FRANSEN PROTESTEREN UITERST SCHERP 79.- 2975 19" 59.- Wapens-voor-Tunesië bedreigen NAVO-eenheid „Zaklijn" in de sport SOVJET-SPION ABEL KRIJGT DERTIG JAAR Spoetnikhondje omgekomen door zuurstofgebrek Snelheidsmeters blijken weinig betrouwbaar Zuid-Slavië boos over biografie van Tito DJAKARTA BLIJFT DREIGEN DAGBLAD DE STEM Delegatie parlementsleden in conferentie te Parijs liep ontstemd de saai uit r DE ZAAK BETAALDE WEL Benelux-trein ontspoorde bij Antwerpen Gevaar voor top-conferentie Uitkering aan gemeenten Het geweten sprak.... Iets warmer Bourguiba dankbaar Amerika krijgt een directeur voor kunstmanen Hoger onderwijs Ruim driekwart ton bijeen Wreedgeslepen en een opportunist Engeland wil geen beperking van Russisch vlas DIOR HEEFT EEN OPVOLGER Middagje uit... Nieuw-Guinea Vier lichtgewonden Politieke partij voor het overheids personeel Neemt eens een proef! herenjekker, ;nde warme Tot in de Ikaans jacket >te wollen Dor sportieve Iheel gevoerd. sportieve (talon mag er treken. Pracht uitsluitend in A schapenvacht Istoere monty- aterafstotende ptelé stof ge- leze coat ver» 't winter isl 97e JAARGANG No. 22608 Uitgave N. V. Uitgevers Mij. Neerlandia. Verschijnt elke werkdag. Bureaus; Breda, Reigerstr. 16. Tel.: Directie, Redactie en Ad ministratie 22341. Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Abonn.prijs bij vooruitbet. 7.- p. kwartaal, p. post 8.20, p. week (uitsl. bij niet postbestelL) 0.54. Incasso wordt berekend. Losse numm. 15 ct. Postrek. 278841 Voor Cod. Kowftmt* en Vaderland DAGBLAD VOOR ZEELAND Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Westsingel 98, telefoon 2236 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Dubbele Poort 7, telefoon 102 (Bijbureaus: TERNEUZEN, Noordstraat 56, tel. 2601 OOSTBURG, Nieuwstraat 41, tel. no. 35) ZATERDAG 16 NOVEMBER IC.7 m'"■"Bafcajarse» Advertentieprijs voor de gehele oplage f (135 per mm. (Ingezonden Mededelingen 0.^5 per mm). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland uitsluitend in de Zeeuwse editie 0.14 per mm. (Ingezonden Mede delingen 0.35 per mm). Bij contract aan zienlijke reductie: volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 ct. per mm extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet wensen af te geven, worden vernietigd. Blijkens een opgave in de staatscourant hebben opnieuw 151 Nederlanders, die 's Rijks schatkist bij het betalen van belastingen en rechten tekort hebben gedaan, hun geweten gezuiverd door het betalen van gewetensgeld. De 151 posten, die de bekendmaking van de minister van Financiën omvat, belopen een totaal bedrag van f282.509,23. Het grootste der afzonderlijke bedragen is een post van f45.000, ontvangen bij de ontvanger der directe belas tingen te Baarn wegens „te weinig betaalde inkomsten-, vermogens-, ondememings- en omzetbelasting". De kleinste post bedraagt f 0,75, ontvangen door de ontvanger der directe belastingen te Apeldoorn, we gens „te weinig betaald zegel recht". AMERIKA heeft de Sovjetunie voor gesteld, over te gaan tot afschaffing van de verboden zones in beide lan den, waardoor de reisbeperkingen voor diplomaten e.d. zouden worden opgeheven. DE PHILIPPIJNSE liberale partij heeft de nationalistische regering be schuldigd van vervalsingen op grote schaal bij de recente verkiezingen. EVENALS kort geleden in ons land, heeft de H. Stoel nu ook in België een legervicariaat opgericht. BIJ HET OVERSTEKEN van een straat te Hoogeveen is de 68-jarige melkboer H. Nijenmanting door een personenauto aangereden en op slag gedood. VOLGENS de Weense politie zou een Tsjechische journalist, die diie jaar geleden uit Praag naar Wenen is ge vlucht, ontvoerd zijn. Hij zou naar Tsjecho-Slowakije zijn teruggebracht. VIJFTIG notoire leden van de Ame rikaanse onderwereld zijn door de