xel SPOETNIK II Hond aan boord Zjoekof inderdaad totaal ongenade in Anna Kelhly R U S L A N D LANCEERDE in ons Katholiek hoger onderwijs vraagt grote offers Duits vliegtuig stortte bij Düsseldorf neer Dulles naar ziekenhuis Toto-pot groeit Puzzel-woede leidde tot misdaad Arabische Liga draagt niet bij in kosten van Y.N.-leger Gewicht ruim 500 kilo Pontje bij Delft zonk een dode Di Yittorio gestorven Gaillard heeft beste kansen Uit partijpresidiuum en ook uit centrale comité Hervorming leger verwacht DAGBLAD VOOR ZEELAND Veel wind Israëliër van Nederlands schip gehaald PTT-beambte na huwelijksreis gearresteerd HU Oproep van bisschoppen altijd even lekker Verhoging van ouderdomspensioen Nederlandse SS -er in Russisch kamp Uitslagen top-voetbal Hoi ;en, dat e dieet- lenkt de erOok gezond- natuur- Igroente, l Planta! ttuur zelf oedings- ik! m s re no am 97e JAARGANG No. 22597 Uitgave N. V. Uitgevers Mij. Neerlandia. Verschijnt elke werkdag. Bureaus: Breda, Eeigerstr. 16. TeL: Directie, Redactie en Ad ministratie 22341. Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Abonn.prijs bij vooruitbet. f 1-- p. kwartaal, p. post f 8.20, p. week (uitsl. bij niet postbestell.) 0.54. Incasso wordt berekend. Losse numm. 15 ct Postrek 278841 Voor God, Kcmmpin «n Vaderland MAANDAG 4 NOVEMBER lao. Advertentieprijs voor de gehele oplage 0.35 per mm. (Ingezonden Mededelingen 0.85 per mm). Voor advertenties van plaatselijke aard uit Zeeland uitsluitend in de Zeeuwse editie 0.14 per mm. (Ingezonden Mede» delingen 0.35 per mm). Bij contract aan» zienlijke reductie; volledig tarief en Alge* mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 ct. per mm extra. Inzendingen op advertenties, welke de uit gevers om redenen te hunner beoordeling niet wensen af te geven, worden vernietigd. Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Westsingel 98, telefoon 2236 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Dubbele Poort 7, telafoon 102 (Bjjbureaus: TERNEUZEN, Noordstraat 56, tel. 2601 OOSTBURG, Nieuwstraat 41, teL no. 35) De 30-jarige kelner J. van W., een man, bezeten van puzzelwoede, aldus meldt de Rotterdamse politie, is ge arresteerd verdacht van oplichtingen tot een totaal bedrag van ongeveer 6.000. Dit kwam aan het licht toen een vertegenwoordiger, die hij twee keer opgelicht zou hebben voor be dragen van 340 en 600, daarvan aangifte bij de politie deed. De kelner, die al zijn energie, geld en vrije tijd gebruikte om puzzels op te lossen, heeft zijn gezin aan de rand van de afgrond gebracht. Altijd was hij al verzot geweest op het oplossen van puzzels, maar toen de laatste tijd de grote exemplaren in de dagbladen verschenen, was er voor hem geen remmen meer. Er waren weken bij aat dat hij voor 300 a 400 gulden aan oplossingen inzond, zonder ooit een prijs te behalen. Om aan dit geld te komen zou hij kennissen, zijn patroon en cafébezoekers opgelicht hebben. Hij diste dan een verhaal op over ringen die hij met grote winst aan inboorlin gen in Afrika kon verkopen. Bij het Nationaal Monument op De Dam in Amsterdam vond gisteren een sobere herdenking plaats van de Hongaarse opstand, nu een jaar geleden. Deze herdenking werd o.a. bijgewoond door mevrouw Anna Kethly, die wij hier aan de linker zijde van burgemeester Van Hall van Amsterdam zien staan tijdens het zingen van het Hongaarse volkslied. De politiecommissie van de Arabische Liga heeft gisteren besloten, dat de statenleden van de Liga niet zullen bijdragen in de kosten van het internationale politieleger van de V.N. Dit betekent, dat de negen landen- leden van de Liga zullen weigeren hun aandeel in de kosten van dit leger te leveren. Zoals bekend, heeft de secre taris-generaal van de V.N., Dag Ham- marskjoeld, alle leden van de V.N. verzocht bij te dragen in deze