i Als u zachtheid zoekt, dan vindt u GOLDEN Nog pot altijd F 150 van STEM-toto i De kleine kwekers en de commissie van dertien Uitbreidingsplan van Goes moet worden herzien "V oorstel B en W van Goes voor bouw 30 woningen Promotie en degradatie in dit seizoen geregeld Wie voetbalt tegen Israël? Zone-schaak Louis Leysen huis naar IS WEEMAES-KINDT VEILING STENO TYPISTEN STENO TYPISTEN ENKELE JONGEDAMES DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 19 NOVEMBER 1957 Zeelandiajubileert te Arnhem Hoogwaterstanden Achttien doden door blikseminslag GOLDEN FICTION, een gulden genieting voor 90 cent Bij wijze van voorzorg Rally in Hulst om „Stadhuisprijs" Lustrum „Victory" Eerste ronde voor Voetbalbeker Volleybal op Beveland SPORT'ut 't KORT TOTO-formulier MARKTEN EXAMENS WATERSTANDEN ALS NIETS MEER HELPT DAN HELPT NOC 'n KLEINTJE .10 11 11 Men verzoekt ons het volgende te publiceren De vertegenwoordigers der vereniging ter bevordering van het Zeeuwse Oosterbedrijf „de Zeeuwsche Oester", te Yerseke, voor zover zij aanwezig waren, op de, door de Commissie van Dertien gehouden ver gadering van 11 november jl., menen dat het na afloop verstrekte communiqué zoals het in de pers is verschenen (o.a. P.Z.C. en de Stem van 13 dezer) niet geheel juist opgesteld was door de verstrekkers ervan. Uitdrukkelijk is door hen stelling genomen tegen de steeds door de commissie gevolgde werkwijze. Over de betoonde ijver en de ge legde contacten u>as men wel tevreden. Reden te meer om de zogenaamde ommezwaai en de daarbij ge volgde methode te betreuren, daar deze alle reeds verkregen goodwill in een slag heeft vernietigd. Vandaar ook het geopperde ideein een of andere zin de Commissie zodanig te reviseren, zo dat, liefst onder een andere naam, voortgegaan kan worden deze goodwill alsnog te consolideren. Hoewel men volgens genoemd communique sceptisch staat tegen over de proeven in het Veeregat, meenden de vertegenwoordigers der kleine kwekers deze niet absoluut te mogen afwijzen. Echter geheel ge scheiden van de schaderegeling en onder verantwoordelijkheid van de Staat en het Rijkslaboratorium. Algehele schadevergoeding moet echter in de eerste plaats zijn geregeld. In aansluiting op bovenstaande schrijft men ons uit Yerseke: Nu het eerste stof, dat de Commis sie van Dertien bij de behandeling van de Deltawet heeft doen opwaaien, enigszins is opgetrokken blijven er nog verschillende duistere punten over. Bij de kwekers die geen bestuurs functie bekleden en zelfs bij dezen, is een toestand van grote verwarring ontstaan. Het zou geen verwondering wekken dat het in enkele besturen nog gaat kraken en rommelen, met alle nadelige gevolgen van dien. Dit zal o.m. te wijten zijn aan de ver strekte gegevens omtrent de gang van zaken. Slechts enkelen zijn voldoende op de hoogte om een juist oordeel te vormen. Daarbij komen de tegenstrij dige verklaringen en de onjuiste voor lichting. O.a. klopt het niet dat van éne zijde wordt voorgegeven dat het Rijkslaboratorium geen vertrouwen heeft, althans niet voldoende, in het resultaat van de proeven. Onbegrij pelijk en vreemd is het, dat de mi nister er f 10.000.000 voor over heeft. Van deze zijde zullen toch eerst wel deskundige rapporten en adyiezen o.m. van het Rijkslaboratorium, zijn opgevraagd en bestudeerd. En dan de Volksvertegenwoordiging, speciaal de Zeeuwse Kamerleden. Zijn deze dan maar over ijs van één nacht gegaan? Hoewel de proeven zijn voor gesteld door de Rijkswaterstaat is het zonder meer niet aan te nemen dat genoemde Kamerleden er zo