T eleurstellende Rotterdams in repetitie stadion ETI-rapport over Yeere komt nog dit jaar klaar bejaardentehuis ter sprake raad van Vlissingen m Schutters gevraagd voor Oranje-XI tegen België Noord-Ieren versloegen Engelsen.... Verstegen van de Pul i VaÜ {^"^ardeS dlfte^en Dr. M. SCHREUDER CONSULTEN Verlaag Uw belasting nog dit jaar I 10 DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 7 NOVEMBER 1957 11 K v. K Zeeuwse eilanden vergaderde Jeugdelftal verloor in Groningen Gasvergiftiging te Sluiskil Twaalf schaatsers naar Zweden Geheimzinnig vliegtuig boven Transvaal Wardje van Kieldrecht voor de rechtbank Belgische raket Winst van KLM Hoogwaterstanden Syrië bekrachtigt akkoord Rusland Donner klom op naar 2e plaats Militaire titels Schotland ook naar W.K. Krediet moet drie ton omhoov Tekortkomingen Droevig MARKTEN Zelfs Wright had off-day WATRSTANDEN uitsluitend volgens afspraak tussen 14 en 15 uur Schildersbedrijf j NILLMIJ anARNHEM 11 ,1 De oude To- p Aram toe. vak om rot en woestijn legt hij ern- zijn roeiers ten tot grote Niora terug- BU de aanvang van de vergadering der Kamer van Koophandel voor de eilanden die te Goes in hotel „de Korenbeurs" werd gehouden, stond de voorzitter, de heer Kammeraad, even stil bij het feit, dat enkele uren terug de Delta-wet door de Tweede Kamer was aangenomen. Spreker noemde dit een historisch moment voor onze provincie, gezien de grote belangen daaraan verbonden. Spreker complimenteerde de Zeeuwse Kamerleden voor de wijze waarop zij voor de Zeeuwse belangen hebben gepleit. De Delta-wet aldus de heer Kammeraad, is een raamwet en de verschillende fasen waarin zij tot uitvoering komt, zullen door de Kamer met aandacht worden gevolgd. Daarna volgde de installatie van het nieuwe lid der Kamer, de heer M. Bakker te Goes. Spreker hoopte dat met de heer Bakker op even pret tige wijze als met diens voorganger, de heer v. d. Himst zal kunnen wor den samengewerkt. De voorzitter deelde mee, dat de heer C. Bruins, wegens vertrek aaar elders, bedankt had als lid der Kamer. Tot zijn op volger werd gekozen de heer J van Maanen, directeur van de N.V. Stoom tram Walcheren welke functie ook door de heer Bruins werd bekleed. Het voorstel tot wijziging der sta tuten van het Eti werd aanvaard, waarbij de heer Germink zijn vreug de erover uitsprak, dat ook de Kamer voor Z.-Vlaanderen het Eti zal gaan steunen. Begroting en subsidies De begroting der Kamer voor 1958 werd vastgesteld op een eindbedrag van f 141.600, met een goed slot van f 26.000. De heer v. Berdenis van Berlekom pleitte voor een subsidie aan het de partement voor handel en nijverheid, gezien het belang dezer vereniging voor Zeeland en vond het vreemd dat de Kamer die subsidie nog niet had verleend. De voorzitter wees erop nog nooit een aanvraag van het departe ment te hebben ontvangen. De heer Roose vond het geven van een sub sidie gevaarlijk, omdat dit conse quenties kan hebben. Waar de heer van Berlekom het ook had gehad over industrie-spreiding, vroeg de heer Roose of men ten deze het Eti geen opdracht zou geven. Dit zal na der worden bezien en tenslotte be sloot men het Zeeuwse departement een donatie te schenken van f 100 per jaar. Ontstemming te Goes Bij de voorgestelde subsidie van f 2.000 voor de prov. V.V.V. wees de heer Roose op het feit. dat te Goes ontstemming heerst over de prov. V.V.V.omdat de belangstelling voor de Kasporgo-evenementen van haar zijde vrijwel ontbrak. Eerst bleef de beloofde aankondiging in „Zeeland- Vakantieland" uit; later werden ver keerde data genoemd en tot rectifi catie is niet overgegaan. Hoewel bij