NO AD (na zenuwachtige winnaar van machteloos Films Real Madrid nèt beter dan machtig Antwerp Campbell geeft niet op Grote belangstelling voor cross van Sprint (Breda) Nederlandse zesmansploeg met dito Deense in l our DAGBLAD DE STEM Strijd bleef hangen" Frans Künen won in Tilburg Zeeuwse schaak- competitie WILNO VERLOOR VAN B.S.M. IN OVERGANGSKLASSE DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 31 OKTOBER 1957 Na één goal gebeurde niets meer.. Duits elftal alleen voor West-Duitsland Spaanse top-formatie in last HULST AXEL OOSTBURG TERNEUZEN MIDDELBURG VLISSINGEN Herstel Interessant Andere klc(u)ren j Reims leidt in Franse competitie Vijf „Vlissingen"- spelers naar centrale training Nansen-medaille voor kol. Schotborg/i EXAMENS MARKTEN Rallye Monte Carlo start in Scheveningen Y olley baltoernooi middelbare scholen Zeeuwse XI tegen Ned. amateurteam Scholenbouw stagneerde WATFRSTANDEN Neemt eens een proef I (Van onze speciale verslaggever) NO AD heeft gisteren zijn supporters een zenuwachtige mid dag bezorgd door de manier, waarop het de 1—0 zege op Fortuna verdedigde. De ene, beslissende goal was namelijk al na tien minuten een feit. Daarna begonnen de Limburgse gasten genoeg technische overmacht weg te geven om de Tilburgse voorsprong als een te grote weelde te gaan beschouwen. Het was te danken aan de vasthoudendheid van Walhout en zijn mannen en aan de schotloosheid van de Fortuna-voorhoede, dat meer doelpunten uitbleven. Maar pas bij het eindsignaal wist iedereen zeker, dat er inderdaad geen enkele Limburgse schutter aanwezig "waarmee niets wordt afgedaan aan de verdiensten van deze overwinning. Het ene doelpunt, dat de strijd (de enige ontmoeting, die deze dag voor de competitie was ingelast) besliste was een juweel dat lang zal na-glan zen: De actieve Sehuyer bracht de bal op zijn eentje tot vlak bij de Fortuna-goal, waar hij het leer met een feilloosg eplaatst boogschot afgaf aan Meyer. Die stond precies op zijn plaats om met een kopstoot doelman Belski te passeren. Het was heel mooi, vooral omdat het al zo vroeg in de strijd was, maar zelfs de meest verwoede NOAD-man durfde nog lang niet op de zege te rekenen. Tevoren waren de Limburgers al zo dicht in de buurt van keeper Huys- mans geweest, dat eerst Engel een schot van Appel op de doellijn moest wegwerken en dat nadien Notermans een dot van een kans naar de vaan tjes hielp. Met nog zoveel tijd in het vooruitzicht zou er nog van alles kun nen gebeuren. Maar er gebeurde niets niets tenminste dat met 'n goal werd beloond. Walhout en Sehuyer vooral kregen vat op het aanvalsspel van de For- tuna-mensen en langzaam maar ze ker nam niemand het zelfs nog ern stig als ze hun greep op de attaques eens verloren: de Limburgers scho ten toch naast, eerst Jongen, daarna Appel en Carlier, hopeloos knoeiend met kansen van het gedroomdste type. Sehuyer, een van de (weinige) su blieme spelers, kreeg meer en meer de kans zijn voorhoede aan de arbeid te zetten, zodat tussen de stormlopen der Limburgers door ook van Tilburg se aanvalszijde gevaarlijke dingen op touw konden worden gezet. Inmiddels had men daar kennelijk al zoveel slechts van de Fortuna- schutters afgekeken, dat de kansen met dezelfde flair om zeep konden worden geholpen. Zo bleef de wedstrijd, ook na rust, „hangen" op dat ene doelpunt. In dien Fortuna gelijk gemaakt had, zou de strijd wel verloren zijn gegaan. Indien Noad zijn voorsprong had kunnen vergroten zou het een Til burgse zege zijn geworden. Maar niets daarvan gebeurde, zodat de 1-0 stand griezelig bleef wankelen tot het einde. Het bestuur van de Westduitse Voetbalbond zal niet ingaan op een