maar lukraak op in zijn gegaan. Dat het proeven-plan niet van de Commissie van Dertien is uitgegaan, daarvan is iedereen wel van over tuigd, maar dat de commissie zo laat en op zulk een ongelukkig tijdstip tot actie is overgegaan is onbegrijpelijk. Ook de tijdnood vanaf zaterdagmid dag tot dinsdagmiddag, waarop de be handeling plaats had, is niet te vol gen. Uit de reactie, van welke zijde dan ook, is wel gebleken dat iets is stuk gemaakt dat niet meer goed te praten is. Hier helpen geen verkla ringen of persconferenties meer. Betreffende de eerste fase van de „ommezwaai" zijn er eveneens duis tere punten. Nu Bruinisse, door mid del van een gemotiveerd schrijven, gebroken heeft met de Commissie van Dertien spreekt dit des te meer. Hier wordt gesproken van een min of meer ongeoorloofde handeling of beslis sing van de Commissie van Dertien. De Zeeuwse vereniging ..Zeelandia" te Arnhem viert vrijdag haar 30-Ja- rig bestaan. Er is een uitgebreid feestprogram ma samengesteld. O.a. zal mr. J. Hornstra, direc teur van de stichting Zeeland voor maatschappelijk en cultureel werk, 'n groet over brengen uit Zeeland aan de jubilerende vereniging. Verder wordt er een oesterfilm ver toond en zullen Jan Brouwer en To ny van Verre de afstand tussen Zee land en Arnhem weg praten en zin gen. Als speciale gast is uitgenodigd de humorist Rien de Jonge uit Kloejin- ge, die specifiek Zeeuwse humor ten gehore zal brengen benevens zijn meest bekende liedjes. Voor morgen, woensdag 20 novem- i rj ®e'den voor de provincie Zee land de volgende hoogwaterstanden: te Hansweert om 1.25 en 13.43 uur, te Terneuzen om 0.41 en 13.01 uur en te Vlissingen om 0.11 en 12.31 uur. Door blikseminslag in drie hutten in het Emboeboela dis trict bij Durban zijn achttien mensen gedood, onder wie ze ven kinderen. De hutten brand den geheel af. Een vertakkende bliksemstraal trof twee hutten, die 400 meter van elkaar stonden. Een vrouw en vijf kinderen werden in de ene hut gedood, vier mannen en twee vrouwen in de an dere. Bij een andere Inslag 9 km ver- der, vonden vier volwassenen en twee kinderen de dood. Behalve officiële instanties en perso nen heeft Bruinisse ook de besturen van de diverse visserijverenigingen op de hoogte gesteld van zijn mening. Via Zevibel heeft Bruinisse de be hartiging van zijn belangen overge dragen aan de nog in te stellen Pro vinciale Commissie. Voor zover be kend heeft Zierikzee nog geen offi ciële verklaring afgelegd. Hoewel de bespreking van de Com missie van Dertien met de besturen der verenigingen op maandag 11 no vember j.l. niet toegankelijk was voor de pers, is er wel een en ander uitgelekt, hetgeen de toestand, ach teraf bezien juist niet heeft verhel derd. De „ommezwaai" en alles wat daar vlak voor en na heeft plaats gehad is voor velen een duister punt. Uit de pers, de uitlatingen van Ka merleden en de mening van vooraan staande personen, is het voor ieder een in de afgelopen week wel vast komen te slaan dat de Commissie van Dertien het zich onmogelijk heeft ge maakt om verder te gaan. Dit is zeer jammer en iedereen zal deze gang van zaken zeer betreuren. Na alles wat de Commissie van Der tien heeft bereikt, na al het werk en de vele inspanningen, speciaal van enkele leden in het bijzonder, had de eindfase van hetgeen de commissie zich had gesteld, anders kunnen zijn. Zelden heeft een commissie zoveel belangstelling en medewerking on dervonden van de overheid. Ministers en Kamerleden waren er van over tuigd dat hier grote belangen op het spel staan en dat grote moeilijkhe den