J. H. KEMPER Varkensverzekering te Graauw in 't goud Joinard ten grave gedragen Kamerleden oefenden SCHOENEN LUXE LEDERWAREN KOFFERS 13 DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 25 OKTOBER 1957 Twee oprichters jubileren mee Uitbreiding Oester Adviescommissie Doorgereden na aanrijding, daarna gearresteerd Uitgebreid trainingsprogram voor voetbal-amateurs Honorering huisartsen bij ziekenfondsen hulst terneuzen sas van gent axel ijzendijke Arbeidsmarkt draagt stempel van bestedingsbeperking Warm ondergoed voor Sjef van Dongen Geen complete Nederlandse Tour-ploeg meer in 58? oostburg goes vlissingen middelburg Drie kampioenen naar cross van Olympia '47 Puzzelrii op Walcheren Baronie tegen Emma EXAMENS AANBESTEDINGEN MARKTEN „Mijn hart is niet hier" v.h. Moggré 4- Noordstraat 68 - Terneuzen - Tel 2476 Zondag aanstaande, 27 okto ber, zal de varkensverzekering Sint Cornelis haar 50-jarig be staan vieren. Deze viering zal echter reeds op zaterdag 26 ok tober plaats hebben, mede in verband met de zaal en 't feest programma. Het titelblad van het eerste notu lenboek vermeldt: Onderlinge Ver zekering tegen het verlies van var kens. Gevestigd te Graauw. Opge richt 27 oktober 1907. Evenals meer dere verenigingen en organisaties werd St. Cornelis wel geboren uit de nood der tijden. Toen in 1907 het staatspensioen mogen we wel zeggen op een mislukking uitliep, was het het toenmalige hoofd der openbare school, de heer M. L. de Keyser, die in zijn hoedanigheid van voorzitter van de Bond voor Staatspensioen, op het idee kwam een verzekering in het leven te roepen tegen het verlies van varkens. Laten we vooral goed voor ogen houden, dat de functie van het varken in de arbeidersgemeen schap een heel andere was dan tegen, woordig. Het varken was de spaar pot, die het gezin moest helpen de lange winter niet zelden of beter gezegd altijd gepaard gaande met lange perioden van werkloosheid door te komen. Zeker, er was heel wat voor nodig om het zover te bren gen, dat men in het najaar een ge mest varken kon slachten. In de oogst moest er geraapt wor den op de akkers, als het koren werd binnengehaald; bij het rooien van de aardappels door de boeren was het alweer rapen, om op die manier bij het voederen van de krulstaart niet uitsluitend op de molenaar te zijn aangewezen. Elke werkman had bij zijn werkgever een tamelijk grote akker, waarop hij de aardappelen voor gezinsconsumptie en varkens voer verbouwde. Het bracht voor het hele gezin werk mee en vaak niet weinig. Het was de tijd, waarin men de moeders nog naar het land zag rij den om te gaan meewerken met va der. Niet zelden voerde ze in een door een bonte schort overdekte krui wagen, één of meer kinderen mee, die nog niet lopen konden over de hele afstand. Wel verschrikkelijk was het vaak, als er op het eind van het jaar geen geld was om de doktersrekening te kunnen voldoen en de betaling in na tura, d.w.z. in de vorm van één of meer hammen, moest geschieden. De oprichting Tegen deze sombere achtergrond moeten we in feite de oprichting der verzekering zien. Bij de oprichtings vergadering gaven zich dan ook al di rect 27 leden op, gesteund door 5 do nateurs. De donateurs stortten een jaarlijks bedrag van f 1 in de kas, welk bedrag, naar blijkt uit de di vers- jaarverslagen, alleen enkele melen werd overschreden door de pastoor der parochie. Het eerste be stuur. bestond uit de navolgende he ren: Ed. d'Haens, voorzitter. P. Boo- gaert, secretaris, Des. Moorthamer, penningmeester. Const. Steyaert, on der-voorzitter. Verhoeven, Ch. Jans- sens en Joh. de