Malinofski Russisch minister van defensie £*itfe Partijraad KVP over ontwerp provincie- en gemeente-program Radio-Vaticaan in gebruik Franse gedeeltelijke devaluatie uitgebreid SCHRöDER nieuwe leider van de K.N.V.B. Spionage Wat gebeurt met Zjoekof? dagblad voor zeeland Premier....of degradatie Zacht weer Eisenhower naar conferentie van NATO Uitslagen top-voetbal iiiiimimuii Dreunende slag Groot verleden Tijden veranderen Saoed handhaafde zijn aanbod Botsing op brug in Saigon eist 45 doden Ziekenfondsen willen restitutie tandartskosten Nog geen winnaar in STEM-toto 97e JAARGANG No. 22592 Uitgave N. V. Uitgevers Mij. Neerlandia. Verschijnt elke werkdag. Bureaus: Breda, Reigerstr. 16. Tel.: Directie, Redactie en Ad ministratie 22341. Verantwoordelijk Hoofd redacteur: J. J. H. A. Bruna. Redactieraad: J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Abonn.prijs bij vooruitbet. 7.- p. kwartaal, p. post f 8.20, p. week (uitsl. bij niet postbestell.) 0.54. Incasso wordt berekend. Losse numm. 15 et Postrek. 278841 Voor God, Konmgim. «n Voder Una Advertentieprijs voor de gehele oplag# 058 per mm. (Ingezonden Mededelingen OAS per mm). Voor advertenties van plaatselijk# aard uit Zeeland uitsluitend in de Zeeuws# editie 0.14 per mm. (Ingezonden Med«fr delingen 0.35 per mm). Bij contract #a& zienlijke reductie; volledig tarief en Alge» mene Voorwaarden worden op aanvraag verstrekt. Staatwerk 3 ct. per mm extrsu Inzendingen op advertenties, welke de ulS» gevers om redenen te hunner beoordeling niet wensen af te geven, worden vermetigX Bureau voor de Zeeuwse Eilanden: GOES, Westsingel 98, telefoon 2236 - Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: HULST, Dubbele Poort 7, telefoon 102 - (Bijbureaus: TERNEUZEN, Noordstraat 56, tel. 2601 OOSTBURG, Nieuwstraat 41, tel. no. 35) Tass lieeft bericht, dat het presidium van de Opperste Sovjet maarschalk Rodion Malinofski benoemd heeft tot minister van defensie van de Sovjet.Unie. Het Russische persbureau voegt hieraan toe, dat het presidium maarschalk Zjoekof, die minister van defensie teas, van zijn Malinofski functie heeft ontheven. Wat met Zjoekof precies gaat gebeuren is niet bekend. Waar schijnlijk is hij nog opperbevelhebber van de Russische strijd krachten. Ook heeft hij vermoedelijk zijn hoge partijfunctie be houden. Het is mogelijk, dat hij geroepen wordt tot een functie op het internationaal vlak. Dit verwachten althans waarne mers in Warschau. Zij zijn van me ning dat men Zjoekof een hoge func tie zal aanbieden: premier of presi dent van de Sovjet-Unie. De harte lijke verstandhouding tussen Kroest- jef en Zjoekof in aanmerking nemend lijkt het hun niet waarschijnlijk dat er een conflict tussen beide grote Russische leiders is gerezen. Mogelijk zal de 6e november, de vooravond van de 40e herdenking der Russische revolutie, een antwoord op de gissingen geven. Op die dag komt de Opperste Sovjet in vergadering bijeen. Zjoekofs ontslag wordt ook verklaard uit de vrees van het Krem lin voor een militaire dictatuur door te gaan en daar zou het minder op lijken indien het eventuele nieuwe staats- of regeringshoofd al voor zijn benoeming zijn functie als minister van defensie zou hebben neergelegd. Verdere commentaren De correspondent te Moskou van een Amerikaanse omroeporganisa tie berichtte evenwel, dat Zjoekofs ontslag naar alle waarschijnlijkheid een degradatie inhoudt. Kennelijk was tot de maatregel be sloten tijdens Zjoekofs reis naar Z.