Bomen op de wallen van Hulst zijn „Dreesmannen "IN ZUIVELLAND tentoonstelling Toch flat voor alleenstaanden te Middelburg? Wordt Keldermanspoort te Hulst straks gerestaureerd? Ceta-Bever O C. v. Arenthals in gemeenteraad: Burgerzin in Oudelande Vergadering K. v.K. voor de eilanden Pro Ecclesia voor J. Burm, Hulst Proefuitzendingen TV-zender te Goes Nieuwe ambachtsheer Zuidzandenaar te is overleden Parijs D. Geuze, Oostburg zilveren jubilaris MIDDELBURG VLISSINGEN Kerstvakantie op „de Schelde" ZEEUWSCH- VLAANDEREN Contact met Monumentenzorg Jubilaris ZVTM onderscheiden JJcUa Ambachtsschool van St. Maartensdijk ontlast Bergse LTS Verf met glans en met gemakC5TALAC! Particulier initiatief TERNEIJZEN Burgerlijke stand AXEL Pastoor A. Meeus nam afscheid OOSTBURG Spoetnik II geland.... Klaprooscollecte Zuid-Beveland GOES AGENDA Vandaag Morgen Hoogwaterstanden DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 5 NOVEMBER 1957 De heer C. van Arenthals laat het er, wanneer het om de bomen op de wallen van Hulst gaat, niet bij zitten. Ook in de maandag gehouden raadsvergadering zette hij weer een boom op over de veelbesproken bomen. Er is heel wat commentaar gekomen op mijn idee de bomen te rooien, aldus de heer van Arenthals, maar ik ben er nog altijd voor. We moeten er geld van maken en er jonge boompjes voor in de plaats zet ten. Ze groeien toch niet meer, ze zijn wat dat betreft „t'ende". Hij wilde nu wel eens een uitspraak van zijn medebestuurders hebben. Die kreeg hij ook. Niemand was het volledig met hem eens; voor het rooien van de gehele zaak voelde nie mand iets. Maar de heer Strijdonk kon er wel inkomen, de bomen bij gedeelten te verwijderen. En daarop zei de heer D. v. d. Walle dat hij er in een vroegere zittings periode al eens voor gepleit had de geschonden gedeelten (waar wegens de iepziekte al gerooid is) geheel te „ontbomen" en voor jonge aanplant te zorgen. De voorzitter, burgemeester A. L. S. Lockefeer, zegde toe dat B. en W. de zaak eens zullen bespreken, maar hij voegde er aan toe dat het rooien van de bomen geen kwestie is die men alleen vanuit de financiële hoek mag bekijken. „Neen", zei de heer van Arenthals, „maar het is een luxe die we ons niet kunnen permitteren". Hij wees op de grote geldelijke voor delen van het rooiproces en stelde dat de bomen er op de duur toch uit moesten, vanwege de iepziekte. „Het zijn allemaal Dreesmannen" besloot hij, zich aan sterke beeldspraak wa gend. Een tegenstander kreeg hij ineens in zijn buurman de heer J. Boel, die opmerkte dat ze bomenloze wallen wat hem betreft gerust in de vesten mochten smijten, waarop de voorzit ter zich haastte te verklaren dat het (Advertentie) Ha! lekker! dagelijks vers gemaakt... de fijnste geur en smaak VLECSWARENFABRIEK J. MEESTER N.V. WIJDE Morgen vergadert in hotel „de Korenbeurs" te Goes de K. v. K. voor de eilanden. Allereerst zal worden vastgesteld de begroting der kamer voor 1958. De inkomsten zijn geraamd op 141.600 en de uitgaven op 115.600. Vergeleken bij dit jaar is de ren te gestegen van 4800 tot 8000. Verhoogd zijn de uitgaven-posten on derhoud en verwarming. Voorts vermeldt de agenda de in stallatie van het nieuwe lid der ka mer, de heer M. Bakker (vacature - v.d. Himst) en een voorstel tot wij ziging van de statuten van het E.T.I. voor Zeeland in verband met een ver zoek van'de Kamer van Koophandel voor Zeeuwsch-Vlaanderen om deel te mogen nemen aan de werkzaam heden van de stichting. Wegens het bedanken van de heer C. Bruins moe' in deze vacature een nieuw lid geko en worden. Na de rondvraag houdt drs. B. Udink, adjunct-secretaris van de Ka mer van koophandel en fabrieken te Rotterdam, 'n causerie over "De Eu ropese economische samenwerking, in het bijzonder de E.E.G." (Advertentie) college er écht nog helemaal niets voor voelt om de gedachte van de heer van Arenthals over te nemen. Deze kwestie kwam in de rondvraag ter sprake. Daarvóór