Reycke, leden. Twee leden, die zich bij de oprichting als lid aanmeldden, zijn nu nog lid, n.l. de heren Ed. de Caluwé en Jos. Bis- schops. Het zijn de 2 gouden jubila rissen, die bij de komende feestvie ring in het middelpunt der belangstel ling zullen staan. Speciaal de heer de Caluwé heeft wel een zeer actief aandeel gehad in het wel en wee der vereniging. Hij verving als onder voorzitter in 1913 en 1914 de voorzit ter, toen de heer Sonst. Steyaert, die voor 2 jaar in Schotland verbleef om daar te werken. Sint Cornelis heeft in zijn 50-jarig bestaan nog maar 3 voorzitters ge had. De eerste voorzitter bleef maar een paar jaar en vertrok naar Cana da; de heer Steyaert waê praeses van 1909 tot 1940 en moest ontslag pemen wegens ziekte. Hij werd opgevolgd door de tegenwoordige voorzitter, de heer A. Totté. Ook de secretarissen waren mensen op de lange afstand. Zo was de heer de Caluwé secretaris De Oester-adviescommissie, die tot. op heden uit 7 leden bestond, l.w. 3 leden van de vereniging Vervoer,' 2 van de Vebo, 1 van de Zeeuwse Oes ter en 1 van Oesterbelangen. zal met 3 leden worden uitgebreid. Krachtens de P.B.O, zullen dit 3 leden-werkne mers zijn. aan te wijzen door de werknemersorganisaties en te benoe men door het produktschap. Daar de nieuwe oesterverordening zeer bin nenkort bekend gemaakt zal worden en de oude verordening dan niet meer van kracht is, moet er ook een nieu we adviescommissie komen. De be drijfsverenigingen zullen hiervoor af gevaardigden aan kunnen wijzen vol gens de bovenvermelde verhouding. De politie van Eindhoven is er gis teren in geslaagd de bestuurder van een auto aan te houden, die woens dagavond op de Kanaalweg-zuid te Eindhoven een jongen en een meisje heeft aangereden en daarna is door gereden. Tengevolge van deze aan- ïjding was de vijftienjarige S, on middellijk overleden. de bestuurder was de 32-jarige woonwagenbewoner A. M., die zijn wagen in het woonwagenkamp had neergezet. van 1918 tot 1933, terwijl hij het pen ningmeesterschap waarnam van '29 to' '53. Hij werd in de beide functies opgevolgd door zijn zoon, de heer P. de Caluwé, Eerste bode Bepaald interessant is het een en ander nog uit het eerste jaar te on derinnen. Zo bijvoorbeeld de kwestie van de bode, de man, die telkens voor een jaar werd benoemd om wekelijks of maandelijks bij de leden de ver plichte contributie op te gaan halen. Staande de oprichtingsbijeenkomst werd besloten dat deze baan van bo de bij inschrijving zou worden toege kend aan de laagste inschrijver. Het resultaat van de inschrijving was als volgt: Ingekomen waren vijf inschrij vingen en wel van: Jos. van Iteghem voor f 7, Jos. van Laere voor f 12, Jac, Maas voor f 4.25, P. Daalman voor f 4 cn Des. Moorthamer, tegen een vergoeding gelijk aan 4 pet van al het opgehaalde geld. De heer P. Daalman werd de eerste bode a rai- son van f 4 per jaar. De eerste contributie werd bepaald op 15 cent per maand en per varken, de eerste uitkeringsbedragen waren vastgesteld op 30 cent per kilo. Het jaar 1920 was bepaald een rampjaar. Er was toen door zuinig beheer toch al een kas van ongeveer f 1200. Dat was maar goed ook, want er stierven dat jaar zoveel knorre potten. dat men meer dan f 500 moest uitkeren. Men moest toen de inspui ting tegen vlekziekte verplicht stellen. In dat jaar werd tevens voor het eerst bepaald, dat nieuwe leden een ver plicht entreegeld van f 2.50 zouden moeten betalen. Er is een tijd geweest, dat de ver eniging niet minder dan 230 leden telde. Het gebruik, dat iedere werk man zijn eigen varkentje opzette om te mesten, is de laatste