V.S. lanceerden kunst-meteoren Instelling Benelux Economische Unie Nieuwlandse moordzaak in hoger beroep voor Gerechtshof Den Haag Josephine Baker in Amsterdam Verhoogde spanning Israel - Jordanië Twee dienstplichtigen door schoten getroffen DAGBLAD DE STEM Wat vooraf ging j Snelheid 50.000 km per uur Kostendekking Y.N. leger gevraagd Britse eis aan Bulgarije Vijf jaar voor regeling landbouwdrie voor vervoer Vliegboot op Haringvliet verongelukt Voor Europese cultuur DAGBLAD VOOR ZEELANDpT7T3r, 1 f no m Wachtmeester gedood, huzaar gewond Koningin verloor gouden broche ESSO investeert 180 miljoen Verkeer personen, goederen, kapitaal en diensten vrij j Noordwestelijke wind j Verdachte blijft ontkennen Bemanning gered Engels koningspaar in maart naar ons land Vredesmanifest van communisten uit 64 landen Neemt eens een proef! 97e JAARGANG No. 22614 Uitgave N. V. Uitgevers Mij. Neerlandla. Verschijnt elke werkdag. Bureaus: Breda, Reigerstr. 16. TeL: Directie. Redactie en Ad ministratie 22341. Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M_ Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Abonn.prijs bij vooruitbet. f 7.- p. kwartaai, p. post f 8.20, p. week (uitsl. bij niet postbestelL) 0.54. incasso wordt berekend. Losse numm. 15 ct Postrek. 278841 ZA i. xliX hL* - x _X 23 "O, -£,ZR Voor Cod, Koningin en Vaderland Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Dubbele Poort 7, telefoon 102 (Bijbureaus: TERNEUZEN, Noordstraat 56, tel. 2601 OOSTB ïeuws raa -m\ 1 1 Advertentieprijs voor de gehele oplage 0.35 per mm. (Ingezonden Mededelingen 0.85 per mm). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland uitsluitend in de Zeeuwse editie 0.14 per mm. (Ingezonden Mede delingen 0.35 per mm). Bij contract aan zienlijke reductie; volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 ct. per mm extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet wensen af te geven, worden vernietigd. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Westsingel 98, telefoon 2236 De Canadese minister van buiten landse zaken, Sidney Smith, heeft gis teren in de algemene vergadering van de V.N namens 21 landen een ontwerp-resolutie ingediend, waarin machtiging wordt gevraagd om ten behoeve van het internationale poli- tieleger voor de rest van dit jaar 13,5 miljoen dollar en in het komen de jaar ten hoogste 25 miljoen dollar te besteden. De vertegenwoordigers van de V.S. Engeland, Zuid-Slavië, Italië en De nemarken brachten hulde aan het po- litieleger en zij pleitten voor 'n even redige verdeling van de kosten. De Rus Sobolef verklaarde echter, dat zijn regering geen bijdrage zal leve ren, omdat naar haar oordeel de las ten geheel en al door Israël, Enge land en Frankrijk worden gedragen, die agressie tegen Egypte hebben ge pleegd. Het voorstel van de 21 landen werd aanvaard met 51 tegen 11 stemmen bij 19 onthoudingen. Het centrum voor wetenschap pelijk onderzoek van de Ame rikaanse luchtmacht heeft mee gedeeld, dat Amerikaanse ge leerden in de nacht van zestien op zeventien oktober aluminium meteoren in de oneindige ruim te hebben afgeschoten, die een hoogte van ongeveer 85 kilome ter hebben bereikt. De kunstmatige meteoren hadden de vorm van kogeltjes. Zij werden, met een snelheid van 53.000 kilome ter per uur, gelanceerd door middel van een ,.Aerobee"-raket, die werd afgevuur vanaf de lanceerbasis der luchtmacht in Nieuw-Mexico. Daar volgens wetenschappelijke schattingen een voorwerp een snel heid van 40.000 km per uur moet heb ben om de invloed van de zwaarte kracht op te heffen, zouden minstens enige van de kunstmatige meteoren nog door de interplanetaire ruimte moeten vliegen. De Amerikaanse natuurkundige Maurice Dubin, die aan het program voor het geofysisch jaar deelneemt, was van mening, dat er ..ongeveer 98 procent zekerheid" bestaat, dat