Sint-Jansteense raad sprak uitvoerig over Sints centen 9. 75 Steens burgemeester wou verslaggever niet weren De stranding van de ertstanker „Vittangi" BOOD SCHAPPEN- WEEK-END TASSEN Stranding van „Achilles bij Westkapelle behandeld Tien raadsleden aanwezig Gemeente houdt been stijf inzake salariskwestie Middenstand moet betalen' Walcheren ZEEUWSCH- VLAANDEREN Kritiek op raadsverslag Kringvergadering St.- Willibrordus Zuid-Beveland Alleen morgen ZATERDAG kunt U profiteren van deze unieke aanbieding VROOM DREESMANN Wonderdoktoor Ward je veroordeeld RAAD VOOR DE SCHEEPVAART Compliment voor Belgische sleepbootkapitein Noch loods noch gezagvoerder treft de schuld Hoogwaterstanden ONGELUKKIGE INDRUK VAN GEMEENTE AGENDA Vandaag Morgen DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 15 NOVEMBER 1957 DIT VERSLAG OVER DE GEMEENTERAADSVERGADERING VAN ST.- Jansteen is verboden lectuur voor degenen, die het geloof in St.-Nicolaas nog ongeschonden bewaren. Want een relaas over de perikelen die de goedhei- iigman heeft inzake de financiering van zijn gulle gaven is niet bepaald bevorderlijk voor het behouden van een gaaf kinderlijk geloof. De stichting „steen Vooruit'» had het gemeentebestuur verzocht om een subsidie van een gulden per Steens kind (tussen 2 en 8 jaar) teneinde daaruit een St.-Nico- laasfeest te helpen financieren. B. en w. kwamen met een voorstel om 75 cent per kind te voteren en daar waren verscheidene raadsleden het niet mee eens. Voor 75 cent doe je niet veel, be toogde de heer P. Stevens (voor een gulden trouwens ook niet, liet wet houder J. Bommaert er wat later op volgen) en hij wilde de subsidie op gebracht zien. De heer G. Engelse het door de stichting gewenste peil was het daarmee alleszins eens en ook de heren C. v.d. Bergh en E. van Daele waren voor een gulden. De voorzitter wees erop dat men er dat kwartje afgedaan had om de par ticuliere offergezindheid voor het St- Nicolaasfeest te stimeleren. Hij zei er ook geen toeval in te zien, dat nu ook Heikant met een dergelijk ver zoek gekomen is. terwijl men het daar tot nog toe altijd uit particu liere middelen gefinancieerd heeft. Hij zag daarin het gevaar van een toenemende tendenz, de gemeente overal voor te laten betalen. Er werd heel wat heen en weer (Advertentie) OF mei ruime voorzak waterdicht linnen in Uni kleuren, n.l. R.A.F., groen, bruin en noot of gedistingeerde ruitdessins geheel met leder versterkt 46 cm lang, 20 cm breed en 29 cm hoog lederen handgrepen met extra versterkte bevestiging met naamkaarthouder zeer sterke, roestvrije koperen ritssluitingen sterke hardboardbodem 6 bodemnoppen met een jaar fabrieks garantie. Als speciale St. Nicolaas- aonbieding, alleen morgen, zaterdag 16 november voor de ongelooflijk LAGE PRIJS van slechts ovembe (normale waarde f 12.90). Profiteert hiervan! Haast U! Breda - Bergen op Zoom gepraat over drie kwartjes of een gul. di en tenslotte deed wethouder Blommaert de suggestie dat de stich ting de handeldrijvende middenstand van St. Jansteen om een flinke sub sidie zou verzoeken. Hij vond het van de zakenmensen een plicht bij het St.. Nicolaasfeest eens goed voor de dag te komen. Hij stelde voor, als compromis, om dan van gemeente wege een garantie te verstrekken. De gemeente zou dan een gulden per kind in een eventueel tekort kunnen bijdragen. De heer Stevens vond dit wel een oplossing en hij liet dus zijn voorstel van een gulden subsidie achterwege. Het voorstel van de wethouder werd toen zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Autonomie Het straatverlichtingscontract met de PZEM werd gewijzigd, hetgeen de