tijd zodanig afgenomen, dat men momenteel maar 130 leden meer heeft ingeschreven staan. De financiële positie van de verent- ging is wel zeer gunstig te noemen. Met niet minder dan f 4300 in kas kan men de toekomst met een gerust hart tegemoet tien. Zn was vorig jaar nog een winst van f 260.32 gemaakt. En nu zal men zaterdag het gou den bestaansfeest. gaan vieren. De patronaatszaal loopt ongetwijfeld vol. Alle leden met hun vrouwen zullen daar aanwezig zijn om een cabaret avond van Klaveren Vier uit Roosen daal bij te wonen. Natuurlijk zal de dag worden begonnen met een H. Mis uit dankbaarheid. De Ziekenfondsraad heeft zijn goed keuring gehecht aan een tussen de organisaties van de algemene zieken fondsen en de landelijke huisartsen- vereniging gesloten overeenkomst, waarbij ingaande 1 juli 1957, het bruto-honorarium der aan algemene ziekenfondsen verbonden huisartsen wordt verhoogd met 6 pet. De hogere uitgaven als gevolg van vorengenoemde verhoging zullen naar schatting per jaar 4.6 miljoen gulden bedragen, waarvan 3,5 miljoen voor de wettelijke verzekering (verplichte cn bejaardenverzekering) en 1,1 mil joen voor de vrijwillige verzekering Bioscoopgebouw draait „High society" (B>, een uiterst gezellige film met Grace Kelly, Bing Cros by. Frank Sinatra en Louis Arm strong. En op hun best. Een amu sant verhaai met veel kolder, doorweven met goede muziek en overbekende songs. De film, reeds eerder besproken, is een genot, voor oog en oor. Verder draait „Terwille van ons huwelijk" (C2>. Een Italiaans dorpspastoor stelt zijn neef in de gelegenheid in Rome muziek te gaan studeren. Hij componeert veel klassieke mu ziek. maar heeft bij het uitgeven hiervan weinig succes. Hij neemt een contract aan als bandleider in een nachtclub tot ongenoegen van de pastoor. die met hem breekt, maar tot groot genoegen van zijn vrouw. In Amerika sterft zijn zoontje. Hij raakt aan de drank en wordt verliefd op een jong danseresje. Als zijn vrouw »chter weer een zoontje krijgt, blijft hij bij haar. Luxor-theater draait dit week end 08/15, het einde (Cl), de be kende film naar het boek van Kirst. Het Pruisische soldatendom wordt hier behoorlijk op de kor rel genomen. De film. die we reeds eerder besproken hebben, heeft beurtelings momenten vol humor en dan weer van ondraag lijke spanning. Concertgebouw komt met de film „De jonge des perado's BHet is een film vol vuur,, zoals van een goede Western verwacht kan worden. De moe dige jongelui trotseren alle geva ren met ware heldenmoed. In Olympiatheater draait „Pu berteit" (Cl), een charmante Franse film. die de eerste liefdes ervaringen van twee jongelui ver haalt. Bichette logeert samen met naar zusjes bij oma, die naast een cafe woont. Bichette raak verliefd np Kiki. zoon van de caféhouder. Zij wordt echter teleurgesteld daar ni.1 meer genegenheid toont voor een nichtje van zijn leraar. Met echt vrouwelijke list brengt zii hem in moeilijkheden wat tot ge volg heeft dat het dienstmeisje van oma wordt onslagen. Kiki ontdekt dat dit dienstmeisje zijn ware liefde is en gaat haar ach terna. maar verongelukt In het ziekenhuis geeft Bichette haar liefde voor hem op. Verder de Duitse film ..Ball in Savoy" (C2) een film die de ontrouw verhaalt van een man vlak na zijn huwe lijk. Zijn vrouw meent nu ook „rechten" te hebben. Na „het een en ander" komt alles weer op zijn pootjes terecht. Het Centrum brengt „De terug keer van Lemmy Coution" (Cl), de grote held die letterlijk alle moeilijkheden en dat zijn er vele op wonderlijke manieren uit de weg ruimt. Knotsende vechtpartijen, gebroken