Automobilist zag politie voor overvallers aan De „Prinses Beatrix" in aanbouw Raad van Terneuzen behandelde begroting Films V erzet in kringen van Gezondheidsdienst Bejaarde bromfietser werd tegen collega aan geblazen Toekomst van de gemeente als zeehaven staat op het spel Proefstation voor de fruitteelt slaat thans nieuwe wegen in Wordt nü mooier dan ooit tevoren,..! Szabo blijft ongenaakbaar Slot-training Rode Duivels Zeehengelen te IJzendijke in april 1958 DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 15 NOVEMBER 1957 KANTONRECHTER MIDDELBURG hulst TERNEUZEN SAS VAN GENT AXEL IJZENDIJKE OOSTBURG MIDDELBURG VLISSINGEN Politie krijgt les in Philippine Meer ^belangstelling voor de pruim Ontstemming over ontslag dokter Grootenhuis Schietwedstrijden te Westdorpe Ook fiat van Franse Senaat Fantastische loop van Allonsius SPORTin't KORT EXAMENS WATERSTANDEN Op de late avond van de 24e oktober reed de koopman S.S. uit 's-Heer Arendskerke over de Noordweg in Ovezande. Het was ter plaatse aarde donker Toen de koopman plotseling iemand voor hem op de dijk gewaar werd en achter zijn auto plotseling een lichtschijnsel door de duisternis priemde, wekte dit bij de automobilist, wiens beurs flink gevuld was, arg waan. Om de stand van zaken te kunnen opnemen, liet hü dan ook de volle stralenbundel van zyn koplampen over de weg schijnen. Zo luidde het relaas van S., toen hij woensdagmorgen voor de Middelburgse kanton rechter moest verschijnen, omdat hij niet tijdig genoeg gedimd had voor een wielrijder, die hem op de dijk tegemoet kwam gereden- Zo geheimzinnig als de koopman de zaak op de bewuste avond had opgenomen, was deze in werkelijk heid niet. De man, die hij voor zich uo de dijk ontwaarde was een politie man en het lichtschijnsel achter hem van diens collega afkomstig. Door dit alles was S. strafbaar, daar hij de fietser verblind had en de „dienaren der wet" hielden de man.aan. S. gaf tegenover de kantonrechter, mr.' J. Moolenburgh, onomwonden toe,' wat hem tenlastegelegd was. Maar de manier, waarop het proces verbaal tot stand gekomen was, vond hij niet juist, waarbij hij de kanton rechter het boven omschreven ver haal vertelde. Tegen de politie bleek S. evenwel gezegd te hebben, dat hij tijdens de rit pantoffels droeg, waar door hij de dimschakelaar niet vlug genoeg kon vinden. Dit laatste kwam mr. Moolenburgh heel wat waar schijnlijker voor. Desondanks kon de koopman de terechtwijzing van de politie nog niet bijster waarderen, gezien zijn uitlatingen tegen de poli tiemannen: „Als ik hiervoor een be keuring krijg, dan dank ik jullie har telijk. We zullen maar denken, dat jullie toch iets te doen moeten heb ben. Overigens wens ik jullie nog veel succes!" De officier van justitie, mr. Th. Lebret, vorderde tegen S. f 15,- boete. De kantonrechter volstond met f 10,- en drong er bij S. op aan der gelijke opmerkingen voortaan ach terwege te laten. Te veel wind, De bejaarde wiflkelier N.B. uit 's-Heer Hendrikskinderen had, toen hij op 15 augustus jl. per fiets langs de rijksweg in 's-Heer Arendskerke reed, veel last van de wind, zo zei hij. Daar schreef hij het ook aan toe, dat hij plotseling iets naar links ging, waardoor de Souburgse bromfietser D. tegen hem op reed. De echtgenote van D., die als getuige werd gehoord (zij zat destijds achter op de brom mer) verhaalde tegen mr. Moolen burgh van „mooi weer en weinig wind". Maar B. was niet voor een gat gevangen, want hij had gege vens