po litie te New-York ingerekend, toen zij een bijeenkomst hielden. Onder hen was ook Vito Genovese, de „koning van de afpersers". SPECULATIE en corruptie in Honga rije hebben angstaanjagende vormen aangenomen. Dit volgens het commu nistische blad „Napszabadsag", dat de instelling vraagt van „arbeioersrecht- banken". ZWITSERLAND gaat 100 Britse straaljagers kopen van het type Haw- ker-Hunter. De aanschaf van de toe stellen kost 260 miljoen gulden. DE SENAAT van het Eindhovens Studentencorps is voor het vereni gingsjaar 1957-1958 als volgt samenge steld: president J. B. Wijffels; secre taris R. J ,C. M. Cras; penningmeester J, W. M. van Elderen; tweede secre taris O. Renoud en vice-president G. L. van Vucht. De verontwaardiging van Frankrijk over Amerikaanse en Britse wapenzendingen naar Tnnesië dreigt een ernstige breuk te veroorzaken in de N.A,V,0, en wel op een mo ment, dat eenheid meer dan ooit geboden is. Ondanks de Franse protesten landden gisteren de eerste vliegtuigen uit de Y.S. en Engeland, geladen met lichte wapens, op het vliegveld van Timis. De Franse delegatie in de vergadering van Navo.Parlementsleden te Parijs verliet en bloc de zaal en gaf later te kennen, dat zij in geen geval meer aan de besprekingen zou deelnemen. Vandaag komt de Navo-Raad in spoedzitting bijeen. Mocht er volgende maand nog geen oplossing gevonden zijn voor de moeilijkheden, dan zou Frankrijk zijn houding ten aanzien van de topconferentie der NAVO (waaraan de regeringsleiders deelnemen) wel eens opnieuw kunnen overwegen- Dit verklaarde premier Gaillard gisteren in de Nationale Vergadering. Tevoren waren er, zowel in Washington als in Londen scherpe officiële protesten ingediend. heeft inmiddels een ontwerp-resolutie goedgekeurd, welke vandaag in de plenaire vergadering wordt behandeld. Hierin wordt verklaard dat de recente gebeurtenissen hebben aangetoond, dat politiek overleg tussen de NAVO-sta- ten een eerste vereiste is. Vorig jaar had ook een conferentie van de par lementsleden der NAVO-Ianden reeds gewezen op de wenselijkheid van een dergelijk overleg tussen de ministers der Atlantische gemeenschap. (Advertentie). Stamppot-weer met overwegend worst Wmm™ s(el voor: een dam- POM bord met een échte zelf- gekookte Gelderse rookworst. Een Anton Kunink worst. Pittig en raPP^, gegarandeerd vers' Kies een Gelderse kwahteits-worst, die z>jn prijs waard is, mét het *ct'trouwde Anton Hunink-loodje. Boe verser - hoe lekkerder ANTON HUNINK HOFLEVERANCIER - DEVENTER Overwegend droog weer met rwJ T?e' bewo,kiong en plaatse- 'Uk mist. Weinig wind. Iets hoge- l fe ""^dagtemperaturen, vooral in S het noorden van het land. J Verwachting van het Belgisch Weerkundig Insttiuut: Lichte oos- telijke tot zuidoostelijke wind. Be- wolkt met opklaringen. Kans op plaatselijke buien. Lichte stijging van temperaturen. Vandaag: zon onder 16.48 uur, maan onder 14.07 uur. Morgen: zon op 8.03 uur; zon on- i der 16.46 uur; maan op 2.32 uur: 2 maan onder 14.33 uur. Maandag: zon op 8.05 uur: maan 2 op 3.52 uur. »«M« u U1«W<M>U UMUU«Ü De Amerikanen hebben hun wapen zendingen aan Tunesië gemotiveerd met de mededeling, dat dit land wel eens bij Moskou zou kunnen aan kloppen als het geen wapens van het westen kreeg. De Fransen echter zijn van oordeel, dat Tunesië alleen wa pens behoort te krijgen onder nauw keurig omschreven waarborgen, dit te. meer omdat de Algerijnse opstande lingen kennelijk gebruik maken van geweren e.d. die uit Tunesië worden binnengesmokkeld. Gaillard heeft de Amerikaans-Britse houding gekwalificeerd als „overijld en onvriendelijk tegenover Frankrijk". Een radiorede van de Tunesische president, Habib Bourguiba, droeg er niet toe bij, om de stemming in Parijs te verbeteren. Bourguiba zei namelijk, dat het Amerikaans-Britse initiatief