Minister Luns: Ook voor ons is de zaak ernstig Militairen bouwden even een brug te Nieuw-Vossemeer Zo is het Kremlin Landmacht wordt op paraatheid getest Zes weken geëist tegen speelzaal-exploitant Sigaretten-fabrikanten richten zich tot Kamer Bedreigingen achter een hinkende argumentatie Geen akkoord tussen Gaillard en MacMUlan Opnieuw een „Onaanvaardbaar Algerijn ontsnapte aan executie Moordpartij in Kenya Hammarskjoeld naar Amman Onderzoek naar defensie program Y.S. Personeel van de Spoorwegen protesteert DAGBLAD VOOR ZEELAND Djakarta concentreerde sich op Nieuw-Guinea Zaak Woodsidevoor de rechtbank j Weinig verandering j HET EEN OF HET ANDER Onrecht in twee richtingen Nederland zal snel overschakelen op atoomenergie Rijkswaterstaat en de ingelanden waren er dankbaar voor Alarmoefening Torenklok ADENAUER WON PROCES TEGEN „DER SPIEGEL" „In 1955 al een loonachterstand Jongetje gestikt in Gulpen 97e JAARGANG No. 22616 Uitgave N. V. Uitgeven Mij. Neerlandia. Verschijnt elke werkdag. Bureaus: Breda, Keigerstr. 16. TeL: Directie, Redactie en Ad ministratie 22341. Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Abonn.prijs bij vooruitbet 7.- p. kwartaal, p. post 8.20, p. week (uitsl. bi) niet postbestell.) 0.54. Incasso wordt berekend. Losse numm. 15 ct. Postrek 278841 Voor God, Kontntfn Vaderland DINSDAG 26 NOVEMBER 1957 Advertentieprijs voor de gehele inlage 0-35 per mm. (Ingezonden Mededelingen #.8# per mm). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland uitsluitend in de Zeeuwse editie 0.14 per mm. (Ingezonden Mede delingen 0.35 per mm). Bij contract aan zienlijke reductie: volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 ct. per mm extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet wensen af te geven, worden vernietigd. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Westsingel 98. telefoon 2236 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Dubbele Poort 7, telefoon 102 (Bijbureaus: TERNEUZEN, Noordstraat 56, tel. 2601 OOSTBURG, Nieuwstraat 41, tel. no. 35) De eerste besprekingen te Parijs tussen de Britse premier MacMillan •n rijn Franse collega, Gaillard heb ben geen resultaat opgeleverd. Zjj hadden betrekking op de Britse wa- penleveranties aan Tunesië. MacMillan verklaarde bij aankomst in Parijs dat de kwesties waar het om gaat ernstig zijn en dat alle mis verstanden er over uit de weg moe ten worden geruimd. ,,Wij zitten in deselfde boot", zei hij. „Wij mogen hem geen van allen laten schomme- Volgens de laatste berichten zou de Franse minister van Buitenlandse Zaken, Pineau bij zijn besprekingen in Washington over de Amerikaanse wapenzendingen naar Tunesië even min bevredigende resultaten hebben bereikt. Gaillard tracht nu te weten te komen of de Britten de Ameri kaanse zienswijze volgen. (Advertentie) IN EEN WETSONTWERP, dat bij de Tweede Kamer is ingediend, wordt voorgesteld, de geldingsduur van de wet op de Kamers van Koophandel met vier jaar te verlengen. KONING MOHAMED V van Marok ko is gisteren in Washington, aange komen voor een staatsiebezoek van drie dagen. Hij werd allerhartelijkst door Eisenhower begroet. TURKIJE heeft besloten „een belang rijk deel van zijn troepen aan de Sy rische grens terug te trekken, nu de manoeuvres daar zijn afgelopen." DIEGO RIVERA de omstreden Mexi caanse schilder met uiterst linkse sympathieën, is op 71-jarige leeftijd overleden. SOEKARNO zal tijdens zijn Zuidame- rikaanse reis, die na Kerstmis begint, °:S* broeken brengen aan Argenti nië, Bolivia, Brazilië, Chili, Mexico, Paraguay en Uruguay. WEST-DUITSLAND, Zweden en Zwit serland zullen begin 1958 alle douane papieren afschaffen, die tot nu toe nodig waren bij de tijdelijke invoer van motorrijtuigen. EEN „SUPERCONNIE" van de K. rï li, zou opstijgen voor een les vlucht, raakte op Schiphol