Sluis krijgt nieuwe vuilnisemmers En Bartali was getuige lussen film en televisie bestaat Nieuwe gasprijzen te Axel Ook internationaal herstel in de biljartwereld ADO-midvoor Schuurman bij training Ned. Elftal Zone-schaak j Ontwikkeling Samengaan Toelichting Trevor Ford aan de slag Wederopbouwtaak beëindigd boekenplank- Leger kreeg ondeugdelijke helmen vreedzaam samengaan Y oetbalamateur s trainen ook in Roosendaal SPORTin't KORT aanbestedingen markten waterstanden Ruiten ingegooid van Hongaars tehuis in Brussel Staat van beleg in Bolivia Opvoeding tot seksuele volwassenheid Vier jaar geëist tegen controleur Felix Rutten in Rome gehuldigd Algerijnen houden voet bij stuk Verrassingen in bridge-competitie De gemeenteraad van Axel werd in tegenstelling met een vorige verga dering in een zeer snel tempo afge werkt. Naar aanleiding van in 'n vorige ver gadering gestelde vragen kon aan de heer Kesbeke worden medegedeeld, dat in verband met investeringsbe perkingen de verdere afbraak in de Kerkdreef voorlopig moest worden uitgesteld. Wat de In de vorige vergadering naar voren gebrachte suggestie aan gaande het klokje voor de toren van Hulst betrof, meenden b. en w. dat dit een zeer sympathiek gebaar zou zijn. De heer Oggel kwam tijdens de vergadering met het voorstel de vol gende inscriptie op het klokje te la ten plaatsen: ,,Axel, uw tweeling zusterstede, werkt hierdoor aan uw opbouw mede". De raad besloot over deze kwestie nog eens een nachtje te slapen. De heer van Bendegem, die de vraag had gesteld, of de gemeente zich niet moet verzekeren door het stellen van voorwaarden en waarborg aan die bewoners, van gemeentewo ningen die een televisie-antenne op het dak van hun woning hebben aan gebracht, kreeg van b. en w. de ver zekering. dat deze kwestie zeker de aandacht van het gemeentebestuur zal krijgen. B. en w. meenden dan ook dat deze vraag moest worden voorgelegd aan de Commissie van Toezicht op het gemeentelijk woning bedrijf. Te zijner tijd zal dan ook deze kwestie uitvoeriger worden be sproken. Vastgesteld werd de huurprijs van een tweetal woningen. De woning van hethoofd der openbare lagere school in de Pironstraat zal worden ver huurd voor de prijs van 660.per jaar, exclusief waterleiding. De huur van de woning Buitenweg 35, welke woning betrokken werd door de chauffeur-monteur van ge meentewerken, werd vastgesteld op 7.50 per week, exclusief waterlei ding. Van de zijde van G.S. is de opmer king gemaakt, dat de gasprijzen zo danig moeten worden herzien, dat een sluitende exploitatie rekening van het gasbedrijf mogelijk wordt gemaakt. Na herhaaldelijke vergaderingen der gascommissie, heeft genoemde com missie advies uitgebracht aan b. en w. welk advies ter goedkeuring aan de raad werd voorgelegd. De heer Kesbeke vroeg zich af, of gezien de begroting een dergelijke verhoging wel noodzakelijk was. Wet houder van Bendegem wist echter te vertellen, dat bij de verhoging der prijzen rekening moest worden ge houden met een bijna zekere stijging van de kolenprijzen en tevens met een verhoging van de rente. Zodoen de zou een schijnbaar voordelig be grotingsoverschot totaal verdwijnen. De gasprijzen werden daarna als volgt vastgesteld. A. Vastrechttarief voor elke ge plaatste meter voor huishoudelijk ge bruik 0.75 per maand. B. Bij afname van gas voor huis houdelijk gebruik: van 1 25 kub. meter 0.23 (dit is dus 1 cent ver laging!. Boven 25 kub. meter 0.19 kub. meter. (Dit is dus eveneens 1 cent. verlaagd). C. Bij afname van gas voor ruim teverwarming 0.19 per kub. meter. (Dit is dus 1 cent per kub. meter verhoogd). Met het oog op het geringe aantal resterende gevallen aangaande de wederopbouw, waarvoor aan de ge meenten een voorbereidende taak is opgedragen, werd besloten deze we deropbouwtaak als beëindigd te be schouwen. Zulks