van het K.N.M.I. opgevraagd, evenals de officier van justitie trou wens, waaruit bleek, dat de wind kracht die dag omstreeks acht me ter per seconde bedroeg. „Er was dus behoorlijke wind", oordeelde de winkelier. De kantonrechter vond, dat hij niet had moeten fietsen, wanneer de wind voor hem te sterk was. Dat was ook de mening van mr. Lebret, die vond, dat B's verweer mét de wind was weggewaaid en een boete van f 10,- vroeg. De of ficier vorderde voorts, dat de ci viele vordering ad f 19,75 zou wor den toegewezen en de kantonrech ter vonniste conform. Geen veiligheid De Kappelse ondernemer H. W. B. zag zich veroordeeld tot f 36,- boete, omdat tijdens het gebruik van een machine in zijn bedrijf de „veilig heid" niet ingeschakeld was. Toeval ligerwijs was een controleur van de arbeidsinspectie uit Breda aanwezig, zodat B. spoedig een proces-verbaal in ontvangst kon nemen. B. had op een vorige zitting verklaard, dat alle machines in zijn fabriek zijn afge schermd. „Mogelijk, dat toen de be veiliging niet werd gebruikt: soms is het gevaarlijker om zich daarvan te bedienen." De controleur sprak dit laatste met klem tegen en de kan tonrechter vond toen, dat er van B.'s betoog weinig overbleef. De openbare raadsvergadering van de gemeente Terneuzen was gewijd aan de begroting voor 1958, die een tekort toont van f 220.566, voor een belang rijk gedeelte toe te schrijven aan o.a. rente en afschrijving van kapitaalsin vesteringen, onderwijsuitgaven, dienst voor maatschappelijke zorg, lonen en sociale lasten. Verscheidene raadsleden hielden algemene beschouwingen, die hoofdzakelijk hierop neerkwamen, dat men zich zorgen maakt over de bestedingsbeperking en een huns inziens onjuiste financiële verhouding tus sen rijk en gemeente. Over enkele dagen wordt de groot ste ooit in ons land gebouwde veer boot de „Prinses Beatrix", die de dienst Vlissingen-Breskens zal on derhouden, te water gelaten. De foto toont de pont op de hel ling van de werf in Kinderdijk; het vaartuig is 102 meter lang en IS,45 meter breed; twee dekken bieden plaats aan de passagiers, terwijl op het 1300 m2 grote rijdek plm. 100 voertuigen kunnen worden geplaatst De bezorgdheid van verschillende raadsleden o.a. de heer Ribbens (A.R) ging uit naar de financiering van de woningbouw. Er werd verder ge vraagd, welke de plannen zijn met betrekking tot de industrieterreinen, het opruimen der krotwoningen en het bouwen van scholen. De heer De Feijter (C.H.) vroeg zich af, of men van te voren zou kun nen weten, wat de grote werken in de gemeente zullen gaan kosten, o.m. het verhogen van de Scheldekade. Htj Bioscoopgebouw draait „Het ver loren meisje", 'n Frans-Italiaanse film over een onschuldig veroor deeld meisje. Een kindermoord wordt geraffineerd afgeschoven op een meisje dat daardoor een sla- venbestaan moet leiden. De re gisseur van deze film is de ma ker van „Anna", „De zoon van niemand" en „De witte non", Mat- tarazo, en dat garandeert de toe schouwer dus een maximum aan ontroering (C2). Verder is er „De grote verleiding" een verhaal rond de burgeroorlog tuusen de noordelijken en zuide lijken in de Verenigde Staten, waar een familie van trouwe Qua kers zich genoodzaakt ziet het principe van „nimmer geweld" te laten varen, de ene keer omdat men er anders het hachje bij in schiet, de andere keer omdat een brave gans het slachtoffer van de labellen dreigt te worden (A). Ondanks de oorlog: een gezellige film. Voor de kinderen is er