gemeente een voordeel van 2 cent per Kw oplevert. Het Zeeuwse Stu diefonds kreeg een subsidie van 5 ct per inwoner en de rekening-courant overeenkomst met de Coop. Boeren leenbank werd gewijzigd in dier voe ge dat het maximum debet-saldo van 150.000 op 65.000 gulden werd ge bracht. De heer P. Blommaert merk te op dat een creditrente van 1 pet. wel wat laag is tegenover een debet rente van 5,75. Wethouder L. de Kerf kondigde een spoedige herziening van dit percentage aan, waarna de voorzitter nog maar even opmerkte dat het „echt niet de bedoeling van de gemeente is, grote hoeveelheden geld bij de bank te deponeren". Het voorstel om vol te houden inzake het besluit tot vaststelling van de salarisverordening voor het secretariepersoneel en dus geen ge volg te geven aan het verzoek van de minister om de verordening in overeenstemming te brengen met zijn richtlijnen, was recht in het straatje van de Steense raadsleden. „We moeten laten zien", aldus de voorzitter, „dat we het stukje auto nomie dat de gemeente op dit ter rein nog is gelaten, met hand en tand willen verdedigen". Hij be treurde het dat niet meer gemeen ten aldus handelen. Het zijn er slechts enkele. Hij wilde geen ge volg geven aan de ..centralisti sche, dirigistische" normen die de De rechtbank te Dendermonde heeft de in Oost-Zeeuwsch Vlaande ren zeer bekende „Wardje de Won derdoktoor" veroordeeld tot frs 320 boete wegens het bij herhaling on bevoegd uitoefenen van de „genees kunde". Het geneeskundige korps kreeg als schadeloosstelling niet de gevraagde frs 25000, maar slechts frs 2000. De inbeslaggenomen boe ken en tijdschriften worden aan Wardje teruggegeven. Vele „supporters" van Wardje die de rechtszitting bijwoonden juichten dv je milde uitspraak toe. regering in de loon- en salarispo- litiek aanhoudt. „We moeten het recht hebben zelf de salarissen van ons eigen personeel vast te stellen". De heer Stevens beaamde dit ten volle. „We hebben als raadsleden toch al zo weinig te vertellen", vond hij. Ook de heer P. Blommaert juich te het voorstel toe. Het ging er ui teraard zonder stemming vlot door. Tot lid van het Burgerlijk Armbe stuur werd de aftredende heer A.A. Zwartelé herbenoemd en op een vraag van de heer Stevens antwoord de de -oorzitter dat deze instelling inderdaad binnenkort een andere naam krijgt. Er komt spoedig een voorstel. De stichting „Maria Goretti" (kleu terleidster-opleiding te Hulst) kreeg een subsidie van 75 gulden per cur siste uit St. Jansteen. Op verzoek van de heer P. Blommaert werd aan de voorwaarde, dat de bijdrage niet wordt verleend als het ministerie van O.K.W. een subsidie zal verstrekken, een clausule toegevoegd die bepaalt dat dit ook geldt als het ministerie na verloop van tijd een bijdrage zou verlenen met terugwerkende kracht. In dat geval moet de gemeentelijke bijdrage dus gerestitueerd worden. Aan het einde van de vergadering kondigde de heer F. Stevens aan, dat hij binnen enkele dagen, met de steun van het wettelijk vereiste aan tal mederaadsleden, een raadsverga dering zal aanvragen, met opgave van de te behandelen agenda. 