beslissend is en dat zijn vertrouwen in het westelijke kamp erdoor is ver sterkt. „En binnenkort krijgen we ook wapens uit Egypte", zei hij In Washington verklaarden vrijdag avond Amerikaanse functionarissen, aat zij van oordeel waren dat het con flict niet de beoogde versterking van het NAVO-bondgenootschap zal be ïnvloeden. Andere westelijke kringen delen deze mening. Zij zeggen dat Frankrijk in Europa teveel heeft te verliezen, als het zich tegen zijn vrien den keert. De Franse pers heeft felle kritiek geleverd op de Brits-Amerikaanse wa penzendingen. Radio-Moskou ver klaarde, dat „de V.S. zich gereed ma ken om zich van Noord-Afrika mees ter te maken". Politiek overleg De politieke commissie van de con ferentie van NAVO-parlementsleden De Amerikaanse minister van De fensie, Moelroy, heeft vrijdag aange kondigd dat er binnen een maand een algemeen directeur voor Ameri- ka's ruimteprojecten als kunstmanen en raketten zal worden benoemd. Deze functionaris zou leiding ge ven aan de rakettenafweer en de mi litaire toepassing van ruimtetuig. In de resolutie wordt niet gesproken over de Tunesische kwestie. Er is wel getracht hierover iets op te nemen in de resolutie, doch het was tijdens de discussie al spoedig duidelijk, dat in dien men de Engelse en Amerikaanse wapenleveranties veroordeeld had, de gedelegeerden van deze landen deze resolutie in haar geheel verworpen zouden hebben. Wat de Fransen hun NAVO-bond- genoten het meest kwalijk nemen is, dat zij de regering in Parijs geen kans hebben gegeven, de zaak nog eens rus tig te bezien. De oplossing van de kwestie der wapenleveranties, zeggen ze, was door de kabinetscrisis ver traagd. Voordat de regering-Gaillard haar standpunt nog eens kon over wegen, waren de transportvliegtuigen al op weg naar Tunis. Het verzoek der Nederlandse bis schoppen tot steun aan het katholiek hoger onderwijs, heeft tot dusver een bedrag opgeleverd van f 77.227.83. Opvallend is hierbij, dat deze som bijeengebracht is door 'n vrij klein aantal schenkers. Er zijn ongev. 5000 giro-overschrijvingen en -formulieren binnengekomen. Het Centraal Fonds voor het Ka tholiek Hoger Onderwijs verwacht, dat het gezamenlijke herderlijke schrijven een aanzienlijke invloed zal uitoefenen op de gebruikelijke jaar lijkse inzameling door de parochiële universiteitscomités. De resultaten hiervan zullen echter niet eerder be kend zijn dan begin 1958. De hoogst geplaatste Russische spion, die ooit in de Ver. Staten is gearresteerd, kolonel Rudolf Abel, is vrijdag in New York tot dertig jaar gevangenisstraf en een boete van 8.000 dollar veroordeeld. Hij was de vorige maand schuldig bevonden aan spionage. Abel, een Russisch staatsburger, had zich indertijd als ..artiest" in Brooklyn gevestigd. Hij is 55 jaar. Onbewogen hoorde hij de federale rechter in New York het vonnis uit spreken. Daarna werd hij, met hand boeien aan, weggeleid. Hij was ervan beschuldigd, dat hij had samenge zworen om Amerikaanse defensiege heimen aan de Sovjetunie te verra den. De voornaamste getuige, Reine Hayhanen, was een medewerker van Abel geweest. Hij had verklaard, dat Abel de leider van een Russisch spionagecomplot in de Ver. Staten was. Russische deskundigen hebben vry- dag op een persconferentie in Mos kou bekendgemaakt, dat Laika, het hondje in de tweede Spoetnik, zon der pijn is dood gegaan, door gebrek aan zuurstof". Controle van de snelheidsmeters van ruim 120 personenauto's heeft deze week uitgewezen, dat het gros van de meters onge veer tien procent meer aangeeft dan de werkelijke snelheid. Bij een aantal meters werden nog grotere afwijkingen naar boven geconstateerd, tot veertig procent toe. Slechts ongeveer vijf pro cent van de meters gaf correct de gereden snelheid weer, terwijl bij een gering aantal meters de wijzer