Engelse sloegen geleerden flater 'LOVE-PAT' SPORT- en SPEL-momenten OP ROLLETJES PasWaJJ pe jiïem die SFcterhoest' L Toestand in Roemenië niet rooskleurig Verkiezing van volksrechters T;sjecho-Slowakije in Aantal werklozen stijgt De kip in het kraambed ABDIJSIROOF Bedevaarten naar Lourdes DERDE BLAD DINSDAG 19 NOVEMBER 1957 5 Eenvoudigste berekeningen over het hoofd gezien J „Dinteloord" verbrak eigen record bietcnverwerking Anti-godsdienstige uitzendingen voor Vlaamse televisie Ook U kunt zó aantrekkelijk zijn... altijd! ftyvéiU Werkloosheid in communistische staat Even Helpen Europese Titels Winnaar K. O. Liberalistische rechters uit den boze In 1933, op een mooie avond in mei, verzorgden Amerikaanse radiostations een progrmma zoals nog nooit eerder in de geschie denis van de radio voorgekomen was. Het New Yorkse station WJZ en Blue Network gaven hun miljoenen luisteraars radio boodschappen uit het heelal. Enkele maanden tevoren was het de Amerikaanse radiotechnicus Karl Jansky gelukt radiogolven uit het wereldruim op te vangen. „U hebt allen al uitzendingen ge hoord vanat het andere eind van het land uit Europa en uit Australië", verklaarde de omroeper. „Vandaag echter willen wij een programma brengen dat verder weg komt dan ooit tevoren.-Vanavond zult u radio impulsen horen vanaf ergens uit het heelal, aan de andere kant van het zonnestelsel, ergens uit het sterren rijk". Terwijlde luisteraars tien secon den lang luisterden naar de korte golfgeluiden het leek alsof er stoom afgeblazen werd waren zij er getuige van de geboorte van een geheel nieuwe wetenschap, de radio- astronomie. Sindsdien hebben de onderzoekers van deze nieuwe wetenschap met eigen ontworpen toestellen reusachtige antennesystemen en radiospiegelteles- copen geprobeerd de herkomst van de raadselachtige boodschappen uit het heelal te verklaren. Na jarenlang moeizaam werk gelukte het hen enige van de golvenbronnen te vinden. De stralen kwamen vanaf bijvoorbeeld Venus of Jupiter of van groepen ster ren. De grote man van deze nieuwe we tenschap werd de Engelse radioastro noom Martin Ryle, die samen met een groep onderzoekers werkzaam is aan de universiteit van Cambridge. Toen de eerste Spoetnik het luchtruim werd We zaten met z'n tweetjes naast het kraambed. Een gelukkig jong moedertje, een lieve vriendin van vroeger, lag erin. Ze had gezegd, dat ze het „lollig" vond onder deze omstandigheden nog eens twee van die „oude schabberste ontmoeten. Zij kon de dingen altijd op zo'n bij zondere manier zeggen en dat was ook een van de redenen geweest, waarom wij haar zo graag moch ten, De gesloten gemeenschap van het huwelijk had zo bleek in tussen haar zegwijze niet in voor vele mensen verdraaglijker banen kunnen leiden. Maar ter zake. Ondanks de aanwezigheid van het charmante vrouwtje in het bed werden wij afgeleid. Vooral Robert Louis Philip, die in het gunstigste geval Robert genoemd wordt, maar zijn adellijke naamgeving door gaans ziet teruggebracht tot het alledaagse Rob. Rob dan breed en blond, lang en sterk zat stillekens en afwe zig voor zich uit te kijken, een glimlach op het gezicht. Ik wist, dat hij aan een jeugdherinnering zat te denken, die acht jaren terug ging- Hij had toen op dezelfde kamer en in hetzelfde bed gelegen. Niet uit eigen beweging. O, neen. Zijn vader had hem naar het ziekenhuis moeten slépen. Hij had zestien dui vels uit de hel moeten trommelen, wüde één dokter kans krijgen aan Robbie's breuk te komen. Het was tenslotte gelukt, maar Ik hoor Robbie nóg vloeken, zie nog zijn verontwaardigde gezicht mooi-rood tegen de witte kussens afsteken. Ik geloof, dat wij in die tijd zijn opstandigheid nog verhoogden. Wanneer tijdens het bezoekuur de halve klas naast en op en onder het bed zat, was er altijd wel één, die in argeloze belangstelling in formeerde of de zusters hem wel genoeg te eten gaven. Hetgeen steeds tot vulkanische woede-ver schijnselen