de meteoren inderdaad nog door de ruimte vliegen. In dat geval zouden zij verder zijn gekomen dan de Rus sische kunstmanen. Twee dienstplichtigen zijn gis teren door schoten getroffen. In het ene geval betrof het een wachtmeester in Den Haag. Hij werd gedood. In het andere ge val was het een huzaar te Oir- schot. Hij werd ernstig gewond. Bij haar bezoek aan Friesland op woensdag j.l. heeft H.M. de Koningin een gouden broche verloren. Deze broche bestaat uit twee boven elkaar geplaatste sterren, welke zijn voor zien van vijf punten. De gehele broche is bezet met diamanten en briljanten. Het vermoeden bestaat, dat de Ko ningin de broche te Leeuwarden in het Beursgebouw of naaste omgeving heeft verloren. De recherche van de gemeentepo litie heeft reeds een onderzoek inge steld, dat tot nu toe evenwel nog zon der resultaat is gebleven. Gisterenmiddag heerste er in het Jordaanse deel van Jeruza lem grote spanning, toen het Jordaanse ultimatum van 24 uur afliep, waarin donderdagmiddag met maatregelen gedreigd werd als een Jordaanse boer, die vol gens de Jordaanse autoriteiten donderdag door Israëliërs ont voerd is, niet teruggezonden zou worden. Een regeringswoordvoerder ver klaarde in Amman, dat de regering strijd met de bestandsovereenkomst, benzine vervoerde. De Jordaanse woordvoerder zei kort voor het ultimatum afliep, dat het Jordaanse leger langs de gehele 650 km lange Jordaans-Israëlische be standslijn „gereed staat om elke aan- van af te slaan". Reizigers, die gisteren uit het Jor daanse deel van Jeruzalem in Am man aankwamen, hebben verklaard, dat de bevolking wapens draagt, hoe wel dit verboden is. Twpe doden Een Jordaanse legerwoordvoerder wacht op het resultaat van een spoed-1 deelde nog mede, dat twee Israëliërs hiippnlrnmct iran rl o aj j- m bijeenkomst van de Veiligheidsraad alvorens zij „de gespannen toestand" bespreekt. De spanning is mede ont staan door het aanhouden van een Israëlisch konvooi naar de Berg Sco pus, dat volgens de Jordaniërs, in TE NAPELS, waar eergisteren het schip Anna Maria Ievoli is ontploft, worden nog acht personen, nl. vier zeelieden en vier havenarbeiders, die aan boord van het schip waren, ver mist. De ontploffing blijkt tot dusver twee mensenlevens geëist te hebben. DE NEDERLANDSE jeugd heeft met haar actie „Toverbal" ƒ275.000.- voor het Hongaarse volk ingezameld. Het Rode Kruis ontving gisteren hiervan 50.000.-, het Nationale Comité Hulp verlening Hongarije ontving 225.000. DE ZWEEDSE regering zal de boe- ren, die door de abnormaal sterke re genval van dit jaar naar schatting 160 miljoen gulden schade hebben ge leden, voor ongeveer de helft van dit bedrag op gunstige voorwaarden le ningen verstrekken. BEVAN, CROSSMAN en Philips, Brit- o- n®5?c*a^stische leiders, ontvangen *<3.000 gulden schadevergoeding per man van het Britse politieke week blad Spectator. Een rechtbank heeft nl. uitgemaakt, dat het weekblad geen gelijk had, toen het schreef, dat tij dens een Italiaanse socialistische con ferentie in Venetië ,,Bevan zich als een tank heeft laten vollopen met whiskey en koffie" en dat ook de an dere twee teveel gedronken hadden. DE MINISTER van Zaken Overzee, mr. G. P. H. Helders, heeft ver klaard, dat binnenkort Australische autoriteiten Nederlands Nieuw-Gui- nea zullen bezoeken. in uniform zijn gedood die tot op 19 km op Jordaans gebied waren door gedrongen. In Tel Aviv verklaarde een Israëlische woordvoerder, dat het hier om tw.ee Israëlische trekkers gaat, die ten zuiden van Petra gedood zijn. Verboden terreinen De Egyptische autoriteiten heb ben gisteren geweigerd een Jor daans lijnvliegtuig toestemming te geven voor een landing op het vliegveld van Cairo. Het toestel moest naar Amman terugkeren. Onder de twintig inzittenden van het vliegtuig bevonden zich de zeven leden van een Jordaanse afvaardiging naar