Zelfs Elinkwijks ramp-voetbal was NAC te machtig: 1-2 Akelig belangrijke dag voor NAC.... Protesten genoeg bij de Valk-Dosko: 3-3 RBC ontnam Willem II halve winst Dapper Ylissingen bij MOC nèt verliezer LONGA IETWAT GELUKKIG GELIJK MET BARONIE Inhaalprogram KNVB op 29 dec. Alliance won gemakkelijk Al één miljoen aan prijzen 4 DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAfe 25 NOVEMBER 1957 Tlieuwis redcle Bredase eer..... ADO-Rapid 2.1 Sparta-Enschede 1.1 DOS-PSV 2.2 GVAV-Ajax 0.1 Blauw Wit-MVV 1.3 Fortuna-F'noord 2.1 BP V had kunnen winnen NOAD werd volle winst onthouden Wilhelmina strafte nonchalant ZFC ..Ronde bedragen in Caritas-pool STEM-toto groeit Hockey-jeugdploeg verloor van Ned. XI Indien er over voetbal geschiedenisboek- rrVTTJ^^ Jes worden geschreven zal deze zondag m IM I k A er wel met vetgedrukte letters in wor- den vermeld. Er gebeurden namelijk een heleboel dingen, die akelig belangrijk waren. De laatsten zullen ditmaal de eersten zijn.... Het betreft NAC en Elinkwijk, die de gevaarlijke degradatieplaatsen bezetten en elkaar gisteren wanhopig in het beroerdste hoekje probeerden te duwen. NAC was de mindere in dit droevige duel. Het verloor met l2. Het verloor bovendien het laatste restje vertrouwen, dat zijn supporters wellicht nog ergens hadden gehamsterd. Vooraan in de standenlijst plukte vooral ADO de vruchten van deze vruchtbare voetbaldag. Zelf won het (21) van zijn vervaarijlkste concurrent Rapid, terwijl Sparta en PSV de Hage naars het plezier deden door hun .andere rivalen halve winst te ontnemen. Sparta deed dat met SC Enschede, dat op Spangen niet verder kon komen dan tot 22. Dank zij al deze taferelen beleefde ook Ajax een voordelige zondag, want het belandde door een ietwat gelukkige zege op het arme GVAV (01) op de tweede plaats. BW speelde protesterende tegen VVV gelijk (3-3) en Noad deed bij Amsterdam niet minder (11), «hetgeen meteen een een compliment is voor de Til- burgenaren. Op Amsterdamse grond is zelfs een puntenverde ling nog niet gemakkelijk. Om vooral ook de portie sensatie niet te vergeten speelde For- tuna het klaar om Feijenoord de das om te doen (21). MVV voert thans, dank zij de over winning bij Blauw-Wit, het tweede gelid in de standenlijst aan. ADO 13 9 2 2 20 40—21 Ajax 13 8 1 4 17 27—14 SC Enschede 13 6 5 2 17 27—16 Rapid JC 13 8 1 4 17 27—19 DOS 13 6 5 2 17 27—23 MW 13 6 2 s 14 30—20 PSV 13 6 2 5 14 31—27 Sparta 13 5 4 4 14 26—27 GVAV 13 5 3 5 13 24—23 Feijenoord 13 6 1 6 13 34—34 VW 13 5 2 6 12 22—19 Fortuna '54 13 4 4 5 12 18—21 BW 13 3 4 6 10 27—36 Amsterdam 13 3 4 6 10 17—25 NOAD 13 4 2 7 10 17—31 Blauw Wit 13 3 3 7 9 13—22 NAC 13 4 0 9 8 17—33 Elinkwijk 13 3 1 9 7 14-32 (Van onze speciale verslaggever) Tweemaal drie kwartier ramp-voetbal hebben de 9000 kijkers bij NACElinkwijk geleerd, hoe het is als tweeëntwintig man nen, steeds duidelijker voorbestemd voor een eerloze degradatie, gaan vechten om de winst. Het duel werd als vlak voor een afgrond gestreden door twee radeloze formaties, die hijgend en met alle nog restende middelen probeerden om de ander de laatste duw te gevén. De laatste duw was voor NAC. Het tuimelde ten aanschouwe van al zijn trouwe supporters naar de diepte, van waaruit haast geen redding meer mogelijk lijkt. Rapid JC heeft een gemakkelijk te winnen wedstrijd verloren door de- fensiefouten van Smeets in de tweede helft èn de pech, dat van Melis voor rust de aanval moest verlaten we gens een blessure. In een uitverkocht Zuiderpark heeft ADO wel laten zien, dat het kan vechten tegen een achter stand. Want reeds vrij vlot had het beter voetballende Rapid JC een voorsprong genomen door Bisschops. Maar