- Slavië en Albanië en was hij bij zijn terugkeer voor een voldongen feit ge steld. Gouverneur Averell Harriman van de Amerikaanse staat New York, die ambassadeur te Moskou is geweest, deelt deze mening. DE BELGISCHE kolenmijnen heb ben de Hoge Autoriteit van de E.K. S.G. toestemming gevraagd voor een verhoging van hun prijzen voor de meeste kolensoorten met 1.20 tot 2.70 per ton met ingang van 1 no vember a.s. DE SCHACHTEN van de nieuwe Be- atrixmïjn te Herkenbosch hebben hun einddiepte bereikt: schacht 1 515 m en schacht 2 507 meter. DE MIJNWERKERS in Lotharingen zijn voor 24 uur in staking gegaan als gevolg van een conflict tussen de directie en enkele mijnwerkers. MAO TSE TOENG, het staatshoofd van communistisch China, zal in Mos kou de viering van de oktober-revo- lutie van 1917 bijwonen. DE HEER H. J. Kuiper te Utrecht oud-bestuurslid van de landelijke K. A.B. is benoemd tot Ridder in de Orde van St. Gregorius de Grote. DE NEDERLANDSE schrijver Felix Rutten ontvangt morgen in Rome de zilveren medaille van deze stad, dit naar aanleiding van de beschouwin gen die hij aan Rome heeft gewijd. ENGELAND zal in de komende win ter nieuwe kernproeven nemen in de buurt van Christmas Island in de Stille Oceaan. VIER SPELERS van de Tsjechische voetbalclub Slovan (Bratislava) zijn in hechtenis genomen door de Tsje chische veiligheidspolitie. Zij zouden Josef Vicen beschuldigd van spio nage voor Amerika geholpen heb ben. DE TSJECHISCHE ijshockeyspeler Stanislav Nepomucki heeft te Zürich om asiel gevraagd. IN 160 STEDEN van Engeland en Wales zijn in de afgelopen week 600 mensen aan complicaties bij de A- griep overleden. ,,De Russen zijn goed op de hoogte van de Napoleontische geschiedenis en daarom zetten de politici de ge neraals aan de dijk, voordat de gene raals hen aan de dijk zetten", aldus Harriman. Eisenhower en andere vooraanstaande politici wensten nog geen commentaar te geven. Z joekof Maarschalk Zjoekof (61) werd in februari 1955 tot Russische minister van defensie benoemd. Hij volgde als zodanig maarschalk Boelganin op, die toen premier werd. Hij is bekend als de held van de gevechten voor Moskou, Stalingrad en Leningrad, die werden geleverd toen deze steden door de oprukken de Duitsers werden bedreigd. Onder zijn bevel kwam de Duitse invasie in Rusland in 1941 tot stilstand. Later leidde hij het beslissende tegenoffen sief door Polen. Tegen het einde van de tweede wereldoorlog was hij na Stalin de populairste man van Rus land. Malinofski Malinofski, 57 jaar, is in Odessa geboren. Op 16-jarige leeftijd nam hij voor het eerst deel aan gevechtshan delingen. Hij sprong toen in een trein met soldaten die naar het front gin gen. De soldaten accepteerden hem. Ten tijde van de Russische revolutie werd hij gekozen tot voorzitter van een regimentscommissie. In 1918 trad hij toe tot het Rode Leger als instruc teur, die de soldaten vertrouwd moest maken met het gebruik van het ma chinegeweer. Hij steeg op de mili taire ladder en werd bataljonscom mandant. Later bezocht hij de mili taire academie. Bij het uitbreken van de tweede wereldoorlog was hij korps commandant in Bessarabië. Malinof ski werd in 1944 bevorderd tot maar schalk en in 1945 tot ..held van de Sovjet-Unie". He leidde de verdedi ging van Stalingrad en kreeg twee maal de orde van Lenin. Verwachting: van het K.N.M.I. 2 tot vanavond, opgemaakt zon- dagavond te 23.15 uur: Over het algemeen veel bewolking, maar 2 geen regen van betekenis. Mati- 2 ge tot krachtige, langs de kust 2 mogelijk harde zuidwestelijke wind. Zacht weer. 2 Verwachting van het Belgisch 2 Weerkundig Instituut: Lichte tot 2 matige wind uit zuidwest tot 2 noordwest. Aanvankelijk zwaar 2 bewolkt, daarna bewolkt tot mooi 2 weer. Plaatselijk enkele neerslag- 2 vlagen mogelijk. Plaatselijk ook S 2 enige mist des morgens. 