ENGLEBERT Pater P. Suasso sprak te Terneuzen Volop interesse voor toto-pot van f125 Over „Worstelend Afrika" BRYLCREEM TV nd.... 'g Vorm van Spoetnik II Wereldkampioen 1957 Rapide (hockey) sloeg Push II Zeeuws korfbal blijft spannend POOL vond (na 19 jaar) ouders terug Afdelingsvoetbal in Zeeland ecte land )A Schooltandverzorging in w.-.Z-Vlcianderen Alg. jaarvergadering R.-k. Bond van Zangverenigingen Hervatting van Duits-Russische onderhandelingen LAATS! E NIEUWS FERRARI voor Sinterklaas Belgische selectie voor interland tegen Oranje Schaaktoernooi in Wigeningen Biljartstrijd Oostburg begint vandaag HBS Schoondijke won voetbaltoernooi Zeeuwse schaakbond hield vergadering TOTO-formulier Coppi en Baldini wonnen in Milaan SPORTin't KORT MARKTEN WATERSTANDEN DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 5 NOVEMBER 1957 eft te lijden rm van zon- men maan- het oog viel n de water ing van de oor de wind at het pre- g tuig op de and. Spoetnik II. verse televi- kken, terwijl noodwoning -nplaren tel de heer J. constateerd. werden ver- >esmettelijke »n. Door de ïst werden nen om uit te voorko- ENE fG - openbare la- riewegen. de ie, werd de us algemene 'assenen ter deze cursus chenken aan :houden, taal worden ge- van 7 tot 9 een leslokaal tol B te Drie- bestaat inte- !RG 7 no- ik" tstraat Der zullen de e Vorststraat het motto: zetten. den geïllumi- n lampjes en [et. aantal ra- iofdprijs van inzenders der verkrijgbaar atura ter be- ke lERING =nte komt op twee uur bij- .a. een voor- lekenning van per jaar per ente aan het 'ijs te Culem- B. en W. af- op een ver- iij der Herv. :ding in het noeming be- telling Maat- edend zijn de Raas en A. omijt voor zeven wed.v. Liere ?weg, dat een n van de wo- romijt, die bij ht kwam. ond het geval allerijl alar- le brandweer. ;een hulp bie- reparatie is, erd doorgege- die was vlug tond de storm- ioonhuis en de iere af, maar iken leverden erstaande ge- ners daarvan qui vive en water gaf,, d spoedig be- e) ïw 8 uur: Duel arochiehuis 7.30 Nagasaki; 3 uur: npia 8 uur: En- 8 uur: Vrijgezel en bij Toko-ri. ro: Lady Chat- ra: Bruggen bij der desperado's Vlaamse Opera, n npia 8 uur: En- uur: 08/15 het 8 uur: Vrijgezel niw 8 uur: De ri. ehuis 7 uur: De 3 uur: Kinder en bij Toko-ri. ro: Lady Chat- >ra: Bruggen, bij l der desperado'! „Pater, kan er bij u niet een wet worden gestemd, die de bianke voor schrijft, de zwarte man lief te heb ben?" Dit is een zinsnede, die pater Suasso de Lima de Frado van een zeer eenvoudige zwarte vriend ont ving en waarmede hij wilde aantonen, dat onze houding ten opzichte van het zwarte ras volkomen moet worden gewijzigd. Het was voor de leden van r.-k. Vrouwengilde en Z.V.U. dat pater Suasso in de benedenzaal van „Hotel Rotterdam" te Terneuzen op welhaast onnavolgbare wijze zijn pleidooi hield voor zijn zwarte vrienden. Deze pater,in witte burnoes, die als een wervelwind de zaal binnen komt, is gedurende negen jaren in Afrika geweest. Ziekte noopt hem in Nederland te blijven maar belet hem niet in welke plaats van ons land ook zijn boodschap uit te dragen om begrip voor de zwarte mens. Een be- grip, dat hoogstnoodzakelijk is, want Afrika is in opmars en niet meer te stuiten. Het zal van ons afhangen of wij er als vrienden zullen worden ontvangen, of dat het communisme daar zal zegevieren. Wanbegrip De geboren verteller, die pater Suasso is, een