nog een leuk Disneyprogramma. Luxor draait deze week „De vro lijke vagebond" (A). Verder is er -De postmeester", het bekende Russische verhaal rond Dunja, die vanuit het onmetelijke platteland naar het grote St. Petersburg gaat en daar het lot ondergaat dat haar onherroepelijk te wach- Jf" staa'- De oude postmeester, r', feet,z« echter zijn geluk te laten behouden. Een boeiende film (Cl), Concertgebouw vertoont ,De ver- (C2)' een liefdes drama met deze keer Fernandel ln een meer serieuze rol. Olympia geeft „Giant" (B) het iynrTexLr°^ j0nge veeh°uder riln w* allerlei moeilijkhe en d» ™nd rijke oliemagnaten en de verhouding met de huur recht* Vad mIeXiC0' waar°P tfne heh Jexaan met minach- wnndt ï4 neer te zien. Er wordt nog al een stevig robbertje geknokt in deze film en wie daar van houdt kan dus terecht Ver der Stalen jungle" (C), een ver haal dat in een gevangenis speelt waar een der delinquenten meer d=nVdrtelien schijnt te hebben aan de (omgekochte) bewakers en de directie. Een spannend ver aal waarin een der gevangenen tenslotte helpt een eind te maken aan de tereur. Zijn beloning blijft dan ook met uit. Tenslotte „Para chutisten vallen aan" (B), een spannende oorlogsfilm. Centrum vertoont „De ondergang van de Graf Spee", een film die een der meest ndrukwekkende drama's van de tijd vóór de twee de wereldoorlog in beeld brengt, verder „Het geheim van de zwar te tent" (B), een verhaal vol spanning, in een mysterieuze om geving en waarin uiteraard ook heel wat amoureuze perikelen voorkomen. Hofzicht Theater vertoont „Als net kinderhart spreekt" (A), een plezierige en ontroerende film over een jongen die zijn vader, tijdens een vakantie, een vrouw bezorgt. Pas na heel wat verwik kelingen, die voldoende vrolijkheid zullen verwekken, komt het zo ver. In het Ledel Theater wordt ge haaid „De avonturen van Arsène Lupin" (reeds besproken), de spannende film over de gentle- man-inbreker die Parijs onveilig maakt. Lupin is een handige knaap die in velerlei vermommingen en onder allerlei namen opereert. ln de Schouwburg draait „De avonturierster van Beiroet". Het denken van de mensen in dit ver haal is geheel gericht op het ver krijgen van uranium. Er zijd twee partijen, die elkaar het bezit be twisten. Een misdadiger-diplomaat probeert de. avonturierster te slim af te zijn. De strijd wordt gewon nen door het meisje, dat er ech ter weinig geluk mee heeft. Bo vendien wordt ze nog door haar minnaar verstoten (C). Electro toont deze week eon ware geschiedenis. De film ..Een stad gaat door de hel" is het verhaal van de Amerikaanse stad Phenix, die wordt beheerst door bandieten. Maar een paar moedige mannen, slagen erin, samen met het leger, de rust te herstellen. Er wordt een heleboel gevochten en overal spat het bloed (Cl). Een goed en vlot in beeld ge bracht verhaal draait in Luxor, waar de toeschouwer in „De on schuldige verrader" kan genieten van de woeste bergtaferelen, die de entourage vormen voor de in trige, waarin een berggids (Audry Hepburn) verwikeld raakt. Ze wordt er namelijk van verdacht met de indianen te heulen en kan zich uiteindelijk met de grootste moeite rehabiliteren. Doordat er rijkelijk bloed vloeit is de film niet bepaald geschikt voor kleu ters (B). Dat het voor zeelui waarachtig niet meevalt een baby van de ene schuilplaats naar de andere te zeulen en daarbij nog te zorgen dat het wicht op tijd te eten krijgt, kan men in Alhambra zien, waar „Babysitters van de