op advies van de prov. dir. van de Volkshuisvesting. Ten behoeve van de aansluiting van de Zuidsingel aan de Buthdijk is grond benodigd voor wegenaanleg, welke grond eigendom is van het Kroondomein. Aangezien deze grond niet door koop verkregen kan worden maar wel door huur, werd besloten benodigde 92 ca te huren voor J 191.per jaar en wel voor een tijd van 29 jaar. Vanwege de directie van de Rijks postspaarbank werd bericht ontvan gen, dat het bestuur bereid is aan de gemeente een kasgeldlening te ver strekken van 500.000.tegen een rente van 5 1/2 pet. per jaar. met een opzeggingstermijn van 14 dagen doch uitsluitend indien omzetting in een vaste lening daartoe aanleiding geeft. Uit deze aanbieding bleek, dat de kasgeldlening t.z.t. zal worden om gezet in een vaste lening tegen een nader te bepalen percentage. De ge meenteraad meende dit voorstel niet van de hand te mogen wijzen, waar om dan ook, aldus werd besloten. In Brussel zijn alle ruiten van het ..Huis der Hongaarse vluchtelingen" ingegooid. In dit gebouw zetelt de Belgische Caritas voor de Hongaarse vluchtelingen. Op aanwijzingen van ooggetuigen heeft de Belgische politie de hand kunnen leggen op een Hongaarse vluchteling, die een Russische naam draagt. Het K.N.P. verneemt uit be trouwbare bron dat de man een ge wezen AVO-officier is. Het Boliviaanse congres zou woens dag een wetsontwerp hebben aange nomen, krachtens hetwelk de staat van beleg in het land heerst. Deze maatregel volgde op het zenden van troepen naar de provincie Santa Cruz, waar een federalistische be weging zou zijn opgericht. In de raadsvergadering van Sluis werd besloten de subsidie-aanvragen bij de begrotingsbespreking te be handelen. De wederopbouwtaak van de gemeente wordt met ingang van 1 jan. 1958 als geëindigd beschouwd. De ambtenaren van I. en A. zullen voor sportbeoefening in dienst ge bruik kunnen maken van het gym nastieklokaal van de openbare school op de gebruikelijke voorwaarden. De heer N. Andries werd eervol ontslag verleend als bestuurslid van de hoofdsluizen. In zijn plaats werd benoemd de heer M. Winsberghe. Er werd een nieuwe verordening vastgesteld op de reinigingsrechten. Dit was nodig in verband met een reorganisatie. Er komt een nieuwe vuilnisauto. Bovendien zal men over gaan tot het in gebruik nemen van nieuwe vuilnisemmers. Het huurbe drag per vuilnisemmer zal daardoor tot f 12 per jaar worden verhoogd. De heer van Hal wilde weten of het mogelijk was de plaatselijke leveran ciers in te schakelen bij het in ge bruik stellen van een nieuwe vuilnis auto. Hij vraagt zich af waarom het bedrag zoveel hoger ligt boven het oorspronkelijk vastgestelde bedrag. Na een uitvoerige uiteenzetting van de burgemeester werd de verordening vastgesteld. Een verzoek van de heer W. Hoe gen, om vermindering van procura tierechten voor zijn benzinestation werd na onderzoek gebracht van f 500 op f 250. De heer van Hal vraagt aan dacht voor de ontstane moeilijkheden door de sterk verminderde benzine verkoop. Bij de begroting van 1958 zal dit besproken worden. Voor de bouw van huishuurkoop woningen aan de Zuiddijkstraat*verd In de reeks Psychologisch Mo- zaiek" die sinds enige tijd bij Uit geverij De Toorts te Haarlem aan het verschijnen is, en waaruit wij al eerder enkele delen met instem ming mochten begroeten, verscheen thans onder bovenstaande titel een werk van Kurt Seelmann. Deze Duit se psycho-therapeut heeft zich met dit zeer concrete boek ten doel ge steld, aan de opvoeders duidelijk te maken, dat seksuele opvoeding en eventueel seksuele moeilijkheden steeds samenhangen met de totale levenssituatie en dus ook als totali teit moeten worden behandeld. Deze solide stelling wordt voor de lezer aan de hand van uitvoerige prak tijkvoorbeelden nader toegelicht. In dit opzicht biedt het