de vaststelling der data overleg was gepleegd met de directeur van de prov. V.V.V., schit terde deze, zonder kennisgeving, door afwezigheid. De voorzitter kon zich niet voorstellen dat hier moed wil achter school en dat nader on derzoek en overleg gewenst is. Op voorstel van een der leden zal de Kamer daartoe het initiatief nemen. Structuurwijziging te Veere Bij de rondvraag informeerde men hoe het stond met de destijds aan het Eti verstrekte opdracht een rapport samen te stellen over eventuele struc tuurwijzigingen tengevolge der Delta werken. De secretaris, de heer de Jonge, antwoordde dat het rapport t.a.v. Veere, dat onmiddellijk bedreigd wordt In zijn welvaartsbron door af sluiting van het Veerse Gat, nog dit jaar klaar komt. Nu door het amen dement van Dongen vergoedingen ook voor niet-vissers zijn vastgelegd, is dit rapport van groot belang, maar hij betwijfelde of publikatie kan vol gen, gezien het vertrouwelijk karak ter ervan. Een algemeen provinciaal onder zoek is nog niet mogelijk, daar con crete gegevens nog ontbreken en een verstandig woord hierover nog niet te zeggen is Tenslotte dankte de heer Bakker de leden der Kamer voor het in hem gestelde vertrouwen en de voorzitter voor zijn vriendelijke woorden. Aan de mogelijkheid tot prettige samen werking twijfelde spreker geen mo ment. Daarna hield drs. B. Udink, adj. secr. der K. v. K. te Rotterdam, een causerie over de Europese eco nomische samenwerking, in het bij zonder over de E.E.G. (Europese economische gemeenschap). Drie leden van het personeel van de Cokesfabriek te Sluiskil werden gistermorgen bedwelmd door in een kelder van het hoofdkantoor ontsnap pend gas. Vlak langs de buitenmuur van het hoofdkantoor loopt een on dergrondse zuurleiding, waarin een lek was ontstaan. Het zuur, dat ont snapte is in de riolering terechtge komen. Er ontwikkelde zich gas, dat kon ontsnappen via een put in de kelder. De heren H. Brakman en R. de Graeve, die voor herstellingswerk zaamheden moesten zorgen, werden bedwelmd, alsook de heer W. de Wolf, die een kijkje was gaan nemen. De laatste liep bovendien een hersen schudding op, toen hij in elkaar zak te. De drie slachtoffers werden naar het St. Elisabethsziekenhuis overge bracht. Het voorlopige Nederlandse jeugd elftal (18-20 jaar) dat zaterdag 16 no vember t Breda tegen de Belgische juniores uitkomt -heeft woensdag avond op het terrein van Oosterpar- kers te Groningen een oefenwedstrijd gespeeld tegen een vertegenwoordi gend Gronings team. waarin echter geen spelers van de ere-divisieclub GVAV waren opgesteld. De jeugd- Ook dit jaar zullen Nederlandse schaatsenrijders voor een conditie training naar Valladalen in Zweden worden gezonden. De uitverkorenen zijn: Pesman, van den Berg, de Graaf Vogels, Yff, Kroon, Koeleman, van der Grifft, Langerhuizen, Zee en Houter. De ploeg vertrekt op maandag 2 december naar het trainingskamp, waar Broekman zich bij het gezel schap zal voegen. Voor de derde maal in vijf dagen tijds is boven het aangrenzende ge bied van Oranje-Vrijstaat en Trans vaal een geheimzinnig, busvormig voorwerp van zeer grote afmetingen waargenomen. Honderden mensen za. gen het luchtvaartuig snel achter de wolken verdwijnen, toen militairen van de Zuidafrikaanse luchtmacht basis te Dunnotar in Transvaal het in hun zoeklichten vingen. Luchtmacht- functionarissen weigerden elk com mentaar. jn oost-Zeeuwsch-Vlaanderen zeer bekende wonderdokter „Wardje" uit Kieldrecht is voor de rechtbank te Dendermonde gedaagd voor het ten onrechte uitoefenen van de ge neeskunde. Talrijke getuigen werden gehoord, die verklaarden dat