marine" draait. De held van het verhaal is (behalve de baby zelf) de ro- buste zeerob John Mills, die zich bijzonder verdienstelijk maakt bij het wisselen van luiers. Jong en oud kan van deze doldwaze klucht naar hartelust genieten (A), In „Brigitte, het meisje van Place Pigalle" verplaatst Brigitte Bardot met haar onstuimig temperament de bezoeker van Grand ditmaal naar Parijs waar zij tezamen met Jean Bretonnière verzeild raakt in een bonte wirwar van dwaze belevenissen (B). KATHOLIEKE FILMKEURING A alle leeftijden; B 14 jaar; Cl 18 jaar; C2 18 jaar met voorbe houd; C3 18 jaar met ernstig voorbehoud. wilde daarbij graag weten, hoe het staat met de overneming van de rijks haven en hij wees op het tekort aan parkeerruimte in Terneuzen en stelde voor de Schependijk als zodanig ge schikt te maken. De heer Hol (P.v.d.A.) hield een zeer uitvoerige beschouwing over het fi nancieringsbeleid, eigenlijk meer de bestedingsbeperking. Hij gaf o.a. als zijn mening te kennen, dat ook de ge- meenten bijdragen zullen moeten le veren om door de bestedingsbeperking een sluitende rijksbegroting te ma ken. Hij had echter wel bezwaar tegen een eenzijdige druk op de gemeenten welke vooral spreekt uit de praktisch volledige stopzetting van de gemeen telijke investeringen. Hij schetste verder de huidige financiële positie der gemeente tegen de achtergrond van de algemene financieel-econo- mische positie, waarin ons land ver keert. De heer M. Camps (R.K.) zag dat de gemeentebegroting geen ruimte biedt voor de noodzakelijke investeringen in economische objecten, wat als ge volg zal hebben, dat de toekomst van de gemeente als zeehaven op het spel staat. Om dit noodlottige verloop te gen te gaan dient volgens spreker de reeds te lang besproken n.v. Haven van Terneuzen zo spoedig mogelijk haar beslag te krijgen, zij het dan ook met gering startkapitaal. De heer Camps gaf als zijn mening te kennen dat men dient te beschikken over een officieel orgaan waarin een actieve directeur zitting heeft, De oprichting van de n.v. Haven Terneuzen zou dan de mogelijkheid inhouden om op kor te termijn voorlopig alleen in de dok ken bescheiden havengelden te hef fen, waarmee rentebetaling en aflos sing zou kunnen geschieden van een door de N. V. Haven Terneuzen af te sluiten lening ten behoeve van de meest urgente werken. De heer Camps wees er op, dat de laatste weken en vooral op de Bene lux Studiedag te Brugge gebleken, dat de plannen inzake de uitbreiding van het kanaal en de nieuwe sluis te Terneuzen zich weer in een grote be langstelling mogen verheugen, zodat het er op gaat lijken, dat deze verwe- lijkt gaan worden. Het is zeer waarschijnlijk, dat in het komende jaar zal worden be slist of Terneuzen slechts een door voerhaven zal blijven ofwel, dat de grote kans op een industrie overslaghaven zal worden aange. grepen. Spreker wees in dit band op de voor Terneuzen zeer ongunstige ontwikkeling inzake scheepsvraehten. Hij noemde het verheugend, dat men in het afgeio pen jaar naast de samenwerking tussen de vijf kanaalgemeenten ook de samenwerking heeft zien groeien tussen de drie Vlaanderens. Nau w contact De voorzitter, mr. P. H, W. F. Teilegen, beantwoordde al deze op- en aanmerkingen door te zeggen, dat de gemeente steeds in nauw contact staat met de centrale overheid, deze op de groei der gemeente wijst en daardoor tracht voor Terneuzen gun stige resultaten te bereiken. De plan- nen voor de uitbreiding der indu strieterreinen zijn in bewerking. Ten aanzien van de bouw van een lyceum was de voorzitter zeer pessimistisch. Met betrekking tot de kosten voor uit te voeren grote werken verhoging Scheldekade wees de voorzitter er op, dat dit nooit nauwkeurig kan worden bepaald. Ook wat betreft de havens zag de burgemeester graag goede resultaten. De heer Weterings (r.