Algera: „Discussies over gevolgen Delta-plan voorbarig' VERRUIMING VAN KINDERAFTREK JAVABIEp DE KLERKeZN U hebt gelijk, Mevrouw.... „Terpsichore" - Hulst KOLEN- OF OLIE VERWARMING Raad voor de Waters taat wordt aangepast Geen tijd voor ondersoek vaste verbinding Nieuwe wet beoogt: Tweede Sovjet kunstmaan in november met prijskroonkurk.....! IN HET BRANDPUNT 15 VOLGENDE GENERATIE Kinderen jonger dan 16 jaar Kinderen van 16 jaar of ouder Het zogenaamde extra-kind Hachelijk avontuur van Nederlands echtpaar FIRMA C. J. SCHIEMAN-CAPPON noordstraat 18 axel ze zijn heel erg mooi en erg voordelig! I29.75 89#75 I09.50 15 DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 2 NOVEMBER 1957 OPI ark te 1 ITALIA ASM osa bloeit. VS kosten ven et F. Ti- per van 14-36%. 114, den HMf weg in het vlak bij een water en, op ters afstand zebra's rus- (Van onze speciale verslaggever) Minister Algera heeft zich niet bijzonder veel gelegen laten liggen aan de talrijke wensen van de Kamer, inzake het wets ontwerp Deltawerken. De verlangens van onderscheidene onder zoekingen en van groter zekerheid inzake schaderegeling en kos tenverdeling kenschetste de bewindsman als „prematuur". Deze zaken zijn van later orde, stelde hij. „De Deltawet is een raam wet, met een beperkt karakter", zei hij, „en de regering voelt er beslist niets voor alles tegelijkertijd te regelen". Bij de keuze, welke manier van behandeling zou worden toegepast, heeft de regering doelbewust de thans gevolgde methode verkozen, nl. een beperkt wetsonwerp in te dienen, dat de talrijke nevenkwesties, die gevolgen van de Deltawerken zijn, voorlopig buiten beschouwing laat. De Kamer was daarom, aldus minis ter Algera, voorbarig door al deze bijkomende zaken aan te snijden en er nadere uitspraken over te verlan gen. Overigens zei hij waardering te hebben voor deze uiting van grote be langstelling van de zijde der Kamer. Maar de verlangde uitspraken kon hij niet geven. Ook op de wensen inzake onder zoeken naar technische zaken wilde hij niet ingaan. „Ik mag Waterstaat niet overbelasten", zei hij, wijzend op het bijzonder vele werk dat deze dienst reeds heeft te verrichten. Van een onderzoek naar andere en bijkom stige mogelijkheden kan daarom voor alsnog niets komen; dit geldt o.a. voor een vaste oeververbinding over de Wester-Schelde en in veel sterker mate voor een onderzoek naar de mogelijkheden van afdamming van de Waddeneilanden. „Dat is een taak voor een volgende generatie" aldus de be windsman, „misschien gebeurt dat ooit wanneer een Zeeuw minister van Wa terstaat is" schertste de (Fries) mr. Algera. Slechts in één opzicht heeft hij toe gegeven aan de wensen van de Kamer. De afgevaardigden (op één na) voel den mét de minister niets voor een Deltaraad en gaven ook de voorkeur aan de Raad voor de Waterstaat als instantie die de zaken op maatschap pelijk, cultureel en economisch ter- ïein moet helpen regelen. Aan deze raad zullen, teneinde de door vele Kamerleden betwijfelde deskundigheid op al deze gebieden te bewerkstel ligen, nog een socioloog en een eco noom worden toegevoegd, terwijl ook de mogelijkheid geschapen zal worden om leden ad hoe aan te stellen. De vrees van mr. Burger inzake de verhouding met België (naar aanlei ding yan de normalisatie van de Wes ter-Schelde) kon de minister niet de len; het gaat hierbij nl. juist om de belangen van Antwerpen en er bestaat trouwens een uitstekende samenwer king tussen de Belgische en Neder landse instanties. Dat hij de bezwaren voor de scheep vaart van de sluis in de Volkerakdam zou hebben gebagatelliseerd, zoals mr. Burger meende, bestreed de minister. Er zal natuurlijk oponthoud zijn. doch dit zal onbetekenend zijn en het is bovendien