DREIGENDE TAAL VAN SOEKARNO enige jaren achter bij Sowjet Oktoberparade in Moskou Nieuw Amsterdam in dok Mysterieus in Breda gebeuren ontward W atervogels worden maanden gekooid voor enkele Pools echtpaar na in Nederland achttien herenigd jaarj GELUKKIG Mensheid wellicht versteld over Nieuwe Arrestaties in Libanon Ingrid Bergman gescheiden Prins Bernhard als peter 12 Begerige ogen op Brits Borneo en Portugees Timor Bewogen conferentie Int. Rode Kruis Pool met vliegtuig in Zweden geland Tunesië kiest Westen Amerikaanse V-raad bijeen Code Spoetnik ik heb TaTtZOyk. dekens! Nu en dan zon j Strijd om auto en huisraad Martin Mariners in revisie Sigarenwinkeliers protesteren bij Aviolanda BLIKGROENTEtt Gelukwens yan Eisenhower aan Worosjilof Britse vakbondleidei overleden Radio-actief kobalt, verdwenen 790 Q7fi JAARGANG No. 22601 Uitgave N. V. Uitgevers Mij. Neerlandia. Verschijnt elke werkdag. Bureaus: Breda, Keigerstr. 16. Teh! Directie. Redactie en Ad ministratie 22341. Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: J M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, nlr, dr. A. 3. 3. M. Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M- Vercauteren, L. J- J. t Westende. Abonn.prijs bij vooruitbet /•- p. kwartaal, p. post t 8.20, p. week (uitsL bij niet postbestelL) 0.54. Uum» wordt berekend. Losse numm. 15 ct Postrek. 278841 Voor Cod, Koningin en Vaderland VRIJDAG 8 NOVEMBER Advertentieprijs voor de gehele oplage f 0.35 per mm. (Ingezonden Mededelingen 0 85 per mm). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland uitsluitend in de Zeeuwse editie 0.14 per mm. (Ingezonden Mede delingen 0.35 per mm). Bij contract aan zienlijke reductie; volledig tarief en Alge mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 ct. per mm extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet wensen af te geven, worden vernietigd. President Soekarno van Indonesië heeft gisteren gezegd, dat de mensheid wellicht versteld zal staan" over de „Nieuwe Koers',' 'die door Indonesië zal worden gevolgd, als de strijd in de Ver enigde Naties voor inlijving van West-Irian in het Indonesische grondgebied mocht mislukken. Soekarno zeide dit in een door hem in Waingapu, de hoofd stad van het eiland Soemba, afgelegde verklaring. Hij lichtte niet toe wat hij met „Nieuwe Koers" bedoelde, doch hij verzekerde zjjn gehoor, „dat de gehele wereld even versteld zal staan als het geval was tijdens onze strijd om de onafhankelijkheid". Tydens de debatten in de constitu ante, de Indonesische wetgevende ver gadering, die een nieuwe grondwet moet ontwerpen, heeft een der leden lid van de kleine partij I.P.K.L be toogd van mening te zijn, dat Serawak, in Brits-Borneo, alsmede het Portu gese deel van het eiland Timor in het grondgebied van de Indonesische re publiek behoren te worden opgeno men. Alle sprekers waren het er over eens, dat Westelijk Nieuw-Guinea in het grondgebied van de Republiek was opgenomen, toen twaalf jaar geleden de onafhankelijkheid werd uitgeroe pen. Kritiek Terwijl in Australië in het algemeen de gezamenlijke Australisch-Neder- landse verklaring inzake Nieuw-Gui nea wordt geprezen als „verstandig en op het juiste ogenblik gepuoli- ceerd", is in Indonesië een storm van kritiek losgebroken. Mevrouw Supeni, de voorzitster van de sectie buitenlandse zaken van het Indonesische parlement, heeft een krachtig protest doen horen tegen de houding van de Australische regering „door zich te mengen in het geschil over West-Irian tussen Indonesië en Nederland". Prof. Mohammed Yamin, lid van de Nationale Raad. betoogde, dat „hoog dravende woorden" in de Australisch- Nederlandse verklaring als „onver vreemdbare rechten" en het betrek ken van de goede naam van de Ver enigde