55 De Raad voor de Scheepvaart heeft de stranding behandeld van de Duitse kustvaarder m.s. „Achilles" nabij het Noorderhoofd op de Westkappelse zeedijk in de avond van 14 februari j.l. Tijdens het bergingswerk in de vroe ge morgen van 16 februari kwam de heer M. J. van der Hidde (procuratie houder van W. A. van den Tak's Bergingsbedrijf te Rotterdam), die de lei ding had, om het leven toen hij poogde van de kimkiel van de op zijn kant liggende „Achilles" die uit de wal was getrokken op het achterdek van het langszij gekomen bergingsvaartuig „Dolfijn" te springen. Hij kwam in het water terecht en verdronk. De hoofdinspecteur voor de scheep vaart, de heer J. Metz, was ten aan zien van de stranding van de Achil les" van oordeel, dat het schip tij dens de zeer dichte mist en het stormachtige weer meer verlijerd was dan men aan boord dacht. On danks de aan boord genomen voor zorgsmaatregelen heeft men stroom en wind onderschat, en daaraan moet de stranding worden geweten. (De Duitse kapitein gaf in zijn ver klaring op, dat het licht, dat men aanzag voor dal van een bepaalde boei. later bleek het vuur van West kapelle te zijn). De hoofdinspecteur wijdde vervol gens een „kritische beschouwing" aan de niet goed afgelopen bergings poging (Het schip moest nl. weer aan het strand worden gezet omdat het lek bleek). Dit komt gelukkig niet vaak voor aldus de heer Metz, omdat in het algemeen gezegd kan worden, dat de resultaten van bergingspogingen positief zijn. De hoofdinspecteur kwam tot de conclusie, dat blijkbaar bij de beoor deling der omstandigheden, die aan het slepen vooraf ging, het gevaar van de stortstenen met scherpe pun ten (die op circa 12 m afstand van De raad voor de scheepvaart heeft een onderzoek ingesteld naar de stranding van de Zweedse ertstanker m.s. „Vittangi" bij het Roeiershoofd op de rede van Vlissingen op 8 fe bruari jl. De expert van de scheep vaartinspectie te Vlissingen, de heer G. de Ruiter, werd als getuige ge hoord. Deze verklaarde, dat het schip circa 3Q0 m uit de wal op een oud wrak was gestoten, dat nu wordt opgeruimd. Honderden schepen zijn er voordien overheen gevaren. Het moet een scherp voorwerp zijn geweest, want de scheepshuid was over een grote afstand open gescheurd. In zijn conclusie over deze scha- devaring merkte de hoofdinspecteur voor de scheepvaart de heer J. Metz, o.a. op, dat de „Vittangi", toen deze door het Oostgat in de richting Antwerpen voer, een strikt normale navigatie had gevoerd. Het schip had een zeer grote diepgang. Maar met de kaart in de hand kon kapi tein en loods niets gebeuren. De hoofdinspecteur wees er o.m. nog op, dat er telkens nieuwe zandbanken ontstaan en de banken zich ook ver plaatsen. „Men moet altijd op zijn hoede zijn." Het is een cumulatie van twee fei ten geweest, het schip had een grote diepgang en het was laag water. Vaststaat zo besloot de heer Metz dat aan deze schadevaring noch de loods noch de gezagvoerder enige schuld treft. De raad zal later schrif telijk uitspraak doen. het schip lager niet doorzien was door de bekwaamste mensen, die Ne derland heeft. Dat het schip, na het vlot komen niet als een baksteen zonk, weet de hoofdinspecteur o.a. aan het goed geschalkt zijn der lui ken. Over de met succes bekroonde poging het schip nadat het vlot getrokken was aan het strand te zetten, zei de heer Metz, dat dit te danken was aan de schitterende ma noeuvre van de kapitein van de Bel gische sleepboot „Scaldis" tijdens dit stormachtige weer. Het is de mooi ste manoeuvre, die ik in mijn zes jarige praktijk bij de raad heb mee gemaakt, zo besloot de heer Metz zijn compliment aan het adres van de Belgische sleepbootkapitein. De Raad zal later schriftelijk uit spraak doen. (Advertentie) voor perfecte voethygiëne Voor morgen, zaterdag 16 novem ber. gelden voor de provincie Zee land de volgende hoogwaterstanden: te Hansweert om 9.08 en 22.03 uur, te Terneuzen om 8.48 en 21.40 uur en te Vlissingen om 8.18 en 21.10 uur. MIDDELBURG De K.Y.P. en de Statenverkiezing De afdeling Middelburg der KVP kwam hier bijeen, onder leiding van de heer De Cock, hoofdzakelijk voor kandidaatstelling voor de prov. sta tenverkiezing. Kandidaat gesteld werden dhrn. E. Va der (aftredend) en L. v. 