te wachten zijn. Jammer is dat deze goodwill een verloren post is geworden. De Commissie van Dertien zal de consequenties moeten aanvaar den. (Advertentie) Voor het noordwestelijk gebied der gemeente Goes moet worden voorbe reid een gedeeltelijke herziening van het thans vigerende uitbreidingsplan. Hoewel in het algemeen uitbrei dingsplannen volgens de procedure der Woningwet slechts kunnen worde gelegd op gebieden buiten de bebouw de kom, kunnen volgens de jurispru dentie ook terreinen binnen de be bouwde kom, welker bestemming in' de toekomst nauw samenhangt met de daarbij aansluitende te verwach ten stadsuitbreiding buiten de be bouwde kom, in het plan worden op genomen. Teneinde te kunnen geraken tot een logische en doelmatige planning van de verbindingen en ontsluitingen van allerlei aard tussen het noordweste lijke gebied buiten de bebouwde kom en het noordwestelijke gebied binnen de bebouwde kom, zo schrijven B. en W. de raad, zal het noodzakelijk zijn een brede strook binnen de bebouw de kom gelegen, welke strook van ,,Goes Noord West" blijkens het con cept-saneringsplan voor sanering in aanmerking komt, in deze partiële herziening van het uitbreidingsplan te betrekken. In verband met het feit dat de voor bereiding van zulk een gecompliceer de herziening van het uitbreidings plan, waarbij grote gedeelten in on derdelen zullen moeten worden uit gewerkt uiteraard veel tijd zal ver gen achten B. en W. het noodzake lijk, dat door de raad wordt bepaald, dat de vaststelling van de herzie ning van het vigerende uitbreidings plan voor het noordwestelijk gebied der gemeente wordt voorbereid. Immers het geval zou zich kun nen voordoen, dat vóór dat de gehe le herzieningsprocedure achter de rug is en vóórdat dus rechtskracht voor dit plan is verkregen, door een par ticulier een verzoek werd gedaan om in dit gebied te bouwen of te verbou wen. welke bouw of verbouw niet in strijd zou komen met de bouwver ordening of met het bestaande uit breidingsplan, doch wel in strijd met het in het voorbereiding zijnde plan. In dit geval zou deze bouwaanvra- ge niet kunnen worden aangehouden of geweigerd omdat een bouwvergun ning moet worden verleend als geen weigeringsgrond aanwezig is. Het behoeft geen betoog aldus B. en w. van Goes herinneren de t„.€^aan' dat die in 1956 besloot i°t de bouw van 202 woningwetwonin- in etappes, waarvan er 52 in est m uitvoering zijn; voor de 30 andere huizen in west is de goedkeu rs aangevraagd. van !f -na"' aldus B' en W., resteren »an au project nog 120 woningen in Mwplan zuid-oost (tussen de spoor- «n en de Kloetingseweg). Teneinde bestaande woningnood zo veel en o spoedig mogelijk te lenigen, heb- en B. en W. gezocht naar mogelijk- e°en om, los van dit grote plan, nog aantal woningwetwoningen te uwen en de bouw hiervan in het openbaar aan te besteden. Van de aan °nze gemeente toegezegde geldlenin gen voor nieuwbouw ad f 750.000 (be- «Mt van 8 aug. 1957) en 1 200.000 net gedeelte voor nieuwbouw van het door de Bank voor Nederlandse ge meenten met de verzekeringsmaat schappijen gesloten leningscontract) is nog een bedrag beschikbaar van ongeveer f 45.000. B. en W. stellen voor. dit bedrag te be stemmen voor de bouw van 30 in het openbaar aan te besteden woningwet woningen, te bouwen in bouwplan zuid-oost, in aansluiting aan de daar geprojecteerde 120 woningen. Hier voor is een plan ontworpen, bestaan de uit 12 woningen in 3 woonlagen met 7 slaapplaatsen per woning en 18 woningen eveneens in 3 woonlagen met 6 slaapplaatsen per woning". De huur kan