit verhindert en toch liever met een. zij het een beetje eigenaardig maar tenslotte toch goed mens, te maken heeft. Tilly Perin-Bouwmeester (de zus ter) en Myrtle (haar dochter) Mar- ja de Vries gaven een gave vertol king van hun rollen evenals Jopie Tourniaire (de echtgenote van de psychiater), Mrs Ethel Chauvenet (J, Bouwmeesters-Kluum) en Annie v. d. Vorstenbosch die als zuster Kelly een zeer sympathieke rol vol charme voor het voetlicht bracht. Bij de heren waren het Joh. Bos kamp (dr. William Chumley), Wil lem Faassen (de advocaat der fami lie) Rudi West (assistent van dr. Chumley), Jack Wolf (sanatorium- bediende) en Nol Stanowsky (taxi chauffeur), die met veel talent Joh. Kaart terzijde stonden. Het decor, naar een ontwerp van Lucas Wen sing, was sober, maar uitstekend aan gepast, De regie had Joh. Kaart. Het gezelschap kreeg aan het einde een hartelijk applaus, dat tot een ovatie uitgroeide toen Joh, Kaart al leen op het toneel verscheen. Ernstige botsing Gisteravond om half zes kwam de twintigjarige mej. P.H.J. uit de Kor- tedijkstraat met fiets in de richting van het kruispunt Grenulaan - West- kolkstraat gereden. Op dit kruispunt aangekomen zag zij van de Grenu laan een zwaar beladen vrachtauto met aanhangwagen naderen, die met matige snelheid naar de Westkolk- straat reed en werd bestuurd door J.J. de K. uit Kamperland. De wielrijdster reed zoveel moge lijk aan de rechterzijde van de weg, maar werd nerveus, toen zij zag dat de vrachtwagen haar op deze smalle weg zeer dicht naderde, om uit te wijken voor een autobus. Voor alle zekerheid sprong zij van haar fiets maar aan de linkerzijde, zodat zij een duw van de aanhangwagen kreeg waardoor zij kwam te vallen en een wiel van deze aanhangwagen over naar linkerbeen en zijde kreeg. Zij werd ernstig gewond naar het Julia- na-ziekenhuis overgebracht. Sluiskil KADEBEDRIJVIGHEID. Is men in de hoek nabij de Minister Lelybrug nog volop bezig aan een groot werkobject, n.l. de invoering van een waterbuis op het ACZ-ter- rein, dienende: als koelsysteem voor de cokesproduktie, met dezelfde voortvarendheid is men aan het an dere eind van de kade begonnen. Hier betreft het de afvoer van het te pro jecteren koelbuis-systeem, dat weer het afvoerwater in het kanaal zal doen vloeien. Westdorpe Raadsvergadering Dinsdagavond 3 december a.s. komt de raad der gemeente in openbare zitting bijeen. Het voornaamste punt van behandeling is 'wel de gemeente begroting 1958. Daarnaast komt nog op de agenda voor: verordening reinigingsrechten, vaststelling verordening trottoirbe lasting, benoeming commissie woon- ruimtewet, wijziging reglement IZA en wijziging van de gemeentebegro ting 1957. Melksanering Op een vergadering van melkhan delaren, die in café Verschelden werd gehouden, is met ingang van 9 de cember a.s. de melklevering in de gemeente verdeeld onder de volgen de handelaren: Wijk A - Lindenlaan en verlengde Bernhardstraat: R. Goethals. Singel, Beatrixstraat, Bernhardstraat, Juli- anastraat en Wilhelminastraat: R, de Boeije. Wijk B plus Molenstraat: C. Tho mas. Vóór dit datum zal nog een. cir culaire worden verzonden om de klanten van