't Westen- de. Plannen van V.V.V. Op de vergadering van de V.V.V. deelde de voorzitter, de heer P. Blaauw mee, dat men ook in 1958 wil proberen om het Abdij-complex te verlichten en de mogelijkheid te scheppen om rondwandelingen te ma ken door de gebouwen. Spr. gaf een breed overzicht van hetgeen V.V.V. dit jaar in Middel burg deed en memoreerde het suc ces van de twee folkloristische dagen en de medewerking daarbij ontvan gen van .Nieuw Walcheren' Handels belangen en de Zeeuwse ringrijders- vereniging. Tijdens de vergadering werd ook nog het woord gevoerd door de di recteur van de Provinciale V.V.V., de heer G. Oskamp, die o.a. mededeel de, dat begin oktober 1958 de Neder landse Maatschappij voor Geneeskun de haar congres in Zeeland zal hou den. VLISSINGEN Vergadering K.V.P. Op de jongste ledenvergadering der KVP-afdeling alhier, werden kandi daat gesteld voor de prov. staten de heren E. Vader (aftr.), mr. H. Stie- ger en Th. Andriessen. Door het be stuur werden hieraan toegevoegd: mr. dr. A. Mes en L. J. v. 't Westen- de. Een lezing, die de heer Vader zou houden, kon wegens omstandigheden niet doorgaan, deelde de voorzitter, de heer W. Groffen, mede. Souburg Twaalf ton hooi verbrand Vermoedelijk door toedoen van baldadige jongens, die al eens eerder een poging tot brandstichting deden, zijn hier 250 balen geperst hooi van de landbouwer P. Florisse in vlam men opgegaan. Het hooi was opge slagen op een terrein aan de Ritthen- sestraat en een dikke rook ontwik kelde zich. De vrijwillige brandweer heeft weinig anders kunnnen doen dan op letten of rondvliegende vonken geen onheil konden aanrichten. (Advertentie) NA TWEE VERGEEFSE „AANLOPEN"' is dan toch gistermorgen de raadsvergadering van St. Jansteen doorgegaan. Uiteraard is het incident van de laatste dagen onderwerp van bespreking geweest. Aan het begin van de vergadering zei de voorzitter, mr. J. I. M. Reuser, dat het hem genoe gen deed dat er nu tien raadsleden (de heer F. Dobbelaer is nog altijd ziek) aanwezig waren en dat de reden van die vreugde wel duidelijk zou zijn. Er stond geen rondvraag op de agenda, weshalve de heer R. van Acker, alvorens het huishoudelijk deel van de vergadering werd aangesneden, de voorzitter vroeg of hij een verklaring mocht afleggen. Hij kreeg daartoe verlof aan het einde van de agenda. Toen het zo ver was, verklaarde de heer van Acker, mede namens de overige raadsleden die door hun af wezigheid hun afkeuring tegen het door de burgemeester vastgestelde vergaderuur hadden kenbaar ge maakt, dat zij wilden protesteren te gen de bedoeling van de voorzitter, een verslaggever van een bepaald blad te weren. Zij hadden hiermee willen aangeven dat zij een openba re zaak in een openbare vergadering „in de ruimste zin van het woord" behandeld willen zien. Vandaar dat zij dooor „demonstratief wegblijven" hun afkeuring hadden getoond tegen het door de burgemeester bepaalde uur. Hij besloot met de wens uit te spreken dat) bot „dj» Vaatst# ma^l zal zijn geweest dat de burgemeester te gen het verlangen van de raad heeft gehandeld". De voorzitter, mr. J.I.M. Reuser, stalde nadrukkelijk vast dat het geenszins de bedoeling geweest is eer bepaalde verslaggever te weren. Dit had wel eerumotief kunnen zijn" aldus de voorzitrer, „doch het waren overwegingen van praktische aard die tot het gewraakte vergaderuur leidden". Hij beaamde da*- het ver gaderen op donderdagmiddag op of na 4 uur regel was, doch als er eens een vergadering wordt uitgeschreven op een ander uur, dan moet men daar niet