BAAYENS uw OPTICIEN RIVELLA Beroepen tegen autobusdienst gegrond verklaard ZOUTELANDE's AMBTENAREN KREGEN SALARIS Belening Springstof voortijdig ontploft te Rucphen Iets anders? F. Dieleman te IJzendijke krijgt geen vergunning Pastoors benoemd te Axel, Oosterhout en Hoogerheide Ambtsjubileum PTT-directeur te Terneuzen RECTIFICATIE STOPPELMAN DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 2 NOVEMBER 1957 Mivo-winkelactie te Vogelwaarde Enkele attracties Ambonnees lichtte weer mensen op LANGE VORSTSTRAAT 106, GOES, telefoon 2159 Regeling vlascrisis: 0BEl iISK ZAKDOEKEN Twee commandos ernstig gewond Sobere herdenking van Bellamy te Vlissingen NETTE VERKOOPSTER' Pro Ecclesia voor Aloys de Nijs Walcheren MIDDELBURG ZEEUWSC11- VLAANDEREN Nieuwe professoren te Hoeven Pastoor dr. L. Smit Reorganisatie bij Alberts houthandel te Middelburg Agente: FIRMA 3AY1NGS-BEYERSBERGEN Haagweg 250 - Breda Telefoon 37950 Zu id- Beveland DOKTERSDIENSTEN Dienst dierenartsen Gedenksteen voor Tom Schreurs GOES Volle saai voor Toon Hermans Onaangenaam avontuur AGENDA Vandaag Morgen Maandag 3 M/ En] De Kroon heeft de beroepen van de firma gebroeders M. en A. Fraassen te vIissingen, de N.V. Stoomtrammaatschappij ,,Breskens - Maldeghem" te Aardenburg en de N.V. Zeeuwsch - Vlaamse Tramwegmaatschappij te Terneuzen tegen een beschikking van de Commissie Vergunningen Personen- vervoer (C.V.P.) van 9 mei 1955, waarbij aan F. Dieleman te IJzendijke een vergunning werd verleend voor de uitvoering van toerwagenritten en ongeregeld vervoer met een auto met ten hoogste twaalf personen, gegrond verklaard. De Kroon heeft de beschikking van de Commissie Vergunningen Perso nenvervoer vernietigd en bepaald, dat de door de heer Dieleman aange vraagde vergunning geweigerd had moeten worden. De Commissie Vergunningen Perso. nenvervoer had aan de heer Diele man een vergunning verleend, omdat hij het vervoer van scholieren per autobus op zich genomen had, in welk vervoer geen andere ondernemer zou kunnen voorzien. Bovendien zou de heer Dieleman de door hem gekochte autobus niet kunnen exploiteren zon der ook aan toerwagenritten en on geregeld vervoer deel te nemen. In hun beroep op de Kroon voer den de appellanten aan, dat de door de Commissie Vergunningen Perso nenvervoer verstrekte vergunning een overmatige vervoergelegenheid zal scheppen en dat zij tezamen over voldoende autobussen beschikken om aan ieder verzoek voor toerwagenrit ten en ongeregeld vervoer in west- De winkelactie, die dit jaar door de plaatselijke middenstand te Vo gelwaarde op touw wordt gezet, start deze keer met een vooral voor de jeugd bijzonder aantrekkelijk pro gramma. Op zondag 3 november a.s. toch wordt een grote ballonwed strijd georganiseerd, waaraan alle kinderen van 4 tot 14 jaar uit de dorpen Stoppeldijk, Boschkapelle en Hengstdijk gratis kunnen deelne men. Een andere attractie bij de opening van de winkeliersactie vormt 't op treden van Jiet jeugdaccordeon- gezelschap „Semper Gaudete" uit Clinge. Dit zeer bekende jeugden- semble telt niet minder dan 52 me dewerkers en heeft o.m. succes ge vierd bij een optreden voor de Vlaamse televisie. Dit gezelschap zal zondag een rondgang door het dorp maken, en alle aan de ballonwed strijd deelnemende kinderen zullen zich hierbij aansluiten. Na de op tocht begeven de kinderen zich naar de speelplaats achter de kleuter school, waar de ballonnen tegelijk worden opgelaten. De jeugd kan daarija. terecht in het verenigings- bouw, waar het Clingse muziekge zelschap nog enige nummertjes ten beste" zal geven. Door een pater van Scheut zal tevens een programma van kinderfilms worden vertoond en in verband hiermede wordt van de kinderen een offertje gevraagd ten bate van de missie. Tijdens de winkelactie zullen door de deelnemende winkeliers bonnen worden uitgereikt