de Arabische conferentie voor technisch onderwijs, die vandaag in Cairo begint. De Jordaanse regering onderzoekt de kwestie. Libanese grenswachten hebben gis teren geweigerd vijftien Syrische parlementsleden en een aantal Egyp tische parlementariërs door te laten, die voor een vergadering met leiders van het Libanese nationale front, een oppositiepartij, naar Libanon kwamen. Gisteren heeft de bekende clian- sonniere Josephine Baker het eer ste boek van haar „Regenboogkin- deren", dat onder kinderogen komt, gesigneerd in een Amsterdams wa renhuis, Op de foto ziet men de moeder van het internationale ge zin omringd door Amsterdammer tjes. Ruim 180 miljoen gulden zal de Esso Nederland N.V. investeren in de bouw van de raffinaderij, die in 1960 in bedrijf zal worden ge steld aan de derde petroleumha ven in het Botlekgebied te Rot terdam, die een capaciteit zal heb ben van 4.500.000 ton per jaar. De raffinaderij zal aan 500 arbeiders werk bieden. De Britse autoriteiten zullen bij het Internationaal Gerechtshof in Den Haag een eis tot schadevergoeding te gen Bulgarije aanhangig maken we gens het neerschieten van een Israë lisch passagiersvliegtuig boven Bul gaars gebied in juli 1955. Bij dit on geluk zijn de 58 inzittenden van het Israëlische toestel om het leven ge komen. Vier van hen waren Britten. De Britse autoriteiten eisen een scha devergoeding van circa 590.000 gul den, doch de onderhandelingen met Bulgarije hebben tot op heden geen resultaat opgeleverd. Op 17 oktober heeft Israël reeds de hulp van het Hof ingeroepen om scha devergoeding voor het neerschieten van dit vliegtuig te krijgen. Israël eist 2.658.144 Amerikaanse dollars. Ook de Ver. Staten hebben een eis tot schadevergoeding ingediend voor Amerikanen, die bij het incident zijn omgekomen. Men kan nog eisen van Canada en Zuid-Afrika verwachten. Bulgarije heeft op 28 juli 1955 toe gegeven dat het verantwoordelijk is voor het incident. Het verklaarde zich toen bereid een gedeelte van de scha de te vergoeden. De teksten van het op 17 september te New-York door de ministers van buitenlandse zaken van België, Luxemburg en Nederland geparafeerde verdrag tot instelling van de Benelux Economische Unie zijn gisteren tijdens de vergadering van de Raadgevende Interparlementaire Raad van de Benelux te Brus sel vrijgegeven. een gemeenschappelijk beleid op het gebied van de buitenlandse handel en de daarmede verband houdende beta lingen, sluiten zij verdragen en over eenkomsten inzake de met de buiten landse handel verband houdende be talingen gemeenschappelijk of pa rallel. De instellingen De Economische Unie voorziet in een vry verkeer van personen, goede ren, kapitaal en diensten. De onder danen van de verdrag sluitende par tijen zijn bevoegd het grondgebied van andere verdragsluitende partijen binnen te komen en te verlaten. Zij genieten er de behandeling welke er voor de eigene onderdanen geldt voor wat betreft: Bewegingsvrijheid, verblijf en ves tiging, uitoefening van economische en beroepswerkzaamheden, met inbe grip van de verlening van diensten, kapitaaltransacties, arbeidsvoorwaar den, aanspraken inzake sociale zeker heid, rechten en belastingen van wel ke aard ook. het génot van de bur gerlijke rechten alsmede de wettelij ke en gerechtelijke bescherming van hun persoon, hun rechten en hun be langen. In hun betrekking met derde lan den aanvaarden en voeren de partijen De instellingen van de Unie zijn: a) het comité van ministers, b) de raadgevende interparlementaire raad, c) de raad van de economische unie, d) de commissies en bijzondere com missies, e) het secretariaat-generaal, f) de gemeenschappelijke diensten, g) het college van scheidsrechters, h) de economische en sociale raad van advies. Ten aanzien van de landbouw wordt in de overeenkomst gesteld, dat de harmonisatie van het land