van de landingsbaan en werd licht bescha digd. Geen der inzittenden kreeg enig letsel. JAN BATA kan geen recht laten gei den op de nalatenschap van de stich- \?F, van het Bata-schoenenconcern. IJlt heeft het hof van beroep te Zü- rich beslist. EEN AUTOBUS met 32 personen stortte in het noorden van de Indi- sche staat Bihar in een rivier. Daar bij kwamen 27 mensen om het leven. FRANKRIJK heeft nu ook raketten 7°°u i onderzoek van de bovenste luchtlagen. Ze kunnen kleine dieren vervoeren. J Vrij veel bewolking, maar droog weer. Zwakke tot matige wind uit j westelijke richtingen. Weinig ver- 2 andering in temperatuur. 2 „,Verwachting van het Belgisch 2 2 Weerkundig Instituut: Zwakke I wind uit veranderlijke richtingen. Bewolkt tot betrokken. Hier en 1 Z daar mist. 2 Vandaag: zon onder 16.36 uur, J maan onder 21.43 uur. Morgen: zon op 8.19 uur, maan op 12.28 uur. 2 Met een „bezinningsdemonstratie" en een herhaling van de dreigementen tegenover Nederland heeft Indonesië gisteren ge tracht, de voortgezette behandeling van de kwestie Nieuw-Gui nea in de politieke commissie van de Verenigde Naties een indruk wekkend achtergrondje te geven. Om klokke twaalf maandag middag legde in Djakarta iedereen het werk neer, om zich gedu rende vijf minuten te „concentreren" op de Indonesische aan spraken op westelijk Nieuw-Guinea. De Indonesische minister van Handel zei het „natuurlijk" te vinden, dat de Europese han del in Indonesische exportprodukten naar Hamburg zal worden verlegd, als de handelsbetrekkingen met Nederland zouden wor den verbroken. Niet minder dan 31 sprekers stonden maandag nog op de lijst, toen de politieke commissie van de V.N. het debat over Nieuw-Guinea her vatte. Het waren hoofdzakelijk de Afrikaans-Aziatische landen (indie ners van de resolutie, waarin voor „onderhandelingen" wordt gepleit), die zich zonder meer achter de Indonesische aanspraken stelden. Minister Luns en de Australische afgevaardigde Walker gaven op nieuw te kennen, dat de resolutie onaanvaardbaar is en dat Djakarta voor zijn eisen geen enkele rechtsgrond heeft. de overdracht van het bestuur. Indien anderzijds de eis van Indonesië op zichzelf zou moeten worden beoordeeld dan zouden de onderhandelingen selchts kunnen gaan over de toekom stige status van Nieuw-Guinea en. dan zouden de partijen vrij zijn om te be slissen over het voortbestaan van het gebied als een niet-zelfbesturend ge bied. Maar op dit uitgangspunt zouden besprekingen nooit een erkenning door Nederland ten doel kunnen hebben, dat Ned. Nieuw-Guinea een deel is van Indonesië. „Wij hebben er indertijd in toege stemd", zei de heer Luns, „onderhan delingen te voeren, omdat Indonesië toen een federale structuur had en met Nederland was verbonden in de Nederlands-Indonesische Unie. Het is niet aan Nederland te wijten, dat dit raamwerk, waarbinnen een regeling had kunnen worden bereikt, werd te niet gedaan". De Australische afgevaardigde Wal ker betoogde, dat het enige nieuwe element van Indonesische zijde de po ging was geweest, om de V.N. door vage bedreigingen te beïnvloeden, met daarbij de verklaring, dat dit de laat ste keer zou kunnen zijn dat de kwes tie in dit college wordt voorgebracht. Ook voor Nederland is de zaak ern stig, zei de heer Luns. En wel omdat: g een poging wordt gedaan, de ter- ritoriale integriteit van het Ko ninkrijk der Nederlanden te schenden door het gebruik van bedreigingen en een misplaatst beroep op het zelfbe schikkingsrecht der volken; 2 ecu aantal delegaties schijnen te menen, dat de eerbied voor ver dragsverplichtingen veronachtzaamd kan worden en een land ongestraft internationale overeenkomsten kan negeren; 2 de Indonesische regering heeft toegestaan. dat buitenlanders worden gemolesteerd en de bevolking zelfs daartoe heeft aangespoord. Indien het argument van