bij aankoop van die artikelen waarvoor dit is toege staan. Bij inlevering van 12 bonnen ontvangt men een toegangsbewijs voor een kinderfilm. Deze toneel- en filmvoorstellingen worden gepresen teerd bij de sluiting van de winkel actie op 7 en 8 december. De kin derfilm ..Het geheim van het kasteel Dalmonde" draait op zaterdag 7 de cember in het verenigingsgebouw Tijdens deze voorstelling zullen de prijswinnaars van de ballonwed strijd bekend gemaakt worden. De toneelavonden op 7 en 8 december worden verzorgd door het reizend Zeeuws volkstoneel. Dit bekende ge zelschap zal onder regie van drs. L. Lockefeer een opvoering geven van het Vlaamse blijspel „Buigen of bar sten". De actie van de plaatselijke middenstand zal onder de naam van VIVO-actie in de weken, die aan het St.-Nicolaasfeest voorafgaan, zeker de nodige aandacht trekken. (Advertentie) Zeeuwsch-Vlaanderen te voldoen, zo dat geen nieuwe ondernemers behoe ven te worden toegelaten. De beide tramwegmaatschappijen hadden in hun beroep op de Kroon nog aangevoerd, dat zij niet bereid waren het vervoer van de school jeugd te verzorgen voor het tarief, dat de opdrachtgever wenste te be talen. Bovendien waren zij voor een prijsonderbieding van de heer Diele man bevreesd. De Kroon heeft thans overwogen, dat de heer Dieleman de kleine auto bus alleen heeft aangekocht om scho lieren binnen de gemeente IJzendijke (Advertentie) te vervoeren, maar dat deze autobus niet lonend geëxploiteerd kan worden zonder toerwagenritten en ongeregeld vervoer. De Kroon acht dit geen bijzondere omstandigheid, waardoor van de vast gestelde richtlijnen voor het uitgeven van vergunningen afgeweken zou moeten worden. Bovendien is geble ken. dat in IJzendijke en omgeving de behoefte aan toerwagenritten en ongeregeld vervoer met een autobus voor kleine gezelschappen zeer gering is, zodat volgens de Kroon ook daar om geen aanleiding bestaat de ge vraagde vergunning te verlenen. De Ambonnees, die vorige week in Breskens zijn slag heeft geslagen is weer in verschillende plaatsen van ons land gesignaleerd. Er kwamen meldingen uit Barneveld, Bussum en Middelburg. Op vier plaatsen in de Zeeuwse hoofdstad sloeg hij zijn slag en zijn buit bestond uit: weer een horloge, een elektrische klok sigaret ten en drank. Maandag en dinsdag werden door de Rijkspolitie uit Bres kens alle provinciale boten bewaakt. Iedere winkelier wordt dus nog steeds gewaarschuwd voor deze ge raffineerde oplichter. Al hangt de lamp te Zoutelande ook doordat het gemeentebestuur ver zuimde tijdig voorzorgen te nemen financieel scheef, de gemeente ambtenaren hebben toch hun maand salaris over oktober op tijd ontvan gen. Dit is mogelijk geworden dank zij het provinciaal bestuur dat, via de eerste afdeling der griffie, de bank van Nederlandse gemeenten bewogen heeft om Zoutelande een extra-lening van f 15.000.- te verstrekken. De Nederlandse Federatie van Vlassersverenigingen werkt met man en macht om een oplossing te vin den voor de vele moeilijkheden, waarmee de vlassers te kampen heb ben. Zo heeft thans het Bestuur der Federatie een regeling afgekondigd, waardoor het mogelijk is, dat een vlasser overgaat tot het belenen van vlas. De Federatie stelt een of meer pak huizen ter beschikking waarin het vlas kan worden opgeslagen. De vlas ser krijgt dan een beleningsbedrag uitbetaald, dat voor iedere baal van 100 kg. 125.bedraagt. De vlas ser blijft ten allen tijde volledig eige naar van zijn vlas, dat hij kan ver kopen aan wie hij wil. ofwel vanuit het pakhuis, ofwel nadat hij het daar heeft laten weghalen. Zo'n be leningsovereenkomst duurt drie maanden. Mocht de prijs van het vlas een gunstiger wending nemen, dan kan de beleningsovereenkomst be kort worden. De kosten, die verband houden met deze belening, zoals een rente van 5,5 pet. en de kosten van opslag, komen