momenteel geschat worden op f 11.50 tot f 13.50 per week van het kleinste tot het grootste type. De totale bouw en grondkosten wor den geraamd op f 498.000. B. en W. vragen op een en ander de goedkeuring van de raad. en W. dat door een zodanige doorkrui sing de opzet van het nieuwe plan in gevaar zou kunnen worden ge bracht'. Hieraan wordt ontkomen door het nemen van een besluit waarbij uw vergadering bepaalt, dat de vaststel ling van een nieuw plan wordt voor bereid. Maandag werd te Wageningen een aantal afgebroken partijen uit de 10e, 12e en 13e ronde van het zone-schaak toernooi uitgespeeld. De uitslagen waren; 10e ronde: Trojanescu (Roem.) Kolarov (Buig.) 1-0. 12e ronde: Clarke (GB)—Kolarov (Buig.) 0,50,5; Szabo (Hongarije) Ivkov (Z.-Sl.) 1-0. 13e ronde: Stahlberg (Zweden) Hanninen (Finl.) 1-0; Ivkov (Z.-Sl.)— Duckstein (Oostenrijk) 0.50,5; Lint blom (Noorw.)Clarke (GB) 1-0. Zondag wordt vanuit Hulst een in teressante autorally gehouden, welke zowel voor de ervaren rallyrijder als voor de beginneling in deze sport veel attractie biedt. Het is de ..Stadhuis- prijs-Rally", een kaartleesrit over ca. 100 km, welke grotendeels over Bel gisch gebied voert. De start is aan het station te Hulst. Tot een uur voor de start kan men zich desnoods nog in hotel Eggermont het startlokaal inschrijven. Men verwacht een 60-tal deelnemers De gemeente Hulst stelt de ..Stad huisprijs" beschikbaar, een fraaie beker. Verder zijn er vele prijzen. De finish is op de Markt te Hulst en de prijsuitreiking zal geschieden in Restaurant de Bruenn. Het eerste lustrum van de biljart vereniging „Victory" te Oostburg, werd op grandioze wijze gevierd. Aan de leden, die in het afgelopen seizoen victorie kraaiden, werden de prijzen uitgereikt. J. Oosterbaan, C. Moerman, P. v. Damme en A. v. d. Vijver waren als de besten uit het strijdperk gekomen. Onder bijval van alle leden werd het echtpaar Adriaan- sen voor de goede zorgen aan „Vic tory" besteed, een cadeau aangebo den. De leden Ed. Strijdonck en P. Ver sprille toonden nog meer in hun mars te hebben dan een goed partijtje bil jart. De door hun verzorgde muzikale omlijsting was af. Het was tamelijk „vroeg" toen het eerste lustrum van „Victory" tot het verleden behoorde. De promotie- en degradatieregeling voor de voetbal-amateurs in Zuid I ziet er voor het seizoen 1857-1958 als volgt uit: le KLAS: De kampioenen van de, le klas A. B en C spelen een gehele competitie om het kampioéhschap van Nederland. 2e KLAS: De kampioenen van de 2e klas A en B van de districten Zuid I en II spelen in een groep van vier een gehele competitie om twee plaatsen in de le klas. Degradatie: de nummers laatst van de 2e klas A en B degraderen auto matisch naar de 3e klas. 3e KLAS: Promotie: de kampioenen van de 3e klas A. B C en D spelen in een groep een gehele competitie om twee plaatsen in de 2e klas. Degradatie: de nummers laatst van de 3e klas A, B, C en D degraderen automatisch naar de 4e klas. 4e KLAS: Promotie: de kampioenen van de 4e klas A, B C en D spelen in een groep een gehele competitie om twee plaatsen in de 3e klas. De kampioenen van de 4e klas E, F, G en H spelen in een groep een gehele competitie om twee plaatsen in de 3e klas. Degfadatie: de nummers laatst van de 4e klas A t.m, H degraderen auto matisch naar de afdelingen. PROMOTIE AFDELINGEN De promotie van de afdelingen naar de 4e klas van de KNVB wordt ge regeld in overleg met de afdelingen N.