aanleiding gaf, want hoewel niet meer in de groei was een heel brood en een volle fles melk per maaltijd kinderspel voor Robbie. Ik heb dat meermalen mo gen ervaren. Was de lava er dan uit, dan klonk telkens weer de diep uit zijn maag opborrelende ver zuchting, dat ze maar eens moesten zien, wat hij deed, als hij uit dat ellendige ziekenhuis zou komen: j.Dan koop ik een vette kip en eet m hélemaal alleen op." Zo lang hoefde Robbie niet te wachten. Willem, boezemvriend van de ge tergde zieke, had niets gezegd, maar op zekere auond zette bij een vuur vaste schaal tussen de armen en benen, die aan het hoofdeinde door- een gefriemeld lagen. Spiedend of or geen zusters in de buurt waren, boog hij zich haast tot in Robbie's °Pr.en fluisterde: „Vannacht kom xk de botjes halen. Hier is een zak. Looi ze maar door het raam in de tuin". Robbie had het gauw genoeg «oor. Voorzichtig tilde hij het dek- °P- Zen knaap van een kip, aakt en bruin-gebakken, walmde Beurend zijn neusgaten binnen. ,'T, heb hem zelf gevangen en ge pinkt. Er liepen wel duizend kip- penbij die boer rond. Hij merkte er dus niks van". Later bleek, dat de boer het wél Bemerkt had. Willem had van die wel duizend kippen" een bruine Barnevelder weggepikt. En daar tad de boer er maar één van Een zuster kwam de baby bitt en brengen en legde het slapende Kina in de armen van onze lieve, trotse vriendin. Js het geen heerlijk kippetje?" Jubelde zij, op haar eigen, speciale manier. >,Ja, het was een heerlijk kip- Petje", verzekerde Robert Louis Philip. FIDELé ingeslingerd, richtte men alle appa raten op het nieuwe zendobject. Er zou hiervoor nauwelijks een betere apparatuur kunnen zijn dan de uit stekende toestellen van Cambridge. Nadat technici met bewonderens waardige haast de toestellen omge bouwd hadden om de pieptonen van de Spoetnik te kunnen ontvangen, ge lukte het de Britse wetenschapsmen sen in enkele uren de Russische kunst maan te peilen. Terwijl overal nog geleerden het luchtruim afzochten konden de astro nomen van Cambridge reeds nauwkeu rig op hun kaarten de baan van de Spoetnik aangeven. Het werk van de Engelse geleerden had een verbluf fend resultaat, dat door alle radiosta tions over de gehele wereld werd be kend gemaakt. Vijf dagen na de start van de Rus sische kunstmaan berichtte Cam bridge zelfs dat de maan spoedig naar beneden zou komen. Enkele dagen later bleek echter dat de boodschap van de geleerden een van de grootste blamages was van de radioastronomie. Voordat Ryle en zijn medewerkers de mededeling deden van het naar beneden komen van de Spoetnik, hadden zij hun berekeningen met we tenschappelijke nauwkeurigheid on derzocht. Het resultaat scheen er on tegenzeggelijk op te wijzen dat de kunstmaan bij elke ronde steeds meer hoogte verloor en spoedig in dichtere luchtlagen moest komen, waar ze (apuejj SAPV) £w,-mr Wat n zorg als de kinderen zo hoesten. Ge lukkig is er een afdoend middel tegen: Abdijsiroop! Dat afmattende 'geblaf' verdwijnt en ze slapen weer rustig. Een ware geruststelling voor elke moeder: Abdijsiroop in huis! De 23 genezende bestanddelen lossen het slijm op en verjagen de ziektekiemen. dan net als een meteoor verbranden zou. Op grond van de berekeningen van Ryle waagde een van de mensen van het koninklijk observatorium het zelfs om te zeggen dat de Spoetnik reeds 160 km dichter bij de aarde gekomen was. Volgens hem, kon binnen enke le uren de maan naar beneden ko men. De Manchester Guardian be richtte vanuit Cambridge over de stemming van de Britse geleerden. „Er heerst een sfeer onder de geleer den alsof zij juist een stervende be zocht hebben waarvan de dokter ver teld heeft dat hij de nacht waar schijnlijk wel niet meer zal kunnen halen". Bijna tegelijkertijd meldde radio Moskou dat er nieuwe plannen voor de ruimtevaart waren en voorspelde dat de satelliet, die praktisch niets aan hoogte verloren had, nog lange tijd om de aarde zou blijven