MAANDAG a.s. TIENDE JAARMARKT TE HULST Applaus voor koning Hoessein Uitbreiding aantal bedrij f slichamen niet uitgesloten lussen Schelde en Grens Wilno daalde op ranglijst Zone-schaak KNMV-rit weer eens zeer moeilijk gemaakt Ruim 250 beesten naar centrum ,veehandelaarslancT van DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 16 NOVEMBER 1957 Zakelijk belang Verbond voor Veilig Verkeer in west- Zeeuwsch-V laanderen Mysterieus geval te Absdale Interland per trein en per radio Pb.O. in naaste toekomst Zo xacht.. Boter in beslag genomen Oriëntatie-studie dag K.A.-vrouwen Compromis over de landbouwprodukten Nieuwe functie voor dr. W. Roukens Voorzitter Zeeuwse Kunstenaarsver. trad af Morgen te Hulst Kampioenendag Andere arbiter in landen-derby Biljarttitels Distr. Walcheren Slechts twee senioren zonder strafpunten P. Dooms onder de lat bij Zeeuwse Elf SPOkTM KORT EXAMENS MARKTEN WATERSTANDEN Officiële publikatie Maandag beleeft Hulst een van zjjn interessantste dagen; een dag waarop de oude vestingstad zich met des te meer recht en reden het centrum van het economisch zo rijk geschakeerde Land van Hulst mag noemen. Voor de tiende maal in successie wordt dan de Jaarmarkt voor paarden, rundvee en varkens gehouden, een gebeurtenis die niet al leen het merendeel van de veehandelaren van de streek in Huist bijeen brengt, maar waarbij ook grote figuren uit dit vak vanuit verre streken aanwezig" zyn. Hun komst, vanuit Friesland, Zuid-Holland enz., onderstreept het grote belang van deze jaarmarkt, die gerekend mag worden tot de belangrijkste van de streek. Tien jaar geleden ontstond deze jaarmarkt, waarmee een aantal ac tieve handelaren overigens een zeer oude traditie hernieuwde. De jaar markten waren voor vele dorpen en steden, in vroeger tijden, de belang rijkste feestdagen van het jaar en in sommige kleinere gemeenschappen worden ze nog wel gevierd zonder dat er een dier aan te pas komt. Dat bewijst dus wel dat het belang van een jaarmarkt de mensen nog na ge neraties in het hoofd geprent is. De jaarmarkt van Hulst is, even als de andere jaarmarkten in de om geving, een uiting van de gezonde activiteit van de vrije, particuliere handel. En dat is een basis, waarop heel wat te bouwen valt. Want een zakenman werkt niet met of voor il lusies en goed beschouwd kan hem het folkloristische aspect van een jaarmarkt weinig schelen. Uiteraard doet het zijn Zeeuwsch-Vlaamse hart goed dat de dag van de veehandel zoveel drukte en gezelligheid in de stad brengt, doch het gaat hem in de eerste plaats om het praktische van de zaak. Mocht de jaarmarkt van Hulst geen nuchter zakelijk be lang hebben, zowel voor hem als voor anderen, dan zou er van een jaarmarkt waarlijk geen sprake meer zijn. Dat men dit jaar voor de tiende maal deze dag organiseert, onder streept wel de grote betekenis van de gebeurtenis. Reeds vanaf 1941 heeft men een flink aantal dieren in kunnen schrij ven. Ook nu verwacht men er in totaal ruim 250, waarvan een 20 paarden, rond de tweehonderd stuks rundvee en 40 a 50 varkens. Beperkte middelen Naar we van de organisatoren hoorden, is rpen nog steeds niet over stelpt met redenen om over de me dewerking van de overheid te juichen. Ook dit jaar kon er niets meer af dan een subsidie ter grootte van het verschuldigde marktgeld. Men wijst erop, dat in vele andere gemeenten in het geheel geen markt geld wordt geheven en dat men daar naast nog een flinke subsidie toe kent, alsmede de zeer gewaardeerde administratieve