werk dan ook 'n alleszins aanvaardbare leiding. Een andere kwestie is echter, of een al gemeen. humanitair standpunt als de civer inneemt ook voor de katho liek het laatste woord mag zijn. Hier op is het antwoord beslist ontkennend. De Christen zoekt meer, dan alleen 'n psychisch-probleemloos bestaan. Het if g,aarom goed dat de vertaler, drs. P.Stolker, de tekst op enkele plaat sen van verdiepende notities heeft voorzien. Ai zijn deze nog vaag gefor muleerd, zij wijzen toch een weg naar een meer levensbeschouwelijke visie op het probleem der seksualiteit. Het eveneens door de vertaler toege voegde, losse katerntje: „Onbevan- S2* v.9°rlicilting", waarin men een letterlijke voorlichtingstekst vindt ter hand te stellen van S'8™1 heeft minder ons hart ge- Be opzettelijk badinerende ÏÏ2E. "iet overa' de kennelijk bedoelde lichtvoetigheid bereikt. De volwassen gebruiker kan overigens zelf beslissen, of van deze bijlage ge- t i jZal worden gemaakt. Als to taal derhalve een uitgave, welke ze- ker op menige plaats van nut kan zyn. Bzd. Het is gebleken, dat twee fabrieken te Doesburg en Krommenie in de loop van de jaren 1953 tot 1957 ruim 136.000 voor Nederlandse soldaten bestemde stalen helmen hebben afgeleverd, die niet voldeden aan de daaraan te stel len minimum veiligheidseisen. De 64-jarige kantoorbediende, die als arbeidscontractant- was belast met de produktie-bewaking, heeft voor de ïechtbank te Arnhem bekend te lichte helmen te hebben goedgekeurd en op staten bedragen zodanig te hebben ge wijzigd, dat het leek alsof de daarop vermelde helmen wel aan het mini mum gewicht voldeden. Er moesten eind 1956 nog 73.000 van een partij van 400.000 helmen worden afgeleverd, toen het hoofd van de be trokken technische staf van het minis terie van Oorlog, kolonel ir. M. C. Palm, die juist de leiding van deze staf had overgenomen, minimum en maximum gewichten vaststelde. Een afspraak hieromtrent zou tevoren al leen maar mondeling zijn gemaakt. De fabrieken in kwestie zullen de ondeugdelijke helmen moeten terug nemen en nieuwe moeten leveren. De in Rome wonende Nederlandse journalist en letterkundige dr. Felix Rutten is gisteren ter gelegenheid van zijn 75e verjaardag ontvangen door het gemeentebestuur van Rome, dat hem de gouden medaille van verdienste heeft toegekend voor zijn werk, waarin de schoonheden van de stad worden beschreven. Het was ook 25 jaar geleden dat de heer Rutten zich te Rome vestig de. in principe besloten grond te verko pen voor de prijs van f 10 per vier kante meter. De r.-k. opleiding van kleuteronderwijzeressen in Zeeland krijgt per leerling een subsidie van f75 voor het jaar 1956-1957. Er werd een nieuwe verordening voor de rio lering vastgesteld. (Advertentie) Onreinheden in Uw bloed veroorzaken die Rheumatische Fijnen. Daarom xal io'n blotdzuWarandt Eruiehenkunr 17 goed doen. 'n Heerlijke gewaarwording, dat be vrijdende gevoel dat over U komt, naarmate de aansporende werking van Kruschen's zes minerale zouten zich op lever, nieren en ingewanden doet gelden en zo uw bloed sneller gaat stromen. Stramheid en pijn vellen als 't ware van U af en ge voelt Uzelf allengs weer helemaal de oude. Vraag Kruschen bij Uw apotheker of drogist. In de kathedraal van Albano Laziale te Rome is de bekende Italiaanse wielrenner Bruno Monti in het huwelijk getreden met de twintigjarige Gabriella Rossignoli. De voormalige Ita liaanse wielcrkoning Gino Bar tali trad bij dit huwelijk als getuige op. De foto geeft een beeld van de huwelijksplechtig heid. Geheel links Bartali. In Parijs zijn besprekingen gehou den. welke ten doel hadden de een heid in de internationale biljartwe reld te herstellen. Hieraan namen deel de heren Juan Ruiz Flores, pre sident van de Spaanse biljartbond $n van de union internationale des fede rations