Wellicht laatste appel van Indonesië tot Y.N. Ned. regering op haar qui-vive Mi Ontsnapt aan de dood Bij vrijwillig beschikbaar stellen woonruimte grotere vergoeding Kamer-puzzels over pools en puzzels Slapte in Twentse textielindustrie Weduwe van Jan Olieslagers doopte K.L.M.-Y iscount nieuwe I NAVO geen stap verder Soebandrio: Ons geduld is niet onuitputtelijk55 Dreigende taal, gematigde resolutie Mijnramp in Schotland SPAAK BIJ DREES Wapens voor Tunesië De gebeurtenissen in Indonesië Pineau bij Dulles Uit Breda ontvluchte gevangene gevat in Rotterdam Ook vergoeding verhuiskosten Aanhoudend rustig weer Politieleger VN. takelt af Tribuut aan pionier van de luchtvaart Kamer akkoord met Maatschappelijk Werk 97e JAARGANG No. 22612 Uitgave N. V. Uitgevers Mi]. Neerlandia. Verschijnt elke werkdag. Bureaus: Breda, Reigerstr. 16. TeL: Directie, Redactie en Ad ministratie 22341. Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Abonn.prijs bij vooruitbet. 7.- p. kwartaal, p. post 8.20, p. week (ultsl. bij niet postbesteiL) 0.54. Incasso wordt berekend. Losse numm. 15 ct Postrek. 278841 Voor God, Koningin en Vaderland DONDERDAG 21 NOVEMBER 1957 Advertentieprijs voor de gehele oplage 0.35 per mm. (Ingezonden Mededelingen 0.85 per mm). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland uitsluitend in de Zeeuwse editie 0.14 per mm. (Ingezonden Mede delingen 0.35 per mm). Bij contract aan zienlijke reductie; volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 ct. t>er mm extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet wensen af te geven, worden vernietigd. OAGBLAR VOOU XFELAND Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Westsingel 98, telefoon 2236 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Dubbele Poort 7, telefoon 102 (Bjjbureaus: TERNEUZEN, Noordstraat 56, tel. 2601 OOSTBURG, Nieuwstraat 41, tel. no. 35) De Indonesische minister van buitenlandse zaken, mr. Soebrandio, heeft gisteren bij de behandeling van de kwestie Nieuw-Guinea in de politieke com missie van de Verenigde Naties de mogelijkheid uitgesproken, dat zijn regering wellicht het laatste appel tot de Verenigde Naties richt om te helpen bij het oplossen van het geschil over Nederlands Nieuw-Guinea. De permanente raad van de NAVO is gisteren bijeen ge weest ter bespreking van de wapenleveranties aan Tunesië, maar heeft geen besluiten ge nomen. In een communiqué wordt gezegd, dat de raad het zaterdag begonnen overleg heeft voortgezet. Dit overleg zal volgende week, na de besprekin- Sen tussen de Verenigde Staten, ■root-Brittannië en Frankrijk, wor den voortgezet. Vernomen wordt, dat enkele afge vaardigden persberichten ter sprake brachten, volgens welke Engeland en Amerika plannen uitwerken voor een militaire taakverdeling binnen de NAVO. Die plannen zouden op de komende NAVO-topconferentie be sproken moeten worden. Verscheidene afgevaardigden van Europese landen zouden de vrees uitgesproken hebben dat die plannen tot een Brits-Ame rikaanse suprematie binnen de NAVO zouden leiden. „Ikzelf en mijn regering hebben de mogelijkheid niet uitge sloten uit deze impasse te geraken op een wijze, die kan bijdragen tot de verbetering van de internationale betrekkingen als een geheel", zei hij. „Dat is de reden, waarom wij weer hier naar toe zijn gekomen om te streven naar een oplossing via de Verenigde Naties, hoewel het moeilijk te zeggen valt, of dit niet de laatste poging in deze richting zal zijn. Het geduld van een volk is niet onuitputtelijk", voegde hij hier aan toe. In dit licht is de verklaring van de waarnemend chef-staf van de Indone sische landmacht, brigade-generaal Gatot Subroto, des te opmerkelijker. Hij zei in Djakarta dat het leger op „alle mogelijkheden" is voorbereid en slechts wachtend is op de bevelen van het opperbevel in verband met