voor rekening van de vlasser. Deze regeling, die ingaat op 15 november a.s. is misschien wel een begin van de vele moeilijkheden, die zich momenteel in de vlassers wereld voordoen. Zo apart! Zo zacht, zo kleurig als vlinders. Van „uit"-stekende kwaliteit. Voor dames en heren. Geef ze ook ten geschenke! zo zacht... zo kleurig! (Van onze verslaggever) Op de Rucphense heide militair oefenterrein van de Com mando's te Roosendaal kwam donderdagmorgen rond half elf een lading springstof voortijdig tot ontploffing waardoor de ser geant-instructeur Boekhorst uit Roosendaal en de dienstplichtig soldaat Schaffers uit Hoensbroek werden gewond. De commando's hadden een oefe ning met springstoffen, het plaatsen van lichte ladingen voor het opblazen van bepaalde objecten. Door onver klaarbare oorzaak is een dezer ladin gen. op het moment, dat instructeur Boekhorst en enkele manschappen deze aanbrachten, tot ontploffing ge komen. De instructeur werden enkele vingers afgerukt, terwijl Schaffers aan een der ogen ernstig werd getrof. fen. Onmiddellijk werd alarm geslagen op de Engelbrecht van Nassaukazer- ne waar de geneeskundige staf direct naar de onheilsplaats spoedde. Twe ziekenauto's van de gemeente Roosendaal werden opgeroepen voor transport. In het zieken huis Charitas te Roosendaal wer den beide gewonden opgenomen. Ope ratief ingrijpen bleek noodzakelijk. Naar wij vernemen is de toestand van de beide gewonden niet levensgevaar lijk. Een derde militair liep lichte verwondingen op. Omtrent de oorzaak van deze voortijdige ontploffing van de lading wordt een onderzoek inge steld. Bij de receptie die gisteren in de benedenzaal van ..Hotel Rotterdam" te Terneuzen werd gehouden ter ge legenheid van het veertigjarig jubi leum van de directeur van het P.T.T.. kantoor te Terneuzen, de heer B. J. Bierhoff. is duidelijk gebleken hoezeer de jubilaris zich in de sympathie van superieuren en ondergeschikten mag verheugen. Behalve het bijna voltal lige personeel van het Terneuzense kantoor waren ook aanwezig de heren P. J. Waale, directeur van het post- district Middelburg, de adjunct-in specteur in dit district, de heer L. L. Wolters, de directeuren van Sas van Gent, Hulst, Axel, Breskens en Goes, de chefs van de technische dienst en de kantoorhouders van Philippine, Hoek en Zaamslag. Het was op de eerste plaats de heer Waale, die in hartelijke bewoor dingen de gelukwensen van de cen trale directie overbracht. Hij memo reerde het vele werk door de heer Bierhoff gedurende de afgelopen veer tig jaar verricht. Hij overhandigde hem een oorkonde als bewijs van waardering voor de toegewijde arbeid en het insigne voor 40 jaren dienst. Namens het personeel sprak de chef van het postkantoor Terneuzen, de heer Uytdewilligen. Hij vergeleek de heer Bierhoff met een wegwijzer die kort en duidelijk de juiste weg naar het gestelde doel aangeeft. Daar naast echter, zo zei spreker, heeft u ook altijd veel belangstelling voor het wel en wee der gezinnen. Ook hij had een fraai geschenk voor de ju bilaris. Namens de bestellers sprak de heer Kolijn en de heer J. Cornelis had een kort maar geestig speechje namens de kantoorhouders. Tenslotte was het collega de Vries uit Hulst die namens de overige directeuren zijn wensen uitsprak en ook deze liet dit vergezeld gaan van een fraai geschenk. De heer Bierhoff dankte in bijzon der hartelijke bewoordingen mede namens zijn gezin. Zoals wij reeds meldden hebben B. en W. van Vlissingen besloten de Vlissingse dichter, Jacobus Bellamy te herdenken in 'n bijeenkomst, wel ke op 14 november a.s. zal worden gehouden in de Doopsgezinde Kerk aan de Vrijdomweg te Vlissingen. Onder voorzitterschap van burge meester mr. B. Kolff is een klein comité gevormd, dat deze herden kingsbijeenkomst zal voorbereiden. Na een openingswoord zal in deze