cirkelen. Terwijl de Spoetnik volgens plan rustig zijn baantjes om de aarde maakte en zijn piep-piep uitzond, was er in Cambridge grote verbazing dat de satelliet nog steeds in het heelal zwierf. De Engelse astronomen probeerden de tegenspraak van de Russen te ver klaren. Ryle en zijn medewerkers on derzochten al hun rapporten en hun grote berekeningen. Toen kwam Ryle ineens op een idee. Hij overdonderde met de mededeling dat men zich grandioos vergist had. Ryle en zijn mensen hadden bij de bepaling van de plaats van de satel liet één feit over het hoofd gezien. Een klein feit dat zelfs een scholier van de HBS niet vergeten zou heb ben. Men had vergeten dat het aard oppervlakte gebogen is waardoor een aan de horizon opkomend voorwerp niet beslist laag over de --'-dopper vlakte behoeft te vliegen. In de afgelopen week heeft de coöperatieve suikerfabriek Dintel oord" het eigen record van de vorige campagne, nl. 53 miljoen kg ver werkte suikerbieten, met niet min der dan 7 miljoen kg overtroffen. Reeds 3 weken achter elkaar kon aan de werknemers de maximum verwerkingspremie worden uitbe taald, omdat de maximum capaciteit van 56 miljoen ruimschoots over schreden werd. In de afgelopen week werden nog- meer records gebroken uit de vorige campagne. Het zogenaamde wacht- record werd nh op 3.05 miljoen kilo gram gebracht. Dit is de verwerking in 8 uren! Het dagrecord werd tot 8,9 miljoen opgevoerd, eveneens een enorme verbetering. Vermoedelijk zal de fabriek tussen 6 en medio december de laatste biet in de snijmolens laten verdwij nen. (Advertentie) Katholiek Vlaanderen is heftig ver ontwaardigd over het besluit der so- cialistisch-liberale meerderheid, in de Belgisch Nationale Omroep anti godsdienstige uitzendingen verplich tend op te leggen aan de Vlaamse televisie. Van deze week af is de Vlaamse televisie verplicht op eigen kosten een of tweemaal per maand anti-gods dienstige uitzendingen te verzorgen van de stichting Engel en Magnel - en het Humanistisch Verbond. Tijdens contactdagen van het Katho liek radio en televisie-centrum te Heverlee hebben de woordvoerders der Vlaamse Katholieken hun veront waardiging gelucht over het feit, dat een nationale instelling dergelijke uit zendingen moet verzorgen, terwijl bovendien 60 tot 70 percent der kij kers christen is. Nergens in Europa, in geen enkel radio, of televisiebestel, bestaan der gelijke uitzendingen, behalve in de radiouitzendingen achter het ijzeren gordijn, aldus de Vlaamse klacht. Zij wijzen er tenslotte op dat van de cul turele autonomie der Vlaamse televisie niets meer over is. De laaste jaren vertoonde het aan tel werklozen een doorlopende da- lin g. Sedert het begin van dit jaar is, mede tengevolge van de bestedings beperking, in dit beeld een wijziging gekomen. H<et aantal werklozen werd door de Minister van Sociale Zaken on langs per 1 oktober op 40.000 ge steld. Zoals onze grafiek duidelijk laat zien is hiermede de daling van de laatste jaren volledig teniet ge daan. De hele dag stralend mooi met Compact make-up with Lanohte In schildpadkleurige doos met goud. in 8 hartveroverende kleurenook vullingen met donsje verkrijgbaar. Ja, Inderdaad I Het fluweel zachte, frisse waas van 'Love Pat' verandert nooit. Het Is een complete make-up, luchtig, maar blijvend. Het is pressed powder, plus foundation met Revlon's Lanolite*, dat Uw huid verzacht, zo soepel en zo jeugdig maakt. Gemakkelijk op te brengen en zo elegant om mee te nemen voor een snelle make-up. Probeert U tove Pat' eens..*, en U blijft het altijd gebruiken I 'Love Pat' is de enige compacte make-up, die nooit vlekt en nooit verkleurt, zélfs niet op de vettige plek jes rond neus en kin. U zult van 'Love Pat' gaan houden. Morst niet als losse poeder. 