had de Hulsterse raad zich reeds aan de hand van de niet uitvoerige agenda aan de in zijn handen zo veilige stadsbelangen ge wijd. Nadat de voorzitter met enkele woorden de een jaar geleden in gang zijnde Hongaarse opstand in herinne ring had gebracht, werden de zaken vrij snel afgedaan. Een begrotings wijziging was nodig om het begin van de rioleringswerken aan de Stations weg mogelijk te maken. Een (helaas) slechts bescheiden geldleninkje van 10.000 gulden werd aangegaan met een niet met name genoemde geld schieter en de vaste vergoedingen voor de brandweer werden vastge steld. Het Jaarmarktcomité had verzocht dit jaar op 18 november zelf de staan gelden te mogen incasseren, alsmede een gemeentelijke garantie voor het tekort te krijgen. B. en W. stelden voor geen van beide te doen: belastingen door porticulieren laten inncasseren is een onmogelijkheid. Als vorm van medewerking aan de Jaarmarkt koos men een subsidie ten bedrage van de te betalen marktgelden. Daarmee was de raad het eens. Het Molenbolwerk werd verpacht aan de heer P. van Ham en ingevol ge het voorstel van B. en W. wei gerde de raad medewerking bij de bouw van een rijwielbewaarplaats voor de r.-k. jongensschool. Het is een te duur plan, zo luidde eens van de motiveringen. Er werd nog even over gediscussieerd, maar het voorstel werd tenslotte toch met algemene stemmen aanvaard. De school zal dus nog even moeten wachten alvo rens er een fietsenbewaarplaats komt. Niet op de agenda stond het voor stel van B. en W. om goedkeuring te verlenen aan de Zeeuwse Textiel Combinatie N.V. in liquidatie, de grond aan de Gildenstraat te mogen doorverkopen. Een dergelijke trans actie is nl. gebonden aan de gemeen telijke goedkeuring. De raad voelde er voorshands nog niet voor dit zo maar te doen. „Dit heeft niet bij de stukken gelegen", aldus de heer de De heer J. Burm te Hulst ontving de kerkelijke onderscheiding Pro Ec clesia et Pontifice. De heer J. Burm is ruim 25 jaar kerkmeester van de basiliek H. Wil- librordus te Hulst; 25 jaar lid van H.K.W.bestuurslid van de Derde Orde; jaren bestuurslid van de Kon. Sted. Harmonie; penningmeester van Parochieel Belang Deken Ant. Koo'pmans heeft hem in het bijzijn van het kerkbestuur, de kapelaans en pastoor Eug. Burm uit Biervliet, deze zeer verdiende kerkelijke onderscheiding overhan digd en hem welgemeende dank ge bracht voor het prijzenswaardige werk, dat hij in de loop der jaren met zoveel toewijding en zorg ver richt heeft. (Advertentie) Moeilijkheden met uw KUNSTGEBIT Met EZO mondkussentjes muur vast gebit en geen pijn. Vraagt Uw drogist; EZO In de loop van de volgende week zal een aanvang gemaakt worden met proefuitzendingen van de televisie zender Goes. Het ligt in de bedoeling zo regelmatig mogelijk de Nederland se en eventuele Eurovisie program ma's uit te zenden. Met ingang van morgen zal de zen der op alle werkdagen, behalve op za terdag. tussen 16 en 17 uur met een elektronisch testpatroon in de lucht komen. De officiële indienststelling van de televisiezender Goes zal waarschijn lijk in de eerste helft van december plaats vinden. m van 7 november tot en met 16 no vember 1957 in speciaal verwarmde tentgebouwen op het bouwterrein aan de Markendaalseweg te Breda. Toegang 10 cent. Geopend dagelijks van10 totl 2 u.,van 2 tot 5 u. en 's avonds van 7 tot 10 u. Gesloten 7 november 's morgens en maandagochtend 11 november, alsmede de gehele zondag. Zuivel- voorlichtingsbio gratis toegang voor zover plaatsruimte beschikbaar. KOM PROEVEN!