herdenkingsbijeenkomst door mej. dr. H. Ghijsen te Domburg worden ge sproken over het leven van Bellamy waarna prof. dr. W, Smit, hoogle raar aan de rijksuniversiteit te U- trecht, de litteraire betekenis van het werk van Bellamy zal behande len. Door een tweetal leerlingen van de Christelijke kweekschool voor onder wijzers te Middelburg zullen uit het werk van de dichter enige gedichten worden voorgedragen. Uit het vorenstaande blijkt, dat de herdenking een eenvoudig karakter zal dragen. Opgemerkt moge nog worden, dat de herinnering aan de dichter in Vlis singen wordt levendig gehouden in de benaming van het naar hem ge noemde plein, alsmede in een in de gevel van het pand Bellamypark no. 30 aangebrachte gevelsteen met zijn borstbeeld. (Advertentie) P. M. VAN DE WALLE HULST vraagt voor zo spoedig mogelijk De heer Aloys J. de Nijs te Kloos- terzande is door Z.H. de Paus begif tigd met de onderscheiding Pro Ec clesia et Pontifice. Zij werd hem uit gereikt door pastoor J. v.d Eijnden. De heer de Nijs dankt de onder scheiding aan zijn verdiensten voor de Kerk en het organisatieleven in zijn gemeente en ook aan het feit, dat vier kinderen van de achttien, die het gezin de Nijs mocht opvoe den, zich in dienst van de Kerk heb ben gesteld. BESTUUR P.V. „P.Z.E.M." In de koffiekamer van het PZEM- kantoor gehouden jaarvergadering van de personeelsvereniging der P.Z.E.M. werden de heren J. Huser, 'P. Maljers en B. de Jonge te Mid delburg en de heer J. J. de Kok te Vlissingen bij acclamatie als be stuursleden herkozen, terwijl als nieuwe bestuursleden werden geko zen dc heren R. A. M. Vis te Ter neuzen en H, J. Leuvelink te Mid delburg. /&r- fitfjf j v j/ \LA L mt Hp t m -wA Z.H. Exc. de Bisschop van Breda heeft benoemd tot herder van de parochie H. Hart van Jezus te Oosterhout als opvolger van pas toor Aug. Commissaris de zeer- eerw. zeer gel. heer dr. L. J. W. Smit. Pastoor Smit is 24 juli 1905 te Am sterdam geboren. Hij werd op 14 juni 1930 tot priester gewijd. Aan het Angelicum te Rome behaalde hij de doctorstitel, waarna hij nog enige tijd aan de r.-k. Universiteit te Nijmegen zijn studies voortzette. Van 1934 tot 1936 was hij kapelaan te Princen- hage. Op 26 februari 1936 volgde zijn benoeming tot professor aan het groot-seminarie „Bovendonck" te Hoeven met de leeropdracht dogma tische theologie en kerkgeschiedenis. Hier kon hij zich geheel aan de we tenschap wijden, wat o.a. tot uiting kwam in de algemeen gewaardeerde omwerking van de Katechismus van Potters, waarvan hij een groot ge deelte voor zijn rekening nam. Ook de katholieke journalisten hebben van zijn wijze inzichten mogen profiteren in de jaren, dat hij /Ms -hun geestelijk adviseur optrad. Na het vertrek van professor Smit wordt de leeropdracht in tweeën ge splitst. Drs. J. Dekkers, die eveneens te Rome studeerde, zal de dogmati sche theologie gaan doceren, terwijl drs. L. Aerden uit Breda, benoemd werd tot professor in de kerkgeschie denis. Pastoor A. Meeus Tot opvolger van pastoor G. Konings als herder van de pa rochie O. L. Vrouw Hemelvaart te Hoogerheide werd benoemd de zeer eerw. heer A. S. M. J. Meeus uit Axel. Pastoor Meeus is op 25 september 1901 te Breda geboren. Op 29 mei 1926 werd hij tot priester gewijd. De luisterrijke viering van zijn zilveren priesterfeest vorig jaar ligt nog vers in het geheugen. Tot 1943 was hij kapelaan in de parochie van de H. Antonius te Oosterhout, waarna hij werd overgeplaatst naar de parochie van O. L. Vrouw Hemelvaart te Ber gen op Zoom. Hier heeft hij zich o.a. als directeur van de r.