-k.) vroeg, of misschien door concurrentie er zo weinig resultaten te zien zijn met be trekking tot de N.V. Haven Terneu zen. Dit ontkende burgemeestr Teile gen ten stelligste, maar hij zei, dat hiermee grote kapitalen gemoeid zijn. De meeste punten van de begroting waren reeds tijdens de afdelingsver gadering uitvoerig besproken. Der halve werd de begroting in haar ge heel in korte tijd doorgenomen en zonder verdere opmerkingen aange nomen. In plaats van de heer R. de Waal (r.-k.) werd de heer C. J. Compiet beëdigd als raadslid; Donderdag 14 november startte in het Parochiehuis te Philippine een cursus in zelfverdediging voor de re serve politiemannen uit Westdorpe, Sas van Gent, Hoek, Biervliet, Hoofd plaat en Philippine. De lessen zullen één maal in de zes weken gedurende twee uur gege ven worden door de sportinstructeur van de Rijkspolitie opperwachtmees- te W. Kristalijn uit Middelburg. Zoals bekend wordt elke woensdag gedurende de hele morgen en mid dag les gegeven aan beroepspolitie mensen. Bij informatie is ons geble ken. dat dit een cursus is die op leidt voor het Staats politiediploma B. Dit diploma is vereist voor de rang van opperwachtmeester en ad judant. Deze beroepspolitiemensen komen uit geheel Zeeuwsch Vlaande ren. (Advertentie) In het pas verschenen jaarverslag van het proefstation voor de fruit teelt ln de volle grond te W'ilhelmi- nadorp, schrijft de directie, dat over eenkomstig de doelstelling van het proefstation het onderzoek zoveel mo gelijk gericht is op het vinden van een oplossing voor belangrijke actue le problemen bij de teelt van fruit. In de eerste plaats wordt hier ge wezen op de verbetering van de be strijding van belangrijke ziekten en plagen, zoals schurft en meeldauw bij appel en peer. stambasisrot bij Cox's Orange Pippin, fruitspin en aardbeimij t. Op het gebied van de bodemkunde zijn in onderzoek de bestrijding van verscheidene voedingsziekten, alsme de de mogelijkheid van toepassipg van een grasbedekking in boomgaar den op minder vochtige gronden. Voorts wordt er op het Proefsta tion naar gestreefd nieuwe toepas singen of ontwikkelingen voor de praktijk geschikt te maken. In dit verband kan genoemd worden het on derzoek naar de mogelijkheden van m >er rationele plantsystemen en boomvormen. In onderzoek is ook de invloed van chemische ziektebestrijdingsmiddelen Bloemen en planten bezitten myste rieuze stoffen, die hun schoonheid en nieuwe levenskracht schenken. Madame Dr. N. G. Payot is er na jarenlange onderzoekingen in ge slaagd, deze wonderlijke „levens sappen" te verwerken in haar cremes en lotions. Zij creëerde daarmede de LIGNE STIMULATION a l'hydro- sève, samengesteld uit crèmes en lotions welke Uw huid op krachtige en weldadige wijze stimuleren het zo onontbeerlijke y.ocht op te nemen. Duizenden exquise bloemen immers dienen voor de bereiding van deze uitnemende crèmes en lotions en hun levenssappen dringen diep in Uw huid in en zorgen, dat Uw teint weer mat en gaaf wordt. Werkelijk, Uw huid wordt jonger dan ooit te voren Gebruikt U de CREME NUTRICIA BLANCHE a l'hydro-sève, een deli cieuze nachtcrème, rijk