-WIN PRIJZEN! BEZOEK DE BIOSCOOP! Wilde, „en we zouden er nu in een oogwenk over moeten beslissen". Voor dat bezwaar kon de voorzitter iets voelen, doch het college had de zaak nog in deze raadsvergadering gebracht om de N.V. terwille te zijn. „Kan de ZTC nu voor die grond vra gen wat ze wil?" informeerde de heer de Wilde, daarmee veel instemmend geknik oogstend. Die kwestie zou de heer D. v. d. Walle ook wel willen bespraten, maar hij zinspeelde daar bij op de wenselijkheid van een be sloten vergadering. Dat zegde de voor zitter toe en na afloop van de rond vraag sprak men er nog achter ge sloten deuren over. Het resultaat was dat het voorstel van B. en W., om de de gevraagde goedkeuring te verle nen, werd aangenomen. In de raad van Oudeland is mee gedeeld, dat de burgerzinlening voor de torenrestauratie ruim 29.000 heeft opgebracht. De aanbesteding heeft inmiddels plaats gehad. Hoogste inschrijver was fa. D. Geuze voor 9975 en laagste de fa. Woudenberg vooj; 5750; aan deze laatste is het gegund. Deze inschrij ving geldt slechts bijkomend werk, daar de eigenlijke restauratie in re gie geschiedt en naar schatting de gemeente op 40.000 komt te staan. Bericnt is ontvangen dat de ambts heerlijkheid Oudelande thans be hoort aan mr. S.A.C. Begeer te Voor schoten. Waterleiding voor ieder De verplichte aansluiting op de waterleiding i.v.m. aansluiting van de zgn. onrendabele gebieden, ont lokte een uitvoerige discussie. De meerderheid van b. en w. stelde v >or de verplichte aansluiting in te voeren; de minderheid was van me ning dat dit een te grote inbreuk be tekent op de persoonlijke vrijheid. De heer Buteijn sloot zich bij de minderheid van b. en w. aan; hij voorzag zeer grote moeilijkheden van deze maatregel, uit het feit dat on geveer 40 percelen nog nimmer zijn aangesloten valt te concluderen, dat de bewoners hieraan geen behoefte hebben De heer Lous merkte op dat bij niet-aanneming de aansluiting van de onrendabele gebieden in gevaar komt; hier wonen ook verschillende mensen die wel willen aansluiten,de ze zouden dan de dupe worden. De heer Van Nieuwenliuyzen meende dat de klok niet kan worden teruggezet, in deze tijd is waterleiding een nor male eis en het is nu de tijd voor aansluiting. Tenslotte werd het voor stel van b. en w. om tot verplichte aansluiting over te gaan met 4 tegen 3 stemmen aangenomen (voor stem den de heer Lous, De Wilde. Cla- rijs en Van Nieuwenhuyzen, tegen de heren Buteijn, Remijr.se en Meer- tens). Het ontwerp van een verordening op de brandbestrijding enz. gaf even eens aanleiding tot uitvoerige discus sie. De heer Buteijn achtte de eisen te hoog. Het ontwerp werd tenslotte met 6 tegen 1 stem (de heer Van Nieuwenhuyzen) aangenomen. De herbestrating Vanderbijlpark- straat en aanleg trottoir zal worden aanbesteed. Definitief werd besloten het plan van een zuiveringsinstallatie te doen ontwerpen door de C.D.B. in overleg met het R.I.Z.A. De heer D. Geuze te Oostburg heeft zijn 25-jarig ambtsjubileum ge vierd bij de Raad van Arbeid. Als 15-jarige jongen kwam hij op het kantoor van de raad van arbeid te Middelburg, waar hij snel carrière maakte. Zijn belangstelling ging vooral uit naar de z.g. buitendienst, waarin hij momenteel als adjunct-inspecteur in het district west-Zeeuwsch-Vlaande- ren werkzaam is. In deze functie kent hem praktisch iedereen in dit gewest. Op de dag van zijn jubileum kwam de voorzitter van de Raad van Ar beid te Middelburg mr. A. C. von Epenhuysen in gezelschap van de chef-bi.itendienst de heer J.C. de Hooge hem persoonlijk gelukwensen. Naast zijn werk voor de Raad van Arbeid treedt de heer Geuze ook op rnder terrein naar voren in het o- penbaar leven. Zo is hij sedert 1953 wethouder van sociale zaken van Oostburg en in deze functie was hij de grote animator van het tot stand komen van een beschuttende werk plaats voor minder validen in die gemeente. Voorts is hij voorzitter van het schoolbestuur van de Christelijke na tionale school voor u.l.o. en lager on derwijs, lid van het dagelijks be stuur van het algemeen ziekenfonds Zeeuwsch-Vlaanderen en bestuurslid van de christelijke bond van over heidspersoneel. terwijl hij voorts deel uitmaakt van het bestuur van diver se verenigingen en organisaties. GEMEENTE MIDDELBURG Burgemeester en wethouders van Middelburg; Overwegende, dat het noodzakelijk is, dat de stratenlijst c.a. wordt ge wijzigd; besluiten: de omschrijving in deze lijst te wij zigen van: Seislaan van Seissingel tot Hoogelandse wegje; Sprencklaan van Seissingel tot Hoogelandse wegje. Middelburg, 18 september 1957. Burgemeester en wethouders voornoemd, L. v. 