suggestie onlangs gedaan door Ernst Lemmer, minister voor zaken geheel Duitsland betreffende om te komen tot één Duits elftal. Een woordvoerder van de West duitse bond verklaarde, dat het ver leden al bewezen heeft, dat bespre kingen hieromtrent nutteloos zijn. Ook het voorstel, de kampioen van West-Duitsland uit te laten ko men tegen de kampioen van Oost- Duitsland en de winnaar van deze ontmoeting de titel van „kampioen van geheel Duitsland" te geven, zal niet in overweging worden genomen. Real Madrid, een van Spanje's meest befaamde voetbalforma ties, heeft in het Deurne-stadion al zijn energie moeten gebruiken om de Belgische kampioensploeg Antwerp FC er onder te houden. De Spanjaarden wonnen het duel, geldend voor de achtste finale in het toernooi om de Europese voetbalbeker, ternauwernood met 1—2. En ondanks het feit, dat ze ook bij rust al voorsprong hadden (01) is die overwinning perioden lang zwaar in gevaar geweest. De Belgen ontplooiden zoveel moedig aanvalsspel, dat ze er de ragfijne Spaanse techniek soms royaal mee overspeelden. Vooral in het begin trakteerde Ant werp FC de 60.000 toeschouwers op snelle aanvallen, die telkens een dreiging vormden en de Spaanse ver dediging constant in alarm-toestand hielden. De Belgen waren in deze eerste faze bijzonder onfortuinlijk, want kort na elkaar sloegen schoten van linksbinnen Bertels en rechtshalf Mees tegen de paal. Beide malen veerden de kijkers op, gereed voor een daverend applaus, want met een beetje meer geluk zouden het even zovele doelpunten betekend hebben. In het bioscoopgebouw draait „De man in de regenjas", een film van Fernandel. Het is een kluchtige film, die velen een paar genoeglijke uren zal bezorgen. De vrouw van Fernandel is voor het eerst sinds 15 jaar een week je uit en nu zit hij met de moei lijkheden. Hij gaat een slipper tje maken maar zijn vriendinne tje wordt in zijn bijzijn ver moord. Het wordt een ingewik keld geval wanneer Fernandel de moordenaar wil opsporen. Aan het eind van de film is bijna ie dereen dood maar Fernandel komt weer bij zijn vrouwtje te rug zonder kleerscheuren. (B). De boeiende Amerikaanse gleu- renfilm „Lindbergh's grote tri- omph" verhaalt het leven van de grote Charles Lindbergh, de eerste man, die over de oceaan vloog. James Stewart speelt de titelrol en hij doet het op een wijze, die wij uit andere films van hem gewend zijn. Om 't ver haal voor de bioscoopbezoekers niet eentonig te maken, zijn te rugblikken ingelast op Lindberghs eerste solovlucht. In samenwer king met de filmmaatschappij houdt de K.L.M. een grote prijs vraag over deze film met als inzet een reis naar de filmstu dio's van Warner Bros (A). „De Zigeunerbaron" is een be werking van een oud thema. De melodietjes zijn zoveel mogelijk gehandhaafd. Alle bekende deun tjes worden gespeeld en gezon gen en de poesta staat in het middelpunt. Natuurlijk speelt ook de liefde een zeer belangrijke rol in deze film. Een rijke baron wil zijn zoon laten trouwen met een prinses. De jongeman zelf heeft zijn hart verpand aan een zigeu nerprinses. Hij krijgt haar na tuurlijk wel. (A).' De filmtrilogie 08-15, vervaar digd naar de gelijknamige boe- kentiilogie, is met deze film aan net laatste deel toe. ,,Het Einde is wat minder aantrekkelijk als de andere, maar het is toch nog wel de moeite waard om het te gaan zien. Deze film is meer een minder gunstige visie over het optreden van de Amerikanen in het na-oor- logse Duitsland (Cl). i verschil tussen lafaards en helden komt in de Wild-West turn Pas des doods sterk tot uiting. In een wetloos gouddel versdorp, een paradijs voor schurken, is het een wilde boel. De boeven