van tijdelijke aard. Na de kwesties van ijsvorming op het Zeeuwse meer en van de Bies- bosch te hebben behandeld, sneed hij het „inderdaad nogal gecompliceerde" vraagstuk van de afsluiting van de Oude Maas aan. Er valt nog weinig over te zeggen, omdat deze onderwerp van diepgaande studies is. Voor een geperforeerde dam in de Ooster-Schelde voelde de minister nog altijd niets, evenmin als voor een buitendijkse haven bij Veere, die z.i. nl. wèl erg kostbaar zou zijn. Tegen een verschuiving van het damtracé (een andere geopperde mo gelijkheid om de Veerse garnalenvis serij tegemoet te komen) zijn teveel technische bezwaren aan te voeren om daaraan te denken en een sluizencom- plex, dat nodig zou zijn ingeval men een voorhaven met schutsluis zou bou wen, zou 20 a 30 miljoen kosten, deel de de bewindsman mee. Dat de schorren van Saeftinge over rijp zullen worden en dus in kwali teit sterk verminderen als het gebied niet spoedig ingedijkt wordt, achtte hij onjuist. Deze vrees, meende mr. Algera, is wellicht ingegeven door het beeld van de Braakman. In Saeftinge bestaat z.i. echter een veel stabieler Situatie, zodat hij spoedige inpolde ring uit hoofde van deze overweging niet urgent achtte. Wèl zei hij te hopen dat België spoedig zijn aanvan kelijke bezwaren tegen de indijking van de schorren zal laten varen. Te voren had de minister al meegedeedd dat een Nederlands onderzoek naar de verhoging van de waterstand te Antwerpen in de orde van grootte van 5 cm ligt, in tegenstelling tot de Bel gische berekeningen die tot een ver hoging van 10 cm kwamen. „Geen zaak voor rijk" Over de landaanwinning in het Deltagebied (waarnaar ir. van Meel gevraagd had) kon hij, omdat het daar voor nog te vroeg is, geen nadere spe- cificajie geven. Overigens vestigde de minister wel de indruk dat hij bij zijn schatting rekening had gehouden met de schorren van Saeftinge. „Er is voor het rijk minder aanlei ding om het initiatief te nemen in zake de verlangde centrale noord zuid-verbinding en de dwarsverbin ding in het toekomstige Deltagebied" aldus de bewindsman. „Een spoedig onderzoek naar de technische moge lijkheden van een vaste oeververbin ding over de Wester-Schelde is in ver band met die zware belasting van Wa terstaat volstrekt onmogelijk" be toogde hij voorts, de wensen van de vier Zeeuwse afgevaardigden en van dr. Verkerk beschouwend. Dat er voor Zeeuwsch-Vlaanderen, zonder een vaste verbinding, nauwelijks enig be lang zou zijn gelegen in het Delta plan, ontkende hij stellig. „Er blijft toch altijd de kwestie van de veilig- heid" meende hij. Met betrekking tot de inpoldering I van het Zuid-Sloe zei hij met belang-1 stelling te wachten op een „voor uit- voering geschikt plan met voorstellen t.a.v. de financiering", omdat hij de mogelijkheden van industrievestiging zeker de moeite waard achtte. In de kanaalzone ligt dit anders; daar is men gebonden aan het Belgisch-Ne derlands overleg inzake de water wegen. Intensief overleg Het gevraagde overleg met de Ka mer zegde de minister toe. Hij zal daartoe vier mogelijkheden toepassen. Ten eerste krijgen de leden der Staten-Generaal een driemaandelijks verslag van de werkzaamheden, ten tweede zal bij de Memorie van Toe lichting op de jaarlijkse rijksbegro tingen een uiteenzetting worden ver strekt, ten derde zal bij de begroting een jaarverslag worden aangeboden en tenslotte stelt de minister zich voor geregeld parlementaire excursies naar de Deltawerken te houden. Ook in dit opeicht stelde hij dus de Kamer te vreden. De bevoegdheden welke verschei dene afgevaardigden met betrekking tot de concentratie van polders en waterschappen aan lagere overheids lichamen voorbehouden willen zien, zei de minister