direct iets achter zoeken, vond hij. Het is beter dan wèl naar de vergadering te komen en daar zijn klacht te laten horen. Hij zei toe wel zo veel mogelijk met de wensen van de raad te willen rekening houden, doch hij wilde zich de vrijheid voor behouden zich niet aan een bepaald uur te verplichten. Toen de heer van Acker hierna zin speel le op wat d" burgemeester in een „onderonsje" van de raad ge zegd had over het raadsverslag van "n bepaald weekblad, 'ging' deze hier op nader in. Mr. Reuser zei inderdaad geen be wondering te hebben voor een raads verslag dat praktisch woordelijk weergeeft wat er in de raad gezegd is. „Een kort, zakelijk en samenvat tend verslag is heel wat beter" vond hij. Wie alles wil weten, aldus de 'ui gemeester, kan op de publieke tribune komen luisteren. Dan krijgt men een veel betere indruk van wat de raadsleden betogen dan uit zo'n verslag. „Ik heb dikwijls de indruk gekregen" aldus mr. Reuser, „dat het samenstellen van dergelijke ver slagen met een bepaalde bedoeling gebeurt. Men krijgt er, vooral bui ten de gemeente, een ongelukkige in druk door van wat er hier in de raad wordt gezegd en dat is niet be vorderlijk voor het prestige van de raad en dat van de gemeente". De heer G. Engels wees er nog op dat de voorzitter tijdens een der „mislukte" vergaderingen niet had meegedeeld dat hij wèl bericht van verhindering gezonden h id, welke omissie de burgemeester bij deze herstelde. De heer P. Stevens zorg de voor een gezellige anti-climax door de voorzitter te vragen of diens toe spraakje aan het begin van de ver gadering over de een jaar geleden uitgebroken opstand in Hongarije een bijbedoeling had. Hij veronderstelde nl. dat de voorzitter ermee gezin speeld had op de gebeurtenissen rond deze zaak. Toen mr. Heuser zei dat dit volstrekt niet het geval was, trok de heer Stevens meteen xijn woorden terug. Sluiskil De r.-k. werknemers in de indu striële bedrijven in de Kanaalzone, leden van „Sint Willibrordus", hiel den een kringvergadering in de zaal Krijger. De hoofdbestuurder, de heer H. Vink uit Den Haag, memoreerde het overlijden van de kringvoorzitter Sint-Jansteen, de heer Totté, die hij een prominente figuur noemde, wiens heengaan niet alleen een verlies voor Sint-Jansteen maar voor de gehele kring betekende. Verheugd was de heer Vink over de oprichtingsvergadering van het Pensioenfonds Kanaalzone Zeeuwsch- Vlaanderen, die te Sas van Gent werd gehouden. Hij noemde dit een mijl paal in de geschiedenis van de Ka naalzone en zag met vertrouwen het werk van het voorlopig bestuur tege moet. Namens de kring Sas van Gent dankte de heer Van de Calseyde hoofdbestuurder Vink voor zijn aan deel in de totstandkoming van het fonds. Vervolgens werd de nieuwe C.A.O. aan de orde gesteld. Vooral de factor „looptijd" werd uitvoerig toegelicht. Van werkgeverszijde was voorgesteld om deze op twee jaar te stellen, maar in verband met de prijsschommelin- gen werd tot één jaar besloten. Het laatste woord te dien aanzien is even wel aan de Rijksbemiddelaars. De be zitsvorming kwam eveneens ter spra ke. De noodzaak om tot een gesubsi dieerde spaarregeling te komen werd onder de aandacht gebracht. ONGELUKKIGE VAL MET RIJWIEL Toen mej. M. V. zich per rijwiel naar haar werkzaamheden te Sas van Gent begaf, kwam zij door een on gelukkige manoevre van een voor haar rijdende wielrijdster op het rij wielpad op Kanaalweg Zuid ter hoogte v. Driekwart te vallen. Hierbij kwam ze zo ongelukkig terecht, dat zij in bewusteloze toestand bleef lig gen. Met een zware hersenschudding en een flinke hoofdwond moest het slachtoffer naar het St.