kaken en gebroken harten spelen een grote rol. Verder „De man met de gou den arm" (C2) een uitstekende Amerikaanse film van Otto Pre- minger. Een realistische rolprent met. o.a. Frank Sinatra. De film neemt de toeschouwers mee in 'n speelhol en in de wereld der ver dovende middelen. Hofzicht komt dit week-eind met ..De machinist" (B) de meester lijke film van Pietro Gerni, be- Aangezien voor het Nederlandse amateurelftal in het voorjaar van 1958 enige moeilijke interlandwedstrijden op het programma staan is voor het amateur-voetbal een uitgebreid trainingsschema uitgewerkt. Er zal naar gestreefd worden een zo sterk mogelijk Nederlands amateur-elftal samen te stellen. Bij de training zal tevens aan de opvoering van spelkwaliteit en lichamelijke conditie van de spelers de nodige aandacht worden besteed. Het trainingsprogramma omvat: 1. Gedecentraliseerde training in zes plaatsen van het land voor in totaal ongeveer 150 spelers. 2. Centrale en individuele training: uit de gedecentraliseerde training zullen 25 spelers voor de centrale training worden geselecteerd. Deze training vangt ongeveer 6 weken voor de eerste interlandwedstrijd aan. 3. Oefenwedstrijden. Getracht zal worden tegen sterke tegenstanders regelmatig oefenwedstrijden te spelen. De leiding van de training zal worden toevertrouwd aan bondstrainer K. Kaufman. Het is reeds zeker dat het Nederlands amateur-voetbalelftal dit sei zoen een drietal interlandwedstrijden zal spelen. Omstreeks half april wordteen wedstrijd Frankrijk—Nederland gespeeld. Daarna volgt, waar schijnlijk eind mei, een reis naar Schotland en Ierland. portpersoneel. het personeel in al gemene dienst en de groep min- der-geschikten is het aanbod gro ter geworden. Het aantal openstaande aanvragen vermeerderde van 532 op 30 juni tot 1.586 op 30 september. Het zijn vooral de bedrijfsklassen bouwnijverheid, metaalnijverheid, voe- dings- en genotmiddelen, landbouw, niet-varend transportpersoneel, per soneel in algemene dienst en overige bedrijfsklassen en beroepsgroepen, welke tot toeneming van de vraag hebben bijgedragen. Deze belangrijke stijging van het aantal openstaande aanvragen is vooral een gevolg van de bietencam pagne. welke in het begin van de maand oktober is aangevangen, en van de behoefte aan arbeidskrachten voor de aardappeloogst. Zoals bekend is aan Sjef van Don gen, de populaire burgemeester van Aardenburg. bij een onlangs gehou den televisie-uitzending een reis naar Spitsbergen aangeboden voor hem en zijn echtgenote. De reis zou worden bekostigd door een Noorse rederij, terwijl de Noorse regering het verblijf aldaar voor haar reke ning zou nemen. Aangezien Spits bergen bekend staat als een houd oord. heeft een Zeeuwse firma ge meend ervoor zorg te moeten dra gen, dat burgemeester van Dongen aldaar geen kou zal behoeven te lij den en heeft aangeboden om gra tis warm ondergoed beschikbaar te stellen. Zoals reeds is gemeld zal de Tour de France in 1958 een an der karakter krijgen. Het aan tal ploegen wordt teruggebracht tot 10, en het aantal renners per ploeg is opgevoerd tot 12. Er komen vier Franse ploegen in totaal (inplaats van zes) en zes buitenlandse. Wat de buitenlandse ploegen aan gaat wordt opgemerkt dat België, Italië en zeer waarschijnlijk ook Spanje gemakkelijk in staat zullen zijn ploegen van 12 man op de been te brengen. Daarentegen zullen en kele andere landen, die geregeld aan de Tour deelnemen, zoals Nederland, Luxemburg en Zwitserland, indien de organisatoren daartoe de wens te ken nen geven, een gecombineerde ploeg moeten vormen, hetzij onder elkaar hetzij met landen die voor het eerst aan de Tour deelnemen of wederom deelnemen na jarenlang afwezig te zijn geweest. (Zoals Oostenrijk, De nemarken, W.