Jordanië breekt met bestandscommissie PMF brengt Gaillard in verlegenheid Zeilrace over Oceaan om één hele dollar OOK VOOR HOF TWINTIG JAAR GEëlST IN ZAAK NIEUWLAND Weer onrust aan Israels grenzen Verkorting werktijd en ontslagen Teruggekeerde emigrant stak boerderij in brand Polen bijeen in Den Haag Uitstel van behandeling Geen winner in STEM-toto Kolonel beschuldigd van partijdigheid Ikevijftien december naar Parijs Aanbevelingen van Benelux- parlement Operatie kankerpit Procureur-generaalGeen occultisme in rechtspraak Moskou boycot ontwapenings commissie DAGBLAD VOOR ZEELAND Beperking van de bestedingen Gevechten tussen Spanjaarden en Marokkanen Grensschendingen miiiiiiiiiiiii Wolkenvelden Gedenkwaardig tweede lustrum Plechtige contemplatie over Irian Staak de strijd in Algerië 'r Autobotsing met dodelijke afloop Uitslagen top-voetbal „Rode draad van de leugen" Broche van de Koningin terecht Zaak processieverbod 97e JAARGANG No. 22615 Uitgave N. V. Uitgevers Mij. Neerlandia. Verschijnt elke werkdag. Bureaus: Breda, Reigerstr. 16. TeL: Directie, Redactie en Ad ministratie 22341. Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Abonn.prijs bij vooruitbet 7.- p. kwartaal, p. post 8.20, p. week (uitsl. bij niet postbestelL) 0.54. Incasso wordt berekend. Losse numm. 15 ct Postrek. 278841 Voor God, Koningin ca Vaderland a#ïaï> MAANDAG 25 NOVEMbp- Advertentieprijs voor de gehele oplage 0.35 per mm. (Ingezonden Mededelingen 0.85 per mm). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland uitsluitend in de Zeeuwse editie 0.14 per mm. (Ingezonden Mede delingen 0.35 per mm). Bij contract aan zienlijke reductie; volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 ct. per mm extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet wensen af te geven, worden vernietigd. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Westsingel 98, telefoon 2236 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Dubbele Poort 7, telefoon 102 (Bjjbureaus: TERNEUZEN, Noordstraat 56, tel. 2601 OOSTBURG, Nieuwstraatjll, teL no^ 35 Voor een aantal werknemers van de N.V. Philips Tele-Communicatie, die o.a. bedrijven heeft in Huizen en Hilversum, zal verkorting van werk tijd worden gevraagd in verband met de vermindering der werkzaamheden tengevolge van de bestedingsbeper king. Andere werknemers in deze be drijven hebben bij Philips te Eindho ven emplooi gevonden. Een weverijbedrijf te Neede heeft aan twintig arbeiders ontslag aange zegd, eveneens tengevolge van een tekort aan orders. Ook bij een ander textielbedrijf in dezelfde plaats wer den kortelings 20 mensen ontslagen. Bij gevechten tussen Spaanse grenstroepen en leden van het Ma rokkaanse bevrijdingsleger, aan de grens van de Spaanse enclave in zuid-Marokko, zouden ongeveer 50 Spaanse soldaten gedood of gewond zijn, aldus onbevestigde berichten uit Rabat. In officiële kringen in Madrid zijn deze berichten tegengesproken. Wèl wordt gezegd, dat er schermutselin gen zijn geweest. DOORDAT een paard op hol sloeg, is zaterdag in Amsterdam een jongen van 16 jaar van een wagen gevallen en zo ongelukkig terecht gekomen, dat hij later in het ziekenhuis over leed. KONING MOHAMMED V van Ma rokko is zondagavond met zijn gevolg naar de V.S. vertrokken voor een of ficieel bezoek aan dit land. De koning reisde met de persoonlijke „Super connie" van de president. DRIE ARBEIDERS te Bogota zijn zaterdag om het leven gekomen door het bezwijken van een betonnen vloer op het in aanleg zijnde nieuwe vlieg veld van die stad. EEN ANTIQUAIR in Venlo heeft bij een openbare verkoping een schilde rij aangekocht, waarvan men ver moedt dat het een Rubens is. Het doek stelt de onthoofding voor van de H. Johannes de Doper. BIJ HET binnenkomen in IJmuiden van het vrachtschip „Vliestroom" is zondagmorgen de 22-jarige Amster damse matroos