Indonesië juist is, dat Nederlands Nieuw-Guinea een deel vormt van Indonesië, aldus de heer Luns, dan zou er geen moge lijkheid bestaan voor onderhandelin gen over de toekomstige status ervan. In dat geval zou Nederland het ge bied moeten overdragen aan Indone sië en de onderhandelingen zouden slechts betrekking kunnen hebben op (Van onze correspondent) Vier grote roulettes, verscheidene rouletteharken en twee dozen met in gepakte fiches stonden gisterenmor gen in de Bredase rechtzaal achter de zetels van de heren rechters. Deze zelfde gokattributen hadden een jaar geleden in Baarle-Nassau gestaan en wel in de speelclub „Woodside", welke op 18 december na een inval door de Nederlandse en Belgische politie was gesloten. De exploitant van de speelclub, de aannemer A. de L. uit Den Haag, werd gearresteerd en wegens het gelegen heid geven tot hazardspel opgesloten in het Huis van Bewaring te Breda. Lang heeft hij daar niet gezeten. Na een maand was hij op vrije voeten en toen ving er een juridisch steek spel aan, dat gistermorgen door de officier van justitie, mr. Bins, in eer ste instantie glansrijk werd gewonnen. Wegens het gelegenheid geven tot hazardspel eiste mr. Bins tegen de niet verschenen verdachte zes weken gevangenisstraf met aftrek en ver beurdverklaring van de in beslaggeno men attributen. Vanaf augustus vorig jaar tot bo vengenoemde datum had verdachte zijn speelclub geëxploiteerd. Zowel de Belgische als de Nederlandse autori teiten hielden de L. in de gaten en wachtten op het geschikte momentom een inval te doen. Toen het zover was, begonnen de moeilijkheden pas goed. Had de speel club op Belgisch of op Nederlands ge bied gestaan? In afwachting hiervan werd de zaak aangehouden totdat mr. Bins de knoop doorhakte en een dag vaarding uitbracht, waarin verdachte werd beschuldigd van het gelegenheid geven tot hazardspel zowel in Neder land als in België. In zijn requisitoir kon de officier dan ook kort zijn. Hij merkte op, dat het nu weinig terzake deed of de club op Belgisch of Nederlands gebied had gestaan, daar verdachte in beide ge vallen schuldig geacht moest worden aan het tenlastegelegde. Want ook in België, aldus mr. Bins, is hij strafbaar wanneer hij daar als Nederlander ge legenheid geeft tot gokken. Verdachte is een verwoed speler. Hij wil hier voor grote risico's lopen, heeft hij ge zegd. Welnu, meende de officier, een geldboete zal weinig nut hebben, want verdachte is failliet verklaard. Hij kan dus alleen gestraft worden met gevangenisstraf. Na de eis bepaalde de president, mr. Willekens, de uitspraak op 9 decem ber. Een gewonde Noordafrikaan strom pelde maandagochtend een Parijs' politiebureau binnen en verhaalde hoe hij aan terechtstelling door Al gerijnen was ontsnapt. In een Algerijns café was hem zondag gevraagd of hij zijn „contri butie" voor het Nationale Bevrij dingsfront al had betaald. Dit front strijdt tegen de Fransen in Algerië. Toen de man antwoordde „wat voor contributie?" werd hij opgepakt en in de kelder van het café gestopt. Toen het donker was geworden werd hij geboeid naar de „terechtstellings plaats" geleid een onbebouwde plek in een voorstad. Juist toen men hem met een revolver wilde dood schieten slaagde de man erin zijn handen vrij te maken, zijn tegenstan der neer te slaan en zich uit de voeten te maken. De politie heeft een inval gedaan in het betrokken café en twintig men sen voor ondervraging in hechtenis genomen. In een adres aan de Tweede Ka mer heeft de Stichting Sigarettenin dustrie een beroep op de Kamer ge daan, te willen medewerken aan 'n wijziging in het ingediende voorstel tot verhoging van de omzetbelasting op sigaretten. De voorgestelde verhoging van het tarief van omzetbelasting op siga retten van 5 procent op 8 procent waarmede het totale belastingtarief accijns en