-Duitsland en Portugal) Er zijn verschillende combinaties mo gelijk maar hieromtrent is nog niets definitiefs beslist. Ook de numerieke verhouding in deze gemengde ploe gen staat nog niet vast. De nieuwe formule zal zonder een zweem van twijfel grote invloed heb ben op het verioop van de wedstrijd. Ook de krachtsverhouding tussen de Franse ploegen (teruggebracht tot vier met in totaal 48 renners) en de buitenlandse is gewijzigd, waardoor een beter evenwicht is verzekerd. Aanvankelijk nam in het derde kwartaal 1957 het aantal werkzoe kenden in Zeeland toe van 1290 tot 1418 eind juli. Eind auustus was dit 1377 en eind september 1191. Bij vergelijking van de gedetailleer de cijfers van 30 juni en 30 septem ber blijkt, dat vooral de landbouw, de bouwnijverheid, de visserij en het niet-varend transportpersoneel tot de afneming van het aanbod hebben bij gedragen. Vooral de metaalnijverheid, het ho telpersoneel, het kantoorpersoneel, het personeel in algemene dienst en de minder-geschikten geven een stij ging van het aanbod te zien. De stij ging van de minder-geschikten is evenals bij het hotelpersoneel vooral een gevolg van het aflopen van het seizoen voor verschillende bedrijven. De toeneming van het aanbod in de metaalnijverheid, bij het kantoorper soneel en het personeel in alge mene dienst kan voor een belangrijk deel worden verklaard door de in schrijving van jeugdige personen, die gedurende dit kwartaal de school hebben verlaten en nog niet door het bedrijfsleven werden opgenomen. Wanneer men de cijfers van 30 september 1957 vergelijkt met die van 30 september 1956, dan blijkt het aanbod thans 704 hoger te lig gen. Met uitzondering van de visserij is het aanbod in alle bedrijfsklassen en beroepsgroepen thans hoger dan vorig jaar. Vooral in de bouwnij verheid, de metaalnijverheid, de landbouw en het niet-varend trans- kroond met de Grand Prix. Vorige .week hebben we deze ,,film van het jaar" reeds uitvoerig bespro ken. Het menselijk verhaal van een burgergezin is hier op briljan te wijze verfilmd en gespeeld. Ledeltheater draait de film „Drie mannen in de sneeuw" (A). Het is de verfilming van een ro man van Kurt Hoffmann, een film, waarin een miljonair zich arm voordoet. een arme man voor miljonair wordt aangezien en de butler van de echte miljonair op diens verzoek ook nogal rijk voor de dag komt. Hierdoor ontstaan de meest dolle situaties. Ook een beetje romantiek is hier niet ver geten. Zarak B de film die deze week in Grand draait is het ver- haal van de roverhoofdman, die het noordoostelijk deel van India onveilig maakt, maar tenslotte zijn leven betert en de Engelsen gaat helpen een Afghaans invasie leger te verslaan. Het woeste op treden van Zarak schept voor het publiek de mogelijkheid zich te laten testen op stalen zenuwen. Het is een ruwe film waarin de vechtpartijen niet van de lucht zijn en die eindigt met het dood- geselen van Zarak, alias Victor Mature. Zondagmiddag wordt vertoond „Vader tegen wil en dank", een amusante film met Fernandel in de hoofdrol. In Luxor draait deze week nu eens niet een film over marsman netjes maar over wezens van de planeet SMurnus. „De vijand uit het heelal" (B) toont hoe een aan tal van deze wezens, die tot op de aarde zijn doorgedrongen, in Engeland in grote koepels huizen. Dr. Quatermass, die geen maan- raket kan afschieten omdat hij er geen geld voor krijgt van de rege ring, onthult, dat regeringsperso