J. G. bij het binnen halen van de loglijn door een draaien de winch gegrepen. Hij werd tegen het schip gesmakt en was op slag dood. IN BEGINSEL is tijdens besprekin gen te Rome overeenstemming be reikt over het vrijgeven van de Egyp tische geblokkeerde sterlingsaldi door Engeland. LOUIS ARAGON, bekend Frans au teur, heeft de „internationale Lenin- pnjs voor de vrede" gekregen. Hij neeit kortgeleden zijn zestigste ver- Jaardag gevierd. maIt'njN!'LICT 'n de Belgische dia mantindustrie is nu opgelost. De lo- u®" ivorden niet drie procent ver hoogd en er komt een sociaal fonds, waarvan alle diamantbewerkers zul len profiteren. OFFICIEREN van de Deense lucht- en vloot op het eüand Born- nolm nebben een geheimzinnig lucht- vaartuig gezien, dat zich op geringe hoogte met grote snelheid voortbe woog. Even had het ook stilgestaan... NEGEN MENSEN zijn zaterdag om het leven gekomen en 46 gewond bij de ontsporing van een trein, 150 km van Bombay, in India. Men wijdt de ramp aan sabotage. Jordanië zal niet langer samenwerken met het hoofd van de Palestijnse bestandscommissie van de V.N., kolonel Leary. Dit verklaarde zondagavond de Jordaanse minister van Buitenlandse Zaken Rifai, na een uiterst onrustige dag aan de Israëlisch-Ara- bische grenzen. Zowel de Syriërs als de Jordaniërs meldden grensincidenten en bezorgden nota's op de bureaus van de V.N. met scherp gestelde protesten. Ook Israël liet zich in deze niet onbetuigd. Volgens de Jordaniërs zou kolonel Leary partijdig zijn. Ze zeiden zich daarom niet langer gebonden te achten aan de beslissingen van de wapenstilstandscommissie. De regering in Amman heeft haar ambassa deur in Washington opgedragen, „dringende klachten" bij secretaris generaal Hammarskjoeld en de Veiligheidsraad in te dienen naar aan leiding van de „Israëlische agressie". De Jordaanse regering heeft zon dagavond alle diplomatieke vertegen woordigers der Arabische staten te Amman onder wie de zaakgelastig den van Egypte en Syrië ontboden, om hun een uiteenzetting te geven van de huidige toestand langs de Jor- daans-Israëlische grens. De Jordaanse minister van lands verdediging heeft een aantal malen met koning Hoessein beraadslaagd, om de vorst in te lichten omtrent de jongste verwikkelingen. Israël had er bij kolonel Leary te gen geprotesteerd, dat Jordanië een Israëlisch konvooi heeft doen aanhou den. De Jordaanse autoriteiten ver klaarden dat dit geschied was, om dat het konvooi benzine vervoerde. Een woordvoerder van de Israëli sche regering heeft zondag verklaard dat gewapende Jordaniërs zondag morgen in het gebied van Kfar Saba getracht hebben drie Israëlische ar beiders te ontvoeren. Hij zei dat de arbeiders werden ontzet door een Israëlische patrouille. Syrië heeft bij de gemengd Syrisch- Israëlische bestandscommissie een klacht ingediend, waarin Israël ervan wordt beschuldigd, dat het met voor bedachte rade een aanval heeft ge daan op gedemobiliseerd Arabisch gebied. Volgens een officiële verklaring van da Syrische regering zijn 40 Israëli sche arbeiders onder dekking van een pantserwagen uit een Israëlische nederzetting te Sjerjasjof naar Arabi sche gronden in het noordelijk deel van het niemandsland getrokken „met het doel deze landen met ge weld te bezetten en met militaire steun te bewerken, ondanks het feit dat er op deze gronden Arabische boeren werken." In de verklaring wordt gezegd dat de Israëlische pantserwagen het vuur op de Arabieren opende en dat dezen dit vuur uit zelfverdediging beant woordden. De Israëliërs moesten zich toen terugtrekken. (Advertentie) ONBEPERKTE GARANTIE OP DE VERING. HAZETFABRIEKEN TE ZEVENBERGEN Het onderzoek van de politie naar een boerderij-brand, die donderdag schuur en stalling, alsmede landbouw werktuigen verloren deed gaan op de boerderij van de landbouwer V. te Helden, heeft aan het licht