'LOVE PAT', Compact Make-up with Lanolite Revlon Trade Mark Het telegram met gelukwensen, dat de Roemeense communis ten de vorige week naar Moskou zonden ter gelegenheid van de herdenking van de oktober-revolutie was uiteraard in hoofdzaak gewijd aan loftuitingen op „de glorieuze communistische partij van de Sowj et-Unie". In één passage werd evenwel betoogd dat Roemenië „een so cialistische staat met een krachtige industrie in volle ontwikke ling was geworden en met een landbouw die voortdurend meer op socialistische leest wordt geschoeid" (socialistisch betekent in dit geval natuurlijk wat de rest van de wereld communistisch noemt). Jammer genoeg voor het Roemense volk kloppen de feiten niet al te best met deze voorstelling van zaken. In letterlijke zin is het waar dat de Roemeense landbouw voortdurend meer op socialistische leest wordt ge schoeid, d.w.z. wordt gecollectiveerd. Volgens de minister van land. en bos- Te Utrecht is voor het eerst de Ver. eniging voor Ned. Bedevaarten (V. N.B.) in haar nieuwe vorm bijeenge komen onder voorzitterschap van mgr. dr. Th. v. d. Bom. De V.N.B. is van nu af aangepast aan de moder ne omstandigheden cn telt buiten het bestuur van 14 leden voortaan een even groot aantal leden. Deze zijn de voorzitters en secretarissen van de in middels opgerichte diocesane V.N.B.- comité's, welke ten doel hebben de zuivere bedevaartgeest in hun dioce sen te verspreiden en de organisatie van bedevaarten te helpen bevorderen. Zoals de oude organisatie (alleen het bestuur) was samengesteld uit een priester en een leek uit elk bisdom, zo is nu ook het ledental op dezelfde manier samengesteld. In de installatierede van de voor zitter kwam tot uitdrukking, dat door de decentralisatie de V.N.B. meer achterban zal krijgen. De diocesane comité's zullen actief deelnemen aan het aanwijzen van zieken, die geheel of gedeeltelijk op kosten der V.N.B. jaarlijks naar Lourdes gaan. Voorko men zal worden, dat sommige zieken nooit, anderen meer dan eens aan de beurt komen. In 1958 zijn er 11 bedevaarten naar Lourdes. Bondscoach Elek Schwartz is bezig aan een merkwaar dige tournee- Hij reist alle delen van het land af om trainingsdemonstraties voor oefenmeesters van clubs te houden. In dit kader krij gen de trainers uit Brabant en Limburg 2 december de kans om wat van hem op te steken. Dan wordt namelijk in Eindhoven zo'n avond gegeven. Schwartz heeft, onder meer in Groningen, al groot succes ge had. In het noorden demonstreer de hij met GVAV-spelers de con ditietraining, speciaal lettend op het ritme. Verder besteedde hij grote aandacht aan het organise ren van de verdediging. Volgens Schwartz is dit het zwakke punt in het Nederlandse voetbal. Alle trainers van clubs, uitko mende vanaf de tweede klas amateurs tot aan de eredivisie toe. kunnen de demonstratie avonden bijwonen. Tot de 12 schaatsenrijders, die voor conditietraining naar de Zweedse plaats Valladalen zul len reizen, behoort - zoals ge meld - G. van IJff uit Assen delft. De uitzending naar Scan dinavië komt gedeeltelijk voor re kening van de rijders zelf. Daar om hebben B. en W. van Assen delft aan de gemeenteraad voor gesteld een bedrag van 75 gul den beschikbaar tc stellen om de reis voor van IJff mogelijk te maken. De bevolking van het plaatsje zal trachten door mid del van klaverjastoernooien etc. het benodigde aanvullende be drag bijeen te brengen. De andere uitverkorenen zul len wel een beetje jaloers naar al deze initiatieven kijken, want de kosten zijn hoog en de schaat- senrijdersbond heeft al laten we ten, dat hij er niet te breed voor staat. De mogelijkheid bestaat zelfs, dat de uitzending blijft waar het op het ogenblik is: Een plan... Twee jonge judoka's hebben het vorige weekeinde een prach tig debuut gemaakt. Zij plaat sten zich door hun prestaties tij dens de Europese kampioen schappen te Rotterdam met één slag in de internationale belang stelling. Het zijn de Roosendaler J. Aanraad en R. v. Ierland uit Tilburg. Enthousiaste kenners noemen hen reeds bij de sterke „tweede linie" na Anton Geesink, die een eenzame hoogte heeft be reikt