komen echter in con flict met een eerlijk man en zij moeten deze moeilijkheid alle maal met het leven bekopen. Een hef meisje offert haar leven op voor de held, die tenslotte met een ander in zijn armen van het witte doek verdwijnt. (B). In Luxor is de film „Gaby" het verhaal van een jonge Ame rikaan die in afwachting van de invasie een paar dagen verlof doorbrengt in Londen. Hij ont moet een Frangaise die in een balletgroep optreedt. Natuurlijk worden deze verliefd maar dan moet de jonge man juist naar het front. Na een poosje wordt hij als vermist opgegeven en het meisje is wanhopig. Als hij dan weer heelhuids terugkeert komt alles weer op zijn pootjes terecht. Het is een aardige ont spannende film (B). De Italiaanse film „De zoon van Anna" is een verhaal dat zich in Rome afspeelt. Een von deling raakt in Rome verzeild en komt in handen van een in brekersbende. Ook Anna. een mooie juffrouw, behoort tot de ze bende. Deze jongedame be keert zich dank zij het optreden van het vondelingetje en gaat naar het klooster. Het jongetje zglf wordt geadopteerd door een steenrijke gravin. Het verhaal draait in Concertge bouw en is hier en daar onwaar schijnlijk. ..De duivel in zijde", een ui terst spannende film. draait deze week in Electro. Het is het ver haal van een hebzuchtige vrouw die allerlei middeltjes toepast om alles naar zich toe te trekken. Op deze manier heeft ze al een eerste echtgenoot naar het graf geholpen en ze is nu druk bezig nummer twee dezelfde kant op te laten gaan. Deze heeft echter het geluk een knappe secreta resse op te duikelen die hem van de ondergang redt. Na een hef tige scène met haar tweede man wordt de hebzuchtige vrouw dood op bed aangetroffen. De recht bank moet dan maar uitmaken of het moord of zelfmoord is. Het is een uitstekende film geworden van Duitse makelij (C2). ,,Zarak" is een roverhoofdman in het India van de vorige eeuw. Hij maakte het noordoostelijke deel van het land onveilig door er met zijn wilde bende op uit te trekken. Tenslotte betert hij zijn leven en helpt de Engelsen een Afghaans invasieleger te ver slaan. Deze film, die in de Schouw burg draait, is vooral voor men sen met stalen zenuwen (B). In de film „De Regenmaker" leeft een -meisje met haar vader en twee broers op een ranch er gens in het westen van de V.S. Zij is zeer verstandelijk aange legd en met uiterlijk schoon niet overdadig bedeeld. Het kind raakt zodoende niet aan een man. Haar vader en een van haar broers zijn er echter van overtuigd dat er vroeg of laat wel een manne tje zal opduikelen die het ver dere leven met het meisje wil delen. En dat gebeurt dan ook wel. Deze film, in Alhambra, is een gezellige familiefilm en geeft gelegenheid te over om echt mee te leven met het verhaal (B). „Bloedig Conflict" is een kei harde Western over het leven tussen een rancher, zijn echtge note en zijn broer. Een ex-kapi tein keert terug uit de burger oorlog en neemt een barmeisje als vrouw mee. Dat geeft conflic ten vooral als blijkt dat de broer aan de kant van een stelletje boosdoeners staat, De ex-kapi tein komt achter het verleden van zijn vrouw en is dan vrese lijk boos. Hij zoekt dan maar troost bij haar zwager. Dat geeft natuurlijk een heleboel gevech ten maar tot slot komt alles toch wel weer op zijn pootjes terecht. Deze film is te zien in Luxor (B). KATHOLIEKE FILMKEURING A: voor alle leeftijden. B: Per sonen boven de 14 jaar. Cl: Voor 18 jaar zonder voorbehoud. C2 Voor 18-jarigen met enig voor behoud. C3: Voor 18-jarigen met voorbehoud. D: ontoelaatbaar. Real Madrid greep dit verloop aan om zich te herstellen. Zo kon het na 13 minuten al rustiger ademen dank ztj