kosten, die in totaal geschat worden op 6 it miljoen dollar. TE VROOMSHOOP is de ,-,Eerste Ne. derlandse Scharenfabriek" zaterdag nagenoeg geheel uitgebrand. RUSLAND heeft een nieuw straal vliegtuig, dat 220 personen in 12 uur van Moskou naar New York kan ver voeren. DE FRANSE autoriteiten hebben thans de uitvoer van in Frankrijk ge kochte reductiecheques voor benzine verboden. De overgehouden benzine bonnen kunnen bij iedere willekeurige deviezenbank in Frankrijk worden in gewisseld. DE NEDERLANDSE ambassadeur te Moskou, de heer D. J. van Balluseck, js zaterdag uit Moskou vertrokken. Zoals gemeld, wordt hij opgevolgd door dr. J. G. de Beus. ENGELAND en de V.S. zijn overeen gekomen, gemeenschappelijke centra van onderzoek in te richten op de Ba- hama-eilanden, met het doel gegevens te verkrijgen, die gebruikt kunnen worden ter bestrijding van het duik bootgevaar. LESTER PEARSON, de vroegere Ca. nadese minister van buitenlandse za ken en winnaar van de Nobelprijs 1957, heeft verklaard, ,,dat het Westen van elke gelegenheid om met zijn mogelijke vijanden te onderhandelen, gebruik moet maken." IN DE BEIERSE Alpen bij Berchtes- gaden zijn vijf jonge Duitsers, onder wie twee meisjes, in de diepte ge stort. Vermoedelijk zijn zij alle vijf omgekomen. MAO TSE TOENG, president van communistisch China, vertoeft te Moskou ter bijwoning van de plechtig, heden ter gelegenheid van de veertig ste verjaardag van de oktoberrevolu- tie. DE OPPERSTE Sovjet heeft besloten, ter gelegenheid van de verjaardag van de oktoberrevolutie, ,,een groot aantal kleine misdadigers" amnestie te verlenen. De Sovjet.Unie heefl gisterenochtend vroeg opnieuw een kunstmaan afgeschoten. Deze satelliet,- Spoetnik II, die men in New York echter Mutt-nikheeft gedoopt - is met succes naar de bovenste atmosfeer gelan ceerd en bevindt zich nu op een hoogte van 1500 km. Haar omlooptijd voor een reis rond de aarde bedraagt 103 minuten 7 se conden, dat is 7 minuten en 30 seconden meer dan Spoetnik I. Gedurende tien minuten is deze tweede aardsatelliet zicht baar, dat is vier minuten langer dan Spoetnik I, hetgeen verband houdt met het verschil in grootte en hoogte. Aan boord van deze nieuwe kunstmaan bevindt zich een hond. Verwachting van het KNMI, J tot vanavond, opgemaakt zondag- t avond om 23.15 uur: Overwegend zwaar bewolkt met J tijdelijk regen. Aanvankelijk J storm tussen zuidwest en zuid, t later afnemend tot stormachtige i of harde wind. Weinig verande- ring in temperatuur. Verwachting van het Belgisch Weerkundig Instituut: Vrij krachtige tot krachtige wind uit zuid tot zuidwest. Zwaar be- r wolkt met opklaringen. Plaatse- t lijk onweersbuien. Geeen noe- J menswaardige temperatuur- J schommelingen. J Vandaag: zon onder 17.07 uur. Maan op 15.42 uur. i Morgen: zon op 7.41 uur. J Maan onder 5.18 uur. Tussen Delft en Rijswijk is giste renmorgen in de Vliet een pontje ge zonken, waardoor verscheidene men sen te water raakten en een der op varenden verdronk. Omstreeks 11 uur toen een gerefor meerde kerkdienst, welke in de aula van het Christelijk Lyceum werd ge houden, -was beëindigd, begaven tal van mensen, die aan de overkant van het Jaagpad wonen, zich naar het pontje. Aangezien vrijwel tegelijker tijd een dienst was geëindigd in de r.