2 Vandaag: zon onder 17.20 uur. 2 Maan onder 21.49 uur. Morgen: 2 zon op 7.29 uur. Maan op 13.23 u. 2 (Van onze speciale verslaggever) Tijdens zijn buitengewone ver gadering, zaterdag te Utrecht, heeft de Partijraad van de K.V.P. zijn goedkeuring gehecht aan het „Ontwerp Provincie- Program" en het „Ontwerp Ge meente-Program", welke door de commissie Geuljans werden i vervaardigd. Er was in de voor bije weken door de verschillen de kringen een groot aantal amendementen op beide ontwer pen uitgebracht. Er bestond over het algemeen veel waardering voor het door de coramis- sie-Geuljans verzette werk met uit zondering van dr. Beenakker, die de grote detaillering van het gemeente programma vergeleek met de beken de bomen van het bekende bos Hij had liever een groo. raam-program gezien. Drs. J. Ensinck was het met dit standpunt in genen dele eens. Vrijwel alle afgevaardigden schaar^ den zich achter deze laatste ziens wijze. Internationaal contact Een aanvulling van het provincie program, welke interessant genoemd mag worden in het kader van het steeds verdergaande internationale gesprek, kwam van de heer Houben van de kring Tilburg. De heer Hou ben stelde tot zijn grote verwonde ring vast, dat in het ontwerp in het geheel niet gesproken werd over de bevordering van de internationale banden, wat toch voor de zuidelijke en oostelijke provincies van bijzonder belang is. Die contacten en activitei ten, gelegen op het culturele vlak en op het terrein van de energievoorzie ning, riolering, wegenaanleg en af valwater, worden steeds inniger en uitgebreider. Deze aanvulling kreeg grots bijval. Subsidie kerken Lange tijd stond de behandeling van het gemeenteprogram stil bij art. 3 v-n hoofdstuk II, alsmede ook art. 8, handelende over godsdienst en stads ontwikkeling. Het ging hier in het bijzonder om de subsidiëring van de kerkgenoot schappen en de kerkenbouw. Deze problemen liggen in het noorden van ons land moeilijker dan in het zuiden, zodat het niet te verwonderen was, dat er t.a.v. de wijze, waarop subsi die verleend en de kerkenbouw in de stadsontwikkeling diende te worden opgenomen, wel enige discussie los kwam. Dit temeer, omdat met het ver schijnen van het rapport-Sassen over de al of niet subsidiëring van de kerkgenootschappen weliswaar het gesprek in zeer breed ver band op gang is gekomen, doch een definitieve uitspraak nog op zich laat wachten. Prof. Romme wilde zich niet „prin cipieel" uitspreken namens het par tijbestuur, omdat hij „er stellig van overtuigd was, dat er onder de stem gerechtigde leden zijn, die waar schijnlijk nog niet volledig kennis hebben kunnen nemen van 't rapport- Sassen. De commissie-Sassen heeft unaniem de regering geadviseerd tot subsidiëring van de kerkbouw op ob jectieve normen. Zij zou dit niet ge daan hebben, als zij geen inzicht ge kregen had van de stand van zaken bij de diverse kerkgenootschappen. De katholieke kamerfractie heeft zich eveneens beraden. De fractie is hier bij uitgegaan van het feit, dat het zonder rijksbijdrage onmogelijk is voldoende in de kerkenbouw te voor zien. En ik zou het betreuren", aldus prof. Romme, ,,dat in de lijn van de commissie-Sassen een deuk zou ont staan als de Partijraad zich niet uit drukkelijk „pro" zou uitspreken". Na dit „verlossende" woord gingen de verschillende woordvoerders ak koord met de voorlopige tekst. Tijdens het verdere verloop van de vergadering wees de Brabantse afge vaardigde. de heer Suijkerbuijk, op het discriminerende art. 25 in de hui dige gemeentewet, volgens welke on derwijzers etc. slechts het passief kiesrecht bezitten. De heer van Doorn kon in dit ver band mededelen, dat de regering reeds werkt aan een wet om bedoeld art. 25 te wijzigen. Mr. H. Boot vestigde vervolgens in zijn kwaliteit van voorzitter van de A.R.K.A. nog eens de aandacht van de K.V.P. op de benarde financiële positie der lagere ambtenaren. Prof. Romme zei hierop: ..Het Ge organiseerd Overleg geeft mij ook be zwaren in de mond. De Tweede Ka mer bemoeit zich thans meer met personeelszaken, dan wenselijk ware. De salariëring van het overheidsper soneel in een zaak voor de Kroon. De Staten-Generaal heeft slechts contro le zonder op de stoel van de Kroon te kunnen gaan