nen zich met de vijand uit het heelal hebben ingelaten en redt de wereld van onderwerping aan dit wrede wezen. Alhambra vertoont „Silk sto ckings" CC) Wim Sonneveld ver vult er, zij het een bescheiden, hoofdrol in, als de Russische com ponist Boroff. Het verhaal draait om een Russin, die opdracht krijgt een m Parijs woonachtige land genoot op zijn plichten jegens het vaderland te wijzen. In de Licht stad bezwijkt zij echter voor de invloed van het Westen en komt van haar kapitalistische levens- beschouwing terug. In Electro draait dit weekeinde „Ja. ja. die Liebe in Tirol" (A) De vrouw van een herbergier heeft in haar testament de wens geuit dat haar dochter Liesel, die door ne natuur niet in haar uiterlijk is begunstigd, eerst moet trouwen voordat haar knappe dochter aari de beurt is. Liesel jaagt de klan ten de deur uit en een knappe jongeman brengt de zaak tot een goed einde. De klederdracht en de natuuropnamen van het kleurige Tirol vormen de sfeerscheppende achtergrond van dit amoureuze verhaal. KATHOLIEKE FILMKEURING A. Alle leeftijden: B 14 jaar: Cl 18 jaar: C2 18 jaar met voor behoud: C3 18 jaar met ernstig voorbehoud. (Vervolg van pagina 1). Maar het was dan ook ten enemale onmogelijk langer dan een moment ernstig te blijven. Voor de lieden langs het lijntje dan. want die in het strijdperk 'namen het doodernstig, weet u. Diè aan de kant waren niet zuinig met hun opmerkingen. Denk aan die gouden benen... Pas op: eerst de man, dan de bal.... Hela, dat is geen beroepsvoet bal.... ....Maar wel duur betaald"... Zulke en andere uitroepen, verge zeld van persoonlijke aanmoedigin gen, het meest voor spelers, die he vig in ademnood waren, maar des ondanks als paarden bleven zwoe gen, schalden over de glibberige grasmat, die steeds zwaarder te be spelen was door de voortdurende miezerige motregen. Belgische waarnemers Men bleef het in 't strijdperk zeer serieus opnemen. Kwam dat van wege de aanwezigheid der drie Bel gische spelers-volksvertegenwoordi gers: de heren Eekman De Wulff en Loos? Er moest in Den Haag nog even iets geregeld worden, vertrouwde de heer Loos ons toe, kennelijk de zegs man der Zuiderburen. Schriftelijk gaat dat soms allemaal zo bezwaar lijk, meende hij. Het werd in volle ernst gezegd, maar wij dachten er het onze van. Dat voelt u wel! Of het elftal der Volksvertegen woordigers al bekend was, infor meerden wij voorzichtig. Niet helemaal, luidde het diploma tieke antwoord! Met een achttal zijn we reeds formeel akkoord, maar er zijn nog een paar zieken. Kunt u ons.... Nee, ik kan u de opstelling nog niet geven... Men ziet, de bekende politieke te rughoudendheid. We lachten toen maar weer. Meneer Loos, liever .,los" van de informateur, gaf te kennen, dat hij nog eens even rustig naar het spel wilde kijken... Een doodgewone scout dus, zult u zeggen. Zeker niet, want op onze laatste vraag ,,op de valreep", of er veel krachtsverschil zou zijn tussen de elf van Nederlandsen bloede en de hunne, klonk zijn menig weer zeer beslist ,,dat zal wel zowat gelijk op gaan in Antwerpen, aanstaande maandag, denk ik..." Die vlotte be oordeling gaf ons wéér te denken. En de vaderlandse parlementariërs zul len er goed aan doen eenzelfde me ning te huldigen. Hollands glorie hoog In het verslag van de oefenwed strijd zelve, dat kort kan zijn, gaat het bij een beoordeling vanzelfspre kend minder om de prestaties onzer collega's, dan om de voetballende Kamerleden, die straks Hollands glorie aan de mast moeten laten wapperen, daar ginds op het terrein der Bell Telephone Company in de Sinjorenstad. Welnu, uit