zij bij Wardje D7wrS" en er ook genezen zijn. verdediger van Wardje pleitte aanraakte0™^' Wardis noait ma" s^echUthee'gaf"663™1011610"- ge°hieUdenPraak 10 °P 12 Van welingelichte zijde is verno men, dat Amerikaanse deskundigen dezer dagen blauwdrukken zullen be studeren van een door Belgische ge leerden ontworpen raket voor de kor te afstand. Zij zullen spreken over methoden tot massaproduktie van het projectiel, „Vogelpik" genaamd, in België. De KLM deelt mede, dat de ver- voersinkomsten in de eerste negen maanden van 1957 359.5 min. heb ben bedragen, hetgeen 18 procent ho ger is dan in dezelfde periode van 1956. De winst bedroeg over de eer ste negen maanden van 1957 20,2 min. (vorig jaar ƒ19.7 min.). Zoals reeds gemeld, is op 31 oktober 1957 besloten tot uitkering van een in terimdividend van 3 procent op de gewone aandelen, op rekening van het over het jaar 1957 te verwachten dividend. Voor morgen, vrijdag 8 november gelden in de provincie Zeeland dé volgende hoogwaterstanden: te Hans- weert om 3.19 en 15.30 uur, te Ter- neuzen om 2.40 en 14.52 uur en te Vlissingen om 2.10 en 14.22 uur. Het Syrische parlement heeft met algemene stemmen het akkoord met he boviet-Unie aangaande economi- krachf1 tecknisc'le samenwerking be ploeg verloor met 1-3. De ruststand was 1-2. De uitslag is wel wat in strijd met d ekrachtsverhoudingen in het veld. Het jeugdteam overspeelde de Gro ningers gedurende geruime tijd zelfs. De 'voorhoede van Groningen maakte echter van de kansen een beter ge bruik. Het Groningse team nam een 2-0 voorsprong door Medema en Eimers (beiden Velocitas). Na 35 minuten scoorde Swart (Ajax) het enige doel punt van de jeugd. Kort voor het einde tvan deze ontmoeting brach Mensinga (Be Quick) de stand op 3-1. De uitslagen van de partijen uit de zevende ronde van het internationale zone-schaaktoernooi te Wageningen zijn: Szabo (Hong.)-Trojanescu (Roe menië) 1-0; Hanninen (Finl.)-Donner (Ned.) 0-1; Teschner (W.-Dld.)-Uhl- mann (O.-Did.) afgebroken; Stahl- berg (Zweden)-Orbaan (Ned.) 1-0; Ivkov (Zuidslavië)-Clarke (GB) 0.5- 0.5; Trifunovic (Zuidslavië)-Lintblom (Noorw.) 1-0; Larsen (Denemarken)- Kolarov (Buig.) afgebr.; Niephaus .(W.-Dld.) -Ilafsson (IJsland) afgebr.; Duckstein (Oost.)-Alster (Tsj. Slow.) 0,5-0,5. De afgebroken partij uit de vijfde ronde tussen Niephaus (W. Did.) en Larsen (Denemarken) is door Niep haus gewonnen gegeven. z Na de 7e ronde luidt de stand: 1 Szabo 6,5 p.; 2 Donner 5 p.; 3-4 Trifunovic en Stahlberg 4,5 p.; 5-6 Uhlmann en Larsen 4 p. plus 2 afge broken partijen; 7 Olafsson 3,5 p. plus 2 afgebr. partijen; 8-9 Kolarov en Duckstein 3 p. plus 1 afgebr. partij; 10-11 Alster en Ivkov 3 p.; 12 Tesch ner 2.5 p. plus 2 afgebr. partijen: 13- 14-15 Hanninen. Trojanescu en Clarke 2.5 p.; 16 Niephaus 1,5 p. plus 1 af gebr. partij; 17 Orbaan 1 p. plus 1 af gebroken partij; 18 Lintblom 0,5 p. Het ligt in he, voornemen van de Dienst Welzijnszorg Leger om in sa menwerking met de Koninklijke Ne derlandse Schaakbond wedstrijden te organiseren om het persoonlijk schaakkampioenschap van Nederland voor militairen. Ook om de militaire damtitel zal gestreden worden, ter wijl er verder een bridge-toernooi wordt georganiseerd. De voetbalwedstrijd Schotland Zwitserland in groep 9 (Europese zo ne) van de voorronden van het toer nooi om het wereldkampioenschap voetbal 1958, gisteren te Glasgow ge speeld, is door de Schotten met 3-2 gewonnen. Bij de rust was de stand 1-1. De Zwitsers gaven moedig partij, maar hun vasthoudendheid en uithou dingsvermogen bleken op de duur toch niet voldoende om de technische overmacht van