-Brabant en Zeeland van de KNVB. Res, le klas: Degradatie: nummer laatst van de res. le klas degradeert naar de res. 2e klas. Res. 2e klas: Promotie: de kampi oenen van de res. 2e klas A en B spelen een gehele competitie om een plaats in de res. le klas. Degradatie: nummers laatst van de res. 2e klas A en B degraderen naar de res. 3e klas. Res. 3e klas: Promotie: de kampi oenen van de res. 3e klas A, B en C spelen in een groep een halve com- Louis Leyssen, de Belgische doel- verdediger die zondag het veld moest verlaten na een botsing met van der Kuil en die met een lichte hersen schudding in een ziekenhuis te Rotter dam werd opgenomen, is maandag morgen in gezelschap van Dr. van de Weyen per ziekenauto naar België te ruggekeerd. Hij had een goede nacht gehad en had geen klachten. Alleen kon hij zich niets herinneren van de omstan digheden waaronder hij gewond was. Er zijn enkele röntgenfoto's gemaakt, met het oog op mogelijke complica ties, maar maandagmorgen achtte men zijn terugreis naar België volko men verantwoord. Zoals bekend heeft het dagelijks be stuur van het organisatiecomité voor het wereldkampioenschap voetbal 1958 bepaald dat, nu Israël om rede nen van politieke aard geen enkele voorwedstrijd heeft kunnen spelen, uit de negen landen die in de groepen van de Europese zone op de tweede plaats eindigen bij loting een tegen stander voor Israël zal worden aan gewezen. Verscheidene landen hebben hierte gen geprotesteerd. Brazilië heeft ge vraagd Uruguay aan te wjjzen. De Braziliaanse bond motiveert dit met het feit, dat Uruguay tweemaal Olym pisch en tweemaal wereldkampioen is geweest. Ook de Spaanse voetbalbond heeft een formeel protest ingediend b(j de FIFA en het voorstel gedaan, dat de negen landen een competitie zullen spelen om de tegenstander van Israël aan te wijzen. Een meer positief geluid hebben nu Wales, tweede in groep vier, en de Ierse vrijstaat, tweede in groep eenf laten horen. Beide landen gaan ak koord met de voorgestelde loting. petitie om twee plaatsen in de re». 2e klas. Degradatie: de nummers laatet van de res. 3e klas A, B en C degraderen automatisch naar de afdelingen. Promotie afdelingen: De promotie van de afdelingen naar de res. 3e klas van de KNVB wordt geregeld in overleg met de afdelingen N.-Bra bant en Zeeland. Op donderdag 26 december (tweede Kerstdag) wordt, zoals de Sportkro niek meldt, de eerste ronde gespeeld voor de Nederlandse Voetbalbeker. Hiervoor spelen 64 overgebleven se- mi-profverenigingen tegen de 64 over gebleven amateurelftallen. Het resul taat van de loting wordt de volgende week bekend gemaakt. Op zondag 29 december wordt zo wel voor het semi-prof als voor het amateurvoetbal een beperkt program, ma vastgesteld, waarbij zoveel mo gelijk inhaalwedstrijden in het pro gramma zullen worden opgenomen. In het kader der competitie der afd. Zuid-Beveland van de Nederlandss volleybalbond hadden de volgends wedstrijden plaats: Heren: le klas: TerholeA.V. '56 3-1; Terhole—A.G.V.C. 2-2. 2e klas O.K.K.—Astra III 2-2; Astra II- Vlam 3-1. Dames: O.K.K.—Astra 0-3. ZONDAG aanstaande zal te Luik een damwedstrijd BelgiëNederland worden gespeeld. Het Nederlandse tiental wordt samengesteld uit de provinciale kampioenen. Na een week van rust vraagt weer de STEM-toto de aandacht. De interland tegen België is voorbij en zondag wacht de compe titie. Misschien hebben enkele clubs genoeg van de nationale triomf op de Belgen geleerd om het óók goed te doen en het is aan U om dat te voorspellen. Het is in ieder geval de moeite waard, want de inzet van onze toto is opgelopen tot f 150, hetgeen niet zo erg flauw is, temeer niet als rrien weet, dat dit voordeeltje door het invullen van één rijtje al is binnen te halen. Zoals U weet, moet ingevuld wor den: 1 als U denkt, dat de thuisclub wint; 2 verliest en 3 bij gelijk spel. 1. Ieder kan aan onze Stem-Toto deelnemen. 