-k. Militaire Vereniging grote verdiensten verwor ven, zowel voor de militairen van het Bergse garnizoen als voor de zaak van Katholiek Thuisfront. Op 28 december 1950 werd hij pastoor van Te Middelburg lopen geruchten over een dreigend ontslag aan een dertig arbeiders bij de fa. Alberts in ver band met de reorganisatie bij dit houtbedrijf. Bij informatie bleek ons het vol gende: Tot nu toe is het bedrijf ver spreid over een drietal terreinen, waaraan echter een eind komt door dat alles in de naaste toekomst wordt geconcentreerd op het industrieter rein. Uit de aard der zaak kan dan eco nomischer worden gewerkt cn heeft men minder personeel nodig dan de 65 man, welke nu te werk zijn ge steld. In geen geval zullen dertig werknemers daarvas de dupe worden maar hoogstens tien of twaalf. De directie zal hierbij de minst pijnlijke weg kiezen cn afvloeiing geleidelijk doen plaats hebben. Er zijn enkele ouderen, die dicht bij hun pensioen staan en bovendien heeft men nog enkele losse krachten in dienst, voor wier een ontslag niet zo hard aan komt. de parochie H. Gregorius de Grote te Axel. Hier zal zijn plaats worden inge nomen door pastoor C. Uytdewilligen die sinds 1948. kapelaan was in de H. Antonius-parochie te Oosterhout. De nieuwe pastoor is in 1903 geboren en werd in 1929 tot priester gewijd. Hij wordt opgevolgd door kapelaan E. Bielars. Voorts is tot rector van het Gast huis te Halsteren benoemd de zeer eerw. heer J. Romme. die kapelaan was te Prinsenbeek. Zijn plaats zal hier worden ingenomen door kape laan C. de Leeuw. Rector Romme die 8 jaar geleden kapelaan aan de St. Quirinusparochie te Halsteren is geweest, volgt rec tor Gregorius Lampfen van de As- sumptionisten uit Steenbergen op. Deze laatste zal zijn functie weer gaan waarnemen bij zijn orde. Tenslotte zijn nog twee bedrijfsaal- moezieners benoemd, namelijk een pater assumptionist te Bergen op Zoom, waarvoor pater Alexander ge noemd wordt en pater Wigbertus van Berkel s.s.c.c. te Breda. Tot inspecteur r.-k. Lager Onder wijs en Voorbereidend L.O. in het de kenaat Aardenburg is benoemd de Z.E. heer R. Verdurmen te Oost burg: tot inspecteur r.-k. Lager On derwijs en Voorbereidend L.O. in het dekenaat Breda de Z.E. heer A. Huysmans te Gilze, onder getijktijdig eervol ontslag als zodanig van de Z.E.heer C. v.d. Made te Breda. (Advertentie) Neem dan In café. rvstaurant of thuis RIVELLA Dat heeft een smaak die U nooit eerder geproefd Heeft en die U 'nóg een RIVELLA" doet reggen. Een frisse verkwikking, een nieuw genot. Nonfiling: geeft geen "vol* gevoel. Bevordert de spijsvertering. RIVELLA is een natuur product uit melk. Sprankelend goudgeel I .dndrii dun andrli Verkrijgbaar bij Uw wijnhandelaar en de horecabedrijven. Sas van Gent VERGADERING K.V.P. De afdeling Sas van Gent van de K.V.P. hied een bestuursvergadering. Na bespreking van de financiële toe stand kwam de aanvulling van het bestuur ter sprake, dat niet meer volledig is door vertrek van enkele leden naar elders. In de eerstvolgen de ledenvergadering zal getracht worden de vacatures aan te vullen. Eveneens zal in de eerstvolgende le denvergadering de kandidaatstelling voor de verkiezing van de Provinciale Staten aan de orde gesteld worden. Tenslotte werd besloten in novem ber een korte actie in te zetten ter opvoering van het aantal leden. Het bestuur hoopt dat alle leden hieraan hun medewerking zullen verlenen. Clinge CLINGSE HENGELAARS Op het viswater De Zestigvoet is wederom een partij karper uitgezet van 1000 kg. Deze partij bestaat uit twee-zomerige karper en is geleverd door de Organisatie ter verbetering van de Binnenvisserij te Utrecht. Nu is er nog een aanvraag lopende voor een partij zeelt en brasem, doch wan neer deze zullen kunnen worden uit gezet is nog niet bekend. SEMPER GAUDETE De muziekschool Semper Gaudete zal zondag a.s. om twee uur te Stop peldijk een rondwandeling maken door het ganse dorp. Na afloop van deze rondwandeling zal er in het r.