Australië en Nederland versterken samenwerking Nieuw-Guinea Gloednieuwe miljonaire Rusland herdacht oktoberrevolutie Beperkingen nodig, zegt blijven Hofstra Arbeiders gaan om Bergse haardenfabriek de week werken Mysterieus met auto gebeuren in Breda Ontstemming in Djakarta Straaljager verongelukt Ernstig ongeluk in de Kongo menu vanoAG Spoetnik-hond maakt het goed Moordaanslag of ongeluk? Cremeenscnappelijke verklaring Theo Uden Masman huwde (kerkelijk) te Breda Veel bewolking Politieke commissie akkoord met Westen Vijftien doden bij vliegtuigongeluk in Engeland Bestedingsbeperking cn annulering van orders Loonsverhoging in onze mijnen 97e JAARGANG No. 22600 Uitgave N. V. Uitgevers Mij. Neerlandia. Verschijnt eike werkdag. Bureaus: Breda, Reigerstr. 16. TeL: Directie, Redactie en Ad ministratie 22341. Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, air. H. M. L. de Rechter, P. V. M Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Abonn.prijs bij vooruitbet 7.- p. kwartaal, p. post 8.20, p. week (uitsl. bij niet postbesteil.) t 0.54. Incasso wordt berekend. Losse numm. 15 ct. Postrek. 278841 Voor Cod, Komntftn en Vaderland DONDERDAG 7 NOVEMBER 1991[ Advertentieprijs voor de gehele oplage f 0.311 per mm. (Ingezonden Mededelingen 0.85 per mm). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland uitsluitend in de Zeeuwse editie 0.14 per mm. (Ingezonden Mede» delingen 0.35 per mm). Bij contract aan zienlijke reductie: volledig tarief en Alge* mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 ct. per mm extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit* gevers om redenen te hunner beoordeling niet wensen af te geven, worden vernietigd. DAGBLAD VOO» 7FFi *NO Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Westsingel 98, telefoon 2236 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Dubbele Poort 7, telefoon 102 (Bijbureaus: TERNEUZEN, Noordstraat 56, tei. 2601 OOSTBURG, Nieuwstraat 41, tel. no. 35) De Nederlandse en de Australische regering hebben gisteren in Den Haag en in Canberra een gemeenschappelijke verklaring gepubliceerd, waarin zij het voornemen te kennen geven de samenwerking op het gebied van beleid en bestuur in Nieuw- Guinea te versterken. etnologisch verwant en de toekom- l stige ontwikkeling van de bevolkin- De verklaring inhoud: heeft de volgende 4 De Nederlandse en Australische regeringen baseren hun politiek ten aanzien van de gebieden op Nieuw Guinea, waarvoor zij verantwoordelijk zijn, op de belangen en onvervreemd bare rechten van de inwoners van die gebieden in overeenstemming met de bepalingen en de geest van het hand vest der Verenigde Naties. 2 Nederlands Australisch Nieuw-Guinea, het trustgebied Nieuw- Guinea en Papoea zijn geografisch en gen van deze gebieden zal gebaat zijn met samenwerking op het gebied van beleid en bestuur. O Daarom voeren de Australische cn Nederlandse regeringen en zij zullen dit ook in de toekomst blij ven doen een beleid dat gericht is op de politieke, economische, sociale en opvoedkundige vooruitgang van de bevolkingen van hun gebieden op een wijze, die rekening houdt met deze etnologische en geografische ver wantschap. 4 Tegelijkertijd zullen beide rege ringen de samenwerking, welke er thans bestaat tussen hun bestuurs organen in die gebieden, voortzetten en versterken. (Van onze parlementaire medewerker) Minister Hofstra kan niet be loven, dat alle maatregelen, die met het oog op de huidige finan ciële situatie genomen zijn om de bestedingen te beperken, ook allemaal van zeer tijdelijke aard zullen zijn. Hij zegt dit in zijn algemene financiële beschou wingen voor de Tweede Kamer. Het hoge peil van de bestedingen is ten dele een gevolg van het grote woninguouwprogramma, dat ook in de toekomst nog noodzakelijk zal zijn. Een tweede reden, waarom volgens de minister