minder kilometers re gistreerde dan in feite gereden werden. Deze conclusies werden doorgegeven door de K.N.A.C., die kosteloos snelheidsmeters ijkte met het oog op de nieuwe maximumsnelheidsbepalingen. Het program voor de derde Spoet- nig is nog niet voltooid en zij konden nog niet zeggen of met die satelliet een tweede hond de ruimte ingezon den zou worden. Er was nog geen af doende methode gevonden om dieren uit de wereldruimte te laten terug keren. Prof. Blagronrawof en nog zes ge leerden deelden de verslaggevers me de, dat zij op het ogenblik raket- vluchten rond de maan berekenen, maar dat zij nog niet klaar zijn. Vóór december 1958 zou een raket de maanreis moeten ondernemen. Prof. Alexei Pokrowski, die belast is met het biologische program voor raketten en satellieten, deelde mede, dat Laika is omgekomen, doordat de werking van; het zuurstofapparaat in de satelliet ophield tóen het experi ment geëindigd was. Beide Russische kunstmanen waren zonder tegenslag gelanceerd. Voorts was voor de Spoetniks I en II dezelf de soort brandstof gebruikt. Aan krachtiger brandstoffen, aldus de Sovjet-geleerden, wordt nog gewerkt. Het Zuidslavische weekblad „Komunist", het officiële orgaan van het Zuidslavische „verbond van communisten", heeft zich verontwaardigd betoond over een levensbeschrijving van pre sident maarschalk Tito, die in de Verenigde Staten als deel van het boek „Wie zijn zij?" is ge publiceerd „Wie zijn zij?" is, op vrzoek van de commissie van het Amerikaanse con gres tot het tegengaan van onameri- kaans optreden, door personeel van de congresbibliotheek samengesteld. Er komt ook een levensbeschrijving in voor van de Poolse communistenleider Gomulka. Volgens „Komunist" wordt in „Wie zijn zij?" omtrent Tito onder meer verklaard dat zijn leven was geba seerd op „bedrog en ondergrondse acties" en dat hij „zijn positie als staatshoofd met bruut geweld heeft verworven". Ook wordt er volgens het blad in gezegd dat Tito „wreed, ge- slepen en een schaamteloze opportu nist" is. In het voorwoord tot deze uitgave schrijft de voorzitter van de hoger ge noemde congrescommissie, de demo cratische senator Francis Walter, vol gens „Komunist" onder meer het vol gende: „Tito is een handelsreiziger van Moskou en hij doet dienst als instru ment der Sovjetrussische agressieve politiek. Kunnen wij een overeen komst sluiten met misdadigers, wier enig doel is de vrijheid van alle men sen te vernietigen? Kunnen wij men sen vertrouwen, wier loopbaan wordt gekenmerkt door het aanrichten van slachtingen en tirannie, met als enige hoogtepunten het schenden van ver plichtingen?", waarna senator Walter tot de slotsom komt: „Er kan geen sprake zijn van samenwerking tussen de Verenigde Staten en de commu nistische landen". „Komunist" schrijft n.a.v. de levens beschrijving van Tito onder meer: „Dit ia een flagrante schending van d« al lereerste grondbeginselen van be leefdheid, waarop de internationale betrekkingen gegrondvest behoren te zijn. „Wie zijn zij?" is een mengeling van onwaarheden en vuige laster. Het boek heeft in de eerste plaats ten doel de houding van de Amerikaanse congresleden ten nadele van Zuid- Slavië te beïnvloeden". De zwaarste straf op spionage is de doodstraf. Abels advocaat had ge vraagd zijn cliënt te sparen. Hij zei, dat de aanklager er niet in geslaagd was een bepaald geval te noemen, waarin Abel Amerikaanse militaire geheimen aan de Sovjetunie had doorgegeven. Voorts meende hij, dat er wellicht een ogenblik zou komen dat de Ver. Staten Abel zouden wil len uitwisselen voor de een of andere Amerikaanse agent, die in Rusland gepakt zou worden. De Engelse spinnerij is niet bereid gevonden zich aan te sluiten bij een internationale afspraak, de import van Russisch vlas te beperken tot 10 procent van de Westeuropese