't WESTENDE. wnd. Burgemeester. J. KOENE, secretaris. 296-0 Dit jaar vallen de kerstdagen op woensdag en donderdag, wat voor de i" -ectie der Scheldewerf aanleiding is geweest en in overeenstemming met de wensen van het personeel, om ook de vrijdag en zaterdagmor gen het bedrijf stil te leggen, zodat er vijf vrije dagen zijn. Om de op die wijze verloren gaande werktijd te compenseren, zal van de volgen de week maandag af de middagpau ze met een kwartier worden verkort. (Advertentie) Tijdens de maandag gehouden raads vergadering te Hulst heeft burge meester A. L. S. Lockefeer meege deeld welke voorlopige plannen er in het college van b. en w. reeds bestaan om de pas ontdekte zeepoort, onder deel van de Land- en Zeepoort van bouwmeester Keldermans, uit te bui ten. Hij toonde zich zeer verheugd over de ontdekking, de speurzin prijzend van degenen die met hun ijver tot de ontdekking gekomen zijn. „We hebben iets waarvan we nooit enig idee gehad hebben en thans moe ten we bekijken wat ermee te doen valt", aldus de burgemeester. Hij oor deelde dat men allereerst moest zor gen voor een verantwoorde verlich ting in het gewelf van de poort. Bo vendien moet er een openstellings regeling komen, welke naar het in zicht van b. en w. echter aan bepaal de voorwaarden gebonden dient te zijn, met het .^og op beschadiging en gevaar. Bovendien moet er toezicht zijn gedurende de uren van openstel ling. De heer P. W. Dliondt (Zaamslag) is veertig jaren in dienst van de Z. Vlaamse Tramwegmaatschappij N.V., Hij deelde verder mee dat b. en w. deze week nog contact zullen opne men met de Rijksdienst voor Monu mentenzorg. teneinde te trachten het in het gehele land unieke bouwwerk dat de ontdekte poort is, op de lijst van monumenten te krijgen. Wanneer het zo ver is. kan er, al dus de burgemeester, gesproken wor den over mogelijke restauratie. Men zou nl. graag het herstel van het op merkelijke bouwwerk 'bereiken, nu gebleken is dat de voormalige Mo lenberg een object van groot histo risch belang verborgen heeft. Advertentie) Specialist in dames-modeschoenen Donderdag; zal de nieuwe streek- ambachtsschool, die te St. Maartens dijk op Tholen is gebouwd, worden opgeleverd. Deze school, bestaande uit vier werklokalen en vier theorie- waar hij thans de functie van opzich- j lokalen, zal het gehele eiland Tholen ter-tekenaar vervult. Hij werd in ver- gaan bedienen. band daarmee in het kantoor te Drie- Tussen Kerstmis en nieuwjaar zal schouwen door de directeur, ir. J. F. 0fficiëie opening plaats hebben. Deme, gelukgewenst De heer Deme, De totstandkoming van deze ara- bracht de jubilaris hulde voor alles bacMsschotn is ook voor de Lagere w ^HrHfdh.e« e«d«nP' i Tnt 1 Technische School in Bergen op Zoom het bedrijf heeft gedaan en tot slot bel Het betekent een bood hij hem een cadeau onder cou- vd" B'uul oerexem een vert en een bloemstuk aan. ontlasting van het aantal leerlingen Hierna speldde burgemeester P. W Vorige week maandag heeft een auto-ongeval plaatsgevonden in de omgeving van Parijs, waarbij de fa milie Boogaert uit Zuidzande was be trokken. Nader werd ons bericht dat de heer L. Boogaert in een zieken huis in de omgeving van Parijs aan de gevolgen van het ongeluk is over leden. van Oeveren van Axel de heer Dhondt de eremedaille in zilver, behorende bij de Orde van Oranje Nassau, op de borst der Bergse school, waardoor nu voor komen kail worden, dat voor deze school in het komende jaar nog meer leerlingen afgewezen moeten worden. De school te St. Maartensdijk is Namens het personeel bood de heer bestemd voor 180 leerlingen. Zij kan A. Lippens een vulpen