-k. Patronaat een uitvoering worden ge geven Het ligt in de verwachting, dat deze kleine muzikanten ook in dit dorp de nodige belangstelling mogen genieten. Stoppeldijk FILM VOOR DE MISSIE Op zondag 3 november draait in 't verenigingsgebouw de bekende Ja panse film „De klokken van Naga saki". Deze film kreeg onlangs nog een uitvoerige bespreking in dit blad en hij is de belangstelling van onze parochie zeker waard. De film wordt gepresenteerd door de paters van Scheut en de opbrengst van de ze filmavond komt ten goede van de missie. Het is de bedoeling dat tij dens de H. H. Missen op zondag 'n pater van Scheut deze vorm van steun aan de missie aan de mensen zal aanbevelen. Dansavond. Het St.-Nicolaasco- comité te Pauluspolder organiseert zondag 3 november een dansavond ter versterking van de kasmiddelen. De avond wordt belegd in de boven zaal van café P. Compiet. Breskens MAN MET HAMER GESLAGEN? Toen M.V. niet op zijn werk ver scheen, ging zijn collega op onder zoek uit en vond V. in half bewuste loze toestand in een stoel hangen. Dokter Ossewaarde was vrij spoedig ter plaatse en achtte, gezien de man alleen woont, overbrenging naar het ziekenhuis te Oostburg raadzamer. De man was blijkbaar door een zwaar voorwerp op het hoofd getrof fen. Het bleek, dat hij bij zijn buur man D. op bezoek was geweest. Ze kregen waarschijnlijk ruzie waarna D. in zijn drift zijn buurman met een hamer aan het hoofd trof. D„ die voorlopig in een zenuwafdeling van het Ziekenhuis te Terneuzen werd opgenomen, kon nog niet wor den gehoord. Het spreekt vanzelf, dat in de Bloemenwijk waar beiden woonden, heel wat onware praatjes en geruchten de ronde deden. De po litie, die ook spoedig ter plaatse was stelt nu een onderzoek in. ONGELUKKIGE VAL De waarnemend kampbeheerder G. S. uit Breskens, kwam bij het betre den van het Ambonnezenwoonoord zodanig te vallen, dat hij naar het ziekenhuis te Oostburg moest worden overgebracht. BEVORDERD De opperwachtmeester der Kon. Marechaussee, J. de Lijzer, is met ingang van 1 november 1957 bevor derd tot adjudant. In de afgelopen maanden is de bi bliotheek grondig gereorganiseerd. Een honderdtal verouderde en ou derwetse boeken werden uit de cir culatie genomen, terwijl een bedui dend aantal nieuwe boeken werd aangekocht. Het totaal aantal boeken bedraagt thans 2025. Voor de oude ren is gelegenheid om boeken af te halen op zondagvoormiddag na de hoogmis, -terwijl de kinderen kunnen afhalen op zaterdagmiddag om 5 uur. Sint-Kruis TONEELSTUK IN STUDIE Voor een van haar eerste winter avonden heeft de dorpsgemeenschap Sint Kruis een toneelstuk in studie genomen genaamd "Het meisje en het Leeuwenjong". De uitvoeringen zullen worden gehouden op zaterdag 23 en zondag 24 november aanstaan de. Sluis CURSUS ESPERANTO Onder leiding van de heer G. van Oorschot, hoofd aan de openbare school is een cursus begonnen in Es peranto. Met negen deelnemers is deze cursus gestart. De zondagsdiensten voor doktoren zijn als volgt geregeld: Goes: dokter Weiten; Middelburg: mevr. Pel; Vlis singen: dokter Detmar; Heinkenszand Arendskerke: dokter Vos te Wolfaarts- c'ijk en op O. Z.-Beveland behalve \erseke dokter Kamps te Rilland. Dokter Folmer te Driewegen %eemt waar voor dokter Luyckx; dokter Gel derblom te Nieuwdorp voor dokter Kiviet en dokter Wöstmann te Kwa- dendamme voor dokter Kole. Te Axel wordt de dienst waarge nomen door dokter Kats en te Ter neuzen door dokter Nijsten. De zondagsdienst op Z.-Beveland wordt waargenomen door de heren J, Klaassen, Heinkenszand en G. Bone- schanser, Kruiningen. (Advertentie) In onze advertentie SERIE VERKOOP van woensdag 30 okt. werd abusievelijk vermeld: WOLLEN JAPONSTOF 90 breed. Dit moet zijn 130 breed Normaal 4.90 NU 2.98 DE STOFFENMAN Bosstr. 