niet kan worden volstaan met het enkele streven naar even wichtige inkomsten en uitgaven, is dat rekening dient te worden gehou den met problemen als bevolkings aanwas, onderwijs, vergroting van de produktiviteit, energievoorziening en dergelijke. Ook. voor deze doeleinden zullen in de toekomst belangrijke sommen moeten worden uitgegeven, hetgeen betekent, dat ons land zich op andere gebieden zekere beperkin gen zal moeten blijven opleggen. Voorts is er nog, dat ons land zich op andere gebieden voorlopig ook zekere beperkingen zal moeten blijven opleg gen. Tenslotte is er nog het aspect van de deviezenreserve, die de laat ste tijd zeer belangrijke verliezen heeft geleden en weer opnieuw moet worden opgebouwd. Naar aanleiding van vragen over de vooruitzichten voor de werkge legenheid, verklaart de bewinds man, dat er voorlopig in het alge meen geen reden is tot ongerust heid, al zal met name in de ont wikkelingsgebieden van waaruit een groot aantal arbeiders dage lijks naar werk in andere streken pendelt, het gevaar voor toene mende werkloosheid iets groter zijn. De regering volgt de ontwikkeling met aandacht. C Daarbij zijn de beide regeringen vastbesloten een ongestoorde ont wikkeling van dit proces te bevorde- 2 en, totdat de inwoners van de be trokken gebieden in staat zullen zijn over hun eigen toekomst te beslissen. Conferentie De gemeenschappelijke verklaring is bekend gemaakt op het ogenblik, waarop de Nederlandse minister voor Zaken Overzee, mr. G. Ph. Helders, in het Australische gebied van Nieuw. Guinea is aangekomen, waar hij van daag in Port Moresby besprekingen zal voeren met zijn Australische col lega. de heer Paul Hasluck. De beide ministers zullen in de loop van vol gende week tezamen naar Canberra reizen, waar de besprekingen zullen worden voortgezet. Nader vernemen wij, dat het in de bedoeling ligt op het gebied van de ontwikkeling van de landbouw, van het gezondheidswezen, de quarantaine voorzieningen en de opvoeding tot een uitwisseling van gegevens te komen. De samenwerking zal zich voorts ook uitstrekken tot het verbeteren van de verbindingen tussen de delen van het eiland, waartoe reeds vier jaren gele den een begin is gemaakt door de instelling van een geregelde lucht- verbinding. Het ligt in de bedoeling de op deze gebieden reeds begonnen samenwerking te consolideren en uit te breiden. Commentaar De Indonesische minister van bui tenlandse zaken, dr. Subandrio, heeft verklaard, dat het Australische volk moet beseffen, dat de veiligheid van Australië afhangt van de veiligheid van Indonesië. De minister zei, dat als Indonesië, met of zonder Westelijk - Nieuw-Gui- nea, in politiek of militair opzicht zich anders mocht gaan instellen dan Australië, dit de veiligheid van Australië zeer zeker in gevaar zal brengen. Actie West-Irian Premier Djuanda Kartawidjaja heeft gisteren medegedeeld, dat de Indonesische regering maatregelen heeft genomen tot voorkoming van excessen tijdens de campagne tot bevrijding van West-Irian, waar van het tweede stadium op 10 no vember aanstaande zal beginnen. Zijn verklaring heeft de bezorgd- IN BRUSSEL zullen wegens bijzon dere omstandigheden de gebruikelijke lichtfeesten aan het einde van het jaar geen doorgang vinden. LOU BANDY, die enige jaren een ho tel te Haarlem heeft geëxploiteerd, heeft het hotel verkocht en zal zich weer geheel gaan wijden aan het ar tiestenleven. DE RUSSISCHE PTT heeft een post. zegel uitgegeven ter herdenking van het afschieten van de Russische kunstmanen. IN HET MEER van Menzaleh in Egypte hebben vissers een krab ge vangen van meer dan 25 kilo. Toen hij opgehaald werd wist het beest te ontsnappen na een der vissers dode lijk gewond en een ander een oog uit gestoken te hebben. DE LEIDER van de Westduitse on derhandelingsdelegatie in Moskou, Lahr, is gisteren, na een