bijna onnavolgbare zanger van vele negerliederen, be toogde uiterst scherp en geestig dik wijls zonder de ernstige ondertoon ook maar even te verliezen, dat wij onze meer dan dwaze ideeën over de zwarte mens onmiddellijk moeten her zien. Onze wanbegrippen zijn ontstaan uit een geschiedenis van meer dan driehonderd jaren slavenhandel en miskenning. De zwarte was immers maar een wilde, die beslist geen aanspraak kon maken op menselijke rechten. Niets is minder waar. Alleen de blanken, die er hebben gewerkt (en nog werken), begrijpen niets en willen vaak niets begrpen van de mentaliteit van de neger. Maar dit ontzettend grote werelddeel met zijn verscheidenheid van volkeren en ta len, zeden en gewoonten, blijkt vol gens de moderne antropologen het museum der mensheid te zijn. Vele eeuwen voor onze jaartelling hadden zij een rijke cultuur. Velen onder hen zijn zich daarvan terdege bewust. Een betrekkelijk kleine groep heeft de massa in beweging gezet en deze opmars zal niet tot staan komen voor zij hun rechten hebben verkregen. Zij vragen geen medelijden. Profijt Het enige, wat de blanke in Afrika heeft gehaald, is profijt. Het wereld deel heeft een onuitputtelijke voor raad aan delfstoffen. De blanken wil len die wel graag hébben. Zij zien in Afrika een prachtig afzetgebied voor hun produkten; maar daarmee houdt al'es op. Pater Suasso herinnerde aan de tijd dat de kogels duur waren. Dat voor iedere verschoten kogel een mensenhand moest worden ingele verd. En het waren er honderden. Hij vestigde er de aandacht op dat vele zwarte mannen gevochten hebben voor onze vrijheid, maar deze vragen zich af wat zij er voor terug krijgen. In vele gevallen aan de rand van de prachtige steden een mensonwaardig bestaan in de „bidonsvilles" Op eco nomisch gebied is Afrika vooruit ge gaan, maar de sociale toestanden zijn er erbarmelijk. Slechts van één zijde ondervindt de zwarte mens daar sympathie en dat is van communistische zijde. De lan den achter het ijzeren gordijn doen alles om de vriendschap van de zwar te mens te winnen terwijl wij daar voor zo goed als niets doen. Pater Suasso waarschuwde nadrukkelijk te gen het rode gevaar want in de twin tiger jaren werden mensen als de leider van de Mau-Mau-opstand in Moskou opgeleid met de opdracht overal in het openbare leven binnen te dringen in de sleutelposities. Jachtpartij In vele opzichten is pater Suasso een zeer begaafd mens. Niet alleen schreef hij het prachtige, uitstekend verzorgde boek ..Luipaardmannen en Slangendansers", maar hij bemoeit zich in Afrika ook intens met de pers en heeft reeds vele scenario's ge schreven voor de films, die door de filméquipe der Witte Paters worden gemaakt. Hij vertoonde een tweetal korte films „Van boom tot prauw" en „Ge teisterde aarde", een pracht film over de uitbarsting van een vulkaan. In zijn tweede deel vertelde hij op uiterst boeiende wijze over het dage lijks leven van de plattelandsmens. Eenvoudig en hard met veel zorgen en verdrietelijkheden, maar ook met zijn kleine vreugden. Op onnavolgba re wijze beschreef hij enkele jacht partijen. Hoe je het beslist niet moet doen als je soms naar Afrika zoudt gaan. Zeker de meesten van de zeer tal rijke aanwezigen zullen een geheel ander idee over de Afrikaanse mens hebben gekregen. De zwarten, die wij zo slecht begrijpen, maar die in pater Suasso een sterke cn goede vriend hebben