gebracht, dat dë brand door de 30-jarige zoon van deze landbouwer is gesticht. De jongeman was acht jaar geleden naar Canada geëmigreerd en was woens dag j.l. in Helden teruggekeerd. Hij J Verwachting van het KNMI tot i hedenavond, opgemaakt zondag- avond te 23.15 uur: J Op de meeste plaatsen droog weer met overdrijvende wolken- velden. In de ochtend plaatselijk t mist, voornamelijk in het zuiden van het land. Zwakke tot matige, 4 later langs de kust lijdelijk krach- 4 tige westelijke wind. Weinig ver- t andering in temperatuur. J Verwachting van het Belgisch weerkundig instituut: lichte wind I t ui' veranderlijke richtingen. Be- wolkt met opklaringen. Plaatse- lijk motregen. Vandaag: zon onder 16.37 uur, maan onder 20.37 uur. 4 Morgen: zon op 8.17 uur, maan J J op 11.53 uur. J 4 "WMaauMManaumnu Gisteren is in Den Haag het tien jarig bestaan herdacht van de Poolse Vereniging van Oudstrijders in Ne derland en de Poolse Katholieke Ver eniging. Aan deze herdenking ging vooraf een H. Mis in de kerk van de H. Engelbewaarder in de Brandt- straat. 's Middags was er een bijeen komst in het gebouw Custodia, waar op men zich o.a. bij een rede van dr. Komar bezonnen heeft over wel en wee der verenigingen in de afgelopen tien jaren. Voorts was er zang van de bariton Z. Krukowski en ballet van een groep uit Den Haag, Breda en Rotterdam. De bijeenkomst is o.m. bijgewoond door pater Dambek, de heer Werner, voorzitter oud-strijders en door mr. Romme van het depar tement van maatschappelijk werk (min. Klompé, die in het erecomité voor de herdenking zitting had, was verhinderd in verband met het Eu ropees Cultureel Congres in Amster dam). Generaal Maczek, de bevrijder van Breda, had een telegram gezon den. Voorts waren telegrammen ont vangen van de Belgische en Duitse zusterorganisaties en van generaal Anders te Londen. ,,-i 5? De Indonesische regering heeft be volen, dat de bevolking en ook de Indonesiërs in het buitenland van daag op het middaguur het werk en kele minuten laten rusten bij wijze van „plechtige comtemplatie" over de strijd om Irian. is niet naar huis gegaan uit vrees voor een slechte ontvangst, en is toen bij een kennis aangeland. In de loop van de nacht zou hij zich naar de ouderlijke woning hebben begeven, waarin hij zich enige tijd heeft opge houden, zonder dat de huisgenoten het wisten. In een geestelijke crisis toestand schijnt hij tot zijn daad ge komen te zijn. Het woonhuis bleef gespaard. Het gezin V. bestaat, be halve uit deze zoon, nog uit vader met vier kinderen. De moeder is reeds jaren geleden gestorven. De schade bedroeg rond f 25.000.-. De boerderij was slechts gedeeltelijk verzekerd. 55 President Eisenhower zal op 15 december in Parijs aankomen ter bijwoning van de Navo-topconferen tie, die daags daarna begint. Hij zal minstens tot 18 december in de Franse hoofdstad blijven. De pre sident zal er bij Adlai Stevenson (Dulles' adviseur) op aandringen, hem naar Parijs te vergezellen. Dulles gaat enkele dagen eerder om voorbereidingen te treffen voor de besprekingen. De Duitse minister van Buiten landse Zaken, von Brentano, heeft in het afgelopen weekeinde in Washington overleg gepleegd. Men zou een grote mate van overeenstemming hebben bereikt over de kwestie van samenwerking binnen.de Navo. De Amerikanen zouden echter weinig voelen voor „verplicht" overleg bij belangrijke politieke beslissingen. Het Benelux-parlement heeft zater dag ln Brussel zijn eerste werkzitting van twee dagen beëindigd. Het heeft aanbevolen, dat de regeringen van Nederland, België en Luxemburg zon der verwijl een verdrag van Econo mische Unie sluiten. Het „parlement", bestaande uit mi. nisters en afgevaardigden uit de drie Beneluxlanden, heeft met 41 tegen 2 stemmen het verdrag van Economi sche Unie goedgekeurd, dat de drie ministers van buitenlandse zaken in september hadden geparafeerd. Het verdrag smelt Benelux aaneen tot een economisch blok. met een vrij verkeer van goederen, diensten, per sonen en kapitaal. Het moet nu nog door de parlementen van de drie lan den worden behandeld. Het „parlement" beveelt de drie regeringen aan het verdrag te ver gelijken met dat betreffende de Euro pese Markt, voorts om binnen vijf jaar te komen tot een gemeenschap pelijke landbouwpolitiek in Benelux en een vrijer verkec van personen en goederen toe te staan dan ig voor zien in het Benelux-verdrag. 