een prachtig doelpunt van Al fredo dl Stefano. Deze profiteerde van een fout die Wouters maakte. De treffer veranderde het spel- beeld als bij toverslag. De Spanjaar den speelden tot de rust met aan merkelijk meer zelfvertrouwen en Cooremans, de doelverdediger van Antwerp FC moest herhaaldelijk al zijn talenten aanwenden om een gro tere achterstand te voorkomen. De tegen-aanvallen van Antwerp FC ble ven echter zeer gevaarlijk. Midden voor van Gooi schoot onder andere nog eenmaal tegen de paal. Ook in de tweede helft was de strijd zeer interessant. Na een kwartier werd het knappe spel der Belgen be loond met een doelpunt van rechts' binnen Debakker (11). Maar slechts drie minuten na deze treffer schonk di Stefano met een schitte rende kopbal Real Madrid opnieuw een voorsprong (12). In de reste rende periode werd niet .meer ge scoord. In de Spaanse ploeg onderscheid den zich vooral de debuterende doel man Dominguez, middenvoor di Ste fano en de vleugelspelers Gento en Kopa. De beste spelers van Antwerp FC waren Cooremans, Mees, links buiten Verbruggen en rechtsbuiten Beyers. De wedstrijd NOAD-Fortuna werd vijf minuten na het begin onderbroken. De Tilburgers gin- gen zich op Limburgs verzoek in andere shirts steken, aangezien S de blauw-witte tenue te veel ver- 2 warring stichtte met het. groen- 2 wit van de gasten. NOAD kwam 2 terug in de kleuren uit de ama- J teur-tijd (blauw-geel gestreepte shirts en witte broeken). Inmid- dels had iemand op de tribune al de mogelijkheid geopperd, dat de NOAD-menscn best de shirts van Willem II konden aantrek- 2 ken, „die immers ook in de 2 kleedkamers van het stadion ge- 2 reed lagen". 2 De uitslagen van gisteren gespeel de wedstrijden voor de Franse com petitie luiden: Sochaux-Reims 0—4, Nimes-Saint-Etienne 22, Lyon-An- gers 23, SedanLens 23, Monaco- Marseille 32, Toulousenice 21, ValenciennesRC de Paris 05, Be- ziers-Ales 32, LilleMetz 2-1. Na 10 competitieweken heeft Reims de leiding met 16 punten, gevolgd door Lens en Monaco met 14 punten, Marseille en Metz staan onder aan de ranglijst met 5 punten. Vijf spelers van Vlissingen werden aangewezen voor de centrale trai ning van het Nederlands amateur elftal. Het zijn Piet Baart, Henk de Nooyer, Jan de Nooyer, Piet Stroo en Jo de Waal. De eerste vier wa. ren verleden jaar ook reeds van de partij, doch Jo de Waal is voor de, eerste maal geseleteerd. De training wordt gehouden op het RBC-terrein te Roosendaal en be gint op donderdag 7 november. Te Coniston Water, in het meren- district van Groot Brittannië is op hoogspanning gewerkt aan het plaatsen van een nieuwe straal motor in de raceboot Bluebird" van de Engelsman Donald Campbell, nadat de oude motor van het super snelle vaartuig het had begeven. Campbell zou deze vrijdag met vaa-rproeven beginnen ter inleiding van zijn aanval op het wereldsnel heidsrecord te water, dat met 225,63 mijl per uur reeds op zijn naam staat. Hoe de defecte motor uit het vaartuig wordt gehesen ziet men op de foto. Op de achtergrond links ligt de nieuwe motor reeds te wachten. IN HET ELFTAL van de „London Combination", dat woensdag 6 no vember a.s. in Rotterdam een wed strijd speelt tegen het Voorlopige Nederlandse elftal wordt de Chel- sea-speler Mac Farlane als links back vervangen door Morton van Luton Town. De commandant van de afdeling Curacao van het Nederlandse Rode Kruis, heeft de Nansen-medaille uit gereikt aan kapitein C.W.G. Schot- borgh van de afdeling Curagao voor diens werk voor de Hongaren. Kolo nel Sehotborgh bevond zich tijdens de Hongaarse opstand in Europa en stel de onmiddellijk zijn diensten ter be schikking. Hij werd toen benoemd tot