de kwestie Nieuw-Guinea. Naar aanleiding van eergiste ren in de Tweede Kamer tijdens het debat over de begroting van maatschappelijk werk gemaakte opmerkingen, heeft minister mejuffrouw Klompé gisteren middag in de Kamer het volgen de gezegd: „De regering volgt niet alleen met de grootste aandacht, maar ook met zorg de gebeurtenissen in Indonesië en leeft zeer mee met de aldaar wonende Neder landers, die onder zulke moei lijke omstandigheden verkeren. De geachte afgevaardigden moe ten zich wel realiseren, dat de regering van de souvereine staat DE KERK van Civitas Dei heeft gis teren, met het plaatsen van het kruis op de kerk, het hoogste punt bereikt. De toren is 44 meter hoog, het kruis 15 meter. DE AUTORITEITEN van Rhodesia hebben besloten ook bouwvakarbei ders in Nederland te werven. Er kun nen in Salisbury 300 bouwvakarbei ders werk vinden. IN DEN HAAG staan 28.722 woning- aanvragen geregistreerd. IN DE NABIJHEID van de Noord pool hebben Sowjet-geleerden een werkende vulkaan ontdekt. ZES KINDEREN uit een gezin kwa men om het leven bij een brand in een oud huis te Detroit (V.S.) DE NEW-YORKSE diamanthandelaar Max Mandere is te Detroit door ro vers overvallen. Buit: een koffer met diamanten ter waarde van een half miljoen dollar. DE ONEINDIGE ruimte is niet lucht ledig, zo heeft een Russische geleerde verklaard. In elke kubieke centime ter van die ruimte bevinden zich verscheidene duizenden gasdeeltjes. Indonesië volgens de regels van het volkenrecht de volle verant woordelijkheid draagt om de be scherming van de in haar land woonachtige buitenlanders, inclu sief dus de Nederlanders, effec tief te waarborgen. Ik vraag de Kamer om in het onverhoopte geval, dat zich ern stige gebeurtenissen zouden voor doen, vertrouwen te hebben in de regering, dat zij het nodige en mogelijke doet". Uiteraard kon Soebandrio te New York geen enkele nieuw argument aanvoeren met betrekking tot de In donesische aanspraken op West-Irian. Ten aanzien van de gemeenschappe lijke Australisch-Nederlandse verkla ring. zei hij, dat deze zaak bezorgd heid heeft opgewekt in Indonesië en wel'Vht ook in andere Aziatische lan den. Hij zei: ,,Voor het Indonesische volk is de bedoeling van deze verkla ring nog steeds enigszins geheimzin nig." Hij onderstreepte het belang van een Indonesische eenheid, waartoe West-Irian moest behoren. ..Wij zul len niet rustig blijven afwachten, ter wijl door anderen over ons lot wordt beslist, doch wij zullen ons aanpassen aan de eisen van de nieuwe situatie". Resolutie Er werd een resolutie ingediend door de volgende landen: Afghanistan Bolivia, Birma, Ceylon, Egypte, Ethiopië, India, Indonesië, Irak, Jor danië, Libanon, Libië, Marokko. Ne pal, Saoudi-Arabië, Soedan, Syrië, Tunesië en Yemen. In die resolutie worden beide par tijen uitgenodigd hun pogingen om een oplossing van het geschil in over eenstemming met de beginselen van het handvest der Verenigde Naties voort te zetten en wordt de secreta ris-generaal verzocht de betrokken partijen bij te staan wanneer hij het nodig oordeelt voor de uitvoering van deze resolutie, en aan de dertiende bijeenkomst van de algemene verga dering rapport uit te brengen. Intimidatie, zegt Nederland De Nederlandse afgevaardigde, mr. C. W. A. Schürmann, noemde de ma nifestaties, die in Indonesië zijn ge houden, op zich zelf reeds ongepast, en, „indien zij zouden worden ge bruikt als argumenten in dit debat, een zeer laakbare en ontoelaatbare poging tot intimidatie van de algeme ne vergadering". Hij memoreerde in het verloop van zijn betoog de reeds bekende gang van zaken met betrek king tot Nieuw-Guinea, ontkende dus, dat Indonesië hier aanspraken kon doen laten gelden en legde de nadruk op het zelfbeschikkingsrecht, dat Ne derland, krachtens het handvest van de V.N., aan de bevolking van Nieuw- Guinea