-k. kerk, was het zeer druk. .De 17-jarige zoon van veerman Van Vel- zen, die de passagiers zou overvaren, waarschuwde dat er teveel personen op het pontje kwamen. Het bootje was berekend op 12 personen en naar ooggetuigen verklaarden waren er minstens 20 mensen op. Nauwelijks was het bootje dan ook van de kant geduwd of het begon te zinken en te kapseizen. Er ontstond een hevige paniek. Een persoon verdronk, de overigen werden gered. De Amerikaanse minister van Bui tenlandse Zaken, Foster Dulles, is vrijdagavond voor een medisch on derzoek in een ziekenhuis opgeno men. Een jaar geleden heeft Dulles, die 69 1S» een operatie aan de aiKke darm ondergaan. Het huidige onderzoek heefteen routine-onder zoek na de operatie te zijn. Af11,, ^et 6-204 ton metende s.s. „Raki van de stoomvaartmaatschap pij Nederland, dat op weg is van het Verre Oosten naar de Verenigde Sta ten, is bericht ontvangen, dat de 22- jarige Israëlische stoker Michael Zer- ner zaterdag in Alexandrië door de Egyptische autoriteiten van boord is gehaald. Zerner is in Nederland woon achtig en heeft een Nederlandse werk vergunning. Hij had zodoende het recht op een Nederlands schip te mon steren. De arrestatie geschiedde kort voor het vertrek van de „Raki". Als reden werd opgegeven, dat men Zerner wil de ondervragen. Tijdens de doorvaart door het Suez- kanaal was de stoker door de Egyp tische autoriteiten onder bewaking ge steld. De bemanning van de „Raki" geeft uiting aan haar verontwaardi ging over deze maatregel. Evenals haar voorgangster is deze satelliet gelanceerd op een lengte graad van 60 graden van de equator. Haar gewicht is 508,3 kg en zij vliegt met bijna dezelfde snelheid als kunstmaan nummer één: 28.000 km per uur. Uit alle delen van de wereld zijn berichten binnen gekomen over een goede ontvangst van de seinen van deze tweede kunstmaan, aan boord waarvan zich behalve de hond toestellen bevinden voor de bestude ring van de zonnestraling in het ul traviolette en roentgen-deel van het spectrum, van de kosmische straling, temperatuur en druk. De eerste kunstmaan, die op 4 ok tober werd gelanceerd, is ruim 450 maal rond de aarde gekruist. Zij be reikte een hoogte van 900 km en weegt 83,6 kilo. Getrainde hond De Russische professor Anatoli Blagonravof, een van de mannen die de eerste Russische kunstmaan heb ben ontworpen, verklaarde, dat de hond die in kunstmaan nummer twee zit, een apparaat bij zich heeft dat gegevens over de ademhaling, de hartwerking en de bloeddruk van de hond registreert, aldus meldt radio- Moskou. Professor Blagonravof zei, dat de hond al enige raketvluchten heeft meegemaakt en een speciale training heeft ontvangen om tegen omstandigheden, zoals deze zich bij zijn huidige tocht voordoen, bestand zijn. Het is een zgn. Eskimo-hond. De hond zal aan een valscherm naar de aarde terugkeren, nadat Spoetnik nummer twee door middel van een speciaal radio-signaal heeft meegedeeld, dat de hond de kunst maan verlaat. Het zou dan twee a drie uur du ren voordat de hond weer op de be gane grond is. Op basis van bepaal de berekeningen zou het dan moge lijk zijn te bepalen waar de hond neerkomt. Men wil dan vliegtuigen naar de bewuste plek zenden. Door middel van een speciale ap paratuur met remmen, die in de ,.bus" is aangebracht waarin de hond zit, wil men voorkomen dat de „bus" een miniatuurkunstmaan wordt, die om de aarde gaat cirkelen. De hond zal op een paar duizend meter boven de aarde uit de „bus" worden ge duwd en zijn reis dan per valscherm verder vervolgen. Uit verdere berichten van radio- Brussel en radio-Parijs blijkt, dat de hond al sinds 1951 een speciale trai ning heeft ontvangen. Volgens de laatste berichten is de toestand van de hond, die „Damka" wordt genoemd, be vredigend. Vorige proeven heb ben aangetoond, dat bij deze Fraude in Den Bosch (Van onze correspondent) De postrecherche heeft de Bossche FTT-loketbeambte de B., verdacht van aanzienlijke fraude, gearresteerd toen hij goed en wel van zijn huwe lijksreis in Nederland terug was. De man had in de afgelopen drie maanden gefraudeerd met grote transacties van Bossche ondernemin gen, in totaal tot een bedrag van meer dan 35.000. Deze fraudes zijn aan het licht gekomen, toen hij we gens zijn huwelijksreis vervangen moest worden. Bovendien had hij zich in Oss een huis gekocht en laten in