aan. Tenslotte er evenwel 240 bevatten. Zij is ge dankte de heer Dhondt voor de grote I baseerd op de drie-jarige opleiding, belangstelling en de vele gelukwensen.] Architect is de heer Joh. Wentink, Daarna bleef men nog geruime tijdBaarn, aannemer Chr. HoppenbroU' bijeen, 's Avonds hield de jubilaris i wers, Bergen op Zoom. een druk bezochte receptie te Zaam- - slag. «Advertentie) PLAST1CVERF van Bij de aanvang der zitting van de Middelburgse raad memoreerde de voorzitter, wethouder Kögeler, dat juist één jaar geleden de Russische legers de opstand in Hongarije neersloegen en zo een afschuwelijk drama veroor zaakten. De vrijheidsdrang der Hongaren werd in bruut geweld gesmoord en wij, aldus spreker, voelen mee met het leed van een opnieuw geknecht volk. Als vrij volk begrijpt het Nederlandse des te beter wat in de harten der Hongaren thans omgaat en spreker hoopte dat liet speodig ook van de vrijheid genieten kan. Middelburg niet achteraan komt zei len. Voor vele mensen heeft de weder opbouw echter een onaangename na sleep vanwege de zoutschade. De voorzitter zei blij te zijn, dat Middelburg destijds de wederopbouw- taak van het rijk heeft overgenomen. Omdat men erg gelukkig is geweest met de aangetrokken deskundigen is die wederopbouw zeer vlot en gunstig verlopen. Over de vergoeding van de zout-naschade kon spreker weinig op wekkends meedelen. Wel heeft de regering begrip voor deze kwestie, maar men is er nog niet uit. Wethouder van 't Westende beklem toonde dat deze materie zeer inge wikkeld is en de oplossing zó in grijpend, dat men in sommige ge vallen de zoutschade alleen kan te niet doen door de woningen af te bre ken en weer op te bouwen. Spreker vond het niettemin gewenst de rege ring nog eens te interpelleren. Enig debat ontstond over het voor stel om afwijzend te beschikken op het verzoek der Zeeuwse volksuniver siteit om vrijstelling van vermakelijk heidsbelasting. De heren HesseÜnk en Breel meenden, dat er veel rede nen waren om het verzoek in te wil ligen, temeer omdat de meeste ge meenten hetzelfde doen. De heren Hoek en Kaland daarentegen vonden de belasting redelijk, terwijl mr. van Empel meende, dat waar dergelijke verenigingen het niet gemakkelijk hebben, tegemoetkoming gewenst is. Bij ingekomen stukken was ook de mededeling, dat G.S. de aankoop van grond voor de bouw van een flat voor alleenstaanden aan de Zusterstraat door „Goed wonen", niet kan goed keuren, zolang er geen definitieve geldlening kan worden gesloten. Wethouder van 't Westende kwam echter met de blijde tijding, dat er een particulier is, die dit flatgebouw wil neerzetten en dat dit zeer waar schijnlijk ook gebeuren gaat. Nog was er een brief van de minis ter van Binnenlandse Zaken, waarin het verzoek van Middelburg om een extra-uitkering uit het Gemeentefonds werd afgewezen. (Dit is reeds eerder bekend gemaakt. Red.). Tot tijdelijk leraar Hebreeuws aan het gymnasium werd ds. A. Roscam Albing te Bigge- kerke benoemd. Enkele onderwijs voorstellen gingen er zonder hoofdelijke stemming door. Aan de regering zal bericht worden dat de wederopbouw van de gemeen te met ingang van 1 januari a.s. als geëindigd zal worden beschouwd, wat een louter formeel lets is. De heer Breel sprak zijn voldoening erover uit dat Middelburg de eerste getroffen stad is geweest, die met haar her bouw klaar was. Spreker had waardering voor de mensen, die gemaakt hebben, dat Spreker zou graag het voorbeeld van Vlissingen gevolgd zien. Wethouder Schorer verdedigde het voorstel. Hij betuigde zijn grote waar dering voor de Z.V.U., maar de ge meente heeft haar verantwoording voor haar inkomsten. Spreker wees op het zeer beperkte belastingterrein dat de gemeente gelaten is. Zuiverder dan een vrijstelling achtte hij het geven van een hogere subsidie. Overi gens wees spreker op het gevaar dat eventuele exploitatie-overschotten te Middelburg gebruikt zouden worden om nadelige