be hoeften. Deze houding van de Engelsen ont heft ook de overige landen van de door hen gedane toezegging, waar door het probleem geen stap dichter tot een oplossing is gekomen. Wel is Engeland bereid het Europese vlas prioriteit te geven. Het modehuis Dior heeft bekendge maakt, dat de 21-jarige Yves Saint- Laurent de artistieke leiding van de organisatie op zich zal nemen. Saint- Laurent was de meest geziene leer ling van Christian Dior, die vorige maand overleed. Volgens een woordvoerder van het modehuis zal Saint-Laurent met an dere leerlingen van de school, die Dior enige jaren geleden stichtte, de grote stijl van Dior voortzetten. Bij de beoordeling van de aanvra gen der gemeenten tot herziening van de basisbedragen der algemene uit kering uit het Gemeentefonds voor 1958 zullen over het algemeen dezelf de richtlijnen gelden als voor 1957. Dit houdt o.m. in, dat voor verhoging van het basisbedrag alleen die ge meenten in aanmerking komen, wel ke in verhouding tot vorige jaren en in tegenstelling met de ontwikkeling in andere^ gemeenten, in een zodanig ongunstige situatie verkeren, dat ver sterking van de algemene middelen onvermijdelijk geacht moet worden. De regering wil van de gemeenten ook weten, welke maatregelen zijn getroffen tot beperking van de beste dingen, in vergelijking met 1956. Twee dames, die een middagje gezellig uit wilden, kochten in Goes twee plaatsbewijzen naar 't station Kruiningen-Yerseke. Van twee treinen, die vrijwel gelijk binnen kwamen, kozen ze precies de verkeerde, die hen naar Middelburg bracht. Op advies van de conducteur togen zij naar de stationschef in de Zeeuwse hoofdstad, die hun de behulpzame hand bood by het corrigeren van de ge maakte verkeersfout. Opgelucht wandelden zij het perron op, om toen... in de trein naar Vlis- singen te stappen, waar opnieuw het werd steeds pijnlijker in beraad moest worden gegaan met de stationsbeambten. Na veel vieren en vijven zijn de onervaren toeristen ten der de male in een trein gestapt; de goede nu, want in Vlissingen (als eindstation) is geen ver gissen mogelijk. Ook de sportmode is al beïnvloed door de „zaklijn". Deze foto toont twee tennispakjes voor de zomer 1958, die door een Londens mode huis getoond werden. Het pakje links is vervaardigd van zwaar geweven katoenen wafelstof; dat rechts van fijngeweven katoen piqué met hemelsblauwe hoekjes op de kraag en bij de heupen. De Indonesische vice-premier, mr. Hardi, heeft vrijdag verklaard, dat het punt van uitgang voor de rege ring bij het overwegen van „andere middelen" voor het terugwinnen van westelijk Nieuw-Guinea zal zijn „de uitvoering van de opzegging der tus sen Nederland en Indonesië gesloten R.T.C.-overeenkomst". Verleden jaar heeft Indonesië een zijdig alle met Nederland gesloten overeenkomsten opgezegd. Hardi zei dit naar aanleiding van re-ente redevoeringen van president Soekarno, waarin hij betoogde dat Indonesië Nederland zou kunnen dwingen aan de aanspraken van In donesië op westelijk Nieuw-Guinea toe te geven. Tegenover het Amerikaanse con greslid Dalip Saund, die op het ogen blik in Indonesië vertoeft, heeft pre sident Soekarno gezegd, dat Rusland de aanspraken van Indonesië op wes telijk Nieuw-Guinea steunt, terwijl de Verenigde Staten geen partij kiezen. „Laten de V.S. het spelletje tegen Moskou niet verliezen", merkte hij op. Het debat ovar Nederlands Nieuw- Guinea in de politieke commissie der Verenigde Naties zal maandagmid dag beginnen. 