een fout van Smeets stelde Clavan in staat voor rust de stand op 11 te brengen. Na de hervatting was Rapid sterker, maar het verloor door een tweede fout van Smeets, waarvan Rijnvis profiteerde. Ruim 25.000 toeschouwers hebben op Spangen een wedstrijd gezien, vaarin Sparta eindelijk weer eens tot een redelijke prestatie kwam. Door goed spel hadden de Ensche- deërs de score door Seeman geopend, maar een fraai doelpunt van Zaal na ongeveer een kwartier, bracht de partijen weer op gelijke voet. Na de hervatting kregen beide ploegen eni ge niet te missen kansen, maar doel punten kwamen er niet meer. De de fensies hadden de overhand. Toen na de hervatting bij een goe de DOS-aanval de veel bejubelde Piet Kruyver in eigen doel schoot, wrs DOS. gelijk met PSV gekomen en het 23.000 koppige publiek brulde om meer. Doch het lukte niet. Want de PSV-defensie sloot zich hermetisch en het laatste DOS-offensief bleef doelpuntloos. Voor rust was PSV be slist sterker, maar het dacht dat het met een 20 voorsprong na twintig minuten .op rozen zat. Het bleek ech ter dat (je doelpunten van van der Heuvel 'en Fransen niet genoeg wa ren.. Wim. Visser zorgde voor 12 en toen na de hervatting het boven omschreven doelpunt viel, was het gebeurd. Ajax heeft weer eens gezegevierd met zijn zwaar defensiespel, maar het was een dubbeltje op zijn kant. In de laatste minuut van deze boei ende strijd mocht GVAV een vrije trap nemen, die door Pieters Graaf land half werd gemist en zo door Benninga ingekopt. Scheidsrechter van Leeuwen keurde het doelpunt af wegens freekick tegen de Ajaxdoel- man en zodoende moest de arbtier benen maken voor het ontevreden pu bliek. Het doelpunt van Loek den Edel, gescoord in de tweede helft, bleek weer eens voldoende te zijn voor de traditionele 10 Ajaxzege. Opnieuw is er een dubbele wed strijd gespeeld in Amsterdam en ook n weer heeft het 26.000 koppige pu bliek niet ten volle kunnen genieten van goed spel. Vooral de laatste wed strijd tussen Blauw Wit en MW was zeer slecht. MW was veruit de ster kere ploeg en kon vrijwel zonder in spanning deze wedstrijd in de wacht slepen. Toennaers en Ummels zorg den voor de ruststand (2—0) en toen 3 minuten voor tijd van Wissen de stand op 30 bracht, was de aardig heid er af, ook toen Koekkenbakker vlak voor tijd de eer redde. In een weinig groots duel heeft Fortuna de sterrenploeg van Feyen- oord eronder gehouden. De Limbur gers wonnen verdiend met 21. Zij speelden zich in de 24e minuut aan de leiding door een doelpunt van Jongen.-Zes minuten nadien waren de Rotterdammers echter weer op ge lijke hoogte, want C. v. d. Gijp scoor de. Na de thee werd het lichte For- tuna-overwicht in de 20e minuut be loond met een goal van Appel (21), waarbij, het bleef. Er waren 10.000 bezoekers. Drama dus. Drama vooral, omdat de Elinkwijkers met alle respect voor hun overwinning, geen tegenstanders waren, waarvan komt-er-niet-op-aan welke redelijke club hoeft te verlie zen. De Bredanaars werden versla gen op een manier, die het wellicht een klas of wat lager zou doen, maar die in de hoogbetaalde eredivisie tot dusver ongehoord was. Hier speelden inderdaad en onweerlegbaar de min ste der top-ploegen. Hier ontbrak el ke vorm van techniek en er was geen spoor van de simpelste strategie. Het drama werd in de tweede helft com pleet uitgetekend, toen NAC onder de voet gelopen werd door de vier Suri- namers in de Utrechtse linies, die weliswaar heel hoog kunnen springen en over een bewonderenswaardige ,,adem" beschikken, maar die toch geen enkele sluitende ploeg mogen verrassen om de eenvoudige reden, dat het met hun voetballen nog lang geen hoera-geroep is geblazen. Fatalisme