het genomen besluit in te lichten. Zuiddorpe Konijnen ontvreemd s v b r ij.,f mac h i nes P&rl»lrt tot in «/Ir detail Voor de Centrale Raad van Beroep te Utrecht diende het conflict tussen het college van b. en w. te Loon op Zand en de heer L. W. M. van den Hoven aldaar over de onverenigbaar- ieid van ambtelijke functies en irticuliere nevenbetrekkingen, hnds verscheidene jaren is de heer d. Hoven als ambtenaar ter ge- ■eente - secretarie te Loon-op-Zand erkzaam, waarnaast hij ook de func- e van gemeente-ontvanger vervult ieide taken namen hem echter niet dusdanig in beslag, dat hij ook nog niet enige tijd kon wijden aan het ver- zekeringswerk. Reeds enige jaren sluit hij diverse soorten van verzeke ringen af en tot voor kort hadden zijn superieuren daar nooit enig be zwaar tegen gemaakt. Zelfs de naam van de vroegere burgemeester prijk te op zijn lijst van verzekerden. Op een gegeven moment maakte het college van b. en w. echter be zwaar tegen dit particuliere werk en stelde het per 1 januari 1956 de ambtenaar voor het alternatief of voor zijn ambtelijke positie of voor zijn agentschap te bedanken. De heer v.d. Hoven wenste noch het een noch het ander te doen en ging van de beslissing van het gemeentebestuur in beroep bij het ambtenarengerecht te 's-Hertngenbosch, dat het ontslag vernietigde. Ter zitting van de Centrale Raad van Beroep te Utrecht werd het standpunt van de gemeente Loon-op- Zand verdedigd door mr. C. Ch. A. van Haren te 's-Gravenhage. die op grond van het ambtenarenreglement de onverenigbaarheid van de diver se functies betoogde en mede op grond van het gemeentebelang de voorgestelde keuze tussen gemeente dienst en verzekeringsbedrijf bepleit te. Namens de betrokken ambtenaar trad op mr. J. F. J. van Bijlevelt I te 's-Gravenhage, die erop wees, dat j zijn cliënt reeds vele jaren naast zijn ambtelijke taak in het verzekerings- wezen werkzaam is, zonder dat hier door in het minst schade wordt toe gebracht aan zijn ambtelijke werk zaamheden. Hij achtte de door de tegenpartij aangevoerde gronden niet luist, te minder daar ook nog een andere ambtenaar te Loon-op-Zand in verzekeringen doet, waar men niets van zegt. Pleiter meende, dat de oor zaak van het conflict moet gezocht worden in het feit, dat men zijn cliënt zijn goede inkomen misgunt. De Centrale Raad zal 20 december uitspraak doen. Waarschijnlijk in verband met de reeds naderende Kerstmis zijn in het gehucht „de Sterre" bij A. de Mey, des nachts enkele konijnen ontvreemd De daders zijn onbekend. De politie stelt een onderzoek in. Aanrijding In de wel zeer nauwe Achterstraat had een aanrijding plaats tussen twee personenauto's, die lelukkig afliep met enkel materiële schade. De po litie stelt een onderzoek in naar de oorzaak, HULST J. J. Bieshroeck verlaat Amsterdamsche Bank Na vijfendertig jaar bij de Am sterdamsche Bank, bijkantoor Hulst in dienst te zijn geweest, zal de heer J.J. Biesbroeck op 1 december a.s. met pensioen gaan. Ongetwijfeld zul len velen de bekende figuur van de procuratiehouder missen. Hij wordt in zijn functie opgevolgd door de heer E.A. d' Hondt, die met ingang van dezelfde datum tot