commandant van de Nederlandse co lonne in Wenen, die goederen naar Boedapest bracht. TECHNISCHE HOGESCHOOL DELFT Aan de Technische Hogeschool te Delft slaagde voor het kandidaats examen voor natuurkundig ingenieur de heer E.F. Scheele uit Hoofdplaat. Zondag- (morgen) organiseert i men Dirk Me Bruin (Minerva, Rot- Sprint" te Breda haar traditionele cross-country als voor-selectie voor de grote volkscross van Le Soir te Brussel. De cross is uitgezet in het Mastbos, met start en finish nabij het zwembad De Prinsenpiassen aan de Overaseweg. Evenals voorgaande jaren be staat ook nu weer een grote belang stelling voor deze loop. Een 150-tal atleten zullen elkaar de eer van de overwinning betwisten, waarónder diverse A-klassers en enkele Neder landse kampioenen. De grote favoriet voor deze cross is Frans Künen, die op eigen ter rein loopt en zijn successen van 1955 en 1956 zal willen voortzetten, toen hij ook de zege in deze zware cross wist te behalen. De concurrentie zal dit jaar echter zeer zwaar zijn, niet in het minst door de deelname van de Nederlandse cross-kampioen Henk Viset (Cialfo, Arnhem) die onlangs tijdens de 6-landenwedstrijd te Brus sel op zo'n schitterende manier de 10 km wist te winnen. Een andere grote favoriet is Kü nen' s clubgenoot Anton Jonkers, die de laatste weken van de ene over winning naar de andere loopt en jl. zondag nog wist te zegevieren in de intern. Enci-bergloop te Maas tricht. Als outsiders willen we nog noe- terdam) de overwinnaar van de cross te Dordrecht jl. zondag en Veldhui zen (Gen. Michaelis, Best) een jon ge loper, die steeds bij de eerste is, doch nog de ervaring mist om tot een eerste plaats te kunnen doorsto ten. Bij de juniores kunnen we o.m. aan het werk zien Cas Mulder (EMM Middelburg) en het Volt-drietal Ja cobs, Verrijt en Van Erp die wel niet ver van eersten zullen eindi gen. Een andere favoriet is van den Énd (A.A.V. '36, Alphen aan de Rijn) die met de Sprint-jongens Renne en Diepstraten mede om de eerste plaats .zal strijden. Frans Künen van „Sprint" uit Breda heeft vrijdagmiddag te Tilburg een wedstrijd over 4 km gewonnen in 11 min 44,8 sec. Tweede werd Veldhuizen (Ge neraal Michaels-Best) in 12 min 04,6 sec en derde Damman („Sprint" Breda) in 12 min 19,6 sec. Deze week is een aanvang ge maakt met de Zeeuwse schaakcom petitie. zij het dan met een beperkt programma. In de 2de klasse A nam Koudekerke meteen de leiding, want het bezorgde De Pion in Yerseke een royale 2.57.5 nederlaag. Vlissingen 2 en Middelburg 3 deelden de buit eerlijk (55). In de 2de klasse C (Zeeuwsch- Vlaanderen) ihad Landau uit Axel weinig moeite met het eigen tweede tiental (7,5—2.5). Hier waren het Ter- neuzen 2 en Hulst, die tot een pun tenverdeling besloten (55). DE JAARLIJKEE WEDSTRIJD om de gouden onafhankelijkheidsbeker een sinds 1913 traditionele wed strijd tussen 'n Nederlandse bonds- elftal en het Rotterdamse elftal zal dit jaar op woensdag 4 decem ber, bij kunstlicht, in het Feye- noord stadion te Rotterdam wor den gespeeld. In de landelijke overgangsklasse, nu weer met hoge cijfers. Ditmaal van de tafeltenniscompetitie bracht werd het eigen derde team kansloos In een brief aan de organisato-i ren van de Ronde van Frankrijk heeft Willy Falk Hansen, die verbon den is aan de wielerbanen van Ko penhagen en van Aarhus, in overleg met de Deense wielerbond voorge steld. Denemarken in de Ronde van 1958 te doen vertegenwoordigen door zes renners. Hij wijst er op, dat renners als Andresen, Dalgaard, Olsen en Ras mussen, die zich in de „Route de France 1952" onderscheiden hebben en thans profs zijn, doorkneed zijn in het rijden van etappewedstrijden. Hetzelfde