NAC werd tóch verrast. Het zakte na een nog draaglijke eerste helft na de hervatting ineen, alsof toen alle kracht was opgebruikt en alsof het zich neerlegde bij alles, wat er ko men zou. Het is misschien dit fatalisme, dat de zeven achtereenvolgende nederla gen verklaart. Het is in de plaats ge komen voor de geestdrift, die eens NAC's beste wapen was.... Die draaglijke eerste helft was voornamelijk het werk van Storimans en Kuys, die de springende, rennen de en roepende Surinamers met ge mak onder controle hielden en boven dien nog de tijd konden vinden om de voorhoede aan het werk te houden. Maar daar had zelfs de zoveelste wij ziging (Louis Overbeeke op de mid- voorplaats en Senear rechtsbuiten) niet genoeg nuttig effect. Het ging allemaal wel mooi, maar resultaat kwam er niet uit. Vandaar dan ook, dat de eerste en enige Bredase goal door Elinkwijk- back Theuwis gemaakt moest wor den. Dat gebeurde in de 32ste mi nuut. De kleine Bouwmeester had n schot afgeleverd, dat eindelijk beloofde in te slaan Maar de bal werd door de lat gekeerd en zo kreeg Theuwis er de beschikking over. Hij wilde terug koppen op doelman Kraak. Hij dééd het ook. Hij zag te laat, waar de fout zat in deze ma noeuvre: Kraak was er niet.... (1-0). Grandioos geluk Er leek nog genoeg tijd over om deze voorspoedige voorsprong te ver groten, maar het liep heel anders uit. Langzaamaan kreeg NAC alles tegen: Behalve de eigen inzinking kreeg het ook het grandioze geluk van de Elink wijkers te overwinnen. In de 28ste minuut liet men de. donkere Kruin zijn gang gaan, toen die het leer in buitenspel-positie ontving. Kruin deed maar al te graag wat van hem ver wacht werd: Hij scoorde. Dat was 1-1. Voor zijn tweede en winnende (Van onze sportcorrespondent) Meer dan 10.000 toeschouwers zijn teleurgesteld naar huis gegaan na het uitstekend duel dat BW tegen VW speelde, omdat hun favorieten on- d.' ïks een groot overwicht en vaak beter spel met een gelijkspel (33) genoegen moesten nemen. Scheids rechter Horn kende 20 minuten voor het einde (toen doelman v. d Burgt een schot van Teeuwen voor de doel lijn vallende keerde) een doelpunt toe. hoewel de neutrale grensrechter het daar blijkbaar niet mee eens was. BW protesteerde na afloop tegen het toekennen van dit doelpunt, maar voorlopig zullen de Bosschenaren toch met dit gelijkspel genoegen moe ten nemen. Daardoor kreeg VW, bij wie alleen het spel van Wilkes en Klaassens erg opviel, meer dan ver diend werd. Reeds na 10 minuten had BW een 20 voorsprong door doelpunten van Berkelmans en van Beurden. Maar dat bleek niet vol doende, want nog voor rust zorgden Teeuwen en Snijders voor een gelijke stand (22). Kort na de hervatting gaf van Bergen weer nieuwe moed voor een overwinning door uit een hoekschop in te schieten (32). BW behield toen een groot overwicht, ook na de gelijkmaker van Teeuwen, maar kon ondanks dat niet meer tot het verdiende doelpunt komen, dat volle winst zou hebben betekend. (Van onze sportcorrespondent). Ofschoon Longa in Tilburg het rijk alleen had, trok de wedstrijd tegen een aloud tegenstander als Baronie slechts 2000 bezoekers. Zij kregen een spannende partij voetbal te zien, waarin de Bredanaars lange tijd de winnaars beloofden te worden. Een kwartier voor het einde kreeg Longa echter een penalty toegewezen wegens (aangeschoten) hands van Gelissen. Daarmee kwamen de Tilburgers ietwat fortuinlijk toch nog aan een gelijkspel. Longa was het eerst aan scoren toe. Uit een corner kon v. d. Waal doelman Gabriels het nakijken geven. Na goed twintig minuten kwam Baronie meer aan bod. In de 26e mi nuut werd het 1-1 toen Boeren eerder bij de bal was dan de uitgelopen