d'amateurs de billard (UIF AB), G. Troffaes, president van de Kon Belgische Biljartbond en van de federation* internationale de billard (FIB) en Louis Galley, president van de Franse Biljartbond. Na afloop werd een communiqué uitgegeven, waarin genoemde heren .,met het oog op de toenemende ver zwaring van de taak van de leiding der biljartsport op een tijdstip, dat deze tak van sport overal ter wereld tekenen geeft van een onmiskenbare vernieuwing" aan de nationale en in ternationale bonden en federaties ad viseren over te gaan tot de stichting van een wereldunie van biljartfedera- ties, ontstaan uit de fusie van de vroegere UIFAB en de vroegere FIB. Deze wereldunie zou voor een periode van vier jaar gepresideerd worden door de heer Juan Ruiz Flores, de huidige president van de UIFAB. Onder deze wereldunie als overkoe pelend orgaan zouden met volledige autonomie wat betreft de toekenning van continentale titels werkzaam zijn: le een Europese confederatie onder leiding van het huidige bestuur van de FÏB en 2e een Zuidamerikaanse confederatie met de heer Alberto Conto tot president. De organisatie van de wereldkam pioenschappen behoort tot de be voegdheid van de wereldunie die haar echter, wat de materiële zijde betreft, kan opdragen aan een continentale fe. deratie. Voor het seizoen 1957-1958 is een ka lender van internationale kampioen schappen opgemaakt. Het bestuur van de wereldunie is in hoofdzaak gelijk aan dat van de vroe gere UIFAB. maar de Europese con federatie zal er een vertegenwoordi ger in hebben. Het bestuur van de Europese confederatie komt overeen met dat van de vroegere FIB. In de vacature van een der vice-presiden- ten wordt voorzien door de aanwijzing als zodanig van de heer Santiago Ri viera, vice-president van de Spaanse •Biljartbond. De ondertekenaars van het com muniqué verklaren, dat zij de over eenkomst als een ondeelbaar geheel beschouwen dat niet gewijzigd kan worden. Woensdag is op „De Vliert" in den Bosch de eerste training gehouden voor de kandidaten voor het Neder lands elftal, dat op 17 november a.s. in het Feyenoord-stadion tegen Bel gië speelt. Van de 15 geselecteerden ontbraken drie spelers. Toch waren er 13 spe lers op het veld. aangezien de mid denvoor van A.D.O. en de huidige topscorer van de ere-divisie, Schuur man, te elfder ure een uitnodiging voor de training van de Nederlandse Elftalclub had gekregen. Kees Rijvers was afwezig om een onbekende reden en Kruiver moest verstek laten gaan wegens een knie blessure, die hij in de jeugdwedstrijd tegen Schotland heeft opgelopen. Piet van der Kuil maakte slechts het laat ste half uur van de training mee, daar hij niet eerder vrij kreeg van de militaire dienst. Onder bezielende leiding van bondscoach Elek Schwartz en onder de ogen van het nieuwe lid van de technische commissie de heer J. Wijnen (Tilburg) oefenden de gese lecteerden. Aan het einde van de training werd onder het licht van de schijnwerpers een „partijtje" ge speeld. De spelers komen voor de strijd tegen de Rode Duivels nog eenmaal in het Bossche stadion voor een trai ning bijeen, namelijk op 13 novem ber a.s. na de oefenwedstrijd van het Voorlopig Nederlands Elftal in Rot terdam tegen „London Combination". Bondscoach op tournee Elek Schwartz zal in de komende weken in verschillende plaatsen van ons land trainingsdemonstraties hou den voor de oefenmeesttrs van de De conferentie te Tunis van het hi,?f,nJanSe N^10nale Bevrijdingsfront heeft de onafhankelijkheid van Alee- ne voor het tot stand komen van een vredesverdrag een onontkoomba- re voorwaarde genoemd. Men beval aan, spoedig een confe rentie van Algerië, Marokko en Tu nesië te houden om een gemeen schappelijke gedragslijn uit te stip pelen, teneinde de onafhankelijkheid van Algerië sneller te verwezenlijken De uitslagen van de partijen uit de derde ronde van het internationale zone-schaaktoernooi te Wageningen zijn: (de eerstgenomden -speelden met wit). Donner Trojanescu (Roemenië) 10; Alster (Tsj.