bijstand. Wat de handelaren, die de jaar markt oprichtten, daarin wel het meest dwars zit, is de daarin gele gen ontkenning van het grote belang van de veehandel en van de jaar markt. „Wannéér een grote han- Een commissie bestaande uit de burgemeesters van Schoondijke en IJzendijke; de heer Hortensius, di recteur der S.B.M.; de heer Cam- bier. voorzitter van de C.T.O.B.de heer Isaacs te Schoondijke en de wachtmeesters der rijkspolitie van Ooijen en Picavet, resp. te Groede en te Schoondijke, heeft het initiatief ge nomen tot oprichting van een afde ling van het verbond voor veilig ver keer. De oprichtingsvergadering zal ge houden worden te Schoondijke op 29 november 1957, waar ieder die aan het verkeer deelneemt welkom is. delaar uit Leeuwarden, op avontuur, met een grote wagen naar Hulst komt om graskalveren en pinken, dan is toch wel bewezen dat de Hulsterse Jaarmarkt naam heeft" aldus een der comitéleden. Het Land van Hulst bezit in de veehandel een heel stevige econo mische Pijler, waarvan de omvang en kracht wellicht vaak over het hoofd wordt gezien. Er zijn in Zeeuwsch-Vlaanderen zo'n 200 vee handelaren, waarvan er maar liefst circa 125 in het Land van Hulst wo nen. Gezamenlijk zetten zij heel wat om en door hun werk dragen zjj ste vig bij aan de welvaart van deze streek. Wanneer men dinsdags over de Rotterdamse veemarkt wandelt, is het gezellige grensdialect van oost- Zeeuwsch-Vlaanderen geenszins in de minderheid en de vaak gigan tische veewagens van de handelaren uit dit gebied welke investeringen tot zo'n 20.000 gulden per stuk ver gen! mogen er onder al de andere best wezen, zowel wat hun afmetin gen als wat hun aantal betreft. Wat meer begrip en waardering voor deze handelssector zou men daarom erg op prijs stellen. Men moet nu praktisch de gehele financie ring van de jaarmarkt putten uit de opbrengst van een loterij, die dan echter ook een klinkende naam heeft. Doch een van de minder plezierige gevolgen daarvan is, dat men te wei nig categorieën kan invoeren, omdat het aantal geldprijzen niet opgevoerd kan worden. Zodoende leggen ver scheidene handelaren met hun inzen ding een veelvoud van de in het gun stigste geval te behalen geldprijzen eraan ten koste. Dit bewijst natuurlijk wel hun loy aliteit ze hebben voor het behoud van de veemarkt iets over maar het zou voor de bloei en de uitbouw van de jaarmarkt heel wat gunstiger zijn als men uit een wat royaler beurs kon werken. Niettemin: de dag van maandag zal weer plezierig en gezellig zijn. De Jubileum-jaarmarkt krijgt een extra feestelijk tintje en een van de hoogtepunten zal weer het bekendma ken van de uitslag van de loterij zijn. Donderdagavond troffen voorbij gangers in een sloot nabij de Steen straat te Absdale, gemeente St.-Jan- steen, een bewusteloze jongeman aan. Tegenover de onmiddellijk gewaar schuwde politie verklaarde de jonge man, die de 20-jarige S. uit West- dorpe bleek te zijn, dat hij door twee personen was overvallen en dat deze hem van zijn portemonnee hadden beroofd. Dit zou om 4 uur 's middags gebeurd zijn, zodat hij ruim vier uur bewusteloos zou zijn geweest. Naar hij verklaarde, reed hij naar huis terug na een bezoek te .hebben gebracht aan zijn verloofde, die in het ziekenhuis te Hulst ligt. Op het slachtoffer heeft men geen sporen van gewelf aangetroffen. De politie, die het mysterieuze geval onderzoekt, kon ons gisteravond nog geen nadere mededlingen verschaffen. Ten gerieve van de interland-be zoekers is voor morgen een extra trein