gevonden. Het was beslist niet verwonderlijk, dat pater Suasso, nadat ir. Stuulen als bestuurslid van de Z.V.U. hem had bedankt, door de aanwezigen staande een ovatie als dank werd gebracht. Uit het jaarverslag over het school jaar 1956-1957 van de Stichting school tandverzorging "West Zeeuws-Vlaan- deren" blijkt dat er van de 3339 schoolkinderen van de lagere scho len in dit gewest 2167 waren inge schreven voor de schooltandverzor ging, of bijna 65 pet. De aangesloten kinderen zijn in het schooljaar tweemaal onderzocht. Hierbij werden gemiddeld 2146 lferlingen behandeld, waarbij 2123 vullingen werden gelegd, zodat het vullingsgetal praktisch 1 bedraagt. Uit het laatste blijkt wel van hoe veel belang een regelmatige contro le van het gebit is. (Advertentie) De r.-k. Bond van Zangverenigin gen in het Bisdom Breda zal zijn algemene jaarvergadering houden op zondag 24 november om half drie in hotel "Cosmopolite" te Breda. De agenda vermeldt o.a. een be stuursverkiezing. Aftredend zijn de secretaris, de heer J. Sips, Breda en de heer P. van Rijsbergen, lid te Oudenbosch. Beiden zijn herkies baar. Voorts wordt voorgesteld de bondscontributie vast te stellen op 50 ct. per lid per jaar met een mi nimum van 10 gulden per koor per jaar. Plaats en datum van Bonds- concours 1958 zullen worden vastge steld. evenals de voordracht der Bonds-Juryleden. De Westduitse minister van Buiten landse Zaken, Von Brentano, heeft medegedeeld, dat de onderhandelingen met de Sowjet-Unie over een consu lair en handelsverdrag binnenkort te Moskou zullen worden hervat. Zij wer den begin september afgebroken. De Duitse ambassadeur in Moskou, Lahr, gaat woensdag met nieuwe instructies naar zijn standplaats terug. Naar Radio-Moskou meldt, heeft de „grote Spoetnik" niet de vorm van een bol, zoals zijn voorganger, maar die van een raket. Het apparaat heeft een eenvoudige geometrische vorm. De Russische hoogleraar Stanjoeko- witsj heeft verklaard, dat de kunst maan tengevolge van de remmende werking van de atmosfeer langzaam om zijn as zal gaan draaien, een beweging welke steeds sneller zal gaan. ,,In de eerste tien dagen, wan neer de hond nog in leven is, zal deze draaiende beweging zo langzaam zijn dat zij van geen invloed is", aldus prof. Stanjoekowitsj. (Advertentie) verovert in de GROTE PRIJS VAN VENEZUELA (Caracas, 3 nov. 1957) met opnieuw de titel des constructeurs Als sluitstuk op de SUKSESSEN van Duits land. G.P. van Europa G.P. van Duitsland G.P. van Frankrijk G.P. van Reims G.P. van Spa Duizend mijlen Ronde van Sicilië Ronde van Frank, rijk automobielen 1000 km van Buenos Aires Uit Engeland NU: druk op de knop... klaar! Speciaal voor Sinterklaas 1957 per „stoomboot oit Engeland aangekomen - de wereld beroemde Brylcreem in de nieuwe automatische Brylcreem-pomp. Gezond, glanzend, correct haar nu bereikbaar door een druk op de knop Kan het gemakkelijker, hygiënischer zuiniger. Haast u! De voorraad is beperkt' "flïe pafeet hairdressing Beecham (Nederland) Njr. foor wtact. tb» N.V, Amsterdam Prijs compleet 5.95 nieuwe vullingen altijd voorradig a 3.95 Andere Brylcreem geschenken: Potten 1.40 en 2.05 Tuben 1.