10. 85 DUJARDIN Vrachtauto ramde bietentrein Borssele werd een model-school rijker Automobilist lanceerde een „kunstmaan" te Vlissingen Oprichtingsvergadering K.A.Y. te Lamswaarde Raad van Ovezande hield een dure vergadering M OVERALLS Man te Drunen in bouwput verdronken Provinciale dag federatie Y.V.H. Munitie-bunker te Hoogerheide ontruimd GRIEP dan COGNAC 2 DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 23 OKTOBER 1957 3 if Jaarlijks ongevalbij Arendskerke r Alleen morgen ZATERDAG kunt U profiteren van deze unieke aanbieding. VROOM DREESMANN Loodsen verplicht op kanaal Gent-Terneuzen Kantonrechter te Middelburg Kapitale brand in loondorsbedrijf te Heikant Drie daqen kermis te Nieuw-Hulst ZEEUWSi II- VI AAK DEREN TERNEUZEN Hoogwaterstanden Raadsvergadering Het Zuidelijk Toneel speelde voor Z.V.U. Ongeluk op schip Wildstropers verrast K.A.V. KWAM BIJEEN Zuid-Beveland GOES „Kasporgo" toonde kleurenfilms Waar is de wielrenner AGENDA Vandaag Morgen (Advertentie) ijzersterk prima kwaliteit blauwe keper „sanfor", dus krimpvrij 3 naads gestikt diverse versterkte zakken alle maten verdekte sluiting goede pasvorm Deze fabriekspartij, waarvan de normale prijs 15.90 be draagt, kunnen wij U slechts 1 dag, morgen zaterdag 26 oktober aanbieden voor de EXTRA LAGE PRIJS PROFITEERT HIERVAN! HAAST U! Breda - Bergen op Zoom Ieder jaar tjjdens de bietencam pagne, wanneer het z.g. bietentrein tje dwars over de rijksweg rijdt on der 's-H. Arendskerke schiet er een of tweemaal een auto boven op. Ook gistermorgen tegen zeven uur was dat het geval. De chauffeur van een met peul vruchten beladen zware auto der fir ma Smits uit Sluis, bemerkte net iets te laat het gevaar en vloog tegen een der wagons van het bie tentreintje aan. Het kwam geweldig hard aan. Het voorste deel van de auto, motor mcluis, werd opgevou wen en drukte de cabine ook bijna plat. Drie wagons ze waren onge laden werden uit de rails gewor pen. Het mag een wonder heten dat de chauffeur en de twee andere inzit tenden er vrijwel zonder kleerscheu ren afgekomen zijn. Het verkeer op de rijksweg stag neerde de eerste twee uur en moest worden omgelegd. Later op de dag zijn de wagons door spoorwegperso neel weer op de wielen geholpen, waardoor de lijn vrij kwam. De vrachtauto moest weggesleept worden. De Belgische minister van buiten landse zaken en de Nederlandse am bassadeur in Brussel hebben drie verdragen ondertekend tot wijziging van de conventies tussen Nederland en België inzake het loodswezen en het toezicht op de Schelde. Bij deze verdragen worden, naar wij van het ministerie van buitenlandse zaken in Den Haag vernemen, de loodstarieven aan het huidige prijspeil aangepast, terwijl loodsen op het kanaal van Gent naar Terneuzen na parlementa.- re goedkeuring der verdragen, in .iet bezit zullen moeten zijn van een diploma. Tot nu toe gold voor schepen op het kanaal van Gent naar Terneuzen niet de verplichting een loods aan boord te nemen. In een nieuw ver drag, dat is ondertekend, wordt deze verplichting ingevoerd. Op het terrein van de N.V. Lips' Schroevengieterijen te Drunen is woensdagavond een ongeluk gebeurd met dodelijke afloop. In een van de in aanbouw zijnde hallen moet woensdagavond de arbeider A. Voge laars uit Ammerzode, in dienst van de firma de Vries Robbé, in een vier en 'n halve meter diepe bouwput zijn gevallen, waarin ongeveer 2 me ter water stond. De man. die al spoe dig werd vermist, werd pas donder dagmorgen gevonden. Hij was 36 jaar en