Naties daarin, „pogingen waren om de ware democratie te verdraaien tot modern kolonialisme". Het invloedrijke Islamitische dag blad „Abadi" uitte in een hoofdartikel de waarschuwing, dat de houding van Australië een slechte invloed zal heb ben op de betrekkingen tussen Indo nesië en Australië, die tot nu toe goed zijn geweest. Excuses Intussen hebben de Indonesische autoriteiten verontschuldigingen aan geboden voor het verven van slagzin nen op de muren van de Australische ambassade in Djakarta gedurende de recente demonstraties van de jeugd tegen de Nederlanders. De Indonesische minister van bui tenlandse zaken heeft uitgelegd, dat de jongelui zich er niet van bewust waren, dat het gebouw tot de Austra lische ambassade behoorde. In Beiroet zijn zestig personen, on der wie veertien Syriërs, die ervan verdacht worden de hand te hebben gehad in dynamietaanslagen, gear resteerd. De afgelopen twaalf maanden zijn er in Beiroet, Amman en Damascus twintig dynamietaanslagen gepleegd, die echter slechts twee gewonden hebben geëist. De voorzitster van de Internationale Rode Kruisconferentie in Nieuw-Del- hi, de Indische prinses Amrit Kaoer, heeft gisteren de conferentie verla ten als protest tegen het besluit de Chinese Nationalisten tot de conferen tie toe te laten als vertegenwoordi gers yan „de republiek China". Een Amerikaanse resolutie van die strekking is aangenomen met 62 tegen 44 stemmen. Vijftien andere delegaties verlieten de vergaderzaal, nadat met 65 tegen 38 stemmen een Russisch verzoek was afgewezen om de conferentie te be ëindigen nu de voorzitter was weg gegaan. Dit waren delegaties uit de communistische landen en uit Syrië, Indonesië, Egypte en India. De vacante voorzitterszetel werd hierna bezet door de Belgische prins de Merode. Een piloot van de Poolse lucht macht is gisteren in zuid-Zweden ge land met een Mig-vliegtuig van Rus sische makelij, zo wordt officieel meegedeeld. Naar verluidt, heeft de Pool, een 20-jarige officier, asiel ge vraagd. Hij heeft meegedeeld, dat hij op zijn vlucht is nagezeten door andere Poolse vliegtuigen. Zijn toe stel moest een noodlanding maken in een weiland, omdat de brandstof op was. Het werd slechts licht be schadigd. Roberto Rossellini en Ingrid Berg man zijn bij gerechtelijke uitspraak in Rome gescheiden van tafel en bed met wederzijds goedvinden. Na het uitspreken van de scheiding is de filmregisseur met onbekende be stemming uit Rome vertrokken. Film ster Ingrid Bergman ging naar hun woning in Santa Marinella, waar hun drie kinderen Roberto, Isotta en Isabella wachtten. De kinderen zijn aan de moeder toe vertrouwd. Het paar was in mei 1950 getrouwd. Rossellini zal maandelijks 600.000 lire (3.600 gulden) betalen voor de op voeding van de kinderen. Volgens de Italiaanse wet is echt scheiding onmogelijk. Slechts met be hulp van juridische kunstgrepen is het mogelijk om een in het buitenland uitgesproken echtscheiding in Italië ingeschreven te krijgen. De Amerikaanse onderminister van defensie, belast met de leiding van het speurwerk, dr. Paul Foote, heeft verklaard, dat de V.S. op het gebied van raketten vier tot vijf jaar bij de Sow- jet-Unie ten achter zijn. „Het zal moeilijk zijn om deze achter stand in te halen", zo voegde hij hieraan toe. De Nieuw Amsterdam", die sinds de brand in de Stuyvesantbar bij Wilton-F eyenoord te Schiedam in dok lag, heeft gisteren weer lig plaats aan de W ïlhelminakade ge kozen. Het schip zal eind november weer in de vaart gaan. De foto toont de Oceaanreus in het dok. President Bourguiba van Tunesië heeft in zijn wekelijkse radiotoe spraak gezegd, dat de Russische kunstmaan het machtsevenwicht tus sen Oost en West niei, heeft verbro ken. Hij voegde daaraan toe: ,,Wij hebben het Westen