-, 1.50 en 1.85 De volgende Belgische spelers heb ben een oproep ontvangen tot deelne ming aan de training voor de inter land, die 17 november tegen Neder land wordt gespeeld: Doel: Cooremans (Antwerp FC) en Leysen (Berchem Sport). Achter: Dirickx (Un. St. Gilloise), Dries (Berchem Sport), Thellin (Stan dard ol.) en van Brandt (Lierse SK). Midden: Maertens (Antwerp FC), Mathonet (Standard ol.). Mees (Ant werp FC), Nelissen (RCS Vervietois), van Herpe (La Gantoise), Vets (Ber chem Sport). Voor: Coppens (Beerschot), Delire (OC Charleroi), Givard (Standard ol.) Houf (Standard ol.), Jurion (Ander- lecht), Paeschen (Standard ol.), Piters (Standard ol.), Orlans (la Gantoise), van den Berg (Un. St. Gilloise) en Verachtert. Op het gladde terrein van Push te Breda heeft het Hulsterse hockey team van Rapide I zijn punten- aantal van 6 op 8 gebracht, door de ongeslagen leider Push III. in eigen huis te bedwingen. De enige goal werd uit een strafcorner gemaakt, 18 minuten na de rust. De partijen wogen goed tegen el kaar op. Het spel golfde geregeld op en neer en de verdedigers zorgden er wel voor, dat de keepers weinig te doen kregen. Push II staat nog aan de leiding met 10 punten uit 6 wed strijden. DES (Kaatsheuvel) volgt met 9 uit 6, terwijl Rapide op, de der de plaats staat met 8 punten. Voor de competitie onderafdeling kwamen de dames van Rapide uit te gen Push IV en verloren met 4-2. Ra pide II moest in Push IV heren zijn meerdere kennen (1-2). Maandagavond werden te Wagenin- gen de afgebroken partijen uit de vierde- en vijfde ronde van het inter nationale zone-schaaktoernooi uitge speeld. De resultaten waren: vierde ronde: Niephaus (W.Dld.)-Trifunovic (Z.S1.) 0-1; Olafsson (IJsland)-Ivkov (Z.S1.) 1-0; Lintblom (Noorwegen)-Teschner (W.Dld.) 0-1; Donner (Ned.)-Alster (Tsj. SI.) 1-0; Clarke (Eng.)-Hanninen (Finl.) 0,5-0,5; Orbaan (Ned.)-Duck- stein (Oostenr.) 0,5-0,5. Vijfde ronde: Teschner (W.Dld.) - Clarke (Eng.) 0,5-0,5. De partij uit de vijfde ronde tussen Larsen (Den.) en Niephaus (W.Dld.) werd opnieuw af gebroken. Duckstein (Oostenr.) en Uhlmann (O.Did.) konden hun partij eveneens uit de vijfde ronde, wegens het vergevorderde uur niet hervatten. Tijdens de algemene jaarvergade ring van de biljartvereniging „Oost burg" die in het hotel van M. de Windt werd gehouden moest worden voorzien in enkele vacatures in het bestuur. Voorzitter bleef de heer M. Mabe- soone, terwijl de heer M. de Windt secretaris werd. Voor de aftredende bestuursleden A. Baas en E. Mangnus die niet herkiesbaar waren, werden de heren J. Oosterbaan en I. Ver- schage gekozen. Besloten werd de competitie voor het kampioenschap te beginnen op dinsdag 5 november. Voor de 1ste klas zijn 10 deelne mers ingeschreven, terwijl het aan tal voor de 2e klas 14 bedraagt. Voetbalprogram gewijzigd In het voetbalprogramma voor zon dag zijn enkele wijzigingen aange bracht. In de vierde klas G werd de ontmoeting Nieuw-BorgvlietRenes- se uitgesteld. Daarvoor in de plaats komt Nieuw-Borgvliet—De Schutters Zoals te verwachten was zijn er deze week in de Zeeuwse korfbal competitie geen verdere beslissingen gevallen. In de le klasse blijft de spanning tot de laatste wedstrijd voortduren, want de twee overgeble ven gegadigden haalden ook nu de volle buit binnen. Swift 2 stuurde Scampolo met een 73 nederlaag naar Zaamslag terug en Togo had in Souburg weinig moeite met Animo (09). Zowel voor de onderste als voor de bovenste plaats zal dus de laatste wedstrijd de beslissing moe ten brengen, zoals blijkt uit de vol gende stand: Swift 2 Togo Vios Volharding Animo Tjoba Olympia Scampolo 