-Elizabeth- ziekenhuis vervoerd worden. CRESCENDO IN ELIZABETH- ZIEKENHUIS TE GAST Het dameskoor Crescendo uit West- dorpe zal op 30 november a.s. te half vier een uitvoering verzorgen voor de in het Elizabeth-ziekenhuis ver toevende patiënten. KAP OP N. H. PASTORIE Het woonruimte-probleem van de plaatselijke predikant zal binnenkort tot een oplossing gebracht zijn. De pastorie van de Nederlands her vormde gemeente, welke in de on middellijke nabijheid van 't jeugdge- bouw gebouwd is, is thans geheel on der de kap. Ze werd in bungalow stijl opgetrokken en met bekwame spoed wordt de afwerking thans voortgezet. WERKZAAMHEDEN BOVEN- WEG HERVAT. Werd in eerste instantie door ge meente-werken een aanvang geno men tot verbeteringswerkzaamheden aan de Bovenweg, na een gedwongen rustperiode van een 10-tal dagen zijn deze weer hervat. Thans is de rijks waterstaat een werkzaam aandeel aan het leveren in het plan Boven weg en na voltooiing er van zullen van gemeentezijde de bestratings- en andere werkzaamheden plaats vinden. Westdorpe ERNSTIGE VAL MET FIETS Op de Rijksweg in de wijk Stroo- dorpe kwam mej. M. v. K. zodanig met een andere fietser in botsing, dat zij met een zware hersenschudding in het r.-k. ziekenhuis te Sluiskil moest worden opgenomen. FILM VOOR DE MISSIE Ten bate van de missionarissen van Scheut werd in het café bij de heer P. de Smet de film „De klokken van Nagasaki" vertoond. Ook hier trok deze film een volle zaal en alle aan wezigen hebben dan ook kunnen ge nieten van deze film over een Japan se atoomgeleerde, uit de jaren 1945- 1950. 's Middags werden voor de school jeugd enkele kinderfilms vertoond. RAADSVERGADERING IN ALLE VROEGTE In de raadsvergadering, die deze keer wel bijzonder vroeg werd ge houden 's ochtends om 7 uur werd de gemeentebegroting 1958 aan geboden. Het was het enige punt wat de agenda vermeldde. VIERING ST. CECILIA Het datneskoor Crescendo heeft be sloten om op maandag 25 november de patroonheilige St. Cecilia te vie ren. Tegelijkertijd zal St. Nicolaas een bezoek afleggen aan de zangeressen 'ia het verenigingsgebouw. HULST Algemene ledenvergade ring K.A.B. Hedenavond zal de plaatselijke af deling van de K.A.B. onder voorzit terschap van de heer A. van Raems- donck haar algemene ledenvergade ring houden, die tevens als eerste Vormings- en Ontwikkelingsavond zal gelden. Naast de gebruikelijke agendapun ten staat er verder op het program ma een lezing met lichtbeelden over het missiewerk door pater P. Geerst s.m. uit Hulst Ook zal de overdracht plaats vin den van de gelden der actie pater Geerst. St.-Jansteen Vermiste runderen gevonden Acht vermiste runderen van de landbouwer L. v. R. zijn uiteindelijk terecht gekomen bij de landbouwer B. in de Gravenstraat te Clinge. Via de Tragel en de stad Hulst hebben zij gezamenlijk vele kilome ters afgelegd om bij bovengenoem de landbouwer domicilie te kiezen. Clinge E.H.B. O.-CURSUS De r.-k. E.H.B.O. St.-Bernardus, afdeling Clinge, heeft besloten om dit jaar wederom een cursus te or ganiseren voor personen, die in het bezit willen komen van een diploma. Gewoonlijk wordt om de twee jaar een dergelijke cursus gehouden, doch door omstandigheden is het al drie jaar geleden. In totaal zal de cursus bestaan uit zesentwintig, lessen. Even als vorige jaren zal dokter Caspari uit Hulst de, leider van de cursus zijn en de aspirant-E.H.B.O.-ers on derrichten. In totaal zijn er zeven tien nieuwe leerlingen, welke de cur sus volgen. Hierbij komen dan nog verscheidene E.H.B.O.