bouwbeleid wordt verwezenlijkt binnen een tijdvak van ten hoog ste vijf jaar. Binnen een tijdvak van ten hoogste drie jaar schaffen de partijen geleidelijk de kwantita tieve bepalingen af inzake: het goederenvervoer over de weg en het ongeregeld reizigersvervoer over de weg vanuit het gronge- Weersverwachting van het KN l MI tot vanavond, opgemaakt vrij- 2 dagavond 23.15 uur: Wisselende bewolking met enke- J le buien, voornamelijk in de kustprovincies. Normale tempera- luren voor dc tijd van het jaar. Matige tijdelijk krachtige wind tussen noord en west. Verwachting van het Belgische Weerkundig Instituut: l j Over het westen van het land l matige wind tussen noordwest en noordoost. Afwisselend zwaar be— 2 wolkt met opklaringen en neer- 2 slagvlagen van regen of smelten- 2 de sneeuw. Boven het centrum en het oos- ten van het land aanvankelijk ma- tige wind tussen zuid en zuid- west. Betrokken, regen en smel- tende sneeuw. Gevaar voor ijzel. Nadien het- zelfde weer als over het westen. 1 Vandaag: zon onder 16.39 uur. I 2 Maan onder 18.31 uur. 2 Morgen: zon op 8.14 uur. Zon on- 2 2 der 16.38 uur. Maan op 10.41 uur. 2 2 Maan onder 19.31 uur. 2 „JWaandag: zon op 8.16 uur. 2 Maan op 11.20 uur. bied ener partij naar derde lan den. Waardering In zijn openingswoord deelde de voorzitter, de heer van Cauwelaert mee, dat de Nederlander mr. Sas sen (KVP) door een hem enkele da gen geleden overkomen ongeval niet aanwezig kon zijn, hetgeen zeer wordt betreurd, daar de heer Sassen met de heer Pierson het verslag heeft uit gebracht, over het ontwerp-verdrag economische unie en het gezamenlijk verslag van de regeringen inzake de totstandkoming en de werking van de economische unie tussen de drie staten. De beste wensen van de raad tot herstel zullen de heer Sassen wor den overgebracht (Wij vernemen in tussen, dat hier slechts sprake is van een onbetekenend ongeval, dat wel enige dagen huisarrest vergt). Op voorstel van de leden Romme (KVP), Pierson (socialist, België) en Defeze (liberaal, België) besloot de raad met drie onthoudingen de be handeling openbaar te doen zijn. (Van onze verslaggever) Door het Hof in Den Haag, waar gisteren de Nieuwlandse moordzaak in hoger beroep diende, waren 35 getuigen ge dagvaard tegen 34 te Middel burg. Terstond na de opening vroeg de president, mr. L. van Lookeren Campagne, aan ver dachte waarom hij in beroep was gegaan. „Omdat ik nooit aan zoiets als moord op Sien heb gedacht", zei H. Eerst werd een aantal politiemannen gehoord, maar hun verklaringen brachten uiteraard weinig nieuws, daar zij zich hielden aan hun proces verbalen. Zowel wachtmeester Tellier als zijn collega Traas zeiden, dat bij het be treden van de slaapkamer van het slachtoffer hun eerste indruk „moord" was, daar alles te mooi er bij lag voor zelfmoord, ook het laken en de hou ding der uitgespreide armen. Dit laatste was de commandant der rijkspolitie, majoor v. Ballegoyen de Jong, ook opgevallen, maar aanvan kelijk had hij toch de gedachte aan zelfmoord niet geheel verworpen. De president vond het uiterst vreemd dat H., toen hij 8 januari 's morgens bemerkte, dat de deur van de woning der weduwe gesloten was, zonder meer Van onze verslaggever In de middag van 8 januari van dit jaar, trof de gealarmeerde rijkspolitie de weduwe F. Kodde-Roose in haar woning te Nieuw- land dood op bed met een beddelaken om de hals geknoopt. Aanvankelijk werd aan zelfmoord gedacht door de politie, maar na veel recherche-werk werd de 39-jarige taxi-ondernemer L. H. I te Nieuivland na enkele dagen gearresteerd. In mei werden voor Z de rechtbank te Middelburg 34 getuigen gehoord. Tegen alles in hield H., die slechts enkele keren van zijn stuk werd gebracht, zijn onschuld vol. Bijzonder belastend was voor M. het feit, dat de 6000,- welke uit de woning van het slachtoffer waren verdwenen, in