richten, waarvan nog niets betaald was. De man werd vrijwel terstond na zijn terugkeer uit het Zwartewoud aangehouden in Valburg in de Betu we. Hij zou reeds een volledige beken, tenis hebben afgelegd. Naar wij vernemen was de bruid van de malversaties van haar echt genoot in het geheel niet op de hoogte. Op 65-jarige leeftijd is in Italië overleden de vooraanstaande com munist Giuseppe di Vittorio. Sedert de oorlog had hij een overwegende invloed op de Italiaanse vakbondsbe weging. Sedert 1948 was hij voorzit ter van het door communisten ge leide wereldvakverbond. grote snelheden o.m. een tijde lijke wijziging in de hartslag wordt aangebracht. Dit schijnt nu ook het geval te zijn. De na druk wordt er echter op gelegd, dat Damka zich volkomen nor maal gedraagt. De hond is gekleed in een herme tisch afgesloten buis, dat voorzien is van zuurstofapparaten. Ook hierover zendt Spoetnik II steeds de nodige gegevens uit. Algemeen was in de wetenschappe lijke wereld de verbazing over het grote gewicht van de nieuwe kunst maan. De geleerden van het Ame rikaanse leger en de vice-voorzitter van het Britse genootschap voor de ruimtevaart zijn van mening, dat de draagraket en de satelliet te zamen ongeveer 500 ton moeten hebben gewogen volgens de alge meen aanvaarde verhouding tussen raketgewicht en nuttige last van 1000 1. Verscheidene geleerden vermoeden, dat de Russen een nieuwe chemische brandstof hebben gebruikt of zelfs atoomkracht voor de voortstuwing De nationale raad van de Franse socialistische partij heeft zich gisteren voor deelneming aan een regering van Felix Gaillard die met de kabinetsvorming be last is, uitgesproken. Dit ge schiedde met 2087 stemmen voor en 1732 tegen deelneming. Het hier vermelde resultaat volgde op een eerdere bekendmaking van de conservatieven, dat zij Gaillard zul len steunen. Men acht het thans vrij wel zeker, dat Gaillard tot premier zal worden gekozen, wanneer hij zijn regering morgen aan de nationale ver gadering voorstelt. Intussen heeft ook de parlements- fractie van de ex-Gaullisten, die aan vankelijk aarzelde, meegedeeld, dat zij „in principe" voor deelneming aan een legering van Gaillard is. hebben weten aan te wenden. Te gro ter is de verbazing omdat de hoogte 50 procent groter is dan van de Spoetnik I. In officiële Amerikaanse kringen is men van mening, dat de Russen, ondanks de spanningen in de Rus sische communistische partij, in staat zijn een belangrijke voorsprong op wetenschappelijk gebied op de V.S. te behalen en aldus hun prestige in het buitenland te vergroten en hun strategische positie te versterken. In politieke kringen in de V.S. is men hier en daar de mening toege daan. dat de Kussen, door juist op dit tijdstip een nieuwe kunstmaan te lanceren, het effect op de publieke opinie van de zaak-Zjoekof wilden verzwakken. Zowel de Japanse als de Engelse dierenbescherming hebben hun af schuw uitgesproken over het feit, dat zich een hond aan boord be vindt van deze Spoetnik II. Zij heb ben daartegen krachtig geprotesteerd en de Engelse bond heeft zich voor genomen dagelijks om twaalf uur één minuut stilte te betrachten. In een herderlijke brief heeft gisteren het Nederlandse epis copaat de steun van alle katholieken gevraagd voor het op peil houden en de uitbouw van het katholiek hoger onderwijs. Het Centraal Fonds voor het Katholiek Onderwijs heeft deze brief bij alle kerken aan de gelovigen laten uitreiken. De bisschoppen hebben de katholieken van Nederland mededeling gedaan van de oprichting van het Centraal Fonds, dat de gelden voor het hoger onderwijs zal gaan beheren. De stichting zal niet alleen het werk der parochiële universiteits-comités steunen en bevorderen» maar daarnaast vele andere activiteiten ontplooien. De groei en de ontwikkeling van het katholiek onderwijs