de gastheren te bre ken. De laatste wedstrijd voor deze groep (Zwitserland-Spanje) wordt op 24 november te Lausanne gespeeld, maar heeft geen invloed meer op de eindstand. Wint Spanje dan komt het toch een punt tekort om gelijk te ko men met Schotland, dat zich dus in de eindronde heeft geplaatst. De stand in deze groep is thans: Schotland 4 3 0 1 6 10—9 Spanje 3 1113 87 Zwitserland 3 0 12 1 57 De raad van Vlissingen is tegen vrijdagavond (morgen) in buitenge wone zitting bijeengeroepen om te oesJissen over de vaststelling der pensiontarieven voor het nieuwe te nuis voor bejaarden die fantastisch ZIJn en ter voorlopige vast stelling van het benodigde krediet voor de stichting van het nieuwe be jaardentehuis met de daarbij beho rende 48 flatwoningen. De tarieven ?a0f,.e0'"e,i voor 1-persoonskamers van •"484 tot f 2.796 per jaar en voor 2- persoonskamers van f 4.368 tot f 4.584. Menig gezin zal het met min.der moe ten doen! Zoals wij reeds schreven wordt dit een strop voor de gemeente. B. en W. schrijven althans de raad- „Uw vergadering zal het welhaast als vanzelfsprekend veronderstellen dat een zeer groot aantal bewoners in het bijzonder degenen die van het oude Gasthuis overkomen naar de nieuwe inrichting de volledige pen- sionprijs niet zal kunnen betalen Ook over dit onderwerp hebben wij voort durend met het college van regenten en regentessen van gedachten gewis seld, waarna wij tenslotte tot een tal dat6 telen inggedee!"eiyke betaling' opgenomen zal worden. mg Uiteraard zal het gevolg van een en ander zijn. dat de gemeente een aanzienlijk deel van de pensionkosten voor haar rekening zal moeten ne men. Omtrent de omvang van de ten laste der gemeente komende kosten hebben wy op het ogenblik nog geen voldoende inzicht, doch wij hopen U hieromtrent bij de behandeling van de gemeentebegroting voor 1958 na dere mededelingen te kunnen doen vVel dient U er nu reeds rekening mee te houden, dat de exploitatie van het nieuwe tehuis voor bejaarden een aanzienlijke verhoging van de lasten op het gemeentelijk budget zal te weeg brengen. Tegenover deze veel hogere kosten staat, dat de in het nieuwe tehuis opgenomen bejaarden een veel meer aan de eisen des tijds beantwoordende huisvesting en ver zorging zullen genieten dan in de oude inrichting. Dat de pensiontarieven, zoals wij U (Van onze sportredacteur). ROTTERDAM, woensdag. Er was hoongelach, schril gefluit en..... rauw geroep om-.. Abe. Vooral na de thee, toen doelpunten als maar uitbleven. Daarmee is in feite het oordeel geveld over de voorhoede der Voorlopigen, die uit zeven man bestond. In deze zin, dat gedu rende de eerste helft Schuurman en Kruiver (ADO en PSV) als midvoor en rechtsbinnen fungeerden, terwijl na de hervatting van Wissen en Tol (MW ën Volendam) op die plaatsen werden geprobeerd. Geen van beide aanvalslinies zijn er in geslaagd het London-Combination-net te laten trillen. En het was daarom, maar meer nog eigenlijk tengevolge van het schot- arme spel, dat het publiek zich zo ontevreden toonde. Misschien voelde het zich wel bekocht. Want zo is dat tegenwoordig: men heeft er voor betaald en wenst waar voor zijn geld. Nederlandse waar dan natuurlijk, met het oog op NederlandBelgië in de eerste plaats, waartoe dit treffen naar men weet op stapel was gezet. Elek Schwartz heeft het zonder Rijvers (moeten), Lentra en Wilkes (willen) doen, maar het is geen succes geworden. Goed beschouwd heeft men alleen de Engelsen zien voetballen en zo bekeken, hebben die mannen van over het Kanaal zich niet eens zo verschrikkelijk erg inge spannen. Met dat al: daaraan was tenminste