13 12 0 1 24 72—32 13 11 1 1 23 82—39 13 6 2 5 14 53-49 8 10 42—72 7 9 55—71 8 9 54—62 9 8 46—58 14 4 12 4 13 3 13 4 13 3 2 1 3 0 1 9 7 45—66 In 2A had TOP uit Arnemuiden een beste dag, want de beide andere ge gadigden voor de titel Swift 3 en Zuidwesters gunden elkaar de vol le buit niet. Na een 44 gelijk spel deelden zij eerlijk, waardoor zij beide p-aktisch uitgeschakeld zijn. Vios 2 won met 51 van het bezoekende Tjoba 2, waardoor de stand als volgt werd: TOP 13 11 0 2 22 54—27 Zuidwesters 13 10 1 2 21 9529 Swift 3 13 10 1 2 21 73—46 Vitesse 10 6 0 4 12 45—27 Tjoba 2 14 5 0 9 10 47—60 Vios 2 12 3 1 8 7 33—62 Eendracht 12 3 1 8 7 33—66 Swift 4 13 0 0 13 0 26—89 In Sluis is het traditionele herfst- toemooi gehouden. Dit toernooi wordt jaarlijks door het aldaar gevestigde seminarie der Reg. Koorheren van St. Jan van Lateranen georganiseerd, met steun en medewerking van de gemeente. De wisselbeker kwam ditmaal in handen van de r.-k. HBS uit Schoon dijke, waarvan het elftal vier wed strijden speelde en er vier won. De tweede prijs ging naar het elf tal van het seminarie, dat vier wed strijden speelde en er drie won, tegen alle verwachtingen in. De derde prijs behaalde het elftal der Technische School uit Oostburg, die van de vier wedstrijden er twee won. Op de vierde plaats kwam het elf tal van het Lyceum te Oostburg, de winnaar van het vorige jaar. Het elftal speelde met zevep invallers, Zij speelden vier wedstrijden en won nen er een. Op de laatste plaats kwam weer de Qhr. ULO uit Oostburg met nul pun ten uit vier wedstrijden. Na afloop werd door burgemeester van Hooteghem in hotel „Central" de wisselbeker uitgereikt. In 2B werd niet bespeeld en in 3A besloot kampioen BKC de competitie met een benauwde 43 zege op het bezoekende Animo 2. Ook in 3B werd niet gespeeld. In 3C bonden de beide koplopers, Vopo 2 en Blauw Wit, de strijd aan. Blauw Wit nam na een 24 overwin ning de beide punten mee naar Kloe- tinge en heeft nu aan twee punten uit de twee resterende wedstrijden genoeg om de kampioensvlag te mo gen hijsen. SSS zorgde er voor nog een klein kansje te behouden en be zorgde Kats op eigen veld een 27 nederlaag. In 3D stelde Blauw Wit 2 zich praktisch veilig door op eigen veld met 30 baas te blijven over Voto. De Zeeuwse schaakbond hield te Goes in hotel „Centraal" z'n jaarver gadering onder leidipg van drs. J Scheltens. Blijkens het verslag van de secre taris, dat melding maakte van een aanzienlijke daling van het gemiddel de ledenaantal, omvat de Z.S.B. 14 verenigingen met een totaal van 313 leden. Het bestuur onderging een wijziging, doordat bondspenning- meester P. Langedijk (Vlissingen) werd opgevolgd door zijn clubgenoot J. Jansen. De voorzitter, die de scheidende toesprak, wees op diens langdurige staat van dienst en hoopte dat het bondsleven hem belang zal blijven inboezemen. In de vacature van 2e secretaris, ontstaan door het vertrek van de heer J. v. d. Veere, werd voorzien door de benoeming van de heer H. Barentsen (Terneuzen). Belangrijke gebeurtenissen in het afgelopen seizoen waren de promotie van Terneuzen I naar de K.N.S.B., clubcompetities, het verrassend goe de resultaat van de jeugdkampioen Cor Jansen (Waterlandkerkje), die derde werd in de strijd om de natio nale jeugdtitel en tweede in de re- servegroep van het zgn open kam pioenschap van Nederland en voorts het geslaagde 3e