ingelegd, die uit Eindhoven ver trekt en via Tilburg, Gilze-Rijen, Bre da en Lage Zwaluwe naar Feyenoord gaat. Ook vanuit Roosendaal gaat een extra trein. Na de wedstrijd zijn er wederom ektra-verbindingen. Voor de mensen, die minder ge lukkig zijn en zich dus moeten be helpen met het rechtstreekse radio verslag (televisie is er namelijk niet) zij vermeld, dat de uitzending be gint om 14.25 uur over Hilversum II (298 meter.). Verslaggever is Dick van Rijn. Koning Hoessein van Jordanië heeft in zijn paleis op de heuvels nabij de hoofdstad Amman Pales tijns-Arabische vluchtelingen ont vangen, die kwamen getuigen van hun eerbied en loyaliteit voor het hoofd van de troon van het Hashimitische koninkrijk als pro test tegen de anti-Jordaanse pro paganda, die wordt gevoerd door de vijanden van Jordanië. Bij het betreden van de audiëntiezaal werd de jonge vorst met applaus verwelkomd. (Advertentie) Uitbreiding van het. aantal bedrijf slichamen hoeft in de eerstkomende tijd niet uitgeslo ten te worden geacht. Dit heeft de minister van Binnenlandse zn hl Pu rin Zo zacht,zo kleurig als 'n vlinder. Een „piek "-fijn geschenk ZAKDOEKEN Zakdoeken voor dames en heren Men moet het wel even zuiver willen zien: als we het rooien van ae bomen 0p de stads wallen van Hulst een afschuwelijk plan vin den, dan zeggen we daarmee niet dat de ontwerper van dit plan een afschuwelijk man is. Integendeel, men [nag zelfs bewondering hebben voor de durf die een raadslid op brengt om tegen de gangbare mening in, 'n eigen idee te lanceren. Revolutionaire gelui den klinken niet meer zo vaak in 's lands raadszalen, waar de vroeden bijeen zitten rond het restje hunner autonomie. Het Hulsterse raads- hd, dat de fulminatie Zen het rooien van de oomen, enige tijd gele den in dit blad, „laster en belediging" noem de, kan dus gerust zijn. Wij vinden hem een dapper man, en boven dien een consequent man, want zijn plan is klaar én duidelijk: al le bomen eruit. Doch wanneer het hém geoorloofd is zo'n plan te lanceren, dan is het óns met vele dui zenden Hulstenaren toch wel toegestaan, vierkant tegen dat plan te zijn. In de raadszaal, achter de tafel van het college, hangt de schil derij die Cornelis de Vos van Hulst maakte: men ziet daar kale, naakte wallen die een onwezenlijke stad om sloten houden. Een stad die een respecterend Hulstenaar ertoe zou brengen, meteen een verhuiswagen te bestel len. Neen, de bomen ho ren bij Hulst als de to ren bij het stadhuis. Waarom zoveel druk. te rond een „rooiplan" dat toch niet doorgaat? Wel, het is een gevaar lijk symptoom. Van het rooien van de bomen naar slechten van de wallen is niet zo'n gro te stap. Een inwoner van een der schoonste steden van de wereld, Brugge, die ervan hoorde, schrok van dit bijlengeluid. „Waarom verkoopt men het stad huis niet, om van de opbrengst de nieuwe to ren te betalen?" zei hij. „Als later het gemis aan een stadhuis zich scherper mocht doen gevoelen dan men ver wachtte, dan kan men altijd de basiliek aan een openluchtmuseum in Amerika te verko pen. Dan is er weer geld om 'n nieuw stad huis te bouwen". Natuurlijk: het rooi- grage raadslid zal waar lijk niet voorstellen 't stadhuis af te breken en het in de vorm van losse stenen naar Ame rika te verschepen, waar zich vervelende miljardairs zich wel met dergelijke hobbies bezig houden. Maar èr- gens is er verband tus sen het een en het an der. In Veere staan bor den met het opschrift „Weest Veere waard, rijdt bedaard". Laat men in Hulst dit voor