bepaald aan zich te willen houden. „De Kamer moet niet vergeten" zo zei hij met grote nadruk, „dat ik een zeer grote verantwoorde lijkheid draag ten aanzien van de vei ligheid van ons land, en dat ik dus over sommige zaken iets meer moet hebben te vertellen dan de instanties waaraan deze afgevaardigden de be voegdheden willen toekennen!" Normen inzake de kostenverdeling cjer dijkverzwaring wilde hij evenmin stellen. Dat het wetsontwerp zonder deze toezegging niet beoordeeld kan worden, bestreed hij. Er is een wet Bijdrageregeling Deltawerken in voor bereiding, zei hij, zodat hij nu nog geen conclusies over de percentages kan geven. „De Deltawet laat, zoals gezegd, bepaalde onderwerpen geheel over aan nadere regelingen". Daarom voelde hij er ook niets voor art. 8, dat de schadevergoeding betreft, te schrappen. Het heeft, zo zei hij, in de eerste plaats psychologische betekenis en het kan als beginsel in het geheel van de zaak niet worden gemist. Hij verklaarde zich wel bereid de Com missie de vragen van de Kamer nog voor te leggen. Tenslotte ging mr. Algera diep in op de vraag of art. 4 in strijd zou zijn met art. 206 van de Grondwet. Op grond van de overweging dat het grondwetsartikel geen exclusiviteit van de bevoegdheid van Prov. Staten J Bij de Kamer is nu ook het nieuwe wetsontwerp in. gediend tot herziening van de kinderaftrek. De volgen, de regeling wordt hierin voorgesteld. De wetsvoorstellen gaan, evenals de vóór 1954 geldende regeling van de kinderaftrek, uit van het onder- houdsbeginsel, op grond waarvan in het algemeen slechts kinderbijslag wordt toegekend voor kinderen, die tot het huishouden van de verzekerde behoren of waarvan de verzekerde op andere wijze de kosten van onder houd grotendeels voor zijn rekening neemt. Voor de kinderaftrek is daar om in beginsel bij het_ wetsvoorstel teruggekeerd tot de vóór 1954 gel dende regeling. In deze opzet past het, de vroegere omschrijving van het begrip „pleegkind", als kind, dat als een eigen kind wordt onderhou den en opgevoed, weer in te voeren Met betrekking tot het kind, dat niet tot het huishouden van de be lastingplichtige behoort, is evenwel de eis, dat het onderhoud grotendeels ten laste van de verzekerde komt, verlicht tot de voorwaarde, dat het kind ,,in belangrijke mate" op kos ten van de belastingplichtige wordt onderhouden. Hierdoor is aansluiting verkregen bij de regeling voor de kinderbijslag. Er valt hierbij te denken aan kin deren, die in een inrichting zyn op genomen en wier ouders naar de mate van hun financiële draagkracht in het onderhoud bijdragen, zonder dat die bijdrage evenwel de onder houdskosten voor meer dan de helft dekt. In deze gevallen zullen de on derhoudskosten veelal hoger zijn dan de uitgave, die het kind zou mee brengen, indien het tot het huishou den van de belastingplichtige be hoorde. De minister acht het niet bevredi gend, dat een bepaald, ten laste van de belastingplichtige komend bedrag aan onderhoudskosten wel aanspraak op kinderaftrek zou geven, indien het kind tot diens huishouden behoort, doch dat geen aanspraak op kinder aftrek zou bestaan, indien de belas tingplichtige eenzelfde bedrag ten inhoudt, ontkende hij de door de heer'koste legt aan een kind, dat elders is v. d. Heuvel veronderstelde strijdig- ondergebracht. Het ligt in het voor heid met de grondwet. nemen bij ministeriële beschikking te bepalen, dat een kind „in belang rijke mate" door de belastingplich tige wordt onderhouden, indien deze tenminste een bedrag van ongeveer f 350.