gekozen." In het vervolg van zijn verklaring, die hij aflegde voor een subcommis sie van het Huis van Afgevaardigden, liet dr. Foote zich echter heel wat optimistischer uit en beweerde hij, dat men momenteel niet zo heel veel achter zou zijn. President Eisenhower heeft giste ren vergaderd met de nationale vei ligheidsraad, het lichaam dat de ver- dedigingspolitiek bepaalt. De hoogste militaire leiders en wetenschappelij ke adviseurs waren aanwezig in totaal 45 personen. Dat is het groot ste aantal, dat ooit aan een bijeen- komst van de raad heeft deelgeno men. De vergadering hield verband met alle gebeurtenissen van de laat ste tien dagen, dus ook en vooral met de Spoetniks. Volgens een bericht uit de V.S. zijn specialisten van de Amerikaanse luchtmacht er in geslaagd de zend- code der tweede Russische kunst maan te „breken". Opnamen van signalen van de Spoetnik worden thans ontcijferd en geanalyseerd door gespecialiseerd personeel van de ge leide projectielenbasis te Almagordo» in de staat Nieuw Mexico. Volgens andere New Yorkse persberichten zijn door luister posten overal ter wereld vreem de radiosignalen opgevangen, die in elk geval niet afkomstig zijn van een van beide Spoetniks. De,* New York Times oppert heeïif voorzichtig de mogelijkheid, dat*: er reeds een raket onderweg naar de maan zou zijn. g Volgens de Chicago Tribune zo« Eisenhower de lancering van een) ruimteschip, groter dan Spoetnik If overwegen. Aj In de laatste berichten van radio Moskou wordt meegedeeld, dat hond in Spoetnik II nog steeds leven is. HET MONUMENT van Stalin in Praag, 32 meter hoog, is plotseling, voor het eerst sedert de „onttroning" van de Russische leider in februari van het vorig jaar, weer verlicht. FOLKJE EN TJITSKE de Vries te Bergum. de voormalige „Siamese tweeling", worden vandaag vier jaar. IN TER APEL heeft mevr. H. Smit- Meyering haar 104e verjaardag ge vierd. DE DOUANIERS van de brigade van Eeklo (België) hebben te Maldegem na een achtervolging een auto met 800 kilo Nederlandse boter in beslag genomen. De smokkelaar kon ontko men. MEVR. ANNA KETHLY heeft giste ren, kort voor haar vertrek uit ons land, de vele ruikers, die zij gekre gen had, neergelegd aan de voet van het Nationaal Monument op de Dam te Amsterdam. OLIETANKS geraakten in Mar seille in brand, toen een tankauto te gen een olietank botste. Een man is om het leven gekomen en vijf perso nen werden gewond. IN LITTLE ROCK is het aantal mi- litairen voor de handhaving van de orde opnieuw verminderd, thans van 2300 tot 1125 man. IN TOKIO hebben zich 4.000 mensen bij de astronautische vereniging ge meld om grond op de planeet Mars te kopen. De prijzen zijn sinds de op lating van de Russische kunstmanen tot het vijfvoudige gestegen, MR. DR. M. S. VAN OOSTEN,raads heer in het Gerechtshof te Arnhem, is benoemd tot advocaat-generaal bij de Hoge Raad der Nederlanden. (Advertentie) j Weersverwachting van het K.N. j M.I. tot vanavond, opgemaakt donderdagavond te 23.15 uur: Koude ochtend met nog hier en daar mist. Veranderlijke bewol- I king met enkele buien. Voorna- J melijk in de kustprovincies zwak- S J ke tot matige wind in hoofdzaak J tussen noord en oost. Ongeveer J dezelfde middagtemperaturen als gisteren. Verwachting van het Belgisch 5 Weerkundig Instituut: Zwakke wind, vooral uit het noorden. Be- wolkt tot mooi met vrij verspreide I ochtendmist. J Vandaag: zon onder 17.00 uur. Maan op 17.40 hut. Morgen: zon op 7.49 uur. Maan 1 onder 9.36 uur. '••••IIHauniMHUHHHMWUnilli De aanleiding van het drama, dat zich woensdagmiddag in de Teychinélaan te Breda heeft afgespeeld en waarover wij in onze editie van gisteren uitvoerig melding hebben gemaakt, is terug te brengen tot een naijverigs strijd om de gemeenschap pelijke