vader van twee kinderen. Het levenstempo mag nog zo ver sneld zijn in de laatste eeuw: dat het op de ambtelijke weg nog aitijd traag gaat. illustreerde woensdag de burgemeester van Borssele. de heer Dominicus, toen hij vertelde dat evenals in 1860, toen een openbare, school gebouwd moest worden, ook thans vijf jaren nodig waren eer de plannen konden worden verwezen lijkt Was het 100 jaar geleden de financiële kwestie waar Bureaurra- tius vat op kreeg: nu bekwam deze zijn kans bij de terreinkeuze. Aanvankelijk had men het plan de nieuwe Frank van Borssele-school op het zeer gunstig gelegen sportterrein te plaatsen. De Planologische Dienst zei echter ,.neen" eb stelde de z.g. Boven de Koudekerkseveg* te Vlis- veroordeelde de man van de „vlie- De derde provinciale dag der fede ratie voor vrouwelijke hulpverlening, wordt dit jaar te Middelburg gehou den op 6 november a.s., onder lei ding van mevrouw de Casembroot baronesse van der Feltz. Op de ochtendbijeenkomst worden, behalve een toespraak door de Com missaris der Koningin, inleidingen gehouden door de wereldreizigster mevr. v. d. Boschde Jong over de onder-ontwikkelde gebieden en door dra. Walma v. d. MolenMeinders- ma over de hulp aan de vluchtelin gen in Karinthië. In de middagvergadering zal de inspecteur van politie, de heer D. de Jager uit Eindhoven de verkeersop- voeding behandelen en enkele films daarbij afdraaien. «ingen kliefde 26 juli een voorwerp door de lucht, dat de aandacht van een automobilist dermate in beslag namen dat, toen een voor hem rij dende auto stopte, hij te laat remde en er een botsing ontstond. Toch ver scheen deze automobilist niet als ver dachte voor de Middelburgse kanton rechter, maar de andere chauffeur. G. van E. uit Vlissingen, die het ge wraakte voorwerp „gelanceerd" had. Op de bewuste dag reed v. E. over de Koudekerkseweg en aan zijn auto had hij een hengel bevestigd. Het ma teriaal, waarmee het vistuig vast zat. doorstond echter op een gegeven mo ment de kracht van de wind niet en de hengel begon toen onmiddellijk ..spoetnik-neigingen" te vertonen. Het ding zweefde door de lucht en kwam vlak voor een achter v. E. rijdende wagen met de majoor der rijks politie P. J. van B. uit Roermond aan het stuur terecht. Van E. remde af om zijn kostbaar bezit te kunnen achterhalen en toen de majoor dit in de gaten had, was het al te laat. De majoor, die als getuige ver scheen. was van oordeel, dat het zwaartepunt op de hengel valt en niet, zoals in de dagvaarding stond dat v. E. té snel geremd heeft. Ook de officier van justitie, mr. Ph. M. Schenkenberg van Mierop. ge loofde, dat de hengel de oorzaak van alle ellende is geweest. Hij vroeg hiervoor f 10 boete. Het tweede punt te plotseling remmen achtte hij niet bewezen en hier vroeg mr. Schenkenberg vrijepraak voor. De kantonrechter, mr. J. Moolenburgh, gende hengel" tot drie rijksdaalders boete. De 18-jarige A. de D. uit Goes sloeg 17 juni aan het hoofd van een kleine groep volgers aan het ..bogeren" in de omgeving van Kapelle. Er werd een hoeveelheid frambozen geplukt en deze vruchten vonden, evenals de aardbeien, die onder Kloetinge van het veld werden gehaald, spoedig de weg naar de D's maag. Het werd .ech ter een duur maal. want de .stroper" zoals de officier hem noemde, zal hiervoor f 15 moeten neertellen, na dat er f 20 was geëist. De landbouwer M. L. S. uit Heer Arendskerke kreeg f 20 boete, omdat hij op 5 oktober, 's avonds om vijf over zeven op de Lange Achterweg twee paarden