55 55 In het Britse leger begint van daag een „operatie-kankerpit", waarbij 9000 Britse militairen hun hart kunnen luchten en vertellen mogen, wat er volgens hen aan de dienst mankeert. De operatie is georganiseerd door 't ministerie van Defensie, dat wil nagaan op welke ma nier de dienstneming bij het leger aantrekkelijker gemaakt kan worden voor vrijwilligers. Het leger heeft per maand 23.000 rekruten nodig en het onderzoek houdt kennelijk ver band met het plan van de re gering, de dienstplicht op te heffen en een geheel uit vrij willigers bestaand leger op te bouwen. De Franse oud-premier, Pierre Mendès-France, heeft zaterdag op het congres van de Franse radicaal- socialistische partij een felle aanval op de regeringspolitiek ten aanzien van Algerië gedaan en gepleit voor aanvaarding van de hulp van Tune sië en Marokko om de strijd in dat gebied te beëindigen. Het merendeel van de afgevaardig den bracht Mendès-France aan het einde van diens rede staande een ovatie. Felix Gaillard, de tegenwoor dige minister-president, die ook lid is van de radicaal-socialistische par tij, zat zwijgend naast Mendès- France. Deze laatste drong er op aan, on derhandelingen met Tunesië en Ma- Zaterdagavond zijn bij Drachten twee personenauto's tegen elkaar ge botst, waarbij de bestuurder van een der wagens, de heer P. de Jong, autosloper te Heerenveen, zo ernstig werd gewond, dat hij ter plaatse overleed. Zijn echtgenote werd zwaar gewond. Evenals de twee inzittenden van de andere auto moest zij naar het ziekenhuis worden vervoerd. De uitslagen, zoals de ploegen uit de eredivisie die gisteren bijeen voch ten, luiden als volgt: ADO—Rapid JC 2—1 Blauw Wit—MVV 1—3 SpartaSpel. Enschede 11 DOS—PSV 2—2 GVAV—Ajax 0—1 NACElinkwjjk 1—2 BW—VVV 3—3 (o.p.v. BW) AmsterdamNO AD 11 Fortuna '54Feijenoord 21 Voor verslagen en actiefoto's mo gen wij U verwijzen naar onze sport pagina's. rokko te beginnen, teneinde enerzijds te komen tot een beëindiging van de oorlog in Algerië en anderzijds een federaal stelsel te vormen, waarin Frankrijk en de landen van Noord- Afrika tot wederzijds voordeel kun nen samenwerken. In 'n fel antwoord, waarop de afge vaardigden zowel met gejuich als met afkeurend gefluit reageerden, deed premier Gaillard een scherpe per soonlijke aanval op Mendès-France. ,,Ik kan met zijn systematische kri tiek als ik het zo mag uitdruk ken, dit intellectuele masochisme niet akkoord gaan", zei hij. Voorts beschuldigde hij de oud-premier er van, dat hij dingen-zei. welke de ver tegenwoordigers van „zekere Arabi sche regeringen" ten nadele van Frankrijk zouden kunnen overnemen. De motie waarin de regeringspoli tiek werd goedgekeurd, kreeg slechts 472 stemmen, terwijl de motie, waar in de kritiek van Mendès-France was vervat, de steun kreeg van 648 af gevaardigden. J Vooraanstaande personen mt de J t samenwerkende Europese km- i j den zijn het afgelopen weefc- t einde in Amsterdam bijeen ge- j J weest op een congres van de J t „Fondation Européenne de la t J Culture", dat door prins Bern- j a hard werd geleid en waar be- 4 langrijke dingen zijn gezegd over de manier, waarop Euro- 4 pese geleerden, schrijvers en J 4 kunstenaars elkaar moeten 4 vinden, teneinde in hecht J J samengaan Europa zijn kracht 4 en grootheid te hergeven. J Concrete plannen kwamen ter J t tafel om de stichting een soli- J der en breder fundament te 4 geven, zodanig dat zij inder- 4 daad gesprekscentrum kan wor- J den voor allen die het ernstig 4 J menen met de Europese cultuur. J Bondskanselier Adenauer en 4 J Paid Henri Spaak hebben o.a. in J 4 het Concertgebouw het woord 4 gevoerd. De zitting van zaterdag 4 werd ook bijgewoond door H.M. 4 de Koningin en minister-presi- J 4 dent Drees. 