Longa-doelman Struycken. Voor rust werd bij Longa van Diessen vervangen door Villevoye die even tevoren met het tweede elftal had meegespeeld. Er waren 7 minuten in de tweede helft gespeeld, toen rechtsbuiten Rit- zen een keurige voorzet gaf. W. v. d. Broek kon er niet bij, dodh wel P. v. d. Broek die van dichtbij onhoudbaar inschoot (12). Van Aalsum gaf nog een keurige kopbal op het Longa-doel doch deze ging juist over de lat. In de 30e minuut werd het dan 2—2, toen Gelissen op de doellijn de bal tegen z'n arm kreeg. De penalty werd door van Noije in een doelpunt omgezet. doelpunt gebruik^ hij in de 39ste mi nuut pal op de doellijn het handje om het leer in de touwen te krijgen. En dat was 1-2. Stomme pech dus. Maar geen pech alleen. NAC had deze tegenstander moeten kraken om zijn supporters het vertrouwen te kunnen teruggeven. Maar het maakte niet eens zelf een doelpunt Door de KNVB zal op zondag 29 december een inhaalprogramma wor den vastgesteld. Noad speelt die dag op het Tilburgse sportpark tegen BW. Deze wedstrijd komt voor op de KNVB-lüstrumpool, doch gaat dan NIET door, daar op 1 december ook Willem II thuis moest spelen en wel tegen AGOW. Willem II heeft de oudste rechten en speelt dan wel. HET ZWITSERSE KOPPEL Roth-Ar- min von Bueren heeft met een voor sprong von een ronde op de Duit sers Zie gier en Scholl de zesdaag se van Munster gewonnen. (Advertentie) Dit belooft een NAC-doelpunt te worden. Met de bal vlak bij zijn „kop-graag" hoofd raast Louis Overbeeke hier op doelman Kraak af. Het léék overigens alleen maar... De Bredase schutters maakten geen enkele goal. (Van onze sportcorrespondent) Een penalty, benut door Hannie Tolmeyer, bracht Amsterdam een on. verdiend gelijkspel. Door een foutie ve waarneming en het rommelige gedoe van twee wedstrijden, waren de Tilburgers te laat om met een protest uit de hoek te komen, dat zeker kans gemaakt zou hebben. De arbiter had namelijk verklaard, dat Rombouts de bal met de hand speel de, maar de Tilburger lag met de hand onder zich op de grond. De penalty moest toch genomen worden. Tolmeyer voltrok het vonnis. Hier door was de moeilijk verkregen voor sprong van Meyer teniet gedaan. In de eerste helft had NOAD beslist het beste van het spel. Het doelpunt, dat van Osch zijn ploegmaat Meyer liet scoren, was slechts een karige belo ning voor het betere aanvalsspel der Tilburgers. I (Van onze sportcorrespondent) In een door Wilhelmina goed ge speelde wedstrijd heeft ZFC met een 33 gelijkspel genoegen moeten nemen. Het was een aardige wed strijd. waarin vooral de beide van der Plassen een uitstekende wedstrijd speelden. Voor rust hadden de gasten een verdiende 21 voorsprong geno men, die echter na de hervatting om gezet werd in een 32 achterstand, door een fel offensief van de Zaan- kanters. Het werd toen 33 door W. v. d. Plas en had Princen in de laat ste minuten niet jammerlijk gemist, dan was het zelfs een verdiende zege geworden. ZFC dacht, dat het een gemakkelijke strijd tegemoet ging, maar het zag reeds vrij spoedig op tegen een 10 achterstand door een doelpunt van B. van der Plas. Na een half uur werd het door Michel gelijk, doch nog voor rust bracht Princen zijn ploeg opnieuw aan de leiding. Na de hervatting was het Cornelisse. die plots scoorde en door een goal van de Groot werd het zelfs 3—2. Fel sloeg Wilhelmina terug en van der Plas scoorde de meer dan verdiende gelijkmaker. (Van onze sportcorrespondent) Het is een zeer merkwaardige strijd geworden tussen De Valk en Dosko, merkwaardig vooral door de manier waarop de helft van het aantal ge scoorde doelpunten tot stand kwam. Dat waren er zes, voor ieder drie. Maar Dosko scoorde