bezittingen van het echtpaar H. uit Tilburg. Markthandelaar P. H. (37) en zijn 33-jarige vrouw C. H., die in gemeenschap van goederen zijn getrouwd, liggen in een echtscheidingsprocedure. Juridisch gezien worden in een derge lijk geval de „gemeenschappelijke goederen" toegewezen aan degene, die ze heeft. De jurisdictie van het geval moet de markthandelaar P. H. (37) duide lijk voor ogen hebben gestaan. Wat deed hij namelijk, nadat zijn 33-jari- ge vrouw C. H. woensdagmorgen met Volkswagen en aanhangwagen naar de markt te 's-Hertogenbosch gereden was Hij haalde in Tilburg het huis leeg en sloeg de inboedel ergens op. Zo, dat was voor hem. Vervolgens reisde hij naar 's-Herto genbosch, waar zijn vrouw het werk op de markt gedaan had. De Volks wagen en het aanhangwagentje, waarin voor enkele duizenden gul dens aan marktgoederen lag opgebor gen, had zij op een parkeerplaats ge zet. Beide echtelieden hadden een contactsleuteltje van de wagen. Toen P. H. zijn kans schoon zag, ging hij dan ook achter het stuur zitten, start, te de motor en reed naar Breda. Fluitend waarschijnlijk en met de ge- Communistische leiders slaan, staande op het Lenm-Sfalin-mauso- leum in Moskou, de grote parade ter gelegenheid van de revolutie herdenking, gade. We herkennen v.l.n.r. Mao Tse Toeng, Kroestjef, Boelganin, Mikojan en rechts Go- moelka. Elders in deze editie geven we nadere bijzonderheden over deze parade. (Radio-telefoto ANP) De voorgestelde verhoging van de omzetbelasting op sigaretten heeft in de kringen van de siga renwinkeliers ongerustheid ge wekt. Men meent, dat dit onher roepelijk zijn weerslag zal vin den op de inkomens van de ta baksdetailhandel. ripnPvero„^iS'eren te Utrecht gehou- alimpnf her"?g van de Nederlandse ziin ^t tp van sigarenwinkeliers uitvoerig bespraken!611 moeilijkheden mkilsterraad0"? telegram aan de ministerraad, waarin hii protesteert tegen de voorgenomen verhoging van daarmee vollen8 ,°P ^areUen In daarmee, volgens hem, mogelijk ee- Paard gaande prijsverhoging Uit de thans bekende gegevens kan volgens de bond, worden afgelSd dat de sigarettenconsumptie na een tweede prijsstijging een grote teruggang zal ondervinden Indien een verhoging van de omzetbelasting doorgang zou vinden, betekent dit derhalve, vllgen" de bond voor de overheid dat de te verwachten hogere belastingopbrengst uit sigaretten met zal worden eerea liseerd. Import Een woordvoerder van de bond noemde „het gevaar niet denkbeel dig, dat binnenkort in het kader van de nieuwe Benelux-overeen- komst goedkopere Belgische siga retten van eenzelfde kwaliteit als de Nederlandse worden ingevoerd Hiermede zijn dan alle partijen schaakmat gezet: regering, industrie en handel". (Van onze redacteur) Voor de commandant van' een vliegboot die nodig in revisie moet (de vliegboot wel te ver staan) is het een prettige en geruststellende gedachte, dat de Nederlanders een zeevarend volk zijn. Want een vliegboot is in de lucht nu eenmaal hand zamer dan op het water, vooral wanneer hij zijn koers moet zoe ken op een druk bevaren rivier. De hulp van een paar sleepboot jes is hoogst welkom. Luitenant-ter-zee Hoebink liet het dan ook maar aan de slepers over, toen hij donderdagmiddag, onder de rook van Dordrecht, zijn Mariner eenmaal veilig en wel op de Oude Maas had liggen. Zelf nam hij op de cockpit-koepel plaats en genoot van het uitzicht. De „amphibie" die hij naar Dordt bracht, was een van de zes Martin Mariners, die Aviolanda een grote onderhoudsbeurt moet geven en die bij voorkeur in Nieuw-Guinea worden gebruikt. Het zijn respectabele toe stellen met een motorvermogen van meer dan 4000 pk, ietwat plomp wan neer ze op het water liggen, maar snel en sierlijk wanneer ze in hun eigenlijke element zijn. Met de