zitten. Is het G.O. nu werkelijk zo, dat hier deze zaken be handeld kunnen worden". Naar wij vernemen is te Tilburg gearresteerd de 54-jarige musicus S. D., verdacht van spionage ten behoe ve van een vreemde mogendheid. Verdachte is overgebracht naar het huis van bewaring te Breda. Berichtten wij in onze editie van zaterdag reeds, dat het niet onmogelijk zou zijn, dat Eisen hower de komende NATO-con- ferentie in december zou bijwo nen, nader wordt gemeld, dat dit inderdaad het geval zal zijn. Men meent te weten dat het voor naamste punt van bespreking zal wor den gevormd door het plan der Ver. Staten om meer gegevens op het ge bied der kernenergie met hun Wes terse bondgenoten uit te wisselen. Algemeen verwacht men, dat, nu Eisenhower de conferentie zal bij wonen, alle regeringsleiders van de vijftien landen aan de besprekingen zullen deelnemen. De Canadese pre mier John Diefenbaker heeft reeds meegedeeld, dat hij zelf de Canadese afvaardiging daarheen zal leiden. Officieel moet weliswaar over deze deelneming door de vijftien landen beslist worden, doch men neemt nu reeds als vaststaand aan, dat de ko mende conferentie inderdaad een top conferentie zal worden. De uitslagen, die gisteren (als naar gewoonte met (le nodige sensaties) door de ploegen uit de eredivisie werden behaald, luiden als volgta Blauw-Wit - Sparta 00 ADO - DOS 6—2 MVV - GVAV 1—1 Spel. Enschede - NAC 30 PSV - BW 5—3 Ajax - Amsterdam 34 Elinkwijk - Fortuna '54 11 VVV - Feyenoord 40 Rapid J.C. - NOAD 3—1 Voor verslagen en actiefoto's mogen wij u verwijzen naar onze sportpa gina's. (Advertentie) «AZETFABBIEKEN TE ZEVENBEfiCËM Frankrijk heeft gisteren zijn nieuwe valutabepalingen uitge breid tot de gehele handel van (Van onze speciale verslaggever) Aan de top van het Neder landse voetbal staat thans een kleine man, die onopvallend door het leven pleegt te stap pen en zich niets gelegen laat aan gewichtige allures, maar wiens naam genoemd wordt met alles, dat met voetbal heeft te maken. Het is de zaterdag tot bondspraeses gekozen A. Schro der. Het zou 'n „schone voleinding" zyn van een sportieve carrière als Schro der niet zo nuchter was en als hij niet zo veel heftige werklust voelde. Hy beschouwt zyn nieuwe functie niet als een erebaantje, waarin het er al leen op aankomt deftige gezichten te trekken, maar als een nieuw arbeids veld, vol met andere mogelijkheden. De heer Schroder betreedt overi gens niet als nieuweling de plaats aan het roer. Jaren en jaren heeft hij het grootste deel van zijn vrije tijd nu eenmaal gegeven aan het voetbal, vooral aan de organisatie van het voetbal. ,,Ik heb vijf bondsvoorzitters meegemaakt", aldus Schroder. ,,Van allemaal heb ik het nodige geleerd". En hij voegt er aan toe, dat ir. Kips zijn beste leermeester is geweest. Die had de leiding, toen de bond in volle ontwikkeling was en hij speelde het klaar die ontwikkeling in goede ba nen te leiden. Waarschijnlijk heeft deze in die dagen niet in de gaten ge had, dat zijn doen en laten met scher pe ogen werd bekeken en bestudeerd. Het waren de ogen van Schroder, die ooit zijn opvolger zou blijken te zijn. Maar goed, in die dagen dacht ook de heer Schroder zelf daar niet aan. Het heeft er zelfs even op geleken, dat de K.N.V.B. hem had verspeeld. Dat was na het bondsbesluit om het betaalde voetbal in te voeren. Het trof Schroder, de beste voorvechter van het amateurisme, als een dreu nende slag. Even was hij een teleur gesteld man. Maar hij had niet veel tijd nodig om vast te stellen, dat hij het voetbal toch nooit zou kunnen missen (terwijl anderen met reden zeiden, dat het voetbal Schroder niet kon missen) en daarom kwam hij te rug. ,,Het was een kwestie van fair accepteren. Het betaalde voetbal was er nu eenmaal. Er moest voor ge zorgd worden". Schroder zorgde er voor. Hij nam zitting in de reorganisatiecom