saldi in andere gemeeiv ten op te vangen. Het systeem Vlis singen vrijstelling voor leden vond spreker, gezien de moeilijke con trole, niet ideaal. De voorzitter wees er nog op dat er tegenwoordig meer geld zit bij particulieren dan bij de overheid. Ook deze spreker voelde meer voor hogere subsidie dan voor uitholling der belastingmogelijkheid. Met 13 tegen 4 stemmen werd het voorstel van B. en W. aanvaard. De aanvrage om een krediet, groot f 4.150,voor het aanbrengen van een centrale televisie-antenne voor 55 woningen aan de Nieuwe Vlissingse- weg, vond een willig oor. Op enkele vragen antwoordde wethouder van 't Westende dat het voor particulieren voordeliger is een aansluiting op de centrale te nemen dan zelf «een an tenne te bekostigen. Distributie van televisie achtte spreker niet mogelijk Met algemene stemmen werd het voorstel aanvaard. De rondvraag bracht weinig bijzon ders. De heer Hesselink vroeg hoe het stond met de herbouw van enkele afgebroken panden in de Lange Delft. De voorzitter zei dat deze herbouw nog in studie is. Er is al een plan aan B. en W. overgelegd, maar dit voldeed niet. Te zijner tijd zal de raad geraadpleegd worden. Het moei lijkst punt is de situatie bij de Gast- huiskerk. Wethouder van 't Westende zei dat de zaak financieel reeds rond is. Geboren: Bart, z.v. P. Mulder-Schutte; Désiré, z.v. J. Heijdens-Roos; Lisan- ne, d.v. M. Dhaene-van der Zalm; Levina, d.v. M. Stouthamer-Buijze; Mirjam, d.v. L. Dirkx-van de Sande; Dymphna. d.v. F. Snoeck-van Ooster bosch; Johannes z.v. H. Schot-Diele- man; Elisabeth, d.v. A. van Dinteren- Andries; Jozef, z.v. J. de Silver-Bak- ker; Jan. z.v. P. van Doeselaar-Moes. Huwelijksaangiften: Jan Zegers 22 j. en Janna Pieternella de Feijter 22 j.; Boudewijn de Ronde 59 j. en Ja- coba Kolijn 53 j. Huwelijksvoltrekkingen: Willem van der Hooft 26 j. en Adriana Goeseije 25 j.; Gillis van Belzen 25 j. en Tan- neke Dieleman 29 j.; Johannes Buur- sema 30 j. en Jacoba van den Brink 20 jaar. Overleden: Maria Vleeskens 86 j.; Johannes Remerij 77 j.; Elisabeth Riemens 81 j.; Levinus van Taten- hove 85 j. Nadat pastoor Meeus. die is benoemd te Hoogerheide, reeds in een korte preek gedurende de H. Missen van zondag afscheid had genomen van zijn parochianen, wilde hij toch nog ieder in de gelegenheid stellen om persoon lijk van hem afscheid te nemen. Daartoe werd in de naaischool een korte bijeenkomst georganiseerd, waar het hoofd der r.-k. lagere school, de heer P. de Kort. de scheidende herder toesprak. De heer De Kort bracht pastoor Meeus dank voor het vele werk dat hij, bekend of onbekend, in het be lang van de parochie had gedaan. Hij roemde de scheidende pastoor om zijn grote ijver en zijn doorzettingsvermo gen. In zijn wederwoord zei pastoor Meeus het afscheid van de parochie Axel zeer zwaar te voelen. Hij dankte alle parochianen voor hun volgzaam heid. Zeer velen maakten vervolgens van de geboden gelegenheid gebruik om de pastoor nog persoonlijk de hand te drukken. St.-Jansteen GEMEENTE ST. JANSTEEN. Inenting. De burgemeester van St. Jansteen maakt bekend, dat op donderdag 7 november a.s. te 15.30 uur de gele genheid bestaat in het Wit-Gele Kruis kosteloos te worden ingeënt tegen pokken. De burgemeester voornoemd, J. I. M. REUSER. Sas van Cent Aktiviteit bij de Katholieke leesbibliotheek Het is een verblijdend verschijnsel, dat gedurende de laatste jaren door de katholieke leesbibliotheek een steeds toenemende activiteit is ont plooid. De liefhebbers van een goed boek worden steeds meer in staat ge steld een ruime keuze te maken uit een groot aantal boeken in diverse categorieën. Waren er een jaar of drie geleden amper een 500 boeken in de biblio theek, thans kan men reeds een keus maken uit meer dan 1000 boeken, welke alle op zich de moete waard zijn gelezen te worden. Deze vooruitgang is voor een zeer groot deel te danken aan de steeds toenemende activiteit van het be stuur. doch