aldus d& bisschoppen zullen met zich meebrengen, dat de bijdrage, die van de katholieken zelf gevraagd wordt, voorlopig nog ieder jaar zal stij gen. Deze groei zal over enkele jaren van de katholieke bevolking een bijdrage vragen, die het viervoud zal bedragen van hetgeen thans per jaar wordt opgebracht. De bisschoppen zeggen zich gelukkig te prijzen, dat de weg naar het hoger onderwijs thans voor iedereen open ligt en dat de offers voor dit onderwijs niet alleen vruchten zullen afwerpen voor de studen ten zelf, maar ook voor hen, die zelf of wier kinderen dit onderwijs niet hebben gevolgd. Het pamflet, waarop de bisschoppelijke brief is afgedrukt, geeft, door middel van een invulformulier, de mogelijkheid om voor een bepaald steunbedrag in te tekenen. Men kan echter ook een bijdrage storten op het: gironummer van de bisschop. Voor wat de bisdommen in ons verspreidings gebied betreft dus op de gironummers 657300 (mgr. J. Baeten) en 656900 (mgr. W. Mutsaerts). Maarschalk Zjoekof, de ontslagen Russische minister van defensie, is zowel uit het presidium als uit het centrale comité van de communistische partij verwijderd. Hij zou „de partijbe ginselen hebben. geschonden" en zich „tegen partijbesluiten verzet" (Advertentie) In de desbetreffende resolutie van het centrale comité heet het, dat Zjoekof de Leninistische partijbegin- selen voor de strijdkrachten heeft ge schonden en een gedragslijn heeft ge volgd, die het werk van de partij organisaties, politieke organen en mi litaire raden bemoeilijkte en de lei ding en het gezag van de partij, haar centrale comité en de regering over het leger en de vloot uitsloot. Een Westduits verkeerstoestel van de maatschappij Herfurther van het type DC-4 is gisteren ochtend kort na het vertrek in aen buitenwijk van Duesseldorf neergestort. Zeven personen, waarvan zes inzittenden van het toestel, kwamen om het leven, le drie overige inzittenden wer- ien zwaap gewond, evenals de stewardess. Het toestel, dat juist voor vlucht naar New York was opgeste gen, zou in New York 56 passagiers aan boord nemen. Bij het neerstorten raakte het vliegtuig een kantoorge bouw, waarin een vrouw gedood werd. Er Brak brand uit. Het toestel kwam in een tuin bij het gebouw te recht. Volgens de resolutie heeft de ple naire vergadering van het centrale comité voorts vastgesteld, dat de ver heerlijking van de persoon van kame raad Zjoekof in het leger, met diens persoonlijke medewerking en door la ge vleiers werd bevorderd. Bovendien werd de werkelijke geschiedenis van de oorlog ten behage van kameraad Zjoekof vervalst. De werkelijke stand van zaken werd in een verkeerd licht gesteld. De ge weldige inspanningen van het Russi sche volk werden gebagatelliseerd, als ook de moed van alle manschap pen en de rol van hun bevelhebbers cn politieke werkers, de militaire be kwaamheid van de bevelhebbers aan het front, van de legers, de vloten en de leidende en inspirerende rol van de communistische partij van de Sov jet-Unie. Weg-zuivering Dat alles neemt niet weg, dat Zjoekof een nieuwe taak zal krij gen „in overeenstemming met zijn ervaring en bekwaamheden." Het presidium van de communisti sche partij is het hoogste uitvoerende orgaan in de Sovjet-Unie. Het centra le comité ontwerpt de politiek van de communistische partij. De eenenzestig!arige Zjoekof was de eerste beroepsmilitair, die ooit in het presidium van de communistische partij zitting heeft gehad. In juli van dit jaar werd hij volwaardig lid na zestien maanden kandidaat-lid (zon der stemrecht) geweest te zijn. Verwacht wordt, dat Zjoekof een militaire functie van betrekkelijk on dergeschikt belang op een post ver van Moskou verwijderd zal krijgen. Men verwacht thans ingrijpende veranderingen in de Russische le gerleiding, nu de invloed van Zjoekof