aan plant aardige levensstoffen en vitaminen. Een weldaad voor de vermoeide huid. De CREME NUTRICIA TEINTéE a l'hydro-sève is werkelijk de ideale gekleurde basiscrème voor Uw make-up. Zij voedt Uw huid en beschermt haar tegen de invloeden van dit gure jaargetijde. Uw make up krijgt er dat geheimzinnige, matte waas door, dat U zo flatteert. Met deze crème heeft U de keuze uit een verrukkelijk gamma van kleuren. De TONIQUE No. 1 a l'hydro-sève is een heerlijk verfrissende lotion, welke Uw huid diep reinigt en ver sterkt. Zij stimuleert Uw huid de vochten op te nemen, welke in Madame Dr. N. G. Payot's eminente crèmes zijn verwerkt. TONIQUE No. 1 is het onontbeerlijk begin voor de behandeling van Uw huid, met de produkten van de LIGNE STIMULATION op de insektenfauna in boomgaarden, met het doel het gebruik van chemi sche preparaten te beperken en meer gebruik te maken van biologische be strijding van parasieten. In het verslagjaar werd een aan vang gemaakt met onderzoek op het gebied van de kleinfruitteelt. Hiertoe is een speciaal proefveld te Kapelle in gebruik genomen. Onderstam proeven De pruim komt de laatste tijd weer meer in de belangstelling van de fruittelers. Het schijnt, dat er door het vele rooien van percelen een bo dem in de prijs is gekomen en de laatste jaren is zelfs van een stijging van de prijs sprake. De keuze van de onderstam bi.edt momenteel nog enige moeilijkheden De meest gebruikte zijn wel Bromp- ton en Myrobalan B. beide krachti ge tot zeer krachtige groeiers, terwijl voor een economische teelt vooral een middelmatige tot zwakke boomgroei gewenst is. Het is daarom de moei te waard aan de hand van de hier genomen proeven enkele eigenschap pen van de meest bekende onder stammen te bespreken. Door de grote belangstelling voor de moderne boomvormen bij de ap pels is de interesse in het onderstam- menvraagstuk enigszins aan het ver slappen. M IX staat in het middel punt en wordt op grote afstand ge volgd door enkele matig groeiende onderstammen. Het Cox's - Schone van Boskoop proefveld, dat reeds lang geen nieu we .gezichtspunten meer biedt, heeft echter voor buitenlandse bezoekers een grote aantrekkingskracht vanwe ge zijn hoge ouderdom en het feit, dat op één na alle M-typen daar bij elkaar aanwezig zijn. Van vele M- typen vindt men nergens in het bui tenland dergelijke exemplaren. Hoewel de belangstelling voor pe re-onderstammen thans over 't alge meen niet erg groot kan worden ge noemd, zijn sommige personen van mening, dat door een juiste selectie binnen de bekende kwee-typen nog grote mogelijkheden liggen. Uit vele ervaringen is namelijk gebleken, dat het in Nederland aanwezige materi aal van kwee A verre van eenvor mig is. Nieuwe systemen De ontwikkeling van de boomvorm van hoogstam via struikvorm naar vrije spil is nog niet ten einde. De hoge arbeidslonen en het snel verou deren van het sortiment deed de fruitteler omzien naar een lage, vroeg in produktie komende boom- vorm en hij vond die in de vrije spil. Het nog steeds duurder en schaarser worden van arbeidskracht kan nog worden opgevangen door een doel matige mechanisatie. Veranderingen in deze richting op het gebied van de ziektebestrijding en grondbewer king laten de bestaande ronde boom- vorm ook niet ongemoeid. DE LA FACULTÉ DE LAUSANNE WILL.COSMA N.V. - 2e WETERINGPLANTSOEN 3 - AMSTERDAM Het ontslag dat het bestuur van de Zeeuwse Gezondheidsdienst voor die ren ongevraagd verleende aan de