week van beraad in Bonn, naar Moskou terug gekeerd. TE AMSTERDAM is ingebroken in een bedrijf aan de Stadhouderskade, waarbij in totaal voor ongeveer 4000 werd gestolen. OP DE AMSTERDAMSE Zeedijk heb ben twee mannen elkaar flink toege takeld. Een van de twee ligt met een zware hersenschudding en diverse wonden in het ziekenhuis. GAILLARD, met 337 stemmen voor en 173 tegen tot premier van Frank rijk gekozen, zal waarschijnlijk in de loop van de volgende week in Londen besprekingen voeren met MacMillan. Verwachting van het KNMI tot vanavond, opgemaakt woensdag- S avond 23.15 uur: Veel bewolking met tijdelijk in hoofdzaak in het oosten van het 1 land enige regen. Zwakke wind uit J 5 noordelijke richtingen. Weinig J verandering in temperatuur. Verwachting van het Belgische Weerkundig Instituut: Lichte tot matige wind uit ver- anderirjke richtingen, maar voor- al uit het noordoosten. Zwaar be- S wolkt tot betrokken met plaatse- S lijk enige regen. J Later zwaar bewolkt met opkla- ringen. Enkele neerslagvlagen. Hier en daar ochtendmist. I Vandaag: zon onder 17.02 uur. Maan op 17.02 uur. Morgen: zon op 7.47 uur. Maan onder 8.34 uur. heid onder de 12.000 Nederlanders in de hoofdstad enigszins doen afnemen. Volgens een door de Nederlandse Kamer van Koophandel voor Indo nesië uitgegeven communiqué beeft premier Djuanda eveneens verklaard, dat de Indonesische regering prijsstelt op een ongestoorde voortzetting van de activiteit van alle bedrijven. Tegelijkertijd heeft het comité van actie voor de bevrijding van West- Irian een verklaring uitgegeven, waarin werd gezegd dat het volko men onjuist is om zijn jongste aan kondiging dat in het tweede stadium van de campagne een nog intensie vere actie zal worden gevoerd, uit te leggen als zou daarbij tot intimi datie, vernieling of andere terroris tische daden tegen persoonlijke eigen dommen en particuliere ondernemin gen worden overgegaan. Het comité, dat ondS leiding staat van de minister van voorlichting, Sudibjo, heeft de bevolking gewaar schuwd op haar hoede te zijn tegen provocatieve handelingen, die de be doeling hebben de strijd voor de te rugkeer van West-Irian op een zij spoor te leiden of daartegen obstruc tie te voeren. Gisteren is bij het formatie- vliegen een „Seahawk"-straal- jager van de Marineluchtvaart dienst nabij het dorp Oud- Beijerland neergestort. De vlie ger, luitenant ter zee tweede klasse L. Dekker uit Katwijk, is daarbij om het leven gekomen. Dit is het eerste vliegtuig van dit type dat in ons land verongelukt. In de pas geploegde akker werd een gat van ongeveer 23 bij 7 meter geslagen. Het neerstorten ging gepaard met een harde explosie. Het toestel is echter niet uitgebrand. Ontwapeningsvoorstellen De politieke commissie van de algemene vergadering der V.N. heeft gisteren met 57 tegen ne- gen stemmen bij vijftien ont- houdingen, de gezamenlijke Westelijke ontwapeningsvoor stellen onderschreven. In de desbetreffende resolutie wordt op de subcommissie voor ontwapening een beroep gedaan, met voorrang Ie streven naar een akkoord over de zes hoofdpunten van het Westelijk.; plan. Een van deze punten is een voorstel voor een „gezamenlijke bestudering van een inspectiestelsel, dat er voor moet zorgen dat het zenden van voor werpen buiten de dampkring uitslui tend voor vreemdzame en weten schappelijke doeleinden geschiedt". In de Nederlands Hervormde Kerk te Ginneken (Breda) is woensdag jl. het huwelijk voltrok ken tussen mejuffrouw J. Cornelis- se« en de bekende bandleider Theo Uden Masman. Het burgerlijk huwelijk was maandag jl. 0p het stadhuis te Hil versum voltrokken. Theo Uden Masman stelde er echter prijs op zijn kerkelijk huwelijk zou Te Kabimi in Belgisch Kongo is een schip gekapseisd doordat bij het me ren alle passagiers aan één kant gin gen staan. Van de circa 90 passagiers zijn er