in deze sport. Vooral Aanraad, pas sinds kort drager van de „zwarte band", viel op door de manier, waarop hij slag leverde. Van zijn vier wedstrijden won hij er drie. Dat hij internationaal befaamde meesters vloerde, deed hem niets. Het was de verdienste van Aanraad, dat hij Nederland een finaleplaats bezorgde. De Europese atletiekkampioen- schappen zullen van 19 t.e.m. 24 augustus '58 in Stockholm worden gehouden. Het oude stadion, dat bijna geheel is uitverkocht, is uitgebreid tot een accommodatie van 28.000 toeschouwers, terwijl de sintelbaan, die 386 meter lang was. verlengd werd tot 400 meter. De kosten van de verbete ringen werden gedekt door de opbrengsten van de Zweedse voetbalpool. De KNAU heeft in verband met deze kampioen schappen, de nationale kam pioenschappen en de verschillen de landenwedstrijden vroeg in het seizoen geplaatst, zodat zij kunnen gelden als training voor Stockholm. De landenwedstrijd dames tus sen Zweden en Nederland zal op 17 augustus in Malmö plaats vinden. De verdeling van de 150 „vrijkaarten" ligt voor Neder land gunstig in verhouding tot de andere, grote, atletieklanden. Krijgen Rusland 16, Engeland 13, Duitsland 13 en Italië 9 kaarten, Nederland heeft reeds de toezeg ging van 6 kaarten (3 mannen en 3 vrouwen), terwijl de moge lijkheid bestaat dat hier nog een om twee kaarten aan worden toe gevoegd. Nu reeds hebben 20 landen zich officieel gemeld, doch dit getal zal waarschijnlijk stijgen tot 28. In de Engelse plaats Nel son heeft de amateurbokser Colin Whyment een wedstrijd gewonnen, niettegenstaande het feit, dat hij zich zijn zege niet bewust was. Hij lag knock-out. Het was het sensationele slot van een der partijen voor de landenwedstrijd Engeland- Noord-Ierland, die te Nelson werd gehouden. Juist op het moment, waarop de gong voor de laatste keer klonk, plaatste zijn Ierse tegenstan der Mulvey een voortreffelij ke rechtse stoot. Whyment ging naar het canvas - zonder illusies. Maar de scheids rechter besliste dat het ge vecht reeds was beëindigd en omdat Whyment een punten- voorsprong had wees hij de Brit als winnaar aan. bouw is 44.5 procent van het in cul tuur gebrachte land thans in het be zit van de staats-, collectieve of coöpe ratieve boerderijen. De oogsten In tegenspraak met de communis tische leerstellingen betekent dit ech ter niet dat het Roemeense volk nu ook meer te eten krijgt. Dit jaar was de oogst goed: aardappelen en uien. die het vorig jaar schaars waren, zijn er nu volop, evenals andere groen, ten en fruit. Toch blijven andere be langrijke voedingsmiddelen spijs oliën, margarine, boter, eieren, ge vogelte en vlees schaars en de prij zen op de vrije markt (waar de schaarse artikelen eerder te krijgen zijn dan in de staatswinkels) gaan nog steeds omhoog. Vooral het vleestekort is duidelijk merkbaar, want overal ziet men lange files voor de slagerswinkels (desal niettemin worden er grote hoeveelhe den vlees uitgevoerd, een duidelijke aanwijzing hoe weinig de communis ten zich bekommeren om het bevre digen van de behoeften der verbrui kers) Werkloosheid Niet minder in strijd met de feiten is het besnoef over Roe- meniës „krachtige industrie in volle ontwikkeling". In Roemenië, evenals in Bulgarije en de andere communistische landen, heeft de geleide economie voortdurend te kampen met allerlei spanningen. Werkloosheid (die theoretisch niet onder 't communisme bestaat) is voor 'n toenemend aantal Roeme nen een harde werkelijkheid. Met de winter voor de deur voeren de arbeiders in Boekarest en andere steden een felle onderlinge strijd om werk, dat steeds minder wordt, en duizenden trekken de stad uit om werk in de mijnen te zoeken. Volgens de minister van het mijnwe zen, Ion Mineu, zijn er zoveel nieuwe en ongeoefende mijnwerkers dat bijna de helft in de niet-produktieve sector te werk wordt gesteld. Op 22 februari van dit jaar werd bij decreet aan de fabrieken toestem ming verleend