adj. directeur, dokter G. Grootenhuis, heeft veel stof doen opwaaien en blijkt ook ontstemming te hebben ge wekt in de acht kringen waar de dienst uit bestaat. De kring west - Zeeuwsch-Vlaan- deren heeft er zelfs een bu tengewo- ne vergadering aan .gewijd, om bin nen de reglementair daarvoor ge stelde tijd, nan het bestuur te ver- In de zaal bij mevrouw Dellaert te Westdorpe werden schietwedstrijden gehouden voor het personeel der rijkspolitie, reserve-rijkspolitie lucht- wachtgroep, steun wettig gezag en gemeentepersoneel van de gemeen ten Sas van Gent, Philippine, Hoek en Westdorpe. Aan deze schietwed strijden namen 46 schutters deel. Er werd geschoten met revolver, kara bijn en buks. De uitslagen: Revolver: 1. Stoffels, Hoek; 2. W. Kruyssen, Sas van Gent; 3. E. Boo gaard. Sas van Gent; 4. F. Heme- laar, Sas van Gent; 5. R. van Dom melen, Sas van Gent; 6. R. Visser, Hoek; 7. J. de Kraker, Hoek: 8. F. Verhelst, Westdorpe; 9. C. Buth, Sas van Gent; 10. J. de Ritter, Hoek. Karabijn: 1. P. Blaakman, Sas van Gent; 2. J. Stoffels, Hoek; 3. W. Kruyssen, Sas van Gent; 4. S. Mul der, Sas van Gent; 4. Ed. de Smet, Westdorpe: 6. J. 'Boogaard. Philip pine: 7. C. Dieleman. Hoek; 8. E. Boogaard, Sas van Gent; 9. J. de Ritter, Hoek; 10. R. van Dommelen, Sas van Gent. Geluksschijf met buks: 1, R. van Hecke, Westdorpe; 2. E. de Smet, Westdorpe; 3. J. de Kort, Westdorpe; 4. A. van Vooren, Westdorpe; 5. J. de Ritter. Hoek; 6. W. de Visser, Hoek; 7. W. de Visser, Hoek; 8. P. Blaakman, Sas van Gent; 9. J. Stof fels, Hoek; 10. J. Dieleman, Hoek. De uitslagen van de donderdag ge» speelde partijen voor de elfde ro«<ié van het internationaal zone-schaakï toernooi luiden: Hanninen-Trojaneseu 0-1, Teschner-Duckstein 1-0, StahlS berg-Szabo 0,5-0,5, Ivkov-Alster af gif Trifunovic-Donner 0,5-0,5, Larsenp. Uhlmann 0.5-0,5. Niephaus-OrbaanJ afgebr. Olafsson-Clarke 1-0, Kolarovï Lintblom 1-0. 10e ronde: Szabo-Teschner 1-0. Na de elfde ronde luidt de stand: i Szabo 10 pnt.. 2 Larsen 8,5 pnt.,. 3-4 Uhlmann en Trifunovic 7.5 pnt., 5 Olafsson 6.5 punt. 2 afgebroken#) 6 Donner 6,5 pnt. 1 afgebr. 7 Stahlfl berg 6 pnt. 1 afgebr. 8-9 Duckstein* en Teschner 5 pnt., 10-11-12 Ivkov* Kolarov en Trojanescu 4,5 pnt. 2 afgebr.. 13 Alster 3.5 pnt. 2 afgebr. 14 Niephaus 3,5 pnt. 1 afgebr. 15-16 Clarke en Hanninen 3.5 pnt. 17 Orbaan 1 pnt. 1 afgebr., 18 Lintblom 1 pnt. Na de Nationale Vergadering heeft thans ook de Franse Raad van de Re publiek zijn goedkeuring gehecht aan verlenging van de speciale volmach ten voor ed regering om krachtig op ie treden tegen de Algerijnse opstan delingen, Ook in Frankrijk zelf. De stemverhouding was 230 tegen 19. zoeken aan de agenda voor de alge mene vergadering een punt toe te voegen, nl. bespreking over dat ont slag. Met algemene stemmen werd tot dit laatste besloten en uiting werd gegeven aan het gevoel, dat men het beste de zaak kon voorleggen aan een onpartijdige commissie. Bedoelde algemene vergadering wordt op 13 december a.s. te Goes gehouden. Naar wij vernamen is het niet vol doende als één kring een verzoek in dient zoals west-Zeeuwsch-Vlaande- ren deed maar moet dit minstens door twee kringen gebeuren. In de vergadering van de kring Noord-Beveland te Kortgei^e gehouden is eveneens ongenoegen uitgesproken over deze kwestie en wat er aan vast z-t. Op de laatst gehouden vergadering van de IJzendijkse Hengelsportver eniging „Lukt het vandaag niet, dan lukt het morgen" werd unaniem be sloten om