Kanaalzone-toer nooi en de reeks van schaakacticitei- ten, met name de simultaan-, gong-, snell en stedenwedstrijden, welke de Vlissingse S.C. ter gelegenheid van haar 75-jarig bestaan heeft georgani seerd. In de clubcompetitie hebben zich enige verschuivingen voorgedaan, doordat thans Goes II en V.S.V. (Sluis kil) zijn gepromoveerd naar de le klasse. De in Waalwijk en omgeving welbekende Pool Stanley Danze- wics hij voetbalde enkele jaren bij de v.v. RKC en nadien in een club in Sprang, waar de Pool woonachtig is zal eerstdaags van een zakenreis naar Polen te rugkeren. die hij benutte om een onderzoek in te stellen naar de verblijfplaats van zijn ouders, waarvan hij 19 jaar lang taal noch teken had vernomen, ondanks alle pogingen daartoe. Stanley Danzewicz vluchtte toefi hij 16 jaar was naar Engeland, waar hij dienst nam in het Engel se leger. De invasie bracht Stan ley weer naar het vaste land van Europa. Bij de bevrijding van ons land kwam hij in Sprang terecht, waar hij mej. Treffers leerde ken nen, die nadien zijn vrouw werd. Stanley bleef in Nederland. Sinds die tijd heeft Stanley voortdurend geprobeerd in contact te komen met zijn ouders, hetgeen zoals al gezegd niet lukte. Totdat hij on langs een zakenvisum voor Polen kreeg. Zijn speurtocht leidde ten slotte door bemiddeling van het Rode Kruis naar een dorpje in de buurt van Warschau, waar Stanley zijn oude vader en moeder terugzag. Hij heeft dit telefonisch meegedeeld aan zijn vrouw in Sprang. Er is langzamerhand moed voor nodig om met een glimlach aan het werk te gaan op het zoveelste toto-formulier, dat mis schien wéér een teleurstelling oplevert. Maar in dat „misschien zit het fascinerende, dat de toto-isten toch optimistisch houdt. Het kan namelijk óók zijn, dat het geluk wél komt. Waarom bij een ander en niet bij U? Zo redeneren steeds meer mensen, getuige de groeiende sta pel inzendingen, die de STEM-toto wekelijks ontvangt, vooral omdat de „pot" het aantrekkelijke totaal van 125 heeft bereikt. Hieronder staat de nieuwe opgave. Het is tevens de nieuwe kans.... Zoals li weet, moet ingevuld wor den: 1 als U denkt, dat de thuisclub wint; 2 verliest en 3 bij gelijk spel. 1. Ieder kan aan onze Stem-Toto deelnemen. 2. De deelneming is geheel gratis. 3. Men kan het hiernaast staande Toto-formulier gebruiken en op een briefkaart plakken; echter is het óók geoorloofd de wedstrij den op een briefkaart over te schrijven. 4. Frankering van Briefkaarten, die op één van onderstaande adres sen worden ingeleverd, is niet nodig. Dit moet natuurlijk wel met briefkaarten geschieden, die per post verzonden worden. 5. De inzendingen moeten uiterlijk a.s. vrijdagmiddag te 12 uur op een der onderstaande adressen aanwezig zijn. Later binnen gekomen formulieren worden terzijde gelegd. 6. Over de uitslag kan niet worden gecorrespondeerd. 7. Indien twee wedstrijden, voor komende op het Toto-formuiler, worden afgelast, blijft het be drag dat beschikbaar is, staan tot de daarop volgende week. AD O-Blauw Wit MVV-Sparta SC Enschede-DOS PSV-GVAV Ajax-NAC Elinkwijk-BVV RBC-VSV Willem II-Vitesse Wilhelmina-Longa ONA-DOSKO Controle totaalcijfer: Reservewedstrijd: Rapid-Feijenoord Op de uitslag behoeft U niet lang te wachten. Die vindt U maandag morgen in onze krant. De adressen van onze kantoren, waar de briefkaarten kunnen wor den ingeleverd, zijn: Hoofdkantoor DAGBLAD DE