4 Op bovenstaande foto ziet men v.l.n.r. mr. W.J. de Jong Schou- wenburg, H.M. de Koningin, f J Robert Schuman, burgemeester J 4 mr. G. van Hall, dr. Adenauer 4 J en prins Bernhard. (Van onze redacteur) Zodra zaterdagmiddag de procureur-generaal bij het Haagse Hof, mr. J. Zaaijer, aan zijn requisitoir begon tegen de 40-jarige taxi-ondernemer L. H. uit Nieuwland, bespeurde men al dat hij niet twijfelde aan diens schuld inzake de moord op de 33-jarige weduwe F. Kodde-Roose. Alleen een insider, zei hij, kan zonder braak, wanorde en rumoer de diefstal in de woning van het slachtoffer gepleegd hebben. En wie zou die insider anders kunnen zijn dan H., vroeg hij zich af. Uit de diefstal vloeide om hem te bedekken, de moord auto matisch voort en alweer is het H., die, dank zij zijn Judolessen, de vrouw, zonder dat zij zich kon verweren, vermocht te wurgen. Ook Jansen, aldus de procureur, was een insider, maar alleen H„ die door Jansen uit de gunst van de weduwe was verdrongen en te vrezen had, dat haar geld, waarop hij zo belust was, hem zou ontgaan, had een motief. Bo vendien is de leugenachtigheid van verdachte, die als 'n rode draad door zijn verklaringen heen loopt, bezwa rend; alleen een schuldig man liegt en draait zo. Verdacht is ook de koele wijze, waarop H. reageerde toen dokter Bron hem de dood meedeelde van haar met wie hij zo intiem was geweest. Geen stap verzette hij en deelde het drama niet eens aan zijn vrouw me®. Voor de stelling dat H. de dader ie geweest voerde de procureur-generaal drie bewijsgronden aan. Daar is eerst de aanwijzing geweest door de poli tiehond; het vertellen van de bijzon derheden die, buiten politie en dokter om, alleen de dader kon weten, wat de procureur-generaal een buiten rechtelijke bekentenis vond en ten slotte het mislukte alibi waarmee H. is aangekomen en dat hij tien a twaalf maal veranderde! Diep ging de procureur-generaal op dit wankele alibi in. Voor hem staat vast, dat verdachte tussen kwart voor een en half twee in de nacht buitens huis is geweest en toen de moord en de diefstal pleegde. Funest is voor H. het telefoontje geworden van Besuyen uit Veere, dat om kwart over een kwam en waarin hij H. verzocht hem naar Vlissingen te brengen. Daar kon H. pas om half twee gevolg aan geven waarmee bet Mi ia ijjo alibi OOIP stond. Impulsief als H. is, moest hij op het idee gekomen zijn, zich van het lijk van de vrouw te ontdoen. Hij nam dit toen mee in de auto, maar heeft zijn voornemen niet kunnen uit voeren, omdat B. op het adres in Vlis singen niet terecht kon, zodat hij met hem èn het lijk de terugreis moest aanvaarden. Daarop heeft hij het slachtoffer in bed teruggebracht en het laken over de hals geknoopt. Na tot bekentenis te zijn gebracht, dat een vreemde de passagier is geweest, en met zijn vrouw, volgde de valse verklaring over van Tateghem en nu weer over Geelhoed, die ten stelligste ontkent, terwijl H. in het Huis van Be waring voor 2000 heeft geprobeerd K. om te kopen, om als onbekende lifter te fungeren. Met voorbedachten rade De procureur-generaal nam moord met voorbedachten rade aan en zag in het van tevoren verspreiden van ver dachtmakingen tegen de zwager van het slachtoffer, een begin van uit voering van het plan tot de moord en de diefstal. In verband met dit laatste wees mr. Zaayer er nog op, dat bij de be rooide figuur welke H. was, na de moord precies de 6200.is gevon den, ten dele