hun midden heeft KVP- voorzitter mr. H. van Doorn, op de spilplaats. een uitgesproken leidende rol gespeeld. De vele fijne kneepjes waarover hij als jongeman bij voet ballen onmiskenbaar moet hebben beschikt, was hij allerminst ver leerd. En naarmate de strijd vorder de, bleek hij mèt mr. Blaisse het minst in ademnood te zijn. De voor stander van een nationale voetbal pool, die mr. Blaisse immers is, deed vele uitstekende, soms heldhaftige dingen met het bruine monster. Maar toen de persbroeders hem na rust nogmaals lieten vissen en de partijen op gelijke voet waren gekomen (2-2), nam hij een resoluut besluit. Hij ver wisselde zijn plaats onder de lat met die van rechtsbinnen, terwijl zijn col lega Den Uyl (PvdA) het net voor zijn rekening nam. Aan de overzijde was intussen iets dergelijks gebeurd. Daar ging rechtsback Knepflé (ANP) het doel verdedigen, terwijl collega Leyendekkers (Unitas) in de defen sie hielp. Zij hebben er voor gezorgd, dat mr. Blaisse, die werkelijk diver se verwoede scoringspogingen onder nam. de voet met succes werd dwars gezet. Daar aan de overzijde even min nog kon worden gedoelpunt, bleef het dus bij een puntenverde ling. Gooi getter v. d. Mei Nu dient u nog even te weten, wie de doelpuntenmakers zijn geweest. Vóór half time was dat linksbuiten v. d. Mei (C.H.) in de 13e minuut met een mooi geplaatst schot en in de 19e minuut met een zeer fraaie kopbal (2-0), terwijl midvoor Kou- wenbergh (Volkskrant) de stand tot 2-1 terugbracht in de 20ste minuut. Ongeveer in de twintigste minuut van de tweede helft maakte invaller De Ru (ANP) via het lichaam van mr. Vrolijk (in de aanhef reeds ge schetst) gelijk (2-2). Eens kijken, hoe onze elf uit de Kamer het er aanstaande maandag in Antwerpen af brengen. Een voor spelling in deze is ons te gewaagd... Onze XI hekend De Nederlandse Kamerploeg zal in de volgende samenstelling tegen de Belgen aantreden: Doel: mr. P. Blaisse (KVP)ach ter: mr. H. van Doorn (KVP) en drs. W. Peters (KVP); midden: drs. D. F. v. d. Mei (CHU), drs. G. Ne- derhorst (PvdA) en mr. K. van Rijckevorsel (KVP); vóór: drs. C. P. Hazenbosch (AR) en drs. J. M. den Uyl (PvdA). Zondagmiddag organiseert de B.H. S.V. Olympia '47 te Halsteren (7e keer) een internationale cross coun try. Hiervoor bestaat een zeer grote belangstelling en reeds hebben drie Ned. kampioenen, teweten H. Vlset van Cialvo, Arnhem, W. Roqyers Thor, Roosendaal en Hein Cuje, E.M.M. Middelburg ingeschreven. Deze drie komen in de A-klasse uit welke een afstand van 7 km moeten lopen. Morgen houdt de Landbouw jonge ren gemeenschap Zeeland haar jaar lijkse puzzelrit. Ditmaal zal het eiland Walcheren verkend worden. Deelna me staat open voor leden van de Z.L.M., de bond van plattelandsvrou wen en natuurlijk de leden van de L.J.G. Op dezelfde dag zullen vanwege de leden van de L.J.G. de provinciale wedstrijden voor de dames-leden wor den gehouden. Dit jaar zal het er om gaan wie het beste zal zijn in het bakken, het bloemschikken en het ma. ken van hartige hapjes. In de St. Josephkerk te Parijs is de uitvaartdienst gehouden voor Achil- le Joinard. de overleden president van de internationale wielren unie (UCI). De foto laat zien hoe Lou<- son Bobet, het Franse wielersport idool, in de sioety welke de baar door Parijs volgde een fluwelen kussen meedroeg, waarop alle on derscheidingen waren gespeld, wel ke Joinard in zijn leven heeft gekregen. De KNVB heeft de wedstrijd Baro- nie-UVS, die begin deze week werd ingelast, alsnog vervangen. Baronie speelt nu tegen Emma. R.