zeker 37 om het leven geko men. Kabimi ligt aan de Loeapoela, in de provincie Elizabethstad. De eerste secretaris van de Sowjetrussische communisti sche partij, Nikita Kroestjef, heeft gisteren op de bijeenkomst van de Opperste Sow jet ter her denking van de veertigste jaar dag van de oktoberevolutie ver klaard, dat de Sowjet-Unie nooit gen oorlog zal beginnen. Hij sprak zich uit voor besprekin gen tussen de leiders van Oost gn West om gezamenlijk een plan voor vreedzame coëxisten tie uit te werken. Vol trots weidde hij uit over het lanceren van de twee Spoetniks en de „vrees en verslagenheid" onder de tegenstanders van de Sowjet-Unie, waartoe deze successen hebben geleid. Belangrijke passages uit deze grote rede, die een 18.000 woorden omvatte, waren: 1. „Wij verklaren hierbij plechtig, dat ons volk nooit van plan is geweest, iemand met destructieve middelen aan te vallen, en dit ook nooit zal doen, zolang de Sowjet-Unie niet door de imperialistische mogend heden wordt aangevallen. 2. „Wij zijn voorstander van een conferentie van vertegenwoordigers van kapitalistische en socialistische staten op hoog niveau waar, op basis van een realistische waardering van de feiten en wederzijds begrip, een akkoord kan worden bereikt over het uitbannen van oorlog als een middel voor het oplossen van internationale vraagstukken, beëindiging van de koude oorlog en de bewapeningswed- Advertentie) dat plaats vinden in de kerk van ds. A van den Bosch, die hij tot zijn bes te vrienden rekent. De plechtigheid droeg een eenvoudig karakter slechts zijn moeder en enkele intimi waren ertoe uitgenodigd. (Van onze redacteur) Indien de vereiste toestemming verleend wordt, zal volgende week de N.V. Haardenfabriek „De Schelde" v.h. C. Geers te Ber gen op Zoom tot het invoeren van het zogenaamde „Short-time"- systeem overgaan. Dit is een systeem van arbeidsspreiding, waar bij de arbeidsduur zich richt naar de mate van bedrijvigheid. Vijftien mensen zijn gisteren om het leven gekomen, doordat een Bristol Britannia Turbine- schroefvliegtuig tijdens een proefvlucht bij Bristol neerstort te en in brand vloog. Ooggetuigen zagen het vliegtuig met een motor in brand laag over het dorp Downend scheren en ver volgens neerstorten in de bossen ach ter het dorp. Volgens de Bristol Aeroplane Com pany is het toestel neergestort toen het zich gereed maakte om te landen. Tien huizen werden door wrakstuk ken beschadigd. Enkele bewoners moesten naar een ziekenhuis worden gebracht. In totaal zullen ruim 170 werkne mers van ,.De Schelde" onder deze regeling vallen. Ofschoon de beste dingsbeperking wel invloed heeft op de activiteit in de metaalnijverheid, meent men in dit geval hierop toch t alle schuld te moeten afschuiven. De annulering van buitenlandse or- "rs schijnt mede oorzaak te zijn. ls.hct in de wintermaanden steeds slap in de kachelfabrieken. t6 mvoerinS van het short- time-systeem wordt bereikt, dat geen ontslagen behoeven te vallen. Het is alleen bedoeld om ontslag op grote schaal tegen te gaan. Van de zijde der ondernemer worden grote finan ciële offers gevraagd, die niet licht wegen, terwijl er ook bezwaren van bec rijfsorganisatorische aard moeten worden ondervangen. Men vindt ech ter, dat de sociale strekking, die aan deze maatregel ten grondslag ligt, van dusdanig belang is, dat het de moeite waard is om de bezwaren zoveel mogelijk óp te heffen Men heeft aangevraagd de werknemers 48 uur in twee weken te laten werken. Aangezien het in een metaalgieterij niet doenlijk is om slechts 24 uur per week in bedrijf te zijn, zullen de werkne mers één week werken en daarna 'n zogenaamde wandelweek door lopen. De arbeiders zullen tijdens deze wandelweek 80 percent van hun nor male loon van de betrokken bedrijfs vereniging ontvangen. „De Schelde" zal dan met 20 pet. hun uitkering