het bezit van H. waren gevonden. Z De Officier van Justitie hield een vernietigend requisitoir Z tegen ff., maar verzocht toch de zaak terug te wijzen naar de Z rechter-commissaris, om naar de geestesgesteldheid van ff. een on- derzoek in te stellen. Toen dit afgewezen werd, volgde de eis twaalf jaar gevangenisstraf wegens doodslag. De beide verdedigers van verdachte, mr. P. Adriaanse en mr. Kurtz, namen de schuld van hun cliënt niet aan en vroegen ten- Z slotte vrijspraak en onmiddellijke invrijheidstelling. Dit laatste Z xoerd afgewezen en veertien dagen later volgde de uitspraak: Z 20 jaar gevangenisstraf wegens moord. Tegen dit vonnis had ff. beroep aangetekend en gister diende de zaak opnieuw voor het Haagse gerechtshof. Z naar huis was gegaan, hoewel hij vol gens het psychiatrisch rapport zeer behulpzaam was en steeds heel veel belangstelling had voor het slachtof fer; zo heeft H bijvoorbeeld, toen de weduwe K. in het ziekenhuis verbleef, na de dood van Kodde, haar 72 maal bezocht. Hoe wist H. dit Herhaaldelijk vroeg de president aan getuigen, of zij iets tegen H. hadden gezegd over de worging der vrouw met het laken, omdat H. daar zeer vlug mee op de hoogte was en gezegd had, dat hij dit van de politie of de dokter had gehoord. Eenparig zeiden getuigen daarover gezwegen te hebben. Af en toe speelden door het verhoor de uitlatingen van de helderziende Croiset. Zo had deze gezegd, dat de bus, waarin het laken werd opgebor gen, afkomstig was uit de woning van verdachte. Positief zei getuige Tellier, dat de bus hem toebehoorde. Hij had deze uit zijn schuurtje gehaald en zijn collega's bevestigden dit. Croiset had ook naar voren ge bracht, dat de weduwe niet in bed, maar in de gang van haar huis was gewurgd. De getuige dr. Zeldenrust verklaarde evenwel, naar aanleiding van gevon den sporen, dat het slachtoffer in bed de dood had gevonden. Toen de judo-lessen van verdachte ter sprake kwamen, deelde dr. Zel denrust mee ,dat een judogreep dode lijk kan zijn. Af en toe schoot door de verhoren een vraag van verdachte, die, zij het niet zo fel en vrijpostig als te Mid delburg, actief genoeg was. Een weinig felheid ontstond bij het horen van dokter Brons, de huisarts, omdat deze geassisteerd werd door mr. Adriaanse. Ge tuige oië kende, wat pleiter aan voerde, dat hij met H. op bezoek ging in het ziekenhuis, maar dr. Pfeltzer, de zenuwarts, zei juist, dat dc dokter H. zelfs introdu ceerde in het ziekenhuis, toen hij bezoek had verboden. Dokter Brons ontkende ook aanH. iets te hebben verteld over de doods- omstandigheden van de weduwe, wat verdachte deed aarzelen. „Aan één helderziende hebben wij genoeg in deze zaak", sneerde de procureur-generaal, mr. Zaaijer. „Van een helderziende is hier geen sprake", wees de president de opmerking af. Van enig belang was nog de op- i merking van dokter Pfeltzer, dat hij niet gevreesd had, dat zijn patiënt, toen deze het ziekenhuis verliet, zelf moord zou plegen. (Vervolg op pagina 2) Gisterenmorgen is tijdens een oefe ning starten en landen op het water van het Haringvliet bij Middelharnis een Martin Mariner-vliegboot van de Koninklijke Marine verongelukt en gezonken. De bemanning is gered. Volgens ooggetuigen zou het vlieg tuig bij een landingsmaTioeuvre plot seling hebben moeten uitwijken voor een Moerdijkse vissersboot, waardoor de staart te vroeg met het waterop pervlak in aanraking kwam en af knapte. Met een harde klap, die tot ver in de omtrek was te horen, is het toestel toen in het water gekomen. De bemanning, die zich op de vleugels van het toestel voorlopig in veiligheid had gesteld, werd spoedig aan boord genomen van een aantal vissersboten. Later zijn de geredde bemanningsle den, zeven in getal, overgezet op een veiligheidsvaartuig van de marine. Geen van de geredden heeft letsel op gelopen. Om kwart voor