geldt voor enkele andere renners. Mochten zij worden geselec teerd, dan zullen zij zich tevoren in verscheidene koersen in vorm rijden, en Hansen zou eventueel zef de lei ding van de Deense vertegenwoordi ging in de Ronde van Frankrijk op zich kunnen nemen. De organisatoren hebben volgens l'Equipe geantwoord, dat zij het voorstel zorgvuldig zullen besturen. De zaak is ook voor Nederland van belang, omdat ons land geen ploeg van twaalf man zal kunnen afvaar- I Zoals eerder gemeld, is Den Haag aangewezen als één van de acht startplaatsen van de Rallye Monte Carlo, die van 21 tot en met 28 januari 1958 wordt gehouden. De KNAC heeft bepaald, dat voor het Kurhaus te Scheveningen zal worden gestart. Waarschijnlijk om 10 uur in de morgen zal hier de eerste deelne mer de ruim 2900 km lange tocht naar Monte Carlo beginnen. De route voert de rijders via Utrecht, Den Bosch, Eindhoven, Luik, Luxem burg, Villefort, Albi, Mauriac, Vi chy, Villefranche. Saint - Claude, Chambery, Gap en Saint-Auban naar Monaco. Maus Gatsonides zal zaterdagmid dag 2 november in het Kurhaus aan wezig zijn op een voorlichtingsbij eenkomst met betrekking tot deze rallye, van de KNAC. Gatsonides die reeds enige „verkenningen" langs de Rallye-route heeft uitgevoerd, zal tijdens deze bijeenkomst spreken over zijn ervaringen. digen. De organisatoren overwegen een verzoek aan Nederland om met Scandinavische remieres een gecom bineerde ploeg op de been te bren gen. In Goes werd begonnen met het jaarlijkse volleybaltoernooi voor de Zeeuwse middelbare scholen. Bij de junioren namen zeven scholen deel, verdeeld in twee poules. Winnaars werden de RHBS Vlissingen en Astra uit Goes, die dus de beslissende strijd aanbonden. Deze eindigde in een duidelijke 20 zege voor de Vlis- singers. Bij de dames namen er tien ploe gen deel van acht scholen. Ook zij waren verdeeld in twee poules en ook hier kwam Astra in de finale, ditmaal echter met de Rijkskweek school uit Middelburg. Astra werd toernooi winnaar door een 2-1 over winning. In de strijd om de derde en vierde prijs zegevierde de RHBS Vlissingen over het eigen tweede team (20). De uitslagen waren: AstraVlam 20. Rijkskweek- school-chr. kweekschool 1-1, rijks kweekschool 2RHBS Vlissingen 2 1—1, RBHS Vlissingenchr. HBS Middelburg 20, RHBS Bergen op ZoomAstra 02, RBHS Middelburg- Rijkskweekschool 02, Vlam 2 R HBS Vlissingen 0—2, RHBS Vlissin gen 2RHBS Bergen op Zoom 2-0, chr. HBS Middelburg—RHBS Mid delburg 02; Astra-Rijkskweekschool 2 20. RijkskweekschoolRHBS Vlis singen 20, VlamRHBS Vlissingen 2 02, chr. kweekschoolchr. HBS Middelburg 1-1, rijkskweekschool 2 RHBS Bergen op Zoom 2-0, RHBS VlissingenRHBS Middelburg 1-1, Rijkskweekschoolchr. HBS Middel burg 20, VlamRHBS Bergen op Zoom 20, chr. kweekschoolRHBS Middelburg 1-1. ROGER RTVèRE zal in de komen de weken niet aan wedstrijden kun nen deelnemen. Tijdens de Ronde van Lombardije (20 november jl.) brak hij bij een valpartij zijn sleu telbeen. Nu is gebleken, dat het been niet goed is gezet. De kam pioen zal opnieuw een chirurgische behandeling moeten ondergaan. Wilno het ditmaal niet tot winst. De Vlissingers verloren in eigen huis met 37 van BSM uit Dongen en zakten meteen een flink eind op de ranglijst. De Vlissingse punten wer den gescoord door Szoskiewicz (twee) en Kaplon. BSM nam door deze overwinning de leiding, dank zij een beter ge middelde dan Wifra 2, dat een 37 overwinning boekte op Dordrecht en Wibo 4, dat met dezelfde cijfers baas bleef over het bezoekende Noad. Wifra 3 stuurde DOS 3 met een 8-2 nederlaag naar huis, USV was niet opgewassen tegen Maasstad 2 (46> en Eendracht stuurde Rondo met