aanvullen, zodat toch het volle week loon ontvangen wordt. Het is de ar beiders niet toegestaan tijdens de wandelweek bij derden in loondienst te werken. Anderen volgen Van een ander metaalbedrijf ook een grootindustrie uit Bergen op Zoom vernemen wij, dat men daar ook plannen heeft tot de short-time- regeling over te gaan. Dit zou wèl in verband staan met de bestedingsbe perking. Overigens mag men hier niet generaliseren. Wij herinneren aan de uitspraak van de directeur-genferaal van de directie voor de arbeidsvoor ziening, dr. ir. Mansholt, die bij de opening van de Rijkswerkplaats te Bergen op Zoom stelde, dat het de bedoeling van de regering was een blijvende ontspanning op de arbeids markt die lang „overspannen" was te verkrijgen. Een voorbeeld, dat men niet alles op bestedingsbeperking kan schuiven, leverde ons een groot metaalbedrijf in Bergen op Zoom, waar men onlangs nog het ploegen- stelsel af moest schaffen, omdat er een groot tekort aan vaklieden in dit geval vormers was, waardoor bijv. de uitbreekploegen niet vooruit konden Deze week is in Bergen op Zoom een tandtechnisch laboratorium ook begonnen met het short-time systeem. Het betreft hier 39 man nen en meisjes. Men kon ons niet mededelen in hoe verre dit nog een verschijnsel was voortkomende uit het tandarsencon- flict. Overigens wordt een vergunning om tot arbeidsspreiding over te gaan steeds maar voor korte tijd gegeven, zodat steeds nieuwe aanvragen inge diend moeten worden, die nauwkeurig in onderzoek genomen worden. loop, het vestigen van betrekkingen tussen staten op basis van een vreed zaam naast elkaar bestaan en het regelen van ideologische geschillen, niet door middel van oorlog maar door vreedzame concurrentie op het gebied van de economie, de cultuur en een betere voorziening in de menselijke behoeften". Voor een gehoor van dertienhonderd Sowjetrussische volksvertegenwoordi. gers en vijftienduizend gasten, onder wie vertegenwoordigers van 61 lan den, daagde de partijsecretaris de V.S. uit, aan de wedloop betreffende het afschieten van aardsatellieten deel te nemen. Hees Nadat hij twee uur aan het woord was geweest, werd zijn stem hees. Met het oog hierop werd de zitting drie kwartier verdaagd. Hierna voltooide Kroestjef in een uur zijn toespraak, die tot titel had: „Veertig jaar na de grote oktoberrevolutie". Onder zijn gehoor bevond zich o.m. president Mao Tse Toeng van de Chi nese volksrepubliek. De minister van Economische Za ken heeft, in overeenstemming met zijn ambtgenoot van Sociale Zaken en Volksgezondheid, zijn goedkeuring gehecht aan de op 30 oktober j.l. door de 'Mijnindustrieraad vastgestel de verordeningen, resp. inzake de in voering van een bijzondere premiere geling voor het ondergronds mijnper- soneel en een loonsverhoging voor be paalde bovengrondse functiegroepen. De Mijnindustrieraad is inmiddels van deze ministeriële beslissing in kennis gesteld. Een nog ietwat beduusd kijkenda mevrouw Nellie Mc Grail, een 34-% jarige weduwe in Engeland krijgt een felicitatiekus van filmkomieli Norman Wisdom bij de overhandig ging van een cheque van ruim twei miljoen gulden, die zij gewonnen heeft in een voetbalpool. Hoewel de Britse ambtsgenoot van minis-' ter Hofstra zeker ook wel een duit uit het zakje zal willen hebben, blijft er ongetwijfeld genoeg over om mevrouw Mc Grail en haar dochtertjes Irene (links) en Bar bara uit de zorgen te helpen. De toestand van de hond in de tweede Spoetnik is nog steeds bevredigend, aldus heeft het Sow jet-persbureau Tass ge meld. Tass zei voorts, dat de tijd welke de Spoetnik II nodig heeft om rond de aarde te gaan, langzamer minder wordt dan die van het laatste raket gedeelte van de eerste kunstmaan. Daardoor kan worden verwacht, dat de nieuwe kunstmaan aanzienlijk lan ger in de lucht blijft. Spoetnik II heeft thans voor een rondgang 