- per jaar aan het onderhoud van het kind besteedt. Voor invalide en voor studerende kinderen bevat het ontwerp een ver ruiming van het thans bestaande recht op kinderaftrek. Onder de thans vigerende regeling is kinder aftrek pas mogelijk, indien deze kin deren „grotendeels" door de belas tingplichtige worden onderhouden. Is dat het geval, dan worden die kinde ren steeds voor twee kinderen gere kend. Nu wordt voorgesteld om in be paalde gevallen reeds kinderaftrek te verlenen, indien het onderhoud „in belangrijke mate" ten laste van de belastingplichtige komt. Onder hand having van de thans bestaande dub bele kinderaftrek voor kinderen, wier onderhoud grotendeels door de be lastingplichtige wordt bekostigd, wordt voorgesteld enkelvoudige kin deraftrek te verlenen voor die stude rende en invalide kinderen, wier on derhoud weliswaar niet grotendeels, doch wel „in belangrijke mate" dat wil dus onder de huidige om standigheden zeggen voor tenminste f 350,- per jaar te zijnen laste komt. Voor een studerend kind van 16-27 jaar, dat niet tot het huishou den van de belastingplichtige behoort en geheel of nagenoeg geheel op diens kosten wordt onderhouden, blijft de drievoudige kinderaftrek van kracht. De aftrek voor het zogenaamde extra-kind is met ingang van 1952 ingevoerd om te voorkomen, dat de toen aangebrachte wijziging in de kinderaftrek het terugbrengen van de leeftijdsgrens voor de algemene kinderaftrek van 21 tot 17 jaar in fiscaal opzicht een achteruitgang voor de grote gezinnen zou teweeg brengen: indien op grond van de ge wijzigde regeling aanspraak op kin deraftrek voor tenminste drie kinde ren bestond, bleef in feite de oude regeling gelden voor een vierde kind. Was deze maatregel, waaraan geen principieel standpunt met betrekking tot de kinderaftrek ten grondslag lag, als overgangsmaatregel wel te be grijpen, nu sedertdien een aantal maatregelen zijn getroffen en ook thans weer worden voorgesteld, waarvan in het bijzonder da gezin nen met kinderen profiteren, is de minister van oordeel, dat deze extra- kinderaftrek niet gecontinueerd dient te worden. De tweede Russische kunstmaan zal in november worden gelanceerd. Dit heeft prof. Koecharkin, vice-voorf zitter van de astronomische raad van de Russische Academie van Weten schappen medegedeeld in een vraag gesprek met het Hongaarse blad „Ne- pakarat". De Russische hoogleraar voegde hieraan toe, dat binnenkort de eer ste raket naar de maan kan worden afgeschoten. De Spoetnik zal de eerstkomende weken in Nederland niet meer te zien zijn. Hij komt namelijk over terwijl het nog licht is. Het Amerikaanse ministerie van defensie heeft donderdag bekendge maakt, dat een woensdagavond te Kaap Canavaral afgeschoten geleid projectiel van het type Jupiter" kort na de lancering vernietigd moest worden, omdat enkele onderdelen er- slecht functioneerden. van Een Utrechts artsenechtpaar, de heer en mevrouw H.O. Lobel, heeft tijdens zijn huwelijksreis door Spanje een hachelijk avontuur beleefd, waar bij man en vrouw ternauwernood het vege lijf hebben kunnen redden. Hun auto werd ernstig beschadigd en ve le meegenomen reisartikelen en sou venirs gingen verloren. Na een reis door Spanje en Noord- Afrika werden de heer en mevrouw Lobel op 14 oktober op de terug keer naar Nederland in het dorpje Siella in de omgeving van de Spaan se havenstad Valencia, verrast door een vloedgolf, waardoor hun, al spoe dig door het water onbruikbaar ge worden auto, over een grote afstand werd meegesleurd. Het echtpaar wist zich uit de wa gen te werken en zwemmende een heuvel in de omgeving te bereiken na een worsteling met het ijskoude en snel stijgende water. In het dorpje Siella werden ze door de bewoners van Spaanse kleding voorzien. DANSCLUB VOOR GEVORDERDEN Voor het dansseioen 1957/58 kunnen zich nog DAMES EN HEREN aanmelden bij onze dansleraar G. v. d. LA VOIR, Burg. Fr. v. Waesberghestraat 35, HULST, telef. 