verschillende catego rieën arbeiders ontslag te verlenen, maar tengevolge van de storm van protesten werd het decreet enkele maanden later officieel ingetrokken^ de ontslagen gingen echter onvermin derd voort. Nu is het evenwel een niet te ontkennen feit dat al deze moeilijk heden, waarmee de Roemenen te kampen hebben, geenszins toevallig zijn. Er moet een verklaring te vin den zijn voor de voedseltekorten na een goede oogst in een rijk landbouw, land en voor de afgemene werkloos heid na jarenlange intensieve indus trialisering. Het antwoord licht voor de hand', de communistische geleide economie, waarmee Roemenië gezegend is, werkt nu eenmaal niet goed. Het grandioze economische vijfjarenplan 1956-'60 heeft in tal van industriële sectoren, richtlijnen opgesteld, die niet te ver wezenlijken zijn en de onmogelijkheid om het gestelde niveau te bereiken zal natuurlijk niet weinig er toe bij dragen de spanningen in de volks huishouding te vergroten. Daar moet dan nog aan worden toe gevoegd, dat zelfs wanneer een com munistische volkshuishouding beter functioneert dan in Roemenië een groot deel van de vruchten van de ar beid wordt opgeëist door de staat in de vorm van verdere investeringen in de zware industrie, in bewapening en in vele andere activiteiten van de staat, die van geen direct nut zijn voor de verbruikers. Van 15 tot 30 november wor- socialistische recht in de tijd van Sta rt Pn in Tciprhn =ünwalriio lin hebt>en geschonden. Thans echter aen m isjecno biowakije ver- meent men ile(. socialistische recht zo kiezingen gehouden, waarbij het te moeten uitleggen, dat iedereen aantal volksrechters, die de be- J"1!?, m,°,et worden behandeld, aldus J 'de klacht van het blad. roepsrechters ter Zijde staan, In communistische kringen is men wordt uitgebreid. In totaal zul- va' oordeel, dat de grote toeneming 4^, j j 4.-- i co nnn van "et aantal diefstallen van gena- len in de genoemde tijd 53.000 tionaliseerde goederen moet worden volksrechters en 1.381 beroeps- toegeschreven aan het overdreven rechters worden nnncrewpzpn gebiuik van de mogelijkheid tot het recnxeis woraen aangewezen. uitspreken van voorwaardelijke straf- De rechters worden indirect door fen Men wijst erop, dat de voorzie- l.et volk gekozen, namelijk door de gekozen plaatselijke raden. De leden van deze raden kunnen alleen hun goedkeuring of afkeuring uitspreken over de voorgestelde kandidaten. Het is voor de eerste maal, dat verkiezingen van deze aard in Tsje- cho-Slowakije worden gehouden. De communistische pers en partij hadden er eerder over geklaagd, dat er teveel „liberalistische" rechters waren. Het partijblad „Rude Pravo" schreef, dat de politie en justitie het ningen in de wet over „straf als op voeding" voornamelijk bedoeld zijn voor dwalende arbeiders en niet voor vroegere burgers. Voor drie jaar De volksrechters worden voor een termijn van drie jaar aangewezen en zijn verplicht twaalf dagen per jaar de zitti: van de rechtbank bij te wo nen. De volksrechters moeten de leef. tijd van 23 jaar hebben bereikt en over de „noodzakelijke deskundige, politieke en morele hoedanigheden" beschikken. Verwacht wordt, dat voortaan de volksrechters evenveel invloed op de uitspraak zullen oefenen als de be- roepsrechters. Tot dusver stonden de volksrechters de beroepsrechters al leen bij de openbare behandeling ter zijde. In het vervolg echter zullen zij ook deelnemen. aan de voorbereidingen van de processen. Voor de eerste maal zal men thans de volksrechters verzoeken propa ganda te maken in de fabrieken of op de boerderijen waar zij werken, met gebruikmaking van hun ervaringen by de rechtbanken. glg^. Bij de „Pont National" in Parijs staat een benzinepompstation. Dat zou niets bijzonders zijn, ware het niet, dat de vijf (mannelijke en vrouwelijke) bedienden zich op rol schaatsen voortbewegen, hetgeen een nog snellere bedieiïing tengevolge heeft.

de Stem | 1957 | | pagina 5