beeld met een actuele variatie volgen: „Weest Hulst waard, laat de bomen gespaard!" Zaken, Bezitsvorming en Pu bliekrechtelijke Bedrijfsorgani satie meegedeeld in zijn memo rie van antwoord inzake de be groting 1958, voor wat het on derdeel publiekrechtelijke be drijfsorganisatie van zijn depar tement betreft. Op de vraag, of binnen afzienbare tijd adviezen van de Sociaal-Econo mische Raad tot instelling van nieu we bedrijfslichamen zijn te verwach ten, kan hij geen concreet antwoord geven. Wel is hem bekend, dat in sommige bedrijfstakken het overleg onderling en met de S.E.R, over de totstandbrenging van een bedrijfsli- chaam wordt voortgezet dan wel op nieuw is aangevat, maar het is hem gebleken, dat de S.E.R. er de voor keur aan geeft, liever geen concrete verwachtingen uit te spreken, in wel ke gevallen het mogelijk mag worden g~-.cht binnen afzienbare tijd tot het uitbrengen aan de regering van een gunstig advies tot instelling van een bedrijfslichaam te komen. Rechtstreekse aanmoediging van het bedrijfsleven, te komen tot de in stelling van publiekrechtelijke be drijfslichamen vindt de minister eer der een taak voor de Sociaal-Econo mische Raad dan voor de regering. Het is de minister tot zijn leedwe zen thans nog niet mogelijk zijn op vatting kenbaar te maken over wets wijziging beogende of althans zonder wetswijziging niet te verwezenlijken suggesties, welke in het afgelopen jaar zijn gedaan teneinde te komen tot opheffing van belemmeringen voor de totstandkoming van nieuwe bedrijfslichamen. De hier bedoelde suggesties zijn in studie, hetzij bij de afdeling publiekrechtelijke bedrijfsor ganisatie van zijn departement, hetzij bij de interdepartementale commissie PB.O. of zullen binnenkort in laatst bedoelde commissie worden bespro ken. De douane heeft in de St.- Jan straat te Kapellebrug een zware per sonenauto, geladen met 1000 kg bo ter, in beslag genomen. De bestuurder van de auto was met zijn vrachtje bij een vlasser het erf op gevlucht, waar het door de douane werd ontdekt. De chauffeur wist te ontsnappen. Op initiatief van de kath. actie voor de vrouw te Breda, zal op don derdag 28 november in de Jeugdhoe- ve te 's-Heerenhoek een oriëntatie studiedag gehouden worden. De dag begint met een H. Mis in de parochiekerk en verder in de mor gen spreekt de diocesaan directeur, aalmoezenier P. Theeuwes over de christelijke levenshouding. Na de koffie-tafel zal de diocesaan voorzitter, mevr. M. Mol-Sinnige, een inleiding houden over „De taak van de vrouw in de wereld van nu". De dag wordt besloten met een voordracht door mevr. M. Brouwers- Claus. V rijhandelsgebied De ministers der 17 landen zijn vrijdag in beginsel tot een compro mis gekomen over de moeilijke kwestie van de plaats van de land bouwprodukten in het op te richten Europese vrijhandelsgebied. De ministers heben besloten dat dc handel in landt iuwprodukten ge leid zal worden, d.w.z. bepaald door een politiek op lange termijn ten aanzien van prijzen en aankopen. Over de bijzondere status voor de landbouwprodukten zou slechts door ministers onderhandeld kunnen wor den en niet door deskundigen zonder politieke bevoegdheden. De ministers gaven hun deskundi gen opdracht, om bepaalde oplossin gen voor te stellen voor het opne men van de achtergebleven landen in het vrijhandelsgebied. De minister van Onderwijs. Kun sten en Wetenschappen heeft dr. W. Roukens te Nijmegen met ingang van 1 september 1957 benoemd tot weten schappelijk adviseur op het gebied van