nog wat af te kijken. De manier waarop zij soms met de bal jongleerden, maar vooral hun tech niek met het leder en de lichaamsbeheersing, welke zij demonstreerden, moeten de dertien „voorlopigen" met jalperse ogen hebben gadege slagen van Chelsea, spil Dodgin (Arsenal), de kanthalfs Evans (Reading) en Morton (Luton), zomede linksbinnen Alf Stokes (Spurs) tot de uitblinkers behoorden, een vrijwel steeds uitste kend geheel, in de vaderlandse ge lederen bleek alleen het defensieblok tot veel zeer goede dingen in staat. Ietwat beneden zijn top-vorm speelde Kees Kuys, maar het moet gezegd, dat hij vrijwel steeds de gemaakte fouten wist te herstellen. Als een leeuw stond zijn nevenbuurman op rechts, Roel Wiersma, en Cor van der Hart stelde, afgezien van enkele te gewaagde bravourstukjes, zeker evenmin teleur. Zwaar, erg zwaar zelfs, hebben het daarnaast Noter- mans en Klaassens gehad. Vooral voor rust was het plaatsen van Klaassens dikwijls subliem. Snel, behendig, handig en steeds energiek betoonde zich linksbuiten Bert Carlier (Fortuna '54), maar zijn inspanningen werden door geen zijner medespelera ln de voorhoede tot gel ding gemaakt. Kruiver en Schuurman vóór de thee, noch van Wissen en Tol, na de hervatting bleken mans genoeg om Carliers vaak prima passes en voorzetten met succes af te ronden en ook Micky Clavan, voor de rust behoorlijk, daarna ongeveer waarde loos, heeft er geen kans voor gezien. Van Meyer op de rechterwing had nauwste verband houden met de ex ploitatieuitkomsten, welke uiteraard nog moeten worden afgewacht en weer afhankelijk zijn van het wissel vallig kostenpeil, ligt voor de hand. De verwachting kan dan ook uitge sproken worden, dat de pensiontarie ven vaak gewijzigd zullen moeten worden". Reuze-kredieten Blijkens de gegevens zullen de tota le stichtingskosten van het hoofdge bouw en de 48 flatwoningen totaal f 2.733.930 belopen na aftrek van de rijksbijdragen in de kosten van her stel van oorlogsschade ad. f 476.744. derhalve bruto totaal f 3.210.674. Er heeft dus een overschrijding van het eerder door de raad verleende krediet plaats gevonden van f 337.065. Wat de exploitatie der 48 flatwoningen be treft delen B. en W. mee, dat dit ge heel tot de competentie der regenten en regentessen behoort en deze zullen trachten de woningen te verhuren aan hon, die de volle huurprijs van f20,50 per week, inclusief centrale verwar ming en huur van elektrische boiler, kunnen betalen. B. en W. stellen tot slot voor, het college van regenten en regentessen van het Gasthuis het be nodigde krediet van f 3.210.674 të verstrekken (f 2.043.146 voor he; hoofdgebouw, f 390.962 voor 't eerste fVanJ 24 flatS en 1 416'563 voor het tweede complex van 24 flats] Eerder was een krediet van f 2.873.61 toegekend, zodat een Nog altijd verstaan onze" spelers onvoldoende de kunst om zich vrij te lopen, de goede uitzonderingen daargelaten. Nóg betonen zij zich niet attent genoeg, onderling, bij aanval len, waardoor listige pasjes van me despelers precies terecht komen waar zij niet thuis horen: bij de tegenpartij namelijk. Voor een ander groot deel werd de bal te lang in bezit gehouden (door de overigens wel handige rechtsbuiten Weyers, van Feijenoord in hoge mate), terwijl de weg door 't midden veel te vaak werd bewan deld. Hopeloos werk tegen zo'n per fecte middenlinie en achterhoede der gasten die bovendien een keeper met tijger-allures (Tom Godwin, Bourne mouth) hadden meegebracht. Zodat de schoten nog eens van extra ge halte moesten zijn, om hem voor vol dongen feiten te stellen. Hetgeen slechts zeer sporadisch is gebeurd. Ned. defensie