in het vooruitzicht heeft ge steld. Hij ontkende met klem, dat de toestand in Nieuw-Guinea ook maai de geringste bedreiging voor de we reldvrede zou kunnen betekenen. De Franse minister van buitenland se zaken, Christian Pineau, en zijn Amerikaanse ambtgenoot, John Foster Dulles, hebben gisteren tijdens een onderhoud dat ongeveer drie uur duurde, besloten, te zoeken naar een manier waardoor wordt voorkomen, dat de aan Tunesië geleverde wapens in handen van de Algerijnse opstan delingen vallen. Pineau, die dit mee deelde, zei voorts, dat hij de Ameri kaanse regering een plan voor nau were wetenschappelijke samenwerking tussen de landen van het Atlantisch Pact had voorgelegd. Bij een ontploffing in een mijn te Muirkirk irt Schotland, die zich dins dagavond heeft voorgedaan, zijn ze ventien mijnwerkers om het leven ge komen. Drie mijnwerkers zijn in een ziekenhuis opgenomen. Hun verwon dingen zijn „niet ernstig". De Rotterdamse politie is er gisteren in geslaagd de 27-jarige P. S. aan te houden, die met nog twee andere gevangenen in het begin van het jaar uit de gevangenis te Breda was ont snapt. Zijn twee lotgenoten, de M. en de H., werden reeds eerder te Rotterdam weer in de kraag gegrepen. S. heeft neelgenomen aan overvallen in Noord- Brabant, onder meer op de coöpera tieve Boerenleenbank te Hilvarenbeek en had nog acht jaar gevangenisstraf te goed. Gebleken is, dat hij drie on derduikadressen in Rotterdam had. Op één daarvan is hij gepakt. Aan vankelijk zei hij Visser te heten, doch toen hem foto's werden getoond, kon hij deze bewering niet langer staande houden. Onder deze naam vertoonde hij zich ook op straat. Minister Klompé heeft de mogelijkheden tot het verlenen van bijdragen in de kosten, verbonden aan het vrijwillig beschikbaar stellen van woonruimte, aanzienlijk uitgebreid. Dit is vervat in een beschikking, welke inmiddels ter kennis is gebracht van de gemeentebesturen. Op 1 december treedt de nieuwe beschikking in werking en vervalt de oude van 1948. staanden, die een eigen huishou- De nieuwe beschikking voorziet in een rijksbijdrage indien de gemeen ten besluiten de kosten te vei goeden van degenen, die voorzieningen laten aanbrengen om voor meer gezinnen woongelegenheid te verkrijgen, of door wier verhuizing meer woonruimte ter beschikking komt. Een en ander houdt in, dat men op grond van deze regeling voor de vol gende vergoeding in aanmerking kan komen: 1 Ten hoogste 800.(voorheen 400.1 bij het vrijwillig treffen van voorzieningen, waardoor sa menwoning mogelijk wordt, of kan worden voortgezet, b.v. door het inrichten van een noodkeu- ken en het aanbrengen van een eigen toilet. Onder bepaalde voor waarden kan dit. behalve voor gezinnen, ook gelden voor alleen- ding moeten voeren. 2 Honderd percent van de kosten van het inboedeltransport, vol gens plaatselijke normen, indien men zijn grotere woonruimte vrij willig ter beschikking stelt, als mede een bedrag voor inrichtings kosten (hieronder niet begrepen de aanschaf van meubilaire goe deren), gelijk aan ten hoogste 2/3 van de huurwaarde volgens de personele belasting van de in ge bruik genomen kleinere woning of het kleinere woninggedeelte, en tenslotte een eenmalige tegemoet koming van ten hoogste 100. indien opslag van meubilair nood zakelijk is. (Volgens de oudere regeling werd bij verhuizing in totaal niet meer vergoed dan de huurwaarde van de verlaten woning). Minister Klompé heeft er de aan dacht van de gemeentebesturen op gevestigd, dat vergoeding van kosten voor voorzieningen slechts kan wor den gegeven, wanneer het oogmerk voorzit om meer gezinnen woonge legenheid te verschaffen of te blijven verschaffen. In de gevallen van ver huizing moet het in de eerste plaats in de bedoeling liggen eraan mee te werken, dat meer woongelegenheid ter beschikking komt. Steeds