de volkskunde. Aan dr. Roukens is voorts de op dracht verstrekt zich te belasten met de voorbereiding van de totstandko. r- 'ng van een woordenboek der Lim burgse dialecten in het algemeen en met het schrijven van een werk over de taal. en volkskunde der Limburgse mijnwerkers in het bijzonder. (Advertentie). Naar wij vernamen heeft de heer H. Pieters te Middelburg, wegens drukke werkzaamheden, het voorzit terschap van de Zeeuwse kunste naarsvereniging neergelegd. Zo spoedig mogelijk zal in deze vacature worden voorzien. B.S.M. uit Dongen heeft nog steeds de leiding in de landelijke over gangsklasse van de tafeltenniscompe- titie. Ditmaal moest Wifra 3 er in eigen zaal met 46 aan geloven en dus bleven de leiders ongeslagen en zonder Verliespunten alleen aan de kop, want Wifra 2 verspeelde bij USV het eerste puntje door een 5-5 gelijk spel. Het deelt nu de tweede plaats met Eendracht, dat in Dor- dracht weinig moeite had (19). Wilno stelde danig teleur. De Vlis- singers kregen namelijk in eigen huis een stevige 28 nederlaag te slik ken van Noad, dat met deze over winning de eerste punten binnen haalde. Door deze uitslag werd Rono alleen lantaarndrager, want het moest de volle buit afstaan aan het bezoe kende Maasstad 2 (46). Wibo 4 miste de aansluiting met de koplo pers, want het moest de eer aan DOS 3 laten (3—7). Morgen, zondag, wordt te Hulst een „internationale kampioenendag' gehouden, waar de beste duivensja- reis van de gehele omtrek, alsmede een aantal uit het Land van Waes, duiven tentoonstellen. Dit gebeurt in „De dubbele Arend" bij de heer P. de Bruyn. De tentoonstelling omvat zowel fond-, halve fond-, als vitesse-duiven. Om tien uur wordt ze geopend en om twee uur 's middags begint de verkoop van jonge duiven, die de deelnemers aan de expositie beschik baar gesteld hebben. Voor liefheb bers een uitstekende gelegénheid een hok op te bouwen of het te verster ken. De baten van deze verkoop, waar voor ongetwijfeld zeer grote belang stelling zal zijn, komen ten goede aan de t.b.e.-bestrijding. Deze kampioenendag, een hoogtij dag van de duivensport van het ge hele Land van Hulst en het aangren zende Belgische land, is georgani- onder auspiciën van de C.C. Hulst, onder leiding van haar erevoorzitter, de heer W. P, A. Colsfen. De uitslagen van de afgebroken partijen van hét intern, zone-schaak toernooi te Wageningen luiden: 8e ronde: TrojaoescuOlafsson 0-1 10 ronde: DonnèrIvkov 10. Alster—Stahlberg 01. 11e ronde: NiephausOrbaan 10 9e ronde: OlafssonKolarov 10 11e ronde: IvkovAlster 0.5—0.5. Stand vandaag: 1 Szabo 10 punten; 2 en 3 Larsen en Olafsson 8,5 punt; 4, 5 en 6 Uhi- mann, Doqner en Trifunovic 7.5 pnt. 7 Sthalberg 7 punten; 8, 9 en 10 Duckfltein, Teschner en Ivkov 5 pun ten, 11 en 12 Kolarov en Trojanescu 4.5 punt plus een afgebroken partij. 13 Misphaus 4.5 punt; 14 Alster. 4 punten, 15 en 16 Hanninen en Clarke 3.5 pnt. 17 en 18 Lintblom en Orbaan 1 punt. De voetbalwedstrijd Nederl-België zal morgen niet worden geleid door de Zweedse S. Ahlner, zoals men in de voorbeschouwing elders in dit blad is gemeld, doch door diens landge noot B. Lundell, die aanvankelijk als grensrechter was aangewezen. De heer Ahlner is wegens ziekte verhin derd naar Rotterdam te reizen. In de plaats van de heer Lundell zal nu de heer B. Lööw als grens rechter fungeren. Zondag begint in De Koophandel te Middelburg de finale van het biljart kampioenschap 3de klasse libre van het district Walcheren en Zuid-Beve land. Hiervoor hebben zich