en een bromfiets al lo pende meevoerde, terwijl de voorge schreven rode lantaarn ontbrak. ,,'t Was nog zo licht, dat ik de krant had kunnen lezen," opperde S„ maar mr. Schenkenberg rekende hem voor, dat de zon al een uur onder was. Licht verheugd" In Arnemuiden was de Middelbur ger B. M. bekeurd, omdat hij niet ge heel vast ter been was. Dat was ik wel," verklaarde M. op de zitting van 25 septefnber. ,,ik was alleen licht verheugd." Maar de verbalisant was woensdag aanwezig (M. zelf niet) en volgens hem was de man in kwestie, die een verjaardag van een vriend gevierd had. wel degelijk dronken. De officier vorderde toen f 20 en het vonnis van de kantonrechter luidde conform. Doktersweide" voor. Toen was het de raad zijn beurt om het been strak te houden en uiteindelijk verrees het model-gebouw ontwerp van de heer H. den Hartog op het terrein van mej. Op 't Hof. Aannemer werd de heer C. Priem uit Lewedorp voor f 70.980 en ook hem werd. evenals de architect, veel lof toegezwaaid. De school kost de gemeente, alles inbegrepen de som van f 124.810. maar alles kon uit eigen middelen worden betaald. Nog deelde de burgemeester mee, dat de oude school ingericht zal worden voor verenigingsgebouw, waar een nijpende behoefte aan is. De genodigden waren ontvangen in deze oude school en na de rede van de burgemeester begaven allen zich naar het nieuwe gebouw. De jongste leerlinge der school, Adriana Nijsse bood de commissaris der koningin de sleutel aan en daarmee werd de ope ning verricht. De schooi heeft drie schitterende en modern - ingerichte lokalen en allerlei dienstvertrekken en bovendien op de eerste verdieping een handenarbeid-1 lokaal. Armslag aanwezig Momenteel wordt deze openbare school door 75 kinderen bezocht, maar er is plaats voor een veel groter aan tal. terwijl er ook ruimte is voor uit bouw. Dit laatste vond jhr. de Casembroot van buitengewoon belang, daar Bors sele. wanneer de plannen bij het Zuid-Sloe doorgaan, grote toekomst mogelijkheden heeft. Spr. had een compliment voor de raad, dat die niet door de knieën was gegaan in de terreinkwestie, want als die zich klakkeloos overal bij neerlegt, is die geen autonomie w aard. De commissaris wenste de gemeente geluk met de nieuwe school en ook met het plan om de nog vrij goede oude school economisch te benutten. Na hem spraken nog de heer Leen- houts, inspecteur L.O,, het waarne mend schoolhoofd, de heer Maelsake en ds. Vrijland. Tenslotte werd in de schoolgang het gebrandschilderde raam onthuld, dat de vrienden van het openbaar onderwijs hebben geschonken. Gisteravond om 7 uur is brand uit gebroken in de hangar van het loon- dorsbedryf van de heer G. Martens de Rechter aan de Eerste Kerkdreef te Heikant. Deze hangar had een strooien dak en de zijwanden waren van golfplaten. In de hangar bevon den z»ch op het ogenblik dat de brand uitbrak o.m. twee combines, drie tractoren en een personenauto. Daar de brand in het achterste gedeelte begon slaagde men er in een combine (de nieuwste), twee tractoren en de personenauto uit de hangar ie sle pen. De brandweer van St. Jansteen onder commando van de heer M. Ver- schuercn was vrijwel onmiddellijk ter plaatse maar kon niet veel meer uit richten. Even werd nog gevreesd voor het uit zes huiz°n bestaande blok, dat ongeveer 15 meter voor de hangar stoat, maar de vind zat gunstig. Op het terrein van de brand Mas ook aanwezig de burgemeester van St. Jan teen, mr. J. Reuser. De oor zaak van de brand is tot op heden niet