alge meen procuratiehouder wordt be noemd. De heer C. de Booy is aan gesteld als bijzondere procuratiehou der van het bijkantoor. Lustrum-opvoering R.Z.V.T. Ter gelegenheid van de viering van het eerste lustrum van het Reizend Zeeuws Volkstoneel zal zondag a.s. in het Sint Josephpatronaat een op voering worden gegeven van het be kroonde toneelstuk van L. de Groof „Buigen of Barsten". De regie staat onder leiding van drs. Louis Lockefeer, hetgeen wel een waarborg inhoudt voor een koste lijke opvoering van dit prachtige Vlaamse blijspel, waarin de verkie zing van een burgemeester in een kleine Vlaamse plaats het hoofdthe ma vormt. In het verleden is geble ken, dat het RZVT een volksstuk kan brengen in een denderend tempo en smeuiig van dictie en situatie. Naast enkele bekende namen zien wij thans als nieuwe actrices staan Roos Kint en Riet v.d. Gucht. St.-Jansteen Doorgereden na aanrijding De 44-jarige gehuwde A. v.D, af komstig van Kemzeke-Paal werd in de Hoofdstraat door een Belgische auto aangereden. De chauffeur reed door. Het nummer werd echter op genomen. v. D. werd slechts licht gekwetst. De politie die veronderstel de dat dit wel eens een smokkelwa- gen zou kunnen zijn met valse num merplaten, toog op onderzoek uit en in verband hiermede werd in België reeds een aanhouding verricht. Clinge BURGEMEESTER ONTVANGT SINT NICOLAAS Zondag a.s. zal Sint Nicolaas weer een bezoek brengen aan ons dorp. In tegenstelling tot andere jaren zal de goede Sint zich vanaf het Zeegat re gelrecht naar het gemeentehuis be geven. waar burgemeester P.Vercau- teren hem om twee uur op officiële wijze zal ontvangen. Na deze ontvangst zal de Sint zijn tocht door het dorp voortzetten naar de wijken Grens en Molenstraat. Daarna komt hij terug in het ge meentehuis. Terwijl de Sint op het terras van het gemeentehuis staat, zullen de kinderen enkele liedjes zin gen. Daarna zal op de gebruikelij ke wijze aan de kinderen snoep wor den uitgedeeld. Stoppeldijk Toneelclub naar Philippine De toneelclub Stoppeldijk verzorgt op zondag 1 december a.s. een gast voorstelling te Philippine. Aldaar zal worden opgevoerd het stuk ..Mijn hart is niet hier" van de bekende auteur Jan Naaijkens. Met dit in Ca nada spelende immigratie-stuk heeft de toneelclub Stoppeldijk in eigen dorp veel succes geoogst. Het ligt in de bedoeling, dat de toneelclub van Philippine in de loop van de winter een tegenbezoek aan Stoppel dijk zal brengen. Wijkgebouw Wit-Gele Kruis De plannen tot stichting van een wijkgebouw van het Wit Gele Kruis in ons dorp zijn thans in een ver gevorderd stadium. De goedkeuring voor de bouw is reeds verkregen en vorige week heeft de aanbesteding plaats gehad. Het werk, waarmee binnenkort een aanvang zal worden gemaakt, zal worden uitgevoerd door plaatselijke aannemers, die hiervoor in percelen hebben ingeschreven. Het nieuw gebouw zal eenvoudig maar doelmatig van opzet, zeker in een grote behoefte voorzien. Koewacht, RAAD KOMT BIJEEN Maandagmorgen om 9 uur komt de raad van onze gemeente bijeen. Er is slechts een kleine agenda te behandelen. Het belangrijkste en derdeel daarvan is de begroting voor 1958. OOSTBURG Feestverlichting doet het goed De feestverlichting die door de win keliersvereniging ter gelegenheid van de St.