er één uit een strafschop en De Valk twee! Op de strafschop in het voordeel van Dos ko viel niets aan te merken, de twee van De Valk-=-vormden echter een punt van onenigheid. Ze waren toe gekend wegens (aangeschoten?) hands. Dosko diende na afloop twee protesten in, maar De Valk bleef niet achter. De thuisclub, niet tevreden met de twee reeds gekregen penal- tys, meende dat een derde haar ont houden was. Deze werd na afloop nog genomen en benut! Uit bovenstaande regels blijkt al, dat van een ordentelijk verloop geen sprake is geweest. Nu en dan ston den spelers zelfs in dreigende hou ding tegenover elkaar. Dosko was de meest enthousiaste ploeg met grote steunpunten in de personen van Ben- naars, Vonk en Barten. Het eerste doelpunt werd door Bennaars in de 38e minuut gescoord. Alle anderen vielen in de tweede helft en wel als volgt: 12e min. Seuntjens 11, 13e min. Mollen 2—1 (uit strafschop we gens overtreding van Louwers t.o.v. Bennaars), 20e min. de Leest (straf schop), 30e min. Vonk 2—3, 35e min. de Leest (strafschop). (Van onze speciale verslaggever) Bjjna 7000 toeschouwers hebben op de Luyten te Roosendaal onder hoog spanning geleefd, toen het gevaarlij ke Willem II storm liep tegen de hard zwoegende RBC-defensie, waar in Cools, v. d. Water en van Osta heel wat moeilijke situaties te ver werken kregen. In de voorhoede van de thuisclub rammelde het vaak, om dat Vermunt beneden het normale peil bleef, hoewel als excuus mag gelden, dat deze voorwaarts teveel teruggetrokken moest spelen. Zijn plaatsen was vaak slecht, waardoor voldoende stuwing uitbleef. De flit sende Willem II-aanvaI liep te dik wijls dood in de buitenspelval. Een wederzijds verkennen bracht als enig resultaat een corner, die werd weggewerkt. Na enkele' ver geefse pogingen van Willem II om hc' heiligdom van van Osta in gevaar te brengen kwam de bal in de 12e minuut van de schoen van van Ha peren weer stuwer als vanouds op enkele meters van de doelmond. Bindels wist hier het leder op te van gen en met een snelle omzwaai hard in te schieten in de linkerbovenhoek, totaal verrassend voor doelman Feyt (01). De reactie van de gasten kon niet uitblijven. Scherpe voorzetten van links en rechts volgden, doch Cools c.s. gaven geen krimp. In de 20e minuut kon Zarro doelpunten, maar de scheidsrechter had buiten spel geconstateerd. In de 23e mi nuut volgde weer een flitsende aan val met tot slot Zarro achter het leer. De uitgelopen van Osta was kansloos tegen deze snelle rechts binnen (11). Ook van links dreigde voortdurend gevaar. Hier opereerden van Elderen en Koopal. Het eindschot faalde echter. Na de thee kwamen de gasten op nieuw gevaarlijk opzetten, waardoor RBC danig in de verdediging werd gedrongen. De te vurige Tilburge- naren wisten echter buitenspelval niet te ontlopen. RBC kon in deze periode slechts sporadisch voor Feyt komen. Lukte dit wel dan was het eindschot te tam om gevaarlijk te zij Aan de andere zijde verrichtten Cools en van Osta prachtig werk, waardoor Koopal en Zarro elke kans om juist te richten werd ontnomen. Klemvast was keeper Feyt van Wil lem II bij een hoog gericht schot van Piet Bruyninckx. Een moment tijdens de tweede helft, waarin II zich af en toe wist los te werken RBC ondanks de druk van Willem om ten aanval te trekken. De Caritas-pool leverde ronde" prijzen op. De eerste bedraagt name lijk f 3000. Er zijn twee gegadigden met elf (van de twaalf) goede uitsla gen. Tot dusver is er maar een twee de prijswinnaar (f 2000), maar ver moedelijk zullen zich hiervoor nog wel meer kandidaten melden. De ge lukkigen wonen in Rotterdam en zuid- Limburg. Aangezien voor de STEM-toto we derom geen enkele geheel