55 55 Met een geraffineerde truc is een fantasierijke oplichter te Amster dam erin geslaagd, bij een radio zaak zonder betaling in het bezit te komen van een kostbare band recorder. Personeel van een radiozaak aan de Vijzelstraat werd dezer dagen opgebeld door een man, die z "h „ingenieur de Groot" noemde en die vroeg of zich al een steden - kundige uit Arnhem in de zaak h d vervoegd. Toen de winkelbediei !e ontkennend antwoordde, verzo- it de stem aan de andere kant van de lijn hem de bewuste man. in dien deze in de winkel zou komen mee te delen, dat „de zaak" i".e helft van de kosten van een band recorder zou betalen. Enige tijd later verscheen ind w- daad een circa 35-jarige man met donker krullend haar. bruine og:n en een vooruitstekende kin in de winkel. Deze legitimeerde zich ais stedebouwkundige uit Arnhem. Hij bestelde een radiogrammofoon voor zichzelf met het verzoek dit ava- raat aan zijn adres ift Arnhem te zenden en kocht vervolgens een bandrecorder „voor de zaak". d,e hij zonder betaling meenam. Toen de winkelier de radiogram mofoon liet afleveren in Arnhem, bleek op het bewuste adres inder daad een stedebouwkundige met de opgegeven naam te wonen, doch deze wist van de bestelling nie*s af. Ook in andere plaatsen schijnen dergelijke geraffineerde oplichtin gen al voorgekomen te zijn. De elektrische trein van de nieuwe lijn Amsterdam-Antwer- pen-Brussel is vrijdagavond om streeks 19.45 uur voor het sta tion van Kapellen (Antwerpen) ontspoord. De vier rijtuigen kantelden, maar aangezien de trein, die op het punt was te stoppen, heel traag reed, werden enkele personen slechts licht gewond. Twee hunner zijn naar de Sint-Jo zefskliniek te Kapellen vervoerd, maar hun toestand baart geen zor gen. De trein, die in het station Kapel len zou stoppen, werd op een zijspoor geleid om het spoor vrij te maken, voor een doorgaande trein die volgde. De ontsporing deed zich voor toen de trein reeds helemaal op het zijspoor was. zodat het verkeer op de hoofd- spoorweg niet gehinderd werd. In Den Haag ia een nieuwe politieke partij opgericht onder de naam „partij voor Overheidspersoneel". In het be ginselprogramma stelt de partij „de directe en indirecte belangen te zullen behartigen van het gehele overheids personeel, semi-overheldspersoneel en gepensioneerd overheidspersoneel van alle rangen en elke geloofsovertuiging of levensbeschouwing. Voorzitter van het actie-comité is de heer J. Wolff, ambtenaar van het ministerie van Sociale Zaken en Volks gezondheid. In vier vorige intekenbiljetten hebben wij degenen, die nog niet op het Dagblad De Stem zijn geabonneerd, trachten duidelijk te maken dat ook zij in onze Stem-familie thuishoren. Wij maakten U attent op ons zeer uitgebreide verspreidingsgebied, waaruit ons nieuws wordt verzameld in die mate, dat het de meest verwende krantelezer voldoening schenkt. Daarna wezen wij U op onze uitvoerige sportpublikaties en onze wekelijkse voetbal-toto, waarmede wij de meest enthousiaste sport liefhebbers volledig tevreden stellen. Vervolgens vroegen wij aan dacht voor onze stripverhalen „Suske en Wiske" en „Aram" die geen enkele verdere aanbeveling behoeven. Tenslotte brachten wij het be lang van ons blad voor de huisvrouwen naar voren en wezen wij in dit verband op de familieadvertenties, plaatselijk nieuws, feuilleton, modesnufjes en vooral de koopjes. Vanzelfsprekend blijven wij niet achter met het wereld- en landelijk nieuws. Wij menen in het belang van de duivenliefhebbers ook nog te moeten wijzen op onze medewerker (den Bruinen) voor deze sport, wiens reportages en beschouwingen op dit gebied in het gehele land hun weerga niet hebben. De resultaten van deze intekenbiljetten waren van dien aard, dat dit ook voor U een reden temeer is om U bij de grote Stem-familie aan te sluiten. Doe dan als tienduizenden. Abonneert U nu, U krijgt de krant dan TWEE WEKEN GRATIS. NAAM: STRAAT! (in drukletters) GEMEENTE Abonn.prijs: p. week 0.54; p. kwartaal 7.-; per post 8.20. (Incasso wordt berekend). 4 4 f 4 4 4 4 4 4 4 i 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 J

de Stem | 1957 | | pagina 1