moet er op worden gelet, dat het erom gaat het vrijwillig beschikbaar stellen van woonruimte te bevorderen. Voorts is het duidelijk, dat in de betreffende gevallen alleen vergoeding wordt ge geven. als aangenomen mag worden, dat de vrijwillige samenwoning een redelijke tijd zal duren. De regeling is ook van toepassing in geval van verhuizing naar een andere gemeente. De rijksbijdrage aan de gemeenten bedraagt 75 percent van de genoemde kosten. Diep onder de indruk en afgemat door een eindeloze spanning, wordt hier de 23-jarige Duitse mijnwer ker Anton Plimal door zijn vader (links) en zijn zuster weggeleid van de bariummijn te Eschwege in Duitsland, waarin hij met een an dere mijnwerker vijf dagen was op gesloten. De twee mannen werden gered met behulp van een speciale stalen cilinder, waarin zij door een gang met een doorsnee van 40 cen timeter, gegraven door massa's steen en puin, boven de aarde wer den getrokken. De mannen geraak ten afgesloten van de buitenwe reld toen de ingang tot de pijler waarin zij werkten instortte. (Van onze parlementaire medewerker) Bij twee begrotingen, die gis teren in de Tweede Kamer op dezelfde dag werden behandeld, is het probleem van de hand over hand toenemende puzzels ter sprake gebracht. De minis ter van Maatschappelijk Werk, dr. Marga Klompé, heeft er haar zorg over uitgesproken dat het element van het kansspel bij de fondsvorming in het maat schappelijk werk gaat over heersen. Zij was het met haar partijgenoot Verberk eens, dat de ware caritas, die de drijfveer moet zijn voor het vormen van fondsen voor maatschap pelijk werk, hierdoor wordt onder graven. De verantwoordelijkheid van de mensen voor elkaar verdwijnt zo- Bij de N.V. Nico ter Kuile en zoon, textielfabrieken te En schede, is aan 42 arbeiders ont slag aangezegd en in Almelo zal een wolspinnerij gesloten wor den. Weersverwachting van het K.N. - M.l. tot vanavond, opgemaakt woensdagavond 23.15 uur: Droog weer met plaatselijk flinke t opklaringen. Ongeveer dezelfde J rniddagtemperaturen. Overwegend S S zwakke wind uit oostelijke rich- S t tingen. ,,,Verwa«hting van het Belgische Weerkundig Instituut: Lichte oos- tenwind. Over het algemeen zwaar bewolkt tot betrokken met zeld- j zame opklaringen. Plaatselijk mist des morgens. S Vandaag: zon onder 16.41 uur, maan onder 16.47 uur. Morgen: zon op 8.11 uur, maan I S op 8.52 uur. '■mi,iiuimiHn De Vickers Viscount Jan Oliesla gers. Meer dan 50 f km per uur.... Het Finse contingent van 300 man, dat deel uitmaakt van het politieleger der V.N. zal tegen eind november Egypte verlaten, aldus is in Gaza bekendgemaakt. De Finse groep wordt niet vervangen, zodat de sterk te van de politiemacht tot ongeveer 6.000 m.-.n is gereduceerd. In septem ber zijn 500 Indonesiërs vertrokken, die ook niet vervangen worden. De kosten Groot-Brittannië heeft een bedrag v .1 een miljoen dollar beschikbaar gesteld als „speciale bijdrage" tot de oplossing der moeilijkheden, waar mede de financiering van het politie leger der V.N. gepaard gaat. De Verenigde Staten hebben, als ge meld, reeds eerder 12 miljoen dollar voor hetzelfde doel toegezegd. Het is de bedoeling dat alle 82 V.N.- leden in de kosten hiervan bijdragen, op basis van het bedrag hunner nor male lidmaatschapgelden. De communistische staten hebben echter tot nu toe elke bijdrage tot bestrijding der kosten van het inter- ioMtomte BoMwtaga* geweigerd. (Van onze redacteur) Zichtbaar ontroerd heeft gis teren de weduwe van Jan Olie slagers een der nieuwe Vis counts van de KL.M. ten doop gehouden en de naam gegeven van haar man, die in 1943 over leed. Jan Olieslagers is niet slechts een naam, het is een begrip, symbool geworden van de luchtvaart in haar roemruch te beginjaren. Is het daarom te verwonde ren, dat de K.L.M. zijn nage dachtenis wil eren, nu zij