bekend. De schade wordt geschat tussen 60.000 en 70.000. De heer Martens is verzekerd. O Op zaterdag 26 oktober, zondag 27 oktober en maandag 28 oktober a.s. zal het in de wijk Nieuw-Hulst we derom drie dagen kermis zijn. Door het bestuur van deze buurtvereni ging is enige jaren geleden de vroe gere ..Buurmanskermis" in ere her steld en sindsdien wordt telkenjare op de laatste zondag van oktober ge kermist in dit deel van de Reinaert- stad. Voor zaterdag staat voor de gro ten een grote schieting op het pro gramma te houden bij de heer G. Nijs aan de Zoutestraat. Voor de jeugd zullen er volksspelen worden georganiseerd, welke steeds in de smaak van het publiek vallen. Zon dag is er een grote wildschieting, aanvangende om 2 uur, terwijl de ouderen 's avonds 'n dansje kunnen maken. Maandagavond wordt eveneens ge danst. maar dan is de opbrengst voor de Paters uit de buurt. Pater Ant. Ivens is momenteel missionaris in Noorwegen. Pater Jo de Block ver blijft op de Salomons-eilanden en pa ter Alph. de Block is verbonden aan het Klein Seminarie van de Paters Maristen te Hulst. Advertent»#) Naar aanleiding: Tan de ontploffing, die zich eergisteren voordeed in de munitiebunker van de Hulpverle ningsdienst aan de Oude Huijbergse- baan tussen Hoogerheide en Huiber gen. waarbij twee slachtoffers te be treuren waren, zijn gisteren al maat regelen getroffen. De Hulpverleningsdienst uit Breda heeft een onderzoek ingesteld naar het tragisch ongeval. Daarbij waren aanwezig de heer Drent uit Breda, plaatsvervangend hoofd van de HVD. kapitein Verdonk van deze dienst en namens het Ministerie van Binnen landse zaken, de heer Franken. De mijnen, die nog in de bunker lagen werden door personeel van de HVD verwijderd en op een afgelegen ter rein tot ontploffing gebracht. Tussen twee en drie uur heeft men daardoor enkele ontploffingen in de omgeving kunnen horen. De voorraad munitie etc.. die nog in de bunkers was. werd daarna overgebracht naar een opslagplaats in Limburg. Dit werk nam de gehéle middag in beslag. Ook vandaag zal nog een gedeelte naar Limburg worden overgebracht. Aan gezien ook de lichtleidingen in de bunker door de ontploffing defect zijn geraakt, werd bij het werk gisteren gebruik gemaakt van het licht-aggre- gaat van de brandweer uit Bergen op Zoom. Tijdens de werkzaamheden, die door personeel van de Hulpverle ningsdienst werden uitgevoerd, was het terrein en de naaste omgeving af gezet Morgen, zaterdag 26 oktober, gelden voor de provincie Zeeland de vol gende hoogwaterstanden: te Hans- weert om 4.56 en 17.03 uur, te Ter- neuzen om 4.02 en 16 16 uur en te Vlissingen om 3.32 en 15.46 uur. Onder aanwezigheid van vele gas ten vond tijdens een bijzondere ver gadering in het patronaatsgebouw te Lamswaarde de oprichting plaats an de K.A.V., als eerste afdeling m de gemeente Hontenisse. Het patronaat was bevolkt met vele vrouwen, die gehoor hadJcn gegeven aan de oproep van nel op richtingscomité bestaande uit een 14- tal dames. Onder de vele gasten merkten wij o.a. op pastoor M. Üitde- willigen, burgemeester C. v. Hoote- gem en mevr. van Hootegem, de bei de wethouders, de heren L. Ver- eecken en Fr. Arends, mej. Kessels, Dioc. leidster der KAV in het bisdom Breda, dhr. P. Vink, bestuurder van In de raad van Ovezande deelde burgemeester Andriessen mee, dat de begroting 1958 reeds op 10 september jl. door het college van Ged. Staten was goedgekeurd onder mededeling dat het college zeer voldaan was over de tijdige inzending en keurige ver zorging. Na uitgebreide discussie werd be sloten een bedrag van f 10.000,be schikbaar te stellen ten behoeve van de r.