juiste op lossing werd ingezonden, gaat de In zet omhoog tot het begerenswaardige bedrag van 1175. (Van onze sportcorrespondent) Vijf minuten voor het einde van de spannende wedstrijd tegen Vlissingen kreeg MOC een strafschop toegewe zen. Zou dit betekenen, dat de thuis club de moeizaam verkregen voor sprong van 21 een beetje veiliger ging stellen door naar 31 te gaan? Het werd de toeschouwers bang te moede toen van Gaans de toegeken de strafschop niet wist te benutten. Doelman Baart van Vlissingen stopte het leer. Vlissingen leefde na dit suc ces van doelman Baart nog even fel ler op. Maar de defensie van MOC liet zich niet meer verschalken. Op geraffineerde wijze was het eer ste MOC-doelpunt tot stand gekomen. Een handig hakballetje van midvoor B. van Eekelen kwam bij van Gaans terecht, die meteen het leer voor het doel lepelde, waar Hoeks het geval afrondde met een doelpunt, Vlissingen, dat het in goed open spel zocht, belegerde het doel van de Rijk wel, maar tot rake schoten konden de gasten niet komen. Na een half uur konden de gasten uit een fraaie combinatie het leer eindelijk achter de Rijk werken. De Nooijers kopbal kwam te verrassend (11). Had MOC voor de rust lange tijd de lakens uitgedeeld, na de hervatting was dat andersom. Het doel van de Kijk werd danig bestookt. Door het uitstekend verdedigen van de defen sie van de thuisclub bleef succes voor Vlissingen uit. Een beetje ver luchting kwam voor de Bergenaren, toen midvoor van Eekelen uit een goede voorzet van rechtshalf Clarijs, het leer met een kopstoot achter Baart kon werken. Tot aan het einde hebben de Bergenaren moeten vech ten om hun kostbare voorsprong te behouden. (Van onze sportcorrespondent) Alliance heeft in feite geen over dadige moeite gehad met Braban- tia, want de Eindhovenaren toon den zich in het schieten zo weinig effectief, dat ze niet gevaarlijk wa ren, zelfs niet toen ze overwicht gingen nemen. In de eerste helft golfde het spel op een neer. De Roosendalers losten heel wat moeilijkheden op met de buitenspelval, waar de Brabantia- mensen geduldig in bleven lopen. In de 40e minuut viel het doel punt, dat de strijd besliste. Rechts binnen Benling kreeg het leer in goe de schietpositie en hij maakte er een handig gebruik van (01). In de tweede helft groeide de kracht van de Eindhovenaren, maar voor doel bleken zij machteloos, te meer daar de Alliance-verdedigers steeds attent bleven. Intussen waren de uitvallen van de gasten niet van gevaar ontbloot. Te Bilthoven werd zaterdagmiddag een hockeywedstrijd dames gespeeld tussen een voorlopig Nederlands elftal en een ploeg van jonge speelsters, die tijdens de districtsdag de aandacht op zich hebben gevestigd. De voorlopige Nederlandse damesploeg won met 3-0, nadat het bij de rust een 10 voor sprong had. Bij de twee doelpunten na de rust ging de doelverdedigster van de jongeren, Marie Meyers, niet geheel vrij uit. K.N.V.B.-POOL g» GV.A.V-Rapid j.C ggNjaioas, f&8.V.V ö3 RcrtuM ''54-A.D^O. Fö,tooorf-M V V V 3) "a NO.An-Srtl gS V V V-P.S.V. jgS gS A.COV.V.-VS.V- Met de prijzen, die de KNVB-toto deze week gaat uitkeren Is het totaal bedrag aan uitgekeerde prijzen het miljoen voorbij. Voor de jubileum-pool van volgende week wordt een prijzen-totaal van f 100.000 verwacht. Na al deze gewel dige cijfers is de mededeling, dat de inzet van deze aflevering voor het eerst geen record was. een beetje opmerkelijk. Overigens kan er nog altijd een eerste prijs van f 63.160 op overschieten, die voorlopig door vier deelnemers (13 punten) wordt ge deeld. Voor de tweede prijs van f 27.070 zijn nu al acht gegadigden. Zij haalden twaalf goede uitslagen.

de Stem | 1957 | | pagina 6