drie werd op de schietbaan Waalsdorp te Den Haag de dienstplichtige wachtmeester W. Hollander uit Hillegom, behorende tot de 178ste afdeling zware Luwa in Den Haag, bij het nazien van een pistool, dat weigerde, in de buik ge schoten. Hij gaf een andere militair adviezen, toen onverwachts het schot afging. In ernstige toestand werd hij opgenomen in het militair hospitaal in Den Haag, waar hij later overleed. Om half een werd, bij aflossing van de wacht in de legerplaats Oir- schot, door tot nu toe onopgehelderde oorzaak, de dienstplichtige huzaar lste klasse G. J. Middeldorp, afkom stig uit Doetinchem, behorende tot het 425ste esquadron zware tanks, met een geweer in de buik geschoten. Zijn toestand is ernstig. Hij is opge nomen in het Binnenziekenhuis in Eindhoven. De koninklijke mare chaussee stelt in beide gevallen een onderzoek in. Koningin Elizabeth van Enge land en haar echtgenoot, de her tog van Edingburgh, hebben de uitnodiging van koningin Ju liana en prins Bernhard aange nomen tot het brengen van een staatsiebezoek aan Nederland op '25, 26 en 27 maart 1958. Het is de eerste maal, dat een En gels koningspaar een staatsiebezoek aan Nederland zal brengen. In 1950 hebben koningin Juliana en prins Bernhard een staatsiebezoek aan Lon. den gebracht, doch thans kan niet van een tegenbezoek worden gespro ken: in 1950 gold het bezoek immers de toenmalige Engelse koning George de zesde. De Britse vorstin komt ook in haar kwaliteit van koningin van Canada naar ons land, een der landen van het Gemenebest, waarvoor koningin Ju liana sedert haar verblijf aldaar tij dens de oorlogsjaren een bijzondere belangstelling heeft. Gisteren is te Belgrado bekendge maakt. dat vertegenwoordigers van communistische partijen uit 64 lan den, die te Moskou hebben vergaderd, een manifest hebben ondertekend, waarin een oproep tot de volkeren ter wereld wordt gericht om de vrede te handhaven en te versterken. Natuurlijk is, volgens het manifest, de Sovjet-Unie de vredesengel bij uit stek, evenals trouwens „een andere grote socialistische macht, die schou der aan schouder met de Sovjet-Unie optrekt: de Chinese Volksrepubliek". Het slot wordt gevormd door de ge bruikelijke aanval op de gesteldheid in de kapitalistische landen, met na me Amerika. De minister van O. K. en W.. mr. J. M. L. Th. Cals, en burgemeester G. van Hall van Amsterdam hebben gis teren in het Rijksmuseum te Amster dam de deelnemers van het congres der „Fondation Européenne de la Culture", onder wie zich ook de vroe gere premier van Frankrijk, Schu- man. bevond en talloze andere geno- aigden ontvangen op een receptie, die aangeboden werd door de regering en de stad Amsterdam. Ook pins Bernhard, die het congres, dat vandaag begint, zal presideren, was aanwezig. In een schriftelijke be groeting aan alle deelnemers schreef de prins: ,,Het is mijn vaste overtui ging, dat onze tijd vraagt om een stichting, die zich tot taak stelt de cultuur in Europa te bewaren en te stimuleren." Spoetnik I en II razen nog steeds met fantastische snelheid door het heelal. De Verenigde Staten gaan binnenkort ook kunstmatige satellieten lanceren. De mens verovert de ruimte! Het Dagblad De Stem volgt ook dit alles op de voet en heeft er vele interessante artikelen en reportages over gepubliceerd. Er komen er meer! Velen maken zich over deze grootse technische ontwikkeling on gerust. Is dat nodig of niet? Als katholiek zult u er prijs op stellen de moderne technische ont wikkeling en haar gevolgen in een principiëel licht behandeld te zien. Bij het Dagblad De Stem bent u daarvoor aan het goede adres. Doe dan als tienduizenden. Abonneert U nu, U krijgt de krant dan TWEE WEKEN GRATIS. NAAM: VITRAAT (in drukletters) GEMEENTE Abonn.prijs: p. week 0.54; p. kwartaal 7.-; per post 8.20. (Incasso wordt berekend).

de Stem | 1957 | | pagina 1