omzetbelasting tezamen stijgt van 67 procent tot 70 pro cent van de kleinhandelsprijs, is vol gens de adressante niet in overeen stemming met de verklaring, respec tievelijk toezegging, neergelegd in de bestedingsnota van 15 februari 1957. In deze verklaring wordt gezegd: „Indien een geringere stijging van de opbrengst van de tabaksfabrikan ten zou plaats vinden dan waarmede rekening is gehouden, zou naar an dere compensaties moeten worden uitgezien." Verder zien de sigarettenfabrikan- ten een vergroting van de discrimina tie in tweeërlei richting: tussen de sigarettenroker en die van sigaren en shagtabak, zowel als tossen de sigarettenindustrie en de sigaren- en kerf (shag) tabakindustrie wegens een verzwakking van de concurrentiepo sitie van de sigarettenindustrie. Verzocht wordt, het wetsvoorstel zodanig te wijzigen dat zowel het fis cale als het economische aspect op een evenwichtige wijze tot zijn recht komt. De vraag hoe dit zou kunnen ge schieden ware te onderzoeken, sug gereren de fabrikanten, in een open hartig overleg tussen de overheid en bedrijfsleven. Ook de RAI en de Bovag, organi saties van de wegtransportmiddeien- industrie en -handel, hebben zich ge zamenlijk tot de Staten-Generaal ge wend met een rekest, waarin ern stig bezwaar wordt gemaakt tegen de aangekondigde verhoging van de omzetbelasting op personenauto's. Aan de noordgrens van Kenya heb ben leden van de Merille-stam uit Ethiopië bij overvallen 104 leden van de Turkana-stam vermoord. Over de moeilijkheden, die voortvloeien uit deze stamvete wisselden Kenya en Ethiopië reeds eerder protestnota's uit. Er zijn troepenversterkingen naar het gebied gezonden om de orde te handhaven. Onze fotograaf zat akelig dicht bij het rivierwater, toen hij deze artistieke plaat maakte. In het ijzeren geraamte van de bailey brug ziet men de militaire bruggebouwers. 2 Dr. ir. R. Houwink, technisch di recteur van het Reactorcentrum Ne derland heeft als zijn verwachting uitgesproken „dat in 1970 reeds cir ca 25% van de totale energiebehoefte in ons land door kerncentrales ge dekt zal worden. Nederland moet thans ruim 40% van zijn kolenbe- hoefte dekken door import. In 1975 zal dit tot 65% zijn opgelopen. Ge bleken is, zei hij, dat het voor Ne derland voordeliger is deze import op te vangen door het bouwen van atoomcentrales". (Van onze speciale verslaggever) De pontonniers van Keizersveer heb ben maandag de ingelanden van de Nicuwvossemecrse polders zo maar geheel onverwacht aan een verbin ding geholpen. De militairen sloegen een brug over het acht meter brede riviertje, dat vanuit de polders naar de zeedijk stroomt en dat tenslotte via een duiker onder de Bandijk door in de Eendracht uitmondt. Om half elf begonnen de militairen aan het karwei. Kort na drie uur zaten zij weer in de vrachtwagens om de te rugtocht te aanvaarden. De brug werd gelegd op verzoek van de rijkswaterstaat, die op dit ogenblik de laatste hand legt aan de verbete ring van de Brabantse Bandijk onder Nieuw-Vossemeer De deltadienst te Breda beschikte nog over een voor raad van enkele baileybruggen, waar van er een voor Nieuw-Vossemeer kon worden bestemd. De ramp van 1953 had een gat geslagen in het dijkbe- stel nabij de duiker. In het kader van de operatie „zwakke plekken" begon de rijkswaterstaat aan het herstel van de dijk: een herstel, dat vooral de ver zwaring van de dijk betekende. Vóór de ramp iag er over de duiker heen een weg, maar door de verbreding van de dijk diende deze te vervallen. Voor talrijke boeren van Nieuw-Vossemeer werd hiermee een probleem gescha pen. Zij zouden immers hun akkers niet meer kunnen bereiken of althans niet zonder een enorme omweg te maken, indien er geen brug over het riviertje zou komen. Het beroep van rijkswaterstaat op de pontonniers was r.iet vergeefs. Twintig