-ers, die voor herhaling de cursus volgen, zodat er in totaal ruim dertig personen zijn. INENTING Door het heersen van de A-griep in ons dorp moest de inenting tegen kinderverlamming worden uitge steld. Nu deze ziekte weer geweken is, kan met deze inenting worden be gonnen. Voor de kinderen, welke ge boren zijn in 1955, zal de eerste prik worden gegeven op dinsdag 19 no vember a.s. om 14.00 uur in het wijk- gebouw aan de Beatrixstraat. Gezien alle kinderen in ons dorp voor deze inenting zijn aangemeld, zal dit wel een vlot verloop hebben. Koewacht CURSUS Onze plaatselijke r.-k. boerenbond, in samenwerking met de R.-K.J.B. organiseert deze winter een cursus in veeverloskunde en gezondheidsleer voor het vee. Deze, cursus zal be staan uit 12 lessen van 2 uur en wor den gegeven door E. de Nijs veearts te Hulst. Dit heeft plaats in de lagere land bouwschool. KANDIDAATSTELLING Door de KVP in onze gemeente zijn voor de a.s. statenverkiezing de volgende kandidaten gesteld: W. Colsen, Hulst; J. van Dongen, Aardenburg; ir. Dikötter, Terneu^n; C. van Bellegem, Ede; mevr. Mel- chers, Koewacht; mevr. Haman, Ter- neuzen; Dr. Mes, Heinkenszand; J. Martens, Hulst; F. de Meurchesy, Hulst; P. Vercauteren, Nieuw-Na- men; E. van Ruijmbeke, Nieuw-Na- men; drs. W. Lockefeer, Hulst. IN STUDIE GENOMEN Onze plaatselijke toneelvereniging „Tot nut en genoegen" heeft het toneelspel in drie bedrijven „Uitge schakeld" van Jan Grosveld in stu die genomen. Zij zullen hiermede met de kerstdagen voor het voetlicht tre den. De regie is wederom in handen van Koos Janssen. Kloosterzande HONTENISSE IN ACTIE Ook dit jaar wordt er weer een actie gehouden door onze winkeliers vereniging „Hia". (Hontenisse In Actie). Vorig jaar heeft de vereniging de baten ten goede doen komen aan de Hongaarse vluchtelingen. Dit jaar wordt de actie gehouden van 16 november tot en met 7 de- ce iber. De baten zijn nu voor „San tos". Reeds vele winkeliers hebben toe gezegd aan deze actie deel te nemen. „EEN VROUW EN EEN KLIP" De toneelgroep .van onze harmonie „St. - Cecilia" zal ook dit najaar weer een paar avonden op de planken verschijnen en wel op zondag 24 en maandag 25 november. Zij zullen de klucht in drie bedrijven „Een vrouw en een klip" van Arnold en Bach opvoeren. Driekivart Goed afgelopen De scooterrijder W.J.R.B. uit Hulet ass. verificateur van V.N.G. reed na bij Driekwart in een file. De voor hem rijdende wagen van Rijkswa terstaat moest plotseling stoppen. Dit ging blijkbaar allemaal zo vlug,' dat de heer B. in aanraking kwam met de achterbumper van de wagen, waar tegen het materiaal van de scooter niet bestand was. Een toevallig in de buurt zijnde wachtmeester van de Rijkspolitie had kennelijk nog een overtreding geconstateerd ook, want d^^tëer B. kreeg er een bekeuring bovenop. De schade viel verder mee. Sluis TONEEL VANWEGE HET SEMINARIE Ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan van het Seminarie alhier zal er zaterdagavond een toneeluitvoe ring worden gegeven. Dit om de weldoeners en bewoners van Sluis en omgeving te bedanken. Het is het beroemde en bekende Vlaamse toneelstuk „Buigen of bar sten" van L. de Loof, dat wordt op gevoerd door het „Reizend Zeeuws Volkstoneel". TAMBOERWEDSTRIJD APOLLO In het clublokaal van Apollo" werd een tamboerwedstrijd voor de jongens van de drumband „de Jan tjes van Sluis" gehouden. Daarbij waren ook tegenwoordig de ouders van de deelnemers. Door Apollo" was 'n zilveren wis selbekertje beschikbaar gesteld. De uitslag was: le pr. H. Broek 44 p.2e pr. Th. Tas, 42 p.j 3e pr. C. Rubens en P. Leenhouwers, 41 p.; 4e pr. E. van de Bussche en J. Leenhouwers, 40 p.; 5e pr. P. Herdinck, R. de Bae- re, en Th. Coquit 39 p.; 6e pr. A. Roeland. 