de vol gende spelers geplaatst: J. Cevat, J. Verhage, H. van Loon. P. Oostdijk, G. Bleyenberg, J, Visser, J. C. Ga- briëlse en P. Post. De wedstrijden worden op woens dag 20, zaterdag 23 en zondag 24 no vember voortgezet. Zeeutvse schaakcompetitie Voor de Zeeuwse schaakcompetitie werden de eerste wedstrijden in de eerste klasse gespeeld. Goes en Mid delburg begonnen met een wedstrijd tegen hun eigen tweede tientallen, welke vanzelfsprekend overwinningen opleverden. Voor de Goesenaren met 82 en voor de Vlissingers met 2\ï 7't. De gedetailleerde uitslagen waren Goes 1-Goes 2: F. Facee Schaeffer J. Bakker 10, J. de LangeIJ. W. Steenhuis 10; A. J. C. Nordlohne— A. N. Bonder 1—0; K. Flipse—J. W. F. de Bruin 01, A. Foudraine-G. Wind- horst 10, N. Quakkelaar-R van He- mert 10, H. VerbeekG. Driessen 10, J. KeggeW. van Dullemen 1-0, H. OliemansC. Paauwe 10, J. v. ZwedenP. Duvekot 0—1, Middelburg 2Middelburg 1: K. van BelzenJ. de Baare 01, dr. W. Ste vensA. J. Niemarkt 'iVi; L. J. WoudstraH. Strooband 10; K. J. Holsterdrs. J. Scheltens 01; M. Geerse—P de Zeeuw 01; P. Sanders C. Jansen 01, mevrouw Woudstra RoodenburgP. M. de Kleyn 01; J. C. LouwsP. C. Meylink 01; J. A. VerdonkH. J. Kraak 01; C, A. van Koorde—J. M. de Kpj^ng 1—0. Ogenschijnlijk leek de eerste dag van de 22e KNMV'-kam- pioensrit, waarvoor vrijdagoch tend in het stadion De Vliert te den Bosch het startsein werd gegeven, niet zwaar te worden. Het was immers al da genlang droog, zodat de Lim burgse löss niet zoals in 1956 als een dikke glibberige brij de strijd met de motorcracks zou aanbinden. Toen echter na het eerste 250 km lange traject de stand werd opgeno- maakt bleek de vindingrijkheid van de heer Sybrandy een meester in het zoeken naar moeilijkheden voor de rijder^ althans opnieuw getriomfeerd te hebben. Alleen Ton Bakker uit Wassenaar bleek namelijk uit het veld van 35 senior-solorijders strafpuntloos in Valkenburg te zijn aangekomen. Dit wil niet zeggen, dat hij in zijn klasse tot 175 cc zonder concurrentie is, want op hem volgen Pim de Haan, Markus, Steeman, Kalmthout elk met 1 strafpunt, Bob Bakker, van der Mispel en Goessen elk met 2 strafpunten. Deze reeks is het bewijs voor de bewering, dat de lichte machientjes gemakkelijker door het stuk van 18 km in de heuvels tussen de Bek- en Réyemerstop (in de buurt van Slen- aken) konden komen, dat zonder tijdspeling met de voorgeschreven gemiddeldes in de diverse klassen gereden moest worden. Want juist hier vielen in de zwaardere klasse - en vooral in die boven de 250 cc de grootste klappen. In de klasse van de 175 tot en met 250 cc leidt Brouwer met 4 strafpunten vóór Frits Selling (5), Witberg (6), Clijnk (7) en Vos (9). In de klasse boven 250 cc staat Rob Selling aan de kop met 6 strafpunten, gevolgd door van Dob- ben (7) en van der Hoek (15). Zeker, er zijn veel meer rijders zonder strafpunten gebleven, maar dat waren de zijspannen (Emmel- kamp en Zoontjes) en de junioren, waarvan er liefst 23 een blanco straflijst hebben. Maar zij allen had den een heel wat gemakkelijker route en werden zoveel als mogelijk uit de heuvels weggehouden. Twee cracks ontbreken Twee klinkende namen ontbreken in deze opsomming: Simon Schram en Priem Rozenberg, vorig jaar titel houder, resp. in de klasse t/m 250 cc en de klasse boven de 250 cc. Beiden hadden met pech te kam pen. Schram, die evenals de meesten de 140 km lange aanloop van den Bosch naar St.