-Sl.)Uhlmann (o.- Dld.) afgebr.; Szabo (Hong.Orbaan 10: Duckstein (Oostenrijk—Clarke (G.B.) 01; Hanninen (Finl.Lint blom (Noorw.) 0,50,5; Techner (W.- Dld.) Kolarov (Buig.) 0,50,5; Stahlberg (Zweden)Olafsson (IJs land) afgebr.; Ivkov (Zuid-Sl.)Nie- phaus (w.-Dld) 0,50,5; Trifunovic (Zuid-Sl.)Larsen (Denemarken) 0,5 -0,5. Stand na derde ronde: 1. Szabo 3 punten, 2-3 Uhlmann cn Alster. elk 2 punten en 1 afgebr partij, 4 t/m 7 Donner, Duckstein Larsen en Olafsson, elk 2 punten. 8 t/m 11 Hanninen, Ivkov, Trifunovic en Niephaus elk 1,5 p., 12 t/m 15 Teschner, Kolarov, Clarke en Stahl berg elk 1 p., 16-17 Lintblom en Trojanescu 0,5 p., 18. Orbaan 0 p. De film biedt ontspanning aan miljoenen. Dat blijkt uit de cijfers, die door de Nederlandse Bioscoopbond zijn vrijgegeven. In 1956 passeer den niet minder dan 70 miljoen Nederlanders de theaterkassa's van de ongeveer 530 vaste en 15 reizende bioscopen hier te lande. Dat betekent, dat elke Nederlander gemiddeld zes keer per jaar de duistere tempel der illusie (of vaak der desillusie) binnenstapte. 'n Dat zijn wel erg spiekende cijfers. En J dan te weten, dat de J Nederlander nog maar 'n zeer middelmatig bi- t oscoopbezoeker is. Een J Engelsman bijvoor beeld gaat 25 keer per jaa. naar de film en de Spanjaarden en Amerikanen zetten zich 16 maal in hetzelfde tijdsbestek in een bios coopzetel. De West duitser koopt 12 maal per jaar een kaartje en de Deen 13 maal. In ons land is er dus nog alle ruimte voor opvoe ring van de bioscoop recettes en met name op het platteland is voor de cinematografie nog heel wat terrein J te winnen. J Het woord cinemato- i grafie voert ons terug f naar de eerste film- makers, de gebroe- t ders Lumière, die de t wereld in 1895 confron- teerden met het won- J der van de levende fo- t tografie. Zij zullen wel t nooit vermoed hebben, ,at zij de wegberei- ders zouden zijn voor een medium, dat am- per een halve eeuw la- ter miljoenenlegers in J beweging zou brengen. In nauwelijks een halve eeuw ontwikkel- de zich uit een „ob- scuur" kermisvermaak f een moderne en mas- sal,?., pntspanningsmo- gelijkheid. Een serie voorstellingen van „Le Cinematographe Lu- mière" die in het eerst bestaande theater in i Nederland, het huidige Palais de Dantes in Scheveningen, in 1896 werd gegeven, kon de Oioscoop nog niet defi- nitief uit de kermis- t sfeer terugtrekken. Voorlopig bleven de verplaatsbare theaters met de grote draai- in het minst, de activi- orgels en pompeuze ge- veis hun monopolie positie nog behouden. Eerst omstreeks 1920 kreeg de permanente bioscoop in Nederland voet aan de grond en verrezen in de grote steden naast die enkele al eerder gebouwde kleine theaters luxu euze 'ilmpaleizen. In deze tijd dienen wij de naam te plaatsen van Abraham Tuschinski, de man, die de bios coop in ons land het uiterlijk heeft gegeven, dat tot de tweede we reldoorlog bleef ge handhaafd. Met hem zijn ook o.a. de namen van Wiliy Mullens, Desmet en Nöggerath onverbreke lijk verbonden met de ontwikkeling van het bioscoopbedrijf in Ne derland. Mel Ferrer en zijn echtgenote Andrey Hepburn in de succesvolle film „Oorlog en Vrede". feiten van de Neder landse Bioscoopbond, die na haar geboorte in 1918 alle exploitan ten, filmverhuurkanto ren, importeurs, pro- duktiebedrijven, film fabrieken en studio's onder één dak bracht. de bioscopen op - hun beurt profiteren J van de goodwill, die J op deze wijze in de t huiskamers voor de goede film wordt ge- J schapen. J f Dat bedrijf sloeg na 1945 weer geheel nieu we wegen in. Uiterlijk orak men met de pa leisachtige sfeer, in nerlijk maakte het bre de doek zijn intrede. In