ook aan de ruime subsi dies van de gemeente en andere in stellingen. Momenteel is door de katholieke bibliotheek een grootscheepse propa- ganda-actie ingezet om de bewoners van Sas van Gent, ongeacht leeftijd of gezindte in de gelegenheid te stel len, gebruik te maken van de biblio theek. Door middel van een circulaire wordt o.m. de aandacht op het be staan gevestigd en in deze circulaire zijn uiteraard ook de tijden van open stelling enz. opgenomen. Reeds vorig jaar is het bestuur overgegaan tot de uitgifte van een goed verzorgde catalogus, terwijl zeer onlangs nog een tweede catalogus is uitgegeven. Alle lezers ontvangen beide catalogi geheel gratis. In het kader van deze propaganda- actie kunnen wij niet anders doen, dan onze lezers aan te sporen eens een kijkje te gaan nemen. Het loont zeker de moeite én het bestuur zal gaarne elkeen als lezer in zijn kring opnemen. VERGADERING K.V.P. De afdeling Sas van Gent van de KVP houdt donderdag een algemene ledenvergadering, die om kwart voor acht begint. Onder meer zal worden behandeld de kandidaatstelling voor de verkiezing van de Provinciale Staten. SINT NICOLAASACTIE. Dat uit samenwerking iets goeds kan tot stand komen hebben thans weer de S^se Vereniging van Neringdoen den en de r.-k. middenstandsbond afd. Sas van Gent bewezen, Het ziet er naar uit dat de door hen georgani seerde St. Nicolaasactie alle voorgaan de in de schaduw zal stellen. Er zullen in de periode van 22 no vember tot en met 6 december, dus 13 koopdagen, 16 prijzen beschikbaar worden gesteld, die een waarde ver tegenwoordigen van meer dan 2400 Er wordt aan de actie deelgenomen door ongeveer 45 winkeliers, die ken baar zullen zijn aan raambiljetten. Ook onze gemeente heeft te lijden gehad van de razende storm van zon dag op maandag. Zo keek men maan dagmorgen raar op toen het oog viel op het fraaie silhouet van de water toren. De koperen bedekking van de spits van de toren was door de wind bolvormig opgerold, zodat het pre cies lijkt of een bolvormig tuig op de spits van de toren is geland. Men sprak al gauw van Spoetnik II. Verder sneuvelden er diverse televi sie-antennes en kippenhokken, terwijl er ook een gevel van een noodwoning is ingewaaid. Biervliet ROTKREUPEL Onder de ruim 200 exemplaren tel lende schaapskudde van de heer J. Calon werd rotkreupel geconstateerd. Bij ongeveer 15 schapen werden ver schijnselen van deze besmettelijke diereziekte waargenomen. Door de veeartsenijkundige dienst werden reeds maatregelen genomen om uit breiding van deze ziekte te voorko men. CURSUS ALGEMENE ONTWIKKELING - Door het hoofd van de openbare la gere school op de wijk Driewegen, de heer B. J. van de Velde, werd de organisatie van een cursus algemene ontwikkeling voor volwassenen ter hand genomen. Het is de bedoeling bij deze cursus de nodige aandacht te schenken aan de vakken rekenen, boekhouden, taal en correspondentie. De lessen, welke zullen worden ge houden op dinsdagavond van 7 tot 9 uur, worden gegeven in een leslokaal der openbare lagere school B te Drie wegen. Bij diverse personen bestaat inte resse voor deze cursus. Clinge GEMEENTE CLINGE De Burgemeester van Clinge maakt bekend, dat op woensdag 6 november om 14,30 uur te Nieuw-Namen en donderdag 7 november om 15 uur te Clinge in het Wit-Gele Kruis-gebouw gelegenheid zal worden gegeven tot kosteloze inenting tegen pokken van kinderen tot 1 jaar. Bij twijfel omtrent gezondheids toestand raadplege men de huisarts De Burgemeester van Clinge. Koetvacht BADHUIS WORDT DRUK BEZOCHT Het badhuis, dat nu drie weken in gebruik is. boekt steeds vorderingen De eerste week bedroeg het aantal baden 90. de tweede week 120 en de derde week 180. (Advertentie) te MIDDELBURG A.s. donderdag 7 no vember. „Kijk U rijk" in Lange Vorststraat Van 10 tot 23 november zullen de winkeliers in de Lange Vorststraat een eigen actie, onder het motto: „Kijk u rijk" op touw zetten. De straat zal n.l. worden geïllumi neerd met lange snoeren lampjes en het publiek moet dan het aantal ra den. Behalve een hoofdprijs van 500, zijn er voor de inzenders der formulieren, die gratis verkrijgbaar zijn, risten prijzen in natura ter be schikking. 