missie, bemoeide zich later met de financiën en verwierf een plaats in het bondsbestuur, steeds maar wer kend en regelend, bezig met zijn lief ste werk: Organisatie. De activiteiten van Schroder date ren van heel wat vroeger dan na de ommezwaai van de K.N.V.B. Al in 1909 liep hij op en rond voetbalvelden. Als geboren Eindhovenaar speelde hij uiteraard in Eindhoven, dat zo veel goede herinneringen heeft aan zijn kleine midvoor, dat het hem tot erelid benoemde. Hij diende de ver eniging als actief voetballer tot 1924. _Maar toen zat hij al de nodige jaar tjes in het organisatieleven óók. Het was onvermijdelijk. Schroder als voetballer zonder meer kón niet. Hij was veel te beweeglijk om het alleen bij midvoortje-spelen te laten. Daar- cm zei hij in 1915 „Jawel en graag", toen men hem vroeg in het bestuur van de Brabantse bond te treden, dat juist was uitgedund, omdat veel van de bestuurderen waren gemobiliseerd. Vanaf dat moment heeft Schroder steeds duidelijker laten blijken, dat hij het aan kon. Hij werd competitie leider (een baantje, waarin je na een seizoen hard werken het compliment kreeg, dat er weer niets van had gedeugd), commissielid, bestuurder, alles wat er in het organisatorische vlak van het nobele voethalspel aan te pas komt. Dat Schroder al die taken hoog neemt, blijkt uit een simpele opmer king, die hij in de loop van een ge sprek plaatste. „Ik ben dertig jaar voorzitter van de K.N.V.B. afdeling Brabant. Ik blijf dat tot er een goede opvolger is. Er is in deze afdeling zo veel opgebouwd, dat het niet aan gaat om het spul zonder meer in de steek te laten". Zo is het principe van de man, die de leiding in de K.N.V.B. op zich heeft genomen. Het is een vertrou wenwekkend principe. Natuurlijk heeft Schroder in de dagen, dat zijn benoeming langza merhand zo goed als zeker beloofde te worden, zich al bezig gehouden met de nodige plannen. Maar hij heeft in het organisatieleven ge leerd voorzichtig te zijn. Veel vertelt hij er niet van. Het is daarom des te opmerkelijker, dat hij opeens enthousiast begint over het zaterdagmiddag- en bedrijfsvoetbal. Dat moet hem wel bijzonder bezig houden. En dat doet het dan ook. „Als in Nederland de vijfdaagse werkweek komt. wordt dit soort voet bal met één slag belangwekkender. Het zal dan ongetwijfeld snel groeien naar het formaat, dat het zaterdag middag- en bedrijfsvoetbal in België en vooral in Frankrijk inneemt", al dus de bondsvoorzitter. „In de afde ling Brabant hebben wij nu reeds ex tra aandacht aan het geval besteed". ".Vellicht, dat er in dit kader nog eens een plan ten doop kan worden gehouden, dat het plan-Schröder heet. Misschien heet het ook anders. Schroder heeft daarvan al eens meer iets meegemaakt. Hij was de grote man van het plan om (in 1936 reeds) de topcompetities te „vermen gen". zodat het voetbal een meer na tionale zaak werd. Het voorstel werd toen onder tafel geveegd, maar na de oorlog werd het met trompetgeschal ingehaald als het plan-Burgwal. Het was precies hetzelfde als dat van 1936. „Och", zegt Schroder nu, „de tij den veranderen en daarmee de op vattingen". Inderdaad, de tijden veranderen. Wie had met name enkele jaren gele den gedacht, dat Toon Schroder nog tot de hoogste post van de K.N.V.B. zou worden geroepen en dat hij die zou willen accepteren met inzet van al z(jn krachten? het land. Onder deze bepalingen vallen thans ook staal, kolen, olie en andere grondstoffen, die in augustus bij de gedeeltelijke devaluatie waren uitgezonderd. Het besluit tot de uitbreiding werd genomen door het aftredende kabinet van Bourges-Maunoury en werd goed gekeurd door de socialist Mollet, die vandaag de Nationale Vergadering zal verzoeken hem als minister-president aan te wijzen. Het besluit volgt op een voortgezet wegvloeien van buitenlandse valuta reserves door speculatieve aankoop van