militairen, on der leiding van de ie luitenant F. van den Beemt begonnen het karwei. Zij legden in een minimum van tijd de brug, die om technische redenen acht tien meter moest worden en zij zorg den er ook voor, dat er nog eens twee opritten van elk drie meter werden gebouwd. Dit alles gebeurde onder het toeziende oog van ir. M. von Bartheld van de deltadienst te Breda en van H. Bijl, de technisch-ambtenaar bij de Bandijkwerken. „Het is voor ons maar prutswerk", zei de luitenant, die zijn mannen bij het doorschuiven van de brug aan moedigde met de kreet: „Een, twee, voert 'm door!" De brug schoof dan over de „schommelrol" weer enkele meters verder. Was het voor de militairen een klein karwei, uiteraard was de dankbaar heid van de rijkswaterstaat groot. En de grootste lof hadden natuurlijk de boeren, die langs de zeedijk kunnen manoeuvreren, zoals dat voor de ramp ook het geval was. „Zo doen wij al eens wat", besloot Anton Broeken (Made), een van de bouwers van de brug. Op 6 mei 1954 kwam een officier van de Russische inlichtingendienst naar Frankfort. Dat was de ka pitein Nikolai Chochlof, uitgezocht om in laatstge noemde plaats de leider van de Russische emigran tenbeweging, Georgi Oko- lowitsj te vermoorden. Chochlof vertrok naar Frank fort, voorzien van de meest ge raffineerde moordwerktuigen. Een boodschap van zijn vrouw uit de Sovjetunie bezwoer hem geen moordenaar te worden. Chochlof besloot, de sprong naar de vrije wereld te maken. Hij bracht Okolowitsj op de hoogte van zijn zending, waarop belden zich naar de commandant van de Amerikaanse troepen in West-Duitsiand begaven. Later gaf Chochof in Ame rika opening van zaken betref fende de verschrikkelijke gang van zaken in het Kremlin. Zijn getui genissen voor de Amerikaanse commissie van on-Amerikaanse acti viteiten heeft hij tot een boek verwerkt. „DAGBLAD DE STEMheeft de publicatierechten verworven van deze boeiende getuigenissen, waaruit het beeld oprijst van de duivelse organisatie, die vanuit het Kremlin wordt geleid. Vandaag beginnen wij met de publikatie van Chochlofs verhaal- Ongeveer vijfendertigduizend mili tairen, deel uitmakend van de vierde parate divisie en het eerste leger korps, nemen sinds maandagochtend tien uur deel aan de alarmoefening „Torenklok III". Het doel van de oefening, waaraan dus vrijwel alle onderdelen van de Koninklijke Land macht deelnemen, is in de eerste plaats de doeltreffendheid van de paraatheid-, mobilisatie- en concen tratiemaatregelen aan de praktijk te toetsen. De oefening zal zich voornamelijk in Overijssel en Gelderland en in het bijzonder in de driehoek Almelo-Hen- gelo en Oldenzaal afspelen. De troe pen vertrekken vanaf de lijn tussen Assen en Oirschot. Afgelopen nacht zouden zij onder moeilijke omstandigheden een twee tal bruggen overschrijden, teneinde zich voor de IJssel te concentreren. De oefening „Torenklok" heeft een meer technisch dan tactisch doel, zo werd op een persconferentie meege deeld en er zal dan ook geen schot worden gelost. Tanks zullen niet aan de overschrijding van de IJssel deel nemen, doch zullen wel bivakoefenin gen houden. Vliegtuigen doen even min aan de oefening mee. De zeven duizend kleinverlofgangers zijn deze De secretaris-generaal van de Ver. Naties, Dag Hammarskjoeld, zal vrij dag naar Amman, de Jordaanse hoofd stad, vliegen om te proberen een einde te maken aan de explosieve toestan den aan de Jordaans-Israëlische grens. Hammarskjoeld verwacht op 8 de cember in New-York terug te zijn. Hij zal waarschijnlijk ook met andere regeringen in het Midden-Oosten be sprekingen voeren als de tijd het toe laat. Inmiddels heeft Hammarskjoeld de ernstige beschuldiging van de Jor daanse regering, dat de Amerikaan se kolonel Byron Leary als voorzitter van de Palestijnse bestandscommis sie bevooroordeeld zou