2. De deelneming is geheel gratis. 3. Men kan het hiernaast staande Toto-formulier gebruiken en op een briefkaart plakken; echter is het óók geoorloofd de wedstril- den op een briefkaart over te schrijven. 4. Frankering van briefkaarten, die op één van onderstaande adres sen worden ingeleverd, is niet nodig. Dit moet natuurlijk we) met briefkaarten geschieden, die per post verzonden worden. 5. De inzendingen moeten uiterlijk a.s. vrijdagmiddag te 12 uur op een der onderstaande adressen aanwezig zijn. Later binnen gekomen formulieren worden terzijde gelegd. 6. Over de uitslag kan niet worden gecorrespondeerd. 7. Indien twee wedstrijden, voor komende op het Toto-formulier, worden afgelast, blijft het be drag dat beschikbaar is, staan tot de daarop volgende week. ADO-Rapid Sparta-SC Enschede GVAV-Ajax NAC-Elinkwijk BVV-VVV Amsterdam-N O AD Fortuna-Feyenoord RBC-Willem II Longa-Baronie De Valk-Dosko Controle totaalcijfer: Reservewedstrijd: Blauw Wit-MVV Op de uitslag behoeft U niet lang te wachten. Die vindt U maandag morgen in onze krant. De adressen van onze kantoren, waar de briefkaarten kunnen wor den ingeleverd, zijn; Hoofdkantoor DAGBLAD DE STEM, Reigerstraat 16, BREDA Bijkantoor ROOSENDAAL, Molenstraat 43. Bijkantoor BERGEN OP ZOOM, Zuivelstraat 26. Bijkantoor WAALWIJK, Grotestraat 189. Bijbureau OOSTERHOUT, Kloosterstraat 50. Bijkantoor GOES, Westsingel 98. Bijkantoor HULST, Dubbele Poort 7. Bijbureau OOSTBURG, Nieuwstraat 41. ROTTERDAM, 18 nov. Binnen landse granen, ochtendbeurs (offi cieuze noteringen per 100 kg franco Rotterdam). Tarwe, rode op vochtcon- ditie met minder ruim aanbod, voor de prima tot 28,80, doorsnee kwaliteit 28,50. Voedergranen: zomergerst, goed prijshoudend, naar kwaliteit van 25,50- 27, extra tot 27,75. Haver: nauwelijks prijshoudend, naar kleur en droogte 22,50-23,75, extra blanke tot 24,50. Rogge, goed prijshoudend, doorsnee kwaliteit 18,75-19,50, bakrogge 20,50. Peulvruchten: groene erwten tot 37, schokkers tot 55, bruine bonen in de prima kwaliteit droog en blank ca. 62,50, mindere kwaliteit moeilijk te plaatsen. ROTTERDAM, 18 nov. Klei-aard- appelen 35 mm opwaarts: eigenhei mers 10-19, bintjes 9-12, bevelanders 13-14, furore 15-16, meerlander 13-14, ijsselster 11-12. Zandaardappelen 35 mm opwaarts: libertas 8,50-9,50, giene- ke 7-8, noorderling 9-10. Voeraardap- pelen f 2,-, prijzen berekend per 100 kg en op de handelsvoorwaarden vast gesteld voor de verkoop van consump tie-aardappelen op wagon, schip of auto. ROTTERDAM, 18 nov. Aanvoer in totaal 1869, vette koeien en ossen 1227, varkens 642. Prijs in centen per k,g: vette koeien le kw. 290-305, 2e kw. 260-280, 3e kw. 250-260; varkens (lev. gew.) 164, 162, 160. Vette koeien aanvoer als vorige week, han del zeer kalm, prijzen le kw. stabiel, 2e en 3e kw. neiging tot dalen, prima's boven notering. Varkens (lev. gew.) aanvoer korter, handel goed, prima exempl. boven notering, afloop lager in prijs, zware varkens v. 1,52-1,53 per kg. WAALWIJK, 18 nov. In de alge mene slechtere toestand van de in dustrie maakt de schoen- en lederin dustrie helaas geen uitzondering. Vooral spreekt dit voor de schoenin dustrie waar het verschil in bedrijvig heid het eerst tot uiting komt. Er zijn nog wel enkele fabrieken die behoor lijk van werk voorzien zijn. maar bij de andere is de slapte