begraven, ten dele op de bank en ook verstopt bij hem thuis welke by de weduwe is gestolen. Na nog tal van bezwarende omstan digheden te hebben aangevoerd, zei de procureur het eens te zijn met de uit spraak en eis van de Middelburgse rechtbank, maar niet met de motive ring. Hij vroeg daarom vernietiging van bedoeld vonis en eiste 20 jaar gevangenisstraf wegens moord met voorbedachten rade en diefstal en voorts teruggave van het gestolen geld aan de erven Kodde. mwwtg ww» Zes dagen zijn verstreken en nog is geenenkel bericht ont vangen van een Engelsman en een Amerikaan die, na een wed denschap met 1 dollar als inzet, tegen elkaar uitkomen in een zeilrace over de Atalntische Oceaan. De broche, die de Koningin dezer dagen te Leeuwarden verloor, is te recht. Een dame verwittigde de po litie, dat zij in de Beurs een broche gevonden had. Toen men zich naar de woning van de vindster begaf, bleek het inderdaad de broche van de Koningin te zijn. De dame in kwestie had het sieraad gevonden en achteloos in de mantelzak gestoken, zonder iets te vermoeden van de grote waarde ervan. 1 De 43-jarige Edward Allcard, een vermaarde Britse zeiler, had dinsdag 19 november jl. de snelste start in zijn „Sea Wanderer" (een kaag van 36 voet waarin hij in 1954 alleen de Atlantische Oceaan is overgestoken). Hij werd echter spoedig ingehaald en voorbij gestreefd door zijn rivaal Pe ter Tangvald uit Los Angeles, aan boord van de „Windflower", een jacht van 45 voet. Toen de zeilen achter de horizon verdwenen kreeg men de in druk, dat de Amerikaan de leiding had. Allcard heeft aan alle schepen op de route verzocht zijn positie en die van Tangvald op te geven aan agen ten van Lloyds, die dan zijn ouders te Leatherhead in Surrey op de hoogte kjunnen houden. Maar tot nu toe is taal noch teken van hem vernomen. Naar verluidt stond hun goed weer te wachten. De twee zeilers hopen het kerstfeest te kunnen vieren op hun bestemming: Antigua in Brits-West-Indië, 2800 mijl van Las Palmas. Voor dinsdag a.s. staat op de rol van de Bredase Rechtbank de zaak tegen drie r.-k. geestelijken, beschul digd van overtreding van het pro cessieverbod. Een kapelaan uit Made en een kapelaan uit Teteringen als mede een pater, die thans in de mis sie vertoeft, zouden art. 184 van de Grondwet hebben geschonden door het deelnemen aan sacramentspro cessies in Geertruidenberg. In enkele bladen is nu bericht, dat de drie gedagvaarde priesters zouden hebben besloten geen verdediging te voeren, omdat de zaak juridisch niet te redden zou zijn. Wij vernemen, dat dit er aanvanke lijk zo uitzag, maar dat tenslotte nog is gebleken, dat deze zaak aspecten heeft, welke aan die verdediging kan sen bieden. De verdedigers, mr. W. van Wijmen en mr. J. v. d. Bissen willen dinsdag a.s. wel uitstel van behandeling vragen, om deze aspecten nader te kunnen onderzoeken. Te verwachten valt, dat dit uitstel zal worden verleend en dat de zaak later (vermoedelijk ja januari) aan da orda komt De Russische delegatie bij de V.N. heeft vrijdagavond bekendgemaakt, dat zij niet zal deelnemen aan het werk van de ontwapeningscommissie, die kort geleden door de Algemene Vergadering is samengesteld. In een verklaring aan de pers ves tigt de Russische delegatie er dB aandacht op, dat ,,de commissie voor het overgrote deel bestaat uit landen die deel uitmaken van agressieve militaire blokken van de westelijke mogendheden". Ook deze keer wilde het niet lukken! Ondanks de duizenden en duizenden inzendingen was er ook ditmaal nog geen enkele juiste uitslag bij. Volgende week krijgt men dus kans en dan om het niet onaanzienlijke be drag van 175 te winnen. De juiste uitslagen waren: ADO Rapid 1, SpartaSC Enschede 3, GVAVAjax 2, NACElinkwijk 2, BWVVV 2, AmsterdamNOAD 3, Fortuna—Feijenoord 1, RBC—Wil' INGA—Baronie 8. De Va

de Stem | 1957 | | pagina 1