918. Dansinstructie-avonden 's zaterdags om de 14 dagen in Hotel „De Graanbeurs". Voor verdere inlichtingen zich te wenjden tot genoemd adres. 222-0 HET BESTUUR. 'NX Alt 4% HULST Telefoon 37 van ne belangstelling van elke vrouw staat de warmtebron, die 's winters het huis gezellig kan maken. Of uw keuze nu uitgaat naar U slaagt bij ons naar uw wens, als het gaat om een solide, uiterst zuinige haard of kachel. Tel. 614 De keus is nog niet helemaal bepaald, maar één van de drie gaat het zeker worden. Drie karpetten uit drie bijzonder voordelige fabriekspartijen. Echt een „occasion", een kar- pettenvoordeeltje, zoals U slechts zelden tegenkomt Stuk voor stuk prima „vioervaste" karpetten heel erg mooi en heel erg voordelig. Partij 2: Zuiver wollen Wilton kar petten met hoge pool en speciale binding, waardoor het karpei langer meegaat. Meerdere bloemrijke en Per zische dessins. Een ideaal karpet voor de huiskamer. 200 140, NU 280 x 200, NU Partij 3Haarvelours karpetten. Hoog polige kwaliteits-karpetten met zeer lange levensduur. Aparte dessins o.a. in de kleuren terra, groen en bruin. Een ijzer- sterk huiskamerkarpei. 280 X 200. NU 310 X 225, NU I Partij 1: Wollen moquette karpetten. Bijzonder sterke en mooie karpetten, bij uil- stek geschikt voor het moderne interieur. Anthraciet fond met rustige moderne dessins 280 x 200, NU HH BELLAMY PARK VLISSINGEN IOBW?3S fEKSONEEL UEVR. In sezin v. 3 volw. pers. gevr. v. d of d. en n„ flinke zelfst. a enstbcde, zo spoedig moge- 'Uk. Mevr. Smits, Franklin Roo- seveltlaan 52. Breda, tel. 36435 Een dagmeisje gevraagd te Bre- v,an uur of werkster v. naive dagen. Br. no. 50642. ot heer w»nst een vaste bijverdienste door vrije hi? hP";oduk«e« te maken met aan huis bezorgen van recL folders voor het rayon Bre- w a k BUcyen met inlichtingen bare w °n ver- Rotterdam! P°5tbU$ 3025 wl' er nu tegenw. geen bijverd.? Energ. pers. agen om vertegenw.-depoth aan Serrarens' Tuin- en landz., zaaigr, en pootaard. te Goes Zld. Meisje gevraagd in r.-k. gezin voor hulp in de huish. Smets, Geldenaakse vest 84, Leuven (Big.) 50617 Bijverdienste - Zeer grote ver kooporganisatie zoekt (ook in kleinere dorpen) actieve perso nen voor de verkoop in vrije tijd van de beste Duitse radio's, televisietoestellen, wasmachines, stofzuigers, naaimachines enz. (Technische kennis niet nodig) Zeer hoge provisie. Goederen worden thuisbezorgd. Uitste kende service. Personen met verkoopcapaciteiten kunnen 1 a 2000 gld. per jaar bijverdie nen. Brieven onder no. 050703 advert.-afd. van dit blad. Contact gezocht met agenten - goed ingevoerd bij de betreffen de detaillisten in Zeeland, Z. Vlaanderen, voor verkoop op provisiebasis van goede kwali teit zemen. Br. no. 50625. TE KOOP GEVR. Zoek te koop a contant belang rijke verzameling of partij post zegels. Br. TW 180, Bolrek, Ko- ningspl. 1, A'dam. 50446 PERS. AANGEBODEN Mann. werker b.z.a. voor de schoonmaak, f 1,25 p. u., werkt accuraat (ref.) Br. no. 050638. TE KOOP AANGEB. Een z.g.a.n. trapnaaimachine te koop, merk Singer. Bevr. Agent De Stem, Clinge. 17519 Salonkastnaaimachine, te koop ringspoel, even gebruikt. Koop je. Lange Brugstraat 30, Breda. Lederen vest 59,90, lederen jek ker 95,00, lederen jas 125,00, su- ède jasjes 99, 127 gld. Komt zien Speciaalzaak St. Antoine, Hoog straat 2630, Roosendaal. Altijd geopend. 6828 In goede staat zijnde wringer- bok met Velo-wringer te koop aangeboden. Tel. K1600-32991. Schapenhouders, zendt ons uw schapenwol tot verwerking tot dekens en breigarens - Vraagt prijscourant. Tilburgse Wolin dustrie H. Sleddens Tilburg. Dames Bontjasjes,'kort en lang v.a. f 2 p.w. Onze cou peur bezoekt u met collectie aan huis. - Strikte geheimhou ding. Brieven ond. no. 47264. Wasmachinefabriek heeft enige lichtbeschadigde wasmachines, gloednieuw, met garantie f 125 en I 145. Vraagt demonstratie: Postbus 24, Zwijndrecht. 