STEM, Reigerstraat 16, BREDA. Bijkantoor ROOSENDAAL, Molenstraat 45. Bijkantoor BERGEN OP ZOOM, Zuivelstraat 26. Bijkantoor WAALWIJK, Grotestraat 189. Bijbureau OOSTERHOUT, Kloosterstraat 50. Bijkantoor GOES, Westsingel 98. Bijkantoor HULST, Dubbele Poort 7. Bijbureau OOSTBURG, Nieuwstraat 41. In de 1ste klasse A van de afdeling Zeeland van de KNVB kregen de beide koplopers, Noormannen en Schoondijke een nederlaag te slikken. Schoondijke zag zich door Koewacht de beide punten ontnomen (32) en de Westkappelaars kregen met 31 de kous op de kop bij Lewedorpse Boys, dat door deze resultaten de leiding kon overnemen. Kruiningen en IJzendijke scoorden elk twee maal, waardoor beide ploegen een puntje op de koplopers achterraakten. Ro- bur blijft ook nog een woordje mee spreken, want Vogelwaarde moest met lege handen huiswaarts (42). Domburg had niet de minste moeite met hekkesluiter Volharding '32, dat met 90 werd verpletterd. In de 1ste klasse B kreeg Zierikzee 2 de eerste nederlaag te slikken, want het moest op eigen veld het hoofd buigen-voor Renesse 2, dat door een 24 overwinning alleen aan de kop kwam. Er is dus nu geen enkele ongeslagen ploeg meer in deze af deling. Dreischor was niet opgewas sen tegen het bezoekende Burgh 2 en kwam door een 14 nederlaag nog wat steviger op de onderste plaats. In 2A bonden Groede en Retran- chement de strijd om de eerste plaats aan. Groede won voor eigen publiek met 42 en handhaafde zich dus on geslagen en zonder verliespunten op de ereplaats, 's Heer Arendskerke 2 boekte een benauwde 54 overwin ning op het bezoekende Noormannen 2, terwijl Aardenburg 2 de volle buit met Zeeland Sport 4 naar Vlissingen zag gaan (1—7). De strijd om de tweede plaats in 2B tussen Cortgene en Yerseke 3 eindigde in een 41 nederlaag voor de oestermannen, die daardoor ook nog de derde plaats moesten afstaan aan Patrijzen, dat overigens bij Sluis kil 2 maar net aan de volle winst kwam (23). Rapenburg bleef met 20 baas over het bezoekende Hans- weertse Boys 2, waardoor beide ploe gen van plaats verwisselden op de ranglijst. In 2C werd slchts één wedstrijd gespeeld. Zierikzee 3 won met korf- balcijfers van Dreischor 2 en ver overde de tweede plaats (10—1). In 3A werd er lustig op los ge scoord. Schoondijke 2 handhaafde zich op de eerste plaats door een 7-2- overwinning op Middelburg 4. Patrij zen 2 had de handen vol aan het be zoekende Walcheren 2, doch bleef tenslotte, dank zij een benauwde 4—3 overwinning, de leiders op de voet volgen. Lewedorpse Boys 2 won met dubbele cijfers van hekkesluiter Retranchement 2 (11—1) en kwam daardoor op de derde plaats. IJzen dijke 2 stuurde Zeeland Sport 5 met een 5—0 nederlaag over de Schelde terug. In 3A tenslotte zetelt Hulst 3 nog steeds ongeslagen en zonder verlies- De Italiaanse equipe Fausto Coppi— Ercole Baldini heeft maandag in Mi laan de tijdrit voor ploegen van het criterium om de Barracchi-trofee ge wonnen. De Italianen hadden voor de 180 km van Bergamo naar Milaan 2 uur 19 min. 9 sec. nodig. Het tweede onderdeel een tijdrit over één ronde met vliegende start werd gewonnen door het Italiaanse koppel Ronchini-Bruni. Beide ren ners reden de afstand in 27 seconden, De_ Fransen Jacques Anquetil en An- dré Darrigade klasseerden zich als tweede. Het laatste onderdeel een Austra lische achtervolging over tien ronden (4 km) werd weer gewonnen door het koppel Coppi Baldini. De einduitslag werd: 1 Coppi-Bal- dini (It.) 79 punten; 2 Graf-Vaucher (Zwits.) 