-k. lagere school voor het aan brengen van nieuwe ramen in de voorgevel en het aankopen van nieu we kachels. Subsidie werd verleend aan de stichting opleiding r.-k. kleuterleid sters ten bedrage van f 150,Tevens werd besloten met 1 stem tegen sub sidie te verlenen wegens het aanslui ten van 5 percelen in de Korte Noord- weg aan het elektriciteitsnet tot een totaal bedrag van f 1667.50. Een oij- drage werd toegezegd aan de herver- kavelingscommissie voor aansluiting van een perceel aan het elektriciteits- school werd een bedrag toegekend van f 447.60 voor aanschaf van ont wikkelingsmateriaal en hulpmidde len. Aan de r.-k. stichting voor maat schappelijk werk aan de prot. Christel, stichting werd een subsidie van 20 cent per inwoner toegekend per 1 januari 1958, alsmede 5 cent per niet r.-k. inwoner aan genoemd prot-chr. stichting voor onkosten vervoermid del. Aangekocht werd van het bur gerlijk armbestuur een perceel grond ter grootte van 1.40.66 ha., voor aan leg sportterrein, terwijl tevens werd besloten met het B.A. een geldlening aan te gaan van f 11,250,tegen een rente van 4.25 pet. Bij de rondvraag werd door de heer Mol aandacht gevraagd voor een lichtpunt bij de Hollestelleweg's- Heerenhoeksedijk. De voorzittei deel de mee, dat dit reeds met de PZEM werd opgenomen. De heer van Steen bergen vroeg naar de aanleg van het sportterrein. Volgens de voorzit ter zal dit nog wel even duren in verband met het verkrijgen an de net. Ten behoeve van de r.-k kleuter- beschikking over de grond. de kath. Landarbeidersbond voor Zee land. voorts de maatschappelijke werkster, mej. de Beer, de afgevaar digden van de plaatselijke K.A.B.. vokorganisatie, de Boerinnenbond, wijkverpleging en zusterorganisaties uit omliggende plaatsen. Nadat mevr. Serrarensd'Hooghe de aanwezigen op hartelijke wijze had begroet hield de dioc. leidster, mej. Kessels, een zeer treffende toe spraak, waarbij zij het werk der K A. B. in het algemeen en dat der K.A.V. in het bijzonder schetste, daarbij ook een blik werpend op vroegere tijden en de daarbij ontstane behoefte naar een georganiseerde katholieke arbei dersbeweging. Alle aanwezige dames gaven zich daarna als lid der K.A.V. op. Nadat de aanwezigen een heerlijk kopje koffie geserveerd kregen voer den verschillende gasten het woord. Zowel pastoor Uitdewillgen als burge meester van Hootegem gaven hun grote vreugde te kennen, dat Honte nisse thans met de oprichting der afd. Lamswaarde de eerste K.A.V.-afdeling bezit. Ondanks de vele organisaties der verschillende standen was er nog steeds een leemte gebleven, omdat de kath. arbeidersvrouwen nog steeds niet in de voor hun geëigende vereni ging georganiseerd waren. De bestuurder van de kath. Land- arbeidersbond, de heer Vink, zag in de oprichting van de K.A.V. ook nog een ander lichtpunt. Oe dames, aldus spreker, zullen thans dichter bij het werk der grote K.A.B. geplaatst zijn en dit zal zeker zijn weerklank vin den in de gezinnen. De moeders en vrouwen zullen nu zeker meer dan tot dusver een stimulans zijn voor de mannen bij hun werk voor de K.A.B. en de vakbonden. Namens de plaatselijke K.A.B. sprak de heer Andriessen een geluk wens uit. Het geheel werd omüjst met accordeonmuziek verzorgd door mej. van Cauteren. Met een kort woord van dank door mevr. Serrarensd'Hooghe werd deze alleszins geslaagde oprichtingsverga