de kleinere zalen, waar hogere eisen aan de akoestiek werden gesteld, was voor orgel en variété geen plaats meer. Er kwamen ge luidsinstallaties en aparte projectiecabi nes, hetgeen er toe bij droeg de voorstelling geheel zonder stoornis sen te doen verlopen. Heel deze ontwikke ling, die nagenoeg tot perfectie leidde, werd financieel mogelijk ge maakt door de grotere trek naar de bioscopen, waartoe op hun beurt factoren als verkorte arbeidstijd, gestegen welvaart, een grotere ontspaningsbehoefte en minder strak gezins verband veel bijdroe gen. Tevens en niet Men hoort wel eens zeggen, dat dit bios coopbedrijf dat in Nederland aan onge- eer 5000 mensen een goed beLgde boterham verschaft door de televisie in een rare hoek is gedrongen. An deren beweren, dat de televisieprogramma's zonder film bijlange nog niet het middelma tige peil, dat vandaag de dag de uitzendingen kenmerkt, zouden heb ben bereikt. Beide par tijen hebben ongelijk. In Nederland na melijk bestaat een vreedzame coëxisten tie tussen televisie en film. Want al is de praktische toenade ring tussen beide concurrerende media nog maar van een vrij bescheiden om vang, toch blijkt al zeer duidelijk, dat zij elkander aanvullen. De televisie-regis seurs zijn niet in staat een weekprogramma met levende stof te vullen en zij doen een beroep op de helden ons land streeft J In men welbewust naar die samenwerking. Zo ir heeft één televisie-om- roep bijvoorbeeld voor J het komende seizoen een contract afgesloten i met het bekende Rank- concern voor de leve- ring, van een groot aantal „old favouri- tes"; van de andere J kant krijgen de film- J liefhebbers in de huis- t kamer op geregelde tijden toelichtingen op nieuwe rolprenten in J den lande, vergezeld f van een toelichting, die qua uitvoerigheid en deskundigheid zijn J weerga haast niet kent. t Waar .uit onderzoe- kingen van de Ne- derlandse bioscoop- t bond is komen vast t te staan, dat de filmbezoeker in ons J land grote belang- stelling paart aan kritische selectie, is J dit een bewijs dat de J film nog niet de ver- t dauwende, afvlak- t kende greep op de J massa heeft gekre- J gen, die de vinding r van de gebroeders Lumière in vele an- J dere landen tot een voortwoekerend I kwaad heeft bestem- clubs. De opzet is te komen tot een betere onderlinge samenwerking en een zekere mate van uniformiteit ten aanzien van de training op en de toe passing van enkele onderdelen van het spel. Daartoe zal Schwartz op de bijeenkomsten eerst zijn inzichten in de praktijk tonen en deze later be spreken met de clubtrainers. Elek Schwartz begint zijn tournee op maandag 4 november a.s. te Gro ningen. Daar houden op die dag de oefenmeesters van de noordelijke clubs een studiebijeenkomst. De gedecentraliseerde training voor de kandidaten voor het Nederlands amateurelftal, onder leiding van bondsoefenmeester Karei Kaufman, zal op woensdag 6 novembèr a.s. be ginnen. Op die dag komen 25 geselecteerde spelers uit West II op het VUC-ter- rein in Den Haag bijeen. Donderdag 7 november a.s. zijn. 25 zuidelijke spelers aan de beurt de ze trainen op het terrein van RBC te Roosendaal. Op vrijdag- 8 november weer 25 kandidaten (terrein Robur et Velo- citas te Apeldoorn), op 13 november 25 spelers uit West I (Amsterdam) en op 15 november een andere groep zuidelijke spelers (Geleen). De trai ning voor de beste amateurs uit het noordelijke district vangt op een la tere datum aan. In verband met het omvangrijke programma zal Kaufman waarschijn lijk assistentie krijgen van een andere (nog nader aan te wijzen) oefen- meester. De spelers worden spoedig geselec teerd. Van de 150 kandidaten zullen er over enkele maanden 25 worden aangewezen voor de centrale trai ning. Uit deze laatste groep wordt het Nederlands amateurelftal samen gesteld. Naar wij uit