38 p.; 7e pr A. Wemaere 37 p.; 8e pr. H. Weïtè, P. Weltè, G. Herrel, A. van Oorschot en A. van Hemert. 36 p. Voorzitter R. Plasschaert reikte het wisselbekertje uit. De verdere prij zen werden uitgereikt door het be stuurslid C. Blacke. Tot slot sprak directeur van de Bussche een woord van dank tot de ouders. Aardenburg JAARVERGADERING VRIESBOX-AFDELING De plaatselijke afdeling van de diepvriesboxcentrale kwam bijeen in de zaal van De Roode Leeuw on der voorzitterschap van mevr. S. van Dongen-Bonte. Met vreugde werd ge constateerd, dat er een straatlantaarn bij de vriesboxcentrale werd geplaatst zodat men 's avonds het gebouw ook goed kan bereiken. Wederzijds wer den ervaringen uitgewisseld, terwijl er een overzicht werd gegeven van de financiële toestand. Het aantal boxen bedraagt thans 56 en aangezien er weer nieuwe gegadigden zijn is het de bedoeling, dat er weer 12 boxen worden bijgeplaatst. De helft daarvan is echter reeds besproken. De nieuwe boxen zullen een inhoud hebben van 180 tot 200 liter. De vergadering van alle centrales van „Ceres" in west- Zeeuwsch-Vlaanderen zal dit seizoen plaatsvinden in Biervliet en wel op 12 december aanstaande, waar ook de uitbetaling van de rente zal geschie den. GOES Burgerlijke stand Geboren: Jan, zv. J. Stigter Win- gelaar; Ronald, zv. C. Harinck - Ja cobs; Elisabeth, dv. H. Dingemanse- Moenen; Franciscus, zv. F. Sinac - Bruinooge; Aart, zv. J. Langelaar- Aarnoudse; Tonny, dv. P. Duinker- ke - de Koeijer; Johanna, dv. A. Zan- dee - de Jonge; Karei, zv. S. Schou ten - van Loo. Ondertrouwd: P. Korstanje, 29 j., en M. Bruijnzeel, 21 j.; L. Goeman, 21 j„ en J. Hofman. 18 j. Gehuwd: J. Wagenaar, 28 j., en E. Dekker, 20 j. Overleden: A. van de Visse, 76 j.; C. van de Guchte, 75 j.; N. Melse, 83 j.; A. Geense, 58 j. Waarde Twee scholen onder een dak Het lid van Ged. Staten, de heer A. Schout, heeft hier het nieuwe scholencomplex geopend, waarin zo wel de christelijke als de openbare lagere school zijn ondergebracht. Bei. de scholen kregen twee lokalen, wat voldoende is voor de jeugd van dit kleine dorp. De kosten hebben 184.000.belo pen. BIERVLIET Café Dupuis 7 uur: De klokken van Nagasaki. OOSTBURG De Eenhoorn 8 uur: Film avond Nederlandse Reis vereniging. GOES Grand: Brigitte, het meisje van Place Pigalle, 14 j. MIDDELBURG Electro: Een stad gaat door de hel, 18 j. met voorbehoud. Schouwburg: De avonturierster van Beiroet, 18 j. VLISSINGEN Alhambra: De baby sitters van de marine, a.l. Luxor: De onschuldige verrader, 14 j. SAS VAN GENT Olympia 8 uur: Grant, 14 j. TERNEUZEN Luxor 8 uur: De vrolijke vagebond, a.l. GOES Grand: Brigitte, het meisje van Place Pigalle, 14 j. MIDDELBURG Electro: Een stad gaat door de hel, 18 j. met voorbehoud. Schouwburg: De avonturierster van Beiroet, 18 j. VLISSINGEN Alhambra: De baby sitters van de marine, a.l. Luxor: D« onschuldige verrader, 14 j. HOOFDPLAAT Café Martens 3 uur: Kinderfilm en om 7,30 uur: De klok ken van Nagasaki. DE KLINGE Kinema v. Dijk 7.30 uur: De rode Arend, als bij film Passenger voor Tokio. SAS VAN GENT Olympia 8 uur: Grant, 14 j. AXEL Het Centrum 6,30 en 9 uur: De ondergang van de Graf Spee, 14 j 3 en 4 uur: Het wonder der geboorte, 18 jaar. TERNEUZEN Luxor 8 uur: De vrolijke vagebond, a.l. Concertgebouw 8 uur: De verboden vrucht, 18 j. m. voorbeh. HULST Bioscoopgebouw 8 uur: Het verloren meisje, 18 j m. voorbeh. IJZENDIJKE Hofziebt 8 uur: Als het kinderhart spreekt, a 1 ST JANSTEEN Jan Pluym 3,30 uur: Schieting. OOSTBURG Ledel 8 uur: De avon turen van*Arsène Lupin, a.l. ANTWERPEN Kon. Vlaamse Opera 8 uur: Het mejaje van Axlea (öaliet)

de Stem | 1957 | | pagina 2