een stevige 91 nederlaag terug. In Zeeland In de eerste klasse van de Zeeuw se tafeltenniscompetitie nam het Vlissingse Sorry de leiding, want want VSV moest er in eigen zaal met 010 aan geloven. Sorry 2 veoverde de derde plaats, dank zij een ruime 82 zege op het bezoekende Sla Raak. Will van Zoe- len 2 haalde de eerste puntjes bin nen, want Luctor moest met een 7-3 nederlaag naar Heinkenszand terug. Toch bleef Luctor niet helemaal zonder punten, omdat het kans zag het bezoekende Spirit een 55 gelijk spel af te dwingen. In de 2de klasse werd slechts één wedstrijd gespeeld. Wilno 2 ging in Middelburg bij PZEM om de volle buit (37) en kwam daardoor op de eerste plaats. In de 3de klasse won Luctor 2 ook geklopt (010). PTT bleef, ongesla gen en zonder verliespunten, op de tweede plaats, al werd het bij Spi rit 3 een dubbeltje op zijn kant (46). In de 4de klasse werd niet gespeeld. Het Nederlands amateurelftal heeft voor het komende voorjaar een zwaar interlandprogramma voor de boeg. In het daarvoor ontworpen trainingsschema ziju ook een aantal oefenwedstrijden opgenomen. In het kader van dit oefenprogram ma zal een sterk Nederlands amateur- elftal op zaterdag 16 november a.s. de dag vóór Nederland-België, een wed strijd spelen tegen het vertegenwoor digend Zeeuws elftal. Deze ontmoeting zal vry zeker in Vlissingen worden gespeeld. Nijverheidsonderwijs en voorberei dend hoger en middelbaar onderwijs hebben in het afgelopen jaar bijzon der te lijden gehad van de schaarste op de kapitaalmarkt, waardoor het bouwprogramma voor nieuwe scholen niet kon worden voltooid. Voor het lager onderwijs en het kleuteronder wijs zijn de resultaten iets gunstiger al bestaat ook daar nog steeds een ernstig tekort. Minister Cals heeft hierover cijfers gegeven in zijn twee de nota aan de Tweede Kamer inza ke het bouwvolume voor het onder wijs. Voor het komende jaar zal ge tracht worden de financiering van scholen door bijzondere maatregelen gaande te houden. Niettemin zal zelfs in sommige zeer urgente geval len enig uitstel niet te vermijden zijn. GOES, 1 nov. Groenten: kropsla B2 5-9, tomaten A 79. B 82, C 51-71, bloemkool Al 42. A2 37-41, B2 10-11, afw. 10-26. spruiten Al 51. A2 41-42, B2 25, witlof Al 81-82, A2 70-77, BI 65-74. wortelen 11-21, kroten 6'-9, uien, 3-6, prei 17-18, andijvie 7-8, gr. sav. kool 8-15, rode kool 5-9, witte kool 5-15, dubb. pr. bonen 96-105, waspeen 22-25, knolselderij 3-14, black alicante 2 198, 3 129-172. KAPELLE, 1 nov. Industrie- en exportveiling van appelen en peren: jonathan H75-80 85, 70-75 £5-86, 65-70 71-72, 60-65 61-62, H2 48-49, K 55-57, goudrenet H85-95 84, 75-85 85, 65-75 72, H2 55, K 60, F 54, sterappelen H65. 75 73, 55-65 73, H2 49, cox orange pippin H70-75 105, 65-70 101, 60-65 90, 55-60 78, H2 59. K 80, st. rémy H75-85 65 65-75 64, H2 54, K 57-58, golden delicious st80-85 100-101, 75-80 100- 106, 70-75 100, 65-70 88. H75-80 86-100, 70-75 83-98. 65-70 73-83, 60-65 60-67, H2 46-56. K 58-81, F 41-56. kroet 30, zoete ermgaard H65-75 65-72, 55-65 54. 64, H2 46-49. K 50-60, F 43-45, kroet 21-24, lombarts calville H80-90 60, 70- 80 64, 60-70 58, K 52, F 46, gieser wil- deman H60-70 67-69, 50-60 62, H2 50- 51, K 54-56, winston H65-70 54, K 41, kleipeer 1 48, F 38, Brabantse belle fleur 1 53, H2 45, jonathan F 40-48, cox orange pippin F 48-62, sterappel F 38-47, laxton superbe F 45, K 60, zoete winterkroon 1 grof 59, 1 54, H2 45. K 46, F 38, glorie van Holland 2 52, zure kroetappelen 40, verpakte appelen: goudrenet rood H85-90 90, 80-85 89-90, 75-80 86, 90-95 86, blauwe druiven 1 181-183, 2 132-154, frambo zen per doos 1 62, aardappelen 1 12. Groentenveiling: rode kool 6-7.5. an dijvie 7-16. tomaten 52-55, uien 1 15, stekuien 2,5, savooie kool 8,5-17, krop sla 3,5, prei 11-14, bosselderij 4,5-6,5, knolselderij 9.5-10, kroten 15, bloem kool 10-28, witte kool 10, spruitkool 29-52. LEEUWARDEN, 1 nov. Aanvoer en notering: 50 stieren 2.70-2,95. 