Eindhoven ver nemen, zal de befaamde Trevor Fori, sinds enige weken op non- actief wegens een beenblessure, zondag aanstaande weer bij PSV meespelen in de wedstrijd tegen NAC te Breda. VOOR DE LANDENWEDSTRIJD ta feltennis dames tussen Nederland en Duitsland op 23 november a.s. te Boxmeer is het Duitse team als volgt samengesteld: Hanne Schlaf, Helene Klonisch en Hilde Groeber. ENGELAND zal op de Epropese ju do kampioenschappen vertegen- wordigd worden door een team van zeven man bestaande uit Geoffrey Gleeson, aanvoerder, Charles Pal mer, Alf Grabham, Dennis Bloss, Doug Young, Alan Petherbridge en John Newman. DE BESLISSINGSWEDSTRIJD t'e Zu rich tussen FC Milan en Rapid Wien om een plaats in de achtste finales van het toernooi om de Europese voetbalbeker voor clubs, is door de Italiaanse club met 42 gewonnen. van het witte doek, peld. LABORATORIUM PROEFTUIN De bouw van het nieuw laborato rium van de Proeftuin fruitteelt in de volle grond te Wilhelminadorp is gegund aan de laagste inschrijver Kriekaards aannemingsbedrijf te Hengstdijk voor de som van 242.000 Aanbesteding van wegenonderliond Op woensdag 27 november a.s. zal door de hoofdingenieur-directeur van de rijkswaterstaat, te Middelburg worden aanbesteed: a. het leveren van beton-artikelen voor het onderhoud van de rijkswe gen op Ziuid-Beveland en Walcheren, gedurende 1958; b. het onderhouden van rijksweg no. 60, gedeelte Perkpolder-Hulst- Belgische grens, alsmede van de veerhaven Perkpolder, met bijko mende werken, gedurende 1958. De Zeeuwse bridgecompetitie voor paren werd voortgezet en ook ditmaal kwamen er verrassende uitslagen uit de bus. De uitslagen waren: Hoofdklasse A: 1 Wartena en Schip per 60.6%; 2 Knoop en Leertouwer 56.7; 3 mevr. Dronkers en Heyboer 55.6; 4 echtpaar De Visser 52.7; 5 Gommers en van Xren 48.7. Horfdklasse B: 1 mevr. de Jong en De Meurichy 50(4 p.; 2 Ranschaert en Remery 45'3 Catsman en van Veen 42; 4 echtpaar Voorhans 40; 5 Al en Cattoir 39. le klasse A: dames Wolthers en Huysse 81; 2 Polderman en van Nieu- wenhuizen 63; 3 Dekker en Wijnen 61'/i; 4 Klink en Corveleyn 61; 5 echt paar Brouwers 60. le klasse B: Belderok en De Snoo 53; 2 mevr. Bakker en Franken 49; 3 Groen en de Jong 47' 4 Geerling en Gerrits 39; 5 Toussaint en van der Linden 36(4. 2e klasse A: Braak en Brouwer 54; 2 echtpaar de Vries 51; 3 ocWjpaar Bruynooge 47; echtpaar Matzmger 42ié; 5 echtpaar Bode 40. Groep II: 1 echtpaar van Bers* 48; 2 Kesteloo en Baardse 47(4; 3 echtpaar v. d. Kreeke 44; 4 dames Korteweg en v. d.' Rest 44; 5 echtpaar Muile boom 41Vi. 2e klasse B: 1 Gunter en van Don gen 50; 2 dames Geerling en Remery 43(4; 3 dames v. d. Dries en de Vries 43; 4 Willemstijn en van Kerkvoort 421); 5 de Bruin en Oudendorp 40%- GOES, 30 okt. Groenten: kropsla B2 6-8, tomaten A 71, B 58-74, C 29-53, bloemkool A2 35-39. BI 10-21, afw. 10-27, wortelen 21. kroten 7-10, uien 1-5, prei 18-20, andijvie 8-10, groene sav. kool 14-18, rode kool 6-11, witte kool 14, snijbonen 143-155. afw. 128, dubb. pr. bonen 52-56, witlof 61-67, black alicante 181-207. DEN BOSCH, 30 okt. Op de markt van heden werden aangevoerd 6405 stuks vee, zijnde 2204 runderen, 315 graskalveren, 508 vette kalveren, 503 nuchtere kalveren, 616 schapen, 14 geiten, 47 fokzeugen, 421 slachtvar- kens, 37 lopers, 170 biggen. De prijzen, waren, behoudens uit zonderingen voor dieren van buiten gewone kwaliteit, als volgt; melk- en kalfkoeien 775-1250. guiste koeien 625- 880, kalfvaarzen 760-1125, klamvaar- zen 675-875, guiste vaarzen 600-810, pinken 425-600, graskalveren 250-375, nuchtere kalveren voor fok- of mes- terij 80-200, weideschapen 60-95, lam meren 50-85, drachtige zeugen 215-320, lopers 50-60, biggen 28-47, alles p. st. Slachtrunderen: aanvoer 708 stuks. Extra kwaliteit 3,10-3.20, le kw. 2.90- 3,05, 2e kw, 