aan komst van deze eerste Mariner vier de Aviolanda eigenlijk een jubileum. Het is namelijk dertig jaar geleden, dat het bedrijf in Papendrecht de Dorniers in licentie ging bouwen, roemruchte vliegboten, waarvan on ze marine heel wat plezier heeft ge had. Later waren het de Catalina's, nu zijn het de Mariners, die het amphi- bische werk moeten doen. Het kan zijn dat ze va» Valkenburg opstu- In het bericht, dat we gisteren over deze zaak gaven en dat uiteraard een voorlopig karakter i moest dragen, zijn ten onrechte t ook een pension en een pension- t houder in het geding gebracht. J Er is hier ten eerste geen sprake van een eigenlijk pension en voorts hadden de bedoelde be- woners niets met de zaak als zo- danig te maken. Uit „de vreemde dingen", waarover in de desbe- treffende passage sprake was, mag ook geen enkele conclusie ten nadele van hen getrokken J worden. We stellen er prijs op dit J nadrukkelijk te verklaren. gen en ettelijke dagen later naast een Papoeaprauw op de Wisselmeren lig gen. Het kan ook zijn, dat ze zoals nu op een drukbevaren rivier wor den neergezet en vervolgens naar de fabriekssteiger worden gesleept, waar een drijvende bok van heb-ik- jou-daar ze zonder plichtplegingen uit het water tilt en voorzichtig op de wal zet. En daar blijven ze dan wel enkele maanden staan, want een gro te onderhoudsbeurt voor een vlieg tuig betekent nog iets anders dan een sopje geven en met de kwast er over gaan. IVcl nodig Deze eerste Mariner van de serie van zes bleek overigens wel een verf je nodig te hebben. Water, wind en zon vormen nu eenmaal een monster verbond, vooral in de tropen en als een vliegboot een jaarjte of wat bo ven en tussen de boerenkool zit, pleegt hij er niet meer uit te zien alsof hij zojuist uit de winkel geko men is. De heer D. van Leeuwen, van de directie van Aviolanda, toonde zich bijzonder ingenomen met de op dracht. De serie-produktie van Hun ters loopt af; men kan nu weer meer aandacht gaan geven aan de revisie van vliegtuigen. De rijkspolitie te water heeft de rivier afgezet en lt. ter zee Hoebink heeft ruimte genoeg voor zijn uitloop, die overigens niet zo heel groot hoeft te zijn. Een manoeuvre met de pro- pellors doet de Mariner afremmen als een schaatsenrijder, die zijn hak in het ijs slaat. Ziezo, ds sleepbootjes kunnen aanrukken. Deze combinatie van vliegerij en schipperskunst doet prettig Neder lands aan. Snel en handig manoeuvreert men de vliegboot door de Dordtse haven, kennelijk tot genoegen van het kijk grage publiek. En voor de machinist van de drijvende bok, die „Atlas" heet, is het maar een peuleschilletje. De haak erin en optakelen. En dat is dat. Aviolanda werkt momenteel aan heel wat opdrachten. Zowel het be drijf in Papendrecht (ongeveer 1000 man) als dat in Woensdrecht (400 man) floreert. „En wat ik belangrijk vindt", zegt de heer van Leeuwen, „er wordt nu gewerkt aan een goede haven voor Bergen op Zoom. Dat zal óók ten goede komen aan ons be drijf dachte, dat hij het toch maar mooi voor elkaar gebracht had. Het is be grijpelijk, dat zijn echtgenote ver bolgen was, toen zij bemerkte, dat de gemeenschappelijke goederen zo on gelijk verdeeld dreigden te raken. Huisraad weg, auto weg, neen, dat werd te gek. Daar zij vermoedde, dat haar man in Breda vertoefde, reisde ook zij naar de Baroniestad. Zij reed maar wat rond in de hoop de auto ergens te zien staan. Zij had geluk, toen zij langs hotel Dennenoord reed. Zij bedacht zich niet lang, sprong in de Volkswagen, stopte haar eigen sleuteltje in het contact en startte de motor, H., die in de buurt was, trachtte op zijn beurt de zaak weer te redden, door het portier te ope nen, op de treeplank van de rijdende auto te springen en het contactsleu teltje te veroveren. Met