-K. UNIVERSITEIT Geslaagd zijn voor kandidaatsexamen deel 2 geneeskunde de heren J. van Drongelen te Kloosterzande, A. van Opdorp te Goes en C. van Riet te Goes. WEGVERBETERING KRUININGEN Het waterschap Kruiningen heeft aanbesteed het aanleggen en verhar den van een gedeelte van het „Zwarte wegje" met bijbehorende en bijko mende werken, gelegen bij het gemaal van het waterschap Kruiningen aan de veerhaven te Kruiningen. Het werk is gegund aan de N..V. A. van Dijck- Petit te Bergen op Zoom voor het bedrag van f 42.300. De andere inschrijvers waren: aannemersbedrijf M. T. Hol N.V. te Hulst f 43.050.Aannemersbedrijf Zeeland N.V. te Middelburg f 44.800; Firma M. de Oude en K. T. de Jonge te Zierikzee f 43.100; W. Hoogesteger te Wemeldinge f 42.933; J. A. Leijs te Kapelle f 47.800; N.V. Wegenbouwbe drijf Joh. de Kroon te Goes f 40.370; J van der Heide te Hoedekenskerke f 43.800; Aannemersbedrijf Dijkstra te Breda f 45.200. GOES, 24 okt. Export- en indus trieveiling: jonathan hSO-85 69, h75-80 77, h70-75 77, h65-70 68—69, h60-65 62 h2 53; cox orange p. h80-85 95, h75-S0 98, h70-75 101—103,. h65-70 97. h60-65 86—91, h55-60 72—73, h2 54; goudrei- nette h95-100 78, h85-95 80. h75-85 80—81, h65-75 69—70, h2 55—56, k 59— 62, fabr. 5253; st. remy h75-85 60, h65-75 60, h2 56; comt. de paris h75- 85 88, h65-75 91, h55-65 82, h2 57; div. appels gepl. kroet 3840, val 37; goudreinette val 47, sterappel val 23, div. peren kroet 28. Gewone veiling: sterappel h65-75 83, h55-65 72—77, h2 50, k 6365, fabr. 4749; zoete erm- gaard h65-75 72—75, h55-65 61—62, h2 48: lomb. calville h80-90 66, h70-80 65, h60-70 66, h2 50; zoete camp. h6Q- 70 55—57, h50-60 51, h2 45. fabr. 40; winston h85-95 72, h75-85 73. h65-75 69. h55-65 54, k 53, fabr. 46; gold, de licious h 80-85 93. h75-80 93, h70-75 101, h65-70 91, k 73. fabr. 60—66; laxt. superbe h75-80 74—77, h65-70 72. h60- 65 61. h2 45—48, k 63. fabr. 56; ponds peer h60-65 56—57, k 51—53, fabr 49; cox orange p. k 75-83, fabr. 57-63; jonathan k 57-67, fabr. 47-57; st. remy ie 54-55, fabr. 48-51; gieser wildeman k 66; comt. de paris k 65-66. fabr. 46. TONEELVERENIGING STOPPELDIJK Zaterdag 26 en zondag 27 oktober in het vereni gingsgebouw te Stoppeldijk: Toneelspel in drie bedrijven van Jan Naaijkens. AANVANG: 7 UUR. TE HUUR GEVR. Huur of huurkoop. Gezocht in Z W Brab. ook kort v. Belg. grens, behuizing, b.v villa m. tuin, boerderij m. erf, koetshuis orangerie, molen, tuinmansw., afgel. g. bezw., wel m. auto te ber. Event, huurflat A'dam aan- wez. Br. m. uitv. inl. Bierlée - Maasstr. 50 II. A'dam. tel. 710354 Officier K.L., zoekt voor zich en zijn echtgenote flat, woning of woonruimte per 15 novem ber. Brieven Letter H.K. Maria- weg 17 Oosterbeek. 50252 VERLOKEN Verloren een paar fietstassen op de weg Hulst-Axel-Westdorpe. Bez. bij A. Vervaet, Kapittel straat 1 Westdorpe. GEVONDEN Lampekappen gevonden in de Zandstraat tussen Philippine en Sas v. Gent. Teg. adv.k. ter. te bek. Hulsternieuwlandweg 2 Hulst. i EXTRA J AANBIEDING J geldig tot 7 nov. a.s. J lVa ons b.worst 40 ct 4 IV2 ons gehakt 57 ct t 1 bl. sperciebonen en 2 bl. soepgroenten nu f 1.39 3 st. toiletzeep f 0.96 het 4e stuk GRATIS Bij aankoop van 1 pak koffie naar keuze. 1 pd. volvette belegen kaas van 1.90 voor f 1.60 1 pd. volvette jonge kaas van 1.60 voor f 1.40 ED. DE BRUYN Tragel - St. Jansteen Telefoon 173. TE HUUR AANGEB. Te huur op Walcheren tot on geveer mei 1958 woonschip met plaatsruimte voor plm. 4 perso nen. Gedeeltelijke inventaris en matrassen aanwezig. Vloerop pervlakte plm. 45 m2. Brieven onder no. 1048 bijk. B.o.Zoom.

de Stem | 1957 | | pagina 15