als van ouds Was het team der „Combination", waarin Mac Farlane (linksachter) Deze foto toont een duel om de bal tussen Bart Carlier, die zijn hoofd en de Engelse doelman Godwin, die zijn vuist gebruikte. Op de achter grond de Nederlander Kruiver. men in enkele gevallen gemeend, dat van die kant doelpunten zouden ko men, maar de paar zeer goede sco ringskansen werden tenslotte volledig om zeep gebracht. Niet goed te praten Het is natuurlijk niet goed te pra ten, ook al hebben we met betaald voetbal te maken, dat een deel van het publiek de, eigen spelers ten slotte begon te honen, van de andere kant de bezoekers met applaus belo nend, als zij fraaie dingen op de per fecte grasmat toverden. Blijkbaar willen zij er alleen mee te kennen geven, dat men nu reeds vreest te gen de Rode Duivels op 17 november, zondag over een week dus, wederom ni dit stadion, het onderspit te moeten delven. Voorbarig natuurlijk, om het zo somber te zien. Maar wèl staat me nen wij, dat Elek Schwartz met de nodige problemen rond zal lopen, wat betreft de samenstelling van het Nederlands Elftal, dat die zondag het zoveelste duel met onze naaste zuiderburen uit krijgt te vechten. Wij hauden er intussen ernstig reke ning mee, dat het deze middag een oefenwedstrijd gold en we weten ook, dat de verrichtingen in een dergelijke ontmoeting niet als onmiddellijke ba sis kunnen gelden bij een beoordeling over wat straks zal kunnen worden gedaan. Onze Belgische collega, Rik Senten, zei het zó: ge moet nooit te veel waarde hechten aan een oefe ning. Straks, als de strijd losbreekt in de werkelijke kamp, wordt het im mers allemaal anders... Zo was het in het verleden inder daad en straks bij de zoveelste om het Koperen Dingetje kan dus alles erg meevallen. Dat neemt niet weg, dat het deze middag vertoonde geen schim was van wat interland-voetbal behoort te zijn. Een droevige verto ning, dat is het aan Nederlandse zijde geweest. Slechts één keer hebben de gasten het Nederlandse net kunnen laten trillen (in de 37e minuut na begin nen). In feite tengevolge van een fout van spil van der Hart. En wij hadden sterk de indruk, dat de ma ker, rechtsbinnen Baron (Southend Uè) in buitenspelpositie staand, de pass van tokes (Spurs) heeft benut. Maar al of niet in offside lopend, de kleine overwinning is volkomen ver diend geweest. Arbiter Piet Roomer heeft overigens uitstekend, rustig en beheerst, geflo ten. Eèn keer heeft hij van bal doen verwisselen (het leer waarmee ge speeld werd, bleek in de 20ste mi nuut teveel lucht te hebben verloren) een weinig voorkomend geval. Maar zeldzamer was het feit, waarmee hij af te rekenen kreeg, een poosje in de tweede helft, toen hem door linkshalf Evans de fluit uit de handen werd getrapt, met de bal overigens. Dit zijn dan uiteindelijk twee dingen geweest, waarmede de slap gevulde kuip (18000 toeschouwers waren geteld) zich leu- tig om heeft kunnen voelen. Voor de rest is het óók nog mooi, zonnig weer geweest. Dat werd dan een pleister, zij het een dure. En overigens hebben wij in Pieters Graafland, voor rust, en Frans de Munck, daarna, twee doelverdedigers van grote klasse. vette lammeren 65-100; nucht. slacht- kalveren 40-75. Verdere medede lingen: melk- en kalfkoeien aanvoer groter, handel lui, duur. Guiste koeien aanvoer ruimer, handel rustig, moei lijk te handhaven prijzen. Jongvee aanvoer normaal, handel iets leven diger, prijzen vast. Vette kalveren, aanvoer minder, handel willig, stijf, duurder. Nucht. slachtkalveren aan voer groter, handel traag, ongeveer prijshoudend. Schapen en lammeren aanvoer groot, handel goed, prijzen op gelijk niveau. Fokzeugen aanvoer min der, handel matig, prijzen moeilijk te handhaven. Lopers en biggen aanvoer normaal, handel stil, prijzen iets stij ver. Slachtzeugen aanvoer minder, handel levendiger, prijzen trokken iets aan. KAPELLE, N nov. Jonathan h75- 80 79—84, h70-75 78—84, h65-70 68—72, h60-65 63—66, 2 48—50, k 56—57. min der gekleurd h75-80 7077, h70-75 68—72, h65-70 64—65. h60-65 61. 