zijn, van de hand gewezen. Hij liet weten, dat de kolonel nog steeds „volledig zijn per soonlijk vertrouwen" geniet en hij deed een beroep op de Jordaanse re gering om met Leary te blijven sa menwerken. Senator Lyndon Johnson, democra tisch voorzitter van de subcommissie voor paraatheid van de senaat, heeft maandag verklaard, dat de V.S. ge vaarlijk bjj de Sovjet-Unie zijn ach tergeraakt op het gebied van pro jectielen en het onderzoek van de wereldruimte. Hij opende een onderzoek naar het defensieprogram, dat drie dagen zal duren en waarbij vooraanstaande per sonen op openbare en besloten bijeen komsten het woord zullen voeren. Dr. Teller, de „vader van de wa terstofbom" was van mening, dat de Russen met hun intercontinentaal ballistisch projectiel de mogelijkheid hebben, een doel ais de stad Houston in Texas te treffen, of dat zij dit zeer spoedig zouden kunnen. Teller deed de volgende voorstellen om de Amerikaanse defensiepro gramma's nieuw leven in te blazen: 1) Versterking van de strategische luchtmacht. 2) Versnelling en uitbreiding van het raketprogram. 3) Ontwikkeling van atoomduikbo ten. 4) Onmiddellijke uitwerking van programma's op lange termijn om tot beter wetenschappelijk onderwijs te komen. 5) Het opzetten van een nieuw pro gram eoor burgerlijk# verdediging. keer niet opgeroepen, doch het ligt wel in de bedoeling indien deze oefe ning slaagt, dat zij bij een volgende gelegenheid aan een dergelijke oefe ning zullen deelnemen. Met deze oefening is een extra uitgave van driehonderdduizend gulden gemoeid. Minister Staf zal waarschijnlijk van daag een bezoek aan de oefening brengen. Een rechtbank in Hannover heeft uitspraak gedaan in een zaak, aan hangig gemaakt door Bondskanselier Adenauer en twee Westduitse diplo maten tegen Hans Konrad Schmeig. sig, voormalig agent van de Franse geheime dienst en de uitgever en twee redacteuren van het Westduitse tijdschrift „Der Spiegel". De rechtbank ging akkoord met 'n minnelijke schikking en beval de vier beklaagden bovendien .alle kos ten te betalen die de beide diploma, ten i.v.m. het proces hebben ge maakt. De aanklacht was ingediend wegens laster. In 1952 publiceerde „Der Spiegel" een artikel waarin werd gezegd dat Adenauer en de twee diplomaten de Franse geheime dienst in 1948 en 1949 inlichtingen hadden verstrekt in ruil voor geld, voedsel en weelde-artikelen. In een motie, die ook aan mi nister Algera ter kennis zal wor den gebracht, zegt de Ned. Ka tholieke Bond van Vervoersper- soneel „St.-Raphaël", dat door het ingrijpen van de minister met betrekking tot de dienst- voorwaarden bij de Spoorwegen het overleg ernstig is geschaad. Zoals gemeld had de minister zich verzet tegen tussentijdse wijziging van het reglement. In de motie die in een vergadering te Utrecht is goedgekeurd, wordt het hoofdbestuur opgedragen, alle geoor loofde en nuttig geoordeelde midde len aan te wenden, teneinde voor het spoorwegpersoneel in Nederland de gebruikelijke behandeling van zijn looneisen te verkrijgen. Voorzitter Blommers constateerde in een toespraak dat het personeel van de N S. in 1955 al een loonach terstand had. Directie en personeel waren eensgezind van mening, dat het R.D.V. tussentijds gewijzigd dien de te worden. De rede van de heer Blommers werd herhaaldelijk door applaus onderbroken. Sommige bondsleden hadden toeter# meegebracht om de sprekers een mondje te kunnen helpen. In de ver gadering werd ook nog vastgesteld, dat het uitblijven van structuursher- vormmgen binnen de K.A.B. zo lang zamerhand tot een onhoudbare situ atie heeft geleid. In het Limburgse plaatsje Gulpen is het negenjarig zoontje van de fa milie Olieslager door het inslikken van een houten kegeltje van een ge zelschapsspel gestikt. Overbrenging paar het ziekenhuis mocht niet beten.

de Stem | 1957 | | pagina 1