20, Bergen op Zoom Zaterdag 9 november 's morgens half elf, zal dr. J. C. Tetzner, voor zitter van het Tom Schreurs-Fonds, op het graf van wijlen Tom Schreurs op de begraafplaats Zorgvlied te Am sterdam een gedenksteen onthullen. Schoondijke „SPREKEN IN HET OPENBAAR" De club van oud-cursisten „Spre ken in het openbaar", afd. west- Zeeuwsch-Vlaanderen, hield in hotel „De Zwaan" onder voorzitterschap van de heer G. v. d. Waal haar alge mene vergadering. Het programma werd vlot afgewerkt. Tot penning meester werd gekozen de heer Groos- man uit IJzendijke. Na de pauze wer den kleurendia's vertoond. Aardenburg OUD VROUWTJE DOOD GEVONDEN Alhier is de 83-jarige Louisa M. Goethals, weduwe van A. Verhamme, in haar woning dood aangetroffen. Het oude mens woonde alleen in haar huisje nabij de Aardenburgse Steen fabriek en deed haar eigen huishou dentje. Wel was getracht om haar in een bejaardentehuis op te laten ne men, doch zij wilde daarvan zelf niets weten. Toen men de laatste da gen ge n beweging meer merkte, heeft de politie een onderzoek inge steld, waarbij men haar dood aan trof, liggende op de grond. Aangezien alles op slot was heeft de politie zich door het forceren van een deur toe gang tot de woning moeten verschaf fen. Aan misdrijf wordt niet gedacht. RAADSVERGADERING Voor maandag 4 november is een raadsvergadering belegd des namid dags om 4 uur. Op de agenda staan o.m. de volgende punten: begroting' burgerlijk armbestuur Eede voor 1958 en rekening over 1956, verzoek om subsidie Julianaziekenhuis te Terneuzen, verzoek om bijdrage per leerling voor de Stichting Katholiek Middelbaar Onderwijs in Zeeuwsch- Vlaanderen, verzoeken om bijdragen vervoerskosten voor leerlingen die verder dan 4 km van de school wo nen, verhoging van de huurprijzen der gemeentewoningen, bouw van woningwetwoningen, wijziging weder- opbouwplan, en uitbreidingsplannen voor Aardenburg, Sint Kruis, Eede en Draaiburg. vaststelling gemeente begroting 1958, vaststelling bijdragen per leerling voor het bijzonder on derwijs, verzoek om medewerking voor het oprichten van een monu ment voor de wereldvrede. R.K. LEESBIBLIOTHEEK De r.k. Leesbibliotheek die geves tigd is in het Sint Jansgebouw in de Brouwerijstraat is thans weer gedu rende de wintermaanden voor het publiek opengesteld. De leiding be rust bij het hoofd der r.k. jongens school A.P.M. Goossens. Te Goes, waar hij vorig jaar startte met zijn eenmansshow,, gaf Toon Hermans gisteravond in „De Prins" zijn 200e voorstelling daarvan. Vond zijn eerste optreden maar een matige belangstelling, gister had de artiest, die geaccompagneerd werd door drie musici, een volle zaal, die hij met de virtuositeit hem eigen, bespeelde. Toon lijkt een meester op alle wa pens: hij zing, acteert, maakt mees terlijke pantomimes, jongleert met woorden, praat recht en krom in vele talen en vult het toneel en het pro gramma op een wijze, die hem schijn baar geen moeite kost. De heer P. J. de V. uit de Marijke- straat alhier, die met groot verlof uit de militaire dienst kon gaan, liet zich met een taxi naar het station te Arnhem brengen. De chauffeur van de wagen manipuleerde zo vreemd, dat de taxi tegen een muur op botste en de V. eruit werd geslingerd. Een dokter constateerde een bloeduitstor ting in de knie en liet de jongeman, die meende daartoe in staat te zijn, met de trein naar Goes vertrekken. Thuis gekomen werd de V. echter onwel en bleek behalve een shock ook een zware hersenschudding te hebben opgelopen. Rilland KOOR OPGERICHT Dezer dagen is er een christelijk gemengde zangvereniging 'opgericht met 24 leden. Als dirigente zal fungeren mevr. Philipse uit Oostdi.ik. De repetities worden gehouden in de school met de Bijbel. FILMAVOND LANDBOUWERSBOND In de zaal van 't Wapen van Ril land is een filmavond gehouden uit gaande van de Chr. Landarbeiders- bond afd. Rilland Bath". Vele leden en niet-leden waren opgekomen, en waren vol lof over hetgeen werd ge presenteerd. 