2 45— 46 k 53—55; goudreinette h85 83, h75-85 85, h65-75 71—73. 2 55: Br. bel lefleur h65-75 63. h55-65 56. 2 42; westl. bellefleur h70-80 62, h60-70 56, cox orange p. h70-75 111. h65-70 111, h60-65 101, h55-60 87, 2 63. k 85—86; laxt. superbe h75-80 72. h70-75 72, h 65-70 67, h60-65 59. 2 46. k 59, f 44; st. remy h75-85 70. h65-75 66, 2 60, k 61, f 55; gold, delicious st75-80 100 —110. st75-75 108—109, st65-70 97—98, st 60-65 82, h80-85 96, h75-S0 85—98, h70-75 90—98, h65-70 83—92. h60-65 61—73, 2 56—62, k 60—70, f 46—57; winterbanana h80-90 71. h70-80 76, h60-70 63. 2 52. k 58, f 49; zoete erm- gaard h65-75 7172, h55-65 61 67, 2 48—50, k 50—58, f 42—47. kr. 21— 25; gl. v. Holl. h85-95 75. h75-85 67— 72. h65-75 63—67, 2 53—58. k 63—65, f 53; winston h65-70 60, h55-60 53, 2 44, k 48—59, f 4145; goudreinette k 60—65, f 53—57; jonathan f 41-49, cox orange pippin f 60-65, wintersuikerij 1 50, 2 42, Gron. kroon 1 63. gieser wildeman h60-70 7173, h50-60 65 67, 2 50—55. k 61-'62, f 42-47. kr. 30-39; kleipeer h60-70 5861, h50-60 5356, 2 39-49, f 45, kr. 30; zoete compagne h60-70 46—52. 2 36-44, Zw. wijnpeer 1 66, lomb. calville k 55-57, Hollands- zoet 1 37. f 26. comt. de paris h65-75 72, h55-65 72—82, 2 56; jodenpeer 1 51-53, zure kroetappelen 42. bl. drui ven 1 198-201. mispels 1 25-26. 2 19. aardappelen 2 6,5-9. Groenten: bl.kool 10-47, r.kool 4,5-8,5, spruitkool 18-56, sav.kool 16-17, and. 13-16, knolseld. 9, ulven 1 14, 2 6.5. w.kool 10-13, breekpeen 4, torn. 57-67, dubb. bonen 58-90, kropsla 10, bospeen 15, prei 21-30. TERNEUZEN, 6 nov. Sla 3-6.50, kassla 7.90-13. bl.kool 22-53, afw. 10- 31, knolseld. 7-11, peen 21-23, alfa's 13, and. 9-21, kroten 3,5-4. r.kool 4- 15, sav.kool 7-14, w.kocJ 3,5-12, breek peen 6-10, prei 15-21. seld. 15-22. sprui ten 41-49, tom. 20-54, uien 10-15, wit lof 41-74, cox orange pippin hl m70- 75 104—106. m65-70 104—106, m60-65 90, m55-60 77, h2 64, k 76-77. f 60-64, kr. 48-52; goudreinette h2 56-58, k 60- 62, f 55, kr. 46; jonathan hl m75-80 78—83. m70-75 79—88, m65-70 61—71, m60-65 55—70, m55-60 55, h2 51, k 59- 63. f 54, kr. 40-48; comt. de paris hl m65-75 104, m55-65 100. k 67-68. kr. 51; st. remy hl m65-75 6365, h2 63— 67, k 55-61, f 58, kr. 50-51; lomb. cal ville k 57. deze thans voorstellen te bepalen, tefcpïaats'had van°f 337no65.V0rSChrÜdm8 In het stadion te Wembley heeft het noord-Ierse elftal een verrassen de 3-2 overwinning op de Engelse ploeg behaald. Dit was de eerste overwinning van de noord-Ieren op de Engelsen in een periode van 30 jaar en het was de eerste nederlaag van de Engelsen in een reeks van 17 inter nationale wedstrijden in een perio de van twee jaar. Bijna iedere En gelsman had een off-day. Dit gold speciaal voor aanvoerder Billy Wright, die in 50 interlandwedstrij den nooit slechter heeft gespeeld. De noord-Ieren speelden prachtig en werden uitnemend aangevoerd door de rechtshalf Danny Blanch- flower. Maar de beste man van het veld was doelman Harry Gregg, die in de laatste minuten, door een ko gel van Ronnie Clayton meester lijk te keren, de zege van zijn ploeg tot een feit maakte. GOES, 6 nov. Groenten: krop sla B2 3-7, torn. A 73-80, B 76, C 38; bl.kool Al 37-43, A2 29-48, Bl 17-36, afw. 10-23; wortelen 20, kroten 4-7, uien 1-5, prei 13-27, and. 7-16, gr. sav.kool 10-18, r.kool 5-10, w.kool 7- 13, boerenkool 8-13, dubb. pr.bonen 29, spruiten Al 54, A2 36-47, Bl 20, waspeen 7-29, snijbonen 157-166, knol seld. 4-10, veldsla 66. 