-Odilienberg zonder moeite had volbracht, begon in het zuidelijke deel van Limburg te suk kelen. Hij hield het een heel eind vol, maar kon een 70 km voor de finish niet meer verder. Twee zuiger- kleppen waren gescheurd en Schram sloeg drie tijdcontroles over, door direct naar Valkenburg te gaan om het euvel te verhelpen in de hoop zaterdag weer te kunnen starten. Die hoop was vergeefs, want het regle ment stelt diskwalificatie op het missen van drie tijdcontroles. Vreemde historie Met Rozenburg was er iets heel anders aan de hand. Witheet kwam de Maastrichtenaar, die nu in de klasse 175 cc meerijdt, in Valkenburg aan. Te laat echter en dat kostte hem 7 strafpunten. Hij had het zó uitgekiend, dat hij niet genoeg benzine zou hebben om de 25 km van de voor. laatste tijdseontrole in Reijmerstok naar Valkenburg af te leggen. Maar op weg naar de finish kwam hjj plotseling stil te staan. Bjj een vluchtig onderzoek bleek er allerlei vuiligheid in de tank te zitten, die het doorstromen van het laatste zo nodige beetje benzine verhinderde. Draden poetskatoen en rode haren kwamen uit de tank!'. Van de rijders, die vrijdagoch tend uit den Bosch vertrokken, zijn er nu nog 65 over: senioren en ju nioren tezamen. Vier deelnemers staakten de strijd. Zaterdagochtend na een acceleratie remproef, tegen de helling van de Cauberg op, wordt gestart voor het tweede en laatste traject, dat 237 km lang is. De moeilijkheden liggen hier verscho len in de eerste 80 km door de Lim burgse heuvels. In verband met het feit, dat doel man Zwartepoorte van Goes ver hinderd is, zal zijn plaats als reser ve-doelman voor het Zeeuws elftal, dat 16 nov. om drie uur te Vlissin- gen .speelt tegen het Bondsamateur- elftal, worden ingenomen door P. Do ems van Terneuzen. De wedstrijd zal worden geleid door scheidsrechter J. Verkerk, daar bij geassisteerd door de heren J. Lancel en M. Scheffers. DE 25STE „MILLE MIGLIA" zal op 11 mei 1958 op het normale par cours worden ,gehouden. In de toe komst zullen slechts rijders met se rie-tourwagens met een cilinder inhoud beneden 1600 cc mogen deel nemen. VOLGENS EEN BERICHT van de Moskouse correspondenij van de „Daily mail" zullen volgend jaar Russische tennissers deelnemen aan de Wimbledon-kampioenschap- pen. Dat is dan voor de le keer in de geschiedenis van dit toer nooi. KRUIDENIERSWAREN Voor het diploma Kruidenierswa ren slaagde te Tilburg mevr. M. La- get-Gerritsen te Hulst. KRUIDENIERSDIPLOMA Te Goes zijn geslaagd voor het Kruideniersdiploma mevr. Boorsma, mej. C. Fieret, mej. S. Verduyn en de heer A. Lauret uit Breskens. als mede de heer J. Marsilje uit Schoon- dffia. GOES, 15 nov. Groenten: krop sla B2 3-5, tomaten A 79. C 49. bloem kool Al 70. A2 61-66. B2 43-50, afw. 24-49. prei 23-28, andijvie 7-10. groene sav. kool 9-13. witte kool 3-13, sprui ten Al 47. A2 36-47. BI 21-28, witlof Al 59-61. A2 57-59. BI 43-55, waspeen 22. veldsla 72, knolselderij 9-16. bos- selderij 11-12, black alicante 221-240. KAPBLLE, 15 nov. Groentenveig ling: prei A 20-22, kropsla 3, knol* selderij 3-10, spruiten 48-53. gele sav. kool 12-13, groene sav. kool 19, savooie kool 10-14. waspeen 8, rode kool 8, andijvie 7-7.5. witlof b afw. 8, A 38; witte kool 13, bloemkool Al 62-63, A2 35, A afw. 12, BI 26-41, B2 23, C2 10. KOEWACHT. 14 nov. Gezwingeld vlaslint WR 150-170, DR 125-160, bob bers 75-90, breekvlas 55-65 ruwe lok ken 5-14. gezwingelde lokken 16-50, lijnzaad voor de slag 40-4T, kaf 2-2,5, bolraap 2-3. Kalme markt. LEEUWARDEN. 15 nov. Aanvoer en notering: 80 stieren 2,70-2,98, 350 vette koeien le kw. 2.70-2,93. 