's Middags was er voor de jeugd een voorstelling die ook zeer druk was bezocht. DE KLINGE Kinema v. Dijk 7,30 uur: Katharina zingt voor mij. AXEL Het Centrum 6,30 en 9 uur: Santiago. SAS VAN GENT Olympia 8 uur: Van het moederschap verstoken. HULST Bioscoopgebouw 8 uur: Spint of St. Louis. IJZENDIJKE Hofzicht 8 uur: Carnaval in Wien. OOSTBURG Lerlel 8 uur: 08/15 't einde TERNEUZEN Luxor 8 uur: Gaby. Concertgebouw 8 uur: De zoon van Anna. ZUIDDORPE A. Apers 3 u.: Kalkoen- schieting. ANTWERPEN Kon. Vlaamse Opera 8 uur: Don Giovanni. KLOOSTERZANDE Het Witte Huis 5 uur: Dansen. DE KLINGE Kinema v. Dijk 3 en 7.30 uur: Katharina zingt voor mij. MOERBEKE-KOEWACHT A. Wouters 3 uur: Schieting. ST. JANSTEEN J. der Weduwe 5,30 uur: Dansen. Zaal Beatrix 3 uur: Schieting. Ed. Weemaes 6,30 uur: Prijs- kaarting. TERHOLE F. Schreurs 6 uur: Prijs- kaarting. CLINGE F. Weemaes 1,30 uur: Wild- schieting op de staande wip. KOEWACHT P. van Hove 1 uur: Schieting staande wip. AXEL Het Centrum 3,45 uur: Santiago; 8 uur: De man met de wassen beelden. R. Dieleman 3 uur: Schieting. SAS VAN GENT D. Dieleman 7 uur: Wildprijskaarting. O'ympia 2,30 uur: De zoon van de wreker; 5 en 8 uur: Van het moederschap verstoken. HULST Bioscoopgebouw 1.45 uur: Kin dervoorstelling: De dikke en de dunne; 4 uur: De man in de regenjas: 6,15 en 8.30 uur: Spirit of St. Louis. Aug. de Gucht 2 uur: Schieting; 6,30 uur: Prijs- kaarting. IJZENDIJKE Hofzicht 5 en 8 uur: Carnaval in Wien. OOSTRURG Ledel 2 uur: Pas des doods; 4,30 en 8 uur: 08/15 het einde. TERNEUZEN Luxor 2 uur: De zoon van Anna; 4,30 en 8 uur: Gaby. Con certgebouw 8 uur: De zoon van Anna. STOPPELDIJK liet Parochiehuis 7 u.: De klokken van Nagasaki; 3 uur: Kin derfilm. P. Compiet 4,30 uur: Dansen TFRHOLE Wed. de Cock 3 uur: Bin nenschieting. GRAAUW-PAAL J. Verras 2 uur: Wildsehieting. ANTWERPEN Kon. Vlaamse Opera 3 uur: Lakmé; 8 uur: De Bedelstudent. GENT Kon. Ned. Schouwburg: Het dagboek van Anne Frank. DE KLINGE Zaal P. Met* 7,30 uur: Revue de 3 Charels. AXEL Het Centrum 8 uur: De man met de wassen beelden. SAS VAN GENT Olympia 8 uur: Van het moederschap verstoken. HULST Bioscoopgebouw 8 uur: De man in de regenjas. OOSTBURG Ledel 8 uur: 08/15 het einde. TERNEUZEN Luxor 8 uur: Gaby. CR is in „ster" Zjoekov. werd als i jet-Unie ernstigste minister Ofschoon hierover k sloeg het c dat er gee: strekt we aan het betekenen Men tast over de beuren, d steld kon motie ginj degradatie ste hield ruchten, d ganin als terwijl de president ting van niet alleen maar ook bij afwez Zjoekov zf van zijn werd beke De veroi gradatie w schijnlijkhe terugkomst wel door n regerings- ontvangen Intussen van de com raad gegaai met grote paard ging. eindeloze zijn van verheerlijki het weren het leger zou zich i geefs 1 ben. De zo dan de besl mité en het; niqués verk Maar Kr al voor de scheen din Boelganin ceptie van i vertelde nieuwe fun eenkomstig danigheden, zijn, werd Kroestjev keltaal verc „Het is ni moet sterve in de plaats de stijl van even tevore bassade ten betrof toen door een tut waarbij een en de sterk: het eerst genstelling dat „op dei gens zijn vt lijkheid, tot dit verhaal eigen zegge sterke anari geweest. IV/IAAR los 1 die toe mank gaat om meer te klaren, ma steld, dat de Sovjet-, en tegenste] gekomen. H< de machtsstr dood gaande der van de weg uit het eamen met vormde, wat bracht van van Zjoekov Malenkov er Kaganowitsj partijmannen een overwir partijsecretai echter goedd de steun vai t-T „Kom me je in Londen Ik hield haat en knikte ha stonden op h worth Court, stond Jess t reeds op de Ik dacht ter begrafenis vs er voor Susar van Madgewo deze keer gel ooit terug zo na Tony's do gekomen en resolute wijzt men: Susan naar dat grot tige straat. 1 ren worden, wens ook op san zo vlug r ving zou we van het kind betrekken. „Ik zou zo ten", onderbj ten. „Hij trol kelijk aan. A hem nog gezi

de Stem | 1957 | | pagina 2