grondstoffen, in het bijzonder staal, die tot gisteren niet vielen on der de goederen, waarop twintig pro cent belasting bij invoer wordt gehe ven. Deze belasting kan op korte termijn prijsstijgingen ten gevolge hebben. De prijs van benzine zou er met drie frank door stijgen, maar daar Frank rijk reeds één van de landen met de hoogste benzineprijs is, wordt het mo gelijk geacht, dat de schatkist de ver hoging voor haar rekening zal nemen. Op alle importen moet nu 20 pro cent invoerrecht worden betaald, ter wijl de overheid op alle uitvoer een premie van 20 procent geeft. De "maatregel kan nog niet als een volledige devaluatie worden be schouwd, aangezien nog niet officieel is aangekondigd dat de koers van de frank voortaan 420 voor een dollar in plaats van 350 zal zijn en er niets is medegedeeld over een herwaardering van de goudvooraad bij de staatsbank. Koning Saoed verklaarde in een officieel communiqué, dat gisterenavond te Riad werd uit gegeven, dat hij in overeenstem ming met de wens van de beide betrokken landen om voor de vrede te werken zijn bemidde lingsaanbod handhaaft. Hier mee dementeerde hij een bericht van radio-Cairo als zou dit aan bod ingetrokken zijn. Zaterdag zijn, als gevolg van op elkaar indringen van een mensen menigte op een houten brug over een kanaal, 45 inwoners van Sai gon om het leven gekomen en 98 gewond. De brug bevond zich in de dieren tuin. Het ongeluk geschiedde tijdens de viering van het feit, dat twee jaar geleden de Zuidvietnamese re publiek werd gesticht. Z. H. paus Pius de twaalfd# heeft gisteren de nieuwe korte golf zender van Radio-Vaticaan in gebruik genomen met een in het Latijn uitgezonden bood schap, waarin hij bij de landen en regeringen van de wereld aandroingto op vrede. Hij verzoch tde Rooms-Katholiek«n God tp bidden de wolken van twee dracht die het Midden Oosten verduis. teren, weg te nemen. Deze zender is in hoofdzaak ge schonken door de Nederlandse Rooms- Katholieken. „Laat er wederzijdse zelfbeheersing zijn uit eerbied en achting voor et- kaars omstandigheden en ideeën, dia gegrondvest dienen te zijn op recht vaardigheid en waarheid." Aldus dei# boodschap. De toespraak van de H. Vader is In 28 vertalingen uitgezonden. De nieu we zender is zo sterk, dat hij in het hart van China hoorbaar moet zijn. Mgr. Alfrink en mgr. Nierman woon» den de plechtigheid bij. Op de foto ziet men de H. Vader die de knoppen van de zender in drukt, waarna hij in het Latijn zijn boodschap uitsprak. (Telefoto ANP) De ziekenfondsen, aangesloten by de federatie van door verzekerden en medewerkers beheerde zieken fondsen, die in Utrecht een congres hielden, zijn van oordeel dat aan de verzekerden, die in de periode van het tandartsenconflict tandheelkundi ge hulp hebben ingeroepen en daar voor rechtstreeks aan de tandartsen de kosten hebben betaald, een scha deloosstelling in de vorm van restitu tie van een belangrijk deel dezer kos ten dient te worden verleend. Aan het federatiebestuur werd opgedragen te bevorderen, dat deze schadeloosstel ling zowel aan verplicht als aan vrij willig verzekerden wordt toegekend. Vele honderden briefkaarten gleden gisteravond door de handen van onze toto-ploeg. Voornamelijk één wed strijd heeft vele inzenders doen strui kelen en wel de wedstrijd Ajax-Am- sterdam. Als deze uitslag 1 of 3 was geweest zou het bedrag van 75. onder meerdere deelnemers zijn ver deeld. Maar door 't woordje „als" zijn al heel wat illusies vervlogen. Zondag krijgt u wederom een kans om de prijs in de wacht te slepen, de prijs, die inmiddels is verhoogd tot 100.—. De juiste uitslagen waren. Blauw-Wit - Sparta 3; S.C. Ensche» de - NAC 1; PSV - BW 1; Ajax Amsterdam 2; MW - GVAV 3, Wil lem II Helmond 3, RBC - EDO I| Emma - Longa afgelast, Wilhelmina- EBOH 1; Zeist - Dosko 1; Rapid JCW NOAD 1.

de Stem | 1957 | | pagina 1