350 vette koeien le kw. 2.70-2,90, 2e kw. 2,50-2.69, 3e kw. 2.00-2,49, 1094 melk en kalfkoeien 500-1010, 320 pinken, 300-575, 1117 vette en graskalveren 250-495, 322 nuchtere kalveren 40-57, 1232 vette weideschapen en lammeren vette en weideschapen 80-110, lam meren 50-85. 203, vette varkens, oude varkens 1,35-1,50. vette biggen 1,50- 1.55. zouters 1,50-1.55, 234 biggen en lopers, biggen 25-50, lopers 51-95, 46 bokken en geiten, geen notering. 99 paarden 500-850. Totale aanvoer 5067. Overzicht: stieren aanvoer kort, stemming goed, prijshoudend. 'Melk en kalfkoeien, iets minder, rustig, niet hoger. Pinken, matig, kalm, ge lijk. Vette en graskalveren, zeer groot, stemming voor de dood beter, voor het leven lui, gelijk. Nuchtere kalve ren, ruimer, kalm. lager. Varkens, kort, lui, vette biggen lager, andere soorten gelijk in prijs. Biggen en, lo pers. matig, rustig, gelijk. Schapen, ruim, rustig, niet hoger. Lammeren ruim, rust., niet hoger. Paarden aanv. prijzen lager. TERNEUZEN, 1 nov. Sla 3-14,60, kassla 13, bloemkool 10-54. afw. 10- 20, knolselderij 8-9, peen 18-20, bin tjes 9, andijvie 17-28, princ. bonen 105, rode kool 9-10, sav. kool 11, witte kool 5-6. breekpeen 7-9, waspeen 10-12, prei 21-25. veldsla 32, uien 10-16, witlof 55-76, cox orange pippin H80- 85 94, 75-80 94, 70-75 102, 65-70 97, 55- 60 70, K 70-86, F 58, kroet 22, jona than st75-80 83-85, 70-75 83-85, 65-70 75-77, 60-65 64, H80-85 79-80, 75-80 80, 70-75 81, 65-70 67-69 60-65 59-62, lom barts calville H 90 en op 63, 80-90 63, 70-80 68, 60-70 57. K 55, F 41, kroet 45, goudrenet H 95 en op 75,5. 85-95 80-82, 75-85 81-83, H2 56. K 59-61, F 54, kroet 50. comtesse de Paris H65-75 103-105 55-65 100, H2 50. K 61. F 53, kroet 46, st. rémy H2 58-62, K 59, F 53-56, kroet 47. Konstanz 311 (-2), Rheinfelden 194 (-1), Brejsach 108 10), Straatsburg 183 (-3), Maxau 358 (-4), Mannheim 190 (-3), Mainz 207, Bingen 130 (-4), Kaub 137 (-4), Trier 138, Koblenz 152 (-4), Keulen 109 (-6), Ruhrort 314 (-8), Lobith 931 (-5), Nijmegen 711 (-9), Arnhem 749 (-4), Eefde IJs- sel 293 (-6). Deventer 208 (-2). Mon- sin geen opgave, Visé geen opgave, Borgharen 3917 (-25), Belfeld 1122 (+14), Grave ben, de sluis 484 (+3). DE BELANGSTELLING voor de wedstrijden voor het toernooi om de Europese voetbalbeker is zeer groot. De 18 duels, die voor de voorronde zijn gespeeld, werden bij gewoond door in totaal ruim 540.000 toeschouwers een gemid delde van 30.000 toechoukei's per wedstrijd. Ook voor de huisvrouw zijn wij de meest aangewezen krant. Wij weten hoe zij ons blad leest. Zij interesseert zich het meest voor de familie advertenties, feuilleton, de stripverhalen voor haar en de kinderen, de Vrouwenspiegel en het plaatselijk nieuws. Dit alles kan zij in overvloe dige mate vinden in het DAGBLAD DE STEM. Wij staan haar echter nog verder ten dienste met onze mooie adverten ties van o.m. de nieuwste modesnufjes, aantrekkelijke aanbiedingen en niet te vergeten de nieuwtjes en koopjes van leveranciers juist uit haar eigen omgeving. Het is dus zo, dat de huisvrouw met het lezen van het DAGBLAD DE STEM haar gezin kan bevoordelen. Doe dan als tienduizenden. Abonneert U, U krijgt de krant dan TWEE WEKEN GRATIS. NAAM i STRAAT GEMEENTE (in drukletters) Abonn.prijs: p. week 0.54; (Incasso wordt berekend). p. kwartaal 7,-; per post f 8.20.

de Stem | 1957 | | pagina 15