evenals in april van dit jaa ook in 1958 een groot internatio naai zechengelconcours te organise ren aan de Zeeuwsch-Vlaamse Schel- de-oever Niet minder dan 430 enthousiaste vissers uit binnen- en buitenland na men aan het gehouden eerste zeehen- gelconcours deel. Onze zuiderburen, die in groten getale aanwezig waren, beloofden reeds weer aanwezig te zullen zijn. Ook de Franse sportbroe- ders uit Boulogne sur Mer hébben hun deelname al toegezegd. Op de dag van het concours (half april) zullen in samenwerking met de plaatselijke vereniging der V.V.V, de caféhoudersvereniging en de win keliersvereniging diverse attracties op touw worden gezet, om ook binnen de gemeente de feestelijke stemming er in te brengen. De gemeente ver leende toestemming tot het houden van een verloting tot dekking van de ongetwijfeld grote onkosten, welke men zal moeten maken. Donderdagavond werd in het Hey- selstadion te Brussel de laatste cen trale trainingsbijeenkomst der Belgen gehouden. Deze werd besloten mei een oefenduel tegen het clubteam van White Star. dat met de reserves van het nationale elftal versterkt was. De Rode Duivels wonnen zonder moeite met 4-0. De Anderlecht-speler Lippens, die aanvankelijk was aangewezen als re serve van het Belgische A-elftal, is door de Belgische keuzè-commissie alsnog opgesteld als linksbinnen van de B-ploeg, die zondag a.s, te Diest tegen Luxemburg spéélt. Lippen» vervangt zijn clubgenoot Jurion. die aan een oorontsteking lijdt. Vliers (Beerschot) zal nu het A-team als reserve vergezellen. De Westdorpse crossloper Eugène Allonsius heeft opnieuw een schit terende overwinning op zijn naanl weten te brengén. Ditmaal won hij de traditionele jaarmarktcross te Niel (,B), met 1 min. 0,8 sec. voor» sprong op Schillemans en van Praaig Allonsius liep de 6000 meter in 24 minuten 56 seconden. Na deze wedstrijden moest hij wor» den opgenomen in het ziekenhuis te Gent. Hierdoor zal de Westdorpse crack waarschijnlijk niet kunnen -deelnemen aan de cross van Le So» zondag a.s. te Brussel. DE VOETBALWEDSTRIJD voor de achtste finales van de Europese voetbalbeker tussen Manchester United en Dukla (Praag) is defi» nitief vastgesteld op 4 december, De return wordt op 11 december in Praag gespeeld. DE JEUGDWEDSTRIJD Engeland - België is met 2-0 door de Engel sen gewonnen De ruststand was 0-0. DE 34E PARIJSE ZESDAAGSE is gewonnen door het trio Anquetil - Darrigade - Terruzzi. Op de twee de plaats kwamen Bobet - Forlini- Senfftleben en derde werden de Belgen de Bruijne - van Daele Vannitsen. HET BESTUUR van de K.N.Z.B. heeft de Australische uitnodiging om twee Nederlandse zwemsters naar Australië te zenden aanvaard en hiervoor Cockie Gastelaars van l.Z.C. (Schiedam) en Corrie Schimmel van 't Gooi (Bussumj aangewezen. WISKUNDE M.O. De heer G. Borm te Boschkapelle slaagde te 's-Gravenhage voor het examen Wiskunde M.O. KL VAKBEKWAAMHEID KRUIDENIER Te Tilburg slaagde voor het exa men vakbekwaamheid kruidenier de heer P.J. v.d. Wiele uit Hulst. Konstanz 294 (—4), Rheinfelden 187 (+2), Breisach 102 (+6), Straatsburg 174 2), Maxau 358 (onv.), Mann heim 184 (+2), Mainz 200 (onv.), Bin- gen 125 (—3), Kaub 132 (—3), Trier 161 5), Koblenz 162 8), Keulen 126 (—8), Ruhrort 336 (—10), Lobith 951 7)„Nijmegen 735 3), Arnhem 767 (—1), Eefde IJssel 301 (+5), De venter 210 (+5). Monsin 5550 (—10). Visé 5025 18), Borgharen 3975 (—19), Belfeld 1173 (+6), Grave ben. de sluis 507 (+13).

de Stem | 1957 | | pagina 19