's-fleer Arendskerke RAADSVERGADERING De raad dezer gemeente komt op vrijdag 8 november om twee uur bij een. Aan de orde komt o.a. een voor stel van B. en W. tot toekenning van een subsidie van 100 per jaar per leerling uit deze gemeente aan het Chr. Nat. Schoolonderwijs te Culem- borg; een voorstel van B. en W. af wijzend te beschikken op een ver zoek van de kerkvoogdij der Herv. Gemeente om vergoeding in het godsdienstonderwijs; benoeming be stuursleden van Instelling Maat schappelijke Zorg. Aftredend zijn de heren F. de Jonge, A. Raas en A. Zonneveld. Kloetinge Brand in stromijt Gistermorgen kwart voor zeven zag een zoon van de wed.v. Liere n de 's Gravenpolderseweg, dat een vonk uit de schoorsteen van de wo ning vloog en in de stromijt, die bij de schuur stond, terecht kwam. Bijna onmiddellijk stond het geval in lichtelaaie en in allerijl alar meerde de jongeman de brandweer. De Kloetingse kon geen hulp bie den. daar de spuit in reparatie is, maar de boodschap werd doorgege ven aan de Goese en die was vlug ter plaatse. Gelukkig stond de storm achtige wind van het woonhuis en de schuur der wed. v. Liere af, maar de rondvliegende vonken leverden toch gevaar voor verderstaande ge bouwen op. De bewoners daarvan waren echter op hun qui vive en toen de spuit eenmaal water gaf,, had men de vuurhaard spoedig be dwongen. (Advertentie) PURGEERPILLEN VAN AKEN •TÉGEN VERSTOPPING* HULST Bioscoopgebouw 8 uur: Duel in de zon. NIEUW-NAMEN Parochiehuis 7.30 uur: De klokken van Nagasaki; 3 uur: Kinderfilm. SAS VAN GENT Olympia 8 uur: En gelen zonder vleugels. TERNEUZEN Luxor 8 uur: Vrijgezel in de val. GOES Grand: Bruggen bij Toko-ri. MIDDELBURG Electro: Lady Chat- terly's minnaar. VLISSINGEN Alhambra: Bruggen bij Toko-ri. Luxor: De stad der desperado's ANTWERPEN Kon. Vlaamse Opera, 3 uur: La E-ohème. Voor morgen, woensdag 6 november, gelden in de provincie Zeeland de volgende hoogwaterstanden: te Hans- weert om 2.07 en 14 15 uur; te Ter- neuzen om 1.38 en 13.50 uur en te Vlis singen om 1.08 en 13.20 uur. SAS VAN GENT olympia 8 uur: En- gelen zonder vleugels. OOSTBURG Ledel 8 uur: 08/15 het einde. TERNEUZEN Luxor 8 uur: Vrijgezel in de val. HULST Bioscoopgebouw 8 uur: De nacht v.d. 16de januari. ZUIDDORPE Parochiehuis 7 uur: De klokken van Nagasaki; 3 uur: Kinder film. GOES Grand: Bruggen bij Toko-n. MIDDELBURG Electro: Lady Chat- terly's minnaar. VLISSINGEN Alhambra: Bruggen bij Toko-ri. Luxor: De stad der desperado'! „Patei worden J schrijft I ben?" Dl Suasso zeer eerl ving en dat onze| zwarte gewijzigcl Het w| Vrouwen Suasso ito RotterdaJ onnavolg voor zijr Deze j als een komt, isL Afrika g| Nederlar niet in ook zijn begrip vJ grip, datf Afrika is| stuiten, wij er ontvangd daar zall De geb Suasso i| zanger toogde ui wijls zorf ook maa:1 onze meq zwarte i zien. Onz| uit een driehonds} miskenni4 maar ee aanspraaj rechten, de blankd (en nog willen va I mentaliteil ontzettend! verscheids I len, zeder| gens de museum s| eeuwen vsl zij een rijl| zijn zich Een betrel de massa opmars zal zij hun reel vragen gel Het enigl heeft gehal deel heeftl raad aan cl len die wel Afrika eenii hun produl| ai'es op. aan de tijdl Dat voor iil mensenhani verd. En hl vestigde ei zwarte mj voor onze zich af wal In vele gef prachtige bestaan inl nomisch ge gaan, maa er erbarm! Slechts zwarte me| is van con den achted alles om di te mens te voor zo gi Suasso wa gen het rod tiger jareq leider van Moskou op overal in te dringenl In vele een zeer schreef hil verzorgde Slangendar zich in Afr| en heeft schreven filméquipe gemaakt. Hij verto films „Van teisterde over de uitl In zijn twe uiterst boei

de Stem | 1957 | | pagina 2