haar groei en triomf weer eens be vestigd ziet in de overgang van het tijdperk van de zuigmotor naar dat van de straal turbine? De negen Viscounts, die de K.L.M. heeft besteld, luiden bijna geruisloos (letterlijk en figuurlijk) het straal- tijdperk in voor de burgerluchtvaart in Nederland. De toestellen worden voortgestuwd door „turboprops", schroefturbines, die de machines een snelheid geven van ruim 500 kilome ter per uur en die het grote voordeel bieden van een snellere klim, minder trillingen en minde* lawaai. De Nederlandse journalisten, die de vlucht van Schiphol naar Meisbroek meemaakten en van het Brusselse vliegveld per bus naar Deurne wer den vervoerd, mochten dit ervaren. Zij kregen overigens amper gelegen heid hun sandwich-met-koffie te con sumeren. Amsterdam-Brussel is voor de Viscount niet meer dan een spron getje. Voor het standbeeld van Jan Olieslagers in Deurne, op het plein voor de luchthaven, stond een ere wacht van Belgische luchtcadetten. Mét de autoriteiten, die de K.L.M. voor de plechtigheid had genodigd, brachten ze een treffend tribuut aan de man, die, meer dan wie ook, Bel gië en Nederland het vertrouwen in de toekomst van de luchtvaart ge schonken heeft. De heer J. Luymes, technisch di recteur van de K.L.M., prees zich ge lukkig, dat mevrouw Olieslagers zich bereid had verklaard de Viscount ten doop te houden. Hij herinnerde aan de triomfen van haar man. even voor de eerste wereldoorlog. Triomfen, die o.a. hun weerspiegeling vonden in een populair liedje, dat door heel Neder land werd gezongen. Om zijn nage dachtenis te eren legde hij een krans aan de voet van het monument. Erkentelijk tegenover de K.L.M. toonde zich de heer F. Osterrieth, voorzitter van de Kamer van Koop handel van Antwerpen. Hij prees de naamgeving van de nieuwe Viscount als een ware Benelux-geste. De Ne derlandse luchtvaart immers zal nu een beroemde Belgische naam in heel Europa bekendheid geven. En toen de doopplechtigheid. Me vrouw Olieslagers, die een bokaal champagne leeggoot over de neus van het trotse toestel.Een eenvou dig ceremonieel, maar met een zin volle achtergrond. Tijdens een recep tie in het restaurant van de luchtha ven deelde de heer Luymes nog mee, dat mevrouw Olieslagers benoemd was tot lid van de club „Skippers of the Flying Dutchman", een gilde waartoe slechts diegenen kunnen be horen, die zich. direct of indirect, gro te veï'diensten voor de luchtvaart hebben verworven. Prins Bernhard is er lid van en ook mevrouw Bleriot. En tenslotte mocht de weduwe van Belgiës eerste luchtvaartpionier een model in ontvangst nemen van de „Jan Olieslagers", die inmiddels bui ten, in het schemerdonker, kracht verzamelde voor de terugreis naar Amsterdam. Meer dan 6000 paarde- kraohten. En tonde* een schokje.*,. Bij de n.v. te Enschede is een ge brek aan orders ontstaan, waardoor de produktie moet worden ingekrom pen. De ontslagenen zijn werknemers van verschillende afdelingen. Met het arbeidsbureau wordt onderhandeld om de betrokken arbeiders bij andere bedrijven te werk te stellen. Over drie maanden zal het bedrijf van de n.v. Wolspinnerij, weverij en ververij J. ten Bos te Almelo wor den gesloten. De onderneming wordt volledig opgeheven, nadat de lopende orders zijn afgewerkt. Zaterdag a.s. wordt aan 264 van de 500 personeels leden ontslag aangezegd. Het bedrijf te Almelo, waar tevens de zetel van de onderneming is ge vestigd, zal gedurende de komende drie maanden in gedeelten worden stopgezet. Van de bezetting van 228 mannen en vrouwen aldaar, wordt zaterdag aan 193 personen ontslag aangezegd. Het nevenbedrijf te Nieuw Heeten, waar 16 mensen werken, wordt met ingang van zaterdag a.s. gesloten. In Wierden, waar zich een deel van de spinnerij bevindt, werken 142 arbei ders, waarvan er 55 zullen worden ontslagen. Het derde