2e kw. 2,50-2.69, 3e kw. 2.00-2,49, 1144 melk en kalfkoeien 500-1050, 325 pinken 300-600, 1005 vette en graskalveren. 300-500. 428 nuchtere kalveren 40-57, 1282 vette- en weideschapen en lam meren, vette- en weideschapen 80-110, lammeren 50-90. 160 vette varkens, oude varkens 1.30-1.45. vette biggen 1,50-1.55, zzouters 1.50-1.58. 327 biggen en lopers, biggen 25-50. lopers 51-95, 27 boken en geiten, geen notering. 67 paarden 500-800. Totale aanvoer 5205 stuks. Overzicht: Stieren, aanvoer kort, stemming willig, prijzen hoger. Melk en kalfkoeien, ruim, goed, prijsh. Pin ken, ruimer, kalm. gelijk. Vette en graskalveren, ruim, voor het leven zowel als voor de dood stemming beter, stijver. Nuchtere kalveren, rui mer, beter, gelijk. Varkens, kort, kalm, zouters hoger, anders soorten gelijk. Biggen en lopers, kort, stemming rus tig. gelijk. Schapen, ruimer, kalm, gelijk. Lammeren, ruimer, kalm, ge lijk. Paarden, matig, slecht, lager. TERNEUZEN. 15 nov. Sla 3-4, kassla 6,80-10.30. bloemkool 32-64. afw. 10-50, knolselderij 2-10, peen 10-20, bintjes 10.10-11.10, andijvie 7-24, rode kool 4.5-8, sav. kool 10-12. witte kool 3,5-6. breekpeen 8-10, prei 15-22, sprui ten 15-45, tomaten afw. 34-35, uien» 2 10-12, witlof 3-58. boerenkool 19; goudrenet H 75-85 85, 65-75 74, H2 58. K 63-64. F 56. kroet 47-49, jonathan H75-80 82-85. 70-75 85, 65-70 75, 60-65 66, 55-60 54-55, H2 51, K 64, F 53-59, kroet 31-45. Konstanz 292 (-2), Rheinfelden 184 (-3), Breisach 92 (-10). Straatsburg 174 (onv.), Maxau 357 (-1), Mannheim 180 (-4), Mainz 198 (-2), Bingen 127 (+2), Kaub 135 (+3), Trier 160 (-f), Koblenz 157 (-5), Keulen 117 (-9), Ruhrort 324 (-12), Lobith 943 (-81, Nijmegen 728 (-7), Arnhem 759 (-9); Eefde IJssel 296 (-5), Deventer 203 (-7), Monsin 5535 (-15), Borgharen 3987 12i. Belfeld 1149 (-24), Grave beneden de sluis 481 (-26). MINISTERIE VAN BUITENLANDSE ZAKEN De Afdeling Rehabilitatie Indische Oorlogsslachtoffers zal met ingang van 1 december 1957 van de Nobel- straat 10 's-Gravenhage worden over gebracht naar de Hooftskade 1, 's-Gravenhage. In verband met deze verhuizing is de Afdeling gedurende de laatste week van de maand november 1957 voor het publiek gesloten. De Afdring zal vervolgens voor voorlichting enz. van belanghebben den weder geopend zijn op elke woensdag en vrijdag van 9 tot 12 uur v.m. Het telefoonnumer wordt 185240. Recognitiedienst, Amsterdam. 161-00. BEKENDMAKING Onttrekking aan het openbaar ver keer van gedeelten van de Aagje De kenstraat, Glacisstraat en van Dis- hoeckstraat. Burgemeester en wethouders van Vlissingen; gelet op artikel 10 der Wegenwet; brengen ter openbare kennis, dat het ten behoeve van de verkoop van ge deelten van de Aagje Dekenstraat, Glacisstraat en van Dishoeckstraat, aan de N.V. Koninklijke Maatschap pij „De Schelde", alhier, noodzake lijk is, dat deze straatgedeelten aan het openbaar verkeer worden onttrok ken; dat het in hun voornemen ligt een daartoe strekkend voorstel bij de raad dezer gemeente in te dienen; dat belanghebbenden gedurende het tijdvak van 18 tot en met 23 no- vember a.s. in de gelegenheid wor den gesteld ter gemeentesecretarie, afdeling 2, kamer 1, kennis te nemen van de tekening, waarop de aan het openbaar verkeer te onttrekken straatgedeelten zijn aangegeven; dat belanghebbenden eventuele be zwaren tegen bovenbedoeld voorne men, gedurende bovengenoemd tijd vak bij de Raad dezer gemeente kun- nen indienen. Vlissingen, 12 november 1957, 810-0

de Stem | 1957 | | pagina 15