's-HERTOGENBOSCH, 6 nov. Op de Bossche veemarkt van heden wer den aangevoerd 6614 stuks vee, zijnde 2718 runderen, 308 graskalveren, 451 vette kalveren, 566 nucht. kalveren, 557 schapen, 10 geiten, 29 fokzeugen, 370 slachtvarkens, 16 lopers, 1589 big gen. De prijzen waren, behoudens uit zonderingen voor dieren van buiten gewone kwaliteit, als volgt: melk- en kalfkoeien 775-1260: guiste koeien 610- 875; kalfvaarzen 675-1140; klamvaar- zen 680-885; guiste vaarzen 600-800; pinken 450-625; graskalveren 250-380; nucht. kalveren voor fok. of mesterij 75-190; weideschapen 60-100; lamme ren 50-85; drachtige zeugen 200-310; lopers 48-58; biggen 26-45. Slachtrun- deren: aanvoer 738 stuks, extra kw. 3,10-3,20 p. kg gesl. gew., Ie kw. 2,90- 3,10, 2e kw. 2,60-2.85, 3e kw. 2.45-2,65; vette stieren 2,70-2,85; worstkoeien 2,25-2,40; vette kalveren le kw. 2,85- 3,25 per kg lev. gew. 2e kw. 2,50-2.80, 3e kw. 2,25-2,45; nucht. slachtkalve ren 1,30-1,65; slachtvarkens 1,53-1,65; slachtzeugen le kw. 1,36-1.44. 2e kw. 1,28-1,35; vette schapen 80-120 p. st; Konstanz 303 1)Rheinfelden 189 (+2); Breisach 93 (onveranderd); Straatsburg 171 1); Maxau 348 (4-2); Mannheim 175 2); Mainz 193 (onveranderd)Bingen 120 3) Kaub 124 (—6); Trier 135 (+6); Ko blenz 138 (—6); Keulen 93 (—4); Ruhrort 290 2); Lobith 989 3; Nijmegen 683 (onveranderd)Sluis te Weert 644 1)Arnhem 722 4) Eefde IJssel 272 (onveranderd); De venter 187 (+11); Monsin 5562 (+17); Visé 5056 (+39); Borgharen 4029 57); Belfeld 137 (+13); Grave bene den de sluis 492 (+23). De gepeilde minste waterdiepten, welke heden worden vermeld op de waarschuwingsborden, zijn in centi meters: Pannerden - IJsselkop 245; IJssel- kop - Heveadorp 195; Heveadorp - Amsterdam - Rijnkanaal 175; Am sterdam Rijnkanaal Lekkanaal 205; IJsselkop - Doesburg 170; Doesburg- Zutphen 210; Zutphen - Eefde 245; Eefde - Spoorbrug Deventer 245: Spoorbrug Deventer Katerveer 250. Toegelaten grootste diepgang van Millingen tot St. Andries 285 cm. De scheepvaart op de Waal boven Nijmegen is in de komende nacht ge stremd van 20 tot 6 uur. •f- Met diepe droefheid geven wij U kermis van het overlij den van onze geliefde zuster MARIA EUGENIE DE BLEYSER in de leeftijd van 61 jaar, na voorzien te zijn van de laatste H.H. Sacramenten. Familie de Bieyser, St. Jansteen, 5 november 1957. De uitvaartdienst, gevolgd door de begrafenis, waarbij U beleefd wordt uitgenodigd, heeft plaats op vrijdag 8 november a.s. om 9 uur in de parochiekerk van de H. Johannes de Doper te St, Jansteen. Rozenkransgebed heden donder dag om 7 uur in de Kapel van O. L. Vrouw ter Eecken. OOGARTS - VLISSINGEN Gelegenheid tot het maken van afspraken, hetzij telefonisch, hetzij aan huls, dagelijks (behalve za terdags) doch uitsluitend VOOR UW SCHILDERWERK naar: Indien U vóór 1 januari a.s. eer lijfrente of daarmee gelijk te stel- len verzekering sluit, mag U de pre- mie daarvoor (mits nog in 1957 betaald), voor de inkomstenbelas- ting tot een maximum van 3600.- in mindering brengen van Uw in- komen over 1957. Vraag eens onze folder „Minder be- lasting", waarin U een aantal voor- beelden aantreft. LEVENSVERZEKERINGMAATSCHAPPIJEN 's-Gravenhage - Paleisstraat 9 - Tel. 01700-184260 GRAAFSEBAAN 5 5 ROSMALEN Verzoeke toezending van de folder „Minder be lasting" TELEFOON 252 Naam Adres

de Stem | 1957 | | pagina 11