50248 Houdt uw kippen droog en warm. Bescherm uw kippen loop met ons weerbestendig - glashelder plastic vanaf f 1.10 per m. Tevens ideaal voor het kaften van boeken slechts f 0.45 per m. 't Jantje van Alles, Kor te Noordstraat 15, Middelburg, tel. 3733. 22592 Met een passende omlijsting van 't Jantje van Alles wordt uw foto, plaat, ets, tegel of schil derstuk een sieraad in uw ka mer. Vraagt prijsopgaaf. Korte Noordstraat 15, Middelburg tel. 3733. 22591 In elke luiermand SGA plastic- luierbroekjes. - Zacht als zeide. WON1NGKU1L RotterdamBreda. Aangeboden R'dam-w. 5 kamers, badkamer f 53 per maand. Gevraagd bene denwoning, geschikt voor sa- menwonning. Lima, Hugo Mole naarstraat 23b, tel. 50443. HUIZEN Vrije vestiging Boeimeer: nw.- bouw, keuze uit diverse heren huizen, inhoud 400 m3. Prijzen v.a. f 23.000. Smits' Woningbur. Gr. Markt 10-12, Breda, tel. 34087. 50662 Landhuis met vrije vestiging bij Bouvignelaan te koop f 45.000 m. centr. verwarm. Vrij uitzicht met grote tuin; spoedig vrij komend. Smits' Woningbureau, Gr. Markt 10-12, Breda, - tel. 34087 50665 Vrije vestiging Brabantpark: he renhuis,? es te koop v.a. f 15.000, aanstonds te betrekken. Smits' Woningbureau, Gr. Markt 10-12, Breda, tel. 34087. 50667 Boeimeer: nieuwbouw herenhui zen met vrije vestiging met be neden 2 kamers, f 24.000. Smits' Woningbureau, Gr. Markt 10-12 Breda, tel. 34087 50668 AUTO'S - MOTOREN Wanneer u een 2e hands auto wilt kopen laat hem dan eerst onderzoeken en taxeren door Zuid Nederlands Expertise Bu reau, Baronielaan 10, Breda, Te- lef oonno, K1600—31550. 50509 Buick super '46 te koop met verwarming - in prima staat. Gebr. Voets, Kremerstr. 7 B. o. Zoom, tel. 5679, na 17.30 uur. Voor betere gebruikte automo bielen: Verwijs' Autobedrijf Roosendaal. Hoogstraat 75 - tel. 4583 en 4859. Verkoop onder vol ledige garantie. Regelmatig keu ze uit 50 stuks. Bet. te regelen. Volkswagens de luxe 1953-54-55 Standard Vanguard 1952 zeer mooi f 1450, Mercedes 220 1953 in prima staat f 2750, Opel 1953 mooi, nieuwe banden f 1450 - Fordson bestel 1952 d.blauw 850 gld. Commer bestel 1953 f 1400 Morris bestel 1953 f 1950, Volks wagen pick-up 1957 7000 km ge lopen, als nieuw met huif f 4800 Volkswagen bestel 1954. Inkoop, verkoop, inruil. Abeelstr. 8 Bre da. tel. K160O—37358. DIVERSEN Schieting op zondag 3 novem ber bij Aug. de Gucht, Hulst, Begin 2 uur. 17526 R.-k. meisjes, weten jullie dat je donderdagsavonds voor ont spanning terecht kunt bij „Ons Genoegen?" Inlichtingen bij: mej. B. Snepvangers, St. Jan straat 19, Breda. 50707 Een feestgedicht voor „hem" of „haar'. Guus Keddy treft de juiste snaar! Oude Vest 26a - Breda, tel. 34540. Hulsterse kaartclub. Zondag 3 nov. grote prijskaarting bij Aug. de Gucht, Hulst om hazen, tam me konijnen, bollen kaas enz. Begin 6.30 uur. Het bestuur. Prijskaarting om hazen en ko nijnen bij Ed. Weemaes, St. Jan steen op zondag 3 nov. Beg. 6.30 uur. 17523 Wildschieting om 10 hazen hij J. Verras, Paal Graauw op zon dag 3 nov. Begin 2 uur. Bij slecht weer binnen schieten. Schieting op zondag 3 novem ber in zaal Beatrix bij F. Bau- wens, St. Jansteen, Beg. 3 uur. Prijskaarting op zondag 3 nov. om hazen en vis bij F. Schreurs Terhole. Beg. 6 uur. 17521 Zelfstandigen, neemt een „Ahoy AI"-IN Polis. Een ziekenhuis verzekering, aangepast aan de tijdsomstandigheden. - Voor alle leeftijden. Wij bezoeken u na bericht, zonder enige verplich ting uwerzijds. Inspectie voor Zeeland G. H. Vijgeboom jr. te Cadzand, tel. K1179-268.

de Stem | 1957 | | pagina 11