- Nicolaasactie op verschillen de punten in de gemeente is aange bracht doet het goed. Van heel ver is de verlichting van de watertoren te zien, terwijl de verlichting van de daarvoor liggende vijver een sprook- chtig effect heeft. Goed geslaagd is ook de verlich ting van het kantorengebouw van het waterschap „het vrije van Sluis", terwijl ook de verlichting van de r.-k. kerk en de Gereformeerde kerk en de N.H. kerk gezien mag worden. Op bescheidener wijze is ook het „danseresje" op het raadhuisplein en het rijkskantorengebouw aan het Le- delplein verlicht. Ook de verlichting van het in aanbouw zijnde raadhuis komt thans goed tot zijn recht, nu de stellingen er omheen zijn afge broken. Het mooiste resultaat geeft echter de verlichting van de ..Her dershoeve" aan de Oude Haven. ST.-NICOLAAS-DANSAVOND te Sluis op zondag 8 december a s. Zaal: IIOTEL CENTRAAL, Walplein Aanvang 20 uur. Orkest: „THE RAINBOW STARS" Het spreekt vanzelf dat deze ver lichting het winkelen des avonds veei gezelliger maakt, waarvan door ve len gebruik wordt gemaakt. Sluis BELOOND Het ministerie van Economische Zaken heeft een boekwerk geschon ken aan de heer E. Baay, Smeestr. 9 alhier, voor het feit dat hij op 54- jarige leeftijd met goed gevolg het middenstandsexamen 1957 heeft afge legd. De heer Baay, onlangs gere patrieerd uit Indonesië, was de oud ste deelnemer aan het examen. DOKTERSDIENSTEN De doktersdiensten zijn voor zon dag als volgt geregeld: Goes: dokter Griep; Middelburg: dokter Bouman; Vlissingen: dokter Guppeling; Hein- kenszand, Arendskerke en Wolfaarts- dijk: dokter Zonnevylle te Arendsker ke en op o.-Z.-Beveland (behalve Yerseke); dokter Roos te Krabben- dijke. Dokter Folmer te Driewegen neemt waar voor dokter Luyckx; dok ter Gelderblom te Nieuwdorp voor dokter Kiviet en dokter Wöstmann te Kwadendamme voor dokter Kole. Te Axel wordt de dienst waarge nomen door dokter Boor en te Ter- neuzen door dokter Bos, te Oostburg - Aardenburg, Cadzand. Sluis en Zuid- zande door dokter Hage uit Cadzand, te Biervliet, Yzendiike door dokter Kolkman en te Breskens, Groede en Schoondijke door dokter v. d. Maas. Dienst dierenartsen Op Z-Beveland hebben zondags dienst de heer A. Elzerman, Goes en M. Gaakeer, Ovezande, te Oostburg - Sluis Groede, de heer W. van Veen, Oostburg en voor Biervliet r Yzendijke, de heer H. A. M. v. d. Vijver uit Biervliet. Voor morgen, zondag 1 december, gelden voor de provincie Zeeland de voljende hoogwaterstanden: te Hans- weert om 9.54 en 22.46 uur; te Ter- neuzen om 9.37 en 22.24 uur en te Vlissingen om 9.07 en 21.54 uur. Maandag zal het hoogwater zijn te Hansweert om 11.06 en 23.54 uur, te Terneuzen om 10.51 en 23.33 uur en te Vlissingen om 10.21 en 23.03 uur. AXEL Het Centrum 6,30 en 9 uur: Zeg nooit vaarwel. DE KLINGE Kinema v. Dijk 7,30 uur: Liefde as een sprookje, GOES Grand 7 en 9 uur: Viva las Vegas, 14 j. HULST Bioscoopgebouw 8 uur: De familie Trapp. IJZENDIJKE Hofzicht 8 uur: Het recht om geboren te worden. ST. JANSTEEN-ROSKAM J. Baart 4 uur: Schieting. KOEWACHT A. de Kind 1 uur: Dui- venkeuring. OOSTBURG Ledel 8 uur: Aanranding SAS VAN GENT Olympia 8 uur: Chirurg. Wanhopig afscheid. TERNEUZEN Luxor 8 uur: De familie Trapp. Concertgebouw 8 u.: De schuld van een moeder. MIDDELBURG Electro 7 en 9,15 uur: Kleren maken de man, a.l. Schouwburg 8 uur: Gervaise, 18 j. VLISSINGEN Alhambra 7 en 9 uur: Kleren maken de man, a.l. Luxor 7 en 9 uur: De dodende mantis, 14 j. ANTWERPEN Kon. Vlaamse Opera 8 uur: Lakmé. ABSDALE J.v. Avermaete 5,30 uur: Frijskaarting. AXEL Het Centrum 3.45 uur: Zeg nooit vaarwel; 8 uur: Congo despera do's. R. Dieleman 3 uur: Schieting. DE KLINGE Kinema v. Dijk 3 en 7,30 uur: Liefde is een sprookje. GOES Grand: Viva las Vegas, 14 j. HEIKANT A. Vonck-Neve 5 u.: Prijs- piering. HULST Bioscoopgebouw 2,30, 5,15 en 8 uur: De familie Trapp. F. Baart 10-2 uur: Hoktentoonstellmg. J. v. Hels- land 10-2 uur: Hokten toonstelling. IJZENDIJKE Hofzicht 5 en 8 uur: Het recht om geboren te worden. ST. JANSTEEN Café De Zwaluw 10-1 uur: Duiven tentoonstelling. J. Begijn 6 u.: Prijskamp op topbiljart. J. Pluijm 3 uur: Schieting. J. der Weduwe 5,30 uur: Dansen. Ed. Weemaes 6,30 uur: Priiskaarting. KOEWACHT A. de Nijs 3 uur: Kal- koenschieting. J. de Guchteneire 7 u.: Prijspieren voor konijnen H. Lefebre 6 uur: Prijskaarting. R. Clapdorp: Dui- vententoonstellmg. A. de Kind: Dui- vententoonstelling. René Vermeire: Groot bal. KUITAART F. de Boy 6 uur: Prijs kaarting. MIDDELBURG Electro: Kleren maken de man. a.l. Schouwburg: Gervaise. 18 j. OOSTBURG Ledel 2 uur: A en C als loodgieters: 4,30 en 8 uur: Aanranding PHILIPPINE L. Haers 3 uur: Schieting. Parochiehuis 7 uur: Mijn hart is niet hier. SAS VAN GENT Olympia 2,30 uur: Aasgieren van Texas; 5 en 8 uur: Chi rurg, Wanhopig afscheid. Zaal Reseda 6 uur: St.-Nicolaasbal. Ch. de Ridder 13,30 uur: Prijskaarting. TERNEUZEN Concertgebouw 4 en 8 uur: De schuld van een moeder. Luxor 2. 4.30 en 8 uur: De familie Trapp. VLISSINGEN Alhambra: Kleren ma ken de man, a.l. Luxor: De dodende mantis, 14 j. AXEL Het Centrum 8 uur: Congo desperado's. DE KLINGE Kinema van Dijk 7,30 u. Liefde is een sprookje. GOES Grand: Viva las Vegas, 14 j. HULST Bioscoopgebouw 5,15 en 8 u De familie Trapp. Oscar Neefs 3,30 u.: Schieting. IJZENDIJKE Hofzicht 7,30 uur: De klokken van Nagasaki. KOEWACHT A. de Nijs 3 uur: Schie ting. Th. de tVaele en A. Raes: Prijs kaarting. A. Wouters 3 uur: Kalkoen- schieting. P. van Hove 4 uur: Prijskamp op biljart. MIDDELBURG Electro: Kleren maken de man. a.l. Schouwburg: Gervaise. 18 j. OOSTBURG Ledel 8 uur: Aanranding SAS VAN GENT Olympia 8 uur: Chirurg, Wanhopig afscheid. TERNEUZEN Luxor 8 uur: De familie Trapp, VLISSINGEN Alhambra: Kleren ma ken de man, a.l. Luxor: De dodende mantis. 14 j. ANTWERPEN Kon. Vlaamse Opera 14,45 uur: Don Giovanni; 20 uur: Vic toria en haar huzaar. GENT Kon. Ned. Schouwburg 3, 7,30 uur: Een brief ging verloren. Hij x,a. mgeslaper vey. Hij i n^n kome zijn bener haas. Dat v lossing va Eigenl zoeken, graag loor. Ach toch. Dat is •Niemand loperij, d' n°P eens De wa; zo'; gaan. zo goed de en ze deren F eilay geven. Zo! - Ja...

de Stem | 1957 | | pagina 2