dering besloten en hiermede is het startschot gegeven aan deze organi satie der katholieke arbeidersvrouwen in Lamswaarde. Op de agenda voor de gemeente raadsvergadering op dinsdag 29 okto ber om 7 uur, komt een punt voor waarin b. en w. een voorstel doen in zake de beëindiging van de wederop- bouwtaak der gemeente. Hij geeft daarom in overweging, de wederopbouwtaak, welke de gemeen te op zich genomen heeft, met ingang van 1 januari 1958 als beëindigd te beschouwen en de Minister van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid te verzoeken, de gemeente te ontslaan van de behandeling van eventuele resterende gevallen. Het college van b. en w. heeft ook een voorstel tot het benoemen, we gens periodieke aftreding, van 2 le den van de Commissie van Toezicht op het M.O. en een lid van het College van Curatoren, leden van de Commis sie tot Wering van het Schoolverzuim en leden van de Stichting Beschutten de Werkplaatsen. Het lid van de r.-k. fractie, de heer R. de Waal. heeft wegens verhuizing naar elders zijn taak als gemeente raadslid beëindigd. Bij de a.s. verga dering zullen de geloofsbrieven van het nieuw benoemde lid van de raad. de heer C. Compiet te Sluiskil, wor den onderzocht. Het eerste toneelstuk dat de leden van de Z.V.U. te Terneuzen (en ver dere belangstellenden) voorgezet kre gen was een opvoering door het Zui delijk Toneel van het blijspel in vier bedrijven van G. B. Shaw. ,,Je kunt 't nooit weten". Het Zuidelijk Toneel nam het vorig jaar dit blijspel op zijn repertoire onder regie van Louis Saai. born, om de honderdste geboortedag van één der grootste toneelschrijvers G. B. Shaw, te eren. Het gezelschap heeft dit stuk, dat speelt in 1896, gebracht in het beeld en de kostuums van die tijd. Men be schouwde dit als een goede gedachte en het had inderdaad daardoor veel charme. Het onderwerp dat er in wordt be handeld was een kolfje naar de hand van Shaw. Immers, hij had heel veel sympathie voor Ibsens strijd voor de rechten van het individu, vooral voor die van de vrouw, die het meest van de conventies te lijden had. Shaw zou Shaw niet zijn wanneer hij ook hier niet met letterlijk alles zou spot ten, zelfs met de meest heilige ge voelens van de mens, zoals zijn ge boorte. zijn gehele bestaan, liefde en huwelijk. Daarom is het goed dat men over deze zaken een gezond oordeel heeft en die ook blijft houden, zelfs wanneer men daar de mening over heeft gehoord van Shaw. Maar dit neemt niet weg dat Lies de Wind, Wieke Haitsema Muiier, Jan Modder man, Liane Saalborn, Johan van Doorn. Peter Aryans en Sacco van der Made (welk een prachtige type ring van William, de kelner) er een bijzonder goede vertoning van hebben gemaakt. Het was een genoegen vier bedrijven lang de sprankelende blij- speltoon te volgen en met welk een meesterschap heeft de regisseur de coïncidenties weten uit te buiten. Het talrijke publiek (het Concertgebouw was deze keer bijzonder goed bezet) heeft deze opvoering zeer geappre cieerd, wat bleek uit het hartelijke applaus en de open doekjes aan het einde der voorstelling. Aan boord van het 7.000 ton meten de Spaanse vrachtschip Ramon Oi ler", dat momenteel voor de kade van de Compagnie Neerlandaise de l'Azote te Sluiskil ligt voor het laden van kunstmest, is een ongeluk ge beurd dat zich in het begin zeer ern stig deed aanzien doch dat uiteinde lijk goed is afgelopen. Bij het verrichten van herstellings werkzaamheden aan de machines, is door onbekende oorzaak een ijzeren plaat uit de takel geschoten en raakte in zijn val de 33-jarige tweede ma chinist José Antonio Carcia Uriarte uit Bilbao, die aan het hoofd werd verwond. De verbandmeester van de C.N.A. verleende de eerste hulp, terwijl spoe. die daarna dokter Wechgelaar arri veerde. die het slachtoffer naar het St. Elisabethziekenhuis te Sluiskil liet overbrengen. Hoewel hij een flinke hoofdwonde had opgelopen kon de internist dokter Dorrepaal verder geen letsel consta teren, zodat de 2e machinist weer naar boord kon terugkeren. St.