68 pnt; 3 Moser-Magni OR.) 66 pnt; 4 Anquetil-Darrigade (Fr.) 58 pnt; 5 Ronchini-Bruni (It.) 44 pnt. punten op het fluweel. Ditmaal moest lantaarndrager Patrijzen 3 met een stevige 91 nederlaag naar Heinkens- zand terug. De leiders werden boven dien nog een handje geholpen door Hontenisse 3, dat kans zag om Goes 4 met 20 te kloppen. De Goesena- ren delen nu de tweede plaats met Corn. Boys 3, want de Sassenaren eisten bij Koewacht 2 de voile buit op (13). A. DE VOS uit Koewacht en G. Ferket uit Heikant hebben een biljartprijs kamp gehouden, die in café De Kroon te St. Jansteen werd gehou den. DINSDAG 12 november zullen in het oude schoolgebouw te Westdorpe schietwedstrijden worden gehouden tussen het personeel van de Reser- ve-Rijkspolitie, Steunt Wettig Gezag en het gemeentepersoneel van de gemeenten Sas van Gent, Philippi ne, Hoek en Westdorpe. ROTTERDAM, 4 nov. Kleiaard- appelen 35 mm opwaarts: eigenhei mers 10-19, bintjes 9-11, bevelanders 14-15, furore 15-16,50, meerlander 13- 15, ijsselster 11-12; zandaardappelen 35 mm opwaarts: eigenheimers 9-11, libertas 8,50-10, gienek 7-9, noorder ling 9-10; voeraardappelen 2, prijzen berekend per 100 kg en op de han- delsvoorwaarden vastgesteld voor de verkoop van consumptie-aardappelen op wagon, schip of huto. ROTTERDAM, 4 nov. Binnen landse granen. Ochtendbeurs (offi cieuze noteringen per 100 kg franco Rotterdam). Tarwe: rode op vocht- conditie met zeer weinig belangstel ling van de hoogmolens voor de prima tot 28,75, doorsnee kw. 28,50. Voeder- granen: zomergerst, bij weinig aan bod, goed prijshoudend naar kw. 25,25- 26,75, extra tot 27,25. Haver: gedrukt, naar kleur en droogte 22,50-24, extra blanke tot 24,50. Rogge, nauwelijks prijshoudend doorsnee kw. 19-19,75, bakrogge 20,75. Peulvluchten, prima kw. goed gevraagd; groene erwten tot ca 36,50; schokkers tot ca 54; bruine bonen mits droog tot ca 67. ROTTERDAM, veemarkt, 4 nov. Aanvoer in totaal 1706. Vette koeien 1005. Varkens 701. Prijs in centen per kg: Vette koeien le kw. 290-305. 2e kw. 260-280, 3e kw. 250-260. Varkens (lev. gew.) 160, 157, 153. Vette koeien aanvoer korter, handel rede lijk, prijzen wat vaster, enkele pri ma's boven notering. Varkens (lev. gew.) aanvoer even mipder, handel kalm, prijzen lager, prijzen prima's boven notering. TERNEUZEN. 4 nov. Sla 3-8,40, kassla 11,20-13,50. bl.kool 10-55, afw. 10-45, knolseld. 6-9, peen 22-24, bint jes 9-10, alfa 12,60-12,30, and. 18-22, princ.bonen 85, kroten 35, r.kool 7-16, sav.kool 12-14, w.kool 6-11, breekpeen 1-14, prei 14-21, spruiten 24-29, tom. 22-51, uien 12-16, witlof 60-80. goud- reinette hl m85-95 87, m75-85 82, m65- 75 69; jonathan st m75-80 84, m70-75 84, m65-70 72, hl mS0-85 80. m75-80 82, m70-75 83, m65-70 69. m60-65 60, k 57, f 52, kroet 30-40; zoete appels 49-57, st. remy 60-64. Konstanz 305 (-2), Rheinfelden 187 (-3), Breisaeh 86 (-12), Straatsburg 168 (-7), Maxau 351 (-5), Mannheim 175 (-9), Mainz 199 (-1), Bingen 127 (-2), Kaub 133 (-2), Trier 135 (-5), Koblenz 146 (-2), Keulen 98 (-3), Ruhrort 297 (-3), Lobith 905 (-6), Nijmegen 688 (-10), Arnhem 732 (-1), Eefde IJssel 277 (-5), Deventer 189 (-11), Monsin 5550 (-10), Visé 5004 (+7), Borgharen 3955 (+15), Belfeld 1110 1), Grave beneden de sluis 481 (+23).

de Stem | 1957 | | pagina 3