2,60-2.80, 3e kw. 2,45-2.60, vette stieren 2,75-2,90, worstkoeien 2,35-2,45, alles per kg gesl. gewicht, vette kalveren le kw. 2.80-3,15, 2e kw. 2.45-2,75, 3e kw. 2.20-2,40, nuchtere slachtkalveren 1,35-1,65. slachtvarkens 1.52-1,64, slachtzeugen le kw. 1.35-1,42, slachtzeugen 2e kw. 1,27-1.33, alles p. kg levend gewicht, vette schapen 75- 120, vette lammeren 60-100, nuchtere slachtkalveren 42,50-75 per stuk. Verdere mededelingen: Melk- en kalfkoeien aanvoer minder, handel rustig, prijshoudend. Guiste koeien, minder, kalm, weinig verandering. Jongvee, minder, levendiger, ruim prijsh. Vette kalveren, normaal, ta melijk vlot, stabiel. Nuchtere slacht kalveren, normaal, tamelijk vlot, sta biel. Nuchtere slachtkalveren, ruimer, vlot, vast. Schapen en lammeren, groot, redelijk goed, ruim gehand haafd. Fokzeugen, normaal, stil, ge drukt. Lopers en biggen groter, stug, lager. Slachtvee, minder, rustig, niet goedkoper. Slachtzeugen, groter, traag, minder. KAPELLE, 30 okt. Industrie- en exportveiling van appelen en peren: goudrenet H boven 85 82-85, 75-85 82- 84, 65-75 69-70, H2 54, K 57-58, F 51- 53, groene goudrenet H boven 85 78, 75-85 78, 65-75 68, jonathan H75-80 83, 70-75 82-83, 65-70 69-70, 60-65 59-60, H2 47-48, K 53-56, lombarts calville H80-90 71, 70-80 72-73, 60-70 66. Bra bantse bellefleur H65-75 62. 55-65 53, H2 42, sterappel 55-65 65, H2 47, lax- ton superbe H75-80 71, 70-75 73. 65-70 71, 60-65 61, H2 45, K 53, F 40, cox orange pippin H75-80 103, 70-75 107- 108, 65-70 101, 60-65 93, 55-60 78, H2 55, K 71, cox orange pippin groen H70-75 95, 65-70 93, 60-65 86, 55-60 65, comtesse de Paris H65-75 93, st. rémy H75-85 65, 65-75 64. H2 56. K 55. F 50, golden delicious st80-85 100. 75-80 93- 100, 70-75 98-101, 65-70 91, H80-85 90- 92. 70-75 83-95, 65-70 70-88, 60-65 65-80, H2 48-55, K 57-71, F 46-56, zure kroet- appelen 38. Gewone aanvoerveiling: blauwe druiven 1 178-181, 2 117-154, bramen per doos 2 18-21, mispels 1 31, 2 20. appelen en peren: zoete ermgaard H 65-75 68-74, 55-65 62-64, H2 46-50, I< 46-57, F 40-46, kroet 19-29, zoete cam pagne H70-80 61. 60-70 56. H2 46, K 53, F 35, gieser wildeman H60-70 65-71, 50-60 60-63, H2 48-52, K 52-60, F 40- 51, kleipeer H55-60 56, 50-60 48, H2 38, K 44, F 35, dubb. bellefleur 1 grof 49, 1 46, Signe Tillish 1 grof 50. 1 51, K 47, pondspeer 1 50, K 49. F 36. joden- peer 1 grof 65, 1 59, K 42, F 47. Win ston 1 51-57, H2 38, K 43. F 41, jona than F 37-47, cox orange pippin F 54- 56, sterappel F 35-44, kroet 25, lom barts calville K 59. F 46, aardappelen 1 7-9, 3 4, 2 4,5-6,5. Groentenveiling: bloemkool 10-40, rode kool 5-7,5, andijvie 8-11, toma ten 55-65, savooie kool 9-11, dubb. princ. bonen 63-90, witte kool 15, spruitkool 44-51, uien 14-15, kropsla 3-3,5. TERNEUZEN. 30 okt. Sla 3-8, kassla 10-14, bloemkool 10-41, afw. 10-20, knolselderij 1-9, peen 10-17, aardappelen bonken 13-13,10, bintjes 7-8, andijvie 8-17, princ. bonen 89- - 168. kroten 8-10, rode kool 3,5-18, sav. kool 7-13, witte kool 5-13, breekpeen 8-12, waspeen 10-14, prei 10-20, sprui ten 15-37, tomaten 20-45, uien 11-16, witlof 19-80, boerenkool 12-14, rapen 5-9. selderij 20, cox orange pippin K 65-80, F 55-58. kroet 30-45, goudrenet K 60-62, F 55-57, jonathan H70-75 82, 65-70 70-75, 60-65 60-66, H2 50, K 60- F 54, kroet 40-41, comtesse de Pa ris K 60-70. Konstanz 315 (—2), Rheinfelden 194 (—2), Breisach 110 (—10), Straatsburg 189 (+4), Maxau 366 (—2), Mannheim 194 (onv.), Mainz 213 (—7). Bingon 138 (—3), Kaub 144 (—4), Trier 142 (—2), Koblenz 162 (-1), Keulen 122 C—8), Ruhrort 328 (—11), Lobith 949 (—6), Nijmegen 736 (—3), Arnhem 764 (—6), Eefde IJssel 309 (—4), De venter 216 (—5), Monsin 5530 (—8), Visé 4988 (—4), Borgharen 3916 (—19) Belfeld 1116 19), Grave beneden de sluis 480 (—10).

de Stem | 1957 | | pagina 21