werkelijk merk baar. Gelukkig valt een toeneming van omzet in de schoenwinkels waar te nemen, zodat weer meerdere orders voor de schoenfabrikanten verwacht mogen worden. In de lederindustrie, waar het niet mogelijk is zich direct bij de alge mene toestand aan te passen, wordt praktisch normaal gewerkt. Bij aan houdende slapte in de schoenindustrie zal de produktie in de looierij ook verlaagd moeten worden. Hopelijk zal de wel heel kalme toestand niet van lange duur zijn. Toch blijft er enige terughoudend heid bestaan bij het aanschaffen van grondstoffen. In de behoefte wordt slechts mondjesmaat voorzien, het geen remmend werkt bij de verkoop. In hoeverre de bestedingsbeperking aan de huidige toestand debet is valt moeilijk te zeggen. Het is buiten kijf dat de uitwerking van de daarvoor genomen maatregelen invloed op de algemene bedrijvigheid heeft gehad. KLEURENADVISEUR In Utrecht slaagde de heer Eug.E. van Campen uit Stoppeldijk voor het diploma functioneel gebruik der kleuren, aanpassend bij de meubile ring stoffering en dergelijke. RIJKSUNIVERSITEIT UTRECHT Aan de rijksuniversiteit te Utrecht is geslaagd voor het dierenartsexa men F.M. Willems te Eede. Voor het tandartsexamen is geslaagd A. Sorgedrager te Vlissingen. Konstanz 288 (—2), Rheinfelden 185 (+2), Breisach 84 2), Straatsburg 164 4), Maxau 347 3), Mannheim 173 (—1), Mainz 191 (—1), Bingen 121 1), Kaub 127 (—4), Trier 147 (+2), Koblenz 145 (—7), Keulen 102 (—3), Ruhrort 303 10), Lobith 916 6), Nijmegen 703 7), Arnhem 736 4) Eefde IJssel 273 5), Deventer 184 3), Monsin 5540, Visé 5006 (—8), Borgharen 3945 34), Belfeld 1140 (+10), Grave ben. de sluis 491 (+20). De gepeilde minste waterdiepten, welke heden worden vermeld op de waarschuwingsborden, zijn in centi meters: Pannerden-IJsselkop 250, IJs- selkop-Heveadorp 205, Heveadorp-Am sterdam Rijnkanaal 185, Amsterdam Rijnkanaal-Lekkanaal 205, IJsselkop- Doesburg 185, Doesburg-Zutphen 215, Zutphen-Eefde 240, Eefde-Spoorbrug Deventer 240, Spoorbrug Deventer-Ka- terveer 250. Toegelaten grootste diepgang van Millingen tot St. Andries 285 cm. De scheepvaart op de Waal boven Nijme gen is in de komende nacht gestremd van 20 tot 6 uur. MEDEDELING Hierdoor delen wij mede, dat door ons als Dea ler voor NUFFIELD landbouwtractoren in Ooste lijk Zeeuwsch-Vlaanderen is aangesteld de firma Hof te Zandeplein 8 KLOOSTERZANDE Tel. te bereiken onder no. 4, Kloosterzande Bovengenoemde firma zal u gaarne van advies dienen bij de aanschaffing, het onderhoud en de reparatie van NUFFIELD tractoren, evenals onze vertegenwoordiger de heer L. C. J. Tazelaar, Burg. Prinsensingel 77a, Roosendaal, tel. K 1650-3389. De importrice voor Nederland: O. DE LEEUW N.V. - ZWOLLE Op DONDERDAG 21 NOVEMBER a.s. des n. m. 2 uur wordt een gehouden in „ONS HUIS" WATERSTRAAT hoek Karnemelkstraat te Breda. Zie grote advertentie in dit blad van morgenavond. LIPS N. V. DRUNEN vraagt voor haar CORRESPONDENTIE AFDELING: MODERNE TALEN voor het opnemen en uitwerken van corres pondentie in het Engels, Frans en Duits. NEDERLANDS voor het uitwerken van correspondentie in het Nederlands en voor het verrichten van eenvoudige administratieve werkzaamheden die eindexamen gedaan hebben op Gymna sium, HBS, MMS of Mulo. Zij kunnen op onze bedrijfsschool voor diverse talen-di- ploma's worden opgeleid om daarna op de diverse afdelingen als steno-typiste te werk gesteld te worden. Voor meisjes, die snel carrière willen maken Is dit DE KANS! Sollicitatiebrieven te richten aan afd. Pers.-zaken.

de Stem | 1957 | | pagina 11