103,6 minuten nodig. Heden ochtend zal zij 54 maal rond de aarde zijn gegaan, de eerste kunstmaan 500 en het raketgedeelte 502 maal. Volgens de correspondent van de „Times" in Stockholm, heeft professor Nils Lannek van de Zweedse veeartsenijkundige school uit het door het Russische blad Prawda gepubliceerde cardio gram opgemaakt, dat de hartslag van de hond in de tweede Russi sche kunstmaan niet normaal is. Hij meent dat dit te wijten is aan een inspuiting met een kalmerend middel. In de Teychinélaan, aan de rand van het Mastbos te Breda, heeft zich gistermiddag een „gangster"-verhaal afgespeeld, dat het in Chicago of New-York niet slecht gedaan zou hebben. Een ingewikkelde gebeurtenis bovendien, waaromheen tot nu toe een sluier van geheimzin nigheid hangt. Het was in enkele ogenblikken ge beurd. Uit verklaringen van verschil lende ooggetuigen valt het volgende te destilleren. Een Volkswagen, aan de zijkant van hotel Dennenoord ge parkeerd, trekt met open portier snel op. Aan het stuur de vrouw van handelaar H. uit Tilburg. In het open portier hangt handelaar H., die zijn vrouw tot stoppen wil dwingen. De vrouw verhoog* de snelheid, gaat zig zag rijden en stuurt aan op een boom, die aan de rechterkant van de weg staat. Een klap, H. tuimelt vlak langs de boom door de lucht en blijft als levenloos op de stoep liggen. Hij ligt op zijn rug, armen en benen gespreid. De Volkswagen rijdt met grote snel heid de laan uit, het portier nog steeds open. Tot zover de adembenemende actie. Voorgeschiedenis? Motief? Aanleiding? Het zijn vragen, die, door de geheim zinnigheid van het gehele geval, moei lijk te beantwoorden zijn. Was het poging tot moord van de vrouw op haar man? Handelde zij in panische angst? Ja en nee „Zij duwde mij van de treeplank", verklaarde H. later, nadat hij het huis van de fam. V. was binnengedragen. Maar in het bijzijn van de politie hield hij zich op de vlakte. Neen, hij wilde geen aanklacht tegen zijn vrouw indienen. Hield hfj haar de hand boven het hoofd om de politie uit deze of andere affaires te houden? Waarom sprak hij aldoor over de aanhangwagen, die juist vóór de wilde rit, door een kennis met een tang van de wagen was losgemaakt? Terwijl hij nog op de stoep lag, liet hij die ken nis papieren uit zijn zak halen. Hij zei: „Geef ze in geen geval af, hoe dan ook". En later, toen hem gezegd werd, dat hij naar het ziekenhuis zou worden gebracht: „Ik wil alleen naar het ziekenhuis, als ik de garantie krijg dat de aanhangwagen voor mij vast gehouden wordt". De aanhangwagen schijnt in ieder geval een belangrijke rol in deze zaak te spelen. De eigenaar van het pen sion naast hotel Dennenoord, waarH. zijn intrek zou nemen, maakte aan stalten de aanhangwagen met zijn auto weg te slepen. De politie kon hier nog juist op worden geattendeerd. De aan hangwagen werd in beslag genomen. In hoeverre speelt deze pensionhou der een rol in deze zaak? Rond dit pension gebeuren soms vreemde din gen. Het is enige malen voorgevallen, dat 's nachts een donkere auto met lopende motor voor het pension staat en dat dan gedurende lange tijd om de minuut claxon-signalen gegeven worden. Meer niet. T elefoontjes Er zijn nog meer vragen. Waarom keerde de vrouw in een andere auto van haar vlucht terug? Waarom wilde zij in Dennenoord telefoneren? Het telefoontje ging niet door. Zij werd met de hoorn in haar hand gearres teerd. Later werd zij weer vrijgela ten. Zij zat gisteravond met enkele mannen wéér in Dennenoord er» voerde het ene telefoontje na het andere. Intussen lag H., met wie zij in een echtscheidingsprocedure ligt, in hei ziekenhuis. Met een lichte hersen schudding en een flinke wond aan zijn hand. De politie, die wij gisteravond niet voor nadere inlichtingen konden be reiken, heeft de raadselachtige zaait in onderzoek.

de Stem | 1957 | | pagina 1