teniet gedaan is. Bij de wijzigingen in de hoogste le gerleiding zal waarschijnlijk in de eerste plaats de 57-jarige maarschalk Wassily Sokolofsky betrokken zijn. Hij was in de oorlog stafchef en is een van Zjoekofs voornaamste medewer kers geweest. alle Voor zover men weet waren inzittenden Duitsers. De overlevenden hebben hun leven te danken aan het optreden van om wonenden en de brandweer, die snel ter plaatse was. De brand in het kan toor, die zich tot de belendende per celen dreigde uit breiden, was men in kort® tijd meester. Het is onmiskenbaar, dat met het oplopen van de prijs het aan- tal inzendingen steeds groter wordt. De afgelopen week werd zelfs een recordaantal bereikt. Duizenden briefkaarten bereikten 5 onze kantoren en het geeft ons J voldoening, dat tot - de uiterste hoekjes van ons grote versprei- l dingsgebied deelnemers aan onze toto zijn te vinden. Onze mensen, J die zich iedere week opnieuw J met hetzelfde enthousiasme door S de stapels briefkaarten worste- fen i jen, hadden deze keer moeite om J alles op tijd te verwerken. S J Ondanks dit enorme aantal in- zendingen had niemand het bij J het rechte eind. De pot blijft J staan. Zondag a.s. gaat het dus om f 125,-. J Doet uw best! S J De juiste uitslagen waren: S J NAC-PSV 2. Feijenoord-NOAD i 1, BW-Ajax 2, Sparta-ADO 3, GVAV-SC Enschede 3, DOS-MW 1, HVC-RBC 1, VSV-Willem II 1, EBOH-Baronie 2, Dosko-Hilver- sum 2. S Controle-totaalcijfer 18. Maarschalk Rokossofsky, ook een van Ruslands eerste bevelhebbers in de laatste oorlog, is reeds uit Moskou verdwenen. Hij was plaatsvervangend minister van defensie voordat hij, de vorige maand, het bevel kreeg over het aan Turkije en Perzië grenzende Transkaukasische front. Beter schap....' Uit de gang van zaken is gebleken, dat het besluit tot ontslag van Zjoekof reeds genomen is tijdens diens reis naar Zuid-Slavië en Albanië. En Zjoekof zelfHij heeft waarschijnlijk het beste gedaan wat onder de huidige omstandigheden mo gelijk was en dusop de jongste partijvergadering rouwmoedig zijn zonden toegegeven. Hij heeft béloofd zijn gedrag te her zien en verklaarde op de partijverga dering dat het hem speet, dat hij zijn fouten niet eerder had ingezien. (Advertentie) Dezer dagen is bekend gemaakt, dat de bedragen van het algemeen ouder domspensioen in verband met de huur verhoging met ingang van 1 augustus verhoogd zullen worden en vanaf die datum zullen bedragen: voor gehuw den 1524 per jaar 127 p.m.) en voor ongehuwden 936 p. j. 78 p. m.) Om misverstand te voorkomen, wijst de Sociale Verzekeringsbank erop, dat op deze verhoging reeds vanaf 1 augus tus j.l. voorschotten zijn verleend. De thans vastgestelde verhoging be draagt daardoor in feite 1 per maand voor gehuwden en 0.50 per maand voor ongehuwden. De suppletie over de maanden augus tus t.m. oktober ten bedrage van 3 voor gehuwden, resp. 1.50 voor on gehuwden wordt door de uitvoerings organen in de maand november uit betaald. Naar het Westduitse blad „Bild" weet te melden, bevinden zich vier Belgen en een Nederlander, die tegen het einde van de tweede wereldoorlog vrijwillig tot de Waffen-SS waren toe getreden, zich in het Russische straf kamp te Potma, 500 km ten oosten van Moskou. De Nederlander zou de 32-jarige Anton van K. zijn. Het blad zegt, dat een voormalige Duitse ge vangene het Rode Kruis op de hoogte van de verblijfplaats van de vijf man nen heeft gesteld. De schokkende uitslagen, waarop de ploegen uit de eredivisie gisteren voet- ballievend Nederland vergastten, lul den als volgt: Blauw Wit-Rapid JC 1-0 Sparta-ADO 2-2 DOS-MW 2-1 GVAV-Spcl. Enschede 2-2 NAC-PSV 1-6 BVV-Ajax 0-1 Amsterdam-Elinkwijk 0-1 Fortuna '54-WV 2-2 Feijenoord-NOAD 4-0 Voor verslagen en actie-foto's mogen wij U verwijzen naar onze sportpa gina's.

de Stem | 1957 | | pagina 1