-Jansteen Rijkspolitie, die 's nachts in de polder verschillende schoten hoorde, bemerkte in de buurt van het Ka persgat" een lichtbak. De stropers hadden blijkbaar lont geroken en waren opeens verdwenen. De politie, die wel enig vermoeden had. ver richtte met behulp van een politie hond enkele huiszoekingen en vond in een schuurtje 4 hazen, 3 konijnen en een jachtgeweer. Enige inwoners van Heikant werden als verdachten enkele uren aan een streng verhoor onderworpen. KONIJNEN DOODGEBETEN Bij de alleenwonende mej. B. de V. te Kapellebrug werd een aantal konijnen door een hond doodgebeten. Men zoekt achter de viervoetige dader. Boschkapelle BENOEMD Onze oud-dorpsgenoot, de heer L. Fermont. is benoemd tot hoofd der l.-gere school .te Oude Tonge. Terhole K.A.J.-VLAGGEWIJDINGS- FEESTEN Onze kajottersafdeling heeft haar nieuwe vlag officieel in bezit geno men, hetgeen uiteraard met enige plechtigheid is geschied. Tijdens een H. Lof, gecelebreerd door de geestelijk adviseur, pastoor Schoutens. vond de vlaggewijding plaats. Hierbij waren ook de afge vaardigden van de K.A.J.-afdelingen uit alle omliggende plaatsen met hun vlaggen aanwezig. Tijdens de daarop volgende feest- vergadering in de zaal van de wed. de Cock kwamen verschillende spre kers de afdeling Terhole complimen teren. O.a. werd hier het woord ge voerd door de diocesaan voorzitter der K.A.J. in het bisdom Breda. Wim Brouwers, de kringaalmoezenier ka pelaan Rombouts uit Stoppeldijk en de voorzitter der K.A.B. alhier, de heer Ed. van Acker. Nadat de aanwezigen verversingen waren aangeboden, volgde de verto ning van een prachtig filmprogram ma. Graauvo In studie. De r.-k. toneelclub Sint Geneslus zal op zondag 10 en maan dag 11 november haar eerste winter- uitvoering geven met het prachtige blijspel Potasch en Perlemoer met vakantie". WIJKVERPLEEGSTER Nog slechts een paar maanden heb ben we voor ons Wit-Gele-Kruis een wijkverpleegster, of ze gaat alweer. Per 31 oktober verlaat zij haar dienst. Ongetwijfeld een teleurstelling voor de vele patiënten, die allen vol lof waren voor zuster Goos uit Beek. Stoppeldijk OPENSTELLING PTT-KANTOOR Voor het plaatselijk postkantocr is een. vervroegde avondopenstelling in gevoerd. De openstellingstijd is thans in de avond-uren van 17.30 tot 18.30 uur. In de postverzending is geen wij ziging gebracht. Br es kens VAST MEETPUNT Aan de haven, recht tegenover de visserssteiger, wordt voor de Rijks waterstaat een holle betonnen buis van 21 m lang hydraulisch in de grond geperst. Wanneer deze buis ge heel in rl" grond verdwenen is. wedt hij vol beton gegoten, zodat het dan een lange betonnen paal wordt, die tot op de vaste zandbodem reikt. Daarop komt het vaste meetpunt w^arvanaf alle metingen in Breskens kunnen worden verricht. IJzendtjke BEGRAFENIS C. RIEMENS Onder grote belangstelling vond de begrafenis plaats van de heer C. Riemens. Aanwezig waren burge meester en wethouders alsmede de raad en het personeel van de secreta rie. De overledene was sinds 1947 on afgebroken lid van de gemeenteraad, waarin hij de Vrije Protestantse Par tij vertegenwoordigde. Aardenburg In het r.