nevenbedrijf, te Weerselo, zal vermoedelijk aan een andere onderneming worden ver kocht. De sluiting van het bedrijf is een zware slag voor honderden gezinnen. Het staat ernstig te bezien, of voor de brodeloos geworden mannen en vrouwen emplooi kan worden gevon den in de andere katoenverwerkende textielbedrijven in oost-Nederland. Ook in de confectie-industrie heerst op het ogenblik een slapte. Bij ver schillende bedrijven is de werktijd vrij drastisch bekort. Een aantal aan vragen om korter te mogen werken is in behandeling. In zijn vergadering van gisteren heeft de Tweede Kamer de begroting van Maatschappelijk Werk zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. doende. Zij stelde daartegenover de noodzakelijkheid om het volk een be tere voorlichting te geven over de concrete doelstellingen van de taken van het maatschappelijk werk. Wan neer er een probleem ontstaat als dat van de Hongaarse vluchtelingen of een watersnood, dan blijkt, dat ons volk nog voldoende spontane of ferzin bezit. Bij de behandeling van de begroting van Justitie werd door mr. Vrolijk (PvdA) gevraagd om een positieve oplossing van wat hij noemde „de geldpuzzelarij". Hij achtte dit probleem nog verontrus tender dan de kwestie der voetbal pools en achtte het kansspel dat daaraan verbonden is veel nadeliger voor het publiek. Maar voor heide vroeg hij van de regering een oplos sing in positieve zin. „Met negativis- men lost men dit soort problemen niet op", zo meende mr. Vrolijk. Er zal recht moeten worden gedaan zo wel aan de begrijpelijke verontrus ting als aan de gewijzigde rechts overtuiging, zo meende hij. Aan de ene kant achtte hij beper king en regulering nodig, anderzijds zal meer moeten worden toegestaan dan thans geoorloofd is. Hij wees een veto, zoals door de A.R.-ministers in het kabinet en door de A.R.-partij wordt gegeven, van de hand. Mr. Vrolijk herinnerde aan enige positie ve gedachten die hij in de KVP en zelfs in A.R.-kringen had beluisterd. O.m. beoogde hij een positief effect ten behoeve van de miskende finan ciële behoeften van de sport en het lager onderwijs in verband met de bestedingsbeperking. Zijn antipode in het debat was dr. J. Meulink, die het standpunt van de A.R. vertegenwoor digde en om beperking vroeg bij de wet van wat hij noemde „wetsonder- mijning." De justitie zal een grens moeten trekken nu de goklust een rage gaat worden. De prijsvragen noemde hij „misselijke gokinstitu- ten." Mr. Baeten, die voor de KVP sprak, toonde begrip voor de situatie die zo gecompliceerd is, dat de re gering niet zo maar ineens een op lossing kan forceren. Wel vroeg mr. Baeten of de minister van Justitie de Kamer een beeld kon geven van de plannen om tot sanering te komen. Mr. Berkhouwer (WD) vond het psychologisch verklaarbaar, dat de puzzels toenemen, mede in verband met het besloten karakter dat aan de KNVB-pool is gegeven. Hij vroeg zich af waarom men dan destijds de tota- lisator zo gemakkelijk had aanvaard en wilde nu de ontwikkeling van za ken maar liever even afwachten. Spaak, secretaris-generaal van de NAVO, heeft gisteren in Den Haag met dr. W. Drees en de staatssecre- taris van buitenlandse zaken, drs. E. van der Beugel, van gedachten ge wisseld met betrekking tot de bespre kingen, die op 16 december in Parijs door de regeringshoofden der NAVO- landen zullen worden gevoerd. Spaak zei op een persconferentie, i zijn besprekingen met de staats hoofden en de ministers der onder scheidene NAVO-landen vooral ten doel hebben te komen tot een soort agenda, die bij de Parijse besprekin gen ter tafel zal komen. Wij moeten op 16 december met iets anders uit de conferentie van regeringshoofden te voorschijn komen dan alleen maar met principes, zo merkte hij op. Wij zullen wezenlijke resultaten bekend moeten kunnen maken.

de Stem | 1957 | | pagina 1