het gevolg, dat hij ternauwernood aan de dood ontsnapte en rakelings langs een boom op het trottoir gesmakt werd. De vrouw, die met grote snelheid de Teychinélaan uitreed, bracht de Volkswagen op een tot nu toe onbe kend gebleven plaats. Later kwam zij met een andere auto terug, waar schijnlijk met de bedoeling het aan hangwagentje op te halen. Dit was inmiddels reeds door de politie in beslag genomen. De verdeling der goederen is nu als volgt: P. H. bezit de huisraad, zijn vrouw de Volkswagen en de po litie het aanhangwagentje. Daarbij heeft P. H. het voordeel, dat hij over de papieren beschikt van Volkswagen èn aanhangwagentje. Een en ander zal t.z.t. juridisch wel worden uitgeplozen. in 4 minuten klaar op fafei Prins Bernhard gaat vandaag naag Engeland om als peter de doop bij wonen van de dochter van de marshal of the R.A.F. baron Douglas of Kirt* leside. Lord Douglas, thans president-df> recteur van de British European Air» ways, had gedurende de oorlog O.rm het bevel over het „Fighter command? der R.A.F. Het weekend zal de prins verrol^ gens doorbrengen als gast van lorden lady Mountbatten. Prinses Beatrix zal haar vader vel»» gezellen tot Londen, waar zij hei weekend zal doorbrengen. President Eisenhower heeft gistere!» ter gelegenheid van de jaardag der cktoberrevolutie, een gelukwens aan president Worosjilof van de Sowjet- Unie gericht. „Op deze nationale feestdag van de USSR wenst het Amerikaanse volk samen met mij de volkeren van da Sowjet-Unie geluk", aldus de bood» schap. Tom Hollywood, de voorzitten va» de Britse bond van spoorwegarbei ders, is gisteren overleden aan <ja gevolgen van het auto-ongeluk, dat hem maandag in de omgeving van Stalingrad was overkomen. Jïm Campbell, de secretaris van de bond die bij hem in de auto zat, overleed woensdag. De twee vakbondsleiders brachten met zes collega's een bezoek van drie weken aan de Sovjet-Unie. Uit het Kamerlingh Onnes-labora-. torium van de rijksuniversiteit ts Leiden is tussen woensdag 30 oktober en gisteren een loden pot van 20 kg verdwenen. Men heeft dat pas gisterenmiddag ontdekt. In deze loden pot van onge veer 20 cm diameter en 15 cm hoog te bevinden zich 96 staafjes radio actief kobalt. Het contact met deza staafjes of een verblijfplaats dicht bij deze staafjes levert zeer groot gevaar voor de gezondheid en het leven van mensen op. In Hengelo is het Poolse gezin Wisniewski na 18 jaar herenigd. In de zomer van 1939 kwam de Poolse militair Jozef Wisniewski, nauwelijks een jaar getrouwd, nabij Dantzig tegenover de Duit se troepen te staan. Hij raakte in gevangenschap, zwierf door Rus land en Siberië, trok door het Midden-Oosten en kwam in Afrika toen Rommels strijdmacht op de vlucht werd gejaagd. De jonge Pool sloot zich aan bij de Geallieerden, was present toen de invasie begon en eindig de de strijd in Wilhelmshaven. Zijn echtgenote woonde toen er gens in het door de Russen be zette deel van Polen, waarheen Wisniewski niet vermocht te rei zen. Hij vestigde zich als foto graaf in Hengelo en zocht van daaruit contact met vrouw en kind. Een moeilijk contact, dat via boodschappers die briefjes in-code meenamen, werd onder houden. Inmiddels speurde de Poolse politie naar de uit Siberië ontsnapte Pool. Het huis van mevrouw Wisniewsky stond ja renlang onder controle. De eoon, die in 1939 was geboren, werd voortdurend ondervraagd. Moe der en zoon volhardden echter in het verhaal dat vader was ge sneuveld. Na de dood van Stalin begon mevrouw Wisniewsky een inge wikkelde procedure om een uit reisvisum te krijgen. Dat visum heeft ze uiteindelijk gekregen. Na 18 bange jaren omhelsden man en vrouw elkaar op Nederlandse bodem en zag de vader voor het eerst een 18-jarige toon.

de Stem | 1957 | | pagina 1