-k. Jeugdgebouw hield de afdeling Aardenburg van de KAV zijn traditionele najaarsvergadering. De vergadering werd geopend door mevr. A, Dierick-Robesin met een welkomstwoord. Als spreekster was aanwezig mej. Kessel uit Breda, die sprak over diverse problemen waar mee de vrouwen in deze tijd te ma ken hebben zoals het kopen op afbe taling. het kopen per postorder e.d. Over deze onderwerpen werd van zelfsprekend na de pauze, waarin door de wijkleidsters een bakje kof fie werd gepresenteerd, uitvoerig van gedachten gewisseld. De geestelijk ad. viseur kapelaan B. de Vos wees er in zijn toespraak op, dat er voor ge waakt moet worden, dat de moderne mens van het godsdienstige vlak ver vreemdt en zich zuiver op materiële belangen gaat toeleggen. Hij spoorde aan om in eigen omgevin? veten en twisten uit te bannen. Mevr. Dierick dankte aan het slot van de avond de beide sprekers. NIEUWE BESTUURSLEDEN BIJ DE MUZIEK In plaats van drie afgetreden be stuursleden werden door de leden varv de koninklijke muziekvereniging Aar- denburgse Fanfare als nieuwe be stuursleden gekozen E. Sninnewijn, J. Aernoudts en J. van Tuil. In ,,de Prins" heeft ..Kasporgo" voor haar leden, begunstigers en vrienden de grote dagen van augustus j.l. nog weer eens laten herleven. Van de internationale feestelijkheden door de vereniging o.a. te Goes en te Bre da door haar georganiseerd, werden namelijk kleurenfilms vervaardigd en die zijn met succes afgedraaid, zo wel vóór als na de pauze. De close ups kwamen buitengewoon goed uit, maar de overzichtsopnamen waren door het te kleine beeld wat vager. De heer Vervest, de voorzitter van Kasporgo. zorgde voor de explicatie en deelde nog een en ander mee over het program voor het volgende jaar. Het filmprogramma werd aange vuld met enige documentaires uit het Esso-arsenaal. Tussen de bedrijven door Is aan mevr. Diender, die ten bate van de kas de meeste bonnetjes had afge staan, een souvenir uitgereikt. Zondagavond laat trof de politie voor een pand in de Singelstraat een onbeheerde race-fiets aan. Voor alle zekerheid nam de agent het mooie karretje mee. denkend dat de vol gende dag de eigenaar-wielrenner wel op zou komen dagen. Maar gis tel-namiddag stond het juweel nog altijd geparkeerd in de gang van het politie-bureau. En omdat er ge lukkig ook nog geen sprake is ge weest van een vermiste pedalist snapt de politie er niets van. GOES Grand: Zarak. Schuttershof: Hanzevergadering. MIDDELBURG Electro: Ja, ja, die Liebe in Tirol. Schouwburg: Wedloop met de dood. VLISSINGEN Alhambra: Silk stockings Luxor: De vijand uit het heelal. Strand- hotel: Lezing door Albert Helman (ZVU). TERNEUZEN Luxor 8 uur: 08/15, het einde. SAS VAN GENT Olympia 8 uur: Pu berteit. GOES Grand: Zarak MIDDELBURG Electro: Ja, j*. die Liebe in Tirol. Schouwburg: Wedloop met de dood. VLISSINGEN Alhambra: Silk stockings Luxor: De vijand uit het heelal DE KLINGE Kinema v. Dijk 7.30 uur: Dc regenmaker. OOSTBURG Ledel 8 uur: Drie mannen in de sneeuw. TERNEUZEN Luxor 8 uur: 08/15, het einde. Concertgebouw 8 uur: De jonge desperado's, HULST Bioscoopgebouw 8 uur